Užitočné tipy

Čo robiť, ak pacient plienku vyberie sám

Pin
Send
Share
Send
Send


Autor: Darina Nikonova

Prečo som sa rozhodol skúsiť žiť bez jednorazových plienok?

Pretože ženy bez nich žijú už tisícročia a teraz plienky na jedno použitie sú tony odpadkov, ktoré každú minútu prechádzajú do koša. Pretože jednorazové plienky sú škodlivé pre dieťa a životné prostredie.

„Podľa štatistík jedno dieťa produkuje počas používania jednorazových plienok 2,5 ton hnijúceho odpadu ...

Plienky na jedno použitie obsahujú absorpčnú zložku vo forme gélového polyakrylátu. Keď sa do nej dostane tekutina, polyakryl je schopný výrazne zvýšiť objem. Tieto a podobné zložky, ktoré prichádzajú do styku s pokožkou dieťaťa, spôsobujú drobné rany a malé vredy, ktoré sa vstrebávajú do krvi dieťaťa. V laboratórnych testoch sa nachádzajú v moči.

Plienky sú nebezpečné, zďaleka nie sú príjemné a pokojné, čo pre nich inzerenti vytvárajú. “ I. Bauer "Život bez plienok!".

Deti od narodenia dávajú signály, že musia používať toaletu. Úlohou mamy je zachytiť signál a pomôcť uspokojiť túto potrebu.


Keď je dieťa nahé, je ľahké začať rozoznávať signály a ich dôsledky

Tento prístup sa nazýva „výsadba“ alebo „metóda prirodzenej hygieny dojčiat“. A zvyknúť si na hrniec s tým nemá nič spoločné.

Od prvého dňa života dieťaťa ich môžete zasadiť nad misu, umývadlo, záchodovú misu alebo kríky. V akejkoľvek polohe vhodnej pre mamu. Je to jednoduchšie, ako to znie. A radosť, že rozumiete mesiac starému dieťaťu, a on - vy, sa nedá porovnávať s ničím.

Keď som mala 21 rokov, pokúsila som sa upadnúť dcéru nad misu, keď som mala strach. Na moje prekvapenie ma dieťa pochopilo a pokukovalo.

O tri mesiace sme už mali dni bez mokrých plienok. Potom boli celé mesiace štrajkov a úderov. Hľadal som nové miesta a výsadba predstavuje, čo by moja dcéra chcela.

V každej situácii bolo moje motto toto: počet prístupov je viac ako nula - to je už úspech!

Dcéra začala používať hrniec samostatne po 1 roku a 6 mesiacoch. Mokré nohavice sú minulosťou. Už viac neovládam jej problém s „záchodom“.

Mimochodom, máme nejaké nádoby ako hrniec: umývadlá, misky, taniere a raz sa nám podarilo dostať sa dokonca aj do plechoviek na čaj. Toto je alternatívny spôsob myslenia.

Raz sme s celou rodinou odleteli z Antalye (Turecko) do Krasnodar (Rusko). Dcéra bola 1 rok a 3 mesiace. Plocho odmietla nosiť plienky na jedno použitie (áno, bála som sa, že ju na letisku a v lietadle nebudem môcť odložiť). Moje obavy boli však zbytočné - dokonale sme zvládli všetky potreby mojej dcéry na ceste (ukázalo sa, že iba toaletné skrinky v lietadle boli veľmi malé a ja som narazil hlavou na strop a vysadil svoju dcéru na toaletu).

Téma prírodnej hygieny dojčiat je podrobne opísaná v knihe Ingrid Bauerovej, „Život bez plienok“.

Áno, a strávili sme dosť pracieho prášku. Keď si kúpili jedno veľké balenie, používali ho celý rok.

Zamietnuť schopnosť detí kontrolovať ich vylučovacie funkcie môžu iba tí ľudia, ktorí sa nikdy neskúšali nadviazať dialóg s mesačným dieťaťom a vzdať sa ho.

Vyskúšajte to! Toto je úžasná interakcia s dieťaťom.

A ak už nejakú dobu bolo dieťa v jednorazových plienkach - ako ho odstaviť od „plienok“? Odpoveď je jednoduchá - vyberte plienku.

Detský moč nie je kyselinou sírovou. Ak dieťa urobí kaluže - môžete ho jednoducho utrieť handrou. Vyčistite super drahé koberce. A všetko bude v poriadku.

Je mýtus, že dieťa sa jedného dňa stane „pripraveným na nočníkový tréning“. Dieťa je pripravené na spoluprácu v záchodových záležitostiach od narodenia.

Ak chcete žiť bez plienok - začnite hneď teraz, bez ohľadu na to, aké je vaše dieťa.

Dôvody, prečo môže pacient odstrániť plienky

Plienky ako spodná bielizeň plnia svoju funkciu absorpcie a držania stolice pre rôzne kategórie ľudí. Môžu to byť práceneschopní starí ľudia, pacienti pripútaní na lôžko so závažnými telesnými ťažkosťami, ľudia s duševnými poruchami alebo urologickými problémami, pooperační pacienti. Pre každú z nich sa príbuzní snažia zvoliť najoptimálnejšiu alternatívu plienky, pričom zohľadňujú individuálne charakteristiky a závažnosť choroby.

Ak pacient napriek tomu vyberie plienku, môže k tomu dôjsť z nasledujúcich dôvodov:

 • produkt nie je vybraný podľa veľkosti - voľne visí, stláča alebo trie telo,
 • plienky sa menia časom, čo vyvoláva podráždenie kože, vyrážky a pocit nepohodlia,
 • detské plienky zlej kvality, ktoré nezvládajú účel,
 • z dôvodu choroby alebo veku nie je osoba schopná kontrolovať svoje činy.

Aby bolo možné rozhodnúť, čo robiť, ak pacient vyberie plienky, je potrebné zistiť hlavný motív tohto správania a podľa možnosti ho odstrániť.

Help. Hlavnou kategóriou pacientov pripútaných na lôžko, ktorí odstraňujú plienky, sú starší ľudia trpiaci patológiou nervového systému: mŕtvica, pacienti s Alzheimerovou chorobou, senilná demencia alebo mentálne poruchy.

Kritériá pre správny výber plienok

Ak je dôvodom, prečo pacient plienku vyberie, leží vo výrobku, dá sa to odstrániť kompetentným výberom hygienického produktu, ktorý vyhovuje potrebám konkrétnej osoby. Dobre zvolená plienka by mala brať do úvahy hlavné faktory uvedené v tabuľke.

Parametre pacienta
 • závažia
 • obvod pásu
 • vek,
 • úroveň mobility
 • močová / fekálna inkontinencia
Vlastnosti plienky
 • savosť,
 • nepriepustnosť,
 • kvalita materiálu
 • úroveň priedušnosti,
 • indikátor nasýtenia, opakovane použiteľné zipsy,
 • schopnosť udržať zápach

Pri hľadaní odpovede na otázku „Čo mám robiť, keď pacient v posteli vyberie plienku?“ Je potrebné venovať pozornosť frekvencii výmeny absorpčného spodného prádla, aby sa zabránilo preplneniu a presakovaniu. Nevyhnutným predpokladom pre pohodlný pobyt osoby pripútanej na lôžko v plienke je starostlivé vykonávanie hygienických postupov po uspokojení prírodných potrieb.

Pampers odstráni človeka s duševnou poruchou

Ak sa v niektorých prípadoch problém s odstránením plienok a nepríjemné následky, ktoré sú s ňou spojené, dajú vyriešiť zmenou výrobku, zastavenie takýchto pokusov mentálne nevhodných ľudí bude oveľa ťažšie. Mnoho príbuzných má veľké starosti pri starostlivosti o túto kategóriu ľudí a nevie, čo robiť, ak pacient plienku vyberie.

Tí, ktorí sa stretli s podobnými ťažkosťami v životnej skúsenosti, vedia na vlastnej koži, aké je to ťažké, a niekedy nie je možné nájsť prístup k pacientovi, ktorý nie je schopný kontrolovať svoje konanie. Presviedčanie, kričanie, slzy a iné metódy morálneho vplyvu zostávajú neúčinné z dôvodu špecifík choroby, takže musíte hľadať iné možnosti. Z najpopulárnejších a najúčinnejších stojí za to zdôrazniť nasledujúce:

 • ďalej pripevnite plienku k telu pomocou kancelárskej alebo stavebnej pásky,
 • nasadiť rukavice
 • položte na plienku pevné pletené spodné prádlo, nohavice, legíny,
 • použite špeciálne telo alebo kombinézu.

Adaptívne oblečenie pre pacientov

Najúčinnejším, najpohodlnejším a najbezpečnejším pacientom v lôžku je získanie alebo šitie tela pre aktívneho pacienta - kombinézy prispôsobivé.

Premyslený obal výrobkov vám umožní, aby ste pred odstránením plienok od pacienta upútaného na lôžko nepocítili ťažkosti bez toho, aby mu spôsobili bolesť a nepohodlie. Svojim dizajnom sa podobajú na kombinézy pre dojčatá, pretože v rozšírenej panvovej oblasti obsahujú odopínateľné zipsy na držanie toalety bez toho, aby sa vyzliekali pacienta ako celku.

Funkčné oblečenie bráni pacientovi v prístupe k plienke vďaka zariadeniam, ako sú špeciálne ventily, tajné gombíky, zipsy na chrbte. Pacient nemôže dosiahnuť a otvoriť prístup k plienke a pre opatrovateľa nebude mať hygienický postup žiadne ťažkosti.

Dôležité! Adaptívny odev je účinný pri zložitom používaní iba s vysoko kvalitnými plienkami. Nízka úroveň absorpcie a presakovania podporuje mokré oblečenie, ktoré pacient nedokáže vziať sám.

Odstránenie a nasadenie plienky, vykonávanie hygienických postupov, nie je ľahkou úlohou, a to ani v prípade zvlášť závažných pacientov. Pokiaľ ide o odmietnutie nosenia a nosenia plienok od starších pacientov s imobilnými marasmami, informovaní ľudia sa neobedia bez praktickej rady.

Ako sa uistiť, že pacient neodstráni plienku a jeho správanie sa nestane skutočným testom pre ostatných, môžete použiť dve metódy. Uchýliť sa k odporúčaniam výrobcov absorpčného spodného prádla, pokiaľ ide o správny výber výrobku, alebo k radu tých, ktorí boli schopní vyriešiť tento ťažký problém osobnou skúsenosťou.

Preklad z angličtiny

Milovníci plienok (LP) sú tínedžeri a dospelí, ktorí radi nosia plienky zo zdravotných alebo iných dôvodov. Plienky je možné nosiť pomocou plienok z dôvodu pohodlia, sexuálneho potešenia alebo uprednostňujú plienky pred bežným spodným prádlom. Uvedomenie si, že máte radi plienky, môže byť ťažké a niekedy dokonca zraniteľné. Môžete sa však naučiť akceptovať seba samého a zistiť, prečo sa vám páčia plienky.

1. časť Prijmite sa za milovníkov plienok

1. Vedzte, že nie ste sami. Keď si uvedomíte, že chcete nosiť plienky, môžete sa cítiť odcudzení alebo čudní. Je veľmi dôležité vedieť, že mnohí ľudia zdieľajú vašu lásku. Nie ste jediný človek s takýmito pocitmi a správaním. S vami nie je nič zvláštne ani neobvyklé.

 • Budete prekvapení, keď viete, že existujú celé komunity, ktoré spájajú ľudí, ktorí nosia plienky. Môžete sa s týmito ľuďmi stretnúť.

2. Preskúmajte svoje pocity. Môžete sa cítiť čudne alebo hanbiť sa zo skutočnosti, že máte na sebe plienky, a nie je jasné, odkiaľ také pocity pochádzajú. Pamätajte na pozitívne emócie nosenia plienky, ako je potešenie, radostné vzrušenie a spokojnosť. Ak zápasíte s vinou, hanbou a strachom, potom tieto pocity vyriešite. Samozrejme je ľahšie nevenovať pozornosť týmto pocitom, ignorovať ich, ale stále je lepšie ich pochopiť. Predovšetkým je lepšie sa naučiť, ako žiť v pohodlí so sebou a so svojimi pocitmi, než sa obávať, že ľudia o vás budú myslieť, ak to zistia.

  Preskúmajte svoje pocity týkajúce sa nosenia plienok a rozpoznajte ich, pozitívne aj negatívne. Opýtajte sa sami seba, ako nosenie plienok pomáha vášmu obrazu o sebe.

Niektoré z negatívnych pocitov, ktoré môžu vzniknúť, sú strach, že ostatní ľudia spoznajú, vinu alebo hanbu. Môžete začať kritizovať seba.

Je obzvlášť dôležité pochopiť, že ak chcete, aby vás ľudia prijali tak, ako ste, vy sami musíte pochopiť svoje motívy a pocity.

 • Jedným zo spôsobov, ako odolať nepríjemným pocitom a poraziť ich, je viesť denník. Proces vedenia denníka vám pomôže určiť a vzdialiť sa od svojich emócií. Dokonca aj pár minút denne, ktoré trávite v denníku, vám pomôžeme zistiť vaše myšlienky a pocity.
 • 3. Prijmite seba tak, ako ste. Súčasťou úplného prijatia je prijatie a to, čo sa ťažko prijíma.
  Preskúmajte všetky negatívne pocity, ktoré zažívate pri nosení plienok, a vzdajte sa sebaodsúdenia. Ak máte ťažkosti s prijatím, že ste PL, doprajte si pocit súcitu pre seba.

   Ak je to hanba, môžete povedať: „Stydím sa, pretože spoločnosť opovrhuje dospelých plienkami, ale nemusím spĺňať očakávania spoločnosti.“ „Prijímam seba, kto som.“

  Pripomeňte si, že je bežné si užívať a užívať si plienky.

 • Pokúste sa hýčkať ako blízky priateľ. Doprajte si rovnakú starostlivosť a lásku ako svojim priateľom.
 • 4. Prijmite vinu a hanbu. Možno máte veľa skúseností, viny a hanby o svojom životnom štýle. Pocit viny je pocit, keď niečo, čo ste urobili, porušuje etický kódex, že niečo nie je v poriadku. Hanba je pocit nepríjemnosti, bezmocnosti a môže sa vyskytnúť v dôsledku odmietnutia alebo nesúhlasu ostatných ľudí. Nie je potrebné sa cítiť vinní alebo hanbiť, pretože máte radi plienky. Ak dokážete úspešne prekonať tieto pocity, ľahšie sa budete akceptovať tak, ako ste.

   Pocity viny by mali človeku signalizovať, že robí niečo zlé alebo zlé - ak sa cítite previnilo po požití celého koláča, váš mozog hovorí, že takéto správanie je nezdravé a škodlivé. Inak povedané, vina je pocit, že ste urobili niečo zlé, hanba - že ste zlí. Ale pocit viny, že nosíte plienky, nie je zdravý, pretože to nie je niečo, čo vám alebo nikomu inému poškodzuje. Keďže vina existuje, aby ste sa mohli poučiť zo svojich chýb, musíte v tomto prípade pochopiť: musíte zmeniť svoje myslenie a úplne sa prijať.

 • Jedným zo spôsobov, ako sa zbaviť hanby, je akceptovať, že nemáte žiadnu moc nad pocitmi a správaním druhých. Ľudia majú možnosť zvoliť si otvorenosť a porozumenie, úsudok a tajnosť - to všetko s vami nemá nič spoločné. Hneď, ako prestanete vnímať správanie druhých na svoje vlastné náklady, budete cítiť, ako sa hanba zmenšila.
 • 5. Správajte sa, ako sa cítite. Môžete si spojiť nosenie plienky alebo nejakú odchýlku od „normy“ ako niečo hanebné. Môže byť ťažké potlačiť nutkanie nosiť plienky ... takže to prestaňte robiť. Zadržanie vašich potrieb a emócií môže byť veľmi škodlivé a deštruktívne. Doprajte si potešenie z nosenia plienok.

  • Ak sa obávate, že ostatní môžu zistiť, že ste v plienke, noste ju a noste ju, keď ste sami.

  6. Spoznajte priateľov, ktorí zdieľajú vaše záujmy a pocity. Existuje spoločenstvo milovníkov plienok a dospelých detí, na internete je ich veľa. Ak hľadáte porozumenie a chcete komunikovať s ľuďmi, ako ste vy, pripojte sa ku komunite, ktorá zdieľa rovnaké hodnoty.

   Ak ste predtým pociťovali nepochopenie alebo ak tajomstvo, ktoré nosíte plienky, na vás vyvíja nátlak, účasť v komunite milovníkov plienok bude veľkou úľavou a pomôže vám pochopiť, že nie ste sami.

 • Nie všetci ľudia, ktorí nosia plienky, nechcú byť v komunitách. Účasť v komunitách a chatovanie s ľuďmi, ako ste vy, je len na vás.
 • Časť 2 Pochopenie drogového správania

  1. Pochopiť spoločné vlastnosti, ktoré spájajú všetkých milovníkov plienok. Mnoho dospelých, ktorí radi nosia plienky a správajú sa ako deti, si uvedomujú, že túžba viesť tento životný štýl sa začala počas dospievania, približne 11 - 12 rokov. Muži častejšie nosia plienky ako ženy. Milovníci plienok nosia plienky, močia v nich a vyprázdňujú.

   Väčšina liekov sú muži, ktorí majú prácu, asi 35 rokov.

 • Niektorí milovníci plienok si myslia, že sú ľuďmi iného pohlavia, než ako ich definovali pri narodení alebo pohlavia, ktoré nie je definované.
 • 2. Pochopiť rozdiel medzi konceptmi: nosiť plienky a správať sa ako dieťa. Noste plienky automaticky neznamená, že sa chcete správať ako dieťa alebo dieťa. Dospelé deti sa radi správajú ako deti a chcú sa s nimi správať takto: používajú fľašu, hrajú si hračky pre deti, spávajú v postieľke. Niektoré PL si užívajú výlučne plienky, ale inak žijú „normálnym“ životom. Možno budete chcieť vystupovať ako dospelý alebo možno nie: je to vaša voľba.

  • Niektorí ľudia nosia plienky kvôli pohodliu alebo ako sexuálne predohry. Správanie nemusí nevyhnutne súvisieť so životným štýlom dieťaťa alebo dieťaťa.

  3. Akceptujte, že nosenie plienok môže súvisieť s inkontinenciou. Možno ste si prvýkrát obliekli plienku, keď ste konfrontovaní s inkontinenciou. Ale potom môžete začať nosiť plienky, skúmať, akú úlohu zohrávajú v sexualite a potešeniach.

  • Je bežné, že si nosíte plienky, či už trpíte inkontinenciou alebo nie.

  3. časť - Rešpektujte svoje súkromie (súkromie)

  1. Rozhodnite sa, či chcete diskutovať o nosení plienok. Možno budete chcieť ľuďom povedať, že máte plienky alebo nie. Je len na vás, aby ste to povedali ostatným. Ak máte romantický vzťah, možno budete chcieť hovoriť o nosení plienky so svojím priateľom skôr, ako bude vzťah pokračovať ďalej a diskusia je príliš vzrušujúca.

  • Nebojte sa povedať svojmu partnerovi, že nosíte plienky. Zatiaľ čo niektorí ľudia nerozumejú, budete prekvapení, keď sa dozviete, že mnohí chcú zdieľať toto správanie a životný štýl.

  2. Porozprávajte sa so svojím partnerom. Если ношение подгузника является неотъемлемой частью вашего образа жизни, важно поделиться этим с партнером. Это особенно важно сделать, если вам нравится использовать подгузники во время сексуальных действий. Может быть, вы будете нервничать и бояться сказать об этом партнеру, но пойдите на это, не оставляйте этот вопрос, если это важно для вас.

   Dajte vedieť svojmu partnerovi, že to bude o niečom veľmi dôležitom pre vás. Povedzte: „Je dôležité, aby som bol k vám úprimný a odhalil vám, kto som. Súčasťou mňa je milovník plienok. “ Buďte pripravení odpovedať na všetky otázky, ktoré môže mať váš partner.

  Kontaktujte svojho partnera. Ak váš partner dokáže byť sexuálne dobrodružný, povedzte: „Viem, že máte radi dobrodružstvá, a to je niečo, čím sa môžeme spoločne venovať.“

 • Vytvorte svet, ktorý bude pohodlný pre vás a vášho partnera. Napríklad môžete začať malé a potom rozvíjať: začnite nosiť plienky najskôr v blízkosti domu, potom si obliecť plienky v intímnom prostredí. Uistite sa, že sa vo svojom vytvorenom svete cítite pohodlne.
 • 3. Dbajte na svoj vzhľad. PL a dospelé deti sú obrovskou skupinou ľudí, ktorí sú stále medzi tými, ktorí sú „mimo dohľadu“. Niektorí ľudia nerozumejú pocitom a motívom tých, ktorí milujú plienky. Je na vás, aby ste nosili plienky na verejnosti alebo doma. Závisí to viac od vašej motivácie používať plienky ako od pohodlia alebo sexuálnych motívov.

   Ak chcete nosiť plienky bez povšimnutia, oblečte si voľný odev, aby ste skryli vydutie plienky a zabránili jej noseniu na minimum.

 • Bežnou možnosťou je nosenie plienok v noci.
 • 4. Ponechajte vyrovnávaciu pamäť plienok pre hostí. Ak uprednostňujete tajné nosenie plienok, pred príchodom hostí si naplánujte miesto, kde ich chcete schovať. Plienky uchovávajte tam, kde ich nemôžu nájsť. Môže to byť práčka / sušička, vaša spálňa alebo iné tajné miesto vo vašej domácnosti, ktoré viete iba vy.

  • Ak sa cítite pohodlnejšie, jednoducho príďte s dobrým príbehom, pre prípad, že máte plienky.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send