Užitočné tipy

Ako zorganizovať pohreb

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý, kto v živote žije aspoň raz, musí čeliť potrebe zorganizovať pohreb niekoho z blízkych príbuzných. Každý z nás by mal byť pripravený prijať takú ťažkú ​​misiu, že pochováva osobu. Postup a všeobecné usporiadanie všetkých potrebných dokumentov špeciálne pre vás v našom článku.

Čo keď niekto zomrie?

Po zistení lekárskej smrti lekári vydajú príslušný dokument do rúk príbuzných. Lekári sú tiež povinní zabezpečiť doručenie tela do márnice a zavolať políciu. Preto odpoveď na otázku: „Čo robiť okamžite po smrti osoby?“ - toto: najskôr zavolajte lekára.

Získanie úmrtného listu

Čo ak by však smrť nastala za nezvyčajných alebo trestných okolností, ako pochovať osobu? Postup v tejto situácii sa môže trochu zmeniť. Príbuzní môžu získať orgán na pohreb a úmrtný list len ​​so súhlasom prokuratúry. Tento dokument sa vydáva po zistení príčiny smrti a všetkých potrebných štúdiách.

Pohrební agenti a služby

Potrebujú pohrebné agentúry pomoc špecializovaných agentúr? Toto je individuálna otázka. Firmy pôsobiace v tejto oblasti môžu skutočne prijať všetky smútiace práce. Iba ich služby budú musieť byť zaplatené osobitne. Ak sa chcete vyhnúť zbytočným výdavkom a máte dostatok sily na to, aby ste urobili všetko sami, môžete to urobiť bez spolupráce s rituálnymi spoločnosťami. Dúfame, že vám v tom pomôžu pokyny týkajúce sa prvých akcií, keď táto osoba zomrela, a tipy na organizovanie pohrebu uvedené v našom článku.

Organizácia pohrebníctva

Nájdite silu, aby ste čo najskôr oznámili smrť osoby všetkým, ktorí sú vám najbližší. Mali by ste tiež okamžite kontaktovať príbuzných z iných miest alebo ktorí sú na služobných cestách. Organizácia pohrebníctva sa začína výberom spôsobu zakopania a získaním miesta na cintoríne / mieste v kolumbáriu. Toto by sa malo uskutočniť hneď, ako sa zistí deň a čas dodania tela. Otázka usporiadania rôznych pohrebných obradov by sa mala jemne prediskutovať s najbližšou rodinou zosnulého. Ak plánujete zorganizovať pohreb podľa kresťanských tradícií, môžete priamo kontaktovať cirkev alebo konkrétneho kňaza s otázkou: „Ako pochovať človeka?“

Postup v deň rozlúčky je lepšie maľovať na papier. Oblečenie pre zosnulého je potrebné pripraviť vopred a vziať si ho do márnice. Tam si môžete podľa želania objednať mumifikáciu a líčenie. Rakva a potrebné rituálne doplnky sa kupujú osobitne, mali by ste sa tiež postarať o zabezpečenie prepravy zosnulého a objednanie prepravy na pohreb. Podľa starých tradícií musí zosnulý stráviť noc vo svojom dome alebo kostole. Dnes mnoho ľudí odmieta takéto rituály vykonávať a po vzatí zosnulého z márnice je odvezené do chrámu na pohrebnú službu alebo okamžite na cintorín / krematórium.

Pohrebné prípravky

Po prvé, ak smrť nastala doma, zavolajte políciu a sanitku (v noci) alebo okresnú kliniku (vo dne). Vydávajú protokol na vyšetrenie a preukázanie smrti osoby. Lekár zavolá poradcov, ktorí dopravia telo do márnice. Túto službu nemusíte platiť.

Druhou položkou bude prijatie úmrtného listu: vydáva sa, ak osoba zomrela v zdravotníckom zariadení a potom sa vymenila za pečiatkové osvedčenie (v multifunkčnom stredisku alebo okresnom registračnom úrade). Ak bolo telo odvezené z domu do márnice z domu, musíte zavolať do registra tejto inštitúcie, predložiť dva pasy - vašu a zosnulú osobu, jeho poistnú kartu a lekársku kartu, vyzdvihnúť úmrtný list a rovnakým spôsobom ho zmeniť.

Po tretie, ide o druh pohrebu, od ktorého závisí ďalšie poskytovanie pohrebných služieb. Spomeňte si, či je kremácia spojená s túžbou zosnulého, jeho názormi na posmrtný život, ako aj so pohrebom na Zemi. Jediná vec, ktorú možno jednoznačne povedať - kremácia môže byť lacnejšia.

Štvrtou otázkou bude miesto - na cintoríne môžete pochovať nielen rakvu, ale aj urnu s popolom, na prázdnom mieste alebo v súvisiacom hrobe, v krematoriu - do steny kolumbária a tak ďalej.

Podľa zákona, ak je osoba zaregistrovaná v tom istom meste, kde bude pochovaná, malo by byť miesto na cintoríne bezplatné. V praxi sa ukazuje, že v Moskve sú také územia vzdialené a staré mestské cintoríny sú prístupné len pre rodinné pohrebiská. Po zavolaní správy cintorína musíte rozhodnúť o mieste. V každom prípade budete musieť zaplatiť za vykopanie hrobu, spustenie rakvy a jej naplnenie zemou. V prípade opakovaného pochovania v hrobe nezabudnite, že je potrebná aj demontáž starej pamiatky a inštalácia novej.

Urna s popolom sa berie iba na štvrtý deň (môžete zariadiť urgentnú službu a nemusíte čakať na tento čas), a ak vôľa zosnulého mala rozptýliť popol na dôležitom mieste pre neho alebo dokonca na nízkej obežnej dráhe Zeme (na svete existujú špeciálne služby, ktoré pracujú pre príbuzných) Môže sa požadovať osvedčenie o zabezpečení priestoru cintorína. Podľa ruského práva nie je pochovávanie mimo území osobitne určených na tieto účely povolené a pravoslávna cirkev považuje takýto čin za hriech.

Po piate, ak je to potrebné, usporiadajte náboženské obrady, určujte ich miesto a čas. Pohrebnú službu je možné usporiadať v prenajatej hale v márnici, v cirkevnej pohrebnej službe - v kaplnke na cintoríne alebo v kostole.

Po šieste, v rituálnej agentúre na kúpu truhly (je potrebné ako pri tradičných pohreboch, tak pri kremácii), jej príslušenstve, prikrývke a krížiku na rakve, náhrobných kameňoch (tanier, tanier na nohe a rôzne druhy krížov), smutečných vencov ( tradične by ich malo byť párnych, pokrývajú takmer celý hrob). Nezabudnite vytlačiť portrét zosnulého a pridať pohrebnú stuhu. Fotografia je umiestnená na čele rakvy a potom na pamätnom stole (kňazi nevítajú tradíciu nechať portrét na cintoríne).

Po siedme, kúpte a vezmite do márnice rituálne oblečenie s dlhými rukávmi, papučami, spodnou bielizňou, mydlom, kefou na vlasy, uterákom, pre mužov - tiež ponožky a holiace potreby, kolínske, pre ženy - šály (nie čierne), pančuchy a toaletnú vodu ,

Ôsma, s prihliadnutím na všetky náboženské obrady, rozlúčka s domom, výber pohrebiska, cesta na pohrebný sprievod. Najlacnejším spôsobom prepravy rakvy a pár sprievodov bude autobus, najdrahší je Cadillac, ktorý slúži iba pre zosnulých. Premýšľajte o tom, koľko ľudí pôjde s vami na cintorín, objednajte pre nich dopravu.

Po deviate, trasa pohybu sa musí nahlásiť príbuzným a priateľom zosnulého, aby sa k vám mohli kedykoľvek pripojiť.
Desiate, pomyslite na prebudenie. Ak ich nebudete organizovať doma, obráťte sa na jedáleň, kaviareň alebo reštauráciu, kde je veľká miestnosť a špeciálne navrhnuté menu.

Pohrebné praktiky

Nezabudnite sledovať niektoré ľudové tradície: ihneď po smrti blízkej osoby zatvorte všetky zrkadlové plochy, okná a dvere v miestnosti, v ktorej sa nachádza. Ak mačka skočí do truhly, odporúča sa na chvíľu vydať domáce zvieratá. Krvní príbuzní sa neakceptovali na priamej účasti na slávnostnom smútku a na odoberaní tela, hoci pravoslávna cirkev trvá na opaku.

Ako vidíte, organizovanie pohrebu nie je ľahké, vyžaduje si riešenie mnohých problémov, práce a profesionálni rituálni agenti vám s tým môžu výrazne pomôcť.

Po pohrebe, ak neboli zadržané bezplatne, do šiestich mesiacov nezabudnite požiadať o odškodnenie za pohreb, v závislosti od postavenia zosnulého: pre pracovníkov - v účtovníctve, pre dôchodcov - v okresnom oddelení dôchodkového fondu, pre nezamestnaných - v oddelení sociálnych vecí ochrana obyvateľstva.

Zavolajte sanitku alebo políciu

Ak je staršia osoba chorá už dlhší čas, jej príbuzní sa postupne pripravujú na smutný výsledok. Ale niekedy je náhla smrť príbuzného prekvapená, ľudia jednoducho nevedia, kde začať.

Ak zosnulý odišiel do iného sveta nie v lekárskom zariadení, ale doma, prvou akciou by malo byť zavolať na policajnú stanicu a záchrannú službu. Ak k tragédii došlo počas dňa, musíte zavolať miestneho terapeuta. Príslušníci orgánov činných v trestnom konaní budú svedkami prirodzenej smrti, po ktorej budú volať špeciálnu prepravu, ktorá doručí mŕtvolu do márnice.

Bude možné získať stanovisko k úmrtiu nasledujúci deň po 15.00 hod. Ak má polícia podozrenie na forenznú lekársku prehliadku. Potom príbuzní dostanú osvedčenie o niečo neskôr. Podľa pravoslávneho zvyku sa pohreb koná tretí deň po smrti. Pred obradom môže byť telo v márnici a milovaní budú mať čas zorganizovať dôstojný pohreb.

Agentúrny výber alebo samoorganizácia pohrebu

Pre príbuzných a priateľov je smrť milovanej osoby obrovským zármutkom. Pre zamestnancov rituálnych kancelárií je to však iba záležitosť. Preto je veľmi ľahké stretnúť sa s bezohľadnými obchodníkmi v tejto oblasti. Musíte byť pripravení na to, aby vás agenti volali sami. Ak sa rozhodnete vyhľadať pomoc odborníka pri usporiadaní pohrebu, neponáhľajte sa s prvou vetou. Porovnať ceny, definovať svoje podmienky a vyjadriť sumu, ktorú ste ochotní minúť.

Upozorňujeme, že skúsený agent vám môže okamžite povedať, na aké služby sa môžete spoľahnúť a čo musíte urobiť ďalej. Rituálne spoločnosti spravidla poskytujú zákazníkom:

  • rakva,
  • výstroj pre zosnulých,
  • doprava,
  • rituálne príslušenstvo
  • miesto pre pohreb.

Ide o minimálny program, ktorý je možné doplniť organizáciou pohrebnej služby a pohrebnej večere. Agent nezávisle odovzdá oblečenie pre zosnulého do márnice, navštívi cintorín a dohodne sa na vykopaní hrobu. Za poplatok môžete pozvať tím sťahovačov, ktorý vám pomôže priviesť rakvu a položiť ju do hrobu.

Pohreb si môžete zariadiť samiale príbuzní budú mať oveľa väčšie problémy súčasne. Budete musieť ísť na vedenie cintorína, aby ste si vybrali miesto na pohreb, potom nastavte čas na pohreb v chráme, objednajte pohreb a dopravte účastníkov, ktorí sa zúčastnia obradu. Všetko, čo potrebujete na pohreb, si môžete kúpiť v špecializovaných rituálnych obchodoch. Predávajú topánky, odevy, kultové doplnky (ikony, kríže, stuhy s pamätným textom, uteráky). Veniec a hrobový kríž je možné zvoliť priamo na cintoríne, najčastejšie sú tu aj maloobchodné predajne, ktoré implementujú takéto atribúty.

Upozorniť príbuzných a priateľov

Ďalšou úlohou pri organizovaní pohrebu je informovať príbuzných a priateľov zosnulého. Ak bol sociálny kruh zosnulého rozsiahly, je možné informovať o jeho smrti prostredníctvom miestnych médií. Nezabudnite povedať, kde a kedy dôjde k rozlúčke s telom. Oddelene musíte zavolať tých, ktorí poznali zosnulého. S najväčšou pravdepodobnosťou ponúknu pomoc pri organizovaní pohrebu, budú môcť delegovať úsilie na prípravu pohrebu, nákup kvetov. Nezabudnite si s dobrovoľníkmi postupne zapísať ďalšie kroky, aby nedošlo k zbytočnému rozruchu.

Registrácia úmrtného listu - matrika

Pečiatka sa vydáva na základe lekárskeho osvedčenia o úmrtí. O registráciu môžete požiadať nielen v mieste registrácie, ale aj v mieste bydliska zosnulého. Ak napríklad starší príbuzný napríklad pri návšteve náhle zomrie a príbuzní ho chcú pochovať na inom mieste, ako je miesto jeho bydliska, matričný úrad môže vydať dokument, ktorý sa týka miesta márnice, kde bola vykonaná pitva.

Je lepšie získať blízkych príbuzných, aby vydali osvedčenie, pretože ich zástupcovia môžu konať iba na základe notársky overenej plnej moci a jej vykonanie si bude vyžadovať čas a dodatočné finančné náklady. Musíte mať pri sebe úmrtný list a lekársku správu o príčinách smrti vydanú v márnici. Potrebujete tiež cestovný pas zosnulého, ktorý zabavili zamestnanci inštitúcie. Keď dostanete hotový certifikát, venujte pozornosť presnosti jeho dizajnu, pretože najmenšie preklepy zrušia platnosť papiera. Spolu s certifikátom by ste mali dostať osvedčenie, podľa ktorého môžete získať pohrebné.

Ak niekto nezomrel v nemocnici, ale doma, pracovníci v márnici majú právo požiadať svojich príbuzných o lekársky preukaz, povinnú zdravotnú poistnú zmluvu, ako aj protokol o vyšetrení mŕtvoly, ktorý vyhotovila polícia. Telo sa musí odobrať priamo v deň zakopania, predložením úmrtného listu od matriky a vášho občianskeho pasu, prijatím platby za služby. Ak pohreb organizujete sami, budete musieť priniesť veci v predvečer alebo od okamihu otvorenia inštitúcie, aby služobníci slávili zosnulého.

Pohreb alebo kremácia

Mnoho Rusov dnes podľa európskych tradícií uprednostňuje kremáciu mŕtvoly pred tradičným pohrebiskom. Náboženské tradície pravoslávie a islamu to nevítajú, ale v každom prípade je na voľbe príbuzných. Môžu sa riadiť svojimi vlastnými myšlienkami alebo vôľou zosnulého.

Tí, ktorí sa rozhodli pre kremáciu, bude potrebné odviezť inštitúciu s dokumentmi, dohodnúť sa na čase, zaplatiť za rituál, získať podporný dokument.

Plánujú navštíviť cintorín v predvečer pohrebu, pretože hrob by mal byť pripravený v čase doručenia rakvy.

Pohrebisko sa poskytuje na základe dohody, ktorá sa uzatvára priamo so správou cintorína. Potrebné doklady na jeho uzavretie: občiansky pas a úmrtný list. Miesto na pohreb si môže objednať každá osoba, nevyžaduje sa potvrdenie rodinných väzieb. Náklady závisia od umiestnenia hrobu a zložitosti organizácie procesu.

Keď je pochovaný v súvislom hrobe doklady potrebné na potvrdenie príbuzenstva medzi manželmi alebo rodným listom, ak hovoríme o rodičoch a deťoch. Bude tiež potrebné vyrobiť papier, ktorý je odolný voči smrťou, o predtým pochovanej mŕtvej osobe. Nárok na pohreb má právo iba osoba, v ktorej mene bola vyhotovená dohoda o primárnom pohrebe.

Pohrebná služba pre zosnulého

Pravoslávna tradícia zahŕňa pohreb zosnulého. Toto je obzvlášť dôležité, ak bol človek počas života veriacim. Obrad sa môže konať v neprítomnosti, ak nemáte v pláne navštíviť chrám bezprostredne pred pohrebom. Stačí zavolať kostol a zaplatiť moleben. Podľa zosnulého je zvykom čítať „Sorokoust“ štyridsať dní, kým podľa legendy ľudská duša neprejde najťažšou časťou cesty.

Pohrebný deň

Rakva s zosnulým sa tradične vyberie z domu, v ktorom osoba zomrela. Takýto rituál sa samozrejme môže zlomiť tým, že sa telo vezme z márnice a pôjde rovno na cintorín alebo na kremačné miesto. Ak bol zosnulý veriaci, pohrebný sprievod je poslaný najskôr do chrámu na pohrebnú službu.

Slávnostné rozlúčenie s zosnulými sa podľa tradície koná doma alebo na cintoríne. Ak bol zvolený rituál zapálenia tela, slúži na tento účel smutečná sála krematória. Prenajaté vozidlá musia odovzdať obrad na miesto pohrebiska. Autobus je spravidla dodávaný do domu zosnulého, pozvaní hostia sa k nemu musia dostať sami.

Fotografie zosnulého na keramickom základe budú zhotovené na objednávku najskôr o pár týždňov. Preto, ak si budete priať, môžete na hrob umiestniť pravidelný obraz, ktorý predtým laminoval. Doska je vyrobená tým istým rituálnym úradom, kde sa kríž kupuje. Po výzdobe pahorku sa na hrob položia vence a kvety, ktoré priniesli príbuzní a priatelia. Nezabudnite opraviť smútiace kompozície tak, aby neboli zmetené nárazmi vetra.

Pohrebná večera

Pohrebné jedlo si môžete zorganizovať doma alebo v reštaurácii., Druhá možnosť je nepochybne jednoduchšia, hoci drahšia. Ak sa rozhodnete zorganizovať si pamätnú službu sami, urobte podrobný zoznam toho, čo potrebujete kúpiť a koľko výrobkov potrebujete. Výpočet je založený na počte účastníkov jedla.

Pohrebná večera pozostáva z niekoľkých povinných jedál, z ktorých každé má určitý význam. Na stole sa vždy podáva polievka, kutia (zmes hrozienok, ryže a medu), kompót a sladký muffin. В зависимости от того, на какой день, постный или скоромный, выпадают похороны, на стол ставят рыбу или мясо. Спиртное подавать совсем не обязательно, здесь все зависит от желания самих родственников.

Получение компенсации

Ruské právo poskytuje občanom, ktorí organizujú pohreb zosnulého, možnosť získať čiastočnú úhradu výdavkov.

Ak chcete získať peniaze, musíte sa obrátiť na regionálne oddelenie sociálneho zabezpečenia v mieste bydliska zosnulého občana alebo na oddelenie dôchodkového fondu. Musíte mať pri sebe pas, pečiatku zbraní a osvedčenie o kompenzácii. Budete tiež potrebovať SNILY zosnulého, jeho pracovnú knihu, dôchodkový certifikát (ak existuje).

Zamestnanci inštitúcie skontrolujú dostupnosť potrebných dokumentov, pomôžu vám vyplniť žiadosť o dávky a potom odovzdajú platobný príkaz. V tomto dokumente budete musieť kontaktovať akúkoľvek poštu, kde vám bude poskytnutá hotovosť. Upozorňujeme na skutočnosť, že môžete požiadať o materiálnu pomoc v podniku, v ktorom zosnulý pracoval.

Dokumenty po pohrebe

Často sa stáva, že zomrel počas svojho života vlastníkom rôznych hmotných hodnôt. Po snahe o usporiadanie pohrebu majú príbuzní šesť mesiacov na to, aby si nárokovali svoje práva na majetok zosnulého. Na nadobudnutie dedičských práv je potrebné podať notárovi žiadosť v mieste bydliska zosnulého. Z dokladov budete potrebovať rovnakú pečiatku osvedčenia, doklady potvrdzujúce príbuznosť, pas.

Postup pri organizovaní pohrebu sa samozrejme môže zmeniť. Všetko záleží na individuálnych okolnostiach a náboženských tradíciách, ktoré rodina zosnulého dodržiava. V článku sme predstavili typický akčný plán, načrtli sme postupnosť a hlavné etapy, ktoré musia príbuzní prejsť pred a po pohrebe.

Pozrite si video: Utajený pohřeb: Víme, jak probíhalo rozloučení s Luďkem Munzarem v úzkém kruhu rodinném (Január 2023).

Pin
Send
Share
Send
Send