Užitočné tipy

Ako si budovať vzťah so svokrou - 11 super tipov od mojej babičky

Pin
Send
Share
Send
Send


Svokra alebo je to mama?
Vzťahy so svokrou v niektorých rodinách majú akútny problém. Väčšina vtipov je venovaná konkrétne svokre, a ako vidíte, človek s tým zaobchádza s humorom. Ženy niekedy musia mlčať o vzťahu so svojou svokrou.

Situácia sa zhoršuje, keď sa kult osobnosti matky v rodine manžela povýši na úroveň neba. Vzťahy sa môžu samozrejme budovať kompetentne, ale dá sa to očakávať iba v prípade „primeraných“ všetkých účastníkov.
Vážny argument „toto je moja matka“ prestal platiť v treťom týždni manželstva.

Vo vzťahu so svokrou nie je potrebné hovoriť o tyranii. Tu môže byť iba nadmerná posadnutosť, ktorá vás skôr alebo neskôr obťažuje, pretože to nie je nič viac ako zásah do vášho osobného života. A skôr ako neskôr budete musieť prijať ochranné opatrenia a potom bojovať proti tomuto stavu.

Najúčinnejším spôsobom, ako ukončiť nenápadný konflikt so svokrou a udržať si slušný vzťah, je zväčšiť vzdialenosť. Láska na diaľku je presne to, čo je potrebné pre každého. Rôzne konce mesta, a ešte lepšie, keď vaša drahá švagna žije v úplne inom meste ako vy.

Ako sa spriateliť s matkou?

Nie je žiadnym tajomstvom, že žena, ktorá sa ožení, sa stáva súčasťou rodiny jej manžela a získava nových príbuzných vrátane svokry.

Aj keď si mladý chlapec vyberie nevestu, rád ideálny obraz, ktorého základom je obraz jeho vlastnej matky. Ženy sa zase vydávajú za členov silnejšieho pohlavia, ktoré sa podobajú obrazu svojho otca.

Táto „podobnosť“ svokry a svokry je príčinou hlbokých konfliktov, keďže sme si všimli nedostatky, ktoré sú pre nás cudzincom, a preto sme veľmi podráždení. Vyrovnanie ostrých rohov hádok a sťažností nie je také ťažké.

Stačí sa riadiť niektorými odporúčaniami. Oboznámenie sa so svokrou nemá žiadny malý význam, pretože dobrý prvý dojem je už v polovici bitky. Zodpovednosť za organizovanie takejto dôležitej udalosti je najlepšie umiestnená na pleciach vášho mladého muža. Bude si môcť vybrať ten správny okamih, pretože iba on vie dokonale ako vy, tak jeho matka. Pravdepodobne nebude vhodná reštaurácia pre prvého známeho. Je lepšie usporiadať prvé stretnutie v stene domu budúcej svokry. Bude sa cítiť pohodlnejšie a uľahčí kontakt.

Neverte tomu, keď hovoria, že priateľstvo medzi svokrou a jej svokou je nemožné. To vôbec nie je pravda. Ak chcete ísť na túto úroveň vzťahov, potrebujete čas a určitú svetskú múdrosť.

Každá osoba je jedinečná svojím vlastným spôsobom, ale s cieľom poskytnúť radu o tom, ako sa spriateliť so svojou svokrou, je potrebné určiť, do akého typu patrí vaša svokra.

Nebudeme sa zaoberať klasifikáciami založenými na neustálych konfliktoch medzi svokrou a svokrou. Podobné monštrá, vredy svokry atď. atď. - len spôsob, ako sa pomstiť alebo vyhodiť negatívne emócie. Naša klasifikácia je založená na manželskom stave vašej svokry. Prvým typom svokry sú dámy, ktoré sa raz úspešne vydali a porodili jediné dieťa - váš budúci manžel. Ak vaša svokra patrí k tomuto typu, potom môžete povedať, že šťastie sa na vás usmialo, pretože také ženy sú sebestačné vo svojej vlastnej rodine a do svojich záležitostí znova nebudú strkať nos.

Stáva sa však, že také ženy sústreďujú všetku svoju lásku na svojho syna a potom vám nebudú závidieť, pretože je veľmi ťažké potešiť takého švagára. Pripravte sa na neustálu kritiku a úplnú kontrolu. V tejto situácii švagrová často veľmi často necháva situáciu unášať sa a zmieruje sa so svojou pozíciou, alebo vstupuje do otvorenej konfrontácie so svokrou. Aby sa predišlo problémom s takouto hyper- väzbou, je potrebné nalákať svokru niečím, aby mohla stráviť svoju duševnú silu nielen na svojho drahého syna. Druhý typ svokry zahŕňa ženy, ktoré majú dvoch synov a prvý je už ženatý. V tomto prípade sa situácia zhoršuje nielen vo vzťahoch so svokrou, ale aj neustálym porovnaním dvoch svokrov. V tejto situácii je postavenie švagrinskej spoločnosti vo vzťahu k obidvom švagrom veľmi dôležité. Ak niektoré zdôrazňuje, ale niektoré považuje za nedbanlivé, konflikt sa stupňuje.

Ak chcete upokojiť svoju svokru, obráťte sa na manželku brata manžela. Pamätajte, že spolu ste moc. Nemôže proti vám nič urobiť. Posledným tretím typom je žena s dvoma deťmi rôzneho pohlavia. Pri tomto type svokry už nikdy nebudete tak blízko ako ich vlastná dcéra. Dieťa dcéry bude vždy prioritou mamičky vášho manžela. Možno sa vám to zdá nepríjemné, ale musíte sa s tým vyrovnať.
Najlepším riešením v tejto situácii je stať sa priateľom sestry vášho manžela! Potom bude svokra ukázať viac trpezlivosti.

Milenec manžela nie vždy ničí rodinu. Matka manžela často dokonale zvládne úlohu domácnosti v domácnosti, pretože to nebolo smutné, ale stáva sa to veľmi často. Ste v jej očiach, muž, ktorý jej ukradol malého chlapca, ale pre vás bude vždy nepríjemným faktorom. Je možné nájsť východisko z tejto situácie?

Musíte vedieť - všeliekom na konflikty

V tomto článku sa dozviete:

Vzťahy so svokrou je možno jednou z najbežnejších konfliktných situácií na svete. Problém je taký starý ako svet, ale všeliek nebol vynájdený. Prečo?

Pravdepodobne preto, že ľudia vo svojej podstate sa vždy snažia pobaviť svoje „ego“. A názory, myšlienky, túžby iných nie sú „ich záujmom“. Koľko rodín sa ničí v dôsledku konfliktu medzi švagrom a švagrou?! Obe strany sú vždy zodpovedné za hádku! Jedna osoba však trpí najviac - je to manžel a syn.

Prichytený medzi dvoma ohňmi je občas ako obušok prevzatý jednou alebo druhou „bojujúcou“ stranou. Možno je preto užitočné, aby si manželka aj matka mysleli, že trpí absolútne nevinná a najobľúbenejšia osoba: nenesie vinu za to, že miluje matku, ktorá ho vychovala, a manželku, ktorá sa pre neho stala tak drahou a potrebnou osobou. ...

Vzťahy so svokrou

Ako nájsť spoločný jazyk so svokrou?

V prvom rade musíte pochopiť všetky možné dôvody tohto postoja vašej svokry k vám. Základom všetkých konfliktných situácií medzi jeho matkou a svokrou je často jednoduchá ľudská žiarlivosť.

Nie je ľahké okamžite prijať a pochopiť, že sa v živote jej chlapca objavila iná žena. A teraz neustále uvažuje o potomkoch, ktoré dozreli, a komunikácia s jeho matkou už ustupuje do pozadia. Svokra, ktorá sa nedokázala zmieriť so „stratou“ svojho syna, začína pokojnú vojnu so svojou svokrou a podľa všetkého náhodou neustále zasahuje do rodinného života svojho syna. A iba skutočne múdre a skúsené dámy dokážu včas zastaviť nepriateľstvo a napriek tomu dať príležitosť vybudovať si vlastný rodinný život pre samotných mladých.

Tieto ženy sa však snažia bojovať nielen o pozornosť mužov, ale aj o neustále vedenie v domácom živote. Taký problém nebude akútny, iba ak rodiny žijú v rôznych bytoch. Ale život s rodičmi vášho manžela nebude robiť nič dobré a v kuchyni sa môže objaviť skutočná studená vojna. Neprimerané ťažkosti a všetky druhy vyberania nitov budú neustále otráviť váš život a všetkých členov domácnosti.

A hlavnou vojnovou zónou, v ktorej sa všetky svokry vždy usilujú byť prvou, je vzdelávanie detí. Na základe svojich skúseností vytrvalo vychovávajú mladé švagny, pretože veria na správnu cestu. A naopak, svokry nie sú všetky pripravené trpezlivo sledovať ich rady, čo nakoniec vedie k zhoršeniu konfrontácie medzi oboma stranami.

Svokra musí pochopiť a uznať nasledujúce skutočnosti

  1. Jej syn vyrástol a má právo robiť si vlastné rozhodnutia, aj keď sa jej výber javí ako úplne neprijateľný.
  2. Nie každá matka je schopná pochopiť, že jej syn už vyrástol a teraz na nej nie je tak závislý, ale musí sa to urobiť.
  3. Mala by tiež pochopiť, že švagorka má právo počítať s ňou, ak nie láskou, potom aspoň pomôcť a podporovať.

Zostaňte sami

Nepokúšajte sa lichotiť a predstierať, že prejavíte úctu k svokre. U mnohých ľudí vyvoláva tento druh fawningu ešte viac negatívnych emócií ako otvorené nepriateľstvo.

Všetko ostatné môže byť považované za pokryteckého. Zostaňte teda sami, ale neostaňte v otvorenom konflikte a ešte viac ho vyprovokujte. Skúste hovoriť zdržanlivo, nezvyšujte hlas. Ak má vaša svokra rozum, potom sa nebude hádať a akýmkoľvek možným spôsobom bude frustrovať priateľskú a primeranú svokru.

Nesúťažte

Mladé svokry sa v procese stretnutia so svokrou veľmi často horlivo snažia dokázať, že sú dobrými ženami v domácnosti, atď. Takéto hry navyše môžu ísť veľmi ďaleko. Mnohé bitky sa najčastejšie vyskytujú práve v kuchyni, kde sa obe ženy snažia dokázať svoju nadradenosť a zdôrazňujú nedostatky druhej. Ak žijete spolu, nemali by ste sa o to stále usilovať a mali by ste si nárokovať úlohu pani domu. Pamätajte, že matka vášho manžela strávila tu mnoho rokov svojho života, utvárala určitý spôsob života a každá vec pre ňu má osobitný význam a vždy stojí na svojom mieste. Neváhajte a ponúknite svoju uskutočniteľnú pomoc tak, že to urobíte taktne a láskavo. Ak všetky vaše pokusy o pomoc prejdú okolo vás a vždy dostanete odmietnutie, potom sa nemusíte hnevať a rozrušiť, prijmite všetko, čo je. Nechajte švagnu prevádzkovať farmu samostatne, pretože na minci je iná strana - voľný čas, ktorý môžete stráviť so svojou rodinou alebo so svojím milovaným.

Darujte darčeky

Vždy pamätajte, že vaša svokra nie je nejaká žena z ulice, ale predovšetkým matka vášho manžela, ktorú by ste mali rešpektovať, aj keď vychovávala a vychovávala svoje dieťa. Neváhajte a dajte darčeky na dovolenku a malé prekvapenia. Zároveň si vyberte darček s dušou a nie „na ukážku“. Zoberme si preferencie a túžby svojej mamy. Ak sú sviatky stále ďaleko a chcete urobiť sladké prekvapenie, môžete sa vydať na malý trik. Napríklad si kúpte krém na vyhladenie vrások, ktorý je určený pre staršie ženy a odovzdajte ho svojej svokre. Zároveň môžete povedať, že ste si krém kúpili sami, ale potom si uvedomíte, že vám to nebude vyhovovať po prečítaní jeho účinku. Samozrejme, ak to budete robiť stále, vaše krásne triky si všimnete, ale verte mi, že to nenaruší vášho novo vytvoreného príbuzného.

Neprerušujte

Ak ste mali ťažký rozhovor, v ktorom na vás obvinenia od svokry padli, neskúšajte preukázať svoju nevinu alebo sa akýmkoľvek spôsobom ospravedlnite, je lepšie počúvať koniec. Ak sa rozhovor stane neznesiteľným a ste v pokušení povedať drzosť, potom začnite spievať piesne pre seba, spočítajte stovky a urobte všetko pre to, aby ste sa ochránili pred túžbou obliehať svokra. Keď skončí slovný tok a zoznam obvinení, opýtajte sa, ako vidí ďalší vývoj udalostí a akceptujte jej podmienky. V skutočnosti je v budúcnosti úplne dobrovoľné plne sledovať, čo sa povedalo. Koniec koncov, keď zaniknú vášne, potom sa veľa vecí stane priehľadnými a už nebudú prezentované v tmavom svetle.

Okrem toho, švagorka sama môže pochopiť, že bola nadšená, a pripustiť jej chybu.

Pamätajte, že vaše urážky voči svokre a neúcta môžu negatívne ovplyvniť váš vzťah s vaším manželom. Pretože matka sa nevyhnutne sťažuje svojmu synovi na nedbanlivú svokru.

Nenechajte ho zasahovať do vášho súkromia

Bohužiaľ sa stáva, že matka vášho manžela / manželky sa vždy snaží niečo opraviť vo vašom vzťahu. Často to môže dosiahnuť apoteózu, keď švagor vstúpi do vašej izby kedykoľvek počas dňa, povie vám, čo musíte urobiť o víkende atď. Ak zistíte, že to je presne to, čo sa stane, potom neodkladajte seriózny rozhovor inak bude v priebehu času oveľa ťažšie niečo zmeniť.

Počas vysvetľujúceho dialógu sa správať zdvorilo a čo najprávnejšie a samozrejme, bez obáv a obvinení. Pokúste sa vysvetliť, že vy a váš manžel už nie ste deti a že ste schopní naplánovať víkendy a víkendy. Pokiaľ ide o rodinný rozpočet, je tiež potrebné stanoviť hranice. Nechajte svokru pochopiť, že vy a jej syn budete spravovať zarobené peniaze. Neboj sa hovoriť, aj keď nastane konflikt, pretože je oveľa horšie nahromadiť v sebe odpor a podráždenie, ktorí žijú v tom istom dome.

Zbavte sa kritiky

Na úplné odhalenie tejto otázky v oblasti kritiky svokry je potrebné vziať do úvahy, ako sa na ňu váš manžel vzťahuje.
Existuje taká kategória sissies, ktorá bude vždy a vo všetkom podporovať svoju matku. Áno, áno, v takej situácii sa pripravte na to, že mama bude mať vždy lepšie polievky a ona je pravdepodobne čističkou doma a vo všeobecnosti ona, mama, zostane vždy najobľúbenejšou ženou. V takom prípade budete môcť svojho muža preškoliť, ale je ešte veľa práce, ktorú treba urobiť, a samozrejme by ste nemali začať kritizovať svoju matku, aj keď na to existujú dôvody. Verte mi, milujúci syn bude vždy podporovať jeho matku, ktorá z vašej strany spôsobí rozhorčenie.

Ale ani v rodinách, v ktorých je manžel schopný samostatne sa rozhodovať, s výhradou názoru matky sa jej kritika s najväčšou pravdepodobnosťou nebude vnímať pozitívne. Preto je lepšie naučiť sa situáciu jemne vysvetľovať a opravovať skutočnosť, že ste sa možno niekde aj mýlili. Ak žijete oddelene, nezakazujte manželovi, aby navštívil svoju matku a dal jej darčeky.

Doprajte si všetko s humorom

Ak ste v priebehu hádky začali pochopiť, že o niečo viac a explodujete, skúste ignorovať tento prúd negativity a predstavte si nejakú vtipnú situáciu alebo film, alebo si možno pamätajte svoj obľúbený vtip. Verte mi, vo väčšine prípadov to pomáha.

Pamätajte, že synovi, ktorý urazí matku, bude čoskoro odpustené, ale švagorka proti vám môže vzniesť hlbokú zášť.

Na záver treba pripomenúť, že je ešte lepšie byť kamarátmi so švagrou na diaľku a žiť oddelene. To vám pomôže zachrániť rodinu a stať sa plnohodnotnou milenkou v dome.

Aby sa predišlo problémom s tchánom, mala by sa zaťať

  1. Že musí byť vďačná žene, ktorá porodila a vychovala svojho manžela, ak nie za túto ženu, nebol by taký úžasný človek.
  2. Keď je švagorka v dome svokry, mala by sa pri svojich činnostiach riadiť hlavným pravidlom: „Nechodia so svojou chartou do kláštora niekoho iného!“
  3. A ak skutočne miluje svojho manžela, urobí všetko, čo je v jeho silách, aby ho obmedzila od ženských problémov a pokúsi sa nadviazať vzťahy so svojou svokrou.

Čo by mala matka robiť, aby zlepšila vzťahy so svokrou

Za ňou je predovšetkým manželka (milovaná!) Z vášho syna, toto je jeho voľba, je to žena, s ktorou ho vesmír spojil, a musíte túto voľbu rešpektovať. Máte právo zasahovať do vesmíru? Ťažko. Čo potom robiť?

Aspoň sa neobťažujte! Pustite situáciu, nechajte mladých ľudí žiť svoj život a vždy musíte mať čas povedať slávnu vetu „Povedal som vám, že to nie je váš pár!“ Nie je možné milovať „násilne“ inú osobu, najmä ak táto osoba tvrdí, že je láskou a pozornosťou vášho syna ... ale!

Skúste sa na to pozerať z druhej strany - táto dievčina / žena robí vášho syna šťastným, inak by nežili spolu, ale pre šťastie syna môžete tolerovať, musíte súhlasiť. Vzťah s tchánkou je teda prácou oboch žien.

Ako nadviazať vzťahy so svokrou - teraz viete odpoveď na túto otázku. Článok poskytol cenné rady. Stačí ich použiť a život v rodine bude radostný a harmonický. Prajem vám veľa šťastia a úsmevov.

Ja, Manoilo Oksana, som praktizujúci liečiteľ, tréner, duchovný tréner. Teraz ste na mojej stránke.

Objednajte mi svoju diagnostiku fotografií. Poviem vám o príčinách vašich problémov a poviem vám najlepšie spôsoby, ako sa zo situácie dostať.

Pozrite si video: Ako si udržať chlapa Zuzana Machová (November 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send