Užitočné tipy

DIY puzdro na telefón: 12 zaujímavých spôsobov

Pin
Send
Share
Send
Send


Svetlé, elegantné poťahy dizajnérov nie sú len metódou na zlepšenie estetických vlastností vášho prístroja, ale tiež zvyšujú prevádzkovú bezpečnosť. Náklady na takéto príslušenstvo sú vysoké, čo si nie každý môže dovoliť. Je možné vyrobiť puzdro na telefón tým, že mu dodáme potrebné vlastnosti a vlastnosti?

Ponúkame vám možnosť študovať až 17 rôznych spôsobov vytvárania obalov doma. A tiež môžete zmeniť priehľadný nárazník vyrobený zo silikónu, vytvoriť jedinečný dizajn a ozdobiť ho pomocou najjednoduchších predmetov. Využite svoju fantáziu, zdieľajte svoje dojmy a tipy na konverziu svojho smartfónu na estetické a elegantné zariadenie. Zanechajte komentáre a fotografie svojim remeslám, podeľte sa o svoje dojmy a nové nápady v komentároch k článku.

Prečo to robia obaly sami?

Odpoveď na túto otázku bude obsahovať naraz tri faktory, z ktorých každý je dôležitý pre určitý okruh používateľov modulov gadget. Prvým faktorom sú vysoké náklady na skutočne originálne značkové výrobky. Príslušenstvo pre nové modely telefónov má stále väčší počet vlastností a predsa ich výroba, resp. Konverzia z obyčajného priehľadného nárazníka je k dispozícii každému.

Druhým faktorom je túžba vyrobiť puzdro na telefón vlastnými rukami určitej farby, tvaru a majúcich špecifické vlastnosti. Ak nenájdete produkty ani v kolekciách popredných značiek - ukážte trochu fantázie, využite početné triky a tipy z nášho článku na vytvorenie prípadu, ktorý bude úplne uspokojovať vaše želania a požiadavky.

Posledným tretím faktorom sú časté zmeny obrazu. Oba faktory sa tu skombinujú - je nerentabilné kupovať kryty pre každý obrázok a bude veľmi ťažké vybrať si sadu určitých vzhľadov. Vďaka našim odporúčaniam a podrobným pokynom môžete vytvoriť obal pre akýkoľvek štýl, ktorý dokonale dopĺňa obraz originálnym doplnkom.

Populárne farby na poťahy

Abstraktné vzory, zmes najjasnejších farieb a drevených alebo dokonca kovových výrobkov - to všetko je v trende už druhý rok. Teraz sú stále častejšie aj bambusové kryty, ktoré ani nie sú ozdobené ďalšími prvkami. Môžete tiež vytvoriť podobné príslušenstvo, ale ako základ použite kartón, priehľadné puzdro alebo ešte exotickejšie možnosti.

Príslušenstvo by malo mať nielen trendovú farbu, ale malo by sa zhodovať s vytvoreným obrázkom. Vyberte obaly pre obrázok, ktorý vytvoríte, so zameraním na dodržiavanie základných pravidiel štýlu.

Podrobné obaly pre domácich majstrov

Našimi pokynmi si pre svoj telefón môžete vyrobiť puzdro pre domácich majstrov z papiera, lepidla, guličiek, tkaniny a ešte oveľa viac. Každý produkt bude originálny, pretože ho vytvoríte z týchto materiálov a takým spôsobom, ako to umožní fantázia. Pri každej textovej inštrukcii pripájame podobnú metódu aj pri kontrole videa. Jasne uvidíte, že vytvorenie dizajnérskeho príslušenstva nie je také zložité, ako sa zdá, ale na prácu bude stačiť najjednoduchšie nástroje a materiály.

Horúce lepiace puzdro

Prvá inštrukcia bude jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vytvoriť ochranu a dekoráciu vášho smartfónu. Táto metóda umožňuje použitie silikónového lepidla a minimálne úsilie na vytvorenie jedinečného príslušenstva, ktoré bude mať vysoký stupeň ochrany. Vo videu môžete jasne študovať jednu z metód tvorby av pokynoch sa pokúsime uviesť všetky hlavné body a jemnosti. Upozorňujeme, že pri video inštrukcii sa používajú dva druhy lakov - farebný a priehľadný so iskrami, čo výrazne zvýši estetiku zariadenia.

Táto metóda sa nazýva aj zdobenie telefónu. Pamätajte, že na vykonanie takejto dekorácie alebo na vytvorenie originálneho silikónového puzdra by malo dôjsť až po všetkých bezpečnostných opatreniach. Najmä počas prevádzky by sa na displej nemala dostať žiadna kvapka lepidla, čo môže poškodiť dotykovú obrazovku.

Nebojte sa experimentovať, pripravte si všetky nástroje vopred a postupujte podľa pokynov. Prácu rozdeľujeme do nasledujúcich etáp:

 1. Pripravujeme nástroje a materiály. Potrebujete lepiacu pištoľ, ktorá vyhrieva lepiace kolíky. Nezabudnite si kúpiť pergamenový papier - je to zariadenie, ktoré bude chrániť vaše zariadenie a zároveň uľahčuje proces vytvárania príslušenstva. Ako pomocné predmety bude potrebné vziať zápalky, laky alebo akrylové farby, ako aj lepiacu pásku a fixy.
 2. Príprava na pracovný telefón. Príprava spočíva v zabalení do všetkých strán pergamenovým papierom. Všetky strany telefónu by mali byť zabalené čo možno najtesnejšie, najmä na zadnú stranu, na ktorú bude nanesené lepidlo. Papier môžete fixovať páskou.
 3. Nakreslite značku na spodnú časť obrázka. Obrysy obrázka môžu byť nakreslené značkou, čím sa vytvorí špecifický obrázok alebo abstraktný obrázok. Je dôležité vziať do úvahy iba jeden faktor - každý riadok obrázka zvýši rigiditu, čo bude vyžadovať zohľadnenie absencie dutín vo veľkých množstvách.
 4. Naneste lepidlo. Lepidlo nanášame pozdĺž obrysu telefónu, pretože to nebude len ozdoba, ale musí tiež držať celú štruktúru na gadgete. Každý špendlík použitý v pištole bude stačiť na nakreslenie obrysu alebo vykonanie trojrozmerného kresby. Na vytvorenie dostatočne hustého krytu, ktorý bude slúžiť ako bezpečnostný nárazník, potrebujete minimálne dve lepidlá.
 5. Počkajte, kým lepidlo nestvrdne a odrežte prebytočné diely. Typicky budú takýmito časťami zhluky lepidla v upevňovacích bodoch na strane displeja. Nezabudnite tiež na potrebu ponechať otvory pre fotoaparát a reproduktor, otvory, pre ktoré bude potrebné ich vyrezať, ak nie sú pripravené vopred.
 6. Odstráňte prebytočné vlasy a pavučiny. Pomocou ľahkej vykurovacej zápalky (môžete použiť zapaľovač) ľahko odstrániť pavučinu lepidla a vzniknuté chĺpky. Kryt by mal mať rovnakú hrúbku na všetkých stranách a bez previslých častí (môžete ho tiež rezať nožom).
 7. Naneste lak alebo farbu. Tento krok nielen ozdobí a zlepší estetiku nášho produktu, ale tiež mu dodá väčšiu rigiditu. Je lepšie použiť lak na nechty, ktorý po vytvrdnutí bude mať väčšiu tuhosť. Srsť by mala byť vonkajšou a vnútornou stranou, ale nenatierajte ju na kryt, kým nie je úplné vyschnutie.

Celý telefón môžete pokryť v jednej vrstve bez toho, aby ste sa obťažovali tvorbou výkresov. Táto metóda však nebude veľmi relevantná z hľadiska spotreby materiálu a nebude vždy prinášať požadovaný výsledok kvôli problémom s presným a rovnomerným nanášaním lepidla. Na nanášanie náterov môžete použiť priehľadný lak, ak ste počas spevu pavučiniek a nití nezanechali na lepidle tmavé stopy sadzí.

Chcel by som hneď zdôrazniť, že v prípade mobilného telefónu z papiera si môžete urobiť obaly niekoľkými spôsobmi. Táto možnosť sa považuje za rozpočtovú a umožňuje vám chrániť zariadenie pri neočakávaných cestách alebo výletoch, napríklad pri návšteve pláže. Úplným zabalením telefónu a jeho ponechaním na voľnom používaní podľa pokynov na videu ochránite zariadenie pred prachom, pieskom alebo inými negatívnymi podmienkami.

Jednoduchšiu metódu môžete použiť jednoduchým zabalením smartfónu, preto budete musieť vykonať nasledujúce akcie:

 1. Prístroj je položený na vodorovne položenom liste (zdvojený).
 2. Telefón je zabalený na koniec listu a úplne sa skrýva v papieri. Horné okraje sú rovnomerne po oboch stranách otočené asi o centimeter.
 3. Otočte strany v malých segmentoch.
 4. Otočte dno.
 5. Rohy dole ohýbame a všetky zabalené časti pripevňujeme lepidlom.

Ak chcete získať krásny papierový obal, nemusíte používať metódy origami. V tomto videu jasne vidíte, že zdobenie vášho zariadenia je jednoduché a rýchle. Výzdoba stačí odrezať umiestnením listu papiera pod silikónové príslušenstvo. Môžete ho kresliť sami alebo použiť hotové obrázky, vystrihnúť listy z časopisov alebo vytlačiť tlač.

Z gumových pások

Táto metóda vyžaduje výber niekoľkých farieb elastických pásov, ako aj použitie stroja a háčika na tkanie. Vo videonávode sa môžete naučiť metódu tkania iba s jedným háčikom a my vám podrobne povieme, ako používať stroj na tkanie a ako si vyrobiť kryt zo sady 500 gumičiek.

Začnime pracovať s druhým kolíkom, nasadzujeme ďasno a hádzame ich na tretí kolík v dolnom rade (priečne). Ďalej vykonáme nasledujúce akcie:

 1. Elastické pásy kladieme priečne od spodného kolíka k tretiemu radu hore.
 2. Podobne si navlečte gumové pásky z tretieho špendlíka a hodte ich do štvrtej rady. Výsledkom budú tri krížiky.
 3. V strede míjame dva kolíky, pletené podobne ďalšie štyri kríže. Výsledkom by malo byť, že okrem krížikov by sa dva okraje mali na okrajoch uvoľniť.
 4. V nasledujúcom rade sme nasadili gumové pásky na horný rad a dolný v opačnom smere. Podobne sme položili všetky kolíky v predchádzajúcom riadku.
 5. Otočením stroja vodorovne bez toho, aby ste sa prekrížili zdola, hádzajte ďasno na vrchol. Tiež opravíme zvyšnú gumu z horného radu, vrátane použitia dvoch kolíkov uprostred.
 6. Po dokončení rovnakých krokov pre druhú stranu musíte odstrániť gumový háčik (dva kusy) z každého kolíka dole. Stredné kolíky opäť preskočíme a na každom kolíku zostanú dva gumené pásy.
 7. Vykonávame ďalší riadok v inej farbe (vykonávame akcie pre druhý riadok v treťom). Odstránime dve slučky v kruhu okolo stroja a potom namiesto toho nasadíme elastické pásky inej farby. Potom odstráňte spodné slučky.
 8. Striedaním farieb elastických pásov vykonávame akcie pre ďalšie dva riadky. Pre každý riadok je potrebné nasadiť a odstrániť slučky.
 9. Potom urobte otvor pre obrazovku. Aby ste to urobili, budete musieť stroj vertikálne prevrátiť, odstrániť spodné gumené pásky z tretieho kolíka a potom ich hodiť do štvrtej rady. Posledná slučka by mala byť na siedmom kolíku.
 10. Odstráňte slučky zo stredných kolíkov (zo všetkých piatich). Po stranách sú len tri obsadené miesta. Tiež obliekame nasledujúce riadky a postupujeme v kruhu. Na jednej strane zostáva 5 pinov.
 11. Po odstránení dolnej ďasná necháme dve slučky. Pletíme podobne ďalších 11 radov, nezabudli sme zmeniť farbu pri výbere elastických pásov. A tiež sme pletené riadok v kruhu, vyplnenie každý pin.
 12. Ak necháte päť kolíkov, ktoré sa predtým nepoužili, odstráňte gumu z ostatných spodných kolíkov. Vynecháme pracovné špendlíky (dva), z tretej odoberieme spodné slučky a hodíme ich na ďalšiu. Pokračujeme v postupe až do úplného uvoľnenia posledných dvoch kolíkov. Tiež pliesť ďalšie riadok.
 13. Pri vertikálnom otáčaní stroja vyberte slučku z 2 kolíkov v pravom rade a hádzajte ju na ďalší. Posledná slučka bude hodená na 4 kolíky.
 14. Odstránime spodné slučky na 3. a 2. kolese.
 15. Ak opustíme stred dvoch kolíkov, obtočíme sa a odstránime aj spodné.
 16. Ďalší riadok - nasadíme všetky gumové kolíky a odstránime slučky bez toho, aby sme ovplyvnili kolíky, ktoré obsahujú 2 gumy.
 17. Horná a dolná slučka na prvom kolese sa vymieňajú, potom musí byť horná slučka hodená k nasledujúcemu kolíku, ktorý spája štruktúru.
 18. Na nasledujúcich kolíkoch odstráňte spodné slučky a preneste ich do nasledujúcej v rade kolíkov. Potom sme pletli obvyklý rad.
 19. Aby sme uzavreli výsledné príslušenstvo, musíme urobiť sériu krížov, podobných prvému postupu tkania. Nasledujúci riadok použije protiľahlé kolíky na kríže.
 20. Odstráňte slučky zo spodnej časti a na kolíky ponechajte gumové kolíky. Výsledkom je, že na spodnom kolíku by mali vystupovať tri gumy. Podobne prenášame spodné slučky na ďalšie kolíky a pleteme ďalší rad.
 21. Okrem toho, vezmite gumu, pripevnite ju uzlom na pravej strane a odstráňte kryt. Nasmerujeme lepiacu gumu dovnútra, skryjeme uzol a výsledný kryt položíme na telefón.

Mimo balón

Táto metóda bude najjednoduchšou metódou na vytvorenie jedinečného, ​​svetlého a lacného príslušenstva, odolného voči vlhkosti a nainštalovaného do telefónu za 10 sekúnd. Ako vidíte vo videu, potrebujete iba balón a túžbu chrániť svoj gadget.

Ak chcete vytvoriť ochranu, musíte nafúknuť guľu podľa vášho výberu farby. Puzdro bude pevne zakrývať boky telefónu a zozadu, pričom zostane prístup na dotykovú obrazovku a nebude to prekážať jeho práci. Nafúknutú guľu položte na rovný povrch, pričom držte bradavku. Ďalším stlačením telefónu, jeho zatlačením do gule sa postupne vypustil vzduch.

Výsledkom je, že guľa obaluje zariadenie tak, aby tesne priliehala a nedovolila vlhkosti kontaktných otvorov. Plávanie s týmto príslušenstvom sa, samozrejme, neodporúča, ale ideálny je jednoduchý spôsob ochrany vášho zariadenia pomocou vymysleného krytu za pár sekúnd.

Obálka

Pretože uvažujeme iba o možnostiach výroby obálok z najjednoduchších objektov a materiálov pomocou dostupných nástrojov, bude kniha obálok vychádzať z jedného z nich. Z tohto dôvodu sme vybrali starý notebook s jasným dizajnom a jeho výroba trvá iba 10 minút. Vo videu môžete vizuálne študovať proces vytvorenia poťahu s mäkkým čalúnením z obrúskov a zapínania vo forme gumičiek.

Ak chcete vytvoriť také príslušenstvo, ktoré vám umožní nielen poskytovať ochranu, ale tiež používať váš smartphone na pohodlné sledovanie videa, pripravte také nástroje a materiály:

 1. Nožnice. Budú potrebné odrezať obrúsky pod telefónom.
 2. Papierový nôž. Pomôže to zbaviť sa listov poznámok.
 3. Svetlý papier. Ozdobte vonkajšiu stranu príslušenstva.
 4. Clay. Na bezpečné uchytenie môžete použiť akýkoľvek druh lepidla.
 5. Dve gumové pásky. Vyberáme elastické pásy, ktoré nie sú príliš široké, ale dostatočné na to, aby držali zariadenie počas prevádzky.

Najskôr zmerajte veľkosť telefónu a zdvihnite notebook, do ktorého sa smartphone úplne zmestí. Ak okraje notebooku trochu vyčnievajú - je to v poriadku, môžete ich orezať alebo nechať tak, aby úplne zakryli gadget. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. Vezmite si notebook a vystrihnite jeho vnútorné listy papiera.
 2. Výslednú lepenku rozložte rezaním obrúsku pozdĺž obrysu.
 3. Prilepte vložku a skontrolujte kvalitu ohybu.
 4. Odrežte ďalší kus lepenky tak, aby sa zmestil na jednu stranu notebooku.
 5. Na lepenku nalepte obrúsok a elastické pásky upevnite aj okolo okrajov (predmerujte ich naklonením zariadenia a kontrolou napätia).
 6. Lepiaca lepenka s gumovými pásikmi na jednej strane notebooku bez lepenia pásika širokého centimetra.

Z lepenky

Na výrobu kartónového obalu potrebujete iba niekoľko jednoduchých nástrojov a materiálov. V pokynoch na videu vidíte, ako to urobiť, pomocou obyčajnej lepenky a upevnením nielen samotného príslušenstva, ale aj vložením gadgetu do obojstrannej pásky. Hlavná vec - nezabudnite, že musíte nechať otvory pre kľúče, nabíjanie a fotoaparát. A pamätajte tiež, že takéto obaly sú dočasným opatrením, aj keď sú ozdobené.

Použitím podobnej šablóny z lepenky môžete rezať a lepiť už pomocou lepidla nášho produktu. Tento výukový program jasne ukazuje metódu rozsiahlejšieho a funkčnejšieho príslušenstva. To znamená, že ho môžete použiť už na čítanie alebo pozeranie videí a samotný prípad sa počas prevádzky v najneočakávanejšom okamihu nerozpadne.

Pri vytváraní takýchto ochranných opatrení je potrebné pamätať na to, že na jeden kartón musíte najskôr nakresliť svoj gadget s prihliadnutím na všetky diery a funkčné klávesy. Nezabudnite tiež na nízku pevnosť materiálu a vyberte puzdro na telefón, ak prestane poskytovať potrebnú úroveň ochrany.

Pre používateľov, ktorí lepšie vnímajú informácie v textovom formáte, ponúkame nasledujúce pokyny:

 1. Po vybratí lepenky vyberte pomocou šablóny alebo ceruzkou obrys na jednej strane a vo vzdialenosti pol centimetra (v závislosti od hrúbky zariadenia) ďalšiu šablónu.
 2. Vystrihnite výslednú šablónu, nechajte prepojku a mierne ju zahnite do každej línie pera alebo ceruzky.
 3. Kryt bude potrebné pripevniť k zariadeniu pomocou obojstrannej pásky. Na opravu knihy samotnej môžete použiť pružný pásik alebo dva pozdĺž okrajov (podobne môžete použiť gumený pásik na pripevnenie telefónu na lepenku, v prípade potreby orezanie drážok pod ním).

Na vytvorenie takého krytu trvá iba pol hodiny a malý súbor nástrojov. Hlavnou výhodou takýchto výrobkov bude možnosť ozdobiť príslušenstvo rôznymi spôsobmi a použitím improvizovaných materiálov. Video zobrazuje jednu z hlavných možností vykonania práce.

Navrhujeme použiť na takéto typy prípadov, ktoré sa nestanú súčasťou telefónu, na rozdiel od lepenky, tieto materiály:

 1. Отрез фетра (выбираем яркие цвета, даже мелкие кусочки можно использовать для украшения).
 2. Ножницы, линейка, карандаш и иголка с ниткой.
 3. Клеевой пистолет со штырями силикона.

Первым действием мы создаем заготовки под наше изделие, обводя телефон по контуру и прорезая фетр на расстоянии в сантиметр от каждого края (исключая верх, который нужно вырезать точно по гаджету). Далее выполняем такие действия:

 1. Наружным швом прошиваем между собой два отреза ткани, оставляя открытым верхнюю часть.
 2. Ako dekoráciu používame malé kúsky plsti, ktoré vytvárajú aplikáciu lepením pomocou horúceho lepidla.
 3. Čakáme na vytvrdnutie lepidla a použitie krytu.

Jednou z metód vytvárania poťahov látky je prilepenie látky na lepenku. To znamená, že súčasne vytvárame poťah z látky a lepenky. V takom prípade sa odporúča použiť mäkkú handričku, ktorá nie je príliš hrubá.

Nie je potrebné, ako sa plsť používa v predchádzajúcej metóde - pre tieto poťahy je vhodná akákoľvek hustá tkanina s vysokým stupňom tuhosti. Využite svoju fantáziu a pokúste sa opatrne spojiť výstrižky, aby ste získali nielen spoľahlivý a bezpečný, ale aj odolný obal.

Toto puzdro nemá otvory pre fotoaparát, je však ľahké ho vyrobiť bez ďalších nástrojov alebo materiálov. V pokynoch na videu nájdete vizuálne pomôcky pri práci s pokožkou, ako aj metodiku výroby takéhoto príslušenstva.

Pomocou kožených polotovarov a malých kúskov materiálu môžete vytvoriť nielen pohodlný ochranný materiál, ale aj estetický výrobok. Najdôležitejšie je zvážiť potrebu vysokokvalitného firmvéru, najmä ak sa vyskytuje vo vnútri skrinky. Dokonca aj malý zväzok kapronových nití môže poškodiť dotykovú obrazovku alebo telo gadgetu. Postup vytvorenia koženého poťahu presne opakuje prácu s plsťou (s výnimkou výrobkov s vnútorným firmvérom).

Na výrobu týchto krytov existujú dva spôsoby - použitie iba lepiacej pištole a nití (priadze), alebo budete potrebovať priehľadný kryt, na ktorom budú nite pripevnené. Prvý spôsob je možné študovať na videu, je to celkom jednoduché, ale bude si to vyžadovať rýchlosť a starostlivosť, aby lepidlo nemalo čas na vytvrdenie pred nanesením priadze.

Táto technika vytvárania ochrany a dekorácie bude vo svojom jadre opakovať kryty horúceho lepidla. Rozdiel bude spočívať v použití nití alebo priadze na lepidlo, ako aj v neprítomnosti potreby zohľadniť presnosť a určitý vzor pri vytváraní krytu.

Jednoducho naneste lepidlo na papier, v ktorom je gadget zabalený, a potom nalepte priadzu nakrájanú na malé kúsky. Na rezanie použite pravítko, po vinutí, na ktoré musíte odrezať jednu stranu špirály.

Najkvalitnejším prípadom bude samozrejme prípad, keď sú guľôčky spojené jednotlivými vláknami a celá štruktúra je spojená. Je to tento spôsob pletenia poťahu s guľôčkami (s nárazníkom vo forme nití), ktorý je uvedený na videu. Navrhujeme však inú metódu, ktorá je opísaná nižšie.

Pre jednoduchší spôsob si môžete vziať hotový pletený, silikónový alebo dokonca kartónový obal a prilepiť naň korálky. Okamžite zdôraznite - na úplné pokrytie aj malého krytu budete potrebovať veľké množstvo guličiek. Môžete držať obyčajným horúcim silikónom, ktorý vytlačíme z pištole:

 1. Pripravte si korálky, puzdro, kartón a špáradlo.
 2. Naneste kvapku lepidla na lepenku a špáradlom nasaďte malú kvapku na nalepenie každej jednotlivej perličky.
 3. Pomocou pinzety a lepidla postupne prilepte každú perlu.

Malé množstvo lepidla môžete aplikovať priamo na puzdro, vyhladiť a rozložiť guľôčky. Takýto spôsob však môže viesť k zlej adhézii jednotlivých guľôčok.

Z nitov

Táto metóda je z hľadiska estetiky jednoduchá, rýchla a účinná. Na to budete potrebovať niekoľko desiatok nitov, ktoré sú pripevnené konvenčnou lepiacou pištoľou. Opatrne zoberte nit pomocou pinzety alebo klieští, naneste naň lepidlo a pripevnite ho na puzdro. Podobným spôsobom môžete ozdobiť poťah akýmkoľvek iným improvizovaným dekorom, napríklad železným logom zo starých džínsových nohavíc.

Z flitrov

Existujú dva spôsoby, ako túto metódu implementovať - ​​pomocou farieb alebo lakov na nechty, ako je to znázornené na videu, alebo pomocou lakovania na vlasy. V prvom prípade bude potrebné vytvoriť podklad na priehľadnom obale jeho natretím farbou alebo lakom. Aj keď farba nie je zamrznutá - posypte ju povrchom trblietky (môžete usporiadať konkrétny vzor alebo abstrakciu).

Druhá metóda bude vyžadovať menej času a úsilia:

 1. Nastriekajte lak na časť krytu.
 2. Postrek posypte iskrami.
 3. Vykonajte podobný postup vo viacerých riadkoch.

Pomocou starého korálkového náhrdelníka môžete vytvoriť módny doplnok so skutočne originálnym dizajnom. Prívesok sa tiež hodí, čo sa môže dostať do popredia. Proces bude úplne identický s nálepkou s guľôčkami, ale bude vyžadovať viac lepidla a vopred vypočítané činnosti. Korálky vložte na kryciu šablónu lepenky tak, ako ste ich na ňu položili, a potom ich prilepte priamo na príslušenstvo.

Prečo to robia obaly sami?

Atribúty obchodu pre nové modely modulov gadget sú určite užitočné, ale sú príliš drahé. Ale aby ste si ich sami nevyžadovali, žiadne zručnosti a vzácne materiály. Všetko, čo potrebujete na ozdobenie puzdra na telefón, je verejne prístupné pre všetkých.

V obchodoch nie je vždy možné nájsť vhodný model. Ak sa však rozhodnete pre prípad sami, môžete si zvoliť požadovanú farbu, tvar a vlastnosti. Potom sa stane jedinečným doplnkom.

Výhodou domácich poťahov je častá zmena imidžu bez utrácania peňazí. O zakúpenom modeli sa nedá povedať, ktorého cena je v priemere od 350 do 1400 rubľov. Článok preto obsahuje odporúčania a 12 pokynov na vytváranie a zdobenie prípadov pre telefóny do-it-yourself.

Najobľúbenejšie farby na poťahy

Už niekoľko rokov je v móde doplnky s abstraktnými vzormi svetlých farieb alebo imitujúce drevo a kov. Populárne sú tiež bambusové nárazníky - iné meno na ochranu smartfónov medzi mladými ľuďmi. Nemusíte ich zdobiť, pretože už vyzerajú dobre.

Predtým, ako doma urobíte prípad vlastnými rukami, prečítajte si majstrovské kurzy pre začiatočníkov. Na telefóne môže byť veľa domácich doplnkov. Všetky však musia byť vykonané v trendových farbách a musia presne zodpovedať vášmu obrázku.

Pletené puzdro

Vo videu sa dozviete podrobné pokyny o tom, ako pliesť originálny prípad s pletacími ihlami za pár hodín. Táto metóda je vhodnejšia pre tých, ktorí už vedia, ako pliesť, a tiež rozumie čítaniu a používaniu vzorov a výstrižkov. Nezabudnite, že pletenie je pracný proces, ktorý nevydrží spěch a bude vyžadovať veľa úsilia.

Silikónové puzdro

Nie je potrebné kupovať silikónové puzdro, môžete si ho vyrobiť sami pomocou nástrojov a materiálov, ktoré sú k dispozícii v bežnom obchode. Video obsahuje podrobné pokyny na výrobu takéhoto prípadu a každú akciu opíšeme aj v textovej podobe.

Prvým krokom je príprava všetkých materiálov a nástrojov. Pripravte gumové rukavice, malé množstvo pravidelného škrobu, nôž, brúsny papier, špachtľu a stavebný silikón. Toto sú všetky nástroje a materiály, ktoré budete potrebovať na vytvorenie obalu.

Šablónu telefónu pripravte vopred alebo ju zabalte do fólie alebo papiera, aby nedošlo k poškodeniu displeja a aby sa upchali funkčné konektory. Nezabúdajte však na to, že musíte dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia, najmä odrezať prebytok od seba.

 1. Na stôl nalejte malé množstvo škrobu a cesto pripravte v zmesi so silikónom. Hnetenie by sa malo vykonávať pomocou rukavíc, pričom sa musí miešať do stavu plastelíny alebo hustej pasty.
 2. Výslednú palacinku rozvaľkáme na tenkú vrstvu, ktorá bude vyhovovať nášmu zariadeniu. Ďalej je potrebné zabaliť telefón do prijatého cesta a skontrolovať, či sa okraje na našich stranách spoja (skontrolujte aj rohy a oslepte ich ako knedle, prebytočný obsah odstráňte tlakom).
 3. Po zamrznutí musíte telefón z výsledného puzdra vybrať a prerezať všetky funkčné otvory.
 4. Posledným krokom je priniesť lesk. Odizolujte kryt a urobte ho na všetkých miestach rovnakej hrúbky. Prebytok opatrne odstráňte aj nožom. Naneste malé množstvo silikónu bez škrobu na povrch a vyhladite štetcom.

Takýto obal môže byť zdobený aplikáciou, farbami alebo iskrami, čím sa vytvorí výrobok porovnateľný s výrobkami popredných svetových značiek.

Papierové puzdro

Najjednoduchším a rozpočtovým prípadom môže byť pre vás obálka z papiera. Jeho montáž nebude trvať príliš dlho, vykonáva sa v origami technike jednoduchého typu. Toto, samozrejme, nebude trvať dlho, ale ak naliehavo potrebujete kryt, potom bude táto možnosť skvelá. Oboznámime sa s podrobnými pokynmi.

Budete potrebovať:

priebeh:

 1. Položte list papiera do vodorovnej polohy, na vrch je telefón.
 2. Teraz zabaľte telefón do papiera až na koniec listu.
 3. Dolnú časť niekoľkokrát zabalte na miesto, kde sa nachádza telefón.
 4. Aby ste udržali ohyb lepšie, ohnite trojuholníky nahor, na spodnej strane krytu.
 5. Ak potrebujete silnejšiu štruktúru, použite lepidlo na utesnenie ohybov a škár. Naše papierové puzdro je pripravené.

Video papierové puzdro

Gumové puzdro

Telefón v puzdre z gumy bude vyzerať veľmi originálne. Takéto krytie bude od vás vyžadovať čas a trpezlivosť, ale výsledok vás poteší a prekvapí vašich priateľov a dokonca aj tých, ktorých nepoznáte. Pripravili sme podrobné pokyny pre iPhone 5 a pre ostatné smartphony stačí vziať rôzne množstvo gumičiek. Takže začnime robiť remeselnícke práce krok za krokom.

Budete potrebovať:

 • Elastika v 3 farbách - 500 ks.
 • háčik
 • Tkacie stroje

priebeh:

 1. Na stroji by mali byť 2 riadky. Otvory v hornom rade by mali vyzerať vľavo a zdola - vpravo.
 2. Začneme navliekať gumové pásky z horného radu druhého špendlíka, z toho si položíme kríž v 3. dolnom rade.
 3. Ďalej položíme kríž na kríž z 2. dolného radu na 3. kolík z horného radu.
 4. Rovnakým spôsobom postupujte od tretieho kolíka zhora po spodný štvrtý. A potom z dolnej 3. na 4. hornú.
 5. Mali by existovať 3 kríže.
 6. Prejdite dvoma kolíkmi do stredu a pokračujte vo väzbe ďalších 4 takýchto krížov. Na tejto strane by ste mali dostať 4 krížiky, ktoré sa vzájomne prelínajú.
 7. Na okrajoch stroja by mali zostať 2 voľné kolíky.
 8. V ďalšom rade sme položili ďasno na horné a dolné kolíky, stojace oproti.
 9. Nasadili sme teda všetky kolíky z posledného riadku.
 10. Otočte stroj vertikálne smerom k vám, aby sa horné kolíky na vás pozerali hlavami.
 11. Nasadili sme prvý gumový pásik bez kríženia na jednej hornej a jednej spodnej časti.
 12. Zvyšnú gumu opravíme bez kríženia, jeden po druhom v hornom rade. V tomto riadku nám neuniknú dva stredné kolíky.
 13. Rovnakým spôsobom vyrábame spodný rad, ktorý spájame gumičku na druhej strane, rovnako ako sme začali s radom. Ukazuje sa, že sme šli do kruhu jeden riadok.
 14. Počnúc spodným radom s každým háčikom odstránime z dolnej časti dva gumené pásy, ktoré sú umiestnené úplne dole. Vynechajte stredné kolíky. Na stroji by teda mali zostať dva gumené pásy na každom kolíku.
 15. Nasledujúci rad vyrábame rovnakým spôsobom ako tretí, v kruhu jednu gumičku za druhou. Pre túto sériu berieme gumené pásky inej farby.
 16. Ďalej v kruhu odstráňte spodné 2 slučky.
 17. Opäť sme nasadili gumené pásy do kruhu pomocou inej farby a potom sme odstránili spodné slučky.
 18. Rovnakým spôsobom vytvoríme ďalšie dva rady striedajúcich sa farieb. Jeden riadok - raz sa nasadí na slučky a potom sa odstráni.
 19. Začíname robiť dieru pre obrazovku. Otočte stroj zvislo, ľavý rad bajonetov by sa mal otočiť na vás.
 20. Začneme pracovať v ľavom riadku. Z tretieho kolíka odstráňte spodnú gumovú pásku a hodte na ďalšiu štvrtú. Posledná slučka by sa teda mala rozšíriť na 7. kolík.
 21. Teraz odstránime zvyšnú slučku zo stredných 5 pinov. Na každej strane by mali byť 3 špendlíky s gumenými pásikmi.
 22. Nasledujúci riadok pletíme obvyklým spôsobom (guma za gumou). Robíme to v smere hodinových ručičiek, počnúc tretím pracovným kolíkom. S piatimi kolíkmi na jednej strane ešte nepracujeme.
 23. Musíme odstrániť spodnú gumu, na kolíkoch by mali zostať dve slučky.
 24. Rovnakým spôsobom musíme pliesť ďalších 11 riadkov. Nezabudnite striedať farby.
 25. Ďalej pletíme rad v smere hodinových ručičiek a teraz vyplňujeme všetky kolíky.
 26. Odstráňte spodné gumené pásky z kolíkov. Neodstraňujeme však päť predtým nevyužitých v tejto sérii.
 27. V rade, kde sú neotiahnuté kolíky, preskočíme dvoch pracovníkov a odstránime spodnú slučku z tretej a nasunieme ďalší kolík. Robíme to tak, že ponecháme iba posledné 2 voľné.
 28. Teraz plette jeden riadok.
 29. Zložte stroj zvislo a v pravom rade od druhého pracovného špendlíka, odstráňte spodné očko a nasaďte ďalší bajonet.
 30. Posledná slučka by sa mala hodiť na 4. pracovný špendlík.
 31. Teraz od 3. a 2. odstránime spodné slučky.
 32. Ďalej nasaďte slučku do kruhu a ponechajte naše 2 voľné. Potom odstráňte spodné pánty.
 33. V nasledujúcom rade sme nasadili gumové pásy, pomocou všetkých špendlíkov. Slučky odstraňujeme obvyklým spôsobom bez toho, aby sme sa dotýkali iba dvoch kolíkov, kde sú iba 2 gumené pásky.
 34. Na prvom kolíku zmeníme hornú a dolnú slučku na miestach a horná sa hodí na ďalší kolík, čím sa spojí náš dizajn. Z nasledujúcich dvoch kolíkov odstráňte jednu spodnú slučku a preneste ju na ďalší kolík.
 35. Ďalej sme pletené číslo obvyklým spôsobom.
 36. Začíname zatvárať kryt. Vyrábame riadok na samom začiatku krížov, bez toho, aby nám chýbala špendlík.
 37. Nasledujúci riadok je tvorený krížmi medzi protiľahlými kolíkmi.
 38. Ďalej začneme odstraňovať spodné slučky a zanechávame iba gumené pásy, z ktorých sme urobili osem. Každý kolík by mal mať 3 slučky.
 39. Teraz je spodná slučka každého kolíka hodená na ďalšiu.
 40. Urobíme tiež nasledujúci riadok.
 41. Na pravej strane vytvoríme uzol s prídavnou gumičkou a odstránime kryt zo stroja.
 42. Teraz roztiahnite vyčnievajúce slučky a skryte zväzok. Teraz môžete použiť také originálne puzdro.

Video, ako vyrobiť puzdro na telefón z gumových pások

Prípad so sušenými kvetmi

Pomocou acetónu, starého silikónového nárazníka, sušených listov a kvetov, ako aj epoxidu, nožníc a iskier môžete vytvoriť jedinečný prípad so sušenými kvetmi. Video popisuje jednu z metód takéhoto dekorácie pomocou macešky a podrobne vám povieme, ako môžete tento dekor vykonať s inými druhmi sušených kvetov.

Prvým krokom je návrh. Musíte zistiť, ako presne rozložíte kvety a listy, aby ste získali čo najestetickejší obraz. Ďalej pokračujte priamo k lepeniu lepiacou pištoľou:

 1. Každý list nalepte osobitne a naneste niekoľko malých kvapiek, nie veľkých.
 2. Ozdobu dopĺňame iskrami a okolo kvetov vytvoríme halo.
 3. Čakáme, až lepidlo stuhne a vyplní výslednú kompozíciu epoxidom (živicu bude potrebné zmiešať s vodou v určitom pomere).
 4. Po vyrovnaní zmesi čakáme na tuhnutie a môžeme použiť kryt.

Aby živica neklesla po okrajoch a po stuhnutí sa už nemusí odstraňovať, môžete prebytok odstrániť okamžite vatovým tampónom a acetónom. Najlepšie je vyrovnať ho pomocou drevenej palice.

Kryt nárazníka za horúca

Pomocou pištole a horúceho lepidla môžete pre svoj telefón vyrobiť krásny kryt nárazníka. Vyzerá to veľmi zaujímavo a nezvyčajne. A jeho originalita závisí iba od vašej fantázie. Takýto obal môže byť prelamovaný alebo len s rovným povrchom a vzormi.

Budete potrebovať:

 • Lepiaca pištoľ
 • Lak na nechty
 • Pergamenový papier
 • Scotch tape

priebeh:

 1. Prilepte telefón pergamenovým papierom tak, aby zadný a bočný panel telefónu neboli spojené. Spoje v oblasti obrazovky pripevnite lepiacou páskou.
 2. Označte umiestnenie tlačidiel, kamery a konektorov.
 3. Horúce lepidlo teraz prechádza cez boky telefónu a vyberte určené miesta pozdĺž obrysu.
 4. V tvare kučeraviek vytvorte vzor na zadnej strane telefónu tak, aby sa spojil nabok.
 5. Počkajte, kým nebude všetko suché a natrite ho v požadovanej farbe lakom na nechty.
 6. Teraz si môžete do telefónu dať krásny kufrík.
 7. Ak neviete, aký vzorec chcete vytvoriť, môžete použiť triedu videa master.

Púzdro na telefón

Veľmi jednoduchým spôsobom, ako vyrobiť puzdro na telefón pre domácich majstrov, je použitie bežného balóna. Takýto kryt nechráni pred nárazmi, ale pomôže udržať váš smartphone v suchu. Pozrime sa na podrobné pokyny s fotografiami a popismi videí, ako vyrobiť puzdro na telefón z lopty.

Budete potrebovať:

priebeh:

 1. Nafúknite loptu, nezväzujte ju.
 2. Na hornú časť lopty položte telefón lícom hore.
 3. Teraz zatlačte telefón do lopty a postupne ho vyfúknite.
 4. Ak zostane málo vzduchu, uvoľnite guľu a súčasne stláčajte telefón.
 5. Lopta sa zmestí na telefón a kryt je pripravený. Môžete si vziať aj balón s akoukoľvek papuľou alebo vzorom, potom bude váš telefón originálnejší.

Ďalšie funkcie pre dekoráciu a dizajn poťahov

Akákoľvek položka, starý prívesok, drobivý náhrdelník alebo iné predmety v šperkovnici sa môžu stať originálnym dekorom puzdra. Vo videu sa môžete dozvedieť veľa tipov na zdobenie a v komentároch poslať svoje vlastné možnosti dizajnu a pridať k nim fotografie.

Na záver

Existujú desiatky a stovky metód na vytváranie jedinečných obalov z improvizovaných materiálov. Predstavili sme najbežnejšie a najjednoduchšie možnosti ochrany vášho zariadenia alebo jeho vyzdobenia v čo najkratšom čase a pri čo najnižších nákladoch. Вы можете самостоятельно добавить комментарии, в которых поделитесь советами и собственными результатами экспериментов по созданию стильных и надежных чехлов для гаджетов. А также делитесь нашей статьей в соцсетях.

Чехол из картона

Чехол из картона не требует дополнительных затрат, и делается из подручных средств, которые есть практически в каждом доме. Чехол будет иметь аккуратный и приятный внешний вид. Teraz sa poďme pustiť do remesiel pomocou krok za krokom.

Budete potrebovať:

priebeh:

 1. Nakreslite telefón na kartón dvakrát s intervalom medzi nimi 0,5 cm.
 2. Rezajte pozdĺž obrysu.
 3. Vytvorte dva ohyby pozdĺž čiar v strede obrobku, kryt je takmer pripravený.
 4. Teraz prilepte jednu stranu puzdra na zadný kryt telefónu.
 5. Ak chcete kryt zakryť, môžete naň položiť tenký gumený pásik alebo vytvoriť otvory v bokoch krytu a pripevniť pásku alebo povraz.

Plstené puzdro na telefón

Takýto prípad má krásny vzhľad, jeho tvar pripomína vrecko, v ktorom skryjete svoj telefón. Na vytvorenie telefónneho puzdra z plsti nepotrebujete špeciálne zručnosti, len trochu fantázie a potrebné materiály. V nižšie uvedenom popise si môžete prečítať pokyny krok za krokom.

Budete potrebovať:

 • Plsť rôznych farieb
 • nožnice
 • pravítko
 • ihla
 • nite
 • Lepiaca pištoľ

priebeh:

 1. Položte telefón na plsť a asi 1 cm od okraja telefónu zakrúžkujte obrys. Potrebujeme 2 z nich.
 2. Oba polotovary šite spolu s vonkajším švom.
 3. Teraz musíte urobiť dekoráciu pre obal. Vystrihnite balóniky z rôznych farieb vo forme kvapiek.
 4. Vystrihli sme z toho aj plsť, okná a dvere.
 5. Použite lepiacu pištoľ na pripevnenie domu k spodnej časti krytu.
 6. Teraz navlečte prerušovanú niť na gule.
 7. Guličky prilepte na vlákna vo vrstvách a vytvorte trojrozmerný vzor.
 8. Úžasný prípad na tému karikatúry „Up“ je pripravený!

Látkový poťah

Z látky môžete tiež vyrobiť vynikajúce puzdro na telefón pre domácich majstrov. Tento prípad je ideálny pre fanúšikov karikatúry "Sponge Bob". Je krásny a originálny, poteší každého. Pozrime sa, ako si takúto obálku doma vyrobíte pomocou podrobných fotografií a video pokynov.

Budete potrebovať:

 • Akákoľvek hrubá látka (najlepšie plsť)
 • Akrylové farby
 • Niť ihlou
 • nožnice
 • Farebný papier
 • šablóna
 • lepidlo

priebeh:

 1. Šablóna dva rovnaké polotovary, aby sa zmestili na telefón, s vlnitými okrajmi.
 2. Na jednom z prírezov nakreslite tvár Bob Sponge.
 3. Z prázdneho papiera rezané polotovary pre nohavice a lepidlo na blank s papulou.
 4. Teraz zošite obe polovice na nesprávnu stranu a otočte ich späť.
 5. Kryt je pripravený!

Video o tom, ako vyrobiť poťah látky pre domácich majstrov

Kožené puzdro

Ďalšou možnosťou pre puzdro na telefón môže byť koža. Nie je potrebné nakupovať kožu v obchode, len nájsť starú koženú vec a použiť ju pre toto remeslo. Tento prípad je spoľahlivý a vyzerá dobre a nikto nebude hádať, že ste ho nekúpili.

Budete potrebovať:

 • Kus z kože
 • klipy
 • nožnice
 • Kartónová šablóna
 • Hrubá niť
 • Cigánska ihla - 2 ks.
 • Kleště na oká
 • pero
 • Ozdobné nite
 • Vajcia - 2 ks.

priebeh:

 1. Ak chcete začať, zmerajte parametre telefónu. K dĺžke pripočítame 1 cm a šírke 2 cm.
 2. Vystrihnite z kúska kože 2 časti, ktoré sú potrebné pre váš telefón, a pridajte vyššie uvedené centimetre.
 3. V prípade dvoch obrobkov zaokrúhlite rohy nanesením jednej časti na druhú.
 4. Na kartónovej šablóne urobte malé kruhové otvory vzdialené asi 5 mm.
 5. Pripojte šablónu k koženým prírezom zloženým k sebe (časti sú navzájom preložené dovnútra) a vytvorte otvory s kliešťami na bokoch a spodku. Zabezpečte šablónu svorkami.
 6. Nasaďte 2 ihly na nite na oboch stranách.
 7. Začneme šiť na bok.
 8. Najprv prejdeme prvou dierou jednou ihlou a narovnáme niť.
 9. Potom striedavo šijeme dve ihly a ihly pretiahneme do jednej diery v opačných smeroch.
 10. Týmto spôsobom úplne krytujeme.
 11. Teraz niť niekoľkokrát pritiahnite ihlou do posledného otvoru. Odrežte prebytok.
 12. Na vrchu puzdra urobte 2 otvory vo vzdialenosti 1 cm.
 13. Navlečte do nich dekoratívnu niť, ktorá bola predtým nasadená na koncoch ostrovčeka. Zviažte krásny luk.

Teplý kryt závitu

Takéto mäkké biele a našuchorené puzdro na telefón zahreje vaše ruky v zimných mrazoch. Je príjemný na dotyk a má pekný vzhľad. Pokúsme sa takýto prípad vytvoriť vlastnými rukami a postupujte podľa pokynov s podrobným popisom.

Budete potrebovať:

 • Biela priadza
 • Lepiaca pištoľ
 • nožnice
 • Pergamenový papier
 • Scotch tape
 • Papier na pečenie
 • pravítko

priebeh:

 1. Zabaľte telefón papierom, pripevnite spoje a ohyby páskou na bočnej strane obrazovky. Zadný kryt má rovný povrch.
 2. Lepiacou pištoľou vytvorte základňu na zadnom kryte, prilepte celý povrch lepidlom a nechajte otvory pre mikrofón a kameru voľné. Zaobchádzajte aj s bočnou stranou telefónu.
 3. Keď je lepidlo úplne suché, odstráňte podklad, teraz s ním budeme pracovať.
 4. Naviňte niť na pravítko tak, aby závity boli rovnobežné. Skončili sme so zameraním na šírku telefónu, mala by zodpovedať šírke navinutých nití.
 5. Lepidlo naneste na jeden okraj pravítka pomocou nití a lepidla na základňu vyrobenú z lepidla. Čakáme niekoľko minút, kým lepidlo zaschne a nite odrežeme pozdĺž opačného okraja pravítka. Nite tiež odrezajte pradienko.
 6. Takto to robíme, až kým nebude celý obal naplnený klkmi. Asi 5 mm by malo byť stiahnutých z posledného riadku.
 7. Ak ste prilepili celý zadný kryt, urobte to isté s bočnými časťami.
 8. Náš prípad je pripravený!

Bead Case

Puzdro na koráliky vyžaduje od majstra veľa trpezlivosti a vytrvalosti, takže nie každý bude mať takýto prípad. Samozrejme môžete prilepiť korálky na kryt telefónu a vytvoriť z neho vzor, ​​ale pletený bude vyzerať krajšie a elegantnejšie.

Budete potrebovať:

 • Strakaté korálky
 • Priadza z melanže (bavlna 100%)
 • ihla
 • háčik

priebeh:

 1. Vytvorte zariadenie na navlečenie korálikov. Pozri fotografiu.
 2. Nalejte guľôčky do nádobky a ihlou do nej spustite, chaotickým spôsobom guľôčky pozbierajte. Takže musíte vyplniť väčšinu vlákna.
 3. Prvý rad slučiek zbierame niťou bez guľôčok. Skontrolujte šírku telefónu.
 4. Ďalej sme pletené háčkovanie. Pletli sme posledné 3 stĺpce slučky.
 5. Potom obrobok otáčame v kruhu a na druhej strane pletíme rovnakým spôsobom.
 6. Ďalej v kruhu sme pletili ďalšiu radu jednoduchým háčkovaním.
 7. Ukázalo sa, že to je spodná časť.
 8. Začať pletenie s korálkami. Presunieme jednu guľôčku do blízkosti dvoch háčikov a pretiahneme ich cez ne.
 9. Rovnakým spôsobom robíme nasledujúce riadky, zakaždým, keď vyťahujeme korálky.
 10. Pletené v kruhu tkanie korálikov sa snaží na telefóne až na koniec hornej časti telefónu.
 11. Teraz sa pliesť bez korálikov. Pletli sme 4 rady jedného háčkovania.
 12. Ďalej pletíme vzor s dvojitým háčkovaním a dvojitým háčkovaním, dvoma radmi. Vzor rozrieďte guľôčkami cez jednu slučku.
 13. Priadzu pretiahnite cez otvory v obrazcoch a zaviažte luk alebo uviaznite kvetinu na pigtail.
 14. Náš krásny prípad je pripravený!

Nakoniec

V tomto článku sme vám ukázali 11 zaujímavých možností na vytvorenie puzdra na telefón pre domácich majstrov. Takéto obaly budú zreteľne vynikať medzi všeobecnou hmotnosťou štandardných nákupných bratov. A tiež tieto obaly môžu byť použité ako darček.

Master class

 1. Položte list papiera vodorovne.
 2. Položte telefón na vrchol.
 3. Zabaľte telefón na koniec hárku.
 4. Niekoľkokrát zabalte spodnú časť papiera do telefónu.
 5. Zložte trojuholníky od spodnej časti listu.
 6. Ohyby pripevnite lepidlom.

Odporúčam sledovať video master class!

Pokyny, ako vyrobiť puzdro na telefón pre domácich majstrov

Pomocou tipov v článku vytvorte nárazník z lepidla, kartónu, tkaniny, kamienky a ďalších materiálov. Vytvorený prípad bude vyzerať dobre, pretože v ňom bude uzavretá duša.

Všetky náčrtky pre začiatočníkov sú jasné. Zaujímavé nápady s podrobnými pokynmi pomôžu aj začiatočníkom účinne sa vysporiadať s takouto úlohou.

Kožené puzdro na mobilný telefón

Budete potrebovať: koža ľubovoľnej farby, nožnice, svorky, hrubé vlákno, kartónová šablóna, kliešte na inštaláciu viečok, dve cigánske ihly, na ozdobu (dva eglety, ozdobné nite), pero, pravítko.

Kartónové puzdro

Na výrobu kartónu pre mobilný telefón budú potrebné jednoduché materiály. Hlavnou vecou, ​​ktorú si treba zapamätať, sú otvory pre fotoaparát, nabíjací prístroj, slúchadlá a klávesnicu (pre tlačidlový telefón).

Kartónový obal je výrobok s krátkou životnosťou, aj keď ho vyrobíte z najdrahších a odolných materiálov. V prehľade videí je dobrým príkladom, ako urobiť všetko správne:

Začíname od šablóny:

 1. Vezmite hrubý kartón a položte naň telefón. Zakrúžkujte marker so značkou s okrajom 0,5 cm (prihliadnite na hrúbku zariadenia).
 2. Šablónu odrežte stacionárnym nožom, nedotýkajte sa prepojky. Ohnite, zatiaľ čo mačkajte malú ceruzku, aby nakreslil každý riadok.
 3. Upevnite nárazník na smartfóne obojstrannou páskou. A samotná kniha - s elastickou páskou alebo dokonca dvoma, ktorá bezpečne pripevní telefón z oboch okrajov.

Takýto nárazník môže byť jasne maľovaný, nalepiť korálky, kamienky a ďalšie ozdoby.

Papierové puzdro

Ako vyrobiť papierový nárazník pre telefón? Existuje niekoľko spôsobov. Všetky sú rozpočtom. Vytvorenie takého nárazníka je ľahké aj pre tých, ktorí sú mimo domova. Chráni zariadenie na dovolenke na pláži pred pieskom, prachom a nečistotami.

 • zložte hárok papiera formátu A: 4 na polovicu, vložte naň smartphone,
 • zabalte modul gadget do papiera tak, aby nebol viditeľný,
 • Potiahnite hornú hranu a spodok o 1 cm a boky s minimálnymi dĺžkami,
 • pripevnite všetky ohnuté časti lepidlom.

Mali by ste dostať balík, do ktorého sa telefón ľahko dostane zhora. Takúto improvizovanú ochranu pred papierom je jednoduché, je však dočasná, pretože nechráni telefón pred nárazmi.

Ozdobu puzdra na telefón netreba „hádať“. Používajte hotové obrázky vystrihnuté z lesklých časopisov. Alebo vytlačte zaujímavý obrázok na tlačiarni a nalepte ho na papier.

Z pletacej priadze

Veľa v dome je niekoľko pradienok na pletenie. Môžu sa použiť na pripevnenie puzdra na telefón. Pripravte pletacie ihlice alebo háčiky a ramená so schémou z internetu.

Ako háčkovať alebo pletené veci? Pre tých, ktorí vlastnia takéto majstrovstvo, je to ľahké:

 1. Na šírku gadgetu plette šál v tvare šálu s toleranciou 1 cm. Pletenina môže byť pevná alebo prelamovaná.
 2. Potom stačí zošiť boky a spodok produktu.

Zhora si môžete pripevniť čipku, prilepiť korálky okolo obvodu, ušiť pletené kvety - čokoľvek, čo sa vám na vašej predstavivosti páči.

Vyrobené zo silikónu

Je ľahšie kúpiť si v telefóne v obchode hotové silikónové puzdro. Ale prečo platiť viac, ak je to ľahké urobiť sami? Pred prácou pripravte nasledujúce materiály:

 • gumené rukavice
 • 2 lyžice bežný škrob
 • nôž
 • brúsny papier,
 • špachtľa
 • stavebný silikón.

Šablónu modulov gadget pripravte vopred alebo ju jednoducho zabaľte do papiera, aby sa zariadenie počas prevádzky nepoškodilo.

stupňaspoločnosť:

 1. Na stôl nalejte trochu škrobu, pridajte silikón a cesto mieste. Odporúčame to urobiť so zapnutými rukavicami. Mali by ste získať hmotu, ktorá sa svojou konzistenciou podobá plastelíne.
 2. Hmotu rozviňte čo najtenšie. Potom do nej zabalte smartphone tak, aby sa všetky okraje zbiehali po stranách.
 3. Hrany stohujte ako knedle. Odrežte prebytok.
 4. Nechajte stuhnúť. Vytiahnite telefón z neho, prerežte všetky potrebné otvory.
 5. Pomocou brúsneho papiera posúvajte lesk tak, aby sa nárazník rovnakej hrúbky nachádzal na všetkých miestach. Prebytok odstráňte nožom.
 6. Kefou naneste tenkú vrstvu silikónu, aby zakrývala celý povrch puzdra.

Počkajte, až silikón úplne stuhne. Potom ozdobte nárazník podľa vášho vkusu: trblietky, kamienky, korálky, farby.

Z vlákien a lepidiel

Táto inštrukcia je tiež jednoduchá. Ak chcete telefón chrániť pomocou puzdra na nite, pripravte si nasledujúci zoznam:

 • malá priadza z priadze
 • lepiaca pištoľ
 • lepiaca páska
 • pergamen,
 • linka.

Začíname:

 1. Zabaľte gadget pergamenom. Na prednej strane spoje a ohyby pripevnite páskou.
 2. Na zadnej strane telefónu urobte základňu lepiacou pištoľou. Nezabudnite zanechať diery (pre fotoaparát, nabíjanie, mikrofón).
 3. Nechajte hmotu stuhnúť a potom vyberte základňu zo zariadenia.
 4. Vezmite pravítko a zabalte naň niekoľko vlákien, pričom vezmite do úvahy šírku smartfónu.
 5. Na jeden z jeho okrajov naneste tenkú vrstvu lepidla a pritlačte ju k podkladu. Nechajte zaschnúť. Potom odrežte vlákna z protiľahlého okraja.
 6. Ozdobte celý povrch puzdra vláknami a dodržujte vzdialenosť medzi radmi asi 5 mm.

Na vytvorenie neobvyklého vzoru odporúčame použiť priadzu v niekoľkých farbách. Viac podrobností vo videu:

Plsť kryt

Základom takejto ochrany je hustá tkanina. Ak to chcete urobiť, pripravte nasledujúci zoznam:

 • plsť akejkoľvek farby
 • ihla so závitom,
 • lepiaca pištoľ
 • bridlicová ceruzka
 • pravítko alebo meter,
 • nožnice.

 1. Najprv urobte prázdnu plsť. Nasaďte naň gadget a zakrúžkujte ho pozdĺž obrysu tak, aby okraje zostali 1 cm. Budete potrebovať dva takéto polotovary.
 2. Obe výsledné kusy šite vonkajším švom. Telefón by sa mal zmestiť do puzdra. Preto je potrebné plsť pliesť do vzdialenosti 0,5 cm.

Na vrchole môžete šiť na aplikácie z rovnakého materiálu alebo nalepiť sklenené korálky.

Remeslá z korálikov sú populárne. Mnoho dievčat nosí šperky vo forme brošní, náramkov, náušníc z takýchto malých, lesklých korálikov. Na výrobu puzdier s korálkami budete potrebovať:

 • viacfarebné korálky,
 • lepiaca pištoľ
 • kus tvrdej lepenky,
 • špáradlo.

Keď je inventár pripravený, začnite pracovať:

 1. Časť korálikov by sa mala naliať na stôl. Naneste kvapku lepidla na lepenku.
 2. Vezmite si trochu špáradlom. Dotknite sa perličky a ponorte ju do lepidla.
 3. Držte sa gadgetu.
 4. Rovnakým spôsobom prilepte zvyšné guľôčky na boky a zadný kryt.
 5. Okamžite môžete vyrobiť ozdobu podľa hotových šablón bez toho, aby ste si vymysleli vlastné.

Ako vidíte, jedná sa o náročnú úlohu. Musíte však robiť všetko tempom, bez váhania, pretože lepidlo rýchlo stvrdne.

Hot Melt Cover

Pri práci s lepiacou pištoľou je potrebné dbať na bezpečnosť. Horúce lepidlo môže vážne poškodiť pokožku. Ak zasiahne displej, modul gadget zničí. Preto vám odporúčame, aby ste boli veľmi opatrní.

Ak chcete pracovať, pripravte:

 • lepiaca pištoľ
 • pergamen,
 • zápasy,
 • akrylová farba
 • fix
 • lepiaca páska.

 1. Pripravte si telefón. Gadget pevne zabalte na všetky strany pergamenom, najmä jeho zadnou stenou. Pergamen zaistite páskou.
 2. Urobte náčrt základov. Všetky kontúry môžu byť označené značkou, aby sa vytvoril abstraktný obraz. Hlavnou vecou, ​​ktorú treba brať do úvahy, je to, že každá línia zvyšuje rigiditu. Preto bude ľahšie zvážiť neexistenciu medzier.
 3. Aplikácia lepidla. Naneste lepidlo pozdĺž obrysu, pretože to bude maximálne zaťaženie. Obrázok budúceho nárazníka - podľa vášho vkusu.
 4. Nechajte zmraziť. Odrežte všetok prebytok. Vyrežte otvory pre fotoaparát, reproduktor a slúchadlá.
 5. Odstráňte pavučiny a chĺpky. Starostlivo odstráňte všetky chĺpky. Puzdro bude mať rovnakú hrúbku.
 6. Natrite produkt. Do puzdra na telefón môžete použiť akýkoľvek dizajn pomocou akrylovej farby alebo laku na manikúru. Lepidlo dekor.

Pomocou horúceho lepidla bez obrazu môžete pre svoj smartphone spoľahlivo chrániť. Potom však materiál pôjde trochu viac. Zvyčajne je výrobok potiahnutý lakom na nechty.

Z trblietky

Toto je veľmi jednoduchý recept a jeho výsledok osloví tých, ktorí majú radi brilanciu. Ak chcete pokryť flitre, musíte pripraviť:

 • viacfarebný lesk,
 • štetec
 • priehľadný lak na nechty,
 • sprej na vlasy.

Ak sú k dispozícii všetky materiály, pokračujte v postupe:

 1. Nastriekajte zadný kryt telefónu sprejom na vlasy.
 2. Trblietky nanášajte štetcom. Práca musí byť vykonaná čo najskôr, inak lak zaschne.
 3. Prácu opravte priehľadným lakom na nechty.
 4. Nechajte zaschnúť.

Prípad zo starého notebooku

Na rýchle vytvorenie puzdra pre smartfón môžete použiť už nepotrebný prenosný počítač. Na prácu budete potrebovať:

 • notebook rovnakej šírky ako telefón,
 • papierový nôž
 • farebný papier
 • lepidlo,
 • dva pevné elastické pásky.

 1. Vnútri knihy sa musia zbaviť listy poznámkového bloku.
 2. Rozložte kryt a odrežte obrúsok pozdĺž jeho obrysu. Lepte a skontrolujte, či sa ohýba dobre.
 3. Odrežte kúsok kartónu na polovicu knihy.
 4. Lepenku prilepte na obrúsok. Upevnite hornú, spodnú slučku a nasaďte gadget, aby ste skontrolovali napätie.
 5. Na jednu stranu notebooku nalepte hrubú lepenku s gumovými pásikmi. Nezabudnite nechať pruh 1 cm.

Takýto obal na smartfón chráni telefón pred poškodením a umožňuje pohodlné prezeranie videí.

Kožené puzdro

Vyrábame kožené puzdro vlastnými rukami. Ak to chcete urobiť, doplňte:

 • kúsok kože
 • svorky, nožnice,
 • hrubá niť
 • kartónová šablóna,
 • kliešte na inštaláciu očiek,
 • cigánske ihly - 2 ks.,
 • pravítko, pero,
 • dekoratívne prvky.

Ak chcete doma vyrobiť kožené puzdro, musíte:

 1. Vykonajte merania na smartfóne. Pridajte 1 cm k dĺžke, 2 cm k šírke.
 2. Podľa meraní urobte dva kožené polotovary.
 3. Okolo rohov obrobkov trochu.
 4. Na kartónovej šablóne urobte malé diery vo vzdialenosti 5 mm.
 5. Zložte kožené polotovary lícom dovnútra a potom pripevnite lepenku.
 6. Pomocou klieští urobte otvory po stranách a spodnom okraji. Zaistite svorkami.
 7. Položte ihly na nite na oboch stranách.
 8. Zošite strany takto: navlečte jednu ihlu do prvého otvoru, nite narovnajte. Potom zase okamžite ušite dvoma ihlami a potiahnite do rovnakej diery, ale z rôznych strán.
 9. Flash celý prípad. Potom bezpečne pripevnite niť.
 10. Na vrchu produktu urobte dva priechodné otvory vo vzdialenosti 1 cm.
 11. Dajte na konce ozdobného závitu eglet. Prejdite cez priechodné otvory a priviazajte luk.

Перед работой рекомендуем посмотреть обучающий видео ролик с наглядным примером того, как сделать чехол из кожи своими руками:

Ako si vyrobiť puzdro na telefón z gumičiek

Existuje mnoho zaujímavých návrhov obalov, ale tkanie gumy je obzvlášť populárne medzi mladými ľuďmi. Budete potrebovať ich viacfarebnú súpravu a háčik na tkanie.

Začneme druhým kolíkom po nasadení elastických pásov a ich prenesení do tretieho kolíka v spodnom rade krížom. Z nej položte elastickú hmotu na tretí rad v hornej časti priečne.

Z dolného radu čapu sme vložili elastické pásy do tretieho radu na horný kríž a do 4. radu a hodili ich dovnútra. Mali by ste dostať tri kríže. V strednej časti preskočte 2 kolíky, pletenie ďalších 4 kríži podobne ako prvé.

Okolo okrajov urobte krížiky aj uvoľnené špendlíky. Vymeňte elastické pásky v nasledujúcom rade. V tomto prípade by horný rad mal byť oproti spodnému. Rovnakým spôsobom hodíme na všetky kolíky v predchádzajúcom riadku.

Stroj musí byť hádzaný vodorovne. Bez kríženia zmeňte elastický pás zdola nahor. Rovnakým spôsobom pripevnite elastické pásy v hornom rade pomocou dvoch kolíkov umiestnených v strede.

To isté sa musí urobiť aj pre druhú stranu. Pomocou háčika odstráňte z každého špendlíka 2 elastické pásky. A prostrední zase preskočia a ponechajú 2 z nich na kolíkoch.

Ďalší riadok je možné vykonať inou farbou. Ak to chcete urobiť, odstráňte 2 slučky v kruhu okolo stroja a potom na ich miesto nasaďte gumené pásy inej farby. Potom musíte odstrániť spodné slučky. Striedaním dvoch farieb elastických pásov vytvorte ďalšie dva rady podobným spôsobom.

Ak chcete nechať na obrazovke otvor, otočte stroj do zvislej polohy. Z tretieho kolíka vyberte spodnú gumu a preneste ju na štvrtú. Posledná slučka by mala byť na 7 pine.

Podrobný návod na tkanie veci

Pre správne fungovanie je potrebné vykonať nasledujúcu postupnosť krokov:

 1. Odstráňte všetky slučky zo všetkých 5 pinov v strede. Na každej strane budú 3 obsadené miesta. Pruhujte aj ďalšie riadky, postup sa vykonáva kruhovým spôsobom. Na jednej strane zostáva 5 pinov. Podobne vytvorte otvor pre fotoaparát, ale slučku vyberte iba z 1 kolíka, nie z piatich.
 2. Odstráňte spodné elastické pásky a ponechajte iba dve slučky. Rovnakým spôsobom plette 11 radov, nezabudnite však zmeniť farbu elastických pásov. Knit riadok v kruhu, vyplnenie kolíky.
 3. Nechajte 5 pinov, ktoré sa predtým nepoužili, odstráňte gumu zo zvyšných spodných. Vynechajte dva pracovné špendlíky, odstráňte spodné slučky z tretieho, slučka by sa mala hodiť nad susednú. Pokračujte až dovtedy, kým nebudú posledné dva kolíky voľné. Tiež zviažte ďalší riadok.
 4. Pokračujte na druhej strane stroja. Z druhého kolíka v pravom rade odstráňte slučku, hodte na ďalší. Posledná slučka skočí na 4 kolíky.
 5. Na kolíkoch 2 a 3 odstráňte spodné slučky, nechajte ich v strede 2., hodte slučky do kruhu a tiež odstráňte spodné slučky.
 6. Ďalšia rada má na všetkých kolíkoch položiť elastické pásky a odstrániť slučky bez toho, aby sa dotkla kolíkov, ktoré obsahujú dva elastické pásky.
 7. Na prvom kolese zamente horný a dolný elastický pás a potom preneste hornú slučku na ďalší kolík, čím sa štruktúra spojí.
 8. Na nasledujúcich kolíkoch odstráňte spodný rad slučiek a preneste na ďalší v rade kolíkov. Ďalej plette riadok.
 9. Ak chcete produkt uzavrieť, musíte urobiť sériu krížov presne podľa prvého postupu. Ale nasledujúci riadok používa protiľahlé kolíky na vytvorenie krížov.
 10. Odstráňte slučky zo spodu, na kolíkoch zostanú iba elastické pásy, ktoré tvoria osem. Výsledkom je, že na spodnom kolíku sa získajú tri gumy. Rovnakým spôsobom preneste spodné slučky na ďalšie kolíky a plette rad.
 11. Vezmite 1 gumičku, zafixujte ju uzlom vpravo a odstráňte kryt. Všetky vyčnievajúce gumené pásky by sa mali vložiť do produktu, skryť uzol a umiestniť puzdro na smartfón.

Ako vidíte, je to veľmi náročná práca. Ak sa rozhodnete pre jeho použitie, najskôr vám odporúčame pozrieť si inštruktážne video:

Niekoľko životných hackov

Na tieto účely mnohí berú zbytočné šperky. Dekorácia nárazníka môže byť vyrobená z potrhaných dekoratívnych prvkov. Napríklad starý prívesok, roztrhaný náhrdelník. Nity, kancelárske sponky a dokonca rozmaznané hračky pre deti - limit je tu iba fantázia.

Ak máte vlastnú originálnu myšlienku vytvorenia spoľahlivej a štýlovej ochrany svojho smartfónu, zdieľajte ho v komentároch. Možno to bude pre niektorých čitateľov skvelé riešenie. Prajeme vám inšpiráciu a úspech vo vašej tvorivej práci. Odporúčame vám pozrieť si videoprehliadku zaujímavých nápadov na vytváranie obálok:

Pin
Send
Share
Send
Send