Užitočné tipy

Čo robiť, ak je videosúbor poškodený a neotvorí sa

Pin
Send
Share
Send
Send


V článku budeme podrobne analyzovať vlastnosti tohto formátu a tiež vám povieme, ako otvoriť MP4.

V článku budeme podrobne analyzovať vlastnosti tohto formátu a tiež vám povieme, ako otvoriť MP4 na smartfónoch so systémom Android a iOS a na počítači so systémom Windows.

Všeobecný popis formátu MP4

Norma MPEG-4 sa objavila v roku 2001, ale teraz používa verziu znovu vydanú v roku 2003.

Video a audio streamy, titulky a metadáta (čas vytvorenia, informácie o albume, trvanie) sú zabalené vo formáte médií MP4. Súbor MP4 obsahuje mediálny obsah kódovaný v rozšírenom kódovaní zvuku.

MP4 je založený na formáte Apple QuickTime a obsahuje rôzne typy rozšírení mien, ktoré vám pomôžu pochopiť, aký obsah je v súbore. Typy rozšírení sú rozdelené na:

  • mp4 pre audiovizuálne súbory,
  • m4a pre nezabezpečený obsah,
  • m4p znamená, že dok je chránený šifrovaním Fairplay.

Pretože formát MP4 je „kontajner médií“, v ktorom sú uložené rôzne typy súborov, pre MP4 neexistuje žiadny vlastný spôsob spracovania kódovania. Na tento účel sa používajú osobitné kodeky.

Tento formát získal medzi užívateľmi popularitu, pretože umožňuje komprimovať veľké súbory pri zachovaní kvality zvuku a videa. Napríklad DVD pri prevode na MP4 sa zníži na 700 MB oproti 4 GB.

Na počítači so systémom Windows

Začnime otvorením súboru MP4 v počítači. Prehrávač MP4 - program na prehliadanie MP4 na začiatku systému Windows. Tento nástroj je vhodný pre vás, ak v počítači plánujete prehrávať iba MP4. Program bohužiaľ nie je „priateľský“ k iným formátom. Filmy a zvukové nahrávky iného formátu sa neprehrávajú správne.

Program funguje v dvoch režimoch: kompaktný a na celej obrazovke, podporuje zobrazenie titulkov a značiek. Softvér manuálne nastavuje kvalitu obrazu a tón zvuku.

Ako otvoriť súbor mp4 v systéme Android

Pozrime sa, ako otvoriť MP4 na smartfónoch s Androidom.

Aplikácia „Video Player pre Android“ prehráva nielen MP4, ale aj iné formáty médií: AVI, M4V, MOV, MKV.

Prehrávač automaticky upraví obraz tak, aby vyhovoval obrazovke. Zistí rozšírenie, zobrazí súbory vo vnútornej pamäti a na jednotke Flash, prehráva zvukové nahrávky. Pre plynulé prehrávanie videa sa používa hardvérové ​​dekódovanie. Inštalácia vyžaduje revíziu systému Android 7 a novších.

Otvorte formát mp4 v iPhone

Majitelia iPhone pomôžu univerzálnemu prehrávaču RockPlayer2.

Aplikácia je zadarmo, podporuje AirPlay pre Apple TV. Funkčnosť prehrávača:

  • správa gesta
  • zobrazenie srt titulkov,
  • výber zvukovej stopy
  • zdieľanie súborov RockShare, AirPlay.

Ovládací panel je zostavený podľa želania užívateľa.

Aké by mohli byť problémy so súborom MP4

Niektorí hráči neprehrávajú správne súbory MP4. Napríklad sa prehrá iba zvuková stopa bez videa (ak je to film), obraz „zaostáva“ za zvukom a naopak.

Ak narazíte na takýto problém v prehrávači Sony Vegas, povieme vám, ako túto situáciu napraviť.

Spoločnosť Sony Vegas neotvára MP4

Ak spoločnosť Sony Vegas neotvorí MP4 v počítači, Dôvod je ten, že súbor je zabalený v kodeku, ktorý prehrávač nepodporuje.

Stiahnite si a nainštalujte K-Lite Code Pack.

Ak táto metóda nepomohla a spoločnosť Sony Vegas stále neotvára súbor MP4, skúste ho manuálne previesť na online platformu a nahrať do prehrávača.

Hráč Vegas neotvorí MP4, ak je dokument poškodený. Skontrolujte, či sa nahrávka prehráva v iných prehrávačoch. Ak nie, potom je problém priamo v kóde. Využite bezplatnú opravu DivX, ktorá obnoví súbor.

Prehrávač médií VLC

Tento populárny prehrávač médií môže okrem iného opraviť poškodené videá.

Ak chcete začať, skúsme otvoriť poškodený video súbor vo formáte VLC. Prehrávač zobrazí chybové hlásenie.

Kliknite na položku Vytvoriť index a potom prehrať. Vytvorenie indexu videosúborov môže trvať veľa času. Ale vo väčšine prípadov tieto akcie postačujú - súbor sa otvorí.

Ak máte veľa poškodených videosúborov a nechcete ich otvoriť naraz, prejdite do nastavení prehrávača a vyberte možnosť „Opraviť v prípade potreby“ v časti „Vstupy / Kodeky“.

Upozorňujeme, že súbor VLC neopravuje váš súbor, ale vytvorí jeho dočasnú pevnú kópiu, ktorá po dokončení prehrávania zmizne. Ak sa pokúsite otvoriť súbor v inom prehrávači, nie je možné ho prehrať. Ak chcete opraviť kópiu poškodeného súboru, v ponuke vyberte „Médiá“ → „Uložiť alebo previesť“ a súbor previesť do iného formátu. Alebo to isté.

Oprava hviezdneho videa Phoenix

Efektívny nástroj na obnovu médií pre Windows a Mac. Ale cena sa uhryzne, takže si ju musíte kúpiť, iba ak neustále pracujete s poškodenými videami. Dokáže obnoviť súbory vo formáte MP4, MOV, 3GP, M4V, M4A, 3G2 a F4V. Bezplatná verzia vám umožňuje obnoviť súbory až do veľkosti 10 MB. Plná verzia stojí 69,99 dolárov.

DivFix ++ nebol dlho aktualizovaný, ale napriek tomu funguje skvele. Dokáže obnoviť iba AVI, ale robí to dobre. Stačí stiahnuť a rozbaliť aplikáciu, pridať poškodené súbory a kliknúť na tlačidlo Opraviť.

Oprava videa

Dobrá aplikácia na obnovenie videa. Je pravda, že to stojí 99 eur. V bezplatnej verzii obnovuje služba Video Repair iba polovicu vášho videa.

Existuje však možnosť oklamať túto aplikáciu tak, že jej pošlete súbor s dvojitou veľkosťou. Otvorte príkazový riadok cez ponuku Štart a prejdite do požadovaného priečinka v ňom. Ak to chcete urobiť, kliknite pravým tlačidlom myši na kláves Shift v adresári, v ktorom je uložený poškodený súbor, skopírujte jeho cestu a do príkazového riadka, ktorý sa otvorí, zadajte príkaz:

Potom zadajte nasledujúce údaje:

copy / b file_name.mp4 + file_name.mp4 double_file_name.mp4

Vytvorí sa dvojitý video súbor. Nakŕmte ho opravou videa. Keďže sa aplikácia obnoví iba na polovicu, obnovený pôvodný súbor dostanete.

Súbor sa nepodarilo obnoviť jedným zo spôsobov - skúste iný. Ak viete iné riešenia problému, zdieľajte ich v komentároch.

Pin
Send
Share
Send
Send