Užitočné tipy

Linux a Android

Pin
Send
Share
Send
Send


Internet výrazne zjednodušil život všetkých ľudí, ktorí k nemu majú prístup. Nielen kvôli rýchlym a širokým možnostiam v oblasti získavania informácií, ale aj kvôli novým funkciám pre spotrebiteľov. Či už ide o licenciu na hry, oblečenie, jedlo, filmy alebo hudbu - v poslednej dobe je možné všetko kúpiť bez opustenia domu. Takéto služby sa zvyčajne delia na niektoré užšie špecifiká, napríklad na internetové obchody s príslušenstvom alebo nože. Existujú však veľké, rozsiahle projekty, čo je druh predajnej platformy, kde každý predajca ľahko nájde svojho kupujúceho.

Alebo iné stránky, na ktorých môžete propagovať svoj produkt, ale s rôznymi podmienkami. Obchod iTunes, ktorý existuje od roku 2003, je indikatívny. V súčasnosti je väčšina obsahu tohto webu hudba, filmy a hry. Obchod iTunes Store môžete nainštalovať iba na zariadenia Apple, ako aj na Windows. Bohužiaľ neexistuje žiadna adaptívna verzia pre GNU / Linux, z tohto dôvodu sa užívateľ bude musieť vyhnúť, ak potrebuje nainštalovať internetový obchod Apple na akejkoľvek distribúcii. Nižšie sa dozviete všetky možné spôsoby použitia iTunes Store na Ubuntu.

PlayOnLinux

PlayOnLinux je v istom zmysle vidličkou vína. Bolo by však presnejšie nazvať tento doplnok softvéru. Všetko pohodlie spočíva v automatizácii inštalácie programov Windows, čo vylučuje potrebu manuálnej konfigurácie. Inštalácia PlayOnLinux sa vykonáva pridaním úložiska, celkovo ich je päť. Nie sú žiadne zvláštne rozdiely okrem toho, že dátum vydania novej verzie sa môže líšiť. Existuje iný spôsob - pomocou súboru .deb. Je však lepšie používať úložisko, pretože to umožní automatickú aktualizáciu. Ak chcete nainštalovať PlayOnLinux, musíte do terminálu zapísať tieto príkazy:
wget -q "http://deb.playonlinux.com/public.gpg" -O - | sudo apt-key add -
sudo wget http://deb.playonlinux.com/playonlinux_precise.list -O /etc/apt/sources.list.d/playonlinux.list
aktualizácia sudo apt
sudo apt install playonlinux

Nainštalovanú aplikáciu môžete spustiť dvoma spôsobmi: pomocou zabudovaného vyhľadávacieho nástroja alebo z terminálu.

Bez niektorých knižníc a samotného vína však nič nebude fungovať. Preto musí byť toto všetko dodatočne nainštalované:
sudo dpkg - add-architecture i386
aktualizácia sudo apt
sudo apt nainštalujte víno64
sudo apt install xterm

Potom sa PlayOnLinux bezpečne spustí a bude fungovať. Teraz potrebujete inštalačný súbor iTunes, ktorý je možné získať na oficiálnej webovej stránke spoločnosti Apple.

Po stiahnutí súboru v otvorenom okne PlayOnLinux kliknite na tlačidlo „Inštalovať“. Otvorí sa ďalšie okno, v ktorom je už potrebné kliknúť na aktívny nápis „Nainštalovať program, ktorý nie je v zozname“.

Inštalácia iTunes v systéme Linux je štandardným spôsobom: vyberte názov, adresár programu atď. Je to však stará metóda, teraz v zozname všetkých aplikácií nájdete iTunes.

Všetko, čo je potrebné, je spustiť inštaláciu kliknutím na príslušné tlačidlo. Ďalej sa automaticky vyberie potrebná verzia vína a jeho nastavenie. Ale aj tak musíte mať stiahnutý 32-bitový inštalátor iTunes.

Hlavným rozdielom medzi manuálnou a automatickou inštaláciou je možnosť používať 64-bitovú verziu iTunes, ako aj ďalšie víno.

Virtuálny stroj

Softvér, napríklad víno, najčastejšie neznamená úplnú podporu požadovaného produktu. Zvyčajne sa musíte vyrovnať s rôznymi chybami alebo nesprávnou činnosťou. Samozrejme, môžete experimentovať s verziami vína alebo s programom, ale pravdepodobne ide o „barle“ ako o úplné riešenie problému. Z tohto dôvodu veľa používateľov uprednostňuje alternatívu - virtuálne stroje, napríklad VirtualBox.

Môžete nainštalovať VirtualBox stiahnutím súboru .deb.

Inštalácia sa vykonáva prostredníctvom správcu aplikácií Ubuntu, môžete tiež použiť ľubovoľného iného správcu.

VirtualBox beží v systéme Linux rovnako ako v systéme Windows. Na vytvorenie virtuálneho operačného systému je potrebný iba obrázok, ktorý je možné získať rôznymi spôsobmi. V prípade systému Windows je nezákonné sťahovať pirátsky obrázok alebo získať licenciu. Aby iTunes mohli pracovať s pripojeným modulom gadget, musíte si nainštalovať ďalší doplnok. Nachádza sa na oficiálnej webovej stránke. Po jeho pridaní bude VirtualBox schopný interagovať s USB.

Existuje tiež možnosť použiť rôzne operačné systémy. Môžu byť na rovnakom pevnom disku alebo na inom disku. Ktorá inštalácia iTunes v systéme Linux je pre každého používateľa tou pravou, ktorá sa rozhodne pre seba.

27 komentárov:

niapazza užitočný článok

Vďaka za info. Pokúsim sa spriateliť iPad s Ubuntu 10.10

ale nemôžem ju nainštalovať) inštalácia sa spustí a po niekoľkých sekundách sa zobrazí správa, že inštalácia je dokončená. na obrázku disku C žiadny tuniak)

Skončím s potešením z tejto informácie)

Skončil som 2 krát, dajte iTunes pod Ubuntu

ale funguje to))

niipatstsa čo je kurva článok))))))))))))))) kurva kurva chtoli))))))

Keď som zapol iTunes, písal som o nesprávnej inštalácii a nevidím Ipod (Ubuntu 10.04

Ussac, nainštalovali ste pod tuniakom ďalšie výber? nalepte si iPhone iPod a nevidí to, bla, myslel som si, že tu existuje nejaký cestovný článok

Nepáči sa mi - choďte lesom

VYBERETE BLU. OHHHIELI. LINUXOIDS NIIPAZZA.

Je pekné porovnať úroveň komentárov k tomuto blogu a originál v anglickom jazyku.
Ruský dobytok a ipod'om dobytok.

A autor je dobre odvedený.

Jo. tento dobytok nemôže mať skóre nielen pre iPod!

hrubý, ale iPod ho nevidí v naturáliách. ako to opraviť?

dávno som sa pokúsil previesť siedmy tuniak cez trojzmyselnú trix a dostať ju. on je jediný, kto ma šuká a pracuje s jeho kódom, pričom sa prihliada na variabilné údaje o mojich požiadavkách. ale pri desiatom tuniakovi je všetko oveľa lepšie - na začiatku mi na mňa neprisahal, na moje žiadosti si neodfrkol. ignoroval inštalačný príkaz, dezertér bol zatracený.
ubuntu 10. tam niečo.

Kačica a čo ešte čakať? Kto vloží palivové drevo do i-zariadenia? Ktokoľvek dá do viniča takmer akýkoľvek prog a pravidelne zabudne na palivové drevo. Musíme sa ich snažiť skĺznuť.

Pozrite si video: Is Android really just Linux? - Gary explains (August 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send