Užitočné tipy

Ako nakresliť žabu ceruzkou krok za krokom ľahké a jednoduché

Pin
Send
Share
Send
Send


Samozrejme je lepšie žabu nakresliť najskôr schematicky, najmä osobe, ktorá nemá príliš veľa kresliacich schopností.

Aby ste to dosiahli, predstavte si všetky hlavné časti žabky ako samostatné časti a definujte ich čiarami a oválmi.

V tretej etape je žaba už uveriteľnejšia, choďte na malé časti:

A teraz sa pokúsime zafarbiť neobvyklú pokožku pre našu žabu. A nezabudnite na riadky na zadnej strane.

Metóda je však pre dieťa jednoduchšia:

Budeme kresliť žaba s dieťaťom. Najprv mu ponúknem, aby charakterizoval žabu. Čo o nej povie? Žaba je zelená, že skáka, krúti a že má veľké okrúhle oči. Je to z očí, že začneme kresliť toto zábavné obojživelné stvorenie).

Najprv nakreslí dva identické kruhy, v strede nakreslíme menšie kruhy a pomaľujeme ich ceruzkou. Teraz okolo získaných očných náčrtov nakreslíme vzhľad okuliarov a spojíme ich s mierne konkávnou čiarou. Pod získanými očami nakreslite veľký oblúk tak, aby jeho konce boli znížené nadol. Z vonkajších okrajov očí kreslíme pomocné čiary, takže sa rozširujú nadol ako lichobežník. Nohy zakončíme štyrmi roztiahnutými prstami, urobíme dva údery, označíme nos, nakreslíme ústa ďalším krátkym oblúkom, aby sa na nás žaba usmiala. Ukázalo sa, že také príšerné zábavné stvorenie. Vymažte pomocné riadky pomocou gumy. Obrys obrysu. Môže byť natretý farebnými ceruzkami alebo farbami.

Na tomto základe môžeme nakresliť princeznú žabu, nakresliac korunu na hlavu a namaľovanú šípku.

Realistický príklad


Najprv budeme analyzovať možnosť, ako nakresliť žabu ceruzkou po etapách. Môže sa to zdať najjednoduchšie, ak však budete postupovať podľa pokynov krok za krokom, slušný výsledok nebude trvať dlho.

Fáza 1
Pripravíme pomocnú skicu. Budú to dva kruhy rôznych tvarov - kmeň a hlava.

Menší kruh s dvoma kolmými priamymi čiarami je rozdelený na 4 laloky a mierne predĺžený dopredu.

Väčší je stiahnutý späť a spojený s druhým, ako je to znázornené na obrázku. Poloha nôh je vyznačená.

Fáza 2
Pokračujeme v spresňovaní detailov a začneme s týmto procesom od hlavy. Pomerne veľké oko je znázornené záhybmi kože na vrchu a spodku, pripomínajúcimi viečko. Na druhej strane je oko väčšinou neviditeľné a na obrázku je znázornené malým výstupkom.

Potom sa ústa označia a celá hlava má charakteristický tvar.

Etapa 3
Teraz je rad na predných končatinách. Najprv sa pripojí zväzok a prsty sa nakreslia doprava, potom sa objaví úplne vľavo.

Kreslíme zadné nohy. V polohe na sedenie je nezvyčajným spôsobom zložený. Najprv je nakreslená ich pozícia a potom prsty.

Fáza 4
Guma odstráni všetky ďalšie ťahy a pomocné čiary.

Zostáva iba maľovať hotový obrázok. Za týmto účelom sa prvý odtieň aplikuje tieňovaním, ktoré udáva celkový objem, po ktorom sa vyplní celý obrázok.

Príklad kresby pre dieťa


Rýchly a jednoduchý spôsob, ako vysvetliť, ako nakresliť žabu v etapách pre deti, bude užitočný pre deti samotné aj pre ich rodičov.

Najprv je znázornený základ budúcej žabky v tvare vajíčka. Širšia časť je dole.

Vyčnievajúce oči musia byť označené hore. Čiary, ktoré ich oddeľujú od kmeňa, sa dajú odstrániť.

Okamžite sa nakreslia bodky a papuľa. Predné nohy by mali byť rovné pred žabou.

Zadné končatiny sú posledné, ktoré majú byť zobrazené, zložené charakteristickým spôsobom: žaba sedí, ale je pripravená skočiť.

Príklad žaby pre začiatočníkov


Zvážte, ako nakresliť žabu postupne. Pre začiatočníkov je vhodná metóda uvedená nižšie, ktorá nevyžaduje špeciálne umelecké zručnosti, ale zároveň poskytuje vynikajúci výsledok.

Mali by ste začať obrázkom hlavy alebo skôr papule. Z toho sú vyobrazené obrysy tela.

Keď už je v hornej časti, pokračujte k viditeľným ľavým labkám. Najprv sa zobrazí ich poloha a potom sa nakreslia prsty.

Teraz môžete nakresliť správne labky, čiastočne skryté žabou.

Pridajte nos a oči. Výkres je pripravený.

Nakreslite roztomilú žabu


Nižšie je vynikajúca sekvencia, ktorá hovorí, ako nakresliť žabu ceruzkou po etapách. Pre začiatočníkov bude celkom prístupný a výsledkom bude veľmi roztomilá a zábavná žaba, ktorá určite osloví deti aj dospelých.

Najprv nakreslíme pomocné obrysy: veľký kruh - kmeň, dva menšie hore - oči.

Dajte žabe tvar tela a nakreslite ústa. Na tvár pridávame charakteristické škvrny.

Zadné končatiny sú zložené, natiahneme ich do tvaru oválu na oboch stranách tela. Predné nohy by mali byť zobrazené tak, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

Obrys obrázku je načrtnutý hustejšou ceruzkou alebo perom s plstenou špičkou a pomocné riadky sa odstránia pomocou gumy.

Jednoduchý spôsob, ako nakresliť žabu

Teraz sa naučme kresliť. Začnime s najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom tvorivým procesom s obrazom žaby. Začínajúci umelci a deti sa s touto prácou celkom vyrovnajú. Ako pritiahnuť žabu dieťaťu:

 1. Vezmeme album, vyberieme fixku a do blízkosti umiestnime olejové pastely rôznych farieb. V hornej časti papiera, so značkou, zobrazíme jedno veľké oko okrúhleho tvaru, krok späť na pravú stranu a nakreslíme druhé oko. Mali by byť približne rovnakej veľkosti.
 2. Ďalej v kruhoch zobrazujeme žiakov. Do intervalu medzi očami dajte tukové body a nos. Od horného okraja očí nakreslite úsmev vlnovkou. Siluetu dopĺňame hornou časťou hlavy.
 3. Teraz, počnúc úsmevom, predstavujeme žalúdok žaby. Má neobvyklý tvar, ktorý vyzerá ako osem. Znázorňujeme v dolnej časti obrázku, pri kmeni labky, by mali byť od seba vzdialené tri prsty.
 4. Časti labiek spájame s hornou časťou tela. Na žabu pritiahneme dve zadné končatiny. Počas tohto je vhodné vytiahnuť jeden vyčnievajúci prst. Ako k tomu žaba prišiel na to, teraz je potrebné maľovať.
 5. Vezmite si pastelky, žlté, zelené a svetlo zelené. Najprv vezmite žltú pastelku, zafarbia žabie brucho. Svetlou zelenou kriedou maľujeme hornú časť labiek a hlavu. S tmavo zelenou farbou natierame zadné nohy, zvyšok hlavy a predné končatiny.
  Modré, zakryte oči.

Obrázok je pripravený. Kresba trvá asi dve minúty, ale pri tejto možnosti je ľahké naučiť sa kresliť žabu. Tiež si uvedomujeme, že ktokoľvek sa dokáže vyrovnať s týmto modelom bez ohľadu na vek, hlavnou vecou je riadiť sa našimi pokynmi.

Ceruzka na ceruzky

Ak ste urobili prvú prácu, skomplikujte úlohu a naučte sa, ako nakresliť žabu ceruzkou. Zložitosť je práca trochu komplikovanejšia ako predchádzajúca, ale keďže kreslíme jednoduchou ceruzkou, v prípade chyby môžete skicu vždy vymazať a opraviť chybu. Pre tvorivý proces pripravte:

 • album pre kreativitu alebo kúsok papiera,
 • obyčajná ceruzka a guma,
 • sada farebných ceruziek,
 • pero s čiernou tyčkou.

Teraz môžete začať pracovať. Ako nakresliť žabu ceruzkou pre deti:

 1. Na hárku trochu nad stredom nakreslite kruh. Toto bude základom pre obraz hlavy. V dolnej časti kruhu zobrazujeme úsmev.
 2. Ďalej musíme do úst vložiť dve tukové bodky, ktoré pôsobia ako nos. Cez nos z rôznych strán kreslíme okrúhle oči. V kruhu odvodíme tvar hlavy žaby.
 3. Pomocou gumy vymažeme ďalšie náčrty. V dolnej časti hlavy odvodíme záhyby, ktoré plynule prechádzajú do podoby krku. Ďalej nakreslite trup.
 4. Do tela zakončujeme predné nohy tromi rozdelenými prstami. Sú umiestnené bližšie k hornej časti siluety. Telo dopĺňame zadnými nohami, väčšie v porovnaní s prednou časťou a zobrazujeme prsty.
 5. Teraz je celý vzor označený čiernym perom. Všetky nadbytočné náčrty, ktoré zostanú, sú vymazané gumou. Ako k tomu žaba s ceruzkou, prišiel na to.
 6. K nám posúvame sadu ceruziek. Vezmite zo sady béžovú, jasne zelenú a iba zelenú ceruzku. Farbíme brucho béžovou farbou, zvyšok tela maľujeme jasne zelenou farbou a zelenou dávame obrázku objem.

V tejto fáze práca končí. Ako ste videli, práca je jednoduchá, hlavná vec je, že musíte dodržiavať naše briefingy a potom získate krásnu kresbu žaby.

Veľká žaba

Hore ste sa naučili, ako žaby kresliť pomocou ceruziek v jednoduchých a veľmi jednoduchých etapách. Teraz nakreslite obrysy perom s plsteným hrotom a natrite ju pomocou akvarelu. Práca je, samozrejme, trochu komplikovanejšia ako tie predchádzajúce, ale s našimi pokynmi, aj keď ste dieťa alebo začiatočník, v každom prípade dokončite úlohu.

Začíname s kreslením:

 1. V hornej časti albumu zobrazujeme oválny tvar malej veľkosti. Uprostred oválu nakreslite žiaka a časť z neho nakreslite čiernou farbou.
 2. Nad zobrazeným okom nakreslite oblúk, položte vodorovnú čiaru a nakreslite obrys druhého oka.
  V dolnej časti obrázku nakreslíme dve dlhé klenuté čiary v malej vzdialenosti od seba.
 3. Z obrysu druhého oka nakreslite dlhý oblúk v smere doľava. Nakreslime bradu na spodok hlavy. Ústup z brady doľava a predné labky kreslíme rozdelenými prstami. Dokončili sme hlavu.
 4. V zadnej časti obrázku ukazujeme zadné nohy. Zobrazujeme žalúdok. Pod žabou láme lekno. Kresbu dopĺňame lekvárom na lekno. Vzadu sme položili niekoľko kruhov. A na vode ukazujeme niekoľko riadkov vlny.
 5. Zafarbite žabu. Maľujeme celé telo a hlavu bledozelenou farbou, zadné nohy ukazujeme tmavšou farbou. Kruhy na tele maľujeme zelenou farbou a farbou rastliny, na ktorej je žaba a lekno.
  Maľujte pozadie na modro.

Žaba je maľovaná a maľovaná. Práca je v zásade jednoduchá, vyžaduje si však voľný čas. Namiesto leknínu je možné obrázok doplniť obrázkom krokodíla alebo motýľa. Ak neviete, ako nakresliť tieto výkresy, megamaster.info vás naučí.

Žabá princezná

S predchádzajúcimi možnosťami, ktoré sú usporiadané, sa teraz naučme, ako nakresliť žabu z populárnej detskej rozprávky. Ponúkame vám zistiť, aké ľahké je nakresliť žabacej princeznej pre deti. Nákresy vytvoríme perom s plsteným hrotom a maľujeme kvašom.
Ak ste s takou tvorivosťou nováčikom, kreslenie podľa nášho návodu je lepšie jednoduchou ceruzkou. Ak urobíte chybu a položíte čiaru na nesprávne miesto alebo nakreslíte inú figúrku, pero s fixkou, už ho nevymažete, ale náčrt ceruzky sa dá kedykoľvek vymazať pomocou gumy.

Ak chcete tento obrázok namaľovať, budete potrebovať:

 • žltý list papiera
 • čierne plstené pero, pre začiatočníkov bežná ceruzka,
 • kefy rôznych veľkostí
 • kvaš rôznych farieb
 • nádrž na vodu a paleta.

Začíname:

 1. Žltý list papiera usporiadame vertikálne. Nad stredom nakreslime oválny tvar. V hornej časti oválu nakreslite dva kruhy, ktoré sú umiestnené neďaleko seba. Uprostred kruhov nakreslite kruhy a hneď ich namaľujte.
 2. Pod nakreslené oči položte dve výrazné bodky. Obrázok dopĺňame úsmevom. Dostávame náčrt hlavy s nosom, úsmevom a veľkými očami. Ak chcete skica v dolnej časti, nakreslite polkruh.
 3. Od stredu obrysu tela nakreslite zakrivenú čiaru nadol. Nižšie kreslime tri prsty so zaoblenými koncami. A nakreslite čiaru k telu, aby ste spojili zadnú nohu s telom. Podobne nakreslite druhú zadnú nohu.
 4. Hneď pod hlavou na tele zobrazujeme predné nohy žabky. Zároveň ich okraje rozdelíme na prsty so zaoblenými koncami. Na temeno hlavy maľujeme korunu ako princezná. Náčrt je pripravený, teraz ho namaľujte farbami.
 5. Vezmite najhrubšiu kefu. Umývame ju vo vode, na palete zbierame žltú farbu. Umyte kefu a odložte bokom.
  Na tenšiu kefu vyberte zelenú kvaš, pridajte ju do žltej farby a materiál premiešajte. Hlavu vyfarbíme výsledným odtieňom, pričom sa nedotýkame očí a horných častí predných a zadných nôh.
 6. Teraz zmiešajte zelenú farbu s tmavo zeleným odtieňom. S touto farbou opatrne namaľujte zvyšok tela. Potom na paletu položte biely kvaš a nakreslite jej oči. Umyte kefu.
 7. Na tenkú kefu napíšeme červené kvaš a na hlavu natiahneme ústa. V prvom tóne, ktorý sme zmiešali, pridajte viac zelenej farby, zamiešajte farbu a zakryte ňou zostávajúce časti nôh. Na palete zmiešame bielu farbu so zelenou farbou, končeky prstov namaľujeme na všetky labky.
 8. Dali sme hnedú kvaš na paletu, dali sme jej žiakov do očí. Ďalej sme do tela vložili bodky so zmesou bielej a zelenej. Tmavo zelené časti labiek a kruhová časť obrysu hlavy.
  Korunku maľujeme červenou farbou, na tieto účely však môžete použiť akúkoľvek jasnú farbu. V bielej farbe ozdobíme korunu.

Kreslenie postavičky z rozprávky, pripravené. Teraz viete nielen kresliť žaby ceruzkami podľa podrobných pokynov pre deti, ale aj to, ako ich kresliť farbami a fixkami.

Podľa našich rozprávok sa žaba zmení na princeznú, pozri inštruktáž o tom, ako nakresliť princeznú.

Pin
Send
Share
Send
Send