Užitočné tipy

Kontrola chýb počítača alebo prenosného počítača

Pin
Send
Share
Send
Send


Môže byť potrebné skontrolovať pracovnú kapacitu pamäte RAM v prípadoch, keď existuje podozrenie, že modré obrazovky smrti systému Windows, zvláštnosti pri prevádzke počítača a systému Windows sú spôsobené práve problémami s pamäťou RAM. Pozri tiež: Ako zvýšiť RAM prenosného počítača

Táto príručka sa zameriava na hlavné príznaky zlyhania pamäte a kroky popisujú, ako skontrolovať pamäť RAM, aby sa zistilo, či presne používa zabudovanú pomôcku na kontrolu pamäte Windows 10, 8 a Windows 7, ako aj používanie freeware memtest86 tretích strán.

Príznaky chýb RAM

Existuje značné množstvo indikátorov zlyhaní RAM, medzi najbežnejšie príznaky môžeme rozlíšiť nasledujúce

 • Častý výskyt BSOD, modrá obrazovka smrti pre Windows. Nie je vždy spojená s RAM (častejšie - s prevádzkou ovládačov zariadení), ale jej chyby môžu byť jedným z dôvodov.
 • Odchody počas intenzívneho využívania pamäte RAM - v hrách, 3D aplikáciách, úpravách videa a práci s grafikou, archivácii a rozbalení archívov (napríklad chyba unarc.dll je často spôsobená zlou pamäťou).
 • Skreslený obraz na monitore je často príznakom problému s grafickou kartou, ale v niektorých prípadoch je spôsobený chybami RAM.
 • Počítač sa nenaštartuje a nekonečne zapípa. Nájdete zvukové tabuľky pre svoju základnú dosku a zistite, či zvukové kvílenie zodpovedá nesprávnej funkcii pamäte; pozrite si časť Pípnutie počítača po zapnutí.

Ešte raz poznamenávam: prítomnosť ktoréhokoľvek z týchto symptómov neznamená, že ide o presne v pamäti RAM počítača, ale stojí za to ju skontrolovať. Nepísaným štandardom pre túto úlohu je malý obslužný program memtest86 + na kontrolu pamäte RAM, ale je tu tiež zabudovaný nástroj na diagnostiku pamäte Windows, ktorý vám umožňuje vykonávať kontroly pamäte RAM bez programov tretích strán. Ďalej sa zvážia obe možnosti.

Príčiny problémov s pamäťou, jednoduché metódy ich diagnostikovania a riešenia

Ak dôjde k poruche ihneď po inštalácii nového modulu RAM do počítača, môže to byť spôsobené:

 • Neúplná inštalácia pamäte do slotu.
 • Oxidácia povrchu kontaktného hrebeňa pamäťového pásu v dôsledku dlhodobého skladovania. Oxidované kontakty zvyčajne vyzerajú matne a stmavnuté.
 • Nekompatibilita modulov RAM medzi sebou (ak ich je viac) alebo s procesorom (chipset na starých počítačoch), presnejšie s integrovaným pamäťovým radičom.
 • Porucha nového modulu z dôvodu výrobných chýb.
 • Porucha slotu RAM na základnej doske.

Čo robiť, aby sa problém diagnostikoval a vyriešil:

 • Skontrolujte, či je pamäť vložená do zásuviek. Bočné držiaky musia byť zaistené.
 • Ak chcete z kovových kontaktov odstrániť oxidovú vrstvu, jemne ich vyčistite školskou gumou.
 • Namontujte držiak do susedného otvoru (ak existuje).
 • Obnovte predvolené nastavenia systému BIOS počítača.
 • Ak chcete vylúčiť nekompatibilitu pamäťových modulov, skúste počítač spustiť iba s jedným, ako aj s niekoľkými rôznymi kombináciami.
 • Aktualizujte systém BIOS pomocou známeho a vhodného pruhu pamäte.

Dôvod zlyhania pamäte RAM, ku ktorému došlo po normálnom fungovaní počítača, môže byť:

 • Zmena načasovania a frekvencie pamäte RAM v systéme BIOS, nastavenie nesprávneho profilu XMP, pretaktovanie.
 • Lišta zo slotu (často sa vyskytuje na prenosných počítačoch).
 • Oxidácia kontaktov.
 • Továrenské manželstvo (niekedy sa prejavuje po mesiacoch používania zariadenia), degradácia.
 • Mechanické alebo elektrické zlyhanie komponentov pamäťového subsystému.

Čo sa dá urobiť:

 • Skontrolujte, či je modul správne nainštalovaný v zásuvke.
 • Obnovte predvolené nastavenie systému BIOS.
 • Vyberte modul zo slotu a pomocou gumovej pásky vyčistite prírubu kontaktu.
 • Skontrolujte, či v pamäti nie sú chyby pomocou špeciálnych programov. O tom sa bude diskutovať neskôr.

Diagnostický nástroj pamäte Windows 10, 8 a Windows 7

Nástroj na kontrolu (diagnostiku) pamäte je vstavaný obslužný program systému Windows, ktorý umožňuje skontrolovať chyby pamäte RAM. Ak chcete spustiť program, stlačte klávesy Win + R na klávesnici, zadajte mdsched a stlačte kláves Enter (alebo použite vyhľadávanie v systéme Windows 10 a 8 a začnite zadávať slovo „check“).

Po spustení nástroja sa zobrazí výzva na reštartovanie počítača, aby sa skontrolovali chyby v pamäti.

Súhlasíme a počkáme, kým po reštarte (ktorý v tomto prípade trvá dlhšie ako obvykle), sa začne skenovanie.

Počas procesu skenovania môžete stlačením klávesu F1 zmeniť parametre skenovania, najmä môžete zmeniť nasledujúce nastavenia:

 • Typ overenia - základné, pravidelné alebo široké.
 • Použitie vyrovnávacej pamäte (zapnuté, vypnuté)
 • Počet priechodov testu

Po dokončení procesu overenia sa počítač reštartuje a po prihlásení zobrazí výsledky overenia.

Existuje však jedna výhrada - v mojom teste (Windows 10) sa výsledok objavil o niekoľko minút neskôr vo forme krátkeho oznámenia, uvádza sa tiež, že niekedy sa nemusí vôbec objaviť. V tejto situácii môžete použiť pomôcku Windows „Zobrazovač udalostí“ (spustiť ju pomocou vyhľadávania).

V prehliadači udalostí vyberte položku „Protokoly systému Windows“ - „Systém“ a vyhľadajte informácie o výsledkoch kontroly pamäte - Výsledky pamäte (MemoryDiagnostics-Results) (v dvojitom kliknutí na informačné okno alebo v dolnej časti okna sa zobrazí výsledok, napríklad „Pamäť počítača bola skontrolovaná pomocou nástroja na kontrolu pamäte systému Windows, Nenašli sa žiadne chyby. “

Kontrola chýb pri používaní programov

Aby sa výsledky overovania považovali za spoľahlivé, musíte dodržiavať pravidlá:

 • Zapnite počítač najmenej pol hodiny pred začiatkom testovania, aby ste obvody jednotky a napájacieho zdroja „zohriali“.
 • Testujte za rovnakých podmienok, ktoré spôsobujú zlyhanie.
 • Ak je v počítači nainštalovaných niekoľko pamäťových modulov, pri prvom spustení testovacieho programu skontrolujte celú súpravu. Ak sa zistia chyby, opakujte testovanie každej lišty jednotlivo.

Priemerná doba trvania celého skúšobného cyklu je 6-8 hodín, počet prechodov (opakujúce sa sady testov) je 8-15. Ako ukazuje prax, väčšina chýb sa zistí už pri prvom alebo druhom prechode, niektoré však až po opakovaných pokusoch. Ak sa zistia chyby, ďalšie overenie nemusí byť potrebné.

Ako interpretovať výsledky

Dokonca aj jedna zistená chyba naznačuje možnú poruchu pamäte RAM. Nie je to však dôvod na okamžité vyhodenie do koša. Niekedy sa vyskytnú chyby kvôli tomu, že interaguje s pamäťou, napríklad chybným slotom, poruchou v napájacom systéme alebo chybou v dátových linkách. Pamäť je často „buggy“ kvôli zle vybraným načasovaniu a frekvenciám. Ak chcete, aby chyby zmizli, jednoducho na ne vráťte predvolené nastavenia.

Test pamäte RAM v memtest86 +

Môžete si ho zadarmo stiahnuť z oficiálnej webovej stránky http://www.memtest.org/ (odkazy na stiahnutie sú v dolnej časti hlavnej stránky). Najlepšie je stiahnuť súbor ISO do archívu ZIP. Táto možnosť sa použije tu.

Poznámka: Na internete sú na požiadanie memtest k dispozícii dve stránky - s programom memtest86 + a Passmark Memtest86. V skutočnosti je to jedna a tá istá vec (okrem toho, že na druhom webe sa okrem bezplatného programu nachádza aj platený produkt), ale ako zdroj odporúčam používať memtest.org.

Memtest86 Možnosti sťahovania

 • Ďalším krokom je zapísanie obrazu ISO s memtestom (predtým jeho rozbalenie z archívu ZIP) na disk (pozri Ako vytvoriť bootovací disk). Ak chcete vytvoriť zavádzaciu jednotku flash s memtestom, potom stránka obsahuje súpravu na automatické vytvorenie takejto jednotky flash.
 • Najlepšie zo všetkého je, že ak si pozriete pamäť, budete jedným modulom. To znamená, že otvárame počítač, odstraňujeme všetky moduly RAM, okrem jedného kontrolujeme. Po ukončení štúdia - ďalšie a tak ďalej. Takto bude možné presne identifikovať chybný modul.
 • Keď je bootovacia jednotka pripravená, vložte ju do jednotky, aby ste si mohli prečítať disky v systéme BIOS, nainštalovať bootovanie z disku (jednotka Flash) a po uložení nastavení sa načíta pomôcka memtest.
 • Niektoré akcie z vašej strany nebudú potrebné, overenie sa začne automaticky.
 • Po dokončení kontroly pamäte môžete zistiť, ktoré chyby pamäte RAM boli nájdené. Ak je to potrebné, napíšte ich, aby ste na internete neskôr našli, čo to je a čo s tým. Kontrolu môžete kedykoľvek prerušiť stlačením klávesu Esc.

Kontrola pamäte RAM v memteste

Ak sa zistia chyby, bude to vyzerať ako na nasledujúcom obrázku.

Chyby RAM zistené v dôsledku testu

Čo robiť, ak memtest zistí chyby pamäte RAM? - Ak havárie vážne zasahujú do práce, potom najlacnejším spôsobom je nahradenie problematického modulu RAM, okrem toho, dnešná cena nie je tak vysoká. Aj keď niekedy pomáha jednoducho vyčistiť kontakty pamäte (opísané v článku Počítač sa nezapne), niekedy môže byť problém s fungovaním pamäte RAM spôsobený nesprávnou funkciou konektora alebo súčastí základnej dosky.

Aká spoľahlivá je táto skúška? - Testovanie pamäte RAM na väčšine počítačov je dosť spoľahlivé, ale rovnako ako pri iných testoch si nemôžete byť úplne istí, či je výsledok správny.

A zrazu to bude zaujímavé:

Prečo sa prihlásiť na odber?

Distribúcia nových, niekedy zaujímavých a užitočných materiálov z remontka.pro. Od autorov nie sú k dispozícii žiadne reklamy ani bezplatná počítačová asistencia predplatiteľom. Iné spôsoby prihlásenia (VK, Odnoklassniki, Telegram, Facebook, Twitter, Youtube, Yandex.Zen)

04/11/2015 o 17:10

Kontroluje sa veľmi dlho. Čakal som len 2 hodiny a vypol som to.
Pre používateľov 7 je vstavaný obslužný program mdsched.exe. Kontrola dvoch zátvoriek súčasne na 2 a 4 GB trvala iba 8 minút.

17.10.2017 o 05:53

Memtest86 + cyklicky testuje pamäť, až kým ju neprerušíte, je vhodné, ak potrebujete skontrolovať pamäť pod hodinami zaťaženia, ak pamäť vydrží bez porúch dlhšie ako 4 hodiny, potom sú moduly pomerne kvalitné

26.4.2016 o 10:53

Pri kontrole oboch pruhov sa súčasne čudovali červené grafy. Pri opakovanej kontrole nie sú žiadne chyby. Čo nezmysly a ako sa s tým vysporiadať?

27.4.2016 o 08:42

Možno ste ich nejako umiestnili do slotov nesprávnym spôsobom (ak existujú 4 sloty, vložte ich „cez jeden“). Čo všeobecne hlásia chyby?

10/20/2016 o 17:16

Každá pamäť pracuje na rôznych frekvenciách. Vymeňte za rovnaký typ

19/19/2016 o 17:29

10s tiež majú vstavaný nástroj. Pri vyhľadávaní v systéme Windows zadajte príkaz mds, zobrazí sa kontrola pamäte systému Windows. Po reštarte začne kontrola!

08/10/2018 o 00:03

Ale tu je napísané na príklade Windows 10 ...

09/03/2016 o 17:08

Na notebooku boli problémy so systémom Windows, normálne bolo nainštalovať akýmkoľvek spôsobom (z disku, z flash diskov zaznamenaných rôznymi programami) ani jeden OS (Win 7, 8, XP) sa neobjavil: počas inštalácie alebo po inštalácii na skrutku sa vyskytli rôzne chyby. , Rozhodol som sa odviezť RAM (existuje jeden bar pre 2 GB) pomocou testu memt. Spustil som to niekoľkokrát, zakaždým iný počet chýb, ale počet je veľký (potom 2000, potom 2000 a vyššie). Môže sa Memtest mýliť alebo je to stále problém s barom?

09/04/2016 o 08:54

V takýchto prípadoch zvyčajne dostanem ďalší zaručený pracovný panel a vyskúšam to. A pred tým len vyčistím kontakty aktuálnej lišty a skúsim to.
tj zaručené povedať iba memtom, je samozrejme nemožné.

09/12/2016 o 10:40

Priatelia, používal som štandardnú funkčnosť systému Windows 10. Problém je však na obrazovke konzoly, čo nastane po reštarte namiesto ruských znakov - otázky ... Buď písmo, alebo problém s ovládačom a generátorom znakov ... Môže mi niekto povedať, kam mám kopať?

09/12/2016 o 10:54

Sasha, nemôžem hneď odpovedať. Používate políčko c: Windows system32 mdsched.exe? Možno je problém skutočne v prípade písiem, najmä ak je „zostava“ založená na obrázku v anglickom jazyku. Ale aby sme situáciu napravili, nič neprichádza k prevádzkovej hlave. Možno začnete s prostredím na obnovenie systému spusteným z distribúcie Windows (druhá obrazovka, obnova systému, vľavo dole)?
V skutočnosti musím tento článok aktualizovať ... nepáči sa mi niečo (ako väčšina mojich článkov pred 3 rokmi).

09/12/2016 o 11:14

Áno, hovoríme o mdsched.exe. Windows 10 bol získaný oficiálnou aktualizáciou z ruského Windows 7
Chcel by som sa vysporiadať s touto konzolou. Musí existovať riešenie! Je mojou chybou, že otázka sa netýka tejto témy.

10. 8. 2016 o 23:10

Pred dvoma rokmi bol zakúpený počítač, ktorý bol zostavený v obchode. Priateľ potreboval 4 GB RAM, pretože som mal 2 4 GB pásky (iba 8 GB), zostavil počítač pre komponenty. Vytiahli ho, zapli počítač a píšu niečo ako množstvo zmenenej pamäte a tlačidlá vstupujú do systému BIOS. Zadali sme to, nerozumeli ničomu, spustili sme Windows, všetko bolo ako obvykle a počítač sa veľmi spomaľuje, na dlhú dobu načíta všetko. Reštartovaný, veľa času uplynulo, bez zmien. Na priateľa všetko letí. Procesor i5 4 generácie, 64-bitový Windows 10 PRO. Prosím, pomôžte.

10.09.2016 o 05:12

Možno bude stačiť len resetovať BIOS (Reset Bios na predvolené hodnoty). Ale nie ste si istí, o čo ide. Aj keď, ak vidí pamäť - aj tak je to zvláštna situácia.
Je pamäť správne nainštalovaná (v slotoch rovnakej farby?)

10.09.2016 o 10:22

K dispozícii boli iba 2 sloty, mali 8 GB (4 GB v 2 slotoch). Tu je odstránená jedna lišta a to sa stáva.

10/20/2016 o 11:18

Pokúsili ste sa resetovať parametre systému BIOS? Vyskúšajte to.

10/20/2016 o 01:19

Význam je ... Prehrať bary, t.

Ak máte rovnaké označenie atď., Preskočte kombinatoriku (zmena miesta).
V systéme BIOS pre začiatočníkov dajte všetko na automatickú detekciu. Veľmi pravdepodobne ste nenastavili správne napätie, frekvenciu atď. V tomto prípade to veľmi pomáha - lupu, okuliare, pohľad na celú lištu. Oooh, choďte za kamarátom do BIOSu a sledujte. Áno, a vracajúci sa, tester, testovací program, Aida alebo nejaký iný, pohodlnejší ako prenosný.
Aj keď ste úplný nulový ... pozrite sa na všetko, čo tester pamäte rozdáva ... a skúste ho duplikovať v systéme BIOS.
Ale ak sú úrovne odlišné, pomocou informácií testera stanovte slabé stránky, a hrá úlohu, nepamätám si, na aké miesto dáte najslabšiu rýchlosť ... ak existujú rôzni výrobcovia, hrajte na miestach, ak to pamäť umožňuje .. vložte jednu + testovanie ... atď., lokálne.
PS:
Najvýhodnejšie, ak máte ďalšiu lekciu ... čaj, káva atď., Disk s MemTestom v Sidyushnik (načítanie z neho). Dali to. Overili sme si. usporiadané (ak to nebolo) ... začiarknuté. Je to hrozná vec, ale stojí za to. Mamtest by mal vynulovať akékoľvek chyby. Na mojom, v 3 konektoroch, troch rôznych úrovniach, či už v objeme alebo vo výrobcovi. Najprv nájdite miesto pre jedného (ak sú umiestnené po jednom), dokončite ho. Ale dojem je, že máte buď napätie, alebo faktor, možno pre procesor. Vyskúšajte to pokojne a možno dokonca resetujte systém BIOS na predvolený a už ho hľadajte. Dajte všetko na minimálnu rýchlosť. Ste dokonca v Moskve?

10/20/2016 o 01:29

Áno, a MemTest86 + spĺňa všetko bez „bláznov“, ale záleží to aj na frekvencii procesora, ak je to možné, trošku ho vynulujte, všetko bude v šetrnom režime ... prejdem na túto stránku a napíšem odkaz na túto tému. ak je váš v poriadku, mali by ste spievať.

26.01.2017 o 10:46

Dobré popoludnie Jedného večera som chcel skontrolovať chyby RAM. Pomocou štandardného programu v systéme Windows som začal kontrolovať. Potom som klikol na f1, aby som zistil, aké testy tam stále sú. Po 5 minútach od kliknutia sa zobrazil iba názov testovacej súpravy a potom sa zobrazilo logo Windows a to bolo všetko. Myslel som si, že niečo nie je v poriadku a znova som spustil test a súčasne som nič nestlačil. Test ukázal, že sa nezistili žiadne chyby. Otázka: Prečo bolo prvé stlačenie F1 také dlhé? Pamäť nie je moc 4 GB.

03.03.2017 o 07:40

štandardná kontrola trvá veľmi dlho. odišiel na noc - iba 2% z prvého prihrávky. Čo by sa mohlo stať?

22.8.2017 o 17:39

Nainštalujem chlapcov na flash disk memtest z webu, nenačíta sa pri reštarte, správne nastavím sťahovanie z flash disku, je naformátovaný na fat32, win 10. Pomôžte, v čom je problém. A na webe sa hovorí, že pri inštalácii bootovania nie je výhra 10, ale iba 9x 2k xp 7, ale čo 10 ki? Tiež som sa pokúsil napísať iso súbor cez UltraISO, rovnako

23.8.2017 o 11:20

Zavádzanie nemusí fungovať kvôli povolenému zabezpečenému zavedeniu.
No, rovnako ako pre žiadny Win 10 - zvyčajne to, čo funguje v 7-ke bude fungovať na 10-ke.

09/05/2017 o 17:13

Spustil som memtest z iného zdroja, prešiel jeden bar 7 hodín, druhý 10 hodín. Chyby 0. Ale predtým som mal modré obrazovky. Aká presná je táto skúška a stojí za to tvrdiť, že RAM nie je skutočne narušená?

09.06.2017 o 08:38

Stále by existovalo informácie o tom, aké modré obrazovky (o tom ste nepísali) a v akom okamihu. Možno tam môžu viniť vodiči alebo zostava kriviek (ak počas inštalácie).

09/05/2017 o 22:08

Pri kontrole pomocou memtestu na dvoch matriciach nebola žiadna takáto otázka, ale po teste vo viacerých vláknach (pri spustení memtestu je potrebné stlačiť F2) pri 4. priechode sa vyskytli chyby, prečo? A práve za to je vina RAM alebo percento?

09.06.2017 o 08:35

Možno nie je na vine nič: na niektorých doskách a na niektorých základných doskách sú chyby, napríklad niečo podobné tým vašim - relatívne nové percento, test s viacerými vláknami, pri určitom prejazde, buď zamrznutie alebo chyby, zvyčajne to nič neznamená. Je pravda, že som nenašiel také informácie o čísle 7700, ale je pravdepodobné.
tj tu v závislosti od toho, aké ďalšie príznaky existujú a či v zásade existujú.

29.09.2017 o 16:04

Здравствуйте, вчера при игре в овервотч вылетел BSOD, было написано SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION без каких-либо отсылок (если вылетит еще раз сделаю снимок) дело в том, что это уже не первый раз, раньше тоже вылетал синий экран смерти периодичностью раз в месяц-полтора, но я не воспринимал это всерьез, думал какие драйвера конфликтуют, а особо париться не было желания. Так вот, полазив в гугле, я узнал, что это ошибка опять таки либо конфликта драйверов, либо оперативной памяти. Зашел сюда, узнал как сделать тест оперативной памяти, и виндовс выдал обнаружены аппратные ошибки, но все нормально, после этого играл и не было никаких проблем, ни просадок фпс ничего. Pamäť RAM je nová, kúpená pred šiestimi mesiacmi, kľúčová pre 8 GB, sotva v nej existuje problém, inak by som mal pri hrách vážne problémy. Existuje spôsob presnejšej kontroly pamäte RAM?

30.09.2017 o 09:18

Je lepšie začať tým, že sa pozrieme na to, čo presne je chyba (ktorý súbor / ovládač spôsobuje problém). Aj keď neexistujú žiadne odkazy na samotný BSoD, použite BlueScreenView alebo WhoCrashed, budú k dispozícii informácie. Nie je to vina.

19/19/2018 o 13:55

Som zapojený do systematického konania. Je známe, že má veľkú šancu mať problém v RAM. Sú nainštalované 4 úplne rovnaké prúžky s 512 MB. Každý pruh a každý slot som skontroloval jednotlivo pomocou rozsiahleho testovania systémovej obslužnosti. Neexistujú žiadne chyby. Ale keď som dal všetky 4 pruhy naraz pre široký test, nástroj zistí problémy asi o 92%. Je možné nejakým spôsobom zistiť, v ktorých konkrétnych rohoch / slotoch je problém, skontrolovať ich všetky súčasne?

01/20/2018 o 09:49

Neviem spôsoby. Ale mám predpoklad. Vzhľadom na množstvo pamäte predpokladám, že základná doska je stará a pri inštalácii 4 pamäťových slotov na nich často nebolo také jednoduché: niekde boli podmienky pre zväzok, niekde pri tejto konfigurácii podporované iba jednostranné pamäte. Navyše to niekedy fungovalo, ale čas od času to kleslo.
tj Na začiatok odporúčam pozrieť si príručku k základnej doske z hľadiska inštalácie pamäte RAM (dobre, aktualizujte systém BIOS súčasne).

25.01.2018 o 21:10

Z dôvodu možných problémov:
Základná doska - Asus H81M-C
Pamäť - 2 lamely exceleram e30143a
Pri testovaní každej lišty je všetko v poriadku. Stačí vložiť oboje - „Chyba hardvéru“ ...

26.01.2018 o 10:24

A v akom okamihu je chyba? Uvádzajú sa nejaké ďalšie informácie?

19. 2. 2017 o 15:47

Dobrý deň, problém je, že keď zapnem počítač, zobrazí sa po privítaní modrá obrazovka, ale načíta sa po chvíli a všetko je v poriadku, ale keď začnem zapnúť hry alebo skontrolovať antivírusový program na prítomnosť vírusov (markíza), spomaľuje sa a dostáva sa do stávky nemôžu spôsobiť chyby, ale nachádzajú sa v správcovi úloh. Na modrej obrazovke vždy zapíše jednu chybu 0x0000007E (0xFFFFFFFFC0000006, 0xFFFFF80005561A1A atď.) A všetko sa začalo po presunutí počítača z jednej miestnosti do druhej. Na stránkach Google sa vyskytla chyba v palivovom dříví alebo RAM, ale palivové drevo noriem som ich neinštaloval prvýkrát s sd.
PS: presunutie počítača späť k ničomu)

02/20/2018 o 12:04

Ahoj .. nemôžem ti to povedať. Teoreticky, ak si nejako trápne pretiahli napájacie káble SATA / jednotky alebo niektoré karty začali sedieť voľne, mohlo by to ovplyvniť .. ale to je iba teoreticky.

04/20/2018 o 04:13

Mám takú situáciu, začnem inštalovať hry, objaví sa chyba, že unarc.dll vrátil chybový kód, ale nie vo všetkých hrách, niektoré sú nainštalované a niektoré nie, prešli najpomalšou cestou, vydali 361 chýb v 7 sektoroch, toto sa musí zmeniť 100% bar (mám jeden na 8 GB)
Ak vyjde modrá obrazovka, popisuje rôzne chyby, kúpil počítač doslova v marci, odviezol do CSN, kam ho vzal, povedali, že všetko fungovalo dobre

04/20/2018 o 09:24

Nie, nie 100%.
Chyby Unarc.dll sú tiež spôsobené ruskými písmenami v ceste k priečinku inštalátora (napríklad, ak máte používateľské meno v ruštine, inštalačný program môže byť v priečinkoch C: Users Username Downloads a antivirus).

11/20/2018 o 19:38

Ahoj, veľmi často začala blikať modrá obrazovka smrti, na internete som čítal, že je prepojený s ovládačmi, preinštalovaný Windows 10 Pro, ale pokračuje a myslím, s čím môže súvisieť s pevným diskom alebo rámom. S pevným diskom sa vyskytol problém, ale my sme ho vymenili v rámci záruky. A tak nechápem, čo mám robiť, aby rámová kontrola zamrzla o 21% a mám jednu na 8 GB

21/21/2018 o 13:33

Existujú na tejto modrej obrazovke nejaké správy? Najmä zmienka o akýchkoľvek súboroch?

12/18/2018 o 14:13

Otázka RAM, presnejšie, určiť jej objem. Kedysi som vám písal, že mám na prenosnom počítači nainštalované 2 systémy (na rôznych diskoch), oba 10, ale jeden je „sivý“ na sdd a druhý je oficiálny (čestný) posledný so všetkými aktualizáciami na hdd. K dispozícii sú dva pamäťové prúžky so 4 GB, celkom 8. Pri načítaní do „šedej“ pamäte - 8 a pri načítaní do oficiálnej pamäte 8 (k dispozícii 2,74). Správne - v zátvorkách. Kontroly pamäte pomocou výhry z tejto vetvy - neodhaľujú chyby. Kam kopať, povedz mi, pzhl. Ďakujem

06/18/2019 o 06:36

Možno, že oficiálne 86 alebo 32 bit, pretože nepodporujú viac ako 4 GB RAM

12/18/2018 o 18:16

Odstránil som svoju predchádzajúcu otázku o určení množstva pamäte - našiel som riešenie.

02.02.2019 o 23:18

Interne kontrolované okná. Použil som obvyklý typ kontroly, aby som dlho nečakal. Neexistujú žiadne chyby. Prevádzkové použitie takmer 4 roky. Mimochodom, pokiaľ ide o informácie po overení. Osobne som mal pár sekúnd v zásobníku informácie o absencii chýb a nemusel som sa kopať do časopisu.

25.03.2019 o 08:54

vždy zobrazuje chybu ram

22/22/2019 o 21:06

Chlapci! Povedz mi, pri inštalácii vína 10 to dáva chybu 0x80070570, hardware je normálny, laptop pavilón g6, predtým, než tam boli vína 7! Nedokážem to prísť, vďaka vopred!

04/23/2019 o 09:44

ahoj
V prípade začiatočníkov skúste prepísať iný obrázok inou jednotkou Flash. V ideálnom prípade - zvyčajne používajte oficiálny nástroj spoločnosti Microsoft.

04/23/2019 o 10:41

Existuje jeden plne funkčný flash, druhý korešpondoval päťkrát s rôznymi programami vrátane oficiálneho Microsoft! Nulové emócie!

05/05/2019 o 20:02

ahoj Prosím, povedzte mi, prečo memtest zobrazuje objem jedného baru so štyrmi gigabajtami = 3518 MB?

05/06/2019 o 09:06

ahoj
Toto sa deje pri memtest86 na niektorých nie najnovších základných doskách / starých BIOSoch. Neviem zistiť žiadne jasné dôvody tohto správania, viem len, že to nie je neobvyklé.

17.5.2019 o 09:40

Je potrebné sa dostať do nastavení systému BIOS a hľadať niečo ako „prenos pamäte pri pripojení pamäte RAM viac ako 4 GB“. Príručka sa zvyčajne podpisuje osobitne ...
Viac informácií nájdete v článkoch o tom, ako 32-bitové systémy Windows môžu vidieť 4 GB pamäte RAM.

17.5.2017 o 12:05

ahoj V CS GO som začal dostávať chybu. Jedným z dôvodov by mohla byť RAM. Rozhodol som sa skontrolovať. V dôsledku toho môj prenosný počítač odmietne skontrolovať pamäť RAM. Namiesto kontroly so štandardným programom mdsched sa reštartuje. Pri sledovaní udalostí o tomto tiež neexistuje nič. Potom som sa rozhodol skontrolovať pomocou programu Memtest86. Napísal som ho na USB flash disk, pomocou ktorého som opakovane preinštaloval Windows, nakonfiguroval som flash disk tak, aby bežal cez BIOS, a výsledok je rovnaký. Nezačal test, len naštartoval a to je všetko. Vo všeobecnosti existuje RAM, správca úloh a systém to vidí. Prosím, pomôžte.

17.5.2017 o 19:15

ahoj Predpokladám, že jednotka flash s memtestom nie je načítaná z jedného z dôvodov:
1. V systéme BIOS sa načítava iba UEFI (povoľte staršie)
2. Súčasťou systému BIOS je Secure Boot (vypnúť).
Ale prečo nebudem hovoriť štandardný nástroj na kontrolu zlyhania pamäte.

Poznámka: Po odoslaní komentára sa na stránke okamžite nezobrazí. Všetko je v poriadku - Vaša správa bola prijatá. Odpovede na pripomienky a ich uverejňovanie sa vykonávajú každý deň popoludní, niekedy častejšie. Vráťte sa.

Kontrola pamäte systému Windows

Niekedy sa dozviete, že kontrola RAM zabudovaná do systému Windows nemôže byť dôveryhodná. Údajne nikdy nič neodhaľuje. Toto je nepravdivé tvrdenie: ak je program správne nakonfigurovaný, jeho výsledky nie sú o nič menej spoľahlivé ako výsledky špecializovaných pomocných programov, o ktorých sa bude hovoriť nižšie.

Ak chcete spustiť integrovanú kontrolu pamäte systému Windows, uložte otvorené dokumenty a do panela vyhľadávania systému zadajte názov pomôcky - mdsched, Vyberte ju zo zoznamu nájdených.

Ďalej uveďte čas štúdie: okamžite (horná položka na snímke obrazovky nižšie) alebo nabudúce, keď zapnete počítač.

Po kliknutí na prvú položku v tomto okne sa počítač reštartuje a nástroj na overenie začne pracovať. Bohužiaľ, v predvolenom nastavení nie je optimálne nakonfigurovaný. Ak chcete zastaviť aktuálne testovanie a prejsť na nastavenia nástroja, stlačte kláves F1.

Na nasledujúcom obrázku sú uvedené parametre, ktoré by sa mali nastaviť:

 • Testovací balík je široký.
 • Vyrovnávacia pamäť (pamäť procesora) - vypnutá.
 • Počet priechodov je 8-15.

Ak chcete prejsť na každú nasledujúcu položku, stlačte kláves Tab.

Ak chcete nastavenie uložiť a spustiť proces testovania, stlačte kláves F10.

Zoznam nájdených chýb sa zobrazuje priamo na obrazovke - v poli „Stav“, ale nemusíte monitorovať program a nepretržite sa pozerať na monitor. Po dokončení testu sa počítač reštartuje a na pracovnej ploche sa otvorí správa o výsledkoch.

GoldMemory

Obslužný program GoldMemory pre PC je považovaný za jeden z najlepších vo svojej triede. Je postavený na neštandardných algoritmoch, ktoré dokážu zachytiť chyby, ktoré konkurenčným aplikáciám chýbajú. Implementuje plnú podporu 64-bitovej architektúry a kompatibilitu so všetkými typmi zastaralej a modernej pamäte RAM vrátane generácie DDR4. Maximálne množstvo testovanej pamäte je 64 GB / 1 TB.

GoldMemory pracuje v troch hlavných testovacích režimoch - rýchly, normálny a pokročilý, ako aj užívateľsky definovaný, pričom trvanie testovania a skupiny testovacích skupín sa nastavujú manuálne. Okrem toho program ukladá históriu, správy a podporuje správu pomocou dávkových súborov.

GoldMemory je bohužiaľ platený produkt určený na komerčné použitie. Demo 30-dňová verzia, ktorá je k dispozícii na stiahnutie zadarmo, funguje so značnými obmedzeniami a neumožňuje vyhodnotiť celú funkčnosť programu.

Kontrola pamäte RAM pomocou programu GoldMemory sa vykonáva mimo operačného systému, presnejšie v režime DOS. To znamená, že pred použitím musí byť program zaznamenaný na USB flash disku, diskete alebo CD / DVD disku, z ktorého budete zavádzať počítač. Hotové obrázky na nahrávanie na vymeniteľné médiá sú k dispozícii na oficiálnych webových stránkach. Poskytuje tiež stručné pokyny na používanie pomôcky.

Po načítaní PC z jednotky, na ktorej je zaznamenaná GoldMemory, sa testovanie začne automaticky. Zistené chyby sa zaznamenávajú do správ a zobrazujú sa červene v rozhraní programu.

Memtest86 má za sebou 20 rokov históriu vývoja. Je to pravdepodobne najslávnejší produkt vo svojej triede, ktorý sa stal akýmsi meradlom, na ktoré sa vzťahujú konkurenční vývojári aplikácií. Na rozdiel od GoldMemory má Memtest86 bezplatnú, plne funkčnú verziu pre domácich používateľov. Platené problémy (áno, tiež existujú) navyše zahŕňajú niekoľko pokročilých testov, existuje podpora pre vytváranie zostáv a funkcia riadenia pomocou konfiguračných súborov.

Memtest86 sa používa ešte jednoduchšie ako oba vyššie opísané nástroje. Bezplatná edícia je v predvolenom nastavení optimálne nakonfigurovaná, takže používateľ potrebuje iba spustiť kontrolu a občas sa pozrieť na obrazovku. Zistené chyby sa tiež zobrazujú načerveno.

Memtest86, podobne ako GoldMemory, beží zo zavádzacích médií. Pripravené obrázky na prenos pomôcky na optický disk alebo USB kľúč sú k dispozícii na stiahnutie na oficiálnych webových stránkach. Mimochodom, archív s programom obsahuje pokyny na jeho použitie v angličtine.

Na konci článku nemôžem pomôcť, ale spomeniem iný nástroj, ktorý bol kedysi veľmi populárny. Toto je Memtest86 +. Táto utilita má veľmi podobnú štruktúru ako Memtest86 a je založená na rovnakých technológiách, ale je teraz beznádejne zastaraná, pretože zastavila svoj rozvoj v roku 2013.

Čo je to RAM a na čo je určený?

pamäť s priamym prístupom skrátene ako RAM (pamäť s ľubovoľným prístupom) RAM - v angličtine pamäť s náhodným (náhodným) prístupom, v slangu sa často označuje ako „RAM“. Ďalej uvádzame jednu z možností jej implementácie.

Procesor vykonáva výpočty, ale priebežné výsledky je potrebné uložiť. Kto si pamätá základné triedy v škole: „sedem píšeme, dva v mysli.“ Na tento účel sa používa RAM. Je to nevyhnutný prvok každého počítača. Spočiatku sa RAM zbierala na magnetických jadrách a podobne a množstvo informácií v nej zaznamenaných bolo minimálne. Teraz je RAM čipset s pomerne veľkou kapacitou. V počítačoch existuje iný typ pamäte - ROM (iba na čítanie pamäte), BIOS je v ňom uložený.

RAM sa od neho líši tým, že závisí od napájacieho napätia, keď vypnete počítač, všetky zaznamenané bajty sa vymažú. Kapacita RAM pre moderné výpočty potrebuje pomerne veľkú, niekoľko GB, rýchlosť výmeny dát je tiež dôležitá. Existujú dva typy pamäte RAM - SRAM a DRAM, so statickým a dynamickým prístupom. Prvý typ je založený na skutočnosti, že každý bit je uložený samostatne spúšť - bunka dvoch tranzistorov. Tento typ počítačovej pamäte ukladá omnoho menej informácií na jednotku plochy čipu, ale je menej náchylný na poškodenie a zaznamenané údaje zostávajú nezmenené bez ďalších operácií, až kým sa z obvodu neodpojí napájanie. Používa sa predovšetkým vo vnútornej pamäti procesora cache a nachádza sa na svojich kryštáloch. Máme priamy záujem o RAM počítača. Funguje to pomocou dynamického prístupu (DRAM) a kondenzátory sa používajú na ukladanie informácií. Tento prístup umožňuje výrazne zvýšiť kapacitu na jednotku plochy, ale mierne zvyšuje pravdepodobnosť zlyhania určitého počtu pamäťových buniek v núdzových situáciách, napríklad „stresu“ vo forme prepätia, prehriatia a podobne.

Príznaky poškodenia RAM

Známkami toho, že sa mohli vyskytnúť problémy s RAM, sú časté zlyhania počítača na modrej obrazovke smrti pre systém XP, pre systémy Windows 8 a 10 to môže byť aj čierne.

Navyše najčastejšie zlyhania sa vyskytujú pri práci s aplikáciami náročnými na zdroje, ktorými sú hry, grafické editory. Chybové kódy sa neustále menia. Na obrazovke sa tiež môže zobraziť nejasný blikajúci obraz. Počítač sa nemusí vôbec zaviesť, pričom vydáva zvukové signály, možno ich dešifrovať podľa pokynov na základnej doske. Ale všetky tieto znaky nemusia nutne naznačovať RAM, grafickú kartu alebo procesor, na vine môže byť nízkoenergetický zdroj. Vyplatí sa vykonať test systému Windows RAM, pomôže lokalizovať príčinu poruchy. Okrem toho, pretože vieme, že vinu má RAM, môžete opravy ľahko vykonať sami. Niekedy príčinou zlyhania nie je ani blok čipov na čistenie pamäte, ale slabý kontakt na konektore.

Test pamäte RAM na počítačoch so systémom Windows 7 a vyšším

Tento operačný systém má vstavané nástroje na kontrolu chýb RAM. Preto nie je potrebné vyhľadávať a inštalovať softvér tretích strán. Samotný proces trvá trochu času. Za zmienku tiež stojí taká vlastnosť systému Windows 7 (64-bitová alebo 32-bitová) a novších verzií ako samodiagnostika, to znamená, že keď zistí problém v systéme, sama o sebe ponúkne testovanie pamäte RAM. Ak uvidíte takúto správu, neodmietajte ju.

Pracovnú kapacitu pamäte RAM môžete skontrolovať aj manuálne, preto používame jednu z metód:

 • Ideme dnu Ovládací panelkliknutím štart, Tam vyberieme „podávanie„A potom“Kontrola pamäte systému Windows».
 • Pred spustením operačného systému stlačte kláves F2. Počítač ponúkne spustenie systému Windows alebo programu na kontrolu pamäte. Pomocou Tab vyberte posledný a stlačte enter. Začne sa kontrola pamäte. Táto voľba je jediná, ak sa operačný systém vôbec nenaštartuje.
 • Prejdite do ponuky štart, na paneli vyhľadávania programu napíšte „mdsched“. Zobrazí sa okno s ikonou na spustenie kontroly pamäte.
 • Klikneme na ikonu s nápisom "MdSched»Spustí sa program na testovanie pamäte RAM.

Program sa opýta, kedy skontrolovať, teraz alebo nabudúce, keď zapnete počítač. Vyberte požadovanú možnosť. Zároveň nezabudnite, že pri reštartovaní riskujeme stratu všetkých neuložených súborov. Program automaticky zahŕňa nútené uzavretie žiadostí, nie čas na zrušenie rozhodnutia. Preto zabezpečujeme a správne ukončujeme všetky spustené programy. Systém Windows sa zatvorí a začne sa proces overovania.

Stlačením klávesu F1 môžete vybrať ďalšie overovacie parametre:

 • Testovací balík: základný, štandardný alebo pokročilý. Systém bez ďalších parametrov vyberie štandardný režim. Basic zrýchli proces, ale zredukuje ho. Pokročilý, naopak, bude vyžadovať čas, ale dôkladne skontrolujte každú bunku.
 • Vyrovnávacia pamäť je predvolene povolená, ale dá sa vypnúť. Pri vypnutej vyrovnávacej pamäti sa čas, v ktorom sa vykonáva diagnostika pamäte RAM, niekoľkokrát predĺži.
 • Počet priechodov. Automaticky sa vyberú dva, ale môžete nastaviť ľubovoľné číslo od 1 do 99. To ovplyvní kvalitu a čas kontroly. V jednom priechode bude kontrola menej kvalitná. Pasáže viac ako troch však neodhalili ďalšie problémy. Nezadávajte číslo 0, v takom prípade bude testovanie RAM pokračovať donekonečna.

Navigácia v ponuke sa vykonáva pomocou klávesov Tab na pohyb medzi položkami a šípkami na výber parametra. Vytočíme počet prechodov na numerickej klávesnici a pred tým odstránime štandardné dva. Začiatok po výbere skúšobných parametrov sa uskutoční pomocou F10.

Začne sa proces kontroly pamäte, v závislosti od množstva pamäte RAM trvá až pol hodiny. Súčasne sa na obrazovke neustále zobrazuje priebeh procesu: koľko percent bolo skontrolovaných, ktoré prejdú a či boli zistené problémy. Если нужно прервать тест (срочно понадобился компьютер), то нажмите ESC . После прерывания придется начать все заново, включая уже пройденные блоки.

По окончании работы программы компьютер начнет автоматически запускать операционную систему. Причем ей на это требуется больше времени, чем при штатной процедуре. После загрузки ПК, на Панели задач появится уведомление о результатах проверки. Но стоит обратить внимание на то, что оно может не появиться вообще, если проблем не обнаружено, а вывешивается всего на пару минут. Ak ste začali test a išli piť čaj do kuchyne, môžete vynechať. V tomto prípade „Prehliadač udalostí»V ponuke Ovládací panel v časti “podávanie". Nájdeme tam “Denníky systému Windows„Medzi nimi“Systém„A v zozname podrobností“MemoryDiagnostics-Result».

Ako skontrolovať RAM pomocou obslužných programov

Ak chcete skontrolovať, či RAM pracuje na počítači alebo prenosnom počítači so systémom Windows XP a staršími verziami (tieto stále existujú), musíte použiť špeciálne programy. Mnoho z týchto programov navyše ponúka širšiu škálu testov ako štandardný nástroj spoločnosti Microsoft. Na internete je možné väčšinu z nich sťahovať rýchlo a zadarmo. Pri výbere je potrebné zohľadniť nasledujúce faktory:

 • Existujú programy začínajúce od Windows. Je ľahšie s nimi pracovať - ​​stiahnuté, nainštalované, niektoré práce bez inštalácie, skontrolované. Nie sú však vhodné pre prípady, keď existujú problémy s operačným systémom. Presnejšie je tiež kontrola z BIOSu. Je pravda, že ich budete musieť skopírovať na USB flash disk alebo disk.
 • Mnohé pomocné programy, najmä tie, ktoré boli vytvorené už dávno, nemôžu pracovať s RAM viac ako štyri GB. Ak je k dispozícii viac pamäte (umožňujú to 64-bitové verzie), musíte ju skontrolovať po častiach, odstrániť lamely a to je zbytočné problémy.

Napríklad, zvážte, ako pracovať s jedným z bežných bezplatných nástrojov Memtest86 + alebo podobné programy. Musí sa vykonať táto postupnosť akcií:

 1. Stiahnite si obraz disku z Internetu.
 2. Vytvárame bootovací USB disk alebo disk, ktorý v našej dobe nie je vážny a vyžaduje viac času. Na tento účel existujú napríklad špeciálne programy rufus.
 3. Keď počítač spustíte v systéme BIOS, nevyberieme disk s operačným systémom, ale prevzatie nášho pomocného programu.
 4. Pozeráme sa na výsledky obrazovky: Chyby - zistené chyby. Vo väčšine prípadov sa test môže prerušiť stlačením ESC.

Dizajn okna, v ktorom sa zobrazujú výsledky overenia, sa môže líšiť, ale všetko by malo byť intuitívne jasné.

Ak sa vyskytnú problémy

Malé poškodenie pamäte RAM nemusí mať vplyv na fungovanie počítača, pamäť sa jednoducho zníži a výkon sa mierne zníži. Ak sa však už vyskytli problémy a test pamäte ukázal poruchu, je potrebná oprava. Ak je počítač v záruke a je zapečatený, obráťte sa, prosím, na servisné stredisko alebo na predajcu. Ak nie, a ste si istí svojimi schopnosťami, môžete to opraviť sami. Vykonávame nasledujúce akcie:

 1. Nájdeme prúžky s pamäťou s nezávislým prístupom. Na stolnom počítači odstráňte bočný kryt. Na prenosnom počítači má spodný panel alebo na väčšine modelov iba časť s nápisom alebo piktogramom označujúcim pamäť. Umiestnenie inštalácie nájdete v príručke k základnej doske, ale nájdenie pamäte RAM je bez nej jednoduché. Nainštalované vertikálne dlhé dosky s radmi identických mikroobvodov, je to lišta RAM stolného počítača.Prenosný počítač má menšiu veľkosť a je umiestnený vo viacerých úrovniach paralelne so základnou doskou.
 2. Najprv si skontrolujte, či sú na kontakte vinu, možno s tým mikro obvody nemajú nič spoločné. Po uvoľnení západiek pozdĺž okrajov pásov ich odstránime. V žiadnom prípade nie je možné kontakty čistiť brúsnym papierom alebo nožom, takže sa odstráni ochranná vrstva zlata. Na odstránenie oxidov použite gumovú ceruzku. Po vyčistení odmasťujte liehom. Nastavili sme tyče späť. Toto nemôže byť urobené nesprávne kvôli kľúčovým výrezom. Západky ich automaticky uzamknú. Testovanie znova. Možno, že problémy zmiznú.
 3. Ak vám čistenie kontaktov nepomohlo, budete musieť panel zmeniť. Okrem toho, ak ich je niekoľko, musia sa na jednej lište vykonať kontroly RAM, aby sa odstránili ostatné, aby sa zistila chybná doska. Pri výbere náhrady sa zameriavame nielen na objem, ale aj na rýchlosť čítania, mala by byť podporovaná vašou základnou doskou.

záver

Budeme radi, ak náš krátky článok pomohol skontrolovať RAM počítača a vyriešiť problémy, ktoré s ním vznikli. Hovorili sme o tom, ako skontrolovať RAM počítača pomocou metód zabudovaných do operačného systému. Taktiež sme zvážili, že na kontrolu pamäte RAM zastaraných verzií systému Windows je potrebné použiť špeciálny softvér, ktorý má mnoho ďalších funkcií a môže byť použitý na novšie verzie. Napríklad sme vzali program na kontrolu pamäte RAM Memtest86 +.

Pin
Send
Share
Send
Send