Užitočné tipy

Ako uviazať uzol Windsoru

Pin
Send
Share
Send
Send


Aj keď vojvoda z Windsoru sa nikdy nesnažil vytvoriť osobitný spôsob viazania kravaty, po ňom bol pomenovaný trojuholníkový uzol. Naraz bol vojvoda známy ako trendový model pomocou uzla Four-in-Hand na širokých vrchných väzbách veľmi hustých tkanín, ktoré boli v tom čase relevantné.

Windsor sám bol vynájdený podľa módy času ako spôsob, ako zopakovať vojvodov štýl. Existuje niekoľko možností pre lokalitu „Windsor“, ale samostatný názov pre ne nebol vynájdený.

Dnes je Windsor pevným, rovnomerným a hustým uzlom trojuholníkového tvaru, ktorý vyzerá obzvlášť harmonicky na košele so širokým golierom. V niektorých prípadoch sa tento uzol nazýva „dvojitý Windsor“, hoci v skutočnosti je tento názov chybný.

Ako uviazať uzol Windsoru

Toto je jeden z najpopulárnejších viazacích uzlov. Uzol Windsoru vyzerá na košeľu horšie, ako sú tie zviazané kravaty inak. Algoritmus akcií:

 1. Musíte urobiť kravatu tak, aby široký koniec bol v pravej ruke a tenký, respektíve vľavo. Poznámka: Tenký koniec by mal byť podstatne kratší. Uzol pozostáva z väčšieho počtu prvkov a viaže sa postupne.
 2. Prvý pohyb: musíte hádzať široký koniec na tenký.
 3. Hrubý koniec by teraz mal ísť do slučky vytvorenej na vrchu v priesečníku dvoch pásov: hrubý a tenký.
 4. Potom musíte vytvoriť určitý trojuholník pomocou širokého pruhu kravaty: hrubý koniec prechádza zdola a znova do slučky a vytvára široký trojuholník. Poznámka: Je žiaduce, aby výsledný trojuholník bol hustý a rovnomerný.
 5. Ďalej by mal široký pásik uzavrieť trojuholník a znova prejsť slučkou na krku. Potom musíte prejsť hrubým fragmentom do diery medzi tenkým pásom a tým, ktorý zakrýva trojuholník.

Dostali sme teda elegantný uzol na viazanie Windsoru. Zviazané týmto spôsobom vyzerá veľmi dobre.

Algoritmus dvojitého Windsora

Ak potrebujete zviazať dvojitý uzol Windsoru, pokyny sú uvedené nižšie:

 1. Úzky koniec by mal byť na ľavej strane krátky.
 2. Ďalší krok: crossover. Široký koniec by mal zostať na vrchu. Musíte pliesť okolo krku.
 3. Široký koniec je vynechaný zvnútra. Na zadnej strane musíte prejsť tento pás kravaty a znova ísť do slučky.
 4. Výsledkom je trojuholník (rovnoramenný). Teraz nám chýba veľká časť kravaty. Na ďalší manéver zostane otvor pre dva prsty.

Široký pás prechádza do slučky na krk a je navlečený do otvoru, kde zostávajú dva prsty.

Historické pozadie

Uzol Windsoru je známy už nejaký čas. Bol zviazaný od čias duel a vývoja renesancie. Kravata v štýle Windsorského uzla bola obľúbená medzi pobočníkmi a inými radmi. Bol priviazaný cez tričko. Zmenili sme spôsoby viazania a nakoniec sme dostali rôzne schémy formovania uzlov v štýle windsora.

Materiál, z ktorého boli prvé kravaty vyrobené, bol veľmi odlišný. Bolo to bavlnené vlákno aj hodváb. Posledný produkt sa ťažko získal. Kúpil sa na indickom trhu a pre šľachtu si vytvoril hodvábne kravaty.

Zaujímavý fakt: v niektorých európskych príbehoch nájdete zaujímavý okamih. V polovici XVIII-XIX storočia. väzby, ako oveľa viac, mali nedostatok. Boli k dispozícii iba bohatým pánom. A aby to bolo možné, museli muži niekedy bojovať a trhať produkt z krku nepriateľa. Iba taká kravata sa samozrejme chátrala. Krajčírky alebo krajčírky by ju mohli rýchlo obnoviť pomocou silných nití z vlny a ihiel. Namiesto otvoru, ktorý vytvorili, šili rôzne kúsky bavlnenej látky odrezané od svojich starých, ale čistých odevov. Ak bola kravata roztrhaná na dva, krajčania ich šili. Takéto väzby predávali remeselníci a rôzni komunitní poľnohospodári. Platba za takýto produkt bola vo forme produktu od remeselníka alebo z ostatnej pôdy. Taký luxus si však môžu dovoliť len veľmi zriedka chudobní. Z tohto dôvodu najčastejšie obchodníci sami chodili do takýchto väzieb.

Prečo presne Windsorský uzol

Relevantnosť viazania viazanky Windsor bude vždy existovať. Po prvé, vyzerá to štýlovo a elegantne na muža s bielou košeľou a sakom. Po druhé, uzol nie je príliš zviazaný a dokonca aj teenager ho môže naučiť používať túto metódu. Po tretie, muž, ktorý preukazuje schopnosť zviazať kravatu správne, preukazuje svoju výhodu pred ostatnými.

Kravaty Windsor

Viazanie sa môže líšiť. Najdôležitejšie je vybrať si kvalitný materiál vyrobený z prírodných vlákien a najlepšie výrobcu s dobrou povesťou.

Potom bude taká kravata trvať dlho. Je to tento znak odevu alebo doplnkov, ktorý predstavuje muža pevného, ​​zatiaľ čo u žien symbolizuje luxus luxusný diamant alebo náhrdelník.

Takže musíte kúpiť zväzky v špecializovaných obchodoch, butikoch. V posledných rokoch sa výrobky predávajú pomerne drahé. Často tu nájdete turecké aj značkové výrobky. Nemali by ste riskovať a snažiť sa nakupovať na trhoch, pretože najčastejšie sa ponúka falšovanie. Najlepšie kravaty sa predávajú v špecializovaných odevných domoch. Veľké hypermarkety a maloobchodné reťazce zriedka obsahujú značkové predmety, ale tu si môžete kúpiť veľmi kvalitnú kravatu, ktorá nie je príliš drahá.

Funkcie uzlov

Na konci minulého storočia vedci z univerzity v Cambridge Thomas Fink a Yong Mao dospeli k záveru, že existuje 85 rôznych typov zväzkov. Na základe výsledkov matematického modelovania dospeli k záveru. Je nepravdepodobné, že niekto bude používať všetky tieto uzly v každodennom živote.

Jedným z jednoduchých spôsobov uviazania kravaty je klasický uzol Windsor. Výhodou tohto elegantného uzla je schopnosť dosiahnuť akýkoľvek objem. Pri výbere kravaty je potrebné brať do úvahy požadovanú šírku alebo zmeniť polohu širokého konca úzkym. Medzi vlastnosti stránok patrí:

 • symetrický široký rozmer,
 • rovnomerný tvar trojuholníka,
 • pre tento uzol vyberte dlhšiu kravatu,
 • hustý materiál, zväčšuje veľkosť (musí sa brať do úvahy pri výbere kravaty).

Ďalším dôležitým faktorom v tomto spôsobe viazania je jeho schopnosť skryť príliš tenký, dlhý krk. Toto je dosiahnuté kvôli veľkosti uzla. Z vizuálneho hľadiska robí túto nedokonalosť jemnou a vytvára dojem silného, ​​kratšieho krku.

História uzlov

Za uzol dlhuje svoje meno kráľ Eduard VIII. Gróf z Windsoru bol slávny dandy. Jednoduchým spôsobom zviazal kravatu a vytvoril objemný uzol, ktorý dobyl módy 30. rokov XX. Storočia. Tento typ kravaty sa rýchlo rozšíril medzi sofistikovanú verejnosť a stal sa módnym atribútom času.

Klasický Windsor Knot

Po krátkom tréningu pred zrkadlom sa viazanie takejto možnosti uzlov nebude veľkým problémom:

1. Kravata je umiestnená na hornom okraji goliera, úzka časť je kratšia o 25 cm.
2. Prekrížte konce, zúžené dole.
3. Široký okraj sa tiahne nahor a prechádza cez slučku.
4. Falls.
5. Široký okraj začína pod úzkym okrajom a je zasunutý na pravú stranu.
6. Prechádza cez slučku krku.
7. Je stiahnutý cez slučku krku.
8. Bok cez krátky koniec remienka.
9. Po - znovu prešiel cez slučku krku.
10. Široký koniec je zasunutý pod vodorovný mostík, získaný v mieste uzla, je vysunutý.
11. Uzol je opravený a zviazaný.

Uzol Semi-Windsor

Ďalšou možnosťou viazania je uzol s polovičným vetrom, na rozdiel od jeho vzhľadu sa líši v spôsobe pletenia s predchádzajúcim:

1. Kravata sa hodí (zvnútra von) na košeľu. Široký dlhý okraj na ľavej strane, dlhší ako úzky.
2. Konce sa pretínajú, široké zhora.
3. Široká časť sa ovinie okolo úzkeho chrbta.
4. Široký okraj kravaty (pritiahnutý k krku) prechádza cez slučkovú slučku.
5. Prešiel do slučky na krk a zobrazil sa vpravo od úzkeho konca kravaty
6. Široký koniec je nakreslený sprava doľava. Predná strana kravaty je vytvorená.
7. Začína v slučke na krk, pričom celú zostavu drží rukami.
8. Široká časť prechádza slučkou zhora nadol.
9. Utiahne sa. Jednotka má krásny a elegantný vzhľad.

Uzol na viazanie dvojitého Windsor

Komplikovaním prvej možnosti získame dvojitý uzol Windsoru:

1. Kravata je umiestnená na hornom okraji goliera, úzka časť je kratšia o 25 cm.
2. Široká hrana je pretiahnutá slučkou.
3. Spadá na opačnú stranu od úzkeho konca
4. Obrysy spodnej časti tenkej časti.
5. Preskočené zhora cez slučku.
6. Spadá.
7. Preskočte úzky koniec.
8. Začíname v slučke zdola.
9. Spustite široký koniec pod výsledný mostík.
10. Zarovnajte uzol.

Kedy nosiť Windsor kravatu

Kravata zviazaná takýmto spôsobom je vhodná pre akékoľvek špeciálne príležitosti, oficiálne stretnutia, dokonale harmonizuje s prísnym klasickým kostýmom. Vyzerá dobre na košele s golierom „žraloka“.

Existuje názor, že takto zviazané väzby sa stávajú aktívnymi, sebavedomými mužmi, ktorí majú obchodné a vodcovské vlastnosti.

Pozrite si video: Ako uviazať viazanku - windsorský uzol (Jún 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send