Užitočné tipy

3 odporúčania, ako odmietnuť ponuku na pitie

Pin
Send
Share
Send
Send


Príliš veľa ľudí, ktorí sa chcú zdržať pitia alkoholu, čelí skutočnosti, že v spoločnosti je extrémne ťažké odmietnuť alkohol. Tento problém je znásobený skutočnosťou, že všetky pokusy vzdať sa alkoholu sa stretávajú s úprimným nedorozumením. Nezabudnite však, že každý má právo odmietnuť - nikto by nemal zneužívať alkohol len preto, že zvyšok spoločnosti pije. Pamätajte, že vyslovenie „nie“ spoločníkom je ľahšie, tým častejšie ich počujú od vás.

Ako povedať „Nie“:

Ako sa vyhnúť pokušeniu?

Povedz nie alkoholu!

Sviatky, výročia, firemné večierky - na týchto podujatiach je ťažké vzdať sa alkoholu. Nezabudnite však, že máte právo rozhodnúť sa sami, či by ste sa mali piť alebo radšej zdržať. Nemali by ste piť len preto, že zvyšok spoločnosti pije. Pamätajte, že váš osud je vo vašich rukách!

Správca strediska lekárskych závislostí

Programy vyjadrujú výslovné odstúpenie od dohody: Standard, Comfort a VIP

Táto liečba by sa mala vykonávať v súlade so schválenými protokolmi a liečebnými štandardmi pre drogovo závislých.

Alkoholizmus, ako choroba, je takmer vždy sprevádzaný dlhými obdobiami nepretržitej konzumácie alkoholu, tieto obdobia sa bežne nazývajú „tvrdé pitie“.

Po odstránení osoby zo stavu závislosti sa pacient a príbuzní pýtajú na túto otázku: „Čo robiť ďalej?“.

Stav závislosti je jedným z prejavov závislosti na alkohole

Tento dokument poskytuje množstvo výhod pre zamestnanca aj pre zamestnávateľa.

AKCIA! Liečba alkoholizmu a drogovej závislosti na klinike "Petersburg Narcologist" od 2800 rubľov!

Špeciálna ponuka - odstránenie syndrómu kocoviny doma z 2700 rubľov.

Super prospešná ponuka pre našich pacientov, ktorí sa podrobujú hospitalizácii a ambulantnej liečbe závislosti od alkoholu

1. Vedieť vopred o preferenciách spoločnosti

Hlavnou vecou, ​​ktorú by ste mali urobiť, je vopred predvídať spôsoby, ako to dosiahnuť, alebo že táto spoločnosť. Určite to nebude odhalenie, že s niektorými ľuďmi budete môcť hovoriť až do rána o šálke aromatickej kávy as ostatnými - dokonca polhodinová schôdza sa skončí s pivom a hranolkami. A v druhej možnosti spravidla môže vaše odmietnutie spôsobiť skutočnú hádku alebo dlhú urážku. Je dôležité určiť, čo je pre vás dôležitejšie - rozhovor alebo chôdza. Ak vás niekto presvedčí, aby ste pili alkohol a potom naštvane zareaguje na vaše odmietnutie, premýšľajte o tom, či je preňho dôležité, aby s vami komunikoval, alebo len hľadá ospravedlnenie, aby sa dal sám sebe a ste pod vplyvom alkoholu.

2. Buďte pevná

Druhým bodom, ktorý treba venovať pozornosť, je pevnosť vašich pozícií. Ak nepodľahnete pokušeniam a presvedčeniu, potom po niekoľkých frázach na tému známeho „úcty - nerešpektovania“ vás spoločnosť stále nechá na pokoji. V opačnom prípade budete mať dôvod premýšľať o postoji svojich priateľov k vám.

3. Choďte preč od urážok a presvedčovania

Nemenej dôležitým bodom je vyhnúť sa akýmkoľvek spôsobom hádkam. Aby ste nezkazili váš vzťah s ostatnými, ktorí chcú za každú cenu zásobiť vaše telo alkoholom, najlepšou stávkou bude vaša pôvodná lož. Napríklad povedzte, že užívate lieky, ktoré nie sú kompatibilné s alkoholom, ste alergický, máte obchodné stretnutie, nemôžete opustiť svoje auto a plánujete nejakú dôležitú cestu po stretnutí s priateľmi. Je nepravdepodobné, že niekto skontroluje vaše zdravie alkoholom a každý človek môže mať dôležité stretnutia. Avšak vyjasnenie dôrazu na takéto situácie na samom začiatku sviatku bude najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť nepríjemnostiam a presvedčeniu.

Ako odmietnuť návrh na manželstvo?

Ak ten chlap ponuku ponúkol, ale dievča to odmietlo, mala na to dôvody. Možno si uvedomila, že ešte nie je pripravená na manželstvo. Zároveň sa dievčatá často zaujímajú o to, ako môžete odmietnuť ponuku partnera, aby ste ho neurazili. Postupujte podľa týchto tipov:

1. Je lepšie povedať mladému mužovi všetko naraz. Musí pochopiť, že dievča ešte nie je pripravené stať sa jeho manželkou. Ale odmietnutie neznamená rozpad.

2. Ak sa milovaná osoba dotkne témy manželstva, nemusí mu hovoriť o túžbe oženiť sa. Naopak, musí pochopiť, že jeho milenec má negatívny postoj k manželstvu.

3. Ak narastajú častejšie náznaky, že sa milovaný chce oženiť, určite by si s ním mal hovoriť. Koniec koncov, môže urobiť ponuku na verejnom mieste a odmietnutie dievčaťom ho môže ponížiť.

Ako sa naučiť slušne odmietať ľudí?

Mnohí sa pýtajú, ako zdvorilo odmietnuť ponuku, ktorú urobil dobrý človek. V každom prípade musí existovať dôvod odmietnutia, ktorý musí byť vyhlásený. Musí byť úprimná, pretože lož sa rýchlo vyjasní. Odpoveď musí byť urobená rýchlo, pretože „minúta ticha“ môže dať partnerovi zbytočnú nádej. Môžete ponúknuť niečo na oplátku: odporučiť niekomu inému, poradiť. Je potrebné sa ubezpečiť, že účastník konania nie je urážkou odmietnutia, pretože iba v tomto prípade ho možno nazvať slušným.

Pin
Send
Share
Send
Send