Užitočné tipy

Pletenie medvedíka majstrovskej triedy

Pin
Send
Share
Send
Send


Pletené hračky majú zvláštnu príťažlivosť, pretože v každej slučke kladie remeselník svoju prácu, horlivosť, dušu. Môžete zviazať akúkoľvek hračku a bude sa milovať mnoho rokov. Napríklad pletený medveď, pletenie alebo háčkovanie - na tom nezáleží, sa stane skutočným talizmanom pre toho, komu je určený.

Vyberte materiál

Nákup priadze za účelom pletenia hračiek pomocou pletacích ihiel alebo háčkovania nie je v súčasnosti vôbec problémom. Toľko ich predávajú dokonca aj v malých pečatiach tovaru na vyšívanie, že sa v ňom môžete len utopiť. Avšak žiadna priadza nie je vhodná na pletenie hračiek. Z celej škály pradienok by sa mal zvoliť určitý druh priadze. A keďže existuje veľa výrobcov a výrobky sú často veľmi podobné, mali by sme hovoriť iba o zložení a dĺžke nití v pradene určitej hmotnosti.

Pomerne pevné a tvrdé hračky sú vyrobené z priadze, ktorá obsahuje 55% bavlny a 45% polyakrylu, a v 50 g pradienku bude mať 160 metrov závitu. Pletený medvedík, napríklad s pletacími ihlami, si dobre udrží svoj tvar, pretože textílie takýchto nití sa nekroutia.

Ďalšou vhodnou priadzou na pletenie hračiek s ihlami je 100% mercerizovaná bavlna. Čo znamená mercerizovaný? Bavlna spracovaná zvláštnym spôsobom, ktorej vlákno potom získalo ľahký lesk, sa stala silnejšou a odolnejšou voči zmršteniu, mäkšou a hodvábnejšou vo výrobku. Napríklad pletené medvede, pletenie alebo háčkovanie, vzory, ktoré sú tak populárne, z mercerovanej bavlny, budú odolné, spoľahlivé a krásne.

Priadza s textúrou by sa mala zvoliť iba vtedy, keď už skúsenosti s pletením hračiek postačujú, aby sa zamotali do slučiek v pásoch.

Náradie a príslušenstvo na pletenie hračiek

Pletacie hračky okrem priadze potrebujú aj pletacie ihlice alebo háčiky, vycpávky, doplnky pre oči, nosy, ústa, ako aj vlasy, ak je to potrebné, a odevy. Pletacie ihly a háčik na hračky by sa mali zvoliť o niečo menej ako pri bežných pleteniach. Deje sa tak tak, že plátno pletenej hračky, pletenie alebo háčkovanie - nezáleží, je dostatočne husté, aby udržalo svoj tvar. Ako oči a nosy môžete použiť korálky alebo gombíky, ako aj špeciálne časti, ktoré sú zlepené alebo pripevnené špeciálnymi sponami na svojom mieste.

Ako získať krásneho pleteného medveďa, pletenie alebo háčkovanie?

Ako pliesť hračku - pomocou pletacích ihiel alebo háčikov? Všetko záleží na zručnosti vyšívateľky. Ak však chcete získať zaujímavú a krásnu hračku a nebudete sklamaní výsledkom práce, mali by ste hľadať tému „Pletené medvede s pletacími ihlami, vzormi a podrobnými pokynmi“. Existuje veľa takýchto predmetov pre každý vkus a akúkoľvek veľkosť hračky. To isté platí pre háčkované hračky.

Háčkované hračky sa najčastejšie vyrábajú v štýle amigurumi - to sú malé veci, ktoré zobrazujú všetko, čo obklopuje človeka v živote - od domácich miláčikov až po ranné miešané vajcia na raňajky.

Obľúbený medvedík

Medvede, všité, pletené, akékoľvek - najobľúbenejšie hračky od detstva pre mnohých. Prečo je to tak? Na túto otázku neexistuje jediná odpoveď. Jedným z najobľúbenejších na svete je medvedík, medvedík so škvrnami a trochu smutnou tvárou. Pletený medvedík, pletený s popisom a podrobnými pokynmi, bude presnou replikou jeho sarkastického muža.

Pre tradičného medvedíka potrebujete šedo-modrú priadzu a niekoľko sivých a modrých vlákien. V závislosti od hrúbky priadze sa pletacie ihly vyberú tak, aby hračka nebola uvoľnená. Potrebné sú aj dve guľôčky do oka.

Popis pletenia medvedíka

Takže pletenie začína hlavou medvedíka. Stehany typu 6 na pletacie ihlice. Do 1. riadku pridajte 6 slučiek = 12. 2. riadok a všetky párne riadky sú očíslované slučky. V 3., 5., 7., 9. a 11. riadku pridajte rovnomerne 6 slučiek, získa sa celkom 42 slučiek. Od 12 do 20 radov, pletené stehom tváre na 42 slučkách. V 21 rade rovnomerne zredukujte 6 slučiek, potom urobte rovnaké zúženia v 23, 24, 25, 26, 27 radoch tak, aby 6 slučiek zostalo na pletacích ihlach. Niť prelomte a pretiahnite slučkami na lúči, odstráňte ich a utiahnite.

Teda medvedíka sa hodí telo. Zozbierajte 6 stehov a rovnomerne pridajte 6 stehov do jedného radu. V riadkoch 3 a 5 sa pridá ďalších 6 slučiek = 24 slučiek. Pletený medveď, pletený, samozrejme, ako háčkovanie, by mal mať bacuľaté bruško. Preto sa všetky zvýšenia uskutočňujú v strede. Takže v 7. rade slučky zapadajú týmto spôsobom: 5 tváre, 1 zväčšenie, 4 tváre, 4 zvýšenie, 4 tváre, 1 zväčšenie, 5 tváre. 9 riadkov: 12 tvárových, 6 zväčšení, 12 tvárových. 11 rad: * 5 tváre, 1 zväčšenie *, od * do * opakovanie 5 viackrát = 42 cyklov.

Od 13 do 24 radov pletené s predným stehom. Potom zúžte slučky takto: v 25. rade: * 5 tvárí, 1 zníženie *, z * na * opakovanie 5 viac = 36 slučiek. V 27. rade: 4 osoby., 1 pokles, opakovanie 6-krát. V 28. rade 3 obruba, 1 pokles, opakovanie 6-krát. V 29. rade 2 tváre, 1 pokles, opakovanie 6 krát. V 30. rade: 1 nesprávna strana, 1. pokles a v 31. riadku pokles 6, ukazuje 6 slučiek. Prelomte vlákno a pretiahnite ho cez slučky zostávajúce na lúči.

Aký druh pleteného medveďa bez tlapiek? S pletacími ihlami zbierame 20 slučiek - pre zadné nohy. Sú komplexné - majú chodidlá. A 1 rad je pletený pletenými očkami. V druhom riadku sa to deje: 2 zväčšenia, 6 tvárí, 4 zväčšenia, potom 6 tvárí a 2 zväčšenia. 3 riadky - obruba slučky. 4 riadok: rovnomerne pridajte 8 slučiek = 36 slučiek. Od 5 do 9, plette predný steh na 36 slučkách.

V 10. rade je pletená ponožka: 12 tvárových slučiek, 1 pokles, 8 tvárových slučiek, 1 zníženie, otočte pletenie na nesprávnu stranu a plette 10 nesprávnych slučiek, znova pletenie otočte spredu a ďalej plette: 1 zníženie, 6 tvárových, 1 zníženie , 12 tváre. V 11. rade je 32 obr. 12 rad: 10 tváre, 6 zmenšených, 10 tváre. 13 riadok: 10 obr., 3 zníženie, 100 obr. 14. riadok: 9 tváre, 1 pokles, 1 tvár, 1 pokles, 9 tváre. 15 riadok: 21 nesprávna slučka. 16 riadok: rovnomerne redukujte 6 stehov = 15 stehov.

Od 17. do 26. radu je predná plocha zladená s 15 slučkami. V 27. rade rovnomerne zredukujte 7 slučiek = 8 slučiek. V 28. rade plette 8 stehov s prednou časťou, prelomte niť a preveďte ju slučkami zostávajúcimi na lúči, utiahnite pletenie. Druhá zadná labka sa tiež zmestí. Nohy medveďa môžu byť vyrobené zo semišu položením tvrdej lepenky pod ne.

Pletený medveď, pletený a háčkovaný, musí mať predné nohy. Na pletacie ihlice tak dobre padnú. Zhromaždite 5 slučiek, plette niekoľko obruba. V 2. riadku pridajte rovnomerne 5 slučiek = 10 slučiek. Plette predný steh od 3 do 19 riadkov. V 20. rade pridajte rovnomerne ďalších 7 slučiek a spojte 6 radov predného stehu. Potom v každom riadku rovnomerne zredukujte 6 stehov, až kým 5 stehov nezostane na pletacích ihlach, pritiahnite ich k provázku.

Papuľa je pletená z bieleho vlákna: vytáčajte 6 slučiek, 1 rad - pridajte 6 slučiek, 2 rad - zle, pridajte 3 slučky rovnomerne v 3 radoch, plette 4 až 6 radov s predným stehom a potom slučky zavrite. Šiť papuľa, vyšívať medveďa s modrými niťami. Uši pliesť na 8 slučkách s predným stehom v 8 radoch, potom zlomiť niť a pliesť ju k sebe. K dispozícii sú 4 takéto podrobnosti - 2 pre každé ucho, ktoré ich šijú v pároch a otáčajú sa naruby.

Zašívajte všetky okraje, nezabudnite naplniť medvedíka syntetickým zimným prostriedkom. Potom prišite očká gombíka a zozbierajte všetky podrobnosti o mláďatách. Môžete k nemu pridať náplasti z nití inej farby, oblečenia. Môžete uviazať a šiť malý chvost.

A ostatní medvede?

Pletený medveď s pletacími ihlami, háčkovanie - to nie je len medvedík. Môžete uviazať veľmi malého medveďa amigurumiho. A niekedy aj medveď pletený s veľkými rozmermi. Potom musí byť pletenie prepracované, ale je to dosť komplikované. Aj keď v súčasnosti existujú super vlákna, sú pletené buď na hrubých pletacích ihlach alebo na rukách - najzaujímavejším a nezvyčajným spôsobom pletenia. Ale toto je úplne iný príbeh.

Pletené alebo háčkované hračky, šité ručne alebo na písacom stroji, vždy nesú pozitívne emócie, pretože sa vytvárajú s láskou ku kreativite a pre tých, ktorí ich budú neskôr používať.

Čo potrebujete na pletenie hračiek

• 1 pár pletacích ihiel 2,75 mm (1 ďalší lúč - slučka)

• 1 pár ihiel 3,25 mm,

• 2 okrúhle ihly (dlhé 8 cm) s dlhým ostrým hrotom

• výplň a bezpečnostná výplň

• meranie mierky

• svetlozelená bavlnená priadza

Sada slučiek: autor vždy používa metódu „thumb method“ alebo iné meno „Long-Tail Cast-On“ pozri túto metódu

Zatváracie cykly: autor vždy uzatvára slučky svojimi tvárami.

Doplnky: pletená slučka na prednej a zadnej stene.

Zostavenie častí: autor používa šev matraca (tip: pri vytáčaní slučiek ponechajte dlhú špičku nite, potom ju môžete použiť pri šití, bude to elegantnejšie).

• od hlavy po päty - 38 cm

• rozpätie ramena - 28 cm

• obvod ramena 10 cm

• dĺžka ramena 14 cm; noha 8 cm

• obvod chodidla 16 cm

• dĺžka nohy 16 cm

• obvod nohy 11,5 cm

Z bezpečnostných dôvodov autor odporúča používať medvedíka iba ako dekoratívny prvok, nie ako hračku, najmä pre deti do 3 rokov. Všetky švy by mali byť bezpečné a nie je potrebné pridávať prvky, ako sú gombíky, stuhy, plsť alebo oči, ktoré sa môžu odlepiť.

Podrobný popis pletenia medvedíka

Vyrobte 2 kusy

S ihlami 3,25 mm a niťou A vytočte 24 slučiek, začnite od podošvy.

Ďalší riadok: 1 osoba., Pridajte 1 slučku do každej z nasledujúcich 22 slučiek, 1 osoba. - 46 stehov.

Ďalej: 15 radov prednej plochy počnúc nesprávnou stranou.

Vrchol: nasledujúci rad: 9 tvárí. (2 steny spolu.) 14-krát, 9 tvárí. - 32 slučiek, ďalší riadok: zlé

Next. riadok: 9 osôb., (2 osoby spolu.) 7-krát, 9 osôb. - 25 slučiek.

Ďalej plette 35 radov čelného stehu.

Ďalší riadok: 4 osoby., (2 osoby spolu.) 3-krát, 5 osôb., (2 osoby spolu.) 3-krát, 4 osoby. - 19 slučiek.

Nechajte dlhú špičku nite, ktorá sa použije na prišívanie nôh k telu.

Odložte si hotové nohy.

Topánky a ponožky (každé 2 kusy)

S 3,25 pletacími ihlami a niťou B vytočte 25 stehov počnúc podošvou.

Ďalší riadok: 1 osoba., Pridajte 1 slučku do každej z nasledujúcich 23 slučiek, 1 osoba. - 48 slučiek.

Ďalej: 14 radov prednej plochy počnúc zlou stranou.

Ďalší riadok: všetky pánty smerujú za zadnú stenu (von. Rad)

Zmeňte vlákno B na vlákno C.

Plette 2 rady s predným stehom, počnúc predným radom.

Ďalší riadok: 12 osôb. (2 osoby spolu.) 12-krát, 12 osôb. - 36 slučiek

1 riadok - nesprávna strana

Ďalší riadok: 12 osôb. (2 osoby spolu.) 6-krát, 12 osôb. - 30 slučiek

Potom 11 radov prednej plochy, počnúc nesprávnou stranou.

Vymeňte pletacie ihlice na 2,75 mm za elastické. Úplet 7 radov elastických 1 osoba., 1 von.

Zatvorte všetky slučky.

Spojte časti v strede podošvy a v strede vzadu.

S ihlami 2,75 mm a závitom D vytočte 37 slučiek. Riadok 1: (1 osoba. Vlákno D, 1 osoba. Vlákno E) do poslednej slučky, 1 osoba. D

Riadok 2: (1 zo závitu D, 1 zo závitu E) do poslednej slučky, 1 von. D Zopakujte tieto dva riadky dvakrát (budú existovať iba 4 riadky)

Ďalší riadok: facial thread D

Uzatvorte slučky so závitom D a ponechajte dlhý hrot.

Zakryte konce vlákien na nesprávnej strane. Pomocou dlhého konca závitu D pritiahnite dva krátke okraje k sebe (bude to na spodnej strane oblúka). Teraz potiahnite niť cez tváre. na strane, preveďte ihlu cez strednú drážku, uistite sa, že ťah je skutočne rovný. Potom priadzu utiahnite tak, aby bol stred luku dvakrát tenší ako bol. Niť upevnite na nesprávnu stranu. Odložte úklony až do ukončenia projektu.

Zostava nohy

Stitch časť za členok. Ďalej pevne vyplňte nohu a dolnú časť nohy výplňou (oblasť prsta by mala byť plná a guľatá, skontrolujte, či topánky dobre priliehajú k nohe), potom zošite a vyplňte zvyšok nohy. Vyplňte hornú časť nohy nie je príliš tesná, aby medveď mohol sedieť, nechajte otvory na hornej časti nohy otvorené.

Keď sú nohy pripravené, zľahka nažehlite šev pod bavlnenú alebo ľanovú handričku. Ak je to potrebné, žehlite tvrdšie a naparujte iba šev, nie celý povrch. Tieto akcie dodajú švu veľmi elegantný vzhľad.

S ihlami 3,25 mm a niťou A vytočte 15 stehov od krku.

Jeden riadok zlá strana.

Ďalší riadok: 1 osoba., (Pridajte slučku z medzery medzi slučkami, 1 osoba.) Na koniec - 29 slučiek.

Nesprávny 1 riadok.

Ďalší riadok: (2 tváre., Pridať slučku) 7-krát, 1 tváre., (Pridať slučku, 2 tváre.) 7-krát - 43 slučiek. Knit 9 riadkov s predným stehom, počnúc z nesprávnej strany.

Ďalší riadok: (7 tvárí, pridanie slučky) 3-krát, 1 tvár., (Pridanie slučky, 7 tvárí.) 3-krát - 49 slučiek. Plette 5 radov predným stehom, počnúc nesprávnym radom.

Ďalší riadok: 23 tvárí. (Pridať slučku, 1 tvár.) 3-krát, pridajte slučku, 23 tvárí. - 53 slučiek.

Plette 9 riadkov s predným stehom, počnúc nesprávnym riadkom.

Ďalší riadok: 21 osôb., Odstránenie 1 s., 1 osoby., Úsek odstránený pletenou (protahovacou), 1 osoba., Protahovačka, 1 osoba., 2 osoby spolu, 1 osoby., 2 osoby spolu., 21 osôb. - 49 stehov.

Plette 5 radov predným stehom, počnúc nesprávnym radom.

Ďalší riadok: 19 osôb., Broach, 1 osoby., Broach, 1 osoby., 2 osoby spolu., 1 osoby., 2 osoby spolu., 19 osôb. - 45 s.

Plette 5 radov predným stehom, počnúc nesprávnym radom.

Ďalší riadok: 1 osoby. (2 osoby spolu.) Do konca - 23 slučiek.

Nesprávny 1 riadok.

Zostava karosérie

Šijte telo vycentrované na chrbte. Tesne vyplňte. Pri vypĺňaní urobte spodný koniec mierne štvorcový (pozri fotografiu) a nezabudnite, že obvod brucha by mal byť na najširšom mieste 24 cm. Zatvorte spodný šev a nechajte hornú časť zatiaľ otvorenú. Nohy s otvorenou (nezošitou) hornou časťou pripevnite k telu švom matraca okolo okrajov.

Úplet 4 kusy

S ihlami 3,25 mm a niťou A vytočte 10 slučiek, počínajúc od vrchu očka.

Nesprávny 1 riadok.

Ďalší riadok: 1 tváre., Pridanie slučky, tváre do poslednej slučky, pridanie slučky, 1 tváre. - 12 slučiek.

Nesprávny 1 riadok.

Ďalší riadok: 1 tváre., Pridanie slučky, tváre do poslednej slučky, pridanie slučky, 1 tváre. - 14 slučiek.

Nesprávny 1 riadok.

Ďalší riadok: 1 tváre., Pridanie slučky, tváre do poslednej slučky, pridanie slučky, 1 tváre. - 16 slučiek.

Nesprávny 1 riadok.

Nasledujúci riadok: 1 osoby., 2 osoby spolu., 2 osoby., (2 osoby spolu.) 3 krát, 2 osoby., 2 osoby spolu., 1 osoby. - 11 slučiek.

Zatvorte slučky, nechajte dlhú špičku nití, aby ste zošili časti pozdĺž vonkajšieho okraja ucha a potom uši ušili k hlave.

Zostava uší

Zložte obidve časti ucha spolu s utiahnutými stranami k sebe, prišite ich pozdĺž horného okraja ucha malými očkami, nechajte dlhý koniec nite, aby ste ušili ucho k hlave.

S ihlami 3,25 mm a niťou A vytočte 11 slučiek začínajúcich od zadnej časti hlavy.

Riadok 1: obruba až do konca.

Riadok 2: 1 osoby., (Pridajte slučku, 1 osoby.) Na koniec - 21 slučiek.

Zopakujte tieto dva riadky znova - 41 slučiek.

Knit 5 riadkov predného stehu, počnúc z nesprávnej strany.

Ďalší riadok: 1 tváre., (Pridať slučku, 3 tváre.) Do poslednej slučky pridajte slučku, 1 tváre. - 55 stehov.

Plette 21 radov s predným povrchom, počnúc nesprávnou stranou.

Ďalší riadok: 1 osoby. (2 osoby spolu.) Do konca - 28 slučiek.

Plette 9 riadkov s predným povrchom, počnúc nesprávnou stranou.

Ďalší riadok: 1 osoba. (2 osoby spolu) do poslednej slučky, 1 osoba. - 15 slučiek.

Nesprávny 1 riadok.

Odtrhnite niť a pretiahnite ju cez zostávajúce slučky, stiahnite ich a ponechajte dlhý koniec nite pre šev.

Zostava hlavy

Šiť hlavu z nosa do brady (kde posledný pokles o 2 osoby spolu).

Hlavu prešívajte dozadu, pri spodnej časti hlavy nechajte otvor asi 2,5 cm. Túto dieru využijete pri vyšívaní tváre medvedíka (pozri fotografiu).

Naplňte hlavu malým množstvom plniva, počnúc od nosa a krku, potom rovnomerne po celej hlave. (Roztrhnite plnivo na malé kúsky). Postupne napĺňajte hlavu (mala by byť pevne na dotyk), ale uistite sa, že nie je príliš veľa výplne, aby nesvietila počas párenia. Môže to chvíľu trvať, ale potom zrazu uvidíte, že všetko pasuje spolu!

Švy jemne vyžehlite pod bavlnenú / ľanovú tkaninu jemným stlačením. Nepreháňajte to!

Výstuž na papuli

Špendlíky prilepené vo vzdialenosti asi 4 cm od seba vám pomôžu určiť polohu vašich uší. Tiež pripája rysy tváre (prečítajte si kolíky, aby ste sa uistili, že sú všetky odstránené na konci úlohy).

Stred každého oka je v rade so znížením a medzi očami by mali byť 4 slučky (pozri fotografiu).

Vyšívanie začnite nasledujúcim spôsobom:

Navlečte čiernu niť do ihly. Niť ponechajte asi 10 cm dlhá, vložte ihlu do otvoreného dna hlavy a vytiahnite ju do stredu miesta, kde ste si označili oči špendlíkmi. Odstráňte špendlíky, vráťte ihlu späť cez výplň a otvorený krk, výrazne pritiahnite niť, aby sa vytvorili očné pätky (priehlbiny) a aby sa k tvári pripevnil požadovaný obrys (na ďalšej fotografii tiež uvidíte, že sa nos zdvíha).

Niť preveďte do inej ihly a urobte to isté s druhým okom, teraz máte v práci 2 ihly s niťami. Konce vašich nití sú teda pevne upevnené v očných jamkách a teraz môžete pokračovať a aplikovať francúzsky uzol, autor vytvorí v každom oku niekoľko takýchto uzlov, striedavo v jednom alebo druhom, takže oči sú rovnaké. Uvedomíte si, že vaše oči sú pripravené, keď máte pocit, že sa na vás niekto pozerá! Uistite sa, že oči majú rovnakú veľkosť, pevne spojte konce nití k spodnej časti hlavy a odrežte prebytočné množstvo.

Далее, используя нить для вышивания или пряжу (автор использует нить для вышивания) длиной около 10 см как и раньше, вам нужно вышить большую букву «V» для носа. Автор намечает булавками контур треугольника и затем вышивает гладью горизонтальными линиями по этому контуру. Продолжая удалять булавки по мере работы, сделайте небольшую вертикальную линию от носа и от нее мягко изогнутые линии с обоих сторон для формирования рта (см. фото).

Наконец, после завершения вышивки надежно свяжите концы нитей вместе в основании головы. Заполните открытое пространство небольшим количеством наполнителя и зашейте это место.

Убедитесь, что уши приложены правильно к голове, т.е. слегка завернуты в виде буквы «С». Uši pevne pripevnite a položte hlavu na telo zo strany otvoreného krku, krk mierne zdvihnite (aby hlava mohla kývnuť zo strany na stranu).S ihlami 3,25 mm a niťou A vytočte 9 slučiek od ramena.

Nesprávny 1 riadok.

Ďalší riadok: 1 tvár., (Pridajte slučku, 1 tvár.) Na koniec - 17 slučiek.

Nesprávny 1 riadok.

Ďalší riadok: 4 tváre. (Pridanie slučky, 2 tváre.) Dvakrát pridajte slučku, 1 tváre., Pridať slučku,

(2 tváre., Pridať slučku) dvakrát, 4 tváre. - 23 slučiek.

Úplet 37 radov predného stehu, vychádzajúci zo zlej strany.

Ďalší riadok: 1 osoba. (2 osoby spolu) do konca - 12 slučiek.

Roztrhnite niť, pretiahnite ju cez zostávajúce slučky, nechajte dlhý koniec nití.

Ručná montáž

Vytiahnite nastavenú hranu ruky, prišite ruku pomocou dlhého konca nite, ktorá je na tento účel špeciálne ponechaná, aby ste vyplnili ruku, nechajte malý otvor. Naplňte ruku pevne výplňou, šite a jemne nažehlite šev. Koniec nite vytiahnite z jednej ruky na druhú cez telo a jemne ho potiahnite. Z tohto dôvodu sa vytvára ramenná dutina. To isté urobte s druhou rukou.

Uistite sa, že sú vaše ruky bezpečne pripevnené. Odrežte niť.

Pruhovaný sveter

S 2,75 pletacími ihlami a niťou D vytočte 43 slučiek (koniec nite sa použije v bočnom šve).

Úplet 3 riadky podväzkového stehu.

Ďalej: 2 rady predného stehu so závitom E, vychádzajúce z predného radu.

Ďalej: 4 rady predného stehového závitu D začínajúce od predného radu.

(Tip: Krúťte nite rôznych farieb každé 3 rady).

Zopakujte týchto 6 radov 5-krát a končte v nesprávnom riadku (celkom 36 pletených riadkov).

(* súčasne označte 17. riadok na každej strane - budú mať rukávy)

Ďalšie: vytvorenie ramenného hrebeňa:

Ak chcete pokračovať v pletení so závitom D, uzavrite 10 slučiek na začiatku ďalších 2 radov - 23 slučiek.

Ďalej: plette 2 rady s elastickým pásikom 1 × 1 a do každej série pridajte 1 slučku na oboch stranách - 27 slučiek. Ďalej: plette ďalších 9 radov elastickým pásikom.

Uvoľnite slučky vo vzore (môžete použiť väčšie pletacie ihlice).

Hračka „Cat“ z trávy, dielo Veroniky

Pletená hračka "Cat". Pre tých, ktorí vedia, ako pliesť, bude to veľmi ľahké. Materiály: „Nazar Rus“ tráva zo 100% polyesteru, pletacie ihlice, na papuľa a labky môžete použiť akúkoľvek priadzu, háčik, oči, výtok, ihlu a niť. Chvost, trup a trup

Jednoduchá pletacia lopta pre začiatočníkov

zaujímavý výber na knitka.ru Pletenie bábiky - veľký recenzný článok

Hračka je pletená ihlami č. 2 podľa vzoru niekoľkých farieb priadze (najlacnejšie sa kúpilo - 25 rubľov za kus, gule boli malé, ale bolo tam veľa priadze). Dielo Anny.

Vo vnútri, z mojej topánky, obal s kovovým gombíkom. Guľa hrkálky, ktorá je veľmi populárna u dospelých aj detí. Pletené pre milovanú osobu v aute.
Veľkosť dokončenej gule je približne 7 cm.

Pletenie hračiek, nápadov z internetu

Najjednoduchšia pletacia hračka - vianočná guľa

Autorom popisu je Anna Lomakina.

Veľkosť: priemer 5-6 cm.
Priadza: priadza skupiny C (kvapky Big Merino, 50 g / 75 m použité vo vzorke).
Spotreba priadze: 8-10 g.
Vzor: pletený šál (predné slučky v prednom a zadnom rade).
Hustota pletenia: 20 slučiek x 40 radov = 10 cm x 10 cm.

 • rovné pletacie ihlice 3,5 mm,
 • háčik 3 mm
 • ihla na vlnu
 • nožnice,
 • plnivo (faybertek alebo podobné),
 • korálku.

Príušnice / ošípané krok za krokom, majster - trieda!

Priemerný rast ošípaných je 18 cm.

 • mohérové ​​vlákna, stredne páperovité. Niekoľko ošípaných vyjde z jednej pradeno.
 • zodpovedajúce pletacie ihlice
 • plnivo
 • oči
 • akýkoľvek odtieň
 • špendlík alebo extra pletacia ihla
 • Suchý zips na česanie
 • ihla a niť

Pletenie s predným stehom, z techník: zvýšenie (približne), zníženie (zníženie).

Pletíme stroj, majstra krok za krokom - triedu!

Dnes je také ľahké vziať si peniaze, ísť do obchodu a kúpiť si novú hračku pre vaše dieťa. Ak však pletiete a háčkujete aspoň trochu, nebude pre vás ťažké potešiť vaše dieťa úžasnou hračkou. Na jeho výrobu môžete použiť zvyšky rôznych priadzí. Hračka si udrží teplo a starostlivosť o vaše ruky. A vaše dieťa bude hrdé, že jeho matka má zlaté ruky. Daisy predstavuje workshop o pletení s autíčkami.

Pletenie pre mačky


Autorská hračka Olgy Morgunovej.

Práca sa vykonáva na špičkách ihiel.

 • LH = hladkosť tváre
 • zvýšenie = pletené 2 stehy z jedného
 • 2 ľudia - pletené 2 predné
 • 3 ľudia - pletené 3 predné

Materiál: pletacie ihlice v závislosti od hrúbky priadze

 • Priadza - mohair -50g.
 • Malá ružová priadza pre nos a ústa alebo vlna na plsť
 • očká
 • plnivo
 • Výška od koruny po pätu - 15 cm.

Ako uviazať psa

Dĺžka: asi 36 cm.
Budete potrebovať: Približne 100 g priadze v dvoch béžových doplnkoch, nejaká čierna priadza, pletacie ihlice 3,75 mm, polyesterové plnivo, kúsky čiernej a bielej plsti, páska 1 m.
Poznámka: Hračka je vyrobená ako steh z béžovej priadze, s výnimkou detailov nosa, pletená z čiernej priadze.

Pletenie medveďov od Diany Yashnikovej

Za týmto účelom som si kúpil priadzu s textúrou - priadza Art Happy v bielej farbe, takže som netrpel háčikom a pletené telo medveďa pletacími ihlami. Dokážem pliesť rýchlejšie :). Niektoré detaily (papuľa, uši, papuče) sú stále háčkované. Vynašla medveďa sama, jej popis je pripojený :). Polka-dot (ako som to nazval počas výrobného procesu) sa ukázal byť veľký - výška 40 cm. V popise kombinéz sa vyskytla chyba - v 24, 26 a 28 radoch namiesto predných slučiek pletli nesprávne.

Pletenie Candy Bear od Mary Jane

 • • 1 pár pletacích ihiel 2,75 mm (1 ďalší lúč - slučka)
 • • 1 pár ihiel 3,25 mm,
 • • 2 okrúhle ihly (dlhé 8 cm) s dlhým ostrým hrotom
 • • výplň a bezpečnostná výplň
 • • kolíky
 • • meranie mierky
 • • svetlozelená bavlnená priadza

Podrobný popis medveďa z odkazu alebo tu

Zábavné králiky - hrdličky

Takže ste nedávno zdvihol pletenie ihly, ale naozaj chcete pletené roztomilé a nekomplikované hračky. Potom sú tieto králiky hrdličkami toho, čo hľadáte. Na pletenie týchto hračiek budete potrebovať: „Priadza z Troitska“ 50% vlna, 50% akrylát-Moskovské predmestia, pletacie ihlice číslo 2,5, veľká ihla, ružová a modrá saténová stuha, čierna a červená niť na šitie, syntetický zimopremuž, kúsok rúna.

Podrobný popis hračiek nájdete na stránke Fair Masters.

Veľká hračka oranžová z trávy

Oranžový mačací vankúš - majstrovská trieda od Shadriny Irinky Oranzinki. Tento originálny vankúš je pletená hračka.
Na pletacie ihlice 4,5 vložte 80 stehov s červenou priadzou. Detská priadza v 3 vláknach. Na pletenie s predným hladkým povrchom (predné čelné rady. Slučky, vnútorný rad - obruba slučky) 10 cm. Toto bude zadok mačky.
Bolo možné spojiť dva detaily: predný a zadný, ale je to oveľa jednoduchšie, šev bude iba na jednej strane.

Prezrite si celú majstrovskú triedu na veľtrhu majstrov.

Pletacia detská hračka s dračím drakom

Autorom tohto úžasného draka je Elena Leonova.

Pletacie materiály: akrylová svetlo žltá a oranžová, výplň, pletacie ihlice č. 2.5, háčik č. 2,5, korálky, drôt, širokooká ihla, cilia (voliteľné).

Veľkosť pupienka: výška 7,5 - 8,5 cm, dĺžka 8 - 9 cm

Sledujete podrobnú majstrovskú triedu na webe Návšteva pletenej hračky.

Pletený kôň, majster - trieda!

Pletený detský kôň Púpava. Veľkosť hračky je 18 cm, pletená jehlica č. 2 z vlnených gúľ, malá ozdobná priadza, napríklad „tráva“, kúsok jemnej látky, gombíky a trochu starostlivej lásky, fantasy v jednej fľaši.

Naozaj chcem koňa namiesto sena a trávy,
Jedzte kúsok čokolády alebo trochu halvy.
Chcel by som na obed tortu z lístkového koňa,
A na raňajky sladké sladké pečivo.

Pozrite sa na koni z pletenej dúhy na Osinke.

Bábika pletenie, ako pliesť krok za krokom!

Vzdelávacie bábiky pre deti pletené. Autor tejto nádhernej bábiky Daisy. Ak vaše dieťa vyrastie a začne študovať svet okolo seba, tak mu taká bábika pomôže pri vývoji. Stane sa obľúbenou hračkou vášho dieťaťa. Názov bábiky je „korálik“.

Na veľtrhu Masters nájdete podrobný workshop o pletacích bábikách s pletacími ihlami.

Pletená mačka, hračka pre začiatočníkov

Táto majstrovská trieda je pomerne ľahká, vyžaduje sa iba počiatočná skúsenosť s pletením.

 • pletacie ihlice 3 - 3.5
 • vlna 250 m na 100 g alebo viac hrúbky (pre našuchorené môžete pliesť do dvoch vlákien, jednej vlny, jednej z mohéru)
 • hrubá ihla s širokým okom
 • ovca na vypchávanie (pre nepristúpencov waldorfskej pedagogiky je povolené umelé vypchávanie)

Úplet polárnej sovy

Výška hračky: 21 cm.

Budete potrebovať: 100 g biela, 50 g šedá a trochu čierna, 5 pletacích ihiel č. 3,5, háčika č. 3,5, 2 gombíky pre oči, syntetická bavlna na vycpávanie a ihla na vyšívanie.
Hlavný vzor, ​​pletacie ihlice č. 3,5: predný povrch: čela. hodnosti - osoby. pánty, von. radí - von. slučky., s okrúhlymi pletenými úpletmi. slučky.

Pletenie veľkého medvedíka

Výška 66 cm podľa objemu brucha 72 cm.

Priadza Kuzya Klubochkin, 15% bavlna, 85% polyamid, 95 m / 50 g. Mäkká, pevná „plyšová“ niť strednej hrúbky vo forme čipky s vlasom obojstrannou, dĺžka vlasu 5 mm. Farba 04 - 8 guličiek a 05 - 1 guličky. Na vypchanie stále potrebujeme 500 gramov sintepuhy.
Pletacie ihlice č. 4 kruhové a krátke, č. 3.
Video by sa malo načítať tu, počkať alebo obnoviť stránku.

Pin
Send
Share
Send
Send