Užitočné tipy

Ako pomenovať postavu v hre: odporúčania a nápady

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako viete, jedným z najzaujímavejších a zároveň zložitých problémov, ktorým čelia tí, ktorí píšu knihy, skripty alebo komiksy, je to, ako prísť s menom pre hrdinu. Rovnako ako všetko, čo sa týka kreativity, nemôžu existovať absolútne správne alebo nesprávne rozhodnutia, existujú však aj niektoré princípy, podľa ktorých si môžete zvoliť charakter najúspešnejšieho mena.

Meno musí zodpovedať hrdinovi

Mnohí veria, že meno určuje náš charakter a osud - a nie bez dôvodu. Odborníci radia - najskôr premyslite obraz čo najviac a až potom sa rozhodnite, ako pomenovať charakter knihy alebo komiksu, na ktorom práve pracujete. V takom prípade bude ľahšie vyhodnotiť korešpondenciu mena a obrázka. Najprv sa rozhodnite, či bude mať vaša postava meno (s priezviskom alebo bez priezviska), prezývku alebo oboje. Iné postavy môžu hrdinu nazývať rôznymi spôsobmi - koniec koncov, v živote môže byť rovnakou osobou pre niektorých Natalya, pre niektorých - Nata a pre niektorých - agent Romanova. Ako autor v komentároch autora by ste sa však mali držať iba jednej možnosti - bude to hlavná pre hrdinu.

Ak píšete o superhrdine, je nevyhnutné, aby čitateľ v plnom rozsahu spájal meno hrdinu a jeho vzhľad. Napríklad pavúk by mal vyzerať ako pavúk, železný muž by mal nosiť oblek zo železa.

Rozmýšľate, ako prísť s postavou pre knihu, príbeh alebo komiks, Venujte osobitnú pozornosť harmónii medzi zvukom mena a obrázka. Rôzne zvuky - hluché a hlasové, samohlásky a spoluhlásky - a ich kombinácie prenášajú charakter rôznymi spôsobmi. A aj keď nájdete odporúčania, ktoré zvuky vyjadrujú úzkosť a ktoré vyjadrujú silu, v skutočnosti všetko závisí od vlastností konkrétneho jazyka a od osobného vnímania každého z nás. Samozrejme, existuje niekoľko všeobecných bodov - vyjadrené spoluhlásky často prenášajú silu, charakter, charizmu, najmä sonorózne - l, m, n, s. Niekoľko hluchých spoluhlásk (k, n, x, w, u, s, atď.), Ktoré bežia v rade, je na druhej strane ťažké v mene silných dobrôt. Nezabudnite na eufóriu - mená ako Krzhizhanovsky alebo Vuchetich, nie každý dokáže vyhlásiť prvýkrát. Nemali by ste odmeňovať znaky podobnou kombináciou zvukov.

Steve Rogers, Tony Stark, Thor - každé meno má písmeno „p“

Pokiaľ ide o prezývku, mala by buď priamo charakterizovať obrázok, alebo naopak, presúvať sa z opačnej strany - vytvoriť komiksový efekt. Napríklad dvojmetrovú výšku možno nazvať Hlyupik, ale táto prezývka je pre vážneho hrdinu, ktorý zachráni svet, ťažko vhodný. To isté platí pre smiešne priezviská - s nimi sa postava jednoducho nebude brať vážne. Na druhej strane, na vyjadrenie osobitnej úcty, môžete použiť slová ako lekár, profesor, plukovník atď. Podobné úctyhodné výzvy si môžete vymyslieť sami, ak hovoríme o alternatívnom svete.

Meno sa musí zhodovať so svetom

Keď premýšľate o tom, aké meno má prísť s postavou, nezabudnite, že by malo byť logicky a harmonicky zabudované do opísaného sveta. Názov by mal zodpovedať času a miestu konania, ako aj všeobecnej atmosfére opísaných udalostí. Napríklad vo vesmíre hviezdnych vojen bude Igor Ivanovič vyzerať čudne, rovnako ako sa Khavronya v Death Note bude musieť obrátiť na súd. V dystopii, kde je náboženstvo prenasledované, by ste nemali nazývať Mojžiša.

Z rozhovoru so Stanom Lee o tom, ako prísť s menom superhrdiny: „Editor dlho nemohol prísť s menom pre hrdinu a prišiel ku mne o radu. Ukázal náčrt znázorňujúci postavu s niekoľkými pištoľami a lebkou na hrudi. Spýtal som sa: „Čo robí, aká je jeho sila a účel?“ Editor odpovedal, že „jednoducho trestá zloduchov.“ "Potom mu zavolaj Punishera," povedal som a toto meno prišlo k nemu. "

Ak hovoríte o minulosti, nezabudnite zistiť, aké mená sa v tom čase a v tejto krajine používali. Aby ste ich mohli správne pomenovať, je tiež dôležité brať do úvahy sociálne postavenie a náboženstvo postáv. Najspoľahlivejším spôsobom výberu mien v tomto prípade je nájsť niečo v príslušných dielach historickej a klasickej literatúry.

Názov darebáka Brainiaka vznikol zlúčením dvoch slov „mozog“ a „maniak“ („mozog“ + „maniak“)

Ak nejde o náš svet, najmä o humanitné postavy, skúste prísť s menom pre hrdinu knihy a spoliehajte sa iba na svoju fantáziu. A čo je najdôležitejšie, nezabudnite na eufóriu. Aby bol názov harmonický, odporúča sa kombinovať slabiky existujúcich slov a / alebo mien. Napríklad Dikro - pohovka + posteľ. Tu však musíme byť opatrní, najmä ak hovoríme hlavnou postavou knihy Nyab (melón + jablko), potom je nepravdepodobné, že by sa jej čitatelia páčili. Ak však nechcete niečo vymyslieť sami, vždy môžete urobiť s hotovými možnosťami (budú podrobnejšie opísané nižšie).

Názov nesmie byť dlhý

Hlavné znaky je lepšie zvoliť kratšie názvy - maximálne dve až tri slabiky. Predpokladá sa, že mená z jednej slabiky sú najmocnejšími, priestrannejšími a emotívnejšími (najmä ak sú vyjadrené spoluhláskami). Takáto možnosť je tiež možná - hrdina môže mať dlhé meno, ale každý použije svoju krátku verziu. Napríklad pre Elizabeth je to Beth alebo Lizzy, pre Vladislava je Vlad alebo Glory. Sekundárne znaky môžu mať viac autentických mien (a bez skratiek).

Nezapájajte sa do dvojitých, trojitých, atď. Krstných mien - spravidla nevyzerá veľmi dôležito. Koniec koncov, aj tí, ktorí majú skutočne niekoľko mien, používajú iba jedno z nich, maximálne dve a priezvisko. Napríklad poznáme Martina Johna Christophera Freemana jednoducho ako Martina Freemana.

Poznámka - hrdinov jedného diela by ste nemali nazývať podobnými menami (napríklad John a John, Tom a Thomas, Vlad a Vadik). Pravdepodobnosť, že sa vy alebo vaši čitatelia nakoniec zmätia, je veľmi vysoká.

Kapitán Amerika nazýva svojho priateľa iba Buckom (hoci jeho celé meno je James Buchanan Barnes)

Názov by nemal mať zbytočné priradenia

Existujú mená, ktoré väčšina ľudí spája s rovnakou vecou - napríklad Adolf, Hercules alebo Michelangelo. Ak takéto spojenia nepotrebujete, nezaväzujte hrdinové skratky. Majte na pamäti, že niektoré mená, aj keď nesúvisia so žiadnou konkrétnou osobnosťou, stále spôsobujú určité asociácie - napríklad Louis pre mnohých vyjadruje obraz francúzskych kráľov. Ak dáte tomuto názvu znak, bolo by lepšie, keby jeho obraz a správanie zodpovedali vznikajúcim združeniam.

Nekopírujte mená známych osôb a postáv - Padme Amidala, Stirlitz, Robert Downey, Angelina Jolie atď. Jednotlivé pôžičky sú možné - ako literárne zariadenie na presnejšie označenie postavy hrdinu s odkazom na iné diela. Je však lepšie, ak nejde o explicitné kopírovanie, ale o zahalené odkazy založené na hre so čitateľmi (a / alebo slovnou hračkou). Na druhej strane, ak chcete niečo „zakódovať“ v názve, uistite sa, že vaši budúci čitatelia (aspoň väčšina) pochopia, čo chcete sprostredkovať. V záujme vernosti v texte môžete uviesť niekoľko rád.

Autori často odporúčajú pri vytváraní postavy vziať ako základ vzhľad modelu alebo herca. Napríklad kapitán Stacy z filmu The Amazing Spider-Man bol čiastočne skopírovaný z herca Jazza Johnnyho. Je však lepšie nerobiť to s menami - ak plánujete poslať prácu vydavateľovi, potom nemôžete počítať s pozitívnou odpoveďou.

Pri výbere mena a jeho významu nespoliehajte sa príliš na tradičné „dešifrovanie“ ako „Olga je svätý“, „Alexander je obhajca“, „Nikolai je víťazom národov.“ Podobnú techniku ​​často používali napríklad Dostojevskij alebo Ostrovskij, ale v tom čase boli pravoslávni nazývaní vianočným časom a významy mien boli známe pomerne širokému okruhu ľudí. Teraz tento symbolizmus funguje iba vo vzťahu k Sophii, Faith, Hope, Love - väčšina ľudí sa bude musieť pozrieť na iné mená v slovníku, ale nie na skutočnosť, že to príde na niekoho vôbec.

Marvel často sleduje spojenie medzi postavami z rôznych komiksov

Použite rôzne zdroje

Samozrejme, jedna z hlavných otázok, ktorej čelia autori, ktorí sú unavení štandardnými menami a ktorí chcú pomenovať hrdinu knihy originálnym spôsobom - kde nájdem niečo zaujímavé?

Po prvé, na internete sú k dispozícii početné zoznamy a adresáre mien rôznych krajín. Môžete vidieť zoznamy najčastejších mien alebo príručky pre budúcich rodičov - sú tu však uvedené štandardné názvy.

Prichádza s Fantastic Four ktorý je považovaný nielen za tím, ale za prakticky rodinu, autori vzali ako základ pre každú postavu jeden zo štyroch prvkov: zem - pre stvorenie zem - zem, vzduch - pre neviditeľnú dámu topiacu sa vo vzduchu, oheň - pre ľudskú baterku a vodu - pre šírenie pán Fantastický ,

Po druhé, prezrite si historickú alebo beletristickú literatúru na World Wide Web, kde je opísaná minulosť - dobre zabudnuté mená sa môžu harmonicky zmestiť do sveta, ktorý ste vymysleli. Po tretie, pozrite sa na kredity vašich obľúbených filmov - ako sme povedali, nemali by ste nazývať hrdinom Jude Lawom, ale môžete si napríklad vziať meno vizážistky a skombinovať s menom druhého asistenta režiséra.

Po štvrté, skladom neobvyklých mien budú geografické, astrologické a biologické príručky, Na konci týchto kníh sa často uvádzajú abecedné indexy - potrebujete ich. Pozrite sa na názvy ulíc, málo známe rieky, hory, mestá atď. Mnoho hviezd je pomenovaných veľmi farebne (ale neberú príliš slávne - pozri odsek 4 o asociáciách). Ako zaujímavé názvy môžu slúžiť aj latinské názvy rastlín alebo zvierat. Napríklad Gruz je žeriav v latinčine a z čeľade nočné mušky (ktorá obsahuje paradajky, zemiaky, baklažán atď.) Je možné vytvoriť meno Solanaceae. Ak chcete, môžete pomenovať toto meno tak, aby bolo symbolické, ako sme však už písali vyššie, aby vaši čitatelia videli tento symbol.

Aký je názov postavy v hre?

Výber názvu postavy závisí od vašej fantázie, cieľov a nastavenia hry. Ak vám nič neprichádza na myseľ a nechcete o tom dlho premýšľať, potom nájdete hotovú prezývku alebo použite generátor mien. Ak však chcete vytvoriť prezývku sami, tu je niekoľko návrhov, ako pomenovať znak:

 1. Ak si v hre musíte zvoliť triedu alebo špecializáciu postavy, môžete ju pomenovať zodpovedajúcim spôsobom. Napríklad, ak je vaším hrdinom mág, môžete mu dať meno Gandalf, Merlin alebo len Čarodejník. Je však lepšie vyhnúť sa menám, ktoré nezodpovedajú charakteru, ak si ako cieľ nestavíte komiksovú prezývku.
 2. Vezmite si prvé meno, ktoré vám príde na myseľ, a usporiadajte v ňom slabiky. Napríklad Larisa - Sarila.
 3. Spojte dve mená, ktoré poznáte. Napríklad Irina a Anna - Anrina, Anton a Igor - Goran alebo Tongor.
 4. Vymieňajte písmená za meno alebo slovo. Napríklad smiech - Hems, Danil - Alnid.

Názvy znakov v online hrách

V hre pre viacerých hráčov je výber názvu postavy ťažší ako v hre pre jedného hráča, pretože ostatní hráči uvidia a vyhodnotia vašu prezývku. Okrem toho je dôležitá originalita a zapamätateľnosť prezývky. V takýchto hrách nájdete rôzne mená hrdinov:

 1. Vlastné meno alebo jeho zmenené formy (Alexander - Alex, Catherine - Kat). Ak je ich prezývka obsadená niekým iným, často pridajte ďalšie písmená, čísla a symboly. Napríklad Ellen, P0man.
 2. Názov obľúbenej postavy z knihy, filmu, karikatúry, hry.
 3. Obľúbené meno, slovo, udalosť, miesto. Môže to byť buď geografický názov, alebo len krásne slovo. Ale s takýmito prezývkami musíte byť opatrní, pretože ak nepoznáte význam slova, ktoré bolo pomenované, je lepšie ho objasniť.
 4. Mená slávnych osobností.
 5. Komické prezývky. Napríklad, Horse Ball, Driver UFO, Sausage of Justice.
 6. Nicky charakterizujúca postavu. Napríklad presný strelec, rafinovaný zlodej, vyvolený, princezná.
 7. Náhodná sada písmen. Napríklad Qwerty, Dfdfdf, Jkwasd. Znaky sa najčastejšie nazývajú takto, keď nechcú premýšľať o mene, ale niekedy týmto spôsobom môžete prísť so zaujímavou prezývkou.

Pokúste sa vybrať jedinečné meno hrdinu v online hre. Postavu môžete samozrejme nazvať svojím menom, menom obľúbeného filmového hrdinu alebo slávnej osoby, ale potom sa medzi podobnými prezývkami stratí vaša postava. Je tiež dôležité nepoužívať urážky a obscénne slová v mene svojho hrdinu.

Kompilácia elfských mien

Ak sa vám téma fantázie páči, môžete skúsiť vytvoriť si elfské meno. Na obrázkoch nájdete predpony a prípony, ktoré tvoria názov. K dispozícii je tiež preklad, aby ste si mohli vytvoriť prezývku s významom.

Prípony pre ženské a mužské mená sú oddelené lomkou (/). Ďalšie hláskovania sú uvedené v zátvorkách.

Názov sa skladá z predpony a jednej alebo viacerých prípon. Napríklad, zvážte, čo nazvať ženskou postavou. Vezmite predponu Syl-, skombinujte s príponou -vanna a získajte Sylvannu, čo znamená „lesná víla“.

Nemusíte sa riadiť pravidlami vytvorením prezývky pre svoju postavu. Môže sa zmeniť a zložiť podľa potreby, pridať toľko predpon, koľko chcete, alebo sa bez nich obísť. Hlavná vec je, že sa vám výsledok páči.

Mená pre mužské postavy

Vymyslieť si prezývku pre svoju postavu je samozrejme fascinujúci proces, ale môžete to urobiť ľahšie a vybrať si z existujúcich mien. Pretože známe mená nie sú až také zaujímavé, obraciame sa na starú nórsku, keltskú, slovanskú, japonskú a africkú. Tu je niekoľko príkladov, ako pomenovať mužskú postavu:

Krstné menohodnotapôvod
Agrobitkakeltský
Adiozbožnýafrický
Aengussilnýkeltský
Aivarsmilitantnéškandinávsky
Akiošikovnýjaponský
Akihirointeligentný svetlýjaponský
Alan, Allenkrásnykeltský
mandlevšemohúciškandinávsky
Andragastpriateľ drahýslovanský
Andreasodvahaškandinávsky
Ansgarbojovníkkeltský
umeniekameňkeltský
Aretanovýjaponský
Asbrandesá mečškandinávsky
Audunprosperitaškandinávsky
Bardifúzatýškandinávsky
Bevanmladý bojovníkkeltský
značkaoheň mečomškandinávsky
Veylinvlčí synkeltský
Vestgeyrkopiju na západeškandinávsky
vincentarmádny vládcaškandinávsky
Voenegteší sa z bojaslovanský
Galvinvrabeckeltský
Goranhorskýslovanský
Grinolfzelený vlkškandinávsky
Dakareyšťastieafrický
deňlesklýkeltský
aktyaktívnyslovanský
Geroprísnyafrický
Dragandrahýslovanský
Dyarvistatočnýškandinávsky
Zoransvitaniaslovanský
Ingemarpreslávenýškandinávsky
Iorizávislosťjaponský
Isaočesťjaponský
Iskra, Iskraúprimnýslovanský
jonholubicaškandinávsky
Kaidanbojovníkkeltský
callehorúcoškandinávsky
kenthúževnatýjaponský
Killer Beedarčekafrický
Christerspoľahlivosťškandinávsky
mačkyvíťazstvojaponský
LanZemslovanský
Leislúkakeltský
Nobuvierajaponský
Odennahnevanýškandinávsky
takelážkráľškandinávsky
Riovynikajúcijaponský
rockeršiesty synjaponský
Runolvvlk tajomstvaškandinávsky
Ryuudrakjaponský
čeľadníkchlapecškandinávsky
Skjöldrštítškandinávsky
Tetsuomysliaca osobajaponský
Torgeirkopiju Thoraškandinávsky
Tetsuyastať sa drakomjaponský
Udomierafrický
Phelanvlkkeltský
Firundážďafrický
vôľaten, ktorý chcelislovanský
Helvardobrancaškandinávsky
Einararmáda šťastiaškandinávsky
Albanhorakeltský
Enitanznámyafrický
Yuichiodvážnyjaponský
Yasuoúprimnýjaponský

Mená pre ženské postavy

Rovnako ako v prípade mužských postáv, aj názov vašej hrdinky v hre môže byť vynájdený sám osebe alebo môže byť vybratý z existujúcich. Tu je niekoľko príkladov, ako pomenovať ženskú postavu v hre:

Krstné menohodnotapôvod
Aamoridobrýafrický
adelamakingslovanský
Akemisvetlá krásajaponský
Alastrionaochranca ľudstvakeltský
Alvaelfškandinávsky
Annikamilosťškandinávsky
arelsľubkeltský
Ayakafarebný kvetjaponský
Bergdisochrana duchaškandinávsky
Brittasilnýkeltský
Wendellpútnikškandinávsky
Venetiarádkeltský
Granitemilovaťkeltský
Grezeperlaškandinávsky
jiřinaúdolí kvetinaškandinávsky
Devondomýšľalkeltský
Dikeledislzyafrický
Zhenniverbiela vlnakeltský
Jinstriebrojaponský
Idellaštedrýkeltský
Izumifontánajaponský
Isgerdľadová obranaškandinávsky
Ifemilovaťafrický
Camrynnejsvobodymilovnějšímkeltský
kayzdvorilýjaponský
Keyakuraškandinávsky
Keorvôňajaponský
Caryrýdzeškandinávsky
Lavenapotešeniekeltský
Lynettezdvorilý, zdvorilýkeltský
mikaprvý zvukjaponský
Milada, Milenadrahýslovanský
Mihoprekrásna zátokajaponský
miatvrdohlavosťškandinávsky
Madocpokojnýjaponský
Nailašťastnýafrický
Naomikrásajaponský
Nariñopotešenýkeltský
Ottaliabohatstvoškandinávsky
Ran, Renleknojaponský
kôraochranaškandinávsky
Rowenabiela, peknákeltský
ságavidenieškandinávsky
Ceylanvíťazkeltský
Sivnevestaškandinávsky
Solveigslnečný lúčškandinávsky
Soranebojaponský
Sayermalá ľaliajaponský
Tsukikomesiac dieťajaponský
Uladrahokam morakeltský
Uorneshpodobne ako zlatoafrický
Freyhosteskaškandinávsky
orientálne hostineckvetinajaponský
Sailvílakeltský
Shizukatichýjaponský
Eidisostrovná bohyňaškandinávsky
Eyckmilostná pieseňjaponský
Enyaspev elfkeltský
Eslyninšpiráciekeltský
Escheživotafrický
Jüriľaliajaponský
Yayopružinajaponský

Komické mená

Ak chcete, aby meno vašej postavy vyvolalo úsmev a bolo na vás pripomenuté, môžete prísť s vtipnou prezývkou. Nezabúdajte však, že taká prezývka môže svojou horúčkovosťou pokaziť atmosféru niektorých hier.

Takéto prezývky sa najlepšie vymýšľajú samostatne, takže sú jedinečné. Napríklad môžete kombinovať dve alebo tri slová spolu alebo mierne zmeniť známe frázy a frázy (Rake Runner, Baton of Fate, His Cateness). Úspech tohto mena bude závisieť od vášho zmyslu pre humor a fantázie.

Ako pomenovať postavu v "Sims"

"Sims" je stimulátor života, takže znaky sa tu najlepšie nazývajú obyčajné mená.

Najjednoduchší spôsob, ako pomenovať postavu v tejto hre, je dať mu svoje vlastné meno alebo meno priateľa. Hra má tiež generátor náhodných mien. Stačí kliknúť na kocky, kým nevyplní požadovaná možnosť.

Ak chcete dať svojmu simu originálne a nezvyčajné meno, môžete použiť vyššie uvedené metódy alebo zoznamy mien. Rovnakým princípom môžete zvoliť priezvisko postavy.

Ako zvoliť názov znaku

Ak je pre vás v online hre ťažké vybrať si prezývku pre svoju postavu, pomôže vám naša generátor prezývok hry, Môžete si zvoliť rasu svojej postavy (v generátorských dostihoch sú k dispozícii škriatkovia, orkov, trpaslíkov, škriatkov, ľudí a nemŕtvych) a pohlavia (samec alebo skvelá ženská prezývka). Venujte pozornosť skutočnosti, že ide o generátora, nie o hotový zoznam krásnych prezývok. Niektoré možnosti preto nemusia zodpovedať vašim predstavám o názvoch fantasy postáv a tiež niektoré prezývky nemusia zodpovedať vybranému pohlaviu.

Pomocou online generátora si môžete vyzdvihnúť ruskú mužskú alebo ženskú prezývku pre svoju postavu vo WoW, Lineage, Aion, DOTA, prezývkach pre Minecraft a ďalších online MMORPG hrách.

Ako vytvoriť super prezývku

V generátori prezývok si môžete zvoliť rasu a pohlavie svojej postavy (napríklad mužskú prezývku pre škriatka). Generátor bude analyzovať databázu hotových fantasy prezývok vybranej rasy a pohlavia a na základe tejto analýzy vygenerovať novú náhodnú prezývku. Všetky generované prezývky sú úplne jedinečné.

Ak poviete algoritmu požadovanú dĺžku prezývky, pokúsi sa vygenerovať prezývku zadanej dĺžky. Ak sa však algoritmus nemôže udržať v danom rámci, potom nevydá, čo sa stalo, ale pokúsi sa dokončiť prezývku nad rámec navrhovaného rámca.

Pin
Send
Share
Send
Send