Užitočné tipy

Naučte sa, ako vyhrať Tic-Tac-Toe

Pin
Send
Share
Send
Send


Hra tic-tac-toe je známa pre dospelých aj pre najmenších. Pri hraní vonku je dôležité nechať posledné rozhodnutie s vami. Ak je nepravdepodobné, že sa hráčove kríže alebo prsty na sebe postavia alebo uhlopriečne, potom obsahuje porážku. Aby ste sa vyhli nepríjemnej situácii, musíte poznať tajomstvo, ako vyhrať tic-tac-toe.

Ako vyhrať tic-tac-toe?

Najobľúbenejšia hra je na poli buniek. Pole sa skladá z troch vodorovných a zvislých štvorcov.

Ako vždy, najskôr nakreslite pole a vyberte kríž, mních. Prvá otázka, ktorú by som chcel objasniť, je žať víťazstvo spoločníka, ak existuje kríž? Odpoveď je kladná, pretože kríž je v tomto boji vždy prvý.

Pravidlá hospodárskej súťaže musia stanoviť tri vodorovné alebo diagonálne tri rovnaké ťahy. Musíte to urobiť rýchlejšie ako váš partner hry. Prvou súťažou je kríž. Prvý hráč má väčšiu šancu prehrať. Druhý krok bude nula.

Ako ľahké je rýchlo poraziť kríž?

Najvýhodnejším prvým krokom je poloha v strede poľa. Táto bunka dáva hráčovi výhodu chôdze nielen priamo, ale aj diagonálne. Wigrok má šancu sotva postaviť tri postavy:

 • uhlopriečky - dve línie,
 • vertikály - jedna línia,
 • horizontálny - jeden riadok.

Po druhom kroku súpera sa na zemi objaví prvá nula. Podľa toho, kam ho nepriateľ postavil, sa buduje ďalšia obranná línia.

Teoreticky má protivník dve možnosti:

 • dať vodu do vody zo štyroch postranných extrémnych buniek,
 • umiestnite nulu na pozíciu buniek, ktoré neprechádzajú uhlopriečkou, na čísla 2, 4, 6, 8. Tento krok môže byť rozhodujúci pre výsledok bitky.

Teraz wigrock, ktorý kráča krížom, s väčšou pravdepodobnosťou vyhrá, bude porazený. Druhým krokom je vytvorenie útoku. Musíte dať krížik do bunky voľného rohu. Je potrebné, aby cez ňu prešiel diagonál. Táto pozícia povzbudí súpera, aby si vybudoval obrannú líniu.

Tretím ťahom kríža bude zachytenie inej rohovej bunky. Je to potrebné, aby ste získali čo najviac riadkov, ktorým chýba jedna číslica. Takto opustíte jednu pozíciu pred súperom. Bez ohľadu na to, na ktorú špičku prst neuviazol svoju postavu, kríž bude vždy na sklade iná možnosť.

Ak nepriateľ v druhom kroku vašej bitky postavil postavu na jednu zo zákopov na čísla 1, 3, 7, 9 - šanca na víťazstvo sa zníži, hoci nedbanlivosť nepriateľa visí.

Stratégiou víťazstva je vybudovať vodorovnú alebo zvislú líniu troch identických figúrok. Ako ľahké je zvýšiť pravdepodobnosť straty? Prvý obrázok je potrebné umiestniť do stredu alebo do uhla.

Trocha histórie

Keď premýšľame o tom, ako vyhrať tic-tac-toe, ľudia sa zriedka zaujímajú o pôvod tejto hádanky. Medzitým je jeho história zakorenená v staroveku. Podobná zábava existovala medzi mnohými národmi, ale väčšina odborníkov súhlasí s tým, že vynálezcovia hry boli Japonci. Mnoho atribútov autorov pre Číňanov odkazuje na hádanku „gomoku“. Jednoznačná odpoveď na túto otázku však neexistuje, pretože prototypy tic-tac-toe boli objavené pri archeologických vykopávkach v Amerike, Grécku a ďalších krajinách. Na prvý pohľad je taká jednoduchá hra zahalená mnohými tajomstvami a tajomstvami.

Pravidlá hry

Na svete nie je veľa ľudí, ktorí nie sú oboznámení s pravidlami hry tic-tac-toe. Počas tejto hodiny milióny školákov a študentov absolvovali nudné hodiny, rozptýlili desiatky a stovky listov poznámok. Napriek tomu je potrebné pripomenúť pravidlá pre začiatočníkov aj skúsených hráčov.

 • Najprv musíte na kus papiera nakresliť štvorcové pole s deviatimi bunkami (tri na výšku a na šírku).
 • Hra je určená pre dvoch účastníkov, z ktorých jeden pôjde „kríža“ a druhý - „nula“.
 • Prvými, ktorí sa prihlásia do súťaže, sú „kríže“.
 • Hráči striedavo dopĺňajú bunky svojimi symbolmi.
 • Víťazom je ten, kto ako prvý zostavil súvislý rad „krížov“ alebo „núl“ v ľubovoľnom smere (vertikálny, horizontálny, diagonálny).
 • V prípade, že sú vyplnené všetky bunky, ale nie je vytvorená plná čiara, výsledkom je remíza.

Pravidlá sú veľmi jednoduché a možno známe všetkým. Nie každý však vie, že víťazstvo nezávisí vždy od náhody. Existujú určité pravidlá, ako vyhrať tic-tac-toe.

Funkcie hry

Pre väčšinu ľudí je hra tic-tac-toe prirodzene zábavná a je to dobrý spôsob, ako zabiť čas. Niekto v tejto lekcii súťaží o peniaze, o túžby a dokonca o vyzliekanie. Niekto dokonca považuje tic-tac-to nuda za nezmyselnú, pretože v nich nie je miesto pre fantáziu. Len skutoční znalci však vedia, že ide o komplexnú logickú, vysoko intelektuálnu strategickú hru. Dokonca aj Číňania sú z tohto povolania nadšení a len o hádankách vedia veľa.

Vážni súperi môžu kresliť bunky celé hodiny a naplniť ich „krížmi“ a „nulami“ v nádeji na výhru, ale často hra končí remízou a musíte začať znova odznova. Preto chce každý fanúšik tejto hádanky poznať tajomstvo, ako vyhrať na tic-tac-toe. Existuje schéma na dosiahnutie víťazstva.

Víťazstvo „krížov“

Od začiatku hry „tic-tac-toe“ majú o niečo viac možností, ako vyhrať tic-tac-toe. Podstatou stratégie je vytvorenie výhodnej situácie na dvoch riadkoch naraz, čo zabráni súperovi v blokovaní vašej cesty. Preto sa musíte naučiť, ako vypočítať akcie nepriateľa niekoľko krokov vpred a nastaviť tón hry.

Najčastejšie majú „kríže“ tendenciu zaujímať centrálnu bunku, pretože ju považujú za najvýhodnejšiu pozíciu. Hráč sa napriek tomu vrhne do slepej uličky, čo mu umožní obklopiť sa. Existuje efektívnejšia možnosť, ako vyhrať tic-tac-toe.

 • Je pravidlom, že zaberá ľavý dolný roh. Takže ovládaním celého poľa bude pre vás ľahšie zistiť, ako vyhrať na tic-tac-toe. Na nasledujúcej fotografii je znázornený mechanizmus krokov, ktoré by sa mali dodržiavať v prípade, že „nula“ nevystúpila v strede poľa.

 • Zákerný súper si tiež môže zvoliť inú cestu a urobiť krok v centrálnej cele, pričom si bude myslieť, že to skomplikuje vašu úlohu. Všetko tu skutočne závisí od vášho šťastia a možnej „nulovej“ chyby. Ak začne stavať diagonálne línie, víťazstvo je vo vrecku. Inak môžete počítať s maximálnym počtom žrebov.

Víťazstvo Tac Toe

Keďže „nuly“ idú na druhé miesto, musia reagovať iba na protivníkove kroky a odrážať útoky. To však vôbec neznamená, že druhý hráč nemá žiadne možnosti, ako vyhrať na tic-tac-toe. V tomto prípade, rovnako ako v prvom prípade, všetko záleží na tom, aké miesto zaujme súper na ihrisku.

 • Ak sa ukáže, že je váš súper neskúsený a zaujme nesprávnu pozíciu, pokojne umiestnite svoju značku do pravého dolného rohu a postupujte podľa schémy pre „kríže“. Takže budete určite riadiť nepriateľa do kúta.
 • Ak sa stretnete so skúseným hráčom, môžete sa, bohužiaľ, brániť. Ak teda „kríž“ zaujal pozíciu v strede, zaútočte na neho z rohu a zabráňte mu v budovaní pevnej čiary.

V prípade, že súper začne hru podľa výherného vzoru, môže byť blokovaná aj jeho akcia.

Schémy sa môžu zdať zložité len na prvý pohľad. V skutočnosti sa len potrebujú naučiť a byť schopní sa počas hry orientovať. Mimochodom, ak vás zaujíma otázka, ako poraziť počítač v tic-tac-toe, potom použite rovnaký algoritmus. Ale so strojom to bude oveľa ťažšie, pretože pozná všetky víťazné kombinácie.

Schéma pohybov prsta na nohe

Pre hráčov, ktorí bojujú s nulami palca na nohách, je víťazstvo oveľa ťažšie. Koniec koncov, právo na prvý úder v tejto hre sa oplatí. Tu sa musíte pokúsiť vymaniť sa z práce, v prípade nedbanlivosti alebo neskúsenosti súpera existuje dokonca možnosť straty.

Prvým krokom tac-toe (v prípade, že súper nezadal svoju strednú postavu) je vloženie tac-toe do riadku číslo 5. Ďalšia taktika bude podobná povahe, ktorá bola predpísaná na kríže. Ak bude rovnaké číslo bunky obsadené krížikom, musíte vybrať diagonálne bunky s číslami 1, 3, 7, 9.

Ďalšie údery súperov by mali prebiehať paralelne a nedovoliť zostavenie série troch figúr.

Študovaním tejto schémy sa môžete naučiť, ako neustále vyhrávať.

Ak kríž prešiel prvým ťahom cez stredovú a rohovú bunku, potom sa súperovi objavia dve možnosti rozvoja hernej stratégie.

Akonáhle sa špička podobá na stred, nepriateľ musí od prvého kroku rýchlo prejsť opačným rohom. V tomto prípade vozík vykoná dva kroky. Ktorý z nich bude vybraný - takže výsledok bitky skončí. Predpokladajme, že špička kladie na obrázok uhlovej bunky. Potom sa kríž začne brániť, bitka sa skončí priateľstvom. Ak je však v rohovej bunke vyznačená poloha nepriateľa, kríže dokážu urobiť druh „zástrčky“ a ohnúť zostávajúci roh.

Ako prinútiť kríž vyhrať stále? Musíte dodržiavať nasledujúce taktiky:

 • vziať centrum
 • dostať tac toe na začatie obrany,
 • postavte „zástrčku“ krížov.

Existuje taká stratégia, keď si dali prst na vugol, zatkli ju rovno. Potom nuly začnú vytvárať diagonály, ale nocross zaberá posledný voľný uhol. Výsledkom je vidlička.

Ako vyhrať tic-tac-toe 3 × 3 a viac buniek?

Táto populárna hra je veľmi užitočná pre rozvoj logiky myslenia, pretože základy jadra programovania a matematiky sú základom.

Vo Vigre 3 na 3 bunkách je hlavným dôvodom straty jedného z hráčov miss počas prvého ťahu. Je to on, kto určuje ďalší reťazec udalostí. Aby mal druhý hráč náskok a prehral, ​​potrebuje svoj prvý ťah, ktorý sa uskutoční po prvom zásahu, aby postavil svoju postavu do stredu poľa alebo do jedného rohu. To mu umožní obsadiť strategicky dôležité miesto av prípade potreby blokovať hrozbu z akéhokoľvek bodu. V súťaži 3 až 3 je najdôležitejšia stratégia prvého štrajku.

Zaujímavým druhom bitky sú trojrozmerné 3 na 3 na 3. Súťaž je tu vkusná. Víťaz je pridelený hráčovi, ktorý zaujíma najvyššie stredné pole. V tomto boji to nemôže byť remíza. Môžete vyhrať tak, že zaujmete centrálnu pozíciu na podlahe, ako aj pomocou pohybov diametrálne proti sebe.

Na skomplikovanie súťaže a zvýšenie výhier bol pre hráčov vymyslený Silvermanove hracie pole vo veľkosti 4 o 4 k. V tejto bitke je cieľom hráča nakresliť priamku štyroch identických figúrok. Bojová stratégia prvého hráča je útočiť a blokovať súperove pohyby. V tejto verzii hry nie je remíza. Najhoršia možnosť začať súťaž na poschodí 4 na 4 je kontrast uhlopriečky. Ale v tomto prípade prvého hráča je vždy šesť ťahov. Ako ukazujú tréningové a bojové analýzy, pre Wigglerov, ktorí v tejto hre urobili prvý krok, existujú obrovské výhody. Za účelom zmeny podmienok a skomplikovania hry sa hlavné uhlopriečky pre víťazstvo nezapočítavajú. V tomto prípade nie je potrebné vykonať hlavnú uhlopriečku, aby ste získali prvý ťah.

Nadoske 4 na 4 si môžete zahrať zaujímavú verziu hry - „Crazy tic-tac-toe.“ Tu nie sú čísla spojené s kigrokmi. Ten, kto zbiera prvý rad štyroch obľúbených figúr, vyhrá.

Ako hrať tic-tac-toe 5 na 5 bunkách?

Hra 5 na 5 je zaujímavá, ale princíp činnosti je rovnaký ako ivigre v oblasti zosmiešňovania buniek. Hlavnou taktikou súťaže je výroba vidlíc, ktoré zabránia nepriateľovi zostaviť sériu 5 figúr. Aby bola hra dlhá a zaujímavá, pre prvého hráča sú stanovené špeciálne pravidlá. Nemôžete stavať viac ako dve vidličky a tiež je zakázané vytvárať vidlice na štvorci klietok 3a 3i4na 4. Dodržiavanie týchto podmienok otvára šancu druhému hráčovi vyhrať. Je pozoruhodné, že v tejto verzii súťaže môžete preskočiť jeden ťah. Ak však druhý hráč preskočí ťah, hra končí remízou.

Ako hrať tic-tac-toe 10 na 10 bunkách?

Herné polia 10 × 10 a 15 × 15 sú dosky nazývané gomoku. Jedná sa o vzrušujúcu športovú hru, ktorá je populárna po celom svete. Vrcholom súťaže je zostavenie súboru piatich identických čísel. Existuje veľa algoritmov na výpočet pohybov a dokonca boli vykonané počítačové výpočty.

Musíte vedieť, že jedna postava ovplyvňuje ďalšie postavy v rámci piatich buniek na každej strane postavy. Hlavným cieľom hráčov je zabrániť súperovi položiť tri kusy v rade.

Musíte konať v reťazci, najprv zostaviť reťaz s dvoma postavami, potom tri, štyri a tak ďalej. Rovnako ako na jednoduchej úrovni, druhý hráč vždy ide za prvý, takže musí starostlivo premýšľať o každom svojom ťahu.

Hra k nám prišla od staroveku. Dnes existuje veľa možností pre súťaž: na papieri, na lavičkách na počítači. Na internete existujú virtuálne hry, ktoré hrajú skutoční ľudia, uzatvárajú stávky a zarábajú skutočné peniaze. Je potrebné si uvedomiť, že zložitosť bitky sa zvyšuje s rastom rovnakých podmienok. Pri online hre nie je zaručené, že váš súper nie je stroj, ktorý má na jednom ťahu niekoľko riešení a algoritmov. Preto si online hra vyžaduje zameranie na pozornosť a zameranie.

Pozrite si video: Piškvorky 7 matematický dodatek - Počet řad (Septembra 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send