Užitočné tipy

Ako sa správať pri stretnutí so žralokom?

Pin
Send
Share
Send
Send


Žraloky zriedkavo útočia, ale keď sa vyskytnú, vedú k vážnym a niekedy smrteľným zraneniam. Vedci neveria, že žraloky útočia na ľudí, aby ich jedli. Skôr uštipnú naše telo, pretože sú zvedaví na to, aký druh zvierat sme - ako psi radi čichajú nových priateľov, iba zvedavosť žralokov je smrteľná. Najlepšie je vyhnúť sa žralokom, aby nedošlo k úrazu. Ale ak ste náhodou putovali do vôd zamorených žralokmi, mali by ste mať predstavu o tom, čo robiť na mieste.

Čo robiť, aby ste zabránili útokom žralokov?

Poznámka pre bather, alebo "nevediac brod, nekĺznu do vody"

A teraz - súbor pravidiel správania pre všetkých turistov, ktorí sa chcú počas dovolenky vyhnúť zrážke s krvilačným monštrom.

Každý, kto sa stará o svoj vlastný život a integritu, by sa mal nielen zoznámiť so zoznamom odporúčaní, ale aj si ho zapamätať naspamäť.

Pamätajte, že pri 9 z 10 útokov poškodená strana porušila aspoň jedno z nasledujúcich prikázaní.

 • Neplavte v bahnitej vode: nízka viditeľnosť - vynikajúce podmienky pre lovcov.
 • Vzdajte sa večerného a nočného kúpania: v tomto okamihu sú najaktívnejšie predátori.
 • Nezdržujte sa vo vode príliš dlho, aby vás žralok nezamieňal s jedným z obyvateľov mora, ktorý môže slúžiť ako jedlo - napríklad za tuleň alebo morskú korytnačku.
 • Počas plávania nevykonávajte príliš ostré pohyby, nevydávajte ohlušujúci hluk - to môže pritiahnuť zvýšenú pozornosť predátora.
 • Pokúste sa v spoločnosti plávať: podľa štatistík sú obete žralokov najčastejšie osamelými kúpačmi.
 • Čerstvé škrabance na tele a iné nezhojené rany sú znakom toho, že vstup do vody je nebezpečný. Aj keď žralok žije v impozantnej vzdialenosti od pláže, slabé frakcie krvi, ktoré sa dostali do vody, môžu spôsobiť jeho záujem. V kritických dňoch je tiež prísne zakázané vstupovať do vody ženám.
 • Pri výbere kúpaliska sa vyhnite miestam, ktoré si rybári vybrali: vôňa čerstvých rýb je takmer zaručená, že spojí malé stádo zainteresovaných žralokov.
 • Neuspokojte sa, keď ste v plytkej vode: veľa nebezpečných predátorov môže napadnúť takmer pri pobreží.
 • Pri výbere plaviek uprednostnite upokojujúce tmavé tóny, vyhnite sa kontrastným kombináciám, svetlej palete a jasným farbám. Pred odchodom na pláž nezabudnite v hotelovej izbe nechať šumivé šperky. Žraloky reagujú ostro na akýkoľvek zdroj svetla vo vode.
 • Počas vodných výletov v žiadnom prípade nekrmte žraloky: pamätajte, že dravci, ktorých ste dnes v zajtrajšku v rámci zábavného programu ošetrili čerstvou rybou, čakajúc na ďalšiu porciu jedla, sa môžu zaplávať na pláži.

Pozrite si video - Modelovanie situácií so útokmi žralokov

Na vyvolanie útoku žralokov je nevyhnutná celá škála podmienok:

 1. útočiaci žralok musí mať hlad - dobre nakŕmený nikdy nikoho nenapadne,
 2. teplota okolitej vody by nemala byť nižšia ako 20 stupňov, pretože pri teplote 18 - 19 stupňov žraloky prestanú loviť. Takáto voda je pre nich studená a odpudzuje ľútosti, že vykonajú útok na človeka.
 3. Osoba musí pritiahnuť pozornosť žraloka alebo vyprovokovať jeho útok.

Pin
Send
Share
Send
Send