Užitočné tipy

Typy podvodov na eBay

Pin
Send
Share
Send
Send


Aukcia eBay je miestom, kde stovky tisíc čestných kupcov a predávajúcich každý deň uskutočňujú rôzne druhy transakcií. Spoločnosť zabezpečuje, aby bola bezpečnosť na vysokej úrovni. Za týmto účelom sa každoročne prideľujú milióny dolárov, používatelia sú informovaní, stále viac a viac nových podvodných systémov je zablokovaných, tisíce účtov porušovateľov sú zablokované. Ale túžba zarobiť peniaze nečestne, mnohí nezmiznú. Ak jedna schéma prestane fungovať, podvodníci vymyslú ďalšiu, sofistikovanejšiu a najúčinnejšiu. eBay veľmi rýchlo identifikuje nové spôsoby, ako získať peniaze od poctivých kupujúcich, ale niektorým sa podarí prepadnúť za šikovný podvod „troch hodovka“.

Článok v predmete: „Hodnotenie a hodnotenie eBay ako základu pre výber predajcu“

Ako sa hovorí, spása utopených ľudí je dielom samotných utopiacich ľudí. Ak nedodržíte základné pravidlá, ak nepoznáte, z čoho kupujete, ak naivne veríte všetkému, čo máte v súkromných správach, neprekvapuje vás, že v jednom okamihu už neuvidíte peniaze odoslané predajcovi žiadne peniaze, žiadny predajca, žiadny požadovaný produkt.

Dnes hovoríme o tom, na čo by ste mali dávať pozor a kedy musíte byť čo najviac opatrní, aby ste sa nestali obeťou iného komplikovaného podvodu.

Neodpovedajte na listy týkajúce sa „zmrazenia“ alebo „blokovania“ vášho účtu eBay

Toto je najstarší a najbežnejší spôsob, ako získať vaše osobné údaje. Používa sa nielen vo vzťahu k používateľom eBay, ale aj k miliónom používateľov iných online zdrojov. Podstata schémy je táto: na e-mailovú adresu používateľa sa pošle list s informáciou, že jeho účet eBay bol zablokovaný alebo zmrazený z dôvodu porušenia niektorých aukčných pravidiel. Ak chce niekto zistiť podrobnejšie informácie alebo odblokovať svoj účet, musí ísť na web uvedený v liste. Tam bude osoba vyzvaná na zadanie používateľského mena a hesla, pravdepodobne pre autorizáciu. V skutočnosti nebude mať žiadne oprávnenie a vaše údaje spadajú do rúk podvodníkov, ktorí ich budú môcť používať na svoje vlastné účely.

Súvisiaci článok: „Platenie za tovar na eBay: podrobný sprievodca krok za krokom“

Buďte opatrní, pretože oficiálne listy od spoločnosti eBay pochádzajú iba z ich firemnej schránky. Podvodníci používajú šablónu listu totožnú s originálom, rovnakým písmom a rovnakými logami. A na prvý pohľad sa môže zdať, že sa to skutočne píše na eBay a máte vážne problémy. Ale kontrolou adresy odosielateľa môžete pochopiť, či je podvodník alebo nie.

Prečo taký jednoduchý spôsob podvádzania funguje?

Výpočet spočíva v tom, že osoba, ktorá videla informácie o zablokovaní svojho účtu, sa ponáhľa zistiť, čo je dôvodom. Koniec koncov, na účte sú recenzie a hodnotenia a peniaze. Len málo overí adresu odosielateľa. Keď vidia logo eBay, mnohí veria, že ide o list od administratívy. Prejdú na určený web, zadajú údaje a to je všetko. Ďalej podvodníci už používajú účty.

EBay samozrejme môže pomôcť udržať tieto druhy stránok zatvorené. Ale ich vytvorenie nie je ťažké a namiesto jedného uzavretého miesta prichádza päť nových. Ak ste ostražití, tento podvod sa vás nebojí.

Nerobte anonymné platby

Na eBay existuje niekoľko povolených spôsobov platby a množstvo zakázaných spôsobov. Ak uskutočňujete platbu pomocou autorizovaných platobných systémov, spravidla vám to poskytuje určitú záruku vrátenia platby v dôsledku podvodu alebo podvodného konania predajcu. Viac ako 90% všetkých platieb na eBay prechádza cez PayPal. Toto je známy a najväčší online platobný systém na svete, ktorý venuje osobitnú pozornosť otázke ochrany práv spotrebiteľov a ich bezpečnosti.

Súvisiaci článok: „Predaj na eBay: Často kladené otázky“

Všetci podvodníci vedia a dokonale pochopia skutočnosť, že ak sa platba uskutoční prostredníctvom platobných systémov autorizovaných a legálnych na eBay, potom ich podvodný kupujúci môže ľahko vrátiť. Od podvodníkov sa preto vyžaduje, aby previedli platbu na neoverený účet (otvorený bez poskytnutia dokladov) niektorého elektronického platobného systému (PayPal alebo Moneybookers) alebo prostredníctvom systému na prevod peňazí, ako je Western Union, ale nie pravidelným prevodom, ak sa požadujú úplné pasové údaje príjemcu, ale anonymne keď prevádzate peniaze na očíslovaný účet.

Ako sa v tomto prípade vyhnúť problémom?

Je to veľmi jednoduché - nepoužívajte metódy prekladu, ktoré nie sú na eBay povolené. Po prvé, týmto spôsobom porušujete pravidlá aukcie tým, že platíte za tovar. Po druhé, je veľmi pravdepodobné, že sa dostanete do scammeru a už nikdy neuvidia vaše peniaze. Po tretie, nemôžete použiť systém ochrany zákazníka a vrátiť sumu zaplatenú za tovar.

Aj keď vás predajca neúnavne žiada, aby ste prevádzali peniaze prostredníctvom Western Union, hovorí, že ich nebude môcť prijať (je v nemocnici, je v inej krajine, má dočasne problémy s dokumentmi) a jeho manželka ich prijme spoločne (bratranec, dohadzovač, brat, priateľ), potom ignorujte takéto úbohé žiadosti. Iba povolené spôsoby platby, iba overené účty, ktorých vlastník overil svoju totožnosť poskytnutím podrobností o cestovnom pase na eBay.

Prečítajte si pozorne recenzie predajcu

Spätná väzba je skvelý spôsob, ako vyradiť spoľahlivých a nespoľahlivých zákazníkov. Pred umiestnením ponuky na veľa alebo pred zakúpením položky na predaj si prečítajte recenzie predajcu. Čítajte pozorne negatívne aj pozitívne. Vo väčšej miere však venujte pozornosť negatívom. Aké sú nevýhody tohto predajcu, čo robí zle, čo nepotešilo kupujúceho.

Ak existuje niekoľko desiatok recenzií, všetky z nich za posledných pár dní, a dokonca aj od 3 až 5 ľudí, potom premýšľajte o tom, či sa oplatí pracovať s takýmto predajcom. Je veľmi pravdepodobné, že recenzie boli zakúpené a účet bol zaregistrovaný iba na účely podvodu.

Venujte pozornosť aj hodnoteniu. Malo by to byť 99% +. Za zmienku tiež stojí predaj výrobkov, ktoré získali týmto ratingom. Ak osoba obchodovala s maličkosťou mesiac za 1 - 2 doláre, potom, čo získala stovky pozitívnych recenzií a teraz náhle prešla na tovar od 500 dolárov a viac, chvíľu počkajte s jeho nákupom. Lepšie čakajte na recenzie od iných zákazníkov alebo hľadajte podobný produkt od niekoho iného.

Pred nákupom sa poraďte s predajcom.

Môžete položiť niekoľko presných otázok a okamžite pochopíte zámery tohto predajcu. Nebojte sa komunikovať, písať predajcovi v súkromných správach, zistiť všetko, čo vás zaujíma o vybranej zásielke.

Na čo je najlepšie sa opýtať?

Zaujímajte sa o ďalšie charakteristiky produktu, požiadajte o zaslanie fotografie z iného uhla, nájdite prijateľné spôsoby platby a dodania. Môžete tiež ponúknuť dohodu so zárukou alebo prostredníctvom sprostredkovateľa. Ak má človek čisté úmysly a nebude vás klamať, takáto ponuka nespôsobí negatívne emócie. Ak je cieľom podvádzanie, pripravte sa na počúvanie mnohých ospravedlnení, prečo by ste nemali pracovať prostredníctvom sprostredkovateľov alebo ručiteľov, a tiež ako predávajúci nie je vhodné akceptovať platbu na PayPal.

Článok v predmete: „Predajcovia na eBay: správny výber spoločnosti“

Pri drahých nákupoch dodržiavajte pravidlá

Pri drahých nákupoch (od 500 dolárov a viac) musíte postupovať podľa určitých pravidiel. Nebude zbytočné pripomenúť, že je potrebné poistiť drahé nákupy, ako aj vypočítať náklady na dodanie a clo. Mnoho domácich používateľov uprednostňuje tento systém: prostredníctvom formulára na položenie otázky zistia od predávajúceho maximálny čas dodania tovaru. Platba cez PayPal (prostredníctvom sprostredkovateľa). O dva týždne neskôr upozornia Predávajúceho na seba a napíšu, že nebudú čakať 30 dní. A ak neexistuje žiadny produkt, potom 29. deň vrátia peniaze cez PayPal. Bude užitočné využiť služby sprostredkovateľskej spoločnosti na drahé nákupy, navyše podľa úplného programu, najmä ak ste začiatočník. Nechajte ich vyhodnotiť spoľahlivosť samotného Predávajúceho, zaplatiť a dodať tovar, a ak sa niečo pokazí, preberú vzniknuté problémy. Je veľmi dobré, ak je predávajúci certifikovaný spoločnosťou SquareTrade. Je to americká sprostredkovateľská spoločnosť, ktorá sa špecializuje na riešenie sporov a ochranu transakcií. Registrácia a získanie certifikátu nie je ľahké, ale aj keď vás predávajúci podvedie (ak je tento certifikát na hranici fikcie), spoločnosť SquareTrade vám v plnej miere nahradí škodu.

Buďte ostražití, pretože podvodníci nestoja

Ako sme povedali na začiatku článku, spôsoby podvodu sa každým dňom stávajú stále viac novými. Niektoré obvody sú blízko, iné sa objavujú. Vaša dôkladnosť a precíznosť nie je mínus, ale veľmi veľké plus. Podrobne si preštudujte každého predajcu, dajte si pozor na akékoľvek správy týkajúce sa blokovania alebo zmrazenia vášho účtu. Nenechajte sa naivní a skontrolujte všetky informácie niekoľkokrát, až kým nebude 100% presvedčených o jeho pravdivosti. Je lepšie sa trochu zmiasť, minúť viac ako pol hodiny, ale neposielajte peniaze podvodníkom ani im nedávajte svoje používateľské meno a heslo zo svojej osobnej stránky eBay.

Čo je podvádzanie na eBay?

Rovnako ako akýkoľvek druh podvodu, aj podvody v aukcii sú zamerané na nezákonné získavanie peňazí alebo materiálnych hodnôt účastníkov webu. V tomto prípade sa medzi dvoma účastníkmi - kupujúcim a predávajúcim tovaru - vytvoria občianske vzťahy, ktoré môžu byť podvedené. Podvodníkmi môžu byť aj tretie strany, s ktorými používateľ nikdy nekontaktoval.

Na webe môžete rozlíšiť tieto hlavné oblasti podvodov:

 • vytvorenie fiktívnych užívateľských stránok na príjem peňazí a ich rýchle odpísanie (konanie sa zakrýva ako nadviazanie právnych vzťahov pri predaji tovaru),
 • zasielanie spamovej korešpondencie na stránky zákazníka (takéto správy spravidla obsahujú informácie o ohrození bezpečnosti vášho osobného účtu so žiadosťou o postúpenie na adresu uvedenú v liste,
 • nasledujúci odkaz umožní podvodníkom prístup k hotovostnému zostatku obete),
 • platby za produkty osobne a nie ako súčasť aukcie (správa stránok obmedzuje spôsoby
 • zasielanie peňazí na ochranu finančných úspor používateľov).

Bohužiaľ, existuje veľa spôsobov, ako oklamať zákazníkov stránok. Na zaistenie bezpečnosti účastníkov sú však vyčlenené obrovské sumy peňazí, čo znižuje riziko, že sa stanú obeťami podvodov s eBay. Ako ukazuje prax, ľudia sa často klamú svojou vlastnou naivitou alebo nepozornosťou.

Užitočné tipy a záchranné opatrenia pre predajcu na Ebay. Ako znížiť výnosy. (Júl 2019).

Jedným z problémov spojených s predajom na eBay je získanie peňazí a vyhýbanie sa problémovým kupujúcim, ktorí posielajú spätné platby alebo neprimerané nároky na hru v systéme. Ako predávajúci existuje niekoľko spôsobov, ako sa chrániť pred nepoctivými kupujúcimi a podvodmi so zákazníkmi. Nájdite si čas na prispôsobenie nastavení tak, aby vaša interakcia s nepoctivými zákazníkmi bola obmedzená.

Druhy podvodov

Aukcia eBay funguje na medzinárodnej scéne už mnoho rokov a poskytuje zákazníkom z celého sveta možnosť odcudziť a získať požadovaný zahraničný tovar. Takáto široká oblasť činnosti sa však stáva ideálnym odrazovým mostíkom pre činnosť podvodníkov. Spotrebitelia aj predajcovia tovaru sa môžu stať obeťami rozvodu.

Najbežnejšou formou podvodu zo strany predajcov je umiestniť reklamu na predaj tovaru ako súčasť zdroja. Na prvý pohľad na to nie je nič zvláštne. Používatelia by však mali mať takéto príznaky na pozore:

 • nespravodlivo nízke náklady
 • prísľub bezplatného zasielania balíkov do ktoréhokoľvek kúta sveta,
 • záruka predaja hmotného majetku s úplným balíkom súvisiacich dokumentov.

Dôveryhodní zákazníci posielajú potrebnú sumu do elektronickej peňaženky predajcu v službe PayPal, ale nákup sa neodošle. Až o niekoľko dní neskôr, keď bude zrejmé, že podvodníci ho zavádzajú, je osobný účet predávajúceho zablokovaný, ale všetky peniaze už sú odpočítané zo zostatku na účte.

Kupujúci nie sú o nič menej vynaliezaví. Po nájdení požadovaného produktu na stránkach obchodnej platformy kupujúci rýchlo stanoví všetky súvisiace podmienky a pošle predávajúcemu potrebné množstvo peňazí. Neočakávaný predajca vyhotoví tovar a zdieľa kód balíka.

Po dvoch alebo troch dňoch kupujúci podá odvolanie na technickú podporu aukcie a sťažnosti na podvod predávajúceho. Moderátori aukcií okamžite zmrazia účet a odčerpajú peniaze z účtu scammera v prospech neúspešného klienta.

Dôležité! Ako ukazujú recenzie používateľov, moderovanie obchodnej platformy vždy stojí na strane kupujúceho a blokuje osobné účty predajcov bez súdneho konania alebo vyšetrovania. Vrátenie prístupu k predtým zablokovanému osobnému účtu nie je možné.

Vyžiadajte si okamžitú platbu

Po rokoch predajcov, ktorí musia tolerovať konkurentov, spoločnosť eBay zaviedla funkciu okamžitej platby.

Táto možnosť umožňuje, aby bol záznam aktívny až do zaplatenia kupujúcim. Ak je povolená, okamžitá platba umožní kupujúcemu kliknúť na tlačidlo Kúpiť, ale neodstráni záznam z eBay, kým nebude platba Paypal dokončená.

Nevýhodou okamžitej platby je, že pri prijatí najlepšej ponuky nefunguje, nefunguje pri aukciách ani v druhom prípade. Bohužiaľ, táto funkcia je obmedzená z hľadiska objemu, ale stále stojí za to ju použiť, ak je väčšina vašich záznamov pevná cena alebo správne zrušenie. Nemôžete použiť funkciu okamžitej platby. Ak ho teraz nepoužívate, môžete ho pridať do všetkých zoznamov pomocou editora veľkého objemu. Viac informácií o hromadnom editore eBay nájdete tu.

Kam hľadať pomoc?

Podvádzanie používateľa na obchodnom parkete nie je také jednoduché. Okrem toho nebude dlho trvať trest. Prvá vec, ktorú treba urobiť, je kontaktovať skupinu moderátorov aukcií s písomným vyhlásením. Môžete to urobiť pomocou tlačidla spätnej väzby. V okne, ktoré sa otvorí, budete musieť zobraziť tému odvolania, konkrétne „Podvod“, a pole s adresou by malo obsahovať najkompletnejšie informácie o porušení, ktoré urobil iný uchádzač.

Posúdenie odvolania trvá približne jeden deň, potom správa webu dočasne zablokuje stránku podvodníka a zmrazí prostriedky. Ďalej sa v priebehu niekoľkých dní uskutoční vnútorný audit, ktorý sa končí vrátením obete.

Druhou inštanciou, ktorá vám môže pomôcť, je PayPal. Vzhľadom na to, že používatelia používajú virtuálne úložiská tohto konkrétneho systému, nezabudnite sa obrátiť na správu platobného systému. Je potrebné poslať odvolanie s uvedením najúplnejších údajov o podvodoch a tiež priložiť vecné dôkazy o podvodných konaniach. Po overení môže byť zablokovaný používateľský účet alebo dôjde k zmrazeniu sumy finančných prostriedkov potrebných na vymáhanie škody poškodenému.

Jasne vaša politika návratu

Výnosy sú súčasťou podnikania v akejkoľvek firme, ktorá predáva fyzický produkt. eBay sa nelíši. Aj keď existujú spôsoby, ako minimalizovať zisky, predajcovia nemôžu odmietnuť vrátenie platby v dôsledku záruky eBay.

Máte teda politiku vrátenia platby, či už to chcete alebo nie. Najlepšia obrana v každom podnikaní je dobrý trestný čin. Jasne uveďte zásady návratu a všetky podrobnosti vrátane:

 • Spôsob vrátenia - vrátenie, výmena alebo iné
 • Kto platí vrátenie
 • Koľko dní musí kupujúci vrátiť produkt (14, 30 alebo 60)> Ak účtujete poplatok za zazverenie
 • Ak položka musí byť v pôvodnom stave
 • Chráňte sa aj pred starým vypínačom. Pri tomto podvode kupujúci kúpi tovar na eBay, povedzme, novú tašku na prepravu osôb. Po prijatí položky prehlási, že ju chce vrátiť a poslať iného trénera kabeliek - možno staršieho alebo falošného. Pri predaji drahých predmetov vždy posielajte fotografie sériových čísel, čísel RN, čísel dielov alebo iných identifikačných informácií. Pri aróme vždy fotografujte množstvo tekutiny vo fľaši. Pri predaji týchto typov položiek buďte opatrní:

Mobilné telefóny, najmä telefóny iPhone (pozor na tento podvod)

 • Tašky pre dizajnérov
 • elektronika
 • Parfémy (nezabudnite na tento podvod)
 • topánky
 • Formálne oblečenie
 • Некоторые продавцы восстановили использование наручных браслетов на бумажном носителе Tyvek на одежде, на видном месте, и заявив, что предмет должен быть возвращен с неповрежденным браслетом.Они устанавливают браслет таким образом, чтобы, если одежда изношена, браслет будет виден (и выглядит действительно липким). Наручные браслеты Tyvek стоили всего несколько пенни каждый при покупке навалом.

Authenticate Designer, Autographed или Collectible Items

Законодательная база

Учитывая широкую распространенность ресурса по всему миру, тяжело подвести деятельность сайта под нормы отдельной законодательной системы. Rovnako všetci uchádzači môžu mať vplyv na boj proti podvodom online. Práca miestnej legislatívy sa začína prijatím vyhlásenia poškodenej strany na polícii.

Existujú aj medzinárodné dohody o poskytovaní právnej pomoci počas vyšetrovania trestného činu. Preto môže štát poškodeného vyžadovať stíhanie útočníka, ktorý žije na území inej krajiny.

V systéme však existujú zákonné pravidlá. A pri registrácii osobného účtu na otvorených priestranstvách aukcie si systém vyžaduje povinné oboznámenie sa s pevnými pravidlami. Účet je možné založiť a začať s jeho aktívnym používaním až po súhlase s pravidlami stránok.

Kupujúci môžu požadovať, aby drahé položky boli falošné a požadovali vrátenie peňazí. Tomu môžete zabrániť poskytnutím osvedčenia pravosti (COA).

Dizajnérske výrobky, vrátane kabeliek, slnečných okuliarov, oblečenia, obuvi a modrých džínsov, sú dobrými kandidátmi na autentizáciu. Môžete použiť službu ako Authenticate First. Jednoducho pošlite e-mailom fotografie tejto položky do služby a ich odborníci si ich môžu prezrieť a zistiť, či je položka skutočná alebo falošná.

eBay tiež poskytuje zoznam autentifikačných služieb pre tieto špeciality:

 • Čiapky Beanie
 • mince
 • komiks
 • šperky
 • Politické pamiatky
 • známky
 • Obchodné karty
 • Predtým, ako uvediete niektorú z vyššie uvedených položiek, navštívte eBay a využite odporúčané autentifikačné služby.

Podvod kupujúcich môže byť na eBay problémom, ale nenechajte pár zlých jabĺk pokaziť celú skupinu pre nás všetkých. Predajcovia by mali postupovať s náležitou starostlivosťou, aby zabránili problémom kupujúcich. Vyžadovať okamžitú platbu, ak je to uplatniteľné, pred uvedením na zozname jasne uviesť svoje pravidlá pre vrátenie tovaru a autentifikovať autogramy, dizajnéri alebo zberateľské predmety.

Trochu úsilia pred zaradením do zoznamu môžete po predaji ušetriť veľa bolesti hlavy.

Ako sa chrániť

Nikto nebude chrániť lepšie ako podvádzanie na eBay ako osobné všímavosť. A nákup v dražbe nie je výnimkou. Bez ohľadu na to, kto vlastní stránku na obchodnom parkete, je dôležité študovať profil osoby ponúkajúcej spoluprácu. Konkrétne je potrebné venovať pozornosť týmto bodom:

 • trvanie registrácie na webe,
 • počet recenzií a dátum uverejnenia,
 • kontaktné údaje a osobné informácie o účastníkovi.

Po komplexnej štúdii užívateľských údajov bude známe, či dôverovať osobe na druhej strane obrazovky.

Prácu obchodnej platformy reguluje skupina moderátorov, ktorí sa snažia odstrániť podvod na eBay. Preto, ak dôjde k podozrivej aktivite, je dôležité okamžite kontaktovať podporu. Účet útočníka je spravidla zablokovaný a vynaložené peniaze sa vracajú na účet zranenej osoby.

Manipulácie s popisom tovaru.

Ak zhrnieme všetky druhy tohto typu podvodu, spočíva to v skutočnosti, že opis tovaru je navrhnutý tak, aby vyvolával ilúziu kupujúceho, že sa predáva úplne iný, drahší výrobok. Takže pod rúškom nového módneho smartfónu môžete predať iba obal. Zároveň, aby eBay vyzerala spravodlivo, bude mať opis vždy jasnú, ale na prvý pohľad neviditeľnú klauzulu, ktorá objasní, čo sa skutočne bude dodávať.

Aby ste nespadli na návnadu podvodníkov, postupujte podľa týchto tipov.

 • Porovnať ceny produktov od rôznych predajcov, Ak je cena predajcu oveľa nižšia ako priemerná trhová cena, je to vážny dôvod pochybovať o čestnosti predajcu.
 • Venujte pozornosť fotografiám, Prítomnosť iba štandardných fotografií poskytnutých výrobcom je príležitosťou napísať predávajúcemu žiadosť o poskytnutie fotografií tohto konkrétneho prípadu. Aj na fotografoch predávajúceho môže byť vec fotografovaná takým spôsobom, že jej nedostatky budú umne skryté. Požiadajte obchodníka, aby urobil fotografiu produktu na požadovanej strane.
 • Skontrolujte spoľahlivosť predajcu, štúdium jeho hodnotenia a recenzií ostatných kupujúcich.
 • Pozorne si prečítajte popis produktu, Venujte pozornosť stavu produktu (nový, použitý) a opísaným nevýhodám.

Zoberme si príklad na obrázku vyššie., Niekto predáva zoznam obchodov, kde si môžete kúpiť najnovšie modely prenosnej elektroniky.

 • Súčasne sa ako produktová fotografia použije štandardný obraz jedného zo smartfónov (1).
 • Cena tovaru je porovnateľná s pôvodnou ponukovou cenou na skutočnom telefóne (2), ale je evidentne nadhodnotená pre obvyklý zoznam obchodov, o užitočnosti ktorých sú pochybnosti.
 • Predajca má kladné hodnotenie (3), je ich však veľmi málo, čo naznačuje, že sú vyrobené z falošných účtov.
 • A už v názve sa čestne uvádza, že zoznam (4) je na predaj.

Manipulácie s cenou.

Keďže konečná cena na eBay je súčtom nákladov na produkt a jeho doručením na vašu adresu, niektorí bezohľadní predajcovia to využívajú tým, že určujú minimálnu cenu na samotný produkt (1) a výrazne nadhodnocujú náklady na doručenie (2).

Navyše vysoké náklady na dodanie nezaručujú, že vám bude tovar doručený čo najrýchlejšie. Pravdepodobne ho odošlú bežnou poštou a zvyšná suma bude kompenzovať nízku cenu samotného produktu.

Pay Fraud

Platobný podvod je, že predajca vás žiada, aby ste za zásielku zaplatili neštandardným spôsobom, ktorý je mimo kontroly spoločnosti eBay, napríklad prostredníctvom poštovej objednávky. Dnes je dobrým vkusom akceptovať platbu na eBay prostredníctvom platobného systému PayPal, ktorý spoľahlivo poistí kupujúceho. Ak predajca trvá na tom, aby sa poplatok stanovil inak, je to príležitosť na podozrenie z podvodu.

Podvod zrušením transakcie alebo uzavretím sporu

 • Podstatou tohto typu podvodu je, že po zaplatení tovaru za tovar od predávajúceho sa dostane list, v ktorom sa ospravedlňuje za to, že tovar nebol k dispozícii alebo bol beznádejne pokazený. Ako riešenie problému ponúka vrátenie peňazí, ale iba ak transakciu zrušíte.
 • Alebo predajca úmyselne neposiela tovar, takže otvoríte spor o neprijatí. Počas sporu sa ukáže, že predajcovi nevadí vrátenie peňazí vám, ale iba preto vás žiada, aby ste spor uzavreli.

Iba pozor a opatrnosť vás ochráni pred podvádzaním na eBay. Po troche trpezlivosti a krátkom čase sa zoznámite s dostupnými informáciami, určite odlíšite čestného predajcu od scammera, čo znamená ušetriť peniaze a získať tovar, ktorý ste očakávali.

Pozrite si video: Ako predávať tričká na Amazone (Apríl 2023).

Pin
Send
Share
Send
Send