Užitočné tipy

Ako variť divú ryžu

Pin
Send
Share
Send
Send


Známy produkt nazývaný „divá ryža“ v skutočnosti nemá nič spoločné s bielou obilninou. Zrno sa nazývalo „ryža“ iba kvôli jeho charakteristickému predĺženému tvaru. V skutočnosti je názov obilnín vodná citrónová, pochádza zo Severnej Ameriky. Vo svojej vlasti sa tento produkt často označuje ako kanadská ryža alebo ovos. Exotická obilnina je dnes medzi kuchárskymi odborníkmi a odborníkmi na výživu po celom svete veľmi populárna vďaka svojej neobvyklej chuti a mnohým užitočným vlastnostiam. Aké sú znaky divej ryže, ako uvariť výrobok a použiť ho v potrave? Toto je diskutované nižšie.

Zloženie produktu

Vodné ovosy sú podlhovasté zrná takmer čiernej, hnedej farby, sladkej chuti a orechovej arómy.

Jeho jedinečnosť a užitočnosť spočíva v biologickom a chemickom zložení zŕn. Výrobok obsahuje 15% čistých bielkovín, 70% uhľohydrátov a minimálne množstvo tuku. Podľa množstva vlákniny divoká ryža niekoľkokrát prevyšuje všetky ostatné obilniny a tiež obsahuje 18 aminokyselín z 22 existujúcich. Je tiež veľmi dôležité, aby sa v obilninách nenachádzal prakticky žiadny lepok, ale zároveň sa v ňom nachádza veľa vitamínov a minerálov. Niektoré z nich sú schopné pokryť každodenné potreby človeka a zároveň konzumujú iba 100 g suchých zŕn. Medzi týmito látkami:

  • bór,
  • biotín,
  • vanád,
  • kremíka.

Podľa obsahu kyseliny listovej je produkt vedúci a mastné kyseliny v ňom sú 1/3 dennej normy.

Čo očakávať

Cereálie má priaznivý vplyv na ľudské telo s možnosťou varenia. Jeho pravidelné používanie v potrave pomáha znižovať opuchy, normalizovať krvný tlak a metabolizmus cholesterolu v tele. Okrem toho divá ryža zlepšuje videnie, zmierňuje únavu očí, zlepšuje fungovanie nervového a kardiovaskulárneho systému, normalizuje metabolizmus a zvyšuje svalovú výkonnosť.

To všetko si môžete všimnúť po niekoľkých týždňoch pravidelnej konzumácie produktu, hlavnou vecou nie je jesť ho viac ako 3-krát týždenne, inak môžete vyvolať zápchu. Recepty divej ryže berú do úvahy najlepšiu kombináciu so živočíšnymi bielkovinami, zeleninou a ovocím, preto vždy zahŕňajú mäso, ryby alebo ľahkú zeleninu.

Výhody produktu

Existuje veľa dobrých dôvodov na zahrnutie obilnín do zdravej výživy. Prínosy divej ryže sú jej nutričná hodnota a vysoká koncentrácia živín. Vlákno v kompozícii pomáha čistiť črevné toxíny, zabraňuje zhromažďovaniu tukovej hmoty a odborníci na výživu veľmi oceňujú.

Okrem znižovania telesného tuku pomáha ryža budovať svalovú hmotu tým, že tlmí odbúravanie svalových vlákien počas cvičenia. Tento výsledok poskytuje produktu nenasýtené mastné kyseliny, esenciálne aminokyseliny, veľké množstvo bielkovín a vitamíny B.

Ako variť divú ryžu? Záujem o to majú aj ľudia, ktorí sú náchylní na ospalosť a únavu, pretože produkt pomáha regenerovať sa a ihneď po spotrebe zvyšuje bujnenie a aktivitu a nevyvoláva popoludnie. Iba 200 g obilnín postačuje na okamžité zvýšenie napätia po jedle.

Zraneniam sa zabráni v rozvoji osteoporózy a ochorení kĺbov kvôli správnej kombinácii a koncentrácii aminokyselín, horčíka a vitamínu PP.

V mimosezóne cereálie bránia rozvoju nedostatku vitamínov a na udržanie silnej imunity stačí jesť iba 200 g obilnín týždenne. Ak nezneužívate množstvo produktu, krupica tiež pomáha normalizovať tráviaci systém.

Crop Harm

Aby ste nepoškodili vaše telo, mali by ste jesť divú ryžu (ako variť zrná, opísané nižšie) iba po tepelnom ošetrení. Dodržiavanie štandardov spotreby nemôže vyvolať negatívne následky, ale ak pravidelne konzumujete obilniny, môže sa vyskytnúť upchatie čreva, kolika v bruchu a hypovitaminóza. Ten je spojený so zvýšenou koncentráciou prichádzajúcich minerálov a vitamínov.

Ich nadbytok môže vyvolať alergické reakcie na kožu, tráviace ťažkosti a zmenu tónovania pokožky.

Zoštíhľujúca ryža

Odborníci na výživu odporúčajú zahrnúť divú ryžu do stravy pri chudnutí veľmi často, pretože obsah kalórií v produkte je iba 100 kcal na 100 g. Vďaka tomu je možné jesť cereálne jedlá kedykoľvek a bez obmedzenia. Okrem toho produkt poskytuje pocit sýtosti na dlhú dobu vďaka veľkému množstvu vlákniny a živín. Vlákno v zložení tiež zaisťuje normalizáciu zažívacieho systému a čistenie tela toxínov, čo je často hlavným problémom nadváhy. Takéto hĺbkové čistenie pomáha upevňovať výsledky po dlhú dobu po ukončení výživy na strave. Produkt tiež podporuje optimálny pohyb tekutiny v tele a zabraňuje účinku „náhornej plošiny“ počas vypúšťania ďalších libier.

Divoká ryža (ako ju variť, opísaná nižšie) sa odporúča konzumovať so športovou stravou, pretože jej zloženie pomáha udržiavať a budovať svalovú hmotu pri prísnych potravinových obmedzeniach a vysokej fyzickej námahe.

Svetlá chuť obilnín zmierňuje pocit sviežosti v každom jedle, ktoré pri prísnej strave veľmi chýba. Pokiaľ si budete priať, môžete zrná ochutiť ovocím alebo bylinkami, ktoré zlepšia chuť a nezvýšia obsah kalórií.

Pravidlá varenia

Pred varením divej ryže sa musí umyť a namočiť najmenej 2-3 hodiny, pokiaľ možno celú noc.

Voda použitá na tento účel sa nepoužíva na varenie a ani po vypučení zŕn nevyteká. Voda sa naleje na panvicu v pomere 1: 3 k obilnine a privedie sa do varu, potom sa do nej naleje pripravená ryža. Cereálie sa pripravujú, kým sa kvapalina úplne neodparí, najskôr na miernom ohni, potom minimálne. Po odparení by sa panvica mala nechať variť aj pod uterákom, takže celkový čas varenia je 40 minút. Kvôli chuti sa do obilnín pridáva olej a soľ.

Ak nie je čas na namáčanie, môžete zrná naliať vriacou vodou a nechať ich 30 až 40 minút pod vekom, potom vypustiť vodu a variť podľa popisu vyššie.

Ako príloha sa často používa divá ryža spolu s bežnou ryžou. Za týmto účelom sa rovnaké časti obilnín zmiešajú a varia, kým sa nevaria v jednom jedle. Potom sa umyjú a podávajú s varenými morskými plodmi, vyprážanými alebo dusenými rybami a mäsom. Ak je to potrebné, varená ryža sa môže tiež zmiešať s restovanou zeleninou.

Vodný ovos sa dá variť nielen. Recept na okamžité varenie fazule v peci s kuracím mäsom je veľmi obľúbený. Aby ste to dosiahli, vložte krúpy do tepelne odolnej silnostennej misky vo vrstvách s kuracími rezmi a jemne nasekanou zeleninou podľa chuti, nalejte vodu a vložte do duseného pokrmu na 60 minút. V prípade potreby sa počas procesu varenia pridá voda. Po 1,5 hodine je miska posypaná bylinkami a korením, nasolená a podávaná.

Môžete tiež piecť zrná s rôznymi druhmi zeleniny.

záver

Divoká ryža je medzi populáciami veľmi obľúbená, pretože jej jedinečné zloženie je schopné uspokojiť mnohé potreby ľudského tela s minimálnymi dávkami spotreby. Je veľmi dôležité zároveň neprekročiť odporúčané jednotlivé dávky na 100 - 200 g (aby sa nevyvolávala črevná obštrukcia). Odporúča sa tiež konzumovať výrobok s ovocím, čerstvou zeleninou, bylinkami, tvarohom a určite piť veľa vody, aby ste predišli možným tráviacim problémom.

Pin
Send
Share
Send
Send