Užitočné tipy

Ako udržať jedlo čerstvé dlhšie

Pin
Send
Share
Send
Send


Odborníci na výživu tvrdia, že problém výživy mnohých ľudí nie je v tom, že si nekúpia dostatok zeleniny a ovocia, ale že nemajú čas ich zjesť skôr, ako sa pokazia. Podľa štatistík je 25-30% nakúpených výrobkov vrhnutých do koša. Tento jav má prinajmenšom dve vysvetlenia:

  1. Nakupujeme príliš veľa potravín
  2. Je to len to, že produkty kazia rýchlejšie, ako by mohli.

Čo robiť? Chodíte do obchodu každý deň? Naplánujte si týždenné menu vopred? Hmm ... Zdá sa, že tieto princípy sú vhodné len pre tých naj disciplinovanejších. Dáme vám 12 jednoduchých tipov, ako udržať čerstvé jedlo až dvakrát dlhšie, prestať hádzať „nelikvidné“ a správne usporiadať skladovanie v chladničke.

Tip 1. Výrobky skladujte oddelene jeden od druhého av balení.

Keď výrobky ležia v blízkosti, ich vôňa je zmiešaná a škodlivé baktérie sa môžu k sebe veľmi rýchlo „pohnúť“. Ak jedlo leží na polici bez akejkoľvek ochrany, rýchlo sa vetrá alebo suší, najmä ak chladnička pracuje podľa systému bez námrazy bez špeciálne upravenej zóny čerstvosti. Záver - musíte výrobky skladovať v samostatných nádobách a obaloch.

Kontajnery sú pohodlné, ale nie príliš kompaktné a vyžadujú si určité finančné investície. Preto môžete namiesto toho použiť opakovane použiteľné plastové vrecká so zipsom. Môžete si ich kúpiť v obchode s kancelárskymi potrebami, v obchodných domoch supermarketov, v obchodoch ako Fix Price alebo Ikea. Avšak aj tie najbežnejšie kancelárske apartmány to dokážu.

Jediné, čo by sa nemalo skladovať vo vreciach, sú klobásy, mäso, kuracie mäso, ryby a syry - vo filme sa dusia, dostávajú nepríjemný zápach a začínajú sa zhoršovať rýchlejšie. Je lepšie preniesť ich z výrobného balenia do kontajnerov alebo zabaliť do papiera / fólie.

Tip 2. Zeleň, zeleninu a ovocie skladujte pomocou papierových utierok.

Hlavným nepriateľom mnohých zeleniny, ovocia a bylín je zvýšená vlhkosť v chladničke. Ak chcete predĺžiť trvanlivosť ovocia, skladujte ho pomocou papierových utierok alebo v papierových vreckách - papier absorbuje kondenzáciu. Táto technika je užitočná najmä v prípade, že chladnička nemá špeciálnu zónu čerstvosti ovocia a zeleniny.

Tip 3. Ak si musíte kúpiť novú chladničku, vyberte model so suchou a mokrou zónou čerstvosti

Zóny čerstvosti sú škatule, v ktorých môžete potraviny podliehajúce skaze skladovať niekoľko dní dlhšie ako v bežných chladničkách. V dôsledku zníženej teploty a optimálnej úrovne vlhkosti sa rast mikroorganizmov a baktérií spomaľuje, ale jedlo nemrzne.

Napríklad chladničky Bosch s technológiou VitaFresh plus udržujú jedlo čerstvé až dvakrát dlhšie. Len si pomyslite, koľko výhod takéto znevýhodnenie času prináša:

  • Môžete nechať jedlo najmenej týždeň a ísť na dovolenku bez toho, aby ste vyhodili jedlo.
  • Alebo si predstavte takúto situáciu - počas dňa ste sa rozhodli uvariť nové zložité jedlo, nakúpili ste ingrediencie, ale večer bola inšpirácia preč. Je to v poriadku - vložte jedlo do čerstvej zóny a preneste experiment do iného dňa.
  • Pre tých, ktorí nemajú možnosť variť každý deň, zóna čerstvosti vám umožní variť polievky, obedy a večere niekoľko dní vopred. Zároveň nebudete musieť obetovať výhody a chuť jedál.
  • Technológia VitaFresh plus vám tiež umožní ísť do obchodu nie viac ako 1-krát týždenne. Počas tejto doby sa ovocie a zelenina v dôsledku prirodzenej vlhkosti a schopnosti regulovať prístup suchého vzduchu (o tejto možnosti budeme hovoriť neskôr) nestane vodnatým a nezachováva si svoje vitamíny. Na mäso môžete zabudnúť sýtičom, ktorý sa zvyčajne objaví po 2 dňoch.

Oblasť čerstvosti v chladničke môže byť mokrá a / alebo suchá.

  • Mokrá oblasť je vhodnejšia na skladovanie ovocia, zeleniny a bylín.
  • Suchá zóna udržuje teplotu okolo 0 stupňov a je určená pre mäso, ryby, hydinu, mliečne výrobky. Ak si želáte, môžete si tiež uložiť polokonzervované večere a dokonca aj chladné nápoje.

Mimochodom, v chladničkách Bosch s technológiou VitaFresh plus (Serie | 6) môžete použiť taký životný hack - vytiahnite škatule na mäso a ryby a umiestnite fľaše nápojov na svoje miesto. Vďaka nasmerovanému toku chladu sa ochladzujú trikrát rýchlejšie.

Tip 4. Ak má vaša chladnička čerstvé priestory s možnosťou kontroly prístupu suchého vzduchu ... je čas sa naučiť, ako ich používať

Takže už máte chladničku s čerstvou zónou, v ktorej môžete regulovať prístup suchého vzduchu. Ale naozaj viete, ako to používať? Alebo si len nastavil priemer v nádeji na to najlepšie? Pochopenie nastavenia vlhkosti vám pomôže udržať ovocie a zeleninu dlhšie a kvalitnejšie.

Princíp nastavenia vlhkosti je pomerne jednoduchý.

  • Nízka vlhkosť je potrebná pre výrobky, ktoré nie sú citlivé na stratu vlhkosti. Zvyčajne sa jedná o ovocie a zeleninu, ktoré produkujú etylénový plyn, ako sú jablká a hrušky. Po otvorení prístupu k suchému vzduchu v „ovocnej“ škatuli dávame etylénu možnosť eliminovať sa. Pomáha to predchádzať predčasnému kazeniu ovocia.
  • Vysoká úroveň vlhkosti je potrebná predovšetkým na skladovanie listovej zeleniny, ako sú rukola, špenát a bylinky. Po zatvorení suchého vzduchu sa v zásuvke udržuje vlhkosť a greeny sa udržiavajú čerstvé a šťavnaté. Spolu so zeleňou môžete uchovávať ovocie a zeleninu, ktoré sú citlivé na etylén, napríklad jahody.

Tu je užitočný zoznam produktov obsahujúci potraviny, ktoré uprednostňujú nízku alebo vysokú vlhkosť.

Skladovanie vo vysokej vlhkostiSkladovanie v zásuvke s nízkou vlhkosťou
Banány (nezrelé)Jablká
brokolicaavokádo
Ružičkový kelBanány (zrelé)
kapustaMelón (torpédo)
mrkvafigy
karfiolMedové melóny
uhorkykiwi
baklažánmango
Zelené fazulepapája
Bylinky (koriandr, kôpor, petržlen, tymián)hrušky
Listové greeny (kapusta, šaláty, špenát, švajčiarsky mangold, žerucha)Marhule, nektárinky, broskyne, slivky atď.
hrášok
korenie
jahody
Tekvica, cuketa
vodný melón

Dôležitý bod: zóny čerstvosti fungujú najlepšie, ak sú najmenej dve tretiny plné. Možno je to dobrá motivácia jesť zdravšie jedlo.

Tip 5. Nechajte chladničku skontrolovať aspoň trikrát týždenne

Pravidelnou kontrolou obsahu chladničky budete schopní včas zistiť jedlo, ktoré je potrebné jesť čo najrýchlejšie a zabrániť vzniku „nelikvidnej tekutiny“. Platí to najmä pre výrobky, ktoré sme kupovali na budúce použitie alebo v niekoľkých formách. Môžu to byť jogurty, kyslá smotana, omáčky, tvaroh, syry, mlieko alebo konzervované potraviny.

Všeobecné tipy


1. Upravte teplotu chladničky. Vo vnútri mrazničky by sa teplota mala udržiavať na - 18 ° C, v chladničke - plus 3 - 4 ° C.

2. Na police dvierok chladničky neskladujte potraviny podliehajúce skaze, hoci môžu existovať vhodné otvory a nádoby. Toto miesto v chladničke podlieha častým zmenám teploty.

3. Neuvádzajte chladničku do poruchy. Musíte zaistiť rovnomerný tok studeného vzduchu do výrobkov a tiež vedieť, čo je v chladničke. V opačnom prípade je to, čo sa skryje bližšie k zadnej stene chladničky, jednoducho odsúdené na cestu do koša.

4. Vlhkosť prispieva k plesniam a hnilobným výrobkom. Zelenina a ovocie pred skladovaním usušte a na ich skladovanie nepoužívajte plastové vrecká.

5. Pri nákupe vždy sledujte dátum exspirácie výrobkov.

6. Nakupujte výrobky vyrobené na miestnej úrovni - pravdepodobne obsahujú nižšiu dávku konzervačných látok a určite neležia na pultoch obchodov.

7. Pestujte svoje vlastné jedlo sami! Zelenina, zelenina, bobule - to všetko zhromaždené na vašom vlastnom webe bude najčerstvejšie. Nemôžete jesť všetko, čo ste pestovali - spracúvajte, uchovávajte, distribuujte priateľom a susedom.

Čerstvé ovocie a zelenina


Keď dozrieva zelenina a ovocie, začnú produkovať plyn nazývaný etylén. Tento plyn spúšťa mechanizmus rýchleho dozrievania ostatnej zeleniny a ovocia umiestneného vedľa už dozretých. Niekedy je to vhodné, ale najčastejšie rodina jednoducho nemá čas jesť veľké množstvo zrelého ovocia a zeleniny a rozmaznané potraviny sa odosielajú do koša.

Zrelé banány, marhule, melóny, hrušky, slivky, mango a paradajky sú veľmi aktívne pri výrobe etylénu. Na etylén sú mimoriadne citlivé jablká, baklažány, uhorky, melón, zemiaky, tekvica, mrkva, brokolica a niektoré ďalšie druhy zeleniny a ovocia. Preto je logické udržiavať čerstvé ovocie a zeleninu z týchto dvoch skupín od seba.

Ak si chcete uchovať arómu a sviežosť zeleniny a ovocia, vložte ich do najteplejších zón vašej chladničky.

Zelení dlho nestrácajú svoje vlastnosti, ak sú zabalené do vlhkej gázy a vložené do plastového vrecka pred odoslaním do chladničky. Banda zelených bude na chvíľu čerstvá bez chladničky, ak ju vložíte do pohára studenej vody, napríklad do kytice kvetov.

Nie všetka zelenina má úžitok z prechladnutia. Paradajky sa lepšie skladujú pri izbovej teplote, a ak uhorky umiestnite na príliš chladné miesto, potom po pár dňoch namiesto čerstvej chrumkavej uhorky riskujete, že niečo slizovito zafarbí.

Na spodok zásuviek na zeleninu vložte papierové utierky. Absorbujú prebytočnú vlhkosť a zabraňujú hnilobe ovocia a zeleniny.

Na veľmi dlhú dobu môžete v chladničke skladovať čerstvé, olúpané a nakrájané reďkovky, mrkvu a zeler, ak ich umiestnite do nádoby s vodou.

Banány budú čerstvé po dlhú dobu, ak je dno strapca obalené lepiacou fóliou alebo plastovým vreckom. Banány sa skladujú pri izbovej teplote - v chladničke sa okamžite sfarbia.

Mäso a vajcia

Čerstvé mäso, z ktorého budete zajtra variť niečo na večeru alebo uvariť polievku, môžete schladiť v najchladnejšej zóne chladničky a nie v mrazničke. Nemal by byť zabalený do polyetylénu. Je lepšie vložiť mäso do misy alebo nádoby a zatvoriť veko.

Mäso určené na dlhodobé skladovanie v mrazničke by sa malo zabaliť skôr do fólie, ako do lepiacej fólie.

Nezmrazujte mrazničku úplne: medzi výrobkami musí byť priestor, inak sa rýchlo poškodia, pretože dôkladne zamrznú.

Hotové jedlá z mäsa musia byť pred odoslaním do chladničky vychladené. Okrem toho je lepšie takéto misky rýchlo ochladiť a nenechať sa pol dňa chladnúť pri izbovej teplote.

Slaninu a párky skladujte v chladničke zabalené do pergamenového (voskovaného) papiera.

Ryby sa môžu skladovať dostatočne dlho zmrazené. Stačí ho dobre izolovať plastovými vreckami, inak bude štedro zdieľať aróma s ostatnými výrobkami ležiacimi v mrazničke.

Vajcia nedržte za dvierka chladničky, ale vložte ich do nádoby a položte ich na hornú policu. Mimochodom, vajcia sú chránené prirodzeným spôsobom a predtým boli v obciach skladované bez chladničiek. Môžete tiež experimentovať, iba v tomto prípade je potrebné vajíčka umyť bezprostredne pred použitím, inak môže dôjsť k poškodeniu ochrannej vrstvy. Je ľahké odlíšiť zhnité a čerstvé vajce: čerstvé vajcia v miske s vodou sa utopili a zhnité vajcia vznášajú na povrchu.

Chlieb a obilniny


Chlieb by sa mal skladovať v škatuli na chlieb, nie v plastovom vrecku. Krabica na chlieb je umiestnená na suchom a dostatočne chladnom mieste, inak je nevyhnutná pleseň alebo rýchle sušenie chleba.

Chlieb je dokonale uložený v chladničke a dokonca aj v mrazničke. Zároveň sa môže narezať a odobrať vždy toľko kusov, koľko je potrebné.

Po zakúpení vložte cookies do nádoby alebo pohára s vekom po zakúpení.

Múka sa môže uchovávať aj v chladničke. Ak sa vám však miesto ospravedlňuje, múku vložte na chlad na balkón. Keby v múke boli larvy a chyby, za 4 dni úplne zomrú. Po preosiatí múky a jej naplnení do sklenených nádob alebo plastových nádob s vzduchotesnými viečkami. Ako absorbér vlhkosti vložte vrece so soľou alebo ryžou do toho istého vrecka.

Syry a iné mliečne výrobky


Mlieko sa uchováva v chladničke v pôvodnom obale. Ak ste si zakúpili čerstvé, nesterilizované a nepasterizované mlieko, varte ho s prídavkom cukru - takže dlhšie neskĺzne.

Dvere chladničky nie sú vhodné na skladovanie obalov mlieka - tam je príliš vysoká teplota.

Ak chcete syr zachovať čerstvý, na jeho uskladnenie použite špeciálny obal alebo ho zabalte voskovým papierom a fóliou. Syry sú „živými“ výrobkami, preto k nim nedochádza k úplnému blokovaniu kyslíka, ale poskytujú minimálny prístup vzduchu.

Maslo zakúpené na budúce použitie nestratí svoju chuť, ak sa skladuje v mrazničke, ale nie dlhšie ako šesť mesiacov.

Kúpte si kávové zrná a uložte ich do tesne uzavretých nádob. Káva, najmä mletá káva, rýchlo absorbuje pachy a výdychy, ak sa uchováva v otvorenom vrecku vedľa iných výrobkov.

Ak sa rozhodnete pre strategickú dodávku kávy, vložte ju do vzduchotesnej nádoby a nádobu vložte do mrazničky.

Bobule sa najlepšie skladujú neotvorené, stačí ich posypať do plastového vrecka alebo nádoby a umiestniť do chladničky. Ale ak nemôžete pomôcť, ale umyte bobule, urobte to pridaním octu: zabíja baktérie a bobule budú čerstvé omnoho dlhšie. Ocot na tieto účely by sa mal brať trochu.

Cesnak je dokonale konzervovaný, ak je spôsob jeho babičky pletený do „copu“ a cibuľa - ak je plnená starými nylonovými nohavicami. Pre tých, ktorí nenájdu tento spôsob skladovania z estetického hľadiska, existuje alternatíva - otvorené kontajnery umiestnené na chladnom, suchom a tmavom mieste. Nezabudnite, že skladovanie cibule a zemiakov v okolí sa neodporúča.

Orechy sú ideálne uložené v škrupine. Ak máte veľké množstvo ošúpaných orechov, vložte kus do mrazničky, ak chcete orechy skladovať dlhšie ako tri mesiace.

Huby, vo veľkých množstvách zozbieraných na jeseň, je najlepšie zmraziť. Chuť a vôňu si tak uchová až do budúceho roka.

Tipy tu určite pomôžu udržať vaše jedlo čerstvé. Malo by sa však pamätať na to, že pojmy „čerstvosť“ a „dva týždne“ sú stále nezlučiteľné. Preto si naplánujte svoje nákupy správne, urobte približné menu na týždeň a získajte iba to, čo sa zje pred ďalšou cestou do supermarketu.

Pin
Send
Share
Send
Send