Užitočné tipy

Domáce paradajková omáčka na zimu

Pin
Send
Share
Send
Send


Utorok 25. augusta 2015

Medzi recepty na prípravu zeleniny na zimu mám aj domácu paradajkovú omáčku. Nasýtené farbou, dokonale vyvážené v chuti, voňavé a 100% prírodný produkt, varené doma. Takú paradajkovú omáčku sotva nájdete v obchodoch, pretože obsahuje vybrané paradajky, domácu cibuľu a aromatické korenie. Rozprávka, nie omáčka!

Nepochybne máte k týmto prísadám právo pridať vlastné: cesnak, iné korenie a korenie ... Ale! Paradajkovú omáčku pripravujem presne tak, ako je to v zime, s takouto sadou výrobkov v presne takých pomeroch. Preto môžem s istotou povedať, že táto úroda zeleniny pre zimu bola opakovane testovaná a výsledok nesklame.

Ako vyrobiť paradajkovú omáčku, si prečítate nižšie, ale aké jedlá pridať a ako ju používať - ​​presvedčte sa sami. V skutočnosti spôsob, akým ste zvyknutí používať obchodnú omáčku: môžete s ňou variť pizzu, pridať ju k hotovým cestovinám, okoreniť ju rybou alebo mäsom, dusiť kuracie mäso v omáčke ... Kulinárska fantázia je takmer neobmedzená!

Varenie v krokoch:

Recept na domácu paradajkovú omáčku obsahuje jednoduché a cenovo dostupné prísady (najmä v sezóne): čerstvé paradajky, cibuľu, 9% ocot, soľ, granulovaný cukor, bobkový list, hrášok z korenín a púčiky voňavých klinčekov.

Na rozdiel od receptu na domácu paradajkovú pastu, ktorý sme nedávno pripravili, na omáčku pomelíme paradajky mlynčekom na mäso, a nie zeleninu nakrájame na plátky. Nezabudnite paradajky umyť a prípadne odstrániť poškodené časti.

Lúpame aj cibuľu a prechádza ju tiež mlynčekom na mäso.

Paradajkovú hmotu premiestnime na vhodnú panvicu. Potreboval som 2 veľké, pretože 6 kilogramov paradajok je celkom slušné množstvo.

Pridáme tiež nakrájanú cibuľu, bobkový list, nové korenie a púčiky klinčeka. Hneď som vložil aromatické prísady, pretože sa mi nepáči, keď sa v hotovej omáčke nachádzajú hrachové alebo klinčekové púčiky. A okrem toho, počas dusenia, tieto korenie úplne prepožičia omáčke.

Všetko varíme v ohni mierne pod priemerom asi hodinu, nezabudnite pravidelne premiešavať paradajkovú hmotu, aby nedošlo k horeniu.

Počas tejto doby paradajky a cibuľa dobre zmäknú a bude potrebné ich utrieť sitom.

Ak robíte všetko veľmi opatrne, potom by nemal byť koláč vôbec. Napríklad mám asi 700 gramov. Vidíte, boli tu aj aromatické prísady - lavrushka, korenie a klinčeky. Úplne sa vzdali svojich vôní a nie sú potrebné.

A tu je naša budúca paradajková omáčka na zimu - stále dosť tekutá, ako hustá paradajková šťava s dužinou. Ale stále to nie je omáčka. Preto sa bude musieť odpariť do požadovanej konzistencie. Napríklad, milujem to viac.

Všetko sme vrátili do ohňa a varíme, z času na čas asi 2 hodiny. Do procesu pridajte granulovaný cukor.

Nezabudnite na soľ pre vyváženú chuť.

Keď paradajková omáčka začne vyzerať ako omáčka (zahusťuje), nalejte stolový ocot a znova premiešajte. Ak z nejakého dôvodu nepoužívate ocot 9%, môžete ho nahradiť 6 alebo 3%, iba v nepatrne väčších množstvách. Víno alebo jablko je tiež vhodné. Ochutíme omáčku - podľa potreby pridajte viac soli alebo cukru. Ku každému svojmu, však?

A nakoniec si môžete pripraviť varenú domácu omáčku v vopred pripravených pohári. Každá hosteska má svoj obľúbený spôsob sterilizácie plechoviek, a ja to robím v mikrovlnnej rúre - umývam pollitrové plechovky v roztoku sódy, opláchnite a do každej nalejte asi 100 ml studenej vody. Naparujem v mikrovlnnej rúre pri najvyššom výkone po dobu 5 minút.

Zatvoríme všetky viečka (je potrebné ich vopred prevariť asi 5 minút), poháre prevrátiť a zabaliť prikrývkou alebo prikrývkou. Po úplnom ochladení sa poháre s domácou paradajkovou omáčkou skladujú na zimu na chladnom mieste - pivnici alebo pivnici. Dostal som 3,5 pohára paradajkovej omáčky, každá s kapacitou 500 mililitrov. Ak omáčku uvaríte dlhšie, získate 3 plechovky a skrátite čas varenia - až 4. Ale omáčka nebude taká hustá.

Vyskúšajte tento recept na paradajkovú omáčku doma. Je zásadne odlišný od obchodu a tiež úplne prirodzený. Rastlinné prípravky na zimu - sú také jednoduché a chutné!

Pin
Send
Share
Send
Send