Užitočné tipy

Dekorácia pre domácich majstrov - príklady a fotografické nápady

Pin
Send
Share
Send
Send


Ahoj milí čitatelia! Dnes budeme hovoriť o tom, ako vytvoriť darčekovú krabičku. „Niekoľko hodín stráviť prípravou prekvapenia je nezmysel,“ odpovedáte, pretože teraz takmer všade si môžete kúpiť hotové obaly za darček akéhokoľvek tvaru a veľkosti.

Milovníci darcovstva a prijímania skutočne originálnych a nezvyčajných darčekov nás však okamžite pochopia. Dar, ktorý je vyrobený so skúsenosťami, kvalitou a dokonca ozdobený originálnym spôsobom - prekvapí každého! Pozrime sa, ako vytvoriť darček jedinečným a originálnym spôsobom?

Skvelé nápady na ukladanie dát

Jednoduché a neprepísané kartónové škatule spod topánok, súprav riadu a malých domácich spotrebičov sa môžu zmeniť na majstrovské dielo, stačí ukázať fantáziu. Hlavným kritériom pri výbere vhodného boxu je jeho dostatočná hustota a pevnosť. Tvar tiež hrá dôležitú úlohu - obdĺžnikové kartónové krabice sú oveľa pohodlnejšie.

Lepenkové škatule pod topánkami sa dajú prilepiť darčekovým papierom

Najvhodnejšou možnosťou je použitie škatúľ na topánky. V závislosti od veľkosti ich možno použiť na ukladanie rôznych vecí: šperky, doplnky, kancelárske potreby, kozmetika, náradie, detské hračky, lieky, knihy, časopisy, nejaké jedlo, priemyselné výrobky, oblečenie, obuv a mnoho ďalšieho. Okrem hlavnej funkcie - skladovanie, sa kartónové krabičky stanú neoddeliteľnou súčasťou interiéru a samozrejme aj predmetom hrdosti majiteľa.

Hrubý papier, ktorý vám pomôže

Na túto tašku môžete použiť čokoľvek: hrubý lesklý papier, noviny, časopisy. Musíte vziať do úvahy jednu vec: obal by mal byť v konečnom dôsledku navrhnutý pre množstvo daru.

Starostlivo si preštudujte obrázok nižšie a pokojne začnite! Na všetky spoje používajte lepidlo.

Dôležitá poznámka - kategoricky nemôžete na prácu použiť obojstrannú pásku, pretože je ľahké ju odlepiť.

Toto balenie je často zdobené rôznymi príveskami alebo mašľami, alebo používajú stuhy, prívesky. Ak dávate darček na Nový rok, môžete prilepiť hračku vianočného stromu, guľu, vyrezávanú snehovú vločku alebo vetvičku z vianočného stromu do tašky.

Ako používať ozdobné krabičky?

Obozretní vlastníci nemajú nič zbytočné a zbytočné a využijú všetko, čo sa dá použiť druhýkrát. Niekedy sú majstri vo svojej práci tak kreatívni, stupeň transformácie je jednoducho pôsobivý. Napríklad kreatívni ľudia dokážu ozdobiť obyčajnú škatuľku vlastnými rukami, aby konkurovali starožitným rakvám.

Je úžasné, ako môžete transformovať obyčajnú kartónovú krabicu.

Fantasy a vynaliezavosť sú najlepšími poradcami pri zdobení. Môžete použiť nápady iných ľudí a prispôsobiť ich vašim schopnostiam a materiálom. Ale nie je to len spôsob, spôsob alebo technika navrhovania škatúľ, oveľa dôležitejšia je súlad náplne a vzhľad balenia, ktorý dal „druhému životu“.

Organizér na skladovanie remesiel

Interiér každej miestnosti zdobia štýlové boxy

Takže pri práci nie je dôležitý počiatočný vzhľad nádoby, hlavná vec je, že staré boxy na obuv na dekoráciu by mali byť neporušené so správnou geometriou. Najčastejšie sa jedná o obyčajné rovnobežné rúrky alebo kocky, ale narazia aj na osemuholníkové škatule. Aj keď nie je potrebné brať kontajnery na topánky, vyrábajú sa polygonálne škatule najčastejšie na sladkosti a samotné sú dosť estetické.

Na ozdobenie starej škatule nie je potrebné profesionálny dekoratér

Remeselníci používajú niekoľko škatúľ rôznych veľkostí a tvarov, ktoré sú zdobené spoločným materiálom alebo zdobené bežnou technikou. Potom sú uložené, zviazané stuhou, niekde na prominentnej súprave. Toto balenie nie je škoda priniesť ako darček napríklad 3 škatule s bodkami, ako na fotografii.

Nepotrebná krabica na topánky, puntíkovaný papier a stuha sú všetko, čo je potrebné na vytvorenie jedinečnej dekorácie

Krabice so zložitým dekorom ozdobia každý interiér, sú vhodné ako originálny nápad na zdobenie miestnosti vlastnými rukami. Navrhuje sa zdobiť nádoby rovnakého formátu zvnútra. Tieto nové „boxy“ bez krytov môžu byť pribité na stenu ako dobrá alternatíva k policiam.

Rada. Ak sú škatule umiestnené na stene v jednej línii, je lepšie ich zosilniť spoločnou tyčou v spodnej časti.

V dekoratívnej krabici na stolíku s počítačom môžete priniesť nosenie, na ktorom sa budú nabíjať miniaplikácie. Myšlienka skrytého nabíjania je zaujímavá tým, že všetky káble budú skryté. Vylučuje tiež hľadanie niečoho, čo nemusí byť vždy v dohľade, ale môže byť kedykoľvek potrebné.

Teraz nebude nabíjanie rozptýlené po celom dome

V lepenkových škatuliach pripevnených na stenu je možné ukladať alebo zobrazovať malé predmety s nízkou hmotnosťou:

1.Podomietková zásuvka s nosenímNa ukladanie a napájanie nabíjačiek, káblov a náhlavných súprav pre mobilné telefóny.
2.Ručne vyrobenéVystavujte krásne pletené hračky, domáce šperky, detské remeslá.
3.Kozmetika, laky / nechty, predmety na starostlivosť o vlasyDýzy pre sušiče vlasov, hrebene, sponky do vlasov, elastické pásky, sponky do vlasov. Lak na vlasy a pena. Fľaše gélov, pilníky na nechty a odstraňovače lakov na nechty.
4.Zbierka mini hračiekPostavy z láskavejších prekvapení, origami hračiek, pletených postáv, Barbie oblečenia.
5.Suveníry prinesené od ostatnýchŠkrupiny, hviezdice, koraly, ježci, iné predmety pre morský život.
6.Podrobnosti o dizajnérovi„Lego“, nezostavené hádanky, odnímateľné bloky.
7.Kancelárske potrebyPísacie potreby, ceruzky, pravítka, štvorce, gumy na farby.
8.Nástroje na vyšívanieGombíky (v malých škatuliach), nite a ihly na šitie, pletacie ihlice, háčiky, nožnice.
9.Izbové rastliny milujúce tieňMini sukulenty a kaktusy (mnohé potrebujú ďalšie osvetlenie).

Vyplnenie krabice na obuv od domácich majstrov závisí od mnohých faktorov vrátane životného štýlu, koníčkov a celkového počtu malých predmetov v dome.

Pohodlné miesto na uloženie šperkov

Knihy môžu byť uložené v krabiciach na topánky

Rada. Ozdobte identické škatule ozdobnými nápismi alebo nálepkami, aby ste uľahčili vyhľadávanie toho najnutnejšieho.

Pre dekoráciu si môžete vziať starú mapu z atlasu

Originálny dizajn škatúľ vlastnými rukami vám môže výrečne pripomínať, čo je vo vnútri. Drobná krabička na ceruzky, pastelky a štetce je dekorovaná podľa témy. Nádoby na vyšívanie sú pokryté gombíkmi a inými malými vecami, ktoré je možné otvoriť strieborným alebo zlatým striekaním, ako na fotografii.

Samozrejme, zručne zdobené škatule nemožno použiť na určený účel. Navrhuje sa, aby sa večerné topánky nosené pri zvláštnej príležitosti skladovali v dekoratívnych nádobách. Môžete uložiť topánky alebo sandále na zlaté miesto cti, aby ste zanechali hmatateľnú spomienku na šťastnú udalosť (svadba, promócia, námorná plavba, výlet do Paríža).

Ak chcete, aby bol tento vintage kufrík vyňatý z krabice, budete potrebovať farbu, opasok a trochu fantázie

Krabice rôznych tvarov

V skutočnosti je výroba originálneho a kreatívneho balenia pre váš darček jednoduchšia, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. K tomu je potrebné kúpiť kancelársky nôž, ako aj listy lepenky. Pripravte ďalší dekor pomocou nástrojov, ako je zošívačka.

Je to jednoduché: nakreslite a vystrihnite konkrétnu šablónu z listu papiera (často sa používa v budúcnosti), preneste hotovú šablónu na hrubý papier a výsledný obrobok opatrne odrežte. Potom urobte zárezy na zákrutách a vytvorte škatuľu.

Čokoladnice

Neobvyklý darček v podobe čokoládovej tyčinky. Jedná sa o balík, ktorý meria ako štandardná čokoláda. Obsahuje akúkoľvek sladkosť, ako aj duchovnú originálnu túžbu. Príplatok za hotovosť sa tiež často ukladá do čokoládovej škatule. Peniaze si môžete uložiť v záložke.

Čokoládovú škatuľu môžete ozdobiť pre každú dovolenku. Napríklad na Silvestra sa čokoládová tyčinka často zabalí do bieleho papiera, kreslí sa snehuliak a na vrchu sa prilepí klobúk. Existuje veľa spôsobov, ako ozdobiť ktorýkoľvek z vašich darčekov.

Praktické tipy skôr, ako začnete

Pred procesom dekorácie:

 1. Prezrite si všetky boxy na obuv a ďalšie dostupné v dome a vyberte si z kartónu ten najnovší, celý.
 2. Distribuujte, podľa ktorých položiek budete tieto boxy používať v budúcnosti.
 3. Pripravte si miesto (s dobrým osvetlením) a náradie pre prácu.
 4. Zhromaždite všetko, čo môže byť potrebné ako obalový materiál a malý dekor, kúpte chýbajúce (lepidlo, papier).
 5. Rozhodnite sa o technike zdobenia škatúľ vlastnými rukami (quilling, decoupage, origami atď.).

Dekorácia v krabičke s kúskami tapiet a gombíkmi

Skúsení remeselníci vedia, že tvorivosť si vyžaduje dostatočný priestor na stole na rozmiestnenie potrebných položiek. Je žiaduce odstrániť všetok nadbytočný obsah, aby nedošlo k rozptyľovaniu tvorivého procesu. Faktor voľného času je tiež dôležitý - nemusíte sa vždy chcieť vrátiť k neúplným prácam na zdobení krabíc, ale musíte začať, keď existuje motivácia a túžba to urobiť sami.

Zostávajúce tapety - vhodný materiál na zdobenie škatúľ

Dôležité! Rozmýšľajte širšie, používajte nápady iných ľudí, možno máte zaujímavejšiu klapku, kúsky tapiet alebo baliaci papier, ako napríklad v príkladoch. Konečný výsledok priamo závisí od nich.

Originálna dekorácia boxu z juty

Pre väčšinu druhov výšiviek sa používajú približne rovnaké sady nástrojov a dostupné nástroje:

 • lepidlo (PVA, „tekuté nechty“, silikón atď.),
 • ostré nožnice a kancelársky nôž,
 • zošívačka so sponkami,
 • obojstranná a jednoduchá páska,
 • štvorec a pravítko,
 • priadza, stuhy, nite,
 • striekacia farba
 • guma, značkovacia ceruzka, krieda, fixka.

Pred prácou vykonajte potrebné merania - základný materiál by mal stačiť na ozdobenie škatúľ vlastnými rukami. Dekorácie sa dajú ľahko meniť.

Tematický zábal

Tu môžete stavať na záujmoch osoby, ktorej darujete. Pre cestujúcich si môžete zabaliť svoj darček na štandardnej geografickej mape, pre milovníka hudby - na obrázku poznámok, pre športovcov - na obrázok medailí a pohárov.

Pamätné darčeky v originálnom obale

Môžete si kúpiť niečo za darček ľuďom drahým do svojho srdca, ale keď je k tomu pripojená práca vašich vlastných rúk, je to dvojnásobne príjemné. Rovnakou technikou alebo bežnými materiálmi sa dajú ozdobiť rámčeky, rámy a fotoalbumy. Na tento účel sú vhodné malé škrupiny, sušené kvety, strúhanka drahokamov alebo iného prírodného materiálu.

Krásny darčekový obal sa ukáže, ak zabalíte škatuľu do pytloviny a ozdobíte kvetmi z motúzov

Najčastejšie pre dekoráciu darčekovej škatule vyzdvihnú niečo z kategórie šperkov vlastnými rukami:

 • krásne gombíky
 • umelé perly
 • malé a stredné korálky,
 • malé korálky
 • kusy retiazky, staré brošne, náušnice, prívesky.

Obaly na obuv sú nielen užitočné, ale aj veľmi vzrušujúce

S týmito materiálmi môžete ozdobiť darčekové materiály (knihy, zápisníky, denníky). Špeciálne navrhnutá škatuľová nádoba robí z tohto darčeka mimoriadne nezabudnuteľnú ponuku. Krásne zdobená krabica na topánky je skvelým balením na domáce pečenie. V pôvodnom obale môžete svojmu šéfovi alebo priateľke niečo dať so sladkou hostinou. Toto je skľučovadlo, sušienky, domáce čokolády alebo koláče podľa vlastného receptu (bude napísané vnútri na veku).

Prírodné materiály

Nezabudnite tiež na prírodné materiály, pretože prírodné a prírodné šperky na daroch boli vždy ocenené tak v minulosti, ako aj dnes. Tento druh výzdoby sa často nazýva ekologický štýl. Ako základ pre toto balenie sa často používa sulfátový papier a ako dekorácie sa používajú kužele, vetvy z jedľových stromov, kvetiny, bobule, orechy, drevené figúrky a svetlé perie vtákov.

Pyramída je veľmi neobvyklé a originálne balenie. V ňom môžete dať nejaké pekné malé prekvapenie a dať pre každú príležitosť. Na jej vytvorenie vlastnými rukami sa používa obojstranný papier tak, aby bol krásne navrhnutý aj vnútorný povrch krabice. Takéto obaly môžete vyrobiť veľmi rýchlo (približne 15 minút) a jednoducho.

Na to budete potrebovať:

 • krásny papier
 • obyčajné nožnice
 • dobré lepidlo
 • tenká stuha v harmónii s papierom,
 • rozmanitá výzdoba.

Použitie rôznych materiálov: krabičky na zápalky, plechovky

Ak chcete, aby sa váš darček líšil od ostatných, aby ste si ho na chvíľu zapamätali a na prvý pohľad prekvapili, musíte použiť niečo neobvyklé.

Napríklad, ak máte dar malých rozmerov, môžete ho vložiť do obyčajného krabičky na zápalky alebo do škrupiny z matice. A tiež:

 • namiesto bežného papiera používajte bežné noviny,
 • šijacie boxy zo zvyšných kariet,
 • dajte darčeky do zásobníkov na vajcia
 • zdobené sklenené poháre.

Existuje veľa možností, najdôležitejšou vecou je vaša fantázia!

Zamerajte sa na podrobnosti

Mnohí zabúdajú, že sú to detaily, ktoré dávajú darčeku jeho jedinečnosť a originalitu. V prípade, že váš obal je už veľmi jasný a nezvyčajný, môžete to urobiť bez rôznych doplnkov, pretože inak bude súčasnosť vyzerať báječne. Ak je však váš obal darom štandardného, ​​klasického vzhľadu, detaily sú jednoducho nenahraditeľné.

Tu môžete použiť všetko od špáradiel po srdcia vyrobené z látky a ešte oveľa viac.

Papierová dekorácia

Na ozdobenie škatule budete potrebovať:

 • kompaktný box
 • základný papier (tlač fotografií, tapety na pozadie, hologram),
 • dobré lepidlo
 • zošívačka a lepiaca páska.

Je potrebné zabaliť krabicu a veko materiálom pozadia, ale tak, aby bolo menej ohybov. Rohy musia byť zabalené veľmi opatrne a papier musí byť zaistený odrezaním prebytku.

Stačí „vyskúšať“ papier do škatule a ohnúť okraje tak, ako je to znázornené na fotografii

Papier jemne ohnite pozdĺž vyznačených línií ohybu, potom rozbaľte hárok a odrežte ho

Položte krabicu na blank a papier prilepte lepiacou tyčinkou

Spodok škatule môže byť lemovaný zamatovým papierom alebo tenkou lepenkou, ktorá zakryje zabalené rohy. Rovnakým spôsobom zabalíme veko.

Ak používate obojstranný papier, zadný kryt môžete prilepiť

Potom sa rozhodneme, ako originálne ozdobíme krabicu vlastnými rukami na veku - dekor môže byť objemný. Sú to stuhy a papierové figúrky - srdcia, kvety, hviezdy. Výzdoba veka sa môže meniť v závislosti od toho, čo sa bude skladovať vo vnútri alebo sa bude prezentovať ako hlavná prezentácia.

Japonský „Furoshiki“

Druh umenia „Furoshiki“ (doslova preložený ako „kúpacia rohož“) je metóda elegantného dizajnu na kúsok obyčajnej látky. Druh príbuzného origami, ale pracuje sa iba s textilom. Táto technika sa používa veľmi dlho a používa sa v starovekom Japonsku.

Nižšie je uvedený podrobný diagram toho, ako zostaviť krabicu - vyjde to veľmi pekne)

Môžete tiež sledovať video:

Látkové dekorácie

Zvyšky krásnej látky sú vynikajúcim materiálom na vyšívanie, premýšľajte o tom a diskutujte o tom, ako ozdobíte krabicu na obuv vlastnými rukami. Lepenie nie je vhodné, pretože lepivá látka sa často objavuje cez vlákna. Musíme sa obmedziť na utiahnutie skrinky a jej veka. Tkaninu je možné upevniť pomocou obojstrannej pásky a zošívacích svoriek.

Pripravíme látku, čipku, lepidlo, obojstranný hovädzí dobytok, nite a zošívačku

Rada. Pokúste sa prilepiť na malú chlopňu, nemusí byť zrejmá na vybranej hustej tkanine alebo ekologickej koži.

Na pripevnenie kartónovej škatule:

 • koža a ekoskin (koženka, dermantín),
 • zamat a velúr
 • žakár a brokát,
 • jeans bunda,
 • silné hodváb a ľan
 • nábytkové kŕdeľ a faux semiš,
 • guipure (iba pre dekor, je ťažké skryť švy a rohy).

Kreslenie farebnej tkaniny je tiež dôležité, bude to dať ďalší zmysel pre dar a zdobenie krabice s vlastnými rukami. Vďaka jasným farbám bude ponuka pôsobivejšia, puntíky a kvetina - doma teplo, srdce a ruže - zmyselnejšia romantika.

Rozstrihnite látku na požadovanú veľkosť, prilepte lepiacu pásku na vnútornej strane a zasa zasuňte na všetky strany krabice

V rohoch okrajov látky fixujeme lepidlom a potom ozdobíme čipkou

Je lepšie vziať si na veko škatule inú látku - dekor bude oveľa zaujímavejší

Darčekové značky

Takéto letáky s malými doplnkami vo forme originálnych nápisov potešia veľmi veľa, pretože v podstate ide o konečný dotyk produktu.

Štítky sa dajú ľahko vyrobiť samostatne pomocou rôznych dekoratívnych metód „dozrievania“ papiera (je namočená v slabej káve alebo slabo uvarenom čaji, nasleduje proces rozdrvenia na surový papier, papier môžete mierne roztrhnúť po okrajoch a ešte oveľa viac).

Použitie sulfátového papiera

Lesklý darčekový papier je dôležitou súčasťou každého darčekového balenia. Однако она выглядит довольно стандартно и многим уже успела надоесть. На замену этой бумаги можно использовать экологичную крафт-бумагу, которая выглядит замечательно и ее можно купить во всех канцелярских магазинах.

Aby ste sa uistili, že obal nie je nudný, musíte ho nejakým spôsobom ozdobiť. Kreslenie rôznych postáv a vzorov môžete použiť pomocou fixky alebo farieb alebo pomocou prilepenia fotografie priamo na obálku - hlavnou vecou je vaša fantázia.

Výzdoba skrinky sofistikovanou technikou

Tí, ktorí majú radi určitý druh vyšívania, majú možnosť svojimi vlastnými rukami preukázať svoj talent v dekorácii škatule na topánky.

Najpopulárnejšie techniky zostávajú nasledovné:

 1. Objemový origami (obrázky z papierových blokov zostavené do obrázkov) a planárne použitie.
 2. Quilling (pripomína prvky odvíjaného hadca zoskupeného v objektoch).
 3. Odvarovanie (použite špeciálne servítky so vzorom).

Krásna škatuľka zdobená obrúskami

Samozrejme, môžete zvládnuť akúkoľvek techniku ​​od nuly, ale je lepšie pracovať s príslušnými zručnosťami. Aj keď nie je nič nemožné, keď existuje túžba - akúkoľvek techniku ​​je možné naučiť za pár hodín, pozerať sa na majstrovskú triedu na videu a zdobiť krabicu na obuv vlastnými rukami.

Použitie ozdobných šperkov

Pri štúdiu jedinečných metód darčekového balenia je potrebné hovoriť o snáď najneobvyklejšej metóde zdobenia prekvapení - urobiť niečo jedlé. Napríklad lízanky, krásne zdobené sladkosti alebo chutné sušienky vo svetlých obaloch urobia z darčeku jedinečný a nenapodobiteľný, ale aj zalievanie úst. Môžete použiť čokoľvek chcete, hlavnou vecou nie je preháňať to, spoznať vkus osoby, používať svoju fantáziu a zariadiť všetko podľa chuti.

A nezabudnite, že najdôležitejšou vecou v procese balenia darčekov je získať potešenie a potešenie z vytvorenia darčeka. Verte mi, dokonca aj lesklý papier a darčekové stuhy dokážu absorbovať vaše emócie a teplo a osoba, ktorej budete tento krásne navrhnutý darček venovať, ho určite pocíti!

Nezabudnite o tomto článku hovoriť so svojimi priateľmi a známymi na sociálnych sieťach. Až nabudúce a všetko najlepšie!

Kde začať

Predtým, ako budete pokračovať v úprave boxy na topánky, je potrebné zabezpečiť všetko, aby ste sa podrobne neoddelili od pracovného procesu:

 • vyberte správny box, premýšľajte o jeho dizajne,
 • vyberte si pohodlné a dobre osvetlené pracovisko,
 • nájsť dostatok materiálu
 • pripraviť náradie: nožnice, kancelársky nôž, lepiacu pásku, lepidlo atď.
Originálne osvetlenie boxov

Výber materiálov na dekoráciu je veľmi jednoduchý. Môžete ich jednoducho namaľovať, nalepiť na dekoráciu papierom, farebným papierom, tapetou, novinami, hudobnými listami, mapami, obrúskami, pečiatkami, jutovým lanom, vlnenými niťami. Tiež výrobky pokryté rôznymi druhmi tkanín, stuhy, dermatín, olejová utierka vyzerajú veľkolepo. Detské krabičky môžu byť prilepené obalmi na cukríky, farbiacimi plachtami, nálepkami, cetkami, zápalkami, kresbami zvierat alebo obľúbených postáv, detailami, mozaikami.

Najobľúbenejším spôsobom zdobenia krabíc na topánky je ich prilepenie papierom alebo handrou.

Ako nalepiť krabicu papiera

Dokonca aj tapety príde vhod.

Na dekoráciu krabíc na topánky vlastnými rukami sú tapety dokonale vhodné, zvyšky ktorých nájdete v každej domácnosti. Na prilepenie škatule vinylovou alebo netkanou tapetou potrebujete lepidlo na tapety a ak je vybranou tapetou papier, bude to lepidlo PVA. Najprv musíte zmerať kúsok tapety vhodnej veľkosti, pričom treba zohľadniť okraj pre kolo a k nemu pripevniť samotnú krabicu. Ceruzkou je potrebné zakrúžkovať obrys dna, potom ohnúť tapetu z rovnobežných strán škatule, pevne ju pritlačiť k stenám a ohnúť záhyby prstami. Rozviňte to isté z iných strán. Po vyskúšaní musíte odrezať prebytočné kúsky a môžete pokračovať v lepení. Najprv musíte rozmazať spodok, pripevniť ho k vzoru, potom po stranách, jemne stlačiť a narovnať plátno a potom dovnútra.

Dokončenie krabice s kúskami tapiet, spájkovaním a gombíkmi

Rovnakým spôsobom môžu byť škatule pokryté látkou. V tomto prípade je dobré ako obojstrannú lepiacu pásku použiť obojstrannú pásku, pretože lepidlo môže látku namočiť a zanechať na nej škvrny.

Dekor dekorácie

Technika decoupage je založená na prilepení vyrezaného vzoru k povrchu predmetu a fixácii výslednej kompozície lakom.

Papierové obrúsky sú vynikajúce na dekupáž. Predovšetkým by škatuľka na topánky mala byť natretá farbou a nechať schnúť. Zvyčajne musíte použiť niekoľko vrstiev, všetko záleží na pôvodnom pozadí poľa. Potom by ste si mali vytvoriť zloženie servítok s vhodným vzorom alebo vzorom. Po starostlivom nasadení musíte na krabičku pripevniť obrúsku smerom nahor a jemne na ňu nalepiť štetcom. Pod vložku nie je potrebné nanášať lepidlo. Takto sú všetky prvky obrázku zlepené. Po úplnom zaschnutí sa nanesie lak. Prvky môžete maľovať farbami, aby ste skryli miesta, kde sa obrázky kombinujú, a poskytli obrázku hotový vzhľad. Ďalšia vrstva laku - a umelecké dielo je pripravené.

Je potrebné poznamenať, že ak je škatuľa lesklá, musíte sa najprv zbaviť vrchnej vrstvy brúsnym papierom.

Originálny dizajn

Gombíky sú jedným z veľmi účinných materiálov na ozdobu z dôvodu rozmanitosti ich tvarov, farieb, veľkostí. Krabice môžu byť jednoducho úplne zalepené pomocou gombíkov, môžete nalepiť iba veko alebo nejakú samostatnú stranu, alebo môžete z gombíkov vyložiť určitý vzor alebo vzor. Na zjednodušenie práce je možné prvú vrstvu gombíkov prilepiť ich rozmiestnením lícom nadol na stôl, povrchom škatule namazať lepidlom, pripevniť na gombíky a pevne zatlačiť. Budete musieť tvrdo pracovať na ďalšej vrstve gombíkov, každý prilepiť samostatne, aby ste skryli všetky medzery. Ak sa rozhodnete znázorniť akýkoľvek vzor, ​​najprv musíte povrch krabice na topánky pokryť farbou, papierom alebo handrou. Potom nakreslite obrázok na povrch a prilepte ho pomocou tlačidiel.

Podobne môžete ozdobiť kartónovú krabicu s mincami, flitrami, korálkami, kamienkami, zápalky, tyčinky na počítanie, farebné ceruzky.

Každá dekoračná metóda má svoje nuansy.

Pri práci s rôznymi materiálmi vždy existujú klady a zápory (pozri tabuľku)

Dekoračná metódaPomocné nástroje a materiályFunkcie práce
Náter na papierové škatulenožnice, ceruzka, pravítko, lak,

PVA lepidlo, kancelársky nôžvyrábať rýchlo a ľahko, dostupné materiály
Uťahovanie tkaninami, stuhami atď.Mydlo na značenie, lepidlo alebo obojstrannú páskubohatý vzhľad, vhodný na výrobu rakiev
decoupageakrylové farby, brúsny papier, vyrezávané kresby,usilovná práca vyžadujúca zručnosti a trpezlivosť
Akrylové farbyfarby, štetce, laky, jednoduché ceruzky,brúsny papiervýrobný proces je oneskorený z dôvodu potreby počkať, kým každý náter farby a laku nezaschne
Pomocou gombíkov, flitrov, mincí, kamienkov a podobných materiálovpriehľadný priľnavý moment, papier alebo tkanina pre podkladVzhľadom na pôvodný vzhľad hotového výrobku bude práca vyžadovať starostlivosť, pretože lepenie malých častí bude vyžadovať veľa času

Vzrušujúci proces premeny obyčajnej skrinky na umelecké dielo pre každého môže byť veľmi užitočným koníčkom. Je lepšie sa nezaoberať jednou vecou, ​​ale vyskúšať rôzne spôsoby dekorácie. Na to budete potrebovať veľa času a trpezlivosti, ale konečný výsledok nepochybne stojí za námahu.

Čo je možné ukladať do kartónov?

Malé uzamykateľné skrinky sú darom nebesia pre majiteľov malých balení, v ktorých je problém so skladovacími systémami akútny. Sú kompaktné a pohodlné na používanie, môžu sa skryť pod posteľ, položiť na skrinku, vložiť do výklenku alebo mezanínu. Ich výhodou sú malé rozmery a priestrannosť.

Tu je krátky zoznam toho, čo možno uložiť v kartónových škatuliach:

• Detské hračky. Najmä návrhári a hádanky s malými detailami.
• Kozmetika, šperky, vlasové doplnky. Túto myšlienku správne oceňujú dievčatá, ktoré sa o seba radi starajú.
• Poplatky z telefónov, tabletov, notebookov. Tieto položky často nemajú konkrétne miesto a vždy budú na jednom mieste, čím sa skráti čas na nájdenie správneho poplatku.
• Uteráky, detské potreby, plienky. U novorodenca sú také škatule nevyhnutné. Systematizujú ukladanie vecí osobnej hygieny pre dieťa. Je pravda, že pre takúto škatuľu je lepšie ušiť textilný poťah, ktorý sa dá vybrať a umyť.
• Príslušenstvo pre kreativitu. Kreatívni ľudia majú vždy veľa nástrojov na implementáciu svojich nápadov. Pre umelcov sú to ceruzky, farby, náčrtky, kefy, papier, pre milovníkov šitia a pletenia - nožnice, nite, priadze, ihly. Všetky tieto položky môžete udržiavať v poriadku pomocou kartónov.
• Topánky. Môže to byť paradoxné, ale v krabiciach na topánky si môžete uložiť ... topánky! Napríklad v zime sem vložte letné sandále a sandále av teplej sezóne schovajte topánky a topánky.

Pin
Send
Share
Send
Send