Užitočné tipy

Ako sa naučiť robiť zajačikový hop

Pin
Send
Share
Send
Send


11. augusta 2014

Bez ohľadu na to, aký jazdný štýl preferuje cyklista, mal by byť schopný vykonať zajačikový hop (anglický zajačikový hop - zajací skok). Bunny-hop vám umožní prekonať niektoré prekážky, ako sú kamene, korene stromov a štrk v drsnom teréne av meste - efektívne sa vysporiadať s hranicami.

Začiatočníci musia začať trénovať na veľkej ploche bez prekážok, potom môžete ako prekážku umiestniť bezpečný predmet. Najskôr spustite sedlo. Pedále by mali byť rovnobežné so zemou, ramená a nohy mierne ohnuté, telo nakláňajte dopredu. Telesnú hmotnosť je potrebné presunúť späť cez sedlo, narovnanie rúk a nôh. Nakláňate sa dozadu, musíte potiahnuť volant do žalúdka a narovnať telo. Toto je prvá časť skákacieho zdvihu predného kolesa.

V tejto polohe začnite ťahať zadnú časť bicykla nohami hore a rukami dopredu a hore prednú časť bicykla. Skok dosahuje svoju výšku, keď sú kolená čo najviac ohnuté, ťahajú za zadné koleso a telesná hmotnosť sa pohybuje nad sedlom. Druhou časťou skoku je zdvihnutie zadného kolesa. Pristátie padá na ohnuté nohy a na obidve alebo zadné koleso.

Spočiatku by ste sa nemali obávať, ktorá noha by mala viesť, t.j. umiestnené v prednej časti. Zaujímajte najprirodzenejšiu polohu. Po zvládnutí základného zdvihu tela sa pokúste cvičiť s druhou vedúcou nohou.

Potom, ako môžete s istotou skočiť cez desať centimetrových prekážok, musíte sa presunúť z rovinného územia do horského terénu. Pokúste sa urobiť zajačikový hop na zostup. Cvičenie by malo začínať najrovnatejším svahom. Urobte rad skokov z ľavej a pravej strany pred prekážku. Vezmite prosím na vedomie: pri klesaní je potrebné kontrolovať prenos hmotnosti, aby nespadol. Počas zostupu zľahka zatiahnite zadnú brzdu a predné koleso odtrhnite zo zeme.

Pin
Send
Share
Send
Send