Užitočné tipy

Ako urobiť váš život zaujímavým?

Pin
Send
Share
Send
Send


Mal som dvadsať, keď som za slnečného letného dňa išiel na balkón, pozrel sa na prenikavú modrú oblohu, nadýchol sa teplého vzduchu a myslel som si: ale žijem veľmi nudne ..

V mojom živote sa nedeje nič „také“, čo by ste mohli veselo prikývnuť svojim vnúčatám po štyridsiatich alebo päťdesiatich rokoch ... Čo sa mi stalo za dva horúce mesiace? Okrem niekoľkých kúpeľov vo Fínskom zálive, výlet s priateľmi do baru a grilovanie v krajine?

To nič. Ale toto je vzácny čas mojej mladosti. Prečo sedím vo večerných hodinách pred počítačom? Prečo nežijem naplno? Prečo na otázku: „Ako ste strávili víkend?“ Odpovedal som a povedal, ako obvykle, nič zvláštne ...

Možno ste tiež mali také okamihy? Keď budete celý týždeň čakať na víkend, potom neviete, čo máte robiť. Keď píšete na dotaz „hobby“ v dotazníku: „knihy, filmy, hudba“ ...

Nájdite nový koníček.

Vo svete existuje veľa zaujímavých aktivít pre každý rozpočet. Ak nemáte prostriedky, tak prečo nerobiť blogovanie, kreslenie, jogu, varenie, pylonové cvičenia? Koniec koncov, zapojením sa do zaujímavého koníčka sa začnete cítiť lepšie a zaujímavejšie. Takto môžete spoznať nových priateľov, s ktorými môžete diskutovať o svojich spoločných záujmoch.

Absolvujte kurzy online.

Nájdete mnoho zaujímavých online portálov, ktoré ponúkajú bezplatné kurzy online. Môžete tiež navštíviť webovú stránku Harvardskej univerzity alebo Massachusetts Institute of Technology a oboznámiť sa s kurzami, ktoré sú voľné. Môžete sa tiež prihlásiť na odber zaujímavých skupín v kontakte alebo na Instagrame, kde sa môžete učiť angličtinu, češtinu alebo iný jazyk.

Čím viac naplnené túžby - tým zaujímavejší život

Potom tu boli paragliding, lietanie na kormidle športového lietadla, potápanie, vodné lyžovanie, herectvo, fotografi, chôdza po krásnych strechách Petrohradu a malé šialenstvo.

Napríklad prienik na vrchol jedného z pylónov mosta s káblovými mostmi v Obukhovo v Petrohrade do výšky 126 metrov! Šťastie? Možno. Ale vždy som sa ocitol na „správnom mieste v správny čas“. Dostal som sa do zloženia malej skupiny štyroch ľudí, ktorí ma nepoznajú a ktorí si naplánovali výpad na káblovom moste zázrak - zvolal náhodný známy.

Bolo to nezabudnuteľné! Na samý začiatok sme vyliezli do „vnútra“ mosta a štyridsať minút sme sa plazili v tme pozdĺž vnútorných štruktúr, osvetľovali sme cestu svetlometmi až k hukotu prechádzajúcich automobilov. Potom ďalšiu polhodinu vystúpili na strmé schodisko vo vnútri stožiara. A takmer oslepili jasným slnkom, keď vyšli na plošinu na samom vrchole!

Pod nami sa ponáhľali autá - úplne autíčka z tejto výšky. Prsty vetra zdvihol vlasy. Drobné člny sa plavili po hladkom povrchu Nevy. Trochu na diaľku dóm katedrály sv. Izáka žiaril na slnku ...

A na cestu do zahraničia sa náhle našli peniaze. Pravda, ďakujem za to mojej mame! Stále som študoval a práve som hľadal prácu. Okrem toho som v tom čase nevedel, ako ušetriť peniaze a cestovať nezávisle, a tak som ich poslušne preniesol do cestovných kancelárií.

Keď som konečne začal pracovať, všetko sa točilo ešte rýchlejšie a jasnejšie:

„Čierne zjazdovky“ v lyžiarskych strediskách v Nórsku,

Barcelonské hory, morské a nočné kluby,

bláznivé jazdy na bicykli v Dánsku

žihľavové múzeá v Prahe,

Kurzy thajského boxu na Kréte,

bývanie s miestnymi obyvateľmi v Maďarsku,

prechádzky v zasneženej tajge na Sibíri,

prechádzky s dažďom na Ďalekom severe s rýchlosťou 26 m / s,

a stretnutie s pečaťami vo voľnej prírode v Kamčatke ...

Doma - tréning v thajskom boxe, šerm, účasť na amatérskych turnajoch, cvičeniach jogy a aero jogy, meditácia, práca na knihe, zber odpadkov na ostrovoch Vuoksa vo forme súťaží, závod vojenských tímov „Race of Heroes“ ...

Aké ťažkosti môžu vzniknúť?

1. Samozrejme strach, Aspoň tak to bolo aj so mnou.

Príliš sa bojím. Čo obyčajný človek robí pokojne bez váhania. Napríklad:

uverejňujte svoje články na internete,

lietať na lietadlách (nie vždy, ale vždy inokedy),

prísť sám na neznáme miesta

jazdiť extrémne jazdy ...

Strašne sa bojím mnohých vecí, páči sa mi tento pocit - keď prekročíš svoj strach. Ihneď začnete na seba strašne hrdí ... Až do ďalšieho strachu :)

2. Napĺňanie túžob môže okrem strachu zabrániť aj vonkajšie faktory - nedostatok peňazí, nedostatok času.

Áno, na jednej strane, ak naozaj niečo skutočne chcete, zdá sa, že vám celý svet pomáha ... A nájdete prostriedky na splnenie svojich snov.

Na druhej strane mi je ľahké povedať, že ma nezaťažuje nič: ak nie sú žiadne deti ani nikto, kto by sa o ne postaral, kto by na mne závisel ...

Takže nebudem hovoriť kategoricky - každý má inú situáciu.

Ale aj tak, ak existuje príležitosť vyberte ... Napríklad:

Medzi pravidelným grilovaním v prírode a návštevou lanového parku.

Medzi nákupom novej kabelky a skúškou vodného lyžovania ...

Medzi opravami kuchyne a cestovaním.

Je lepšie zvoliť druhú.

Z kúskov sa postupne vytvorí celá mozaika svetlého a zaujímavého života.

Prečo to všetko? Vedľajšie účinky žiarivého života

Začnete sa cítiť skutočne šťastní.

Dobrá nálada sa stáva zvykom a stáva sa normou.

Minulá letargia a apatia sa rozpustili.

V každodenných záležitostiach sú sily.

Vždy máte čo povedať.

Aby som to zhrnul

Ak sa vám zdá, že váš život je príliš nudný a svetský, pridajte do neho jasné farby.

1. Vytvorte si zoznam želaní - niečo, čo ste chceli robiť dlhý čas, ale neodvážili sa alebo jednoducho neexistoval dôvod.

2. Odložte nejaké peniaze, venujte nejaký čas usilovaniu o naplnenie túžob - a možno si všimnete, ako úspešne sa začali formovať okolnosti vo váš prospech.

3. Začiarknite políčka oproti položkám v zozname a opatrne do svojej zbierky pridajte nové dojmy a farebné emócie.

Živé zaujímavé, kým nehráte v krabici

Koncept Bucket List sa stal všeobecne známym po vydaní rovnomennej hollywoodskej komédie s Jackom Nicholsonom a Morganom Freemanom v roku 2007. Tento film rozpráva príbeh o tom, ako si dvaja vážne chorí dôchodcovia uvedomili, že nemali čas na to, aby si vyskúšali vo svojom živote veľa, a zostali veľmi, veľmi málo času. Táto vytrvalá myšlienka ich prinútila zostaviť zoznam želaní a ponáhľať, aby dohnali to, čo sa stratilo v plnej sile.

1. Prítomnosť cieľa a jeho dosiahnutie.

Dosiahnutie cieľa nás vedie k dosiahnutiu mnohých krokov. Snívame, plníme naše túžby, hľadáme nové spôsoby a prostriedky na dosiahnutie nášho cieľa. A zatiaľ čo sa snažíme o dosiahnutie cieľa, náš život je plný udalostí a dojmov.

Stanovte si cieľ, ale nie ten, ktorý sa stane skôr alebo neskôr (povýšenie v práci, získanie diplomu), ale cieľ, na ktorý sa musíte usilovať a vynaložiť úsilie: založte si vlastný podnik, otvorte svoju vlastnú výstavu, vytvorte webovú stránku, založte klub, dobyvajte Titul slečny Ruska. Čím väčší je cieľ, tým lepšie, tým zaujímavejšie bude dosiahnutie cieľa. Stanovte si cieľ - vyhrajte súťaž krásy!
Foto: Depositphotos

2. Prítomnosť koníčka, záľuby.

Horlivý človek sa nenudí, hobby má voľný čas a dáva veľa pozitívnych emócií. Záľuby môžu byť aktívne a celkom pokojné, ale v každom prípade dodávajú nášmu životu rozmanitosť a radosť.

Vyberte si koníček podľa svojho vkusu a užívajte si: športy, hudbu, výšivky, extrémne športy, tanec, jogu, cestovanie, čítanie, zhromažďovanie, tvorivosť, kreslenie, fotografia ...

3. Vitálna činnosť.

Žiť je vždy zaujímavé a aktívne. Chce a robí veľa vecí a na obzore sú vždy viditeľné nové projekty a nesplnené sny. Nesedajte nečinne, nestrácajte čas v televízii a nerobte užitočné a zaujímavé veci. Nájdite koníček
Foto: Depositphotos

4. Zmena a rozmanitosť.

Monotónnosť a monotónnosť môžu inšpirovať nudu u akejkoľvek osoby. Zmeňte svoje prostredie a životný štýl. Neustále hľadajte niečo nové a neobvyklé. Kreatívny prístup ku všetkým veciam. Urobte niečo iné ako obvykle. A potom vám vždy budú poskytnuté živé emócie a pocity.

Len nezabudnite, že jednotvárnosť nie je vonkajším stavom, ale vnútorným stavom. Nepokúšajte sa zmeniť svoj život na dlhú dobu zmenou vlasov alebo nábytku. Transformujte sa dovnútra a zmeňte svoju životnú pozíciu!

8. Pocity a emócie.

Akákoľvek aktivita bude zaujímavá a nezabudnuteľná, ak bude vykonaná „s dušou“, s jasnými pozitívnymi emóciami a optimizmom. Robte veci s plným nasadením a snažte sa udržať dobrú náladu.

Nech sa váš každý deň líši od predchádzajúceho! Nech vás každú minútu poteší a prinesie vám do života niečo nové a svetlé!

Vytvorte si kultúrny a zábavný program pre seba

Zistite, aké koncerty a udalosti sa konajú vo vašom rodnom meste, zistite, kto spieva vo vašej obľúbenej kaviarni, prechádzajte oznámeniami a stránkami, kde nájdete informácie o všetkých udalostiach. Vytvorte si vlastný zábavný program a zúčastnite sa týchto podujatí. To vám umožní rozšíriť si obzory a spoznať nových priateľov!

Na večierok alebo ísť do reštaurácie s priateľmi

Nemusíte vždy čakať na pozvánky, skúste sa zoznámiť a pokúsiť sa zaklopať na dvere. Ponúknite drink gitaristovi v koktailovom bare alebo ponúknite svojim novým priateľom, aby šli do reštaurácie pre svojich nových priateľov z basketbalového tímu.

Pokúste sa tiež zorganizovať párty pre svojich priateľov a príbuzných! Možno vám ponúknu niekoľko zaujímavých nápadov.

Dajte objednávku do poriadku.

Zahoďte veci, ktoré vás obťažujú alebo znechutia. Pamätajte, že čistý dom je kľúčom k vašim čistým myšlienkam. Ak je poriadok všade, nebudete strácať čas hľadaním potrebných vecí a nebudete sa hanbiť pozvať svojich príbuzných a priateľov domov. Čistý dom vždy prináša viac radosti, svetla a myslenia.

Zmeňte stravu.

Udržujte správnu výživu, pretože konzumáciou zdravých potravín obohatených o vitamíny a minerály zlepšíte svoju imunitu a svoj celkový stav! Vyskúšajte aj nové jedlá, experimentujte!

Urobte si čas na odpočinok. Ak chcete meditovať alebo robiť jogu - vyhradte si čas na tieto hodiny. Ak si chcete knihu prečítať, prečítajte si ju. Ak máte rušný deň, oddýchnite si aspoň pätnásť minút a na nič nepremýšľajte! A to je už dobré.

Chatujte s pozitívnymi ľuďmi.

Obmedzte komunikáciu s ľuďmi, ktorí sa stále sťažujú na život. Pozitívni ľudia vás budú môcť infikovať svojimi jasnými a slnečnými myšlienkami a náladou. Je zaujímavejšie tráviť s ním čas. Nenechajte si ujsť príležitosť na rozhovor so svojimi príbuznými! Koniec koncov, komunikácia s nimi môže byť tiež pozitívna!

Veľa šťastia pri zlepšovaní vášho života! A čo život hacks, aby si svoj život zaujímavejšie?

Pin
Send
Share
Send
Send