Užitočné tipy

Ako si muž vyberie oblečenie (1. časť)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dnes nebudeme hovoriť ani tak o tom, ako vytvoriť základný šatník človeka, ale o tom, ako ho urobiť univerzálnym. Ako sa naučiť nakupovať, aby sa veci navzájom spojili čo najlepšie. Inými slovami, našou úlohou je vyrobiť v šatníku multifunkčnú, vzájomne zameniteľnú sadu vecí.

Stavba domu sa začína založením. Budovanie vášho štýlu musí tiež vychádzať z určitej základne - určitej sady tých odevov, ktoré sa dajú ľahko kombinovať s mnohými inými a pri všetkých príležitostiach dať nekonečné množstvo rôznych variácií.

Minimum vecí - maximum kombinácií. Dosiahnutím tohto cieľa získate príležitosť ušetriť čas aj peniaze.

Keďže hovoríme o peniazoch, je vhodné pripomenúť si výraz „nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci“. V podstate každý chápe, že lacná akvizícia sa nakoniec ukáže byť nerentabilná. Mám na mysli nielen to, že preteky o lacnosť nútia každý rok alebo šesť mesiacov vyhadzovať a kupovať nové, pretože oblečenie alebo obuv sa jednoducho pokazia. Tiež hovorím, že jednoducho vyzerajú zle a sú nepríjemné. Boli sme medzi morom jednorazových nákupov a takmer sme sa zmierili. Napriek tomu vás žiadam, aby ste sa milovali a stretli sa s prírodnými túžbami - aby ste zažili spokojnosť a pohodlie.

Pohľad na svoj šatník ako investíciučo nám v budúcnosti prinesie dividendy. Mám na mysli sebavedomie, súlad s našimi estetickými myšlienkami a dosah, ktorý môžeme mať na ostatných, s dobrým arzenálom v podobe správne vybraného mužského šatníka.

Keď už hovoríme o investovaní do oblečenia, na prvom mieste som kvalitu. Kvalitná obuv, oblek, košele - odmena bude mať nielen samotný majetok, nielen pohodlie, ale banálny úžitok zo skutočnosti, že nebudete hodiť peniaze kvôli dlhej životnosti vysokokvalitného vyrobeného tovaru.

Čo robí základným šatníkom človeka univerzálnym?

Multifunkčný šatník predstavuje najväčší možný počet kusov odevu, ktorý by bol kombinovaný s maximálnym počtom ostatných kusov šatníka.

Čo to znamená? Napríklad modrá košeľa, ktorá sa zmestí do štyroch zo šiestich nohavíc, je všestranná košeľa. Červená, ku ktorej si môžete vyzdvihnúť iba jedno nohavice, samozrejme nie. Ako viete, sivý oblek, ktorý dobre dopadá na osem z desiatich košieľ, má vyššiu účinnosť ako vínová, takmer harmonizujúcu s dvoma.

Uistite sa, že váš šatník je zameniteľný minimálne 60 percent. Vyššie percento kompatibility je, samozrejme, ešte lepšie. Pozrite sa na nasledujúci príklad z matematiky.

Vyrobili sme tristo kombinácií dvadsiatich predmetov. A to napriek skutočnosti, že príslušenstvo nebolo brané do úvahy: vreckový šál, šál, kravata a ďalšie!

Výhody univerzálneho základného šatníka pre mužov.

Menej oblečenia v dome, Predstavte si, že namiesto dnešných 15 košieľ, z ktorých nosíte iba 4, budete mať k dispozícii 8, ale budete ich nosiť všetky. Súhlasíte, je to oveľa efektívnejšie vynakladanie peňazí a voľný priestor vo vašom šatníku. Menší prevodový stupeň, menej neporiadok - viac možností!

Menej vynaložených peňazí, Kľúčom k úsporám je nákup iba toho, čo nosíte. Nie je nič drahšie ako to, čo nikdy nepoužijete. Uvediem príklad. Čo si myslíte, za čo ste zaplatili vyššiu cenu: za polyesterovú bundu za 500 rubľov, ktorú nechcete nosiť, alebo za 5 000 rubľov, ale kvalitné a štýlové, ktoré vám dávajú istotu, keď prídete do práce, v ktorej budete odmenení komplimenty od dievčat? Rétorická otázka.

Menej času, Rozumný prístup k vytvoreniu pánskej šatníkovej skrinky vám zanechá veľa času ráno, keď sa chystáte odísť z domu. Namiesto toho, aby ste strávili vzácne minúty, ktoré by ste mohli využiť na spánok, za pár sekúnd nájdete hotovú súpravu.

Ako vytvoriť univerzálny základný pánsky šatník?

Najprv audit, Celkovo je potrebné, aby moderný človek mal dva páry obuvi, niekoľko košieľ, dve alebo tri nohavice, 5 až 6 kravat a 1 až 2 obleky (na formálny odevný odev). Pre každodenný štýl budete potrebovať dva alebo tri páry džínsov, niekoľko tričiek a športovej obuvi. Tým sa zabezpečí, že sa nestratíte, ak sa v šatníku zbavíte prebytočných predmetov. Myslím tým zbytočne, že ste príliš malí a nemôžete si ich prispôsobiť s krajčírskym, niečo, čo je beznádejne zastarané a nemôže sa použiť ako vintage prvok.

Prečo odporúčam najprv zahodiť prebytok a potom začať doplňovať šatník úspešnejšími nákupmi - v tomto poradí? Toto je psychológia: iba zbaviť sa zbytočných v našich životoch a uvoľniť priestor, máme skutočnú túžbu priniesť niečo nové, čo prinesie hmatateľný výsledok. A to sa netýka iba odevov.

Ako si vybrať oblečenie pre mužov

Po zhromaždení šatníka plného jednoduchých, klasických a časom overených vecí nebudete len problém s prázdnym šatníkom blízko, ale budete na vrchole štýlu. Prečo sa pýtaš? Faktom je, že módne trendy prichádzajú a odchádzajú a klasika je vždy relevantná. Prispievaním k trochu drahším klasickým veciam prispievate k svojmu štýlu, ktorý bude po mnoho rokov „trendový“.

Uvediem príklad. V tejto sezóne (jeseň - zima 2014) je veľmi módne nosiť kabát s kožušinovým golierom a koženými vložkami. Nie som si istý, či taký kabát bude vyzerať zaujímavo za 2-3 roky. Ďalšou vecou je klasický kabát z vlny, priekopy alebo Chesterfieldu. Budú relevantné do 10 rokov.

Dodržiavajte klasiku, neznamená to vôbec opustiť módu. Svoj štýl môžete spestriť rôznymi doplnkami: kravatu, šatku alebo šál v rôznych farbách a odtieňoch.

Koncept výberu klasického oblečenia je zaujímavý z dvoch dôvodov:

  1. Nákupom klasického oblečenia investujete do kvality, ktorá vydrží dlho. Je zrejmé, že prírodné materiály, ktoré sa častejšie používajú pri šití klasických odevov, sú drahšie ako syntetické materiály. Keď však hovoríme o „základnom šatníku“, má zmysel kúpiť jednu alebo dve veci na niekoľko rokov, ako utrácať peniaze každý rok na nové „moderné“ oblečenie.
  2. O svoj štýlový vzhľad môžete byť pokojní, pretože väčšina vecí bude zameniteľná. Ani pri obliekaní v tme nestratíte voľbou kabátu alebo nohavíc.

Existuje vynikajúci aforizmus: „Nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci“ - to hovoril Baron Rothschild. Ak máte záujem prečítať si, kto to je, potom ste tu.

10 vecí, ktoré by mali byť vo vašom šatníku

Vzhľadom na vyššie uvedené je čas na vytvorenie zoznam prvých 10 najdôležitejších vecí, ktoré vám umožnia vytvoriť univerzálny pánsky šatníkvhodné na každodenné použitie, ako aj na akékoľvek oslavy. Táto skriňa je vhodná pre zimné aj letné obdobie, v každom ročnom období si môžete vybrať správne oblečenie pre seba. Samozrejme spomeniem značky oblečenia, ktorým môžete venovať pozornosť pri návšteve obchodu, ale nejde o všeliek. Niektoré značky sú vhodné pre jedného človeka, ale určite nechodia k inému.

Všetky základné veci, ktoré uvedieme, pomôžu vytvoriť štýlový obraz na nasledujúcich 10 - 15 rokov života. Niektoré prvky je potrebné zmeniť po 5-7 rokoch z dôvodu ich opotrebenia, avšak spoločná súprava vám umožní veľa rokov investovať do svojho osobného imidžu.

Sledujte nás na:

Tento príspevok som napísal pred 1,5 rokmi, ale neprestal byť relevantný, takže som v rámci každoročného čistenia blogu pridal informácie, aktualizoval som obrázok a stiahol ho z archívu na povrch. Zoberte zbrane!

Muži sú iní. Nie v zmysle veľkosti (aj keď v tomto zmysle), ale v zmysle prístupu k oblečeniu a ich vzhľadu. Napríklad môj otec je v tomto ohľade absolútnym nezmyslom a podľa logiky „kto nemá rád, nech sa nedá pozerať“, periodicky privádza moju matku k jej infarktovým rozhodnutiam.

Ale všeobecne je môj otec flexibilný a téme šatníka som sa takmer úplne vzdal svojej matke, ktorá mu kúpila šaty a rozhodla sa, čo a kam obliecť. A naopak, môj brat je 100% nezávisle zapojený do svojho šatníka, ktorý úplne vyhovuje jeho manželke, ktorá už má dosť starostí so svojím rastúcim synom.

S manželom sme spolu vytvorili dosť zvláštny tandem: celkovo mi dôveruje, ale zároveň si sám vyberá oblečenie a experimentuje s nenávidením. Táto estéta miluje vysoko kvalitné štýlové veci a je pre neho dôležité, aby vyzeral dobre, ale rovnako ako milióny ďalších mužov nenávidí nakupovanie, rýchlo sa z neho stalo vrtošivé dieťa v obchode ...

Chvíľu mi trvalo, než som sa naučil rešpektovať jeho štýl a vkus a nespracovať s ním ako s bábikou, ktorú môžem nosiť tak, ako sa mi páči - keď som bola mladá žena, občas sme sa stretli s touto témou. Postupom času som sa upokojil a prestal trvať na mojich nápadoch (nakoniec, ak je presvedčený, že chladné prádlo šortky, ktoré som vytiahol v bitke pri uzatvorenom predaji jednej parížskej showroome od troch ďalších manželiek, sú gay štýlu, potom ju v lete nechajú potiť. vaše džínsy).

Takáto tvrdohlavosť má svoje výhody: Rýchlo som zistila, aké veci a značky má rada a aké oblečenie potrebuje. Dnes mu teda pokojne objednávam košele a mikiny, občas odstrčí nové značky v jeho štýle a v našej rodine vládne šatníkový svet.

KLASICKÁ PÁNSKE WARDROBE: VHODA A PODOBNÉ

Klasický moderný pánsky oblek sa narodil na začiatku 20. storočia vo Veľkej Británii a zdedil po britských snoboch nielen jeho formu, ale aj veľa pravidiel a konvencií nosenia. Výber dobre priliehajúcej bundy je ďalším pátraním, ale dokonale spárovaný oblek človeka úplne určite premení.

Bunda má pevný štrukturálny strih, ktorý pomáha skryť nedostatky a spôsobuje, že mužská postava je vizuálne horúca (avšak zlá sediaca bunda naopak robí kučeravého chlapa neznesiteľným).

Takže, ak vás váš muž požiadal, aby ste mu pomohli vybrať si nový oblek, musíte poznať toto:

  • oblek si vyberá sako, nohavice sa dajú ľahšie vyzliecť a hodia sa ako sako, takže nasadenie obleku vždy začína výberom saka,
  • prvá vec, ktorú musíte venovať, je línia ramien: šev, ktorý spája rukáv s ramenom, by mal ležať presne nad miestom, kde sa ruka pripája k telu (pozdĺž kĺbu), nie vyššie a nie nižšie,
  • gombíky na bruchu by sa mali voľne pripevňovať a ležať rovno, nerozťahovať sa, nefúknuť,
  • košeľa by nemala byť viditeľná pod gombíkmi (vo všeobecnosti by košeľa nemala byť viditeľná na bruchu),
  • klopy goliera by mali ležať rovno na hrudi (ak sú za košeľou, potom je bunda pri golieri veľká),
  • rukávy bundy by mali byť až po karpálnu kosť - košeľa by mala byť o 1-1,5 cm dlhšia ako rukáv bundy, aby bola viditeľná pri pohybe ramena a hodinky,
  • dĺžka bundy je v strede zadku, už nie a kratšia, zadná polica by mala ležať na mužskom kňazovi naplocho, nie šikanovať a nenafúknuť,
  • golier bunda by mal ležať presne na golieri košele, ak sa pohybuje ďalej, potom je bunda veľká a musíte zmerať jednu veľkosť menšiu.

Bunda môže byť iba v golieri a ramenách, ale visí okolo tela - potom musíte vyzerať štíhly fit alebo naopak - je dobré sedieť na obrázku, ale je to zlé v pleciach, v tomto prípade sa musíte pozrieť na bundu o jednu veľkosť menšiu, ale s rovný rez.
Tu je vizuálna postieľka na túto tému, aby ste svojim priateľom pomohli vybrať si dokonalý oblek:

ČIERNE DECAL

Dôležitým pravidlom etikety bundy je, že bunda sa nosí zapínanie na gombíky (nie všetky gombíky) a môže sa rozopnúť iba pri sedení. Na bunde s tromi gombíkmi (klasický) nie je spodné gombík NIKDY zapnutý. Horné tlačidlo môže byť niekedy rozopnuté, niekedy zapnuté, stredné tlačidlo je zapnuté VŽDY (rozopnuté horné tlačidlo a rozopnuté stredné tlačidlo sú zlí muži, podobne ako bunda zapnutá na doraz - skontrolujte tento okamih, nie všetci muži sú o tom informovaní). To je veril, že človek môže vyzliecť bundu iba v lietadle alebo vo svojej kancelárii za zatvorenými dverami, vo všetkých ostatných prípadoch by bunda mala byť na ňom.

V modernom pánskom šatníku nebude základňa čierna, ale skôr námornícky oblek s bielou, modrou alebo ružovou košeľou. Takýto oblek sa kombinuje s topánkami a hnedým pásom alebo bordó (tmavohnedý s červeným odtieňom), pás a topánky by mali byť rovnakej farby.

Na základe klasického kostýmu môžete zbierať 4 obrázky.

PÁNSKE RUKÁV

S pánskou košeľou je všetko trochu jednoduchšie a ak viete veľkosť a obľúbené značky svojho muža, môžete si ich kúpiť bez vyskúšania. Veľkosť košeľu najčastejšie ide na golier (pokrytie krku v cm pod Adamovým jablkom). Medzi krk a golier by mali byť umiestnené 2 prsty, ak golier zaostáva za krkom silnejšie - tričko je veľké, ak prst nesedí - malé.

Dĺžka rukávu je 1 cm pod karpálnou kosťou, línia ramien by mala tiež prebiehať pozdĺž kĺbu, tlačidlá by sa nemali líšiť (tyč by mala ležať plocho).

Ďalší cheat sheet na túto tému:

KLUBOVÝ ŠTÝL: ČÍNY, JUMPER, POLO, ZÁSOBNÍCI

Tento štýl, ktorý sa dnes dá nazvať najmasívnejší, vznikol v elitných kluboch - páni potrebovali oblečenie (nie oblek) na všetky druhy aktivít, ktoré robili vo svojich kluboch (tenis, golf, jachting atď.) ) ..

Základ tohto štýlu tvoria veci, ktoré sa dnes bežne nazývajú inteligentné ležérne oblečenie - je oveľa praktickejšie nosiť ho ako oblek, ale zároveň patria do klasiky.

Kardigan, košele Oxford, chinos sú klasická víkendová pánska súprava.

ČASOVAČE NA OBLEČENIE

Jedná sa o nohavice vyrobené z hustej bavlny v klasickej verzii - modrej, šedej alebo horčičnej, hoci dnes výrobcovia šijú množstvo rôznych farieb. Číňania sa pôvodne nosili s polokošľami a mokasínmi (pán na dovolenke) a tento obraz zostáva dodnes klasický (hoci, samozrejme, dnes sa nosia so teniskami a tričkami). Rez je rovný (klasický), zúžený (tenký a super tenký), správne poradie - bez šípky (pamätník, pán na dovolenke, pamätáte?).

Chinos sa nenosia s ponožkami a klasickými prísnymi topánkami (z nejakého dôvodu často vidím mužov s touto kombináciou z nejakého dôvodu), je to príležitostná šatníková položka a chinos je najlepšie kombinovať s teniskami, mokasínmi alebo lodičkami s holými nohami (dobre, dobre, nie na holé - na nízkej špičke, ktorá nie je viditeľná). Paul Smith šije vynikajúce správne číny (pozri v rade PS) a demokratickú a kvalitnú nájdete v kolekciách Gap.

V lete sa chinos nosí vôbec bez opasku alebo s opleteným pásom (koža alebo ľan).

PÁNSKE JUMPER

Zástupcovia strednej triedy si zvykli nosiť na elite v polovici 60. rokov mikinu na pólo košeli a táto kombinácia je stále klasickým pánskym šatníkom.

V zimnom šatníku by ste mali mať v piatok alebo v pracovnom týždni dvojicu neutrálnych odtieňov kašmírových mikiny, ktoré sa nosia v košeli a džínsoch, ak nie je k dispozícii striktný kódex obliekania. V lete je hustá kašmírová náhrada za bavlnené svetre alebo ľahký letný kašmír (v 2 vláknach) svetlých odtieňov, ktorý sa počas chladných letných večerov zahrieva.

Klasický mikina má výstrih do V, cez ktorý sa otvára golier košele, ale nie všetci muži idú (ak má váš muž trojuholníkovú tvár so silnou vôľou brady a široké čelo, vyberte si svetre s okrúhlym výstrihom).

Ak hovoríme o formálnom vzhľade a sveter sa nasadí na košeľu a kravatu, potom sa kravata vyberie rovnakým spôsobom ako pri obleku - komplementárnom odtieni (nie kontrastný - napríklad zlý modrý sveter a červená kravata sú zlý nápad).

POLO TRIČKO

Polokošele a košeľa Oxford sú dva kusy pánskej šatníkovej skrinky, ktorej príbeh sa začína v areáli Oxfordu a Stanfordu. Polokošľu preslávili tenisti 60. a univerzitných športových klubov - preto veľa výrobcov vyrába pólo s imitáciou klubových pruhov.

Klasická polokošeľa bude šitá zo špeciálnej tkanej bavlny, látka bude hustá, dobre drží svoj tvar a absorbuje vlhkosť. Takéto košele sa nosia veľmi dlho, nestrácajú tvar, sú dokonale vymazané - všeobecne to, čo je potrebné pre pánsku šatník. Ralph Laurent samozrejme šije klasické póly, trochu demokratickejšie, ale jemne rezané - relatívne mladá značka SUN68. Ale takmer každá klasická pánska značka v letnej línii má takú košeľu, takže jej zistenie nie je ťažké.

Chinosové šortky (v podstate orezané chinos), saká so znakmi, vesty a pletené bombardérové ​​bundy s klubovými pruhmi a samozrejme lodné topánky možno pripísať rovnakému štýlu.

Klasický štýl - čínske kraťasy, lodičky a polokošeľa - uniforma newyorských magnátov na jachtingu.

GRANGE: JEANS, TRIČKA, JACKET

На смену 60-м и 70-м пришли 80-е, которые остались в классическом мужском гардеробе бунтарским образом – джинсы, футболка, кожаная куртка, тяжелые ботинки или кеды.

Классические мужские джинсы — Levis 501 – в 80-е получили второе дыхание. Эта модель универсальна, и идет большинству мужчин, так как скроена с учетом особенностей мужской физиологии. Если вы не знаете, с чего начать при выборе джинсов – начните с 501.

Классическая модель будет темно голубого цвета, с высветленным центром, но эти джинсы шьются сейчас в разных цветах (черном, светло-голубом, индиго и т. d.), takže existuje možnosť. 501 má priemerný strih, to znamená, že opasok prechádza pozdĺž stehenných kĺbov, takže ak je bruško alebo vaše zjedlé boky má, opasok sa do nich nebude kopať a v pohodlných džínsoch bude pohodlný.

Rifle by mali sedieť pevne, ale medzi pás a telo by mal byť umiestnený prsteň, príliš tesné rifle bude nepríjemné nosiť. Ak vezmete klasiku, potom by mali byť džínsy vyrobené zo 100% bavlny, ak kupujete chudé džínsy, ktoré sú teraz módne, potom by mala mať kompozícia elastan (5%), inak bude váš muž trpieť, keď sa nosí (všetko, čo sa do nich bude vtlačiť).

Dnes je možné džínsy nosiť v akejkoľvek kombinácii s klasickými i príležitostnými nohavicami - tieto nohavice obhajovali svoje jedinečné právo byť úplne univerzálnym tovarom. Dobre padnúci pár bude nosiť sako z klasického obleku as vašou obľúbenou mikinou, ktorá žije v skrini už od svojich študentských dní.

KOŽENÁ BUNDA

Klasická pánska kožená bunda je potomkom toho, čo piloti nosili v 40. rokoch: rovné, zapadnuté vrecká, stojaci golier. V 80. rokoch sa zrodil ďalší model - bunda pre motorkárov, zostal však symbolom povstania a nestal sa klasikou (hoci bol upravený ako základný prvok v ženskej šatníku).

Takáto bunda zdôrazňuje línie mužskej postavy a skrýva nedostatky (vďaka štrukturálnemu strihu), takže to platí pre väčšinu mužov. Nosí sa hlavne s tenkým sveterom alebo tričkami, ak si ich dajú na košeľu, golier košeľa sa neuvoľní (hoci je lepšie nosiť bundu alebo klasický kabát s košeľou).

Strih 40. rokov, ktorý zostal klasickým pánskym šatníkom.

90. roky: TRIČKÁ, OBUV, TRIČKÁ

Tento demokratický štýl vznikol v kremíkovom údolí, kde ešte dnes naozaj nechápete, kto je pred vami - študent alebo milionár dolárov, budú oblečení rovnako. Hlavnými prvkami tohto štýlu budú demokratické košele a tričká, ktoré budú pravdepodobne tlačené.

V pároch takýchto tričiek a džínsov, tenisiek alebo tenisiek (konverzácia, stan smith, dodávkové vozidlá) pôjde uvoľnený štýl. V skutočnosti je všetko jasné, s touto sadou, hlavným pravidlom nie je zamieňať štýly a nenosiť také džínsy tričká s klasickými topánkami. Pravidlo funguje aj opačným smerom: klasická košeľa zasunutá do klasických tmavých džínsov a športové tenisky dodávok nie sú priatelia.

Ospravedlňujeme sa za tento štýl, ale dnes existuje na trhu mnoho značiek, ktoré šijú demokratické, praktické a kreatívne veci.

ZOBRAZENIE ZÁKLADNÉHO ZARIADENIA

Pomery v základných šatách pre mužov sa budú mierne líšiť od rozmerov v dámskych: 4 - 5 „topoch“, to znamená, že to, čo sa nosí na nahom tele (košele, tričká, póly), by malo byť na jednej nohavici alebo džínsoch. „Týždeň“ sa najčastejšie nakupuje za oblek - týždenná dodávka tričiek plus 2 na poistenie (v kancelárii by ste mali mať vždy náhradné tričko, v prípade rozliateho čaju a kávy priamo v predvečer dôležitého stretnutia).

Všetko, čo sa nosí na nahom tele, sa vymaže každý deň - toto pravidlo sa nehovorí, bundy sa dávajú na čistenie jedenkrát mesačne, mikiny sa vymažú po 3 až 5 ponožkách.

Ak máte muža, ktorý nemá rád nakupovanie a naštvaný tým, že ste museli niečo zmerať, urobte to ako ja - rozhodnite sa o veciach, ktoré sa mu páčia a hľadáte, vyberte niekoľko značiek, ktoré šijú to, čo potrebujete , a objednajte si vybrané jednotky len s doručením do domu.

Tento príspevok sa vám páčil a chcete sa dozvedieť viac nielen o pánskej, ale aj o dámskej základnej šatníku, ako aj o tom, ako kúpiť a vybrať „svoje“ veci? Možno vás bude zaujímať moja kniha Anatómia šatníka v Paríži: Veci, značky, kombinácie

Táto kniha vychádza z výcviku Paris Wardrobe, ktorý už niekoľko rokov dirigujem a venujem sa základnému šatníku v klasickom francúzskom štýle - mierne nedbalý, mierne unisex, minimalistický a veľmi funkčný.

V knihe hovorím o základných konštantách parížskej šatníka a základných parížskych kombináciách: čo nosiť, čo nosiť, ako nosiť. Pre lepšiu prehľadnosť je kniha rozdelená do 3 veľkých blokov („spodná časť“, „vrchná časť“, „vrchné oblečenie“) a v každom bloku podrobne rozprávam o objektoch, ktoré tvoria základ parížskeho štýlu.

Druhým krokom je vytvorenie jadra pánskej šatníka

Po vyčistení odkladacieho priestoru ste motivovaní ku kúpe novej sady. Aké faktory sa riadia? Kvalita, materiál, štýl, veľkosť a cena. Neodporúčal by som, aby boli tieto rozhodnutia rozhodujúce. V opačnom prípade sa bude rušivá situácia opakovať znova a znova.

klasický základná šatníková skriňa závisí od postavy, profesie, zdrojov a osobných preferencií.

V skrini šatníka takmer každého človeka však bude základňa, ktorá bude vhodná:

Tri druhy kravaty (šikmý pruh, plátno a hrach)

Blazer alebo tmavá športová bunda

Nohavice zo šedej vlny (prípadne bez šípov)

Priame temné dni

V závislosti od počasia to môže byť pánska zimná parka alebo kabát s kapucňou, ako aj ďalšie obľúbené druhy pánskeho vrchného ošatenia.

Ak sa chcete dozvedieť viac o komponentoch pánskeho štýlu smart casual, prečítajte si príslušný článok.

Farebný podklad

Samozrejme by ste mali venovať pozornosť obyčajnému oblečeniu a predovšetkým bielej, šedej a modrej, pretože tieto tóny sa najľahšie miešajú. Všeobecne vítam zdravý podiel minimalizmu v pánskom oblečení. Použitie vzoru robí vašu súpravu zložitejšou, ale je to zložitejšie (ako kombinovať vzory - bunka, pásik - v jednom súbore), a preto by som radil, aby som od tohto založil základný pánsky šatník. Ak chcete získať ďalšie informácie o úlohe farieb v oblečení, prečítajte si správnu kombináciu farieb pre oblečenie v príspevku.

Tretím krokom je rozšíriť a doplniť základňu vášho štýlu.

Akonáhle urobíte šatník vzájomne zameniteľným, môžete prepnúť zo slova „potreba“ na slovo „chcete“. A získať oblečenie, ktoré vás odlíši od davu:

Oblek v klietke:

Horizontálna pruhovaná vlnená kravata:

1. Klasický pánsky oblek

Odporúčam kúpiť klasický šedý alebo modrý pánsky oblek, pretože sú najuniverzálnejší. Je obvyklé nosiť úplne čierny oblek iba na sviatky, veľmi dôležité obchodné rokovania alebo na pohreb. Vo všetkých ostatných prípadoch bude čierny oblek na mieste.

Pri správnom výbere veľkosti obleku a porozumení, či s vami sedí, vám pomôže niekoľko pravidiel: obliekanie saka s tričkom (spodná bielizeň) a košeľu, skúste sa objímať. Ak by ste sa nemohli objať, oblek je pre vás malý. Ďalej skúste sedieť v nohaviciach. Ak oblek praskol vo švíkoch alebo nohavice visia a nafukujú vo všetkých smeroch - veľkosť nie je vaša.

Pokiaľ ide o výsadbu obleku, je lepšie zvoliť si oblek vybavený anglicky ako priamy americký. Nezabudnite sa uistiť, že rukávy bundy sú o 1-1,5 cm kratšie ako rukávy košele. Niekedy sú všité široké modely s krátkymi rukávmi, ktoré sú vhodné iba pre veľkých mužov s nie príliš dlhými rukami.

Držte sa klasického kostýmu. Jednoprsná bunda s 2 alebo 3 gombíkmi, stredne široké klopy a 2 výrezy (výrezy) na zadnej strane bundy. Mimochodom, pozrite sa na materiál a kostým, ktorý je vyrobený. Mala by to byť 100% vlna zo závitu strednej hrúbky (100 - 150 jednotiek). Takýto oblek je možné nosiť po celý rok, zatiaľ čo na to, aby ho nosil každý týždeň, bude dostatočne odolný.

Kostým Barkland

Kostým Bazioni

Na zakúpenie je tiež vhodný trojdielny oblek, v ktorom je okrem vesty a nohavíc aj vesta. V prvých troch sa môžete s istotou zúčastniť na kultúrnych podujatiach, napríklad v divadle. Mimochodom, bunda a nohavice môžu byť nosené oddelene jeden od druhého. Nohavice sa môžu nosiť s úpletom a bundu s džínsami a ležérnou košeľou. Jediná vec je, že sa nesnažíte uniesť, pretože môžete jednu vec ťahať, zatiaľ čo inú prakticky nemať. V priebehu času môže takat zmeniť farebný odtieň, najmä po chemickom čistení.

Viac o klasickom pánskom obleku si môžete prečítať na bowandtie.ru tu. Tiež si pozrite infographic o tom, ako by mal kostým sedieť.

Lookbook (External Image)

2. Šaty košele

Dôležitým prvkom pánskych šatníkov je klasické tričko. Pre lepší vzhľad by ste si mali starostlivo vybrať strih košeľa pre svoju postavu. Odporúčam bližšie sa pozrieť na košele Slim-Fit s klasickým golierom strednej šírky. V ideálnom prípade by ramenné švy mali byť zarovnané so šírkou ramien. Po upevnení horného gombíka by krk nemal stlačiť krk. Medzi golierom a krkom by mali prejsť 2 prsty, takže pred nákupom by ste sa mali uistiť, že prsty sa bez námahy plazia. Rukávy by mali byť na konci kĺbu na konci palca. Nezabudnite, že rukáv košele by mal vyzerať trochu zospodu pod rukávom bundy.

Najlepšie univerzálne farby pre klasickú košeľu: biela a svetlo modrá. Pokiaľ ide o dĺžku košeľu, malo by stačiť, aby sa nedostala spod zastrčených nohavíc. Všetko záleží na vašej výške. Odporúčam zvoliť manžety so schopnosťou nosiť manžetové gombíky (vedľa tlačidiel by mala byť výrez) - to je otvor pre manžetové gombíky).

Košele vybrané Homme

Tričko značky Marks & Spencer

Ako nosiť klasické tričko? Môže sa nosiť s oblekom a džínsom na prácu alebo na prechádzku v parku. Biela košeľa je univerzálna voľba. Až po niekoľkých desiatkach prania sa tričko môže žltnúť a stratiť svoj reprezentatívny vzhľad. Používajte špeciálne bielidlo alebo saponát.

Viac informácií o klasickej košeli nájdete na bowandtie.ru tu. Pripravili sme tiež infographic, kde môžete vidieť, ako by malo tričko sedieť.

Pokyny pre značku

2. Šaty košele

Dôležitým prvkom pánskych šatníkov je klasické tričko. Pre lepší vzhľad by ste si mali starostlivo vybrať strih košeľa pre svoju postavu. Odporúčam bližšie sa pozrieť na košele Slim-Fit s klasickým golierom strednej šírky. V ideálnom prípade by ramenné švy mali byť zarovnané so šírkou ramien. Po upevnení horného gombíka by krk nemal stlačiť krk. Medzi golierom a krkom by mali prejsť 2 prsty, takže pred nákupom by ste sa mali uistiť, že prsty sa bez námahy plazia. Rukávy by mali byť na konci kĺbu na konci palca. Nezabudnite, že rukáv košele by mal vyzerať trochu zospodu pod rukávom bundy.

Najlepšie univerzálne farby pre klasickú košeľu: biela a svetlo modrá. Pokiaľ ide o dĺžku košeľu, malo by stačiť, aby sa nedostala spod zastrčených nohavíc. Všetko záleží na vašej výške. Odporúčam zvoliť manžety so schopnosťou nosiť manžetové gombíky (vedľa tlačidiel by mala byť výrez) - to je otvor pre manžetové gombíky).

Vybrané tričko Homme

Tričko značky Marks & Spencer

Ako nosiť klasické tričko? Môže sa nosiť s oblekom a džínsom na prácu alebo na prechádzku v parku. Biela košeľa je univerzálna voľba. Až po niekoľkých desiatkach prania sa tričko môže žltnúť a stratiť svoj reprezentatívny vzhľad. Používajte špeciálne bielidlo alebo saponát.

Viac informácií o klasickej košeli nájdete na bowandtie.ru tu. Pripravili sme tiež infographic, kde môžete vidieť, ako by malo tričko sedieť.

Lookbook (External Image)

Pokyny pre značku

3. Pánske tričko

Váš šatník by mal mať najmenej 2 - 3 tričká rôznych farieb. Tričká by mali byť pevné, neutrálne farby: sivé, béžové, tmavo modré, biele, vínové, tmavozelené atď. Ružové a modré tričká nemožno nazvať univerzálnymi, preto ich v prvom rade neodporúčam na nákup. Tričko by malo byť prakticky pevné, bez visiacich kúskov látky a nepochopiteľnej veľkosti XXXXXL, ako predajca zo Strednej Ázie. Rukávy by mali byť krátke v lete a dlhé v zime (ak ste chladní).

Tričko set Polo Ralph Lauren

Tričko EA7 s dlhým rukávom

Pozrite si video: Dynamický strečing. 1. časť. Ján Král. GymBeam (Jún 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send