Užitočné tipy

Ako zistiť, či je váš telefón poklepaný

Pin
Send
Share
Send
Send


Bez moderných mobilných prístrojov si už život moderného človeka nemožno predstaviť. Zjednodušujú náš život, robia ho pohodlnejším. Používajú to však iba útočníci, preto dnes hovoríme o tom, ako zistiť, či sa používa mobilný telefón. Zvážte hlavné znaky, ktoré naznačujú prítomnosť odpočúvania.

Čo hľadať?

V prvom rade sú ohrození ľudia, ktorých povolanie súvisí s dôvernými údajmi, ako aj príliš žiarliví manželia. Je možné pochopiť, že informácie sa „zlúčia“ telefonicky s tretími stranami potom, čo sa ľudia, ktorí nie sú zasvätení do týchto tajomstiev, ocitnú v tajných informáciách. Existujú technické značky, ktoré umožňujú podozrenie a zistenie, že zariadenie je poklepané.

 • Cudzie zvuky, ozvena počas konverzácie. Ak počas hovoru pravidelne počujete cudzie zvuky - je to jasný dôvod na obavy. Môže to byť hluk, kliknutia, buchotanie, bzučanie, tlieskať a ďalšie. Na kontrolu tohto cudzieho šumu môžete použiť zvukový senzor nastavený na nízku frekvenciu. Keď sa šípka prevracia s pravidelnosťou niekoľkokrát za minútu - je to alarm.
 • Mobil nefunguje správne. Vždy by ste mali venovať pozornosť stabilite telefónu. Ak sa počítač reštartuje samostatne, nabitie batérie klesne príliš rýchlo, a to z nijakého osobitného dôvodu - možno je zariadenie poklepané. Ďalším znakom je, že batéria je veľmi horúca. Je to z toho dôvodu, že zariadenie na odpočúvanie používa batériu na pozadí.

Existuje veľa možností, ktoré naznačujú, že vaše telefónne hovory sú zaujímavé pre tretie strany. Bez ohľadu na značku gadgetu sú medzery na odposluch vždy k dispozícii. Ak máte pochybnosti, mali by ste venovať pozornosť takýmto príznakom:

 • spojenie na spojenie je nadviazané na dlhú dobu,
 • zariadenie sa vypína pomaly
 • zariadenie sa spontánne zapne, deaktivuje a začne inštalovať softvér.

Ako zistím, či sa práve používa mobilný telefón?

V tejto situácii môžu pomôcť jednoduché domáce spotrebiče. Počas hovoru by ste sa mali spojiť s televízorom, ak dôjde k rušeniu spôsobenému cudzími elektronickými zariadeniami - ide o odposluch. Existujú zariadenia, ktoré sú blízko dosahu FM a môžu vydávať prenikavý zvuk, keď je rádio v mono režime. Platí to aj pre zapnutie televízora vo frekvenčnom režime UHF.

Služby operátora

Nezabudnite venovať pozornosť všetkým správam prichádzajúcim do telefónu. V podozrivých správach SMS sa zvyčajne uvádzajú podivné kombinácie písmen, číslic a symbolov. Pochádzajú z neznámych čísel. Toto je distribúcia príkazov odosielaných programami na počúvanie. Podvodníci niekedy používajú mobilný internet na zavedenie, aby sa zvýšil platobný účet. Ak ste od poskytovateľa nepripojili možnosť konferenčného hovoru, ale je aktivovaná stále, je to tiež príznak odpočúvania.

Používame špeciálne vybavenie

Špeciálne zariadenia boli vyvinuté už dlhý čas, čo okamžite odhalí všetky pokusy o počúvanie. Sú pripojené k mobilnému telefónu a merajú odpor, kapacitu, zmeny signálu pri veľmi vysokých frekvenciách. Ak chcete zistiť, či sa poklepáva na smartfón, mali by ste k svojmu modulu gadget pripojiť podobné zariadenie a pozrieť sa na rozdiel vo výkonnosti.

Užitočný obsah:

Charakteristické črty odposluchu

Odposluch mobilného telefónu má sám o sebe svoje vlastné charakteristiky, vďaka ktorým je možné ho ľahko rozlíšiť. Prístup k telefónu inej osoby je celkom jednoduchý. A ak existuje podozrenie, že sa počúva vaše vlastné zariadenie, je lepšie neváhať a odoslať ho na diagnostiku.

Detektívi a iní odborníci vedia presne, ako skontrolovať telefón na odposluch, ale keďže to dokážete sami, nemá zmysel míňať peniaze za služby iných ľudí. Takáto diagnóza samozrejme nemôže zaručiť 100% výsledok, ale určite sa zistí prítomnosť cudzej siete.

Overovací kód

Môže vám pomôcť niekoľko kombinácií. Napríklad na telefóne vytočte * 33 * a zadajte ďalšie znaky. Ak po druhej hviezdičke nemôžete zadať znak, modul gadget sa načúva. Niektorí odborníci považujú túto možnosť za neúčinnú, preto by ste mali použiť iných.

*#21# - tento kód určuje, či je na vašom zariadení aktivované presmerovanie hovorov, tj či môžu byť vaše hovory a SMS prenášané na neoprávnené osoby.

*#62# - Zistíte, na ktoré číslo je presmerovanie hovorov nastavené, kde je smerovaný odposluch, bude fungovať, ak je zariadenie deaktivované alebo mimo prístupovej zóny.

##002# - Deaktivuje akékoľvek presmerovanie hovorov.

Známky pripojenia k počúvaciemu zariadeniu

Nie každý vie, ako skontrolovať telefón na odpočúvanie, ale musíte pamätať na hlavné znaky pripojenia k počúvaciemu zariadeniu. Patria sem nasledujúce faktory:

 1. Batéria sa vybíja rýchlo. Túto funkciu nie je možné vždy nazvať presným ukazovateľom, pretože vo väčšine prípadov sa vyskytuje na zariadeniach, na ktorých je nainštalovaných veľa aplikácií a hier. Je to úplne iná záležitosť, keď telefón nie je vždy v rukách jeho majiteľa a nie sú na ňom spustené žiadne programy. Ak sa mobilné zariadenie v pokojnom stave vybije za hodinu alebo dve, potom je to prvý signál k prítomnosti odposluchu.
 2. Zariadenie sa vypne, reštartuje alebo zapne podsvietenie. Ak všetky vyššie uvedené problémy nie sú spojené s poruchami systému, potom už existuje vysoká pravdepodobnosť, že dôjde k vonkajšiemu rušeniu. Aj keď je telefón stále poklepaný, na obrazovke sa nezobrazí nič nové a zbytočné, ale počas prevádzky sa môžu vyskytnúť pravidelné poruchy.
 3. Počas konverzácie sú neustále počuť cudzie zvuky. Prítomnosť iných pripojených sietí bráni účastníkovi volať na iné číslo, pretože k tomu dochádza mnohokrát dlhšie ako bez odposluchu. Akonáhle je k telefónnemu rozhovoru pripojený špeciálny program na počúvanie, je tiež možné pozorovať malé rušenie a silne viditeľné ozveny oboch hlasov. Niekedy existujú situácie, keď jeden účastník počuje iba seba, ale nie svojho partnera.
 4. Mobilný telefón vytvára rušenie pre rádio, televízor, stereo. Aj keď je telefón vypnutý, môže pri prichádzaní na iné zariadenie „zvoniť“.
 5. Doslova pol hodiny po doplnení účtu sa za neuveriteľné množstvo prostriedkov odpísalo bez dôvodu. Ak sa takýto problém zistí, okamžite zavolajte prevádzkovateľovi, aby objasnil okolnosti. Ak tu nie je jeho chyba, dá sa predpokladať, že spolu s fondmi išli všetky potrebné informácie o hovoroch a správach do programu počúvania.

Ak máte podozrenie, že odposluchové systémy fungujú, odporúča sa obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní. Na základe skutočnosti, že moderné zariadenia fungujú podľa inovatívnych princípov, je lepšie sa s nimi vysporiadať iba so špeciálnym vybavením.

Nezabudnite, že na každý telefón môžete nainštalovať odpočúvanie bez ohľadu na cenu alebo rok výroby. Prvé modely to samozrejme podľahnú až po inštalácii chýb a nepoužívaní siete alebo internetu, pretože nemajú operačné systémy, ale aj tieto prípady sú dôvodom na obavy a kontaktujte úrady.

Ďalšie podrobnosti o tom, ako skontrolovať telefón na odposluch v Rusku, sa opíšu nižšie. Tieto informácie umožnia mnohým ľuďom premýšľať o stave zariadenia. Každý človek musí skontrolovať telefón, pretože sa tým určite nezhorší, ale ublížilo by, aby sa ubezpečil, že je odpočúvanie.

Číselné kombinácie

Odposluch mobilného telefónu, alebo skôr jeho prítomnosť, sa pri vytáčaní určitej kombinácie čísel voľne kontroluje. Je ich málo známych, ale každý je platný. Najlepšie kombinácie čísel sú:

 1. * # 43 #. Toto číslo vám umožňuje zobraziť informácie o čakajúcom hovore.
 2. * 777 # (pre ukrajinských predplatiteľov). Kombinácia zobrazuje aktuálny zostatok a menu operátora.
 3. * # 06 #. Kód automaticky zobrazí okno, v ktorom sa zobrazujú údaje IMEI.
 4. * # 21 #. Tento kód pomáha skontrolovať odposluch telefónu iba za 5 sekúnd. Toto číslo umožňuje používateľovi zistiť, kto okrem seba dostáva oznámenia o hovoroch a SMS na toto číslo.
 5. * # 33 #. V takom prípade sa zobrazia údaje o službách, ktoré podporujú mobilné zariadenie a zariadeniach, z ktorých pochádzajú.
 6. * # 62 #. Kombinácia zobrazuje číslo, na ktoré sú hovory a dáta presmerované, ak existujú.
 7. ## 002 #. Tento kód sa používa na vypnutie presmerovania hovorov a nastavenie prijatia hovoru iba majiteľom telefónu.
 8. * # 30 #. Sada čísel poskytuje informácie pre jasnú definíciu čísel, z ktorých sa uskutočňujú prichádzajúce hovory.

Všetky tieto kombinácie umožňujú poskytnúť vášmu telefónu spoľahlivú ochranu pred pripojením neznámych škodlivých sietí. V skutočnosti nie je nič komplikované pri kontrole odposluchu telefónu. Kombinácia čísel je k dispozícii všetkým účastníkom. Majte však na pamäti, že nie všetci operátori o tom vedia, takže nestojí za to skontrolovať vaše zariadenie toľkokrát.

Budeme používať aplikácie

Vývojári mobilných programov už dlho vydávajú slušné produkty, ktoré vám pomôžu zistiť. Najobľúbenejšie programy:

 • SpyWarn je platený, ale mnohí ho považujú za efektívny,

 • Darshak je bezplatná aplikácia, ktorá nielen zistí podozrivú aktivitu, ale ocení aj bezpečnostné možnosti mobilného operátora,
 • EAGLE Security - distribuovaná bezplatne, verzia v ruštine. Má dobré hodnotenie v službe Google Play.

Pomoc poskytovateľa

Ak máte podozrenie, že sa poklepáva na smartfón, môžete sa obrátiť na svojho operátora. Tam majú odborníci všetky potrebné technické prostriedky na vykonanie analýzy stavu linky. Podľa výsledkov tohto postupu je ľahké identifikovať skutočnosť odposluchu. Ak je to potrebné, môžete nainštalovať softvér tak, aby vás tretie strany už nemohli „počúvať“.

Skryté kódy pre iPhone

Majitelia zariadení od Steve Jobsa pravdepodobne uhádli, že majú skryté funkcie alebo skôr kódy. Vďaka nim si môžete zobraziť množstvo informácií: počnúc intenzitou signálu a končiac samotným stavom presmerovania.

 • skryť svoje vlastné číslo zariadenia (# 31 #),
 • zistite silu signálu (* 3001 # 12345 # *),
 • oboznámte sa s jedinečným kódom (* # 06 #),
 • určiť bod, do ktorého prichádzajú správy (* # 5005 * 7672 #),
 • blokovanie hovorov a pohotovostný režim.

Zistite silu signálu a jedinečný kód

Palice a pomlčky v našej dobe sú stelesnením sily signálu, ktorá nemá presnosť. Po povolení podmienok v teréne je potrebné vytočiť vyššie uvedené číslo a potom podržať vypínač. Keď obrazovka zhasne, musíte stlačiť stredné tlačidlo a počkať, kým sa nezobrazí domovská stránka. Číslo v ľavom hornom rohu označuje silu signálu.

Ak chcete zistiť kód telefónu, stačí vytočiť * # 06 #. Tam sa okamžite zobrazia nastavenia, kde bude prítomná potrebná položka.

Blokovanie a čakanie hovoru

Tento režim umožňuje blokovať prichádzajúce aj odchádzajúce hovory. „Čakajúci“ vám umožňuje podržať aktuálny alebo prichádzajúci hovor. S týmito kombináciami môžete vykonávať zaujímavé manipulácie:

 • * 33 * PIN # - umožňuje blokovanie hovorov,
 • # 33 * PIN # - deaktivuje predchádzajúci zákaz,
 • * # 43 # - pohotovostný hovor,
 • * 43 # - zapnite pohotovostný režim,
 • # 43 # - vypnúť pohotovostný režim,
 • * # 21 # - presmerovanie hovorov.

odporúčanie

Ak chcete vylúčiť pravdepodobnosť počúvania mobilného zariadenia, pomôže vám niekoľko tipov od odborníkov, ktorí opakovane čelia podobným problémom:

 • neposielajte dôverné informácie telefonicky,
 • pre obchodné rokovania nie je mobilný telefón najlepším spôsobom
 • konverzáciu, ktorá sa koná v aute na cestách, je oveľa ťažšie počúvať kvôli hluku a zmene frekvencie,
 • nemusíte riskovať a dôverovať opravám telefónu neznámej kancelárii s pochybnými hodnoteniami zákazníkov.

Keď viete, ako skontrolovať telefón na odposluch, nemôžete sa obávať integrity a bezpečnosti zariadenia ani seba. Teraz je jasné, že to nie je také ťažké, preto by ste sa nemali okamžite spojiť s majstrami, ktorí budú diagnostiku vykonávať dlho. Pomoc špecialistov bude potrebná iba v prípade, že je odpočúvanie vážne a nebude ho možné odstrániť pomocou jednoduchých kombinácií.

Aké sú typy odpočúvania?

úradné - Používané špeciálnymi službami, ktoré získali prístup k odpočúvaniu na základe súdneho príkazu alebo iným spôsobom.

Zachytenie signálu - uskutočňované vďaka zariadeniam, ktoré zachytávajú komunikačnú linku a vysielajú rozhovory s votrelcami.

Prostredníctvom aplikácií - vykonáva sa inštaláciou škodlivého programu, ktorý počúva všetky hovory, zaznamenáva ich, prevádza alebo ukladá na jednotku Flash.

Chyba - „špionážne“ zariadenie na počúvanie, prostredníctvom ktorého sa vysiela signál príjemcovi zločincov.

Varovanie! Nahrávanie konverzácií pomocou špeciálnych zariadení sa v Rusku takmer nevyužíva, pretože je veľmi drahé. Najčastejšie sa uchýlia k pomoci spywaru alebo chýb.

Zvýšené oneskorenie pred a po pripojení k inému účastníkovi

Ďalším dôležitým signálom je príliš dlhá čakacia doba po vytáčaní. Ak ste napríklad zavolali osobe z vášho iPhone alebo Android a spojenie je nadviazané príliš dlho, môžete byť na háku. Kontrolujeme tiež, koľko času trvá na odpojenie po hovore, čo je tiež významný ukazovateľ.

Nízka rýchlosť internetu a strata prevádzky

Stalo sa vám niekedy, že sa zdá, že pred sťahovaním súborov zo siete išlo veľmi rýchlo, ale teraz sa všetko hojdá príliš pomaly? Alebo prevádzka nemohla byť spotrebovaná za mesiac, a teraz to „uniká“ za pár týždňov? Ak áno, pozrite sa na ďalšie podivné javy, pretože to môže naznačovať, že sa v telefóne usadil spyware.

Podivné správy

Tí, ktorí majú softvér na počúvanie, dostávajú často neznáme správy z neznámych čísel. V textoch nie je nič iné ako tajomné postavy.

Varovanie! Tieto príznaky nedávajú 100% záruku, že budete odposluch. Podobné problémy sú spôsobené množstvom sieťových alebo softvérových závad. Môžu vás prinútiť len si myslieť, že súkromie je ohrozené.

Používanie kódov

Venujte pozornosť týmto kombináciám, ktoré pomáhajú zaznamenávať presmerovanie hovorov a porozumieť, či vás počúvajú. Musia byť zadané v číselníku a potom sledovať odpoveď.

Tu je zoznam príkazov:

 • «*33*» - najjednoduchšia testovacia metóda. Zadajte kombináciu „* 33 *“ a potom skontrolujte reakciu mobilného telefónu a zadajte ďalšie znaky. Ak po druhej hviezdičke smartphone prestane tlačiť akékoľvek čísla alebo ikony, klepne sa na zariadenie. Toto nie je najspoľahlivejšia metóda, odborníci sa stále hádajú o jej účinnosti, preto je lepšie hrať bezpečne a vykonávať ďalšie kontroly.
 • «*#21#» - zadaním tohto riadku budete vedieť, ktoré čísla sa preposielajú. Žiarliví partneri, ako aj rodičia, ktorí chcú dieťa chrániť a kontrolovať, sa často uchyľujú k tejto praxi sledovania.
 • «*#62#» - Ďalšia kombinácia čísiel na určenie smerovania presmerovania hovorov.
 • «##002#» - Univerzálna požiadavka, ktorá blokuje akúkoľvek formu relé z mobilného telefónu.

Sú bezpečné pre zariadenie, buďte opatrní iba pri tomto zariadení.

Programy kontroly

Často sa používajú a SpyWarn, Darshak a EAGLE Security získali najväčšiu dôveru. Najnovší obslužný program si môžete stiahnuť z mobilného telefónu zo služby Play Market a zvyšok si budete musieť stiahnuť z oficiálnych stránok. Identifikujú skutočné stanice od falošných, a teda vypočítavajú dohľad.

Ako sa zbaviť odpočúvania mobilných telefónov?

Najprirodzenejšou možnosťou je, samozrejme, priviesť telefón do servisného strediska a analyzovať nainštalované programy, ako aj využitie, ktoré sú zodpovedné za „vybitie“ údajov. Keď zamestnanci potvrdia odposluch, zistia, ako to funguje, môžu ho zničiť alebo zablokovať.

Môžete tiež skúsiť odinštalovať aplikáciu poslucháča sami. Nainštalujte si jeden z populárnych antivírusov, napríklad z Kaspersky Lab. Tento nástroj sa stará o súkromie, takže dokáže zachytiť malware a vymazať ho, čím zabezpečí váš mobilný telefón.

Kroky na odstránenie podozrivého softvéru zo zoznamu aplikácií nebudú zbytočné. Prejdite tiež na štatistiku využívania batérie, možno existuje program, ktorý batériu príliš využíva a neustále je v pozadí. Vyskúšajte to pomocou vyhľadávania Google a ak k tomu boli nejaké sťažnosti, okamžite ho odstráňte.

Вообще, когда требуется обезопасить обмен информацией, то пользуйтесь мессенджером Telegram (есть версия для Айфона и Андроид), его секретные чаты еще не удалось взломать. Так что за сохранность данных можете не переживать. Не забывайте и о том, что нельзя открывать всплывающие баннеры и входящие сообщения от неизвестных номеров. И ни за что не переходите по ссылкам из неизвестных источников. To je plné vniknutia vírusu alebo odposluchu do systému.

Pin
Send
Share
Send
Send