Užitočné tipy

Hádanky v hrách, ktoré zlomili náš mozog

Pin
Send
Share
Send
Send


miesto: hudobná hodina na 2. poschodí Midwich Alternative School.
V základnej škole Midwich, v 2. poschodí v hudobnej učebni, bude klavír s krvavými klávesami. Musíte si zaobstarať strieborný medailón a na to vyriešiť hádanku. Samotná hádanka je napísaná na stenu.


„Príbeh vtákov bez hlasu“

Najskôr preletel chamtivý Pelican,
Túžite po odmene,
Biele krídla stúpajúce.

Potom prišla tichá holubica,
Lietanie za pelikánom,
Pokiaľ to bolo možné.

Raven letí,
Lietanie vyššie ako holubica
Len aby som to dokázal.

Labuť vkĺzne
Ak chcete nájsť pokojné miesto,
Vedľa iného vtáka.

Konečne vyjde Vrána,
Rýchlo sa zastaví,
Zívanie a potom zdriemnutie.

Kto ukáže cestu,
Kto bude kľúčom
Kto povedie
Strieborná odmena.

Príbeh vtákov bez hlasu

Prvý chamtivý Pelican letel
Smädné odmeny
Lietajúce biele krídla.

Druhou bola tichá holubica,
Lietanie z pelikána
Pokiaľ je to možné.

Raven letí
Nad holubicou
Chváli sa, že môže.

Swan zostupuje z neba
Hľadáte pokojné miesto
Vedľa iného vtáka.

A nakoniec, Crow
Rýchlo sa posadí
Zívanie, rozhodujúce sa zdriemnuť.

Kto ukáže cestu
Byť kľúčom
Kto prinesie
K striebornej cene.

Musíte stlačiť klávesy piana podľa hádanky vyššie. Dávajte pozor na krvavé farbivá, riešenie by sa malo implementovať v tomto rozsahu. Z názvu verša je zrejmé, že je potrebné stlačiť klávesy, ktoré nevydávajú zvuk, a farba vtákov zodpovedá farbe klávesov. Odpočítavanie by sa malo robiť na ľavej strane. Jeden quatrain sa rovná jednému kľúču.

Prvý kľúč.
Prvý quatrain hovorí, že prvý Pelican letel. Z toho vyplýva, že musíte kliknúť na úplne prvý tichý kľúč, biely, na ľavej strane.

Druhý kľúč.
Druhý quatrain hovorí o holubovi, ktorý odletel čo najďalej od Pelicana. Preto musíte kliknúť na najextrémnejší tichý kláves, biely.

Tretí kľúč.
Tretí kvartén nám hovorí o havranovi, ktorý letel o niečo ďalej ako holub, a preto musíte stlačiť nasledujúcu (pravú) klávesnicu čiernou farbou.

Štvrtý kľúč.
Vo štvrtom kvarténe sa hovorí, že Swan priletel ďalej a posadil sa vedľa iného vtáka. Preto je potrebné stlačiť susedné (ľavé) tlačidlo od druhého.

Piaty kľúč.
Piaty quatrain hovorí o Havranovi, ktorý sa posadil a trochu lietal. Je potrebné stlačiť čierne tlačidlo úplne doľava.

Hádajte sa bránami

miesto: kotolňa v alternatívnej škole Midwich.

Ak chcete prejsť, musíte správne otočiť dva ventily, ktoré sú umiestnené na pravej a ľavej strane.
1. otočte ľavý ventil 1 krát doprava
2. Pravý ventil dvakrát otočte v ľubovoľnom smere
Všetko je otvorené.

Hádajte sa s tabletami

miesto: Centrum sestry v alternatívnej nemocnici Alchemilla.

Na uzamknutých dverách uvidíte osem štvorcových konektorov pre dosky, v štyroch konektoroch sú dosky už vložené a zostávajúce štyri sú prázdne. Aby ste správne vložili platne, prečítajte si verš napísaný na stene, ktorý vám pomôže urobiť to správne:

Každý riadok zodpovedá určitej farbe:
Prvý riadok je biely
Druhý riadok je modrý
Tretí riadok je oranžový
Štvrtý riadok je zelený
Piaty rad - fialová
Šiesta čiara - žltá
Siedma čiara - čierna
Ôsma čiara je červená

Vložte platne v smere hodinových ručičiek, začínajúc bielou:
1. pravý horný roh - štítok „korytnačka“ (tanier „korytnačky“),
2. Pravý dolný roh je štítok „Klobúčka“ (štítok „Klobúky“),
3. ľavý dolný roh - štítok „Cat“ (štítok „Cat“),
4. V ľavom hornom rohu je doska „Queen“ (doska „Queen“).

Vadim Elistratov: chladnička od „Brothers Pilots“

V posledných rokoch som nemal veľa problémov s hádankami v hrách, a to aj kvôli tomu, že sprievodcov možno nájsť hneď počas pasáže bez toho, aby som vstal z pohovky.

Ale v mojom detstve nebol taký luxus a ja si pamätám, ako ma zlomil jeden z klasických hádaniek v pápežskej výprave Brothers Pilots z roku 1997, prekliata chladnička. Teraz je otvorená dokonca aj na chvíľu, ale potom som sa hádal s geniálnym hradom celé hodiny, nechápem, ako ďalej.

Matke sa podarilo neuveriteľným spôsobom vyriešiť hádanku, ale potom som stále nechápala, ako to dokázala. Teraz je táto chladnička pre mňa rovnakým symbolom utrpenia ako slávna misia vrtuľníkov GTA: Vice City.

Andrey Vereshchagin: dvere k Dishonored 2

Jindošova hádanka ma prinútila vrátiť sa do dní, keď ste si naozaj potrebovali vziať si mozog, alebo dokonca hľadať pero s papierom na riešenie hádaniek v hrách. Samozrejme existuje niekoľko spôsobov, ako otvoriť nešťastné dvere, ale vždy je zaujímavejšie sedieť pri rozhodovaní sami. Navyše, ak vyriešite hádanku bez použitia rád, môžete získať úspech. A ja ich chcem.

Spodný riadok je: existuje dlhý hárok s textom hádanky. Rozpráva o nejakom chlaste piatich dám, ktorý sa skončil stratou rodinných šperkov. Úlohou hráča je nepriamo určiť, ktorý z hostí večera, čo patril. Je to komplikované skutočnosťou, že nie je možné nájsť hotové riešenie na internete, pretože všetky premenné sú generované náhodne. A sú tu slušní: farba oblečenia, obľúbený nápoj, situácia pri stole, vlasť dámy.

Najviditeľnejším riešením je nakresliť stôl a potom už po sté prečítanie hádanky hľadať vzory a výnimky. Po určitú dobu, keď som bol tento text veľmi mučený srdcom, bol som stále schopný otvoriť hrad. Je to čudné, ale z prijímania „bronzovej“ trofeje sa neuspokojilo, ale láskyplne nakreslený obrys si zachoval.

Oleg Chimde: posledný quest v P.T.

Najprv som chcel písať o Shakespeare v Silent Hill 3, ale potom som si spomenul na poslednú úlohu od P.T. Hideo Kojima Spomínam si, že toto je hrateľná ukážka pre nikdy neprestajné Silent Hills, ktoré vydali ako nezávislý nezávislý projekt.

Podľa Kojimovej myšlienky museli ľudia vyriešiť poslednú úlohu spolu pár týždňov: tipy boli v rôznych jazykoch a vôbec nie zrejmé, ale niektoré streamerské dievča prešlo hrou v ten istý večer, keď bola k dispozícii. Mala šťastie, ale tri dni ma mučili.

Keď polnoci zasiahnu, musíte urobiť presne desať krokov, počuť smiech detí, potom do mikrofónu vysloviť slovo „J“, druhýkrát počuť smiech a nakoniec, keď ovládač začne vibrovať, nerobiť nič - smiech sa ozve tretíkrát.

V tom čase bolo jasné, že je potrebné urobiť niekoľko krokov a niečo povedať do mikrofónu. Tri večery som putoval po nekonečnej chodbe sem a tam, sledoval ducha mŕtveho dievčaťa a srdečne kričal niečo nezrozumiteľné do headsetu. Diabol vie, ako to šlo, ale bolo tam veľa podložky.

Simon Kostin: hádanka s klavírom v Silent Hill

Na začiatku nuly neboli licencované hry na ruskej konzole PlayStation k dispozícii, sťahujte ich z internetu na dlhú dobu a drahé, takže hrali na pirátskych verziách s hrozným prekladom. A to je skutočné mínové pole, najmä ak ide o hru s hádankami.

V Silent Hill som uviazol šesť mesiacov na puzzle s klavírom a básňou Príbeh vtákov bez hlasu. Bolo potrebné ju prečítať, zapamätať si a hrať na klavír stlačením klávesov v správnom poradí. Hádať postupnosť je nerealistické, pretože hádanka bola logická a pozorná. Bohužiaľ, ruskí piráti a obyčajný text boli krivo preložené, a tu je báseň. Celkovo existuje päť neoficiálnych prekladov Silent Hill, každý vo svojej vlastnej nočnej moru. Niekde lepšie, niekde horšie.

Preklady z ruských verzií a PlayBoxu (mimochodom, sú založené na uniknutej verzii beta) nie sú o nič lepšie. V jednom z nich prekladateľ sám pripustil svoju impotenciu a skromnú znalosť anglického jazyka. Nech si to hráč vymyslí sám, čo keď bude mať šťastie?

O niečo neskôr, nejakým zázrakom, som našiel verziu bez prekladu. Zobral anglický slovník, napísal text na kúsok papiera a vyriešil hádanku za hodinu a pol.

Ilja Tsukanov: jablko v Kyrandskej legende

Počas prechodu prvej legendy z Kyrandie v každom prípade prichádzate do okamihu, keď potrebujete vymeniť pohár s malým faunom za niečo, čo má pre neho význam. Hádanka je najzákladnejšia a najjednoduchšia: dá sa vyriešiť hlúpym hľadaním. V ideálnom prípade by sa malo všetko skončiť v ponuke, aby sa získalo „veľké šťavnaté jablko“.

Ale po zúfalom hľadaní riešenia zdanlivo elementárnej úlohy nevyhnutného subjektu to jednoducho nemusí byť. Áno, trvá iba jedno jablko, ak sú v hre tri také ovocie. Problém je v tom, že všetci môžu byť náhodne jedení a snažia sa pochopiť, prečo sú vôbec potrební.

A nemusíte ani hádať, že je to jablko, ktoré je potrebné, myslíte si, že je to chyba a trávite veľa času opakovaním hry. Nie je také ľahké dospieť k záveru, že potrebné položky questov sa dajú takto ľahko zničiť.

Nakoniec som sa vzdal a dôveroval som mu pri prechode textu zo siete.

Danil Svechkov: Písací stroj v Silent Hill 2

Ako si teraz pamätám, bolo to späť v roku 2004 a možno aj v roku 2005. Bol som v prvom roku na vysokej škole a večer som jazdil Jamesa Sunderlanda hmlistými ulicami Silent Hill. Bola tu jedna skladačka, ktorej zložitosť sa miliónkrát zvýšila, ak ste hrali s neoficiálnym ruským prekladom.

Faktom je, že v určitom okamihu ste museli otvoriť hrudník zadaním kódu na zámku. Kód bol vytlačený na papieri zaseknutom v písacom stroji v jednej z miestností nemocnice v Brookhavene. Zdá sa, že všetko je jednoduché, v neoficiálnej lokalizácii sa tento kód na papieri jednoducho neobjavil.

Dlho som hádal, ako vyriešiť hádanku, až som si myslel, že si nainštalujem anglickú verziu a prevod do nej uložím, aby som videl kód. Hádanka, ktorá ničí štvrtú stenu a núti hráča uzavrieť hru, aby ju vyriešila. Zdá sa, že ani Kojima by o takej veci nenapadlo.

Pavel Kuravin: hádanka s myšou z Neverhood

Spočiatku sa nič nenapadlo - je pravda, že v moderných hrách nie je toľko zúrivých hádaniek. Príklad Vadim ma však priviedol späť do éry, keď nie všetci mali počítače, a PlayStation One sa považovala za modernú hernú platformu. A potom som si hneď spomenul na úžasný „plastelínový“ quest Neverhood a hádanku s myšou a kúskom syra.

Neverhood je vo všeobecnosti veľmi dobrý a zábavný quest. A v ňom je veľa zaujímavých a nezvyčajných hádaniek. Ale naraz to bola hádanka s myšou, ktorá mi trvala niekoľko hodín, a pamätám si, že v určitom okamihu sa na písanie všetkých možných kombinácií ťahov používalo pero a papier.

Podstata je pomerne jednoduchá: existuje súbor myších „noriek“ oddelených stenami. Každá norka je spojená s inou a musíte priniesť myš k kúsku syra. Problém je v tom, že existuje 45 z týchto noriek, a keď vstúpili do norky, z ktorej myš práve odišla, nevrátila sa, ale ďalšie norky ponechala na inom poschodí. Pamätám si, keď som sa konečne vysporiadal s touto hádankou, cítil som sa ako skutočný hrdina. A to bolo ešte viac urážlivé, keď som videl, ako to náhodne rozhodol môj spolužiak pred očami za 10 sekúnd, len náhodne strknúť jednu norku za druhou.

A tiež, pri hľadaní videa, som doslova len zistil, že existuje malé vodítko - myš sa ukáže, keď opúšťate norok nosom, ukazuje správnym smerom. Internet, ako sme vám v 90. rokoch minuli.

Aké hádanky si pamätáš? Čo ti muselo rozbiť hlavu? Podiel na komentároch.

Bezpečnostné dvere

miesto: Hostinec motelu Haerbey (voliteľná misia s Kaufmann).

Ak chcete otvoriť dvere, musíte vytočiť správnu kombináciu. Kód je napísaný v poznámke na stene v obchode Indian Runner.
Kód: 0886

Hádajte sa so zverokruhmi

miesto: kdekoľvek.
Aby ste získali „Kameň času“, musíte vyriešiť hádanku pomocou znamenia zverokruhu.

Na stene vidíte štyri tablety, na ktorých sú zobrazené súhvezdia súhvezdí, pod ktorými sú čísla:
Ryby - 0
Váhy - 2
Baran - 4
Rakovina - 10

Ako ste asi uhádli - čísla označujú počet „končatín“.
Ďalej sú tu ďalšie tri znaky so zverokruhmi, pod ktorými sú umiestnené tlačidlá. Ak chcete vyriešiť hádanku, musíte kliknúť na tlačidlo, ktoré zodpovedá správnej odpovedi - počtu „končatín“. takže:
Strelec - 6
Býk - 4
Blíženci - 8

Hádajte sa s obrázkami

Fotoaparát používajte na obrázkoch tak, aby sa na nich objavili znaky.

Potom kliknite na príslušné tlačidlá.

Hádanka mŕtvych

miesto: kdekoľvek.
Na štítok je napísané:

Ryté mená
na litografii.
The Grim Reaper's List.

Áno, počet zamestnancov je nastavený
Mladí a starí sa zoradili
V poradí podľa veku.

Potom sa cesta otvorí
Čakajú na nich zúfalí
Rozruch, sviatok smrti!

Mená vyryté
na kameni.
Zoznam mŕtvych.

Áno, množstvo je už nastavené.
Mladí a starí sú zoradení
Podľa veku.

Až potom sa cesta otvorí
Čakajú na nich blázni
rachot, víťazstvo smrti!

Pri dverách s kombinovaným zámkom je nápis s textom:

Zoznam mŕtvych.
35 Lydia Findly
60 Trevor F Biela
18 albertských pánov
45 Roberta T. Morgan
38 Edward C Briggs

Pri usporiadaní ľudí podľa veku dostaneme kódové slovo pozostávajúce z prvých písmen ich mien - ALERT. Toto slovo by sa malo napísať.

Pin
Send
Share
Send
Send