Užitočné tipy

Nainštalujte balík Microsoft Office do počítača so systémom Windows

Pin
Send
Share
Send
Send


Microsoft Office je vynikajúci kancelársky balík od spoločnosti Microsoft. Program Microsoft Office obsahuje také populárne programy ako Word, Excel, Access, Powerpoint, Outlook, ako aj OneNote, Publisher, Groove, InfoPath a ďalšie. Každý program z balíka je možné nainštalovať samostatne alebo môžete urobiť všetko naraz. Word je najpopulárnejší textový editor na svete. Excel je dobrý program na vytváranie a prácu s tabuľkami. Prístup je výkonná databázová aplikácia. Program Outlook je známy poštový klient. PowerPoint je prezentačná aplikácia. V tomto článku podrobne opíšem spôsob inštalácie balíka Microsoft Office 2007 do počítača. Inštalácia balíka Microsoft Office neskôr alebo skôr je podobná.

Začnime inštaláciu. Spustite program Setup.exe z disku alebo priečinka, v ktorom máte inštalačný program balíka Microsoft Office. V zobrazenom okne zadajte 25-ciferný kód Product Key. Kľúč je uvedený na obale disku, ak máte licenciu od balíka Microsoft Office. Ak ste si stiahli pirátsku verziu z internetu, kľúč nájdete na zdrojovej stránke. Kliknite na tlačidlo Pokračovať.

V nasledujúcom okne budete požiadaní o prečítanie licenčnej zmluvy na softvér spoločnosti Microsoft. Začiarknite políčko vedľa „Súhlasím s podmienkami tejto dohody“ a kliknite na tlačidlo „Pokračovať“.

Kliknite na tlačidlo „Nastavenia“ v okne s výberom typu inštalácie.

V možnostiach inštalácie si môžete vybrať, ktoré aplikácie z balíka chcete nainštalovať do svojho počítača. Kliknite na jednotlivé komponenty a vyberte zo zoznamu „Komponent nie je k dispozícii“ pre nepotrebné aplikácie alebo „Spustite všetko z môjho počítača“ pre potrebné aplikácie. Ďalšie podrobnosti nájdete na obrázku nižšie. Keď sa rozhodnete pre komponenty, kliknite na tlačidlo Inštalovať.

Počkajte na inštaláciu balíka Microsoft Office. Proces inštalácie môže trvať až 20 minút, v závislosti od zvolených komponentov a rýchlosti vášho počítača.

V poslednom okne kliknite na tlačidlo „Zavrieť“.

To je všetko, inštalácia balíka Microsoft Office do vášho počítača bola úspešne dokončená. Aplikácie balíka Office môžete spúšťať z ponuky Štart - Všetky programy - Microsoft Office.

Inštalácia balíka Microsoft Office

Kancelária spoločnosti Microsoft je distribuovaná na základe platenia (na základe predplatného), ale nebráni jej to, aby zostala lídrom vo svojom segmente mnoho rokov. Existujú dve vydania tohto softvéru - pre domácnosť (od jedného do piatich zariadení) a obchodné (podnikové) a hlavné rozdiely medzi nimi sú náklady, počet možných inštalácií a počet komponentov, ktoré sú súčasťou balíka.

V každom prípade, bez ohľadu na to, čo plánujete nainštalovať, vždy sa to robí podľa rovnakých pokynov, ale najskôr musíte zvážiť jednu dôležitú nuanciu.

Krok 1: Aktivujte a stiahnite distribúciu

V súčasnosti je Microsoft Office distribuovaný vo forme bezdiskovej licenčnej súpravy - jedná sa o krabicové verzie alebo elektronické kľúče. V obidvoch prípadoch sa nejde o predávaný disk alebo disk, ale o aktivačný kľúč (alebo kľúče), ktorý je potrebné zadať na osobitnej stránke na webovej lokalite spoločnosti Microsoft, aby sa softvérový balík na inštaláciu prevzal.

Poznámka: Balík Microsoft Office je možné zakúpiť aj na oficiálnej webovej stránke po predchádzajúcom prihlásení do vášho účtu. V takom prípade nie je potrebné ho aktivovať, okamžite prejdite na krok č. 2 nasledujúcej časti článku („Inštalácia na počítači »).

Produkt teda môžete aktivovať a stiahnuť nasledovne:

  Vyhľadajte kód Product Key v poli s balíkom Office a kliknite na odkaz vyššie.

V prvom prípade budete musieť zadať užívateľské meno a heslo postupne,

v druhom - prejdite malým postupom registrácie.

 • Po prihlásení na web zadajte osobitný formulár kód Product Key, uveďte svoju krajinu a / alebo región a určte hlavný jazyk kancelárskeho balíka. Po vyplnení všetkých polí dvakrát skontrolujte správnosť zadaných údajov a stlačte "Next".
 • Budete presmerovaný na stránku sťahovania inštalačného súboru balíka Microsoft Office. Ak sa tento proces nespustí automaticky, začnite manuálne sťahovanie a počkajte na jeho dokončenie.

  Krok 2: Inštalácia do počítača

  Keď je produkt aktivovaný a máte „po ruke“ spustiteľný súbor stiahnutý z oficiálnej stránky, môžete pokračovať v jeho inštalácii.

  Poznámka: Prvý krok nižšie uvedených pokynov je určený pre používateľov, ktorí používajú disk alebo jednotku Flash s obrázkom balíka Microsoft Office. Ak ste šťastným držiteľom aktivovanej licencie, dvakrát kliknite na stiahnutý spustiteľný súbor a prejdite priamo na krok 2.

  1. Vložte distribučný disk MS Office do jednotky, pripojte jednotku USB Flash k portu USB alebo spustite spustiteľný súbor, ak používate verziu stiahnutú z oficiálnej webovej stránky.

  Distribučnú súpravu z optickej jednotky je možné spustiť dvojitým kliknutím na jej ikonu, ktorá sa objaví v „Tento počítač“.

  Rovnako ako obrázok na USB kľúči sa dá otvoriť ako bežný priečinok na prezeranie obsahu a spustenie spustiteľného súboru odtiaľto - bude sa nazývať setup.

  Okrem toho, ak balík obsahuje verzie balíka Office pre 32-bitové aj 64-bitové systémy, môžete spustiť inštaláciu ktoréhokoľvek z nich v súlade s bitovou hĺbkou používanou systémom Windows. Stačí prejsť do priečinka s názvom x86 alebo x64 a spustiť súbor setuppodobné tomu, čo sa nachádza v koreňovom adresári.

  V okne, ktoré sa otvorí, bude možno potrebné vybrať typ produktu, ktorý chcete nainštalovať (to je dôležité pre obchodné vydania balíka). Nastavte značku oproti Microsoft Office a kliknite na tlačidlo "Pokračovať".

  Ďalej si musíte prečítať licenčnú zmluvu spoločnosti Microsoft a akceptovať jej podmienky začiarknutím políčka vedľa položky, ktorá to označuje, a kliknutím na tlačidlo "Pokračovať".

  Ďalším krokom je výber typu inštalácie. Ak plánujete nainštalovať absolútne všetky komponenty, ktoré sú súčasťou balíka Microsoft Office, kliknite na tlačidlo OK "Inštalácia" a preskočte nasledujúce kroky podľa pokynov až po číslo 7. Ak chcete vybrať komponenty potrebné pre seba, odmietnuť inštaláciu nepotrebných a určiť ďalšie parametre tohto postupu, kliknite na tlačidlo "Nastavenia", Ďalej zvážime druhú možnosť.

  Prvá vec, ktorú si môžete zvoliť pred spustením inštalácie MS Office, sú jazyky, ktoré sa použijú pri práci v programoch z balíka. Známka oproti ruštine je nastavená nevyhnutne, ostatné jazyky sú označené podľa želania, s ktorými musíte pracovať.

  Po karte "Language" prejsť na ďalší - „Možnosti inštalácie“, Tu určuje, ktoré zo softvérových komponentov balíka sa nainštalujú do systému.

  Kliknutím na malý trojuholník, ktorý sa nachádza pred názvom každej aplikácie, môžete určiť parametre pre jej ďalšie spustenie a použitie, ako aj to, či bude vôbec nainštalovaná.

  Ak nepotrebujete žiadny z produktov spoločnosti Microsoft, vyberte príslušnú položku v rozbaľovacej ponuke. „Komponent nie je k dispozícii“.

  Ak chcete zobraziť všetky prvky tvoriace konkrétny program z balíka, kliknite na malé znamienko plus umiestnené naľavo od názvu. S každým z prvkov zoznamu, ktorý uvidíte, môžete urobiť to isté ako s nadradenou aplikáciou - definujte možnosti spustenia, zrušte inštaláciu.

  Na ďalšej karte môžete definovať „Umiestnenie súboru“, Stačí kliknúť na tlačidlo "Prehľad" a zadajte preferovaný adresár na inštaláciu všetkých softvérových komponentov. Ak to však nie je potrebné, odporúčame vám, aby ste predvolenú cestu nemenili.

  „Informácie o používateľovi“ - Posledná karta v predvolenom okne. Polia, ktoré sú v ňom uvedené, sú voliteľné, ale môžete tam uviesť svoje celé meno, iniciály a názov organizácie. Posledne menované je relevantné, s výnimkou obchodných verzií úradu.

  Po dokončení potrebných nastavení a určení všetkých parametrov kliknite na tlačidlo "Inštalácia".

  Začne sa inštalačný proces,

  čo bude nejaký čas trvať a na pomalých počítačoch sa dá ťahať desiatky minút.

  Po dokončení inštalácie sa zobrazí príslušné upozornenie a poďakovanie od spoločnosti Microsoft. V tomto okne kliknite na tlačidlo "Close".

  Poznámka: Ak si želáte, môžete sa zoznámiť s podrobnými informáciami o kancelárskom balíku prezentovanom na oficiálnej webovej stránke - kliknite na tlačidlo OK Pokračujte na internete.

  V tomto okamihu možno inštalačný postup pre balík Microsoft Office považovať za úplne dokončený. Ďalej stručne hovoríme o tom, ako zjednodušiť interakciu s aplikáciami z balíka a optimalizovať prácu na dokumentoch.

  Krok 3: Počiatočné spustenie a nastavenie

  Všetky programy balíka Microsoft Office sú pripravené na použitie ihneď po jeho inštalácii, ale pre pohodlnejšiu a stabilnejšiu prácu s nimi je lepšie vykonať niektoré manipulácie. Ďalej budeme hovoriť o definovaní nastavení aktualizácie softvéru a autorizácie v účte Microsoft. Posledný postup je potrebný, aby ste mali rýchly prístup ku všetkým vašim projektom (dokonca aj na rôznych počítačoch) a aby ste ich v prípade potreby mohli uložiť pár kliknutí do cloudového úložiska OneDrive.

   Spustite akýkoľvek program zo sady MS Office (v ponuke) "Štart" budú všetci na zozname naposledy nainštalovaných).

  Zobrazí sa nasledujúce okno:

  Odporúčame vám vybrať „Nainštalovať iba aktualizácie“aby sa kancelársky balík automaticky aktualizoval, keď budú k dispozícii nové verzie. Potom kliknite na tlačidlo OK "Accept".

  Potom na úvodnej stránke programu kliknite na odkaz umiestnený v hornej časti okna „Prihláste sa a využite všetky výhody balíka Office“.

  V zobrazenom okne zadajte telefónne číslo alebo e-mailovú adresu priradenú k vášmu účtu Microsoft a potom kliknite na tlačidlo "Next".

  V nasledujúcom okne zadajte svoje heslo do rovnakého poľa a kliknite na tlačidlo "Prihlásenie".

  Odteraz budete mať oprávnenie na všetky aplikácie balíka Office pod svojím účtom Microsoft a budete môcť využívať všetky jeho výhody, tie hlavné, ktoré sme uviedli vyššie.

  Medzi nimi je užitočná synchronizačná funkcia, vďaka ktorej môžete mať prístup ku všetkým svojim dokumentom na ľubovoľnom zariadení, stačí autorizovať v MS Office alebo OneDrive (za predpokladu, že v nich boli uložené súbory).

  Ako nainštalovať softvérový balík zadarmo

  Najlepšie je stiahnuť skúšobnú verziu na oficiálnu webovú stránku vývojára. Medzi inými programami si môžete vybrať nielen kanceláriu tejto možnosti, ale aj veľké množstvo ďalších programov, ktoré majú voľný prístup. Budete potrebovať:

  • Stiahnite si balík.
  • Rozbaliť.
  • Zaregistrujte sa a získajte bezplatný kľúč.
  • Nainštalujte softvér.
  • Zadajte kľúč.

  Aký je rozdiel medzi bezplatnou a platenou opciou

  Ako je zrejmé z opisu, dostanete skúšobnú verziu kancelárie, v ktorej sú určité obmedzenia týkajúce sa práce. Vo všeobecnosti je však tento balík ideálny na správu dokumentov.

  Môžete ho používať jeden rok, po ktorom budete musieť buď zakúpiť platenú licenciu, alebo zopakovať tento postup pre inštaláciu bezplatnej verzie. Počas používania uvidíte záznam, ktorý používate skúšobnú verziu. Ale nebojte sa, všetky súbory môžu byť použité v štandardných licencovaných verziách tohto programu. S opätovným uložením a ďalším použitím súborov nie sú problémy. Po uplynutí skúšobnej doby nebude potrebné súbory znova ukladať a ich používanie nebude nijako obmedzené.

  Zákonnosť tejto metódy používania slobodného softvéru

  Túto metódu používajú mnohí ľudia a malé spoločnosti, ktorí chcú ušetriť nejaké peniaze na nákup licencovaného softvéru, ktorý môže byť pre sprostredkovateľov pomerne drahý. Malo by sa osobitne objasniť, že táto metóda je úplne legálna. Dôvodom je skutočnosť, že nepoužívate pirátsku verziu, ale absolútne legálny softvér, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť od vývojára. Máte bezplatný kľúč vývojára, ktorý potvrdzuje oprávnenosť používania tohto softvéru. Preto sa nemusíte báť tohto aspektu.

  záver

  V tomto článku sme hovorili o tom, ako nainštalovať softvér balíka Microsoft Office do počítača, predtým, ako sme ho aktivovali, rozhodli sme sa o potrebných parametroch a komponentoch. Dozvedeli ste sa tiež o výhodách používania účtu Microsoft pri práci s dokumentmi v ktoromkoľvek softvérovom balíku. Dúfame, že vám tento materiál pomohol.

  Ďakujem autorovi, zdieľajte článok o sociálnych sieťach.

  Používanie disku

  Prvá metóda je najjednoduchšia. Pri úvahách o tom, ako nainštalovať balík Microsoft Office, mnohí dospeli k záveru, že túto kancelársku súpravu je jednoduchšie kúpiť. Tak to je! Za týchto okolností nebudú žiadne problémy s inicializáciou.

  Navrhuje sa konať takto.

  1. Kúpte si kancelársku licenciu. Napríklad v obchode s počítačovými jednotkami.
  2. Rozbaľte disk a vložte ho do vopred zapnutého počítača. Ak to chcete urobiť, otvorte jednotku.
  3. V uvítacom okne kliknite na tlačidlo „Inštalovať“. V niektorých verziách balíka Office musíte najskôr kliknúť na riadok Aktivácia.
  4. Zadajte licenčný kľúč pre MS Office. Je napísaný buď na škatuli alebo na samotnom inštalačnom disku.
  5. Kliknite na „Ďalej“.
  6. Vyberte umiestnenie na inicializáciu obslužných programov.
  7. Označte aplikácie, ktoré chcete nainštalovať do svojho počítača. Ak chcete nainštalovať Microsoft Office Word bez zvyšných „kancelárskych“ pomôcok, musíte zanechať značku iba pri slove „Word“.
  8. Kliknite na „Ďalej“ a počkajte na dokončenie operácie.
  9. Reštartujte počítač.

  Posledný krok je voliteľný, ale neodporúča sa jeho zanedbávanie. Po dokončení inštalácie zostane kliknúť na tlačidlo „Dokončiť“ a odstrániť inštalačný disk z počítača. Môžete použiť "Office"!

  Ako nainštalovať Microsoft Office na MacOS? Algoritmus akcií v tomto prípade bude podobný. Rozdiel je v tom, že verzia „Office“ verzie 11 v súčasnosti funguje dobre. Staršie verzie balíka Microsoft Office s MacOS nie sú kompatibilné.

  Navyše po inicializácii uvedeného softvéru zo všetkých dostupných aplikácií bude môcť užívateľ pracovať iba so 4 obslužnými programami. Ide o:

  Z toho vyplýva, že inicializácia balíka Microsoft Office v systéme MacOS nie je dobrý nápad. V každom prípade sú navrhované akčné algoritmy vhodné na použitie na počítačoch Mac.

  Nahradenie súboru

  Ako nainštalovať balík Microsoft Office v systéme Windows 10? Ak hovoríme o používaní licencovaného softvéru, môžete si prečítať predtým navrhnuté pokyny. Ale čo ak nie je túžba platiť za „úrad“?

  Mnoho používateľov sťahuje nelicencovaný softvér. Často sa používa doma. Podrobný proces inicializácie balíka Microsoft Office je opísaný v samostatnom súbore umiestnenom do archívu pomocou Sprievodcu inštaláciou. Z tohto dôvodu zvažujeme možné operácie vo všeobecnosti.

  Napríklad v sieti nájdete archívy so špeciálnymi náhradnými súbormi. Ako v tomto prípade nainštalovať balík Microsoft Office?

  • stiahnite si archív pomocou „Office Setup Wizard“ MS Office (napríklad z torrentu),
  • rozbaľte stiahnutý súbor,
  • spustite „Sprievodcu inštaláciou“,
  • kliknite na tlačidlo „Inštalovať“ (najlepšie odpojiť od internetu v tejto chvíli),
  • umiestniť značku vedľa položky „Skúšobná verzia“,
  • počkajte na dokončenie inicializácie,
  • skopírujte súbor do schránky počítača a nahraďte ho v priečinku „Kancelária“ (zvyčajne nie je rozbalený pomocou Sprievodcu inštaláciou),
  • prilepte prasknutý licenčný súbor na správne miesto (presná cesta bude uvedená v popise zostavy),
  • reštartujte počítač.

  Môžete zapnúť internet a normálne pracovať s „kanceláriou“. Takáto technika je v praxi stále bežnejšia.

  Ako nainštalovať balík Microsoft Office? Ďalším spôsobom, ako inicializovať napadnutý softvér, je použitie keygenu alebo cracku.

  V takom prípade to musí užívateľ urobiť.

  1. Stiahnite si napadnutú verziu balíka Office a rozbaľte ju.
  2. Nainštalujte skúšobnú verziu podľa predchádzajúcich pokynov. Môžete jednoducho zastaviť vo fáze zadávania licenčného kódu.
  3. Spustite trhlinu. Nachádza sa v archíve s názvom „Úrad“.
  4. Kliknite na tlačidlo „Generovať“.
  5. Skopírujte navrhovaný licenčný kód a vložte ho do sprievodcu inštaláciou. V tomto bode sa odporúča odpojiť sa od siete.
  6. Kliknite na „Ďalej“ a dokončite inicializáciu obvyklým spôsobom.

  Dôležité: vývojári dávajú podrobnejšie pokyny na inštaláciu napadnutých programov do archívov so svojimi zostavami.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send