Užitočné tipy

Ako obnoviť odstránené súbory z jednotky Flash alebo pamäťovej karty?

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 13. Ich zoznam nájdete v dolnej časti stránky.

Tím správy obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Karty SD (Secure Digital) sa používajú na ukladanie a prenos informácií v digitálnych fotoaparátoch, mobilných telefónoch, osobných digitálnych asistentoch (PDA) a dokonca aj v malých počítačoch. Karty niekedy zlyhajú alebo používatelia omylom odstránia informácie. V takom prípade použite bezplatný program na obnovenie odstránených súborov.

Recuva (pre Windows)

Recuva je bezplatný program, ktorý funguje vo všetkých verziách operačného systému Windows (XP, 7, 8, 10, Vista). Môžete si ho stiahnuť nižšie:

Pri inštalácii programu by ste nemali mať žiadne problémy, preto tento proces nebudem popisovať. Idem rovno k veci. Na obnovenie súborov z SD karty musíte pripojiť samotný USB flash disk a pripojiť ho k počítaču pomocou čítačky kariet, mobilného telefónu, digitálneho fotoaparátu atď.

Potom otvorte “Môj počítač„A pravým tlačidlom myši kliknite na príslušný vymeniteľný disk. V zobrazenej kontextovej ponuke vyberte možnosť „Vyhľadajte odstránené súbory».

Na konci skenovania sa zobrazí zoznam súborov umiestnených na pamäťovej karte (súčasných aj predtým odstránených). Ak chcete odstrániť odstránený súbor, kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte príkaz „Obnoviť vybraté».

Pandora Recovery (pre Windows)

Pandora Recovery je bezplatný nástroj, ktorý slúži aj na obnovenie odstránených údajov z kariet SD, pevných diskov, jednotiek USB flash atď. Môžete si ho stiahnuť nižšie.

Kvôli spoľahlivosti experimentu som znova naformátoval svoju jednotku Flash. Ak chcete súbory obnoviť, musíte znova pripojiť úložné zariadenie k počítaču alebo notebooku.

Teraz sa pozrime na dôležitý bod, ktorý sa objaví pri prvom spustení programu - musíte zvoliť metódu skenovania. Odporúčam zvoliť hĺbkové skenovanie, pretože táto metóda umožňuje obnoviť fotografie, hudobné stopy, dokumenty a ďalšie súbory aj z poškodených médií.

Založili? Potom pristúpime k vyhľadávaniu a vymáhaniu stratených. Spustite program Pandora Recovery a prejdite na kartu vyhľadávanie, Ďalej vyberte jednotku, na ktorej chcete vyhľadávať, a potom kliknite na ikonu „vyhľadávanie".

Na konci vyhľadávania v dolnej časti obrazovky sa zobrazí zoznam súborov. Nájdite ten, ktorý chcete obnoviť, a kliknite naň pravým tlačidlom myši. Potom vyberte príkaz v kontextovej ponuke Obnoviť do.

Otvorí sa dialógové okno, v ktorom musíte kliknúť na tlačidlo „Prehľadávať“ a potom vyberte miesto, kde bude súbor obnovený. Ďalej stačí kliknúť na „Obnoviť teraz„a ste hotoví.

Stellar Phoenix Mac Photo Recovery (pre OS X)

Bohužiaľ nemám príležitosť preukázať princíp práce v tomto programe, ale viem s istotou, že program Stellar Phoenix Mac Photo Recovery je jedným z najlepších programov na obnovenie odstránených súborov z médií pre počítače Mac s operačným systémom OS X 10.5 alebo vyšším.

Okrem iného by som rád vyzdvihol nasledujúce bezplatné programy na obnovenie odstránených fotografií, piesní, videí alebo dokumentov z pamäťových kariet:

 • R.saver
 • Obnova jednotky USB Flash
 • CardRecovery
 • chkRepair

Myslím si, že nemá zmysel opísať proces vrátenia údajov pomocou vyššie uvedeného softvéru, pretože zásada je rovnaká ako v prípade systému Recuva alebo Pandora Recovery.

Vo všeobecnosti si teraz nemôžete robiť starosti s náhodne odstránenými obrázkami v telefóne, pretože viete, že ak máte aspoň USB kábel a 5 minút voľného času, môžete ho bez problémov obnoviť.

Mimochodom, skoro som zabudol, v ďalšom článku sa zameriame na najlepšie aplikácie pre zariadenia bežiace na operačnom systéme Android, pomocou ktorých môžete tiež obnoviť odstránené súbory.

Pripojte SD kartu k počítaču

Údaje na pamäťovej karte bude možné obnoviť až po pripojení k počítaču. Deje sa to niekoľkými spôsobmi:

 • Karta SD je vložená do čítačky kariet, ktorá sa pripája k portu USB počítača.

 • Pripája sa k telefónu, fotoaparátu alebo inému zariadeniu zhodný kábel, druhý koniec sa vloží aj do konektora USB. Ak pripájate smartfón, musíte vybrať režim jazdy.
 • Ako vidíte, na tom nie je nič zložité. Po dokončení pripojenia môžete program spustiť.

  Program obnovy dát

  Existuje veľa programov, ktoré vám umožňujú obnoviť odstránené údaje. Vo väčšine prípadov sú univerzálne - vhodné pre HDD a SSD disky, flash disky, SD karty. Ak chcete zvýšiť šance na úspešný postup, Po vymazaní súborov je dôležité vylúčiť informácie o nahrávaní.

  Postupne budeme analyzovať proces pomocou dvoch najúčinnejších utilít ako príkladu.

  Používanie jednoduchého obnovenia

  • Kliknite na odkaz: https://freesoft.ru/windows/easyrecovery. Kliknite pravým tlačidlom myši na zelené tlačidlo "Na stiahnutie". Vyberte zrkadlo a zadajte cestu na uloženie súboru.

 • Spustite inštalačný balík a postupujte podľa pokynov.
 • Pripojte pamäťovú kartu k počítaču a spustite program.
 • V úvodnom okne vyberte typ média „Pamäťové karty“stlačte "Pokračovať".

  V kroku č. 3 uveďte operáciu - obnova dát. V dolnej časti okna začiarknite políčko vedľa typu systému súborovToto je zvyčajne FAT.

  Systém prehľadá a zobrazí zoznam nájdených dokumentov. Vľavo sa zobrazí strom priečinkov, ponuka s pravým tlačidlom myši otvorí kontextové menu, v ktorom chcete vybrať príkaz „Uložiť ako ...“.

 • Zadajte umiestnenie, ktoré sa má uložiť na pevný disk počítača.
 • Môžu sa zaznamenať obnoviteľné údaje iba alternatívna jazda. Ak uložíte na rovnakú kartu SD, niektoré údaje sa navždy vymažú.

  Pomocou funkcie R-Undelete

  Vývojári ponúkajú bezplatný program pre program obnoviť súbory z jednotky Flashs vysokou účinnosťou. Verzia pomocného programu pre domácich používateľov funguje bez obmedzenia iba so súborovým systémom FAT. Ak existuje potreba vrátiť súbory odstránené z pevného disku (Formát NTFS), musíte platiť peniaze.

  Podrobné pokyny na obnovenie údajov:

  • Kliknite na odkaz: https://www.r-undelete.com/sk/. Kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“.
  • Spustite stiahnutý súbor a postupujte podľa pokynov inštalátora.
  • Po spustení programu a pripojení karty SD vyberte disk, na ktorom boli odstránené údaje umiestnené v ľavej časti okna.
  • Kliknite na tlačidlo Msgstr "Zobraziť súbory".
  • Program vyhľadá dokumenty a zobrazí ich v zozname. Vľavo je ďalšie menu, s ktorým môže prepínať zobrazenie dokumentov iba určitý typ. Napríklad obrázky, zvuk, video.

 • Pre fotografie existuje možnosť ukážky. Ak to chcete urobiť, musíte prepnúť režim zobrazenia na «Dlaždice».
 • Kliknutím na ikonu lupy sa otvorí vstupná oblasť, do ktorej môžete zadať názov dokumentu.
 • Ak sa zmazané súbory nenájdu, budete musieť použiť túto funkciu „Hĺbkové skenovanie.“ Spustí sa kliknutím na tlačidlo s rovnakým názvom, ktoré sa nachádza v pravom dolnom rohu. V závislosti od výkonu vášho počítača môže hĺbkové vyhľadávanie trvať dlho.

 • Ďalším krokom pri obnove karty microSD je výber súborov. Musíte kliknúť naľavo od názvu dokumentu, zobrazí sa zelená značka začiarknutia.
 • Vyberte spôsob uloženia:
  • 1. Pre každý typ súboru (dokumenty, fotografie, videá atď.) Sa vytvorí samostatný priečinok. Ak chcete vybrať túto možnosť, začiarknite políčko vedľa položky Msgstr "Do priečinka typu súboru".

 • 2. Všetky dokumenty sa obnovia podľa štruktúry existujúcej na pamäťovej karte. Označte položku Msgstr "Do štruktúry priečinkov".
 • Stlačte tlačidlo «Obnoviť»na ktorom je napísaný počet súborov na obnovenie a ich objem.
 • Po dokončení operácie program otvorí priečinok prieskumníka, v ktorom boli uložené všetky dokumenty.
 • Program môžete zatvoriť alebo prejsť na kartu «Disky»opakujte postup pre inú pamäťovú kartu.

  Možné problémy

  Hlavný problém, ktorý sa môže vyskytnúť, je Počítač nerozpozná pripojenú SD kartu. Existuje niekoľko dôvodov pre jeho výskyt:

  • Písmeno jednotky je rovnaké ako písmeno, ktoré je už priradené pevnému disku. Riešením je použitie systémového programu „Správa diskov“. Po jeho spustení kliknite pravým tlačidlom myši na pamäťovú kartu a vyberte položku Msgstr "Zmeňte písmeno ...". Priradiť nový názov karty a uložiť údaje.

 • Nedostatok potrebných vodičov. Riešením problému obnovy pamäťovej karty microSD je použitie programu DriverPack Solution. Obslužný program nájde chýbajúce ovládače a vyzve vás na ich inštaláciu. Po reštartovaní OS problém zmizne.
 • Prítomnosť vírusov. V niektorých prípadoch škodlivý kód blokuje zobrazenie mapy. Bude potrebné naskenujte médium pomocou antivírusu a odstráňte zistené hrozby.

  Ak problém nedokážete vyriešiť, môžete skúsiť pripojte disk k inému počítaču alebo notebooku. Ak používate čítačku kariet, skúste ju pripojiť ako súčasť smartfónu alebo iného zariadenia.

  Obnovte stratené súbory to nie je problém, ak po vymazaní neboli zaznamenané žiadne nové údaje. Používanie vyššie uvedených programov vám umožní zvládnuť úlohu sami, stačí postupovať podľa pokynov.

  Krok 1. Inštalácia programu

  Ak chcete obnoviť údaje na karte micro SD, musíte si stiahnuť softvér. Inštalácia prebieha v niekoľkých fázach:

  1. Spustíme inštalačný súbor a začneme proces inštalácie PHOENIX. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“. Pre správnu a rýchlu inštaláciu je lepšie zatvoriť všetky ostatné aplikácie.
  2. Prijímame podmienky licenčnej zmluvy. Potom prejdite na „Ďalej“.
  3. Softvér predvolene ponúka inštaláciu na systémový disk. Môžete odsúhlasiť alebo vybrať priečinok na inej miestnej jednotke, aby ste pri zmene systému nemuseli preinštalovať program.
  4. Vytvárame ikony pre rýchly prístup, tiež súhlasíme s posielaním systémových informácií vývojárom pre možnosť vylepšenia programu. PHOENIX neinštaluje reklamné produkty tretích strán, iba softvér samotný na obnovu dát z SD karty.

  Po dokončení inštalácie môžete otvoriť PHOENIX a pokračovať v obnove. Karta SD musí byť pripojená k počítaču a zobrazená v priečinku Tento počítač.

  Krok 2. Vyberte kartu SD

  PHOENIX obnovuje súbory z rôznych médií - je možné obnoviť z pevného disku, flash diskov, SD kariet. Na obnovenie údajov z SD karty nie je potrebné médium vyberať z fotoaparátu, telefónu, tabletu - stačí pripojiť zariadenie pomocou kábla k počítaču s nainštalovaným PHOENIX. Ak máte vo svojom prenosnom počítači alebo počítači čítačku kariet, môžete ju používať. Ak bol PHOENIX spustený pred pripojením karty, počkajte, kým systém nerozpozná médium a kliknite na program „Aktualizovať zoznam diskov“.

  Ak karta SD nie je detegovaná, obnova dát nie je možná.

  Krok 3. Výber metódy skenovania

  V PHOENIXe sú 2 typy vyhľadávaní, líšia sa efektívnosťou a trvaním zotavenia:

  • Rýchle - optimálne pre vyhľadávanie jedného alebo viacerých dokumentov / fotografií,
  • Rozšírené - používa sa, ak nebolo možné rýchlo nájsť súbor alebo ak napríklad potrebujete naformátovať údaje z karty SD po naformátovaní.

  Počet obnovených súborov a rýchlosť vyhľadávania závisí od parametrov počítača, média a konkrétnej situácie. Priemerná rýchla kontrola môže obnoviť viac ako 50% informácií a predĺžená - viac ako 80%.

  Krok 4. Nastavenie vyhľadávania

  Ak poznáte formát a veľkosť odstráneného súboru, môžete tieto parametre nastaviť pred spustením vyhľadávania. Týmto spôsobom môžete vyhľadávať prezentácie, textové dokumenty, obrázky, videá. Pri daných nastaveniach sa skráti čas vyhľadávania. Schopnosť zobraziť ukážku výrazne urýchli obnovu dát na karte Android SD alebo na inom médiu.

  Krok 5. Zoraďte nájdené súbory

  PHOENIX vyhľadá dané parametre a ukáže súbory, ktoré je možné obnoviť. Výsledky je možné triediť alebo filtrovať. Pomocou ukážky nájdite potrebnú fotografiu alebo dokument. V predvolenom nastavení sa obnovia všetky nájdené súbory, takže nezabudnite zrušiť začiarknutie súborov, ktoré nemusíte obnovovať.

  Krok 6. Obnovenie

  Po výbere potrebných položiek kliknite na „Obnoviť“. Program ponúkne 3 možnosti uloženia:

  1. Do priečinka v počítači.
  2. Vypáliť na disk.
  3. Odosiela sa na FTP server.

  Dôležitý bod - obnova dát z poškodenej SD karty nie je možná!

  PHOENIX je program na obnovu dát z SD karty, ktorých stiahnutie a použitie pomôže vrátiť cenné informácie. Nestrácajte čas a súbory - stiahnite si PHOENIX práve teraz!

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send