Užitočné tipy

Ako vymeniť plienky pre dospelých: pokyny pre neskúsených

Pin
Send
Share
Send
Send


Použitie špeciálnych plienok je neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o pacientov pripútaných na lôžko, ktorí trpia inkontinenciou moču a stolice. Môžu to byť ľudia, ktorí podstúpili závažnú operáciu a sú dočasne imobilní, starší pacienti po mozgových príhodách, infarkte myokardu a iných chorobách. V každom prípade by zdravotná sestra mala byť schopná správne nasadiť a odstrániť plienky z oddelenia, takže urologické produkty absorbujú maximálne množstvo vlhkosti.

Pokyny: ako nosiť plienky?

Rôzni výrobcovia dnes prezentujú jednotlivé urologické výrobky, ktoré sa navzájom líšia. Môžeme však zdôrazniť všeobecné odporúčania na použitie absorpčných výrobkov. Dať plienku chorej osobe:

 • Vyberte ju z obalu a opatrne narovnejte všetky prvky.
 • Natiahnite trochu, krútte produkt, ak to vyžaduje výrobca (pre lepšie prispôsobenie k telu a zvýšenie spoľahlivosti).
 • Pomôžte osobe zaujať bočné postavenie. Keď je na svojej strane, výmena plienky je rýchlejšia a ľahšia.
 • Produkt zložte na polovicu po dĺžke a natiahnite ho v rozkroku pacienta v lôžku.
 • Plienku opatrne roztiahnite na chrbát a jej spodnú časť zasuňte pod pacienta.
 • Natiahnite hornú časť a jemne otočte pacienta na chrbát alebo mu pomôžte zaujať inú pozíciu.
 • Skontrolujte, či je vonkajšia časť plienky dokonale vyhladená. Nemali by sa vyskytovať žiadne záhyby a záhyby, ktoré by viedli k nepríjemným pocitom.
 • Upevnite suchý zips, ale netiahnite pokožku pacienta silnou silou.


Upozorňujeme, že indikátor nasýtenia vlhkosti by mal byť umiestnený pozdĺž chrbtice, tj vertikálne.

Ako odstrániť plienku?

Ak ste na obale nenašli pokyny, použite nasledujúce odporúčania:

 • Uvoľnite spony plienky - osoba by mala ležať na chrbte.
 • Opatrne zastrčte suchý zips dovnútra, aby ste nepoškodili citlivú pokožku oddelenia.
 • Zasuňte spodnú hranu produktu pod boky.
 • Zabalte prednú časť plienky.
 • Pomôžte pacientovi otočiť sa na bok a vyberte použitý urologický produkt.

Ako často sa mení?

Pri častom močení je potrebné plienky vymieňať každých 4-5 hodín. Pri zriedkavejšom močení nie viac ako 2-krát denne. Je potrebné mať denné aj nočné plienky (s vysokou úrovňou absorpcie), aby nedošlo k ďalšiemu rušeniu chorého v noci. Nočné plienky pokojne udržiavajú vlhkosť bez úniku až do rána. V prípade pohybu čriev sa plienka okamžite vymieňa.

V období medzi výmenou plienok by sa mal pacient podrobiť hygienickým postupom: umyť pohlavné orgány teplou prevarenou vodou alebo ošetriť vlhkou utierkou Nezabudnite na pravidelnú ventiláciu spodnej časti tela, aby ste zabránili vyrážkam a podráždeniu pokožky pacienta.

Kedy sa plienky používajú pre starších ľudí?

Imobilizovaný stav tela je častejší u starších ľudí a ich príbuzní by sa mali starať o hygienu pacientov s lôžkami. Osoba sa zvyčajne nemôže dostať na toaletu sama v týchto prípadoch:

 • vážne zlomeniny končatín, chrbtice, nebezpečné zranenia hlavy - situácie, keď zmena polohy tela spôsobuje akútnu bolesť alebo je jednoducho nemožná,
 • rehabilitácia v prvých dňoch po chirurgickom zákroku, pretože narušenie pokoja v posteli môže spôsobiť rozpory pri šití, zhoršuje hojenie živých tkanív,
 • enuresis - dôchodcovia bohužiaľ nie vždy dokážu kontrolovať svoj močový mechúr a nedobrovoľne sa vyprázdňujú,
 • zotavenie tela po otrave, keď pacient pociťuje úplnú svalovú slabosť a prakticky sa nedokáže sám pohybovať.

Hlavné situácie sú uvedené vyššie, keď dospelý potrebuje plienku. Ak hovoríme o všeobecných odporúčaniach, potom v každej situácii, keď sa starší človek stane dočasným alebo trvalým väzňom v posteli, musí mať na sebe plienky.

Ako pochopiť, že musíte vymeniť plienku?

Rovnako ako hygienické výrobky pre dojčatá, na detských plienkach existujú aj špeciálne ukazovatele, ktoré menia svoju farbu, keď je staršia osoba alebo pacient na lôžku mokrý na svojom povrchu. Na začiatku výmeny plienky je dôležité zavrieť všetky okná, aby sa zabránilo vniknutiu studeného vzduchu do miestnosti. Hygienické postupy by sa mali vykonávať v teplej miestnosti.

Avšak bez toho, aby bolo potrebné čakať na zmenu farby indikátora, je potrebné plienku vymeniť za nasledujúcich okolností:

 1. Po kúpaní slabej osoby alebo preventívnych hygienických postupoch (trenie perinea, ošetrenie intímnych kožných záhybov zvlhčovačmi alebo mastencovým práškom).
 2. V prípade pohybu čriev. Po prvé, nebude možné dlho vydržať nepríjemný zápach a po druhé, dlhodobý kontakt produktov čriev s citlivou pokožkou intímnych zón môže vyvolať zápalové procesy.
 3. Keď starší človek močí príliš často pre seba. Objemy moču môžu byť veľmi malé a indikátor plienky na ne nemusí dokonca reagovať. Napriek tomu je organická tekutina vynikajúcou živnou pôdou pre škodlivé mikroorganizmy, keď sa nedodržiava hygiena. V tomto prípade je potrebné plienku vymeniť každé 3 hodiny.
 4. Ak sa pacient s lôžkom stal obeťou bolestivých vredov alebo trpí iným ochorením spojeným s poruchami krvného obehu v oblasti genitálií, plienka sa mení každé 2 hodiny.

Dospelý, nútený nosiť plienky, vyžaduje zvýšenú pozornosť svojej osoby. Nie každý má možnosť prestať pracovať, priateľov a iných príbuzných, byť neustále blízko slabého starého muža alebo pacienta upútaného na posteľ a vykonávať časté hygienické postupy.

Dôchodok „Starostlivosť“ môže ponúknuť pomoc pri starostlivosti o staršieho človeka, ktorý sa o seba nemôže osobne postarať. Zdravotnícky personál bude neúnavne sledovať stav imobilizovaného pacienta a starať sa o svoje zdravie. Užívanie liekov, kŕmenie, zmena plienok a organizovanie aktivít vo voľnom čase - všetky tieto akcie sú zahrnuté v zozname služieb našej inštitúcie.

Pokyny na výmenu plienok u dospelých

Pred výmenou plienky, ktorá stratila svoje vlastnosti, by sa osoba starajúca sa o lôžko mala vopred pripraviť čistú plienku, ako aj plienku alebo plachtu. Ďalej musíte vykonať nasledujúce akcie:

 • na odopnutie upevňovacích pásov textilného výrobku a otočením imobilizovanej osoby na jednu stranu opatrne odstráňte „rozmaznanú“ kópiu, pričom dávajte pozor, aby ste si nepoškodili oblečenie pacienta ani jeho telo,
 • pod chrbtom slabého dôchodcu položil plachtu alebo plienku,
 • perineum sa pre dôkladnú hygienu vyperie vodou s gélom, po tom, ako sú citlivé oblasti pokožky namazané špeciálnym telovým olejom alebo zvlhčovačom, mastenec sa naleje na začervenané oblasti intímnych plôch a preležiny sa ošetria antiseptickými prostriedkami, po ktorých sa nanesie čistý obväz,
 • čistá plienka sa narovná, uvoľní sa z ochranného filmu a nálepiek, aktivuje sa absorpčný povrch výrobku,
 • staršia osoba ležiaca na boku mierne ohýba kolená, aby sa uľahčilo jej nasadenie plienky a jej umiestnenie pod pacienta: zatiaľ čo fixačné popruhy by mali byť umiestnené na vrchu, samotný produkt spočíva spočiatku na tele zo zadnej strany a indikátor naplnenia by mal byť na jednej línie s chrbticou
 • imobilizovaný človek sa otočí späť na chrbát, nedovolí mu narovnať nohy a jemne narovná plienku,
 • textília produktu je starostlivo umiestnená medzi nohami a pri zaistení toho, že úplne pokrýva perineum, sa upevňovacie prvky začnú upevňovať, počnúc nohami a končiac hornou časťou plienky.

Výmena plienok pre staršieho človeka je veľmi ťažká úloha, pretože v neskúsených rukách existuje riziko, že počas všetkých manipulácií spôsobí starému mužovi nepohodlie.

Penzión „Care“ zamestnáva skúsených opatrovateľov, z ktorých väčšina má lekárske vzdelanie. Vedia všetko o fyziológii starších ľudí a sú schopní náležite sa starať o imobilizovaných dôchodcov. Dôverujte svojim slabým príbuzným do spoľahlivých a láskavých rúk našich zamestnancov!

Komentár odborníka

Dobrynina Anna Grigoryevna Správca portálu

Život s ľuďmi v pokročilom veku niekedy spôsobuje veľa ťažkostí. Niekedy sa to stáva testom pre seba aj pre domorodcov. Stáva sa, že roky nepriaznivo vplývajú na zdravie a starší človek si vyžaduje stálu lekársku starostlivosť, ktorú je veľmi ťažké zorganizovať doma. Zároveň sa často odrádzajú samotní ľudia vo veku, ktorí sa cítia ako bremeno pre príbuzných. V takejto situácii sa dôchodok pre staršie osoby stáva jediným rozumným východiskom.

Výber vhodného penziónu pre seniorov nie je taká ľahká úloha, určite musíte venovať pozornosť detailom. Chápeme, aké strašidelné je dať príbuzného do nesprávnych rúk. Ale váš milenec môže potrebovať starostlivosť, ktorú mu nemôžete poskytnúť kvôli nedostatku času a zručností. S cieľom poskytnúť ľuďom v pokročilom veku plnohodnotnú starostlivosť sme vytvorili sieť penziónov pre staršiu generáciu staršej generácie.

Sme pripravení ponúknuť:

Starostlivosť a starostlivosť 24/7. Plná hygiena a starostlivosť o krásu a neustále sledovanie zdravotného stavu.

Skúsení odborníci. 24-hodinová starostlivosť o profesionálnych hostí (všetok personál sú občanmi Ruskej federácie).

Vyvážená výživa 5 jedál denne a strava.

Denne rozmanitý voľný čas. Rôzne hry, počúvanie hudby a sledovanie filmov, prechádzky na čerstvom vzduchu.

Individuálna práca psychológov. Kurzy umeleckej terapie a hudby, cvičenia, vývojové myslenie a triedy pre rozvoj jemných pohybových schopností

Týždenné vyšetrenie špecializovaných lekárov. Máme len vysoko kvalifikovaných odborníkov.

Pohodlné a bezpečné podmienky. Upravené vidiecke domy, krásna príroda a čistý vzduch. Možnosť usporiadania osobného priestoru podľa vlastného uváženia (pre hostí pripútaných na posteľ špeciálne špecializované pohodlné postele).

Doprava a príjem v deň ošetrenia. Zanechajte žiadosť - v ten istý deň doručíme a umiestnime vaše blízkeho do domovy dôchodcov.

Presvedčte sa sami o kvalite našich služieb: zanechajte požiadavku a získajte 10 dní ubytovania v penzióne úplne zadarmo!

Vyberte si pohodlný penzión pre svoju milovanú osobu, ktorá bude žiť v pohodlí, starostlivosti a láske!

Z tohto článku sa dozviete:

 • Kedy sú potrebné plienky pre dospelých?
 • Čo môžu byť plienky pre dospelých?
 • Ako si vybrať plienky pre dospelých?
 • Ako nosiť plienky pre dospelých?
 • Kedy vymeniť plienky pre dospelých?

Niekedy u dospelých je potrebné používať plienky. Kritériá výberu a technika nahradenia tohto hygienického výrobku sú podobné detským plienkam, existujú však aj určité zvláštnosti. V článku budeme hovoriť o tom, ako si vybrať Plienky pre dospelých. Pokyny pre neskúsených uľahčovať starostlivosť o milovaného človeka.

Kedy potrebujete plienky pre dospelých


Existuje mnoho chorôb, ktoré spôsobujú, že ľudia sú pripútaní na lôžko. V niektorých prípadoch to prechádza, ale v iných už človek viac nepochádza. Aby sa pacient cítil pohodlnejšie, je potrebná hygiena. Plienky na jedno použitie môžu byť potrebné pri chorobách, ako sú:

 • krvácanie (mŕtvica),
 • infarkt myokardu
 • zlomeniny alebo poranenia panvových kostí alebo dolných končatín,
 • poranenia chrbtice alebo hlavy, ktoré majú za následok zhoršenú funkciu motora,
 • následky chirurgického zákroku v ľudskom tele (brušná dutina, gynekológia),
 • nedobrovoľné močenie spôsobené chorobou alebo vekom,
 • nekontrolované vypúšťanie výkalov spojených s chorobami konečníka.

Ak vedľa pacienta nie je stála zdravotná sestra, nemôžete to urobiť bez jednorazových plienok. Pečovatelia musia vedieť, ako si vymeniť plienku pre dospelého v posteli, aby im pomohli dostať sa z chúlostivej situácie, ktorá slúži ich prirodzeným potrebám.

Obmedzenia týkajúce sa používania plienok pre dospelých

Použitie plienok je dobrým riešením problémov spojených s hygienou pacienta. Napriek zjavnej jednoduchosti a dostupnosti tohto nástroja nie je vhodný pre každého. Nezabudnite na možnú alergickú reakciu a individuálnu neznášanlivosť.

Plienky na jedno použitie sa neodporúčajú v nasledujúcich prípadoch:

 • s chorobami alebo zraneniami vonkajších pohlavných orgánov,
 • s poškodením kože na miestach, ktoré sú v kontakte s plienkou.

Je dosť ťažké vyvodiť konečné závery o poškodení plienok, pretože pacient sa môže cítiť nepohodlne z dôvodu nedostatku túžby ho obliecť alebo z dôvodu, že osoba, ktorá sa o neho stará, nevie, ako vymeniť plienku za dospelého pacienta v posteli, robí to oneskorene alebo nevhodne.

POZOR! Ak je osoba schopná riadiť procesy pohybu čriev, potom naň nie je potrebné nosiť plienky, je lepšie použiť nádobu. Tento prístup zbaví pacienta morálneho nepohodlia, nehovoriac o fyzických ťažkostiach.

Hlavné typy plienok pre dospelých

K dispozícii sú nasledujúce typy plienok na jedno použitie pre dospelých:

1. Úplne otvorené. Je upevnená priedušnými nohavičkami, ktoré majú tvar tela. Neexistujú žiadne suchý zips a boky.

2. Polovica otvorené.Plienky s elastickým pásom, ale bez strán. Sú vhodné, pretože boky zostávajú otvorené, čo znamená, že pokožka môže dýchať.

3. Zatvorené. Vybavené bočnicami a suchým zipsom.

4. Nepremokavé spodky pre ľudí nemôže ovládať močenie. Takéto plienky sú veľmi podobné bežnému spodnému prádlu a sú ideálne pre tých, ktorí sú zvyknutí na aktívny životný štýl.

Pomoc! Ak človek naďalej žije obvyklým spôsobom (chodí do práce, do obchodu, stretáva sa s priateľmi), potom, aby nebol v „nepohodlnej“ polohe, musí byť obzvlášť opatrný pri výbere produktu: nemal by vydávať žiadne zvuky (napríklad šušťanie). ,

Plienky na jedno použitie sú mužské a ženské (ženy vpredu nemajú ďalšiu náplasť, ktorá vyzerá ako vrecko).

Dôležité!Najpraktickejšie sú trojvrstvové výrobky. Pri nákupe jednorazových plienok pre pacientov pripútaných na lôžko dávajte pozor na tieto modely.

Kontakt s pokožkou s materiálom by nemal spôsobiť nepohodlie, podráždenie alebo alergie, nehovoriac o neprípustnosti zranení.

Základné požiadavky na výber plienok:

1. Výrobok nesmie unikať vlhkosť.

2. Prítomnosť suchého zipsu na plienkach určených pre mobilných pacientov uľahčí proces ich výmeny.

3. Prispôsobenie veľkosti. V malej plienky bude pacient nepohodlný a ten veľký sa nebude držať v pohybe čriev, čo povedie k nezmyselnosti jeho použitia (bielizeň a posteľ budú stále špinavé).

Pomoc! Ak chcete určiť vhodnú veľkosť, musíte poznať hmotnosť pacienta, objem nohy (tesne pod inguinálnou zónou) a objem tela (na úrovni pupka).

Moderné modely samy o sebe „hovoria“, ako často majú byť plienky pre dospelého pacienta vymenené, pretože majú indikátor plnenia. Spravidla je umiestnený v strede vonkajšej vrstvy. Plnosť výrobku je indikovaná zmenou farby indikátorového pruhu alebo znížením zrozumiteľnosti osobitného nápisu.

Cena plienky nie vždy zodpovedá jej kvalite. Z tohto dôvodu nie je potrebné kupovať najdrahšie vodotesné výrobky.

Pomoc!Náklady na balenie závisia od počtu plienok. Ak si kúpite veľké balenie od dôveryhodného výrobcu, cena jednej plienky je celkom prijateľná.

Je potrebné pochopiť, že používanie plienok dospelými sa môže stať nevyhnutnosťou a za čo sa nemusí hanbiť.

Pacient na lôžku musí dodržiavať základné hygienické pravidlá a plienka je dobrá cesta von. Okrem toho pomáha nielen predchádzať trápnym situáciám pre pacienta, ale tiež uľahčuje starostlivosť o neho.

Výber takého hygienického výrobku si vyžaduje individuálny prístup a dnes je to celkom možné z dôvodu rozmanitosti modelov a tvarov.

Kde kúpiť plienky pre dospelých


Plienky pre dospelých pripútané na lôžko, musíte si ich kúpiť úmyselne, pretože je to dosť drahé. Navyše tento produkt nie je predmetom výmeny a výmeny, aj keď sa niečo náhle nehodí. Aby ste sa nedostali do nepríjemnej situácie, stojí za to prijať toto:

1. Zmerajte objem tela pacienta v najširšej časti (v oblasti stehna), uchopte vyčnievajúce body brucha (v pupku).

2. Zavolajte lekárne a lekárske spoločnosti, ktoré predávajú plienky do blízkosti. V dôsledku telefonického rozhovoru musíte zistiť:

 • aké modely ponúkajú
 • majú plienky správnej veľkosti
 • môžu ich kúpiť jednotlivo
 • aké sú náklady na balenie a jednu plienku,

Полученные ответы лучше где-то зафиксировать, чтобы была возможность выбрать наиболее подходящий вариант.

3. Купите несколько подгузников с разным объемом впитываемой жидкости (размер должен быть один).

4. После того, как вы выберете подходящий вариант, вы сможете сократить свои затраты на 10–15 %.

Ako si vybrať plienky pre dospelých

Kritériá, ktoré treba brať do úvahy pri výbere produktu:

 • Materiál. Plienka by mala byť bezpečná pre pacienta na lôžku, nepoškodiť pokožku, preto si vyberte modely z mäkkého, nealergénneho tkaniva s vonkajšou vrstvou odolnou voči vlhkosti a priedušnou vnútornou vrstvou (zabráni sa tým vyrážkam z plienok).
 • Suché zipsy. Ak si pacient zachoval motorické funkcie, prítomnosť suchého zipsu je nevyhnutná. Tieto plienky sa ľahšie menia počas starostlivosti o pacienta.
 • Veľkosť. Ovplyvňuje množstvo absorbovanej kvapaliny. Jeho nesúlad vedie k nepríjemným dôsledkom pre opatrovateľa aj pre pacienta: na malom oddelení bude nepohodlné a pohyby čriev uniknú z voľne priliehajúcej veľkej plienky.
 • Indikátor. Zvonku je možné do stredu produktu umiestniť prúžok alebo nápis - to je indikátor naplnenia. Keď plienka pracuje 80 - 100%, prúžok sa zmení na modrý a text je nejasný. Prítomnosť takejto funkcie naznačuje, že keď plienku zmeníme na dospelého, aby sa cítil pohodlne. V tomto prípade je dôležité, aby bola plienka správne opotrebovaná: indikátor je rovnobežný s chrbticou.
 • Pohlavnej identity. Pampers pre dospelých sú muži a ženy. Výrobky pre mužov majú vpredu ďalšiu pútku vo forme vrecka, ktorá sa nenachádza v dámskych výrobkoch. Zohľadnenie pohlavia pri výbere plienky mu umožní plne sa vyrovnať so svojimi úlohami.
 • Stealth. Toto kritérium je dôležité pre pacientov, ktorí vedú pomerne aktívny životný štýl. V tomto prípade sú najdôležitejšie parametre kvalita a nehlučnosť.
 • Sila. Pre osoby, ktoré sú nútené používať plienky, je dôležité, aby boli spoľahlivé a aby v najnevhodnejšom okamihu nezlyhali. Najpraktickejšie sú trojvrstvové výrobky. Spoľahlivosť môžete zvýšiť pomocou ďalších vložiek, ktoré sú pripevnené k niektorým modelom bielizne.
 • Objem balenia. Ak predpokladáme frekvenciu zmien plienok, môžete zvoliť najúspornejšiu možnosť. Väčšie balenia sú drahšie, ale ak vypočítate cenu jednej plienky, vyjde to oveľa lacnejšie ako ten istý model v balení s menším množstvom.

Dôležité!Nesprávny výber plienky môže spôsobiť ďalšie problémy: pacient sa ju pokúsi odstrániť.

5 dôležitých kritérií pre výber plienok pre dospelých

Ak chcete zistiť, ako vysoko kvalitné plienky, musíte venovať pozornosť týmto parametrom:

1. Maximálna spoľahlivosť.

Najspoľahlivejšie sú trojvrstvové plienky. Preto je tento faktor prvý, ktorý si zaslúži pozornosť. Pri výbere hygienického produktu musíte poznať funkčný účel každej vrstvy:

 • prvá vrstva je v kontakte s pokožkou, podporuje jej zdravie,
 • druhá vrstva absorbuje vlhkosť, zabraňuje vylučovaniu sekrétov na posteľ, absorbuje nepríjemné pachy, ktoré sú nevyhnutné pri odosielaní prírodných potrieb,
 • tretia vrstva neumožňuje vytekanie vlhkosti a spoľahlivo ju zastavuje vo vnútri produktu.

2. Jednoduché použitie.

Tento parameter je niekedy rozhodujúci. Osoba starajúca sa o lôžko musí pochopiť, ako vymeniť plienku pre dospelých, ako je pevná a ako komplikovaná je jej výmena.

3. Minimálne riziko pre pokožku.

Je lepšie predchádzať chorobám ako ich liečiť. To platí aj pre výber plienok. Produkty zlej kvality môžu vyvolať výskyt vyrážok, alergických vyrážok a iných nepríjemných komplikácií.

4. Množstvo v balení.

Po určení približnej frekvencie plienok si môžete vybrať najvýhodnejšiu možnosť nákupu. Ak sa hygienické výrobky musia často meniť, veľké balenie skončí lacnejšie.

5. Náklady.

Cena výrobku nie vždy naznačuje jeho kvalitu. Drahé plienky sa často ukazujú ako menej praktické ako relatívne lacné plienky z veľkých obalov. Napríklad plienky poľského výrobcu sa dajú kúpiť za veľmi rozumnú cenu, hoci v žiadnom prípade nie sú horšie ako výrobky známych výrobcov.

Pre osobu bez domova alebo pre posteľ pripútanú na posteľ môže plienka život uľahčiť. Pri používaní týchto hygienických výrobkov nie je nič hanebné, zasluhujúce si odsúdenie alebo nespokojnosť. Nákup plienok dnes nespôsobuje žiadne problémy a zadanie objednávky cez internet môže viesť k tomu, že nebudete musieť sami dopĺňať zásoby.

TOP najlepší výrobcovia plienok pre dospelých

Pri výbere vhodného modelu plienky je vhodné vyskúšať niekoľko možností. Každý výrobca má svoje obchodné tajomstvo, vďaka ktorému jeho výrobky zostávajú konkurencieschopné. Neustály rozvoj trhu povzbudzuje vývojárov, aby zlepšovali svoje výrobky, pričom zohľadňujú želania spotrebiteľov, nielen pokiaľ ide o kvalitatívne vlastnosti plienok, ale aj ceny. Koncept „drahých plienok“ preto nezodpovedá vždy pojmu „kvalita“.

1. "Seni" (Poľsko) - Najobľúbenejšie plienky pre dospelých. Predávajú sa v lekárňach a supermarketoch. Produkty Seni sú veľmi rozmanité podľa rôznych kritérií: veľkosť, množstvo absorbovanej kvapaliny, cena. Vzhľadom k tomu, že plienky od tohto výrobcu majú niekoľko úrovní absorpcie, môžu byť použité na starostlivosť o pacientov s vysokým stupňom močovej inkontinencie. Na výrobu plienok Seni sa používajú iba vysoko kvalitné priedušné materiály. Sú vybavené elastickými elastickými pásikmi, ktoré pripevňujú plienku na boky, boky a anatomický pás. Okrem toho sú v sortimente opakovane použiteľné výrobky (v nich sú umiestnené ďalšie fixátory, na okrajoch ktorých sa používa bodový kód).

2. "Tena" (Švajčiarsko) - plienky ponúkané v dvoch veľkostiach. Tieto hygienické výrobky sú určené pre pacientov so stredne ťažkou alebo ťažkou inkontinenciou moču (enuréza).

 • vonkajšia vrstva je polyetylén, ktorý zachytáva tekuté a nepríjemné pachy vo vnútri produktu,
 • manžety a manžety okolo bokov, aby sa zabránilo úniku,
 • elastický pás, ktorý dodáva pacientovi spodnú bielizeň sucho,
 • vo vnútri produktu viacvrstvový absorbent, ktorý neutralizuje nepríjemné pachy,
 • zipsy na jedno použitie (čo je veľmi výhodné pri výmene plienok pre dospelých),
 • bodový kód, ktorý sa objaví, keď je mokrý.

3. HARTMANN (Nemecko) - špeciálne modely zdravotníckych hygienických výrobkov určených pre ľudí trpiacich stredne ťažkou a ťažkou formou enurézy. Plienky sú vysoko kvalitné a pre pacienta úplne bezpečné.

 • použitý materiál šetrný k životnému prostrediu
 • pH sa udržiava na neutrálnej úrovni pre pokožku,
 • schválená Medzinárodnou asociáciou dermatológov,
 • bezpečné pre pokožku (nespôsobujú alergickú reakciu a podráždenie, zabraňujú vzniku otlakov).

Na výrobu vrchnej (vonkajšej) vrstvy sa používa vodotesný netkaný materiál. Bočné časti sú priedušné mäkké vložky. Plienka je pripevnená pomocou adhéznych upevňovacích prvkov, aby sa zabránilo úniku.

Hlavnou výhodou výrobkov HARTMANN sú ukazovatele umiestnené na vonkajšej vrstve - modré pruhy. Po naplnení produktu miznú a postupne miznú. Osoba starajúca sa o lôžko je teda naznačená, ako často má byť plienka pre dospelého pacienta vymenená a pacient sa cíti pohodlne a sucho aj v noci. Hlavná vec je oceniť všetky výhody HARTMANN, musíte ho nosiť a správne ho opraviť.

4. Ekologické plienky anatomického tvaru "ABENA" (Dánsko) - Je to pohodlný hygienický prostriedok charakterizovaný vysokou kvalitou a praktickosťou. Na výrobu vnútornej vrstvy sa používa mäkký netkaný materiál, ktorý dobre absorbuje a izoluje tekutinu, čo poskytuje pacientovi suchý stav. Pretože vonkajšia vrstva plienky je vyrobená z nekĺzavého materiálu, je ľahšie a bezpečnejšie otočiť ležiaceho pacienta.

Kvapalina vstupujúca do plienky sa premení na viskóznu látku, pretože jej hlavná časť je vyrobená z celulózy impregnovanej absorpčným materiálom.

„ABENA“ ​​sa nerozdeľuje na mužov a ženy, pretože majú univerzálny tvar.

 • neobsahujú časti z latexu a iných materiálov, ktoré vyvolávajú alergickú reakciu,
 • existujú boky na zabránenie boku,
 • pás je vyrobený z elastického materiálu, ktorý zaisťuje pohodlné priliehanie na telo pacienta,
 • prítomnosť dvojitých lepivých spojovacích prvkov umožňuje opätovné použitie výrobku,
 • celý vonkajší povrch je vybavený farebným indikátorom.

Pampers pre dospelých nemožno nazvať lacným „potešením“, preto by ste mali brať ich nákup vážne, berúc do úvahy všetky nuansy.

Po určení veľkosti plienky je potrebné sa opýtať na cenu. Ak to chcete urobiť, zaujímajte sa o sortiment a ceny v internetových obchodoch, zistite náklady na podobné modely od rôznych výrobcov. Okrem toho sa opýtajte, či existuje špecializované miesto predaja týchto hygienických výrobkov vo vašom meste, je možné si kúpiť plienky individuálne. Ak máte plienky dlhodobo, môžete si urobiť hromadnú objednávku.

Ako nosiť plienky pre dospelých

Správne nosená plienka nie je len pohodlie pacienta v posteli, ale zbavuje sa aj určitých problémov osoby, ktorá sa o neho stará. Proces darcovstva teda zahŕňa:

 1. Príprava produktu. Vyberte plienku z obalu, rozložte ju, uvoľnite zlepené časti a potiahnutím za okraje vyrovnajte ryhy.
 2. Príprava pacienta. Otočte osobu na bok a zastrčte zloženú časť plienky pod telo pacienta.
 3. Šírenie plienky. Otočte pacienta na chrbát, narovnajte zloženú časť plienky, vytiahnite prednú časť medzi pacientove nohy a rozkroku zatvorte.
 4. Fixácia. Opatrne vyrovnajte všetky záhyby a upevnite suchý zips.

Ak plienky nie sú stále správne nosené, existuje riziko podráždenia a ľahkých zranení, ktoré môžu viesť k infekcii. Okrem toho je zápal v perineu a zadku často príčinou bolestivých vredov, ktoré je veľmi ťažké liečiť.

Ako často meniť plienky pre dospelých

Hygienické výrobky pre dospelých aj pre deti sú často vybavené indikátormi, ktoré menia farbu, ak sa tekutina dostane na ich povrch. Plienka by sa mala vymeniť za príjemnú izbovú teplotu, takže tentokrát zatvorte okná.


Existuje množstvo okolností, za ktorých je potrebné plienku vymeniť bez ohľadu na to, čo ukazuje farebný indikátor.

 • Pri vykonávaní preventívnych hygienických opatrení pozostávajúcich zo spracovania intímnych záhybov mastencového prášku alebo zvlhčovačov alebo po kúpeľa.
 • Po pohybe čriev. Predovšetkým je jednoducho nemožné vydržať nepríjemný zápach po dlhú dobu. Okrem toho je dlhodobý kontakt s fekálnymi látkami veľmi škodlivý pre pokožku a môže spôsobiť zápal.
 • Ak osoba upútaná na lôžko veľmi často močí pre seba. Niekedy je objem moču taký malý, že indikátor neukazuje nič, ale organická tekutina vytvára všetky podmienky na množenie baktérií. V takom prípade musíte vymeniť plienku každé 3 hodiny za dospelého pacienta.
 • Plienka sa vymieňa každé 2 hodiny, ak má pacient vredy alebo iné problémy vyvolané poruchami krvného obehu v oblasti genitálií.

Dospelí, ktorí sú nútení používať plienky, potrebujú viac pozornosti ako pešo. Nie každý si môže dovoliť odísť z práce alebo rodiny, aby sa neustále staral o príbuzného v posteli, pravidelne vykonával postupy potrebné na dodržiavanie hygienických predpisov.

Ako vymeniť plienky pre dospelých: pokyny pre neskúsených

Ak chcete nahradiť plienku pre dospelých, musíte vykonať nasledujúce manipulácie:

 • Pripravte si novú plienku a vyčistite bielizeň (môžete plienku).
 • Odstráňte použitú plienku. Za týmto účelom rozopnite suchý zips a opatrne, aby ste nepoškodili pacienta alebo spodnú bielizeň, vyberte produkt otočením na jeho strane.
 • Položte zdravotnícky handričku alebo ochrannú plienku pod chrbát pacienta.
 • Dôkladne umyte pokožku, slabiny a zadok, aby ste odstránili všetky stopy čriev.
 • Do rizikovej zóny zaobchádzajte ľahkými masážnymi pohybmi pomocou zvlhčovača alebo masti, aby ste predišli otlakom. Ak sa koža pacienta zapáli alebo sa objavia vyrážky na plienkach, podráždenie, potom sa vykonáva preventívne ošetrenie pomocou prášku alebo mastenca. V prípade otlakov sa poškodené oblasti dezinfikujú antiseptikom a zakryjú sterilným obväzom.
 • Pripravte si novú plienku. Vyberte produkt z obalu, odstráňte nálepku a ochrannú vrstvu. Hrany potiahnite rôznymi smermi, aby ste vyhladili všetky záhyby. Aby sa zlepšilo prispôsobenie výrobku k telu, môže byť pokrčený alebo skrútený. Tlmiče sú pripravené na použitie, keď sú bočné steny zvislé a je aktivovaná absorpčná vrstva.
 • Pripravte pacienta. Otočte pacienta na bok a jemne ohnite nohu v kolene. Dajte časť plienky pod telo oddelenia. Výrobok by sa mal ukladať pod chrbát tak, aby boli upevňovacie prvky na boku hlavy a aby bol indikátor naplnenia pozdĺž chrbtice.
 • Nasaďte si plienku. Otočte osobu na chrbát a mierne ju ohnite. Rozprestrieť produkt.
 • Plienka so zámkom. Natiahnite vonkajšiu časť plienky medzi nohy pacienta, zakrývajte oblasť slabín a pripevnite suchý zips, počnúc boky. Potom suchý zips pripevnite cez telo osoby.

Nezabudnite: ak neviete, ako zmeniť plienky pre dospelých a urobíte to zle, môžu sa na pokožke pacienta objaviť menšie zranenia a podráždenia, ktoré môžu spôsobiť infekciu a zápal perinea.

Plienku je potrebné vymeniť niekoľkokrát denne: ráno, na obed a pred spaním. Ak takáto potreba vznikne, stáva sa to častejšie. Indikátorový prúžok po zmene farby indikuje, že pacient musí plienku vymeniť. Ľudské telo musí každý deň „dýchať“. Tento postup sa spravidla vykonáva po pohybe čriev a trvá najmenej 2 hodiny. Posteľnú bielizeň je potrebné vymeniť každý deň.

Lapače pre ľudí pripútaných na lôžko sú nevyhnutné výrobky osobnej hygieny, ktoré môžu zabrániť rozvoju zápalových chorôb. Sú navrhnuté tak, aby ich stav bol pohodlnejší.

Sme pripravení ponúknuť:

 • 24-hodinová starostlivosť o starších ľudí profesionálnymi opatrovateľmi (všetok personál sú občania Ruskej federácie).
 • 5 jedál denne a strava.
 • 1-2-3-miestne sedenie (pre špeciálne postele určené pre lôžko).
 • Denný voľný čas (hry, knihy, krížovky, prechádzky).
 • Individuálna práca psychológov: arteterapia, hodiny hudby, modelovanie.
 • Týždenné vyšetrenie špecializovaných lekárov.
 • Pohodlné a bezpečné podmienky (dobre udržiavané vidiecke domy, krásna príroda, čistý vzduch).

V ktorúkoľvek dennú alebo nočnú hodinu sa na záchranu prídu starí ľudia bez ohľadu na to, o aký problém sa jedná. V tomto dome všetci príbuzní a priatelia. Existuje atmosféra lásky a priateľstva.

Konzultácie týkajúce sa vstupu do penziónu môžete získať telefonicky:

8 (495) 181-98-94 24 hodín denne.

Ako sa starať o pacientov pripútaných na lôžko

Ak sa chcete doma o vážne chorú osobu starať doma, musíte si prestavať nielen svoj život, ale aj vybaviť izbu, v ktorej bude pacient ležať, starať sa o špeciálne prístroje, lieky, spotrebný materiál.

Mali by ste sa poradiť s odborníkmi o tom, ako obliecť pacientov do postele, ako nosiť plienky pre pacienta doma.

Je vhodné, aby miestnosť, v ktorej je pacient ubytovaný, mala dostatočný priestor na slnečnej strane, dobre vetraná, s dobrou zvukovou izoláciou a mäkkým osvetlením.

Nábytok v miestnosti, vonkajšie dekorácie by nemali brániť čisteniu.

Nábytok v miestnosti musí byť pevný a stabilný, aby ste sa o neho mohli v prípade potreby oprieť. Optimálna teplota v miestnosti je + 21 ° C ± 2 ° C.

Je vhodné umiestniť posteľ do miestnosti tak, aby k nej bolo možné pristupovať zo všetkých strán.

Preto je pre pacienta ľahšie robiť rôzne postupy, obliekať ho, umyť, prezliecť sa.

Ak je to funkčná posteľ, ale ak takáto možnosť neexistuje, môžete použiť existujúcu posteľ.

Ak používate bežné lôžko, musíte sa uistiť, že jeho výška je najmenej 60 centimetrov.

Úroveň starostlivosti o starších - má priamy vplyv na rýchlosť zotavenia

Vedľa postele položte malú skrinku alebo nočný stolík, skrinku s pacientovými vecami. Na dosku by mala byť vždy voda na pitie, stolová lampa, diaľkové ovládanie televízora, zvonček, aby ste mohli niekomu zavolať.

Plienky, podložky, plienky, plastové vrecia na odpadky sú umiestnené na nočnom stolíku. Do škatule sa vkladá teplomer, tonometer, kozmetika, lieky, obväzy.

Niektoré funkcie starostlivosti o pacienta

Všetko, čo môže byť potrebné pre starostlivosť, by malo byť vždy po ruke. Комнату необходимо дезинфицировать каждые десять дней.

Материал кровати и прикроватной тумбочки должен выдерживать воздействие дезинфицирующего средства.

Ak pacient používa toaletné sedadlo alebo lekársku nádobu, musí sa zabezpečiť, aby toto príslušenstvo bolo vždy dokonale čisté a dezinfikované.

Je veľmi dôležité monitorovať celkový stav pacienta, aby bolo možné prijať opatrenia na zabránenie komplikáciám.

Je dôležité poznamenať všetko - výraz tváre, zmeny hlasu, frekvenciu, počet a typ pohybu čriev, dýchanie, pulz.

Je veľmi dôležité sledovať celkový stav ležiaceho pacienta

Denne merajte teplotu, krvný tlak. Zmeny teploty naznačujú dynamiku choroby, reakciu tela na liečebný proces.

Ak je pre človeka ťažké vypiť pohár, musíte si kúpiť nápoja. Na kokteily môžete použiť slamu.

Aby sa zachovala intímna hygiena, je potrebné kúpiť plienky pre dospelých. Ako alternatívu k plienkam môžete použiť plienky pre dospelých.

Intímna hygiena - ako si obliecť detské plienky

Predtým, ako si oblečiete plienky pre pacientov pripútaných na lôžko, musíte sa pripraviť na tento postup.

Je potrebné dbať na to, aby v miestnosti nedošlo k prievanu, aby teplota v miestnosti bola obvyklá.

Skúsené sestry dávajú rady, ako umiestniť plienku na lôžko pacienta.

Algoritmus pre výmenu plienok pre pacienta na lôžku

Plienka sa predtým vyberie z obalu, ochranná vrstva a nálepka sa z nej odstránia.

Lekári vyvinuli postupnosť, ako správne nosiť plienky pre dospelého pacienta v posteli.

Ako nosiť plienku

Neexistujú žiadne prísne pokyny, ako nosiť detské plienky.

Ale v priebehu rokov vám vyvinuté techniky umožňujú systematizovať skúsenosti mnohých sestier o tom, ako správne nosiť plienky pre pacienta pripútaného na posteľ:

 1. jemne položte pacienta na bok,
 2. nafúľajte utierku po celej dĺžke strany do trubice, umiestnite ju pod panvovú oblasť,
 3. ohnite nohy pacienta mierne do kolien,
 4. jemne ho otočte späť na chrbát a narovnajte utierku,
 5. opatrne vyberte a zlikvidujte starú plienku v plastovom vrecku,
 6. Pacienta dôkladne umyte vlhkými utierkami alebo vodou.
 7. počkajte, kým úplne nevyschnete a namažte miesta citlivé na tlak alkoholom gáforom,
 8. položte pacienta na bok,
 9. pretrepte plienku, aby ste uvoľnili absorpčnú vrstvu,
 10. pripevnite plienku k telu tak, aby upevňovacie prvky smerovali k hlave,
 11. úhľadne zložte záhyby vpredu a vzadu,
 12. otočte pacienta na chrbát a vyrovnajte plienku pod jeho chrbtom,
 13. indikátor plnenia by mal byť rovnobežný s chrbticou,
 14. otočte kryt na druhej strane a vyrovnajte druhú stranu plienky,
 15. položte pacienta na chrbát, napnite vonkajšiu časť plienky medzi nohami, zatvorte oblasť slabín,
 16. Ak chcete telo dobre priliehať, vytiahnite plienku a upevnite suchý zips.

Toto je stručná inštrukcia o tom, ako umiestniť plienku na lôžko pacienta. V každom prípade však môžu existovať nejaké nuansy.

Miera výmeny plienky

Nestačí len vedieť, ako správne nosiť plienku pre pacienta pripútaného na posteľ, musíte ju tiež včas zmeniť.

Plienky sa menia po hygienických procedúrach, po vyprázdnení žalúdka.

Ak má pacient časté množstvo moču, mení sa každé tri až štyri hodiny.

Pri zriedkavom močení sa tento postup môže vykonať dvakrát. Ak sa objavia boláky, plienky by sa mali meniť každé dve hodiny.

Pin
Send
Share
Send
Send