Užitočné tipy

Ako rýchlo prestať plakať

Pin
Send
Share
Send
Send


Všetci ľudia z času na čas plačú. Sú však chvíle, keď môžete a mali by ste plakať, a sú také prípady, keď musíte byť schopní obmedziť svoje slzy, ale stále plačete.

Ak ste zvedaví, ako potlačiť takéto emócie, tieto informácie sú určené len pre vás. Zároveň však nezabudnite, že staré stereotypy, podľa ktorých sú slzy čisto ženskou emočnou reakciou, sú minulosťou. V súčasnosti všetci ľudia plačú. V skutočnosti je to niekedy užitočné, pretože plač vyrovnáva vaše emócie a zmierňuje stres.

V živote sú samozrejme chvíle, keď nechcete, aby niekto videl vaše slzy. Fair. Vy, kedy a ako dlho to urobíte, sa rozhodnete, však? Ale ak neviete, ako ovládať svoje slzy, niekedy ich každý uvidí, keď ich vôbec nechcete.

Ak chcete vedieť, ako plakať v najnepriaznivejšej situácii, tu je 13 tipov, ktoré vám pomôžu udržať si slzy.

Všetko je úplne rovnaké ako vo filme. Len dýchaj hlbšie. Teraz sme na rade, aby sme vám o tom povedali! Zamerajte sa na svoj dych, zhlboka sa nadýchnite. Ak máte problémy s koncentráciou a vzrušením, ktoré nemôžete prakticky dýchať, skúste sa sústrediť na dych druhých.

Uštipnite sa

Ovládanie plaču je vždy veľmi ťažké, pretože je to psychologická reakcia na konkrétnu situáciu. Týmto spôsobom ho môžete ovládať pomocou fyzickej sily, aby ste odvrátili pozornosť. Ak chcete vedieť, ako prestať plakať, štípnite sa. Prekvapivo vás to rozptýli a namiesto toho sa sústredíte na fyzickú bolesť. Avšak, pozrite sa nepreháňajte to s úsilím. Všetko, čo potrebujete, je jedno pevné pichnutie nechtom alebo štipka.

Prečo plačeme

Ak zlikvidujeme fyziologické príčiny, zostáva čistá psychológia. Podľa prieskumu sa takmer polovica života strávi utieraním sĺz od mnohých ľudí. Násilné vyjadrenie emócií, neschopnosť ovládať sa, ako aj početné emocionálne hádzanie môžu spôsobiť záplavu sĺz, najmä ak je osoba príliš prírodná. Medzi hlavné príčiny plaču patria:

 • žiarlivosť
 • zlosť alebo kritika
 • kričať ako reakcia na niekoho, kto na vás kričí,
 • slzy pre mŕtvu osobu
 • rozlúčiť sa s niekým drahý
 • zdôrazňuje,
 • obavy.

Každý z týchto prípadov je pochopiteľný a ťažko existuje osoba, ktorá nikdy nekričala z aspoň jedného z vyššie uvedených dôvodov. Ale ako prestať z akéhokoľvek dôvodu plakať? A kedy je možné plakať nielen možné, ale aj nevyhnutné?

Pite niečo studené

Toto je druh podivnej rady, pokiaľ ide o to, ako plakať v nevhodných chvíľach, ale naozaj to funguje. Vaše slzy sú stimulované tvárovým nervom. Preto je potrebné iba stimulovať tvárový nerv rôznymi pocitmi.

Musíte si naliať pohár studenej vody a piť, akoby ste umierali smädom. Stimuluje sa tým koniec tvého nervu a zároveň sa tým zmení pozornosť od nepríjemných správ, ktoré vás budú plakať.

Je zrejmé, že vo vašom prostredí je niečo, čo vás rozrušuje. Ak je to možné, skúste sa čo najskôr dostať z tejto situácie. Pokúste sa vyhnúť chvíľkam, ktoré spôsobia tieto emócie, aspoň na chvíľu, kým sa upokojíte. Nestojí to za to.

Slzy pre dobro a za škodu

Mnoho psychológov zastáva názor, že v niektorých situáciách je plač veľmi užitočný. Ak sa nahromadilo priveľa negativity, potom je volanie lepšou voľbou ako zadržanie emócií v sebe. Odborníci sa domnievajú, že akumulácia negatívnej energie môže nepriaznivo ovplyvniť zdravotný stav aj duševnú rovnováhu. Preto sa oplatí zadržiavať to, čo treba striekať, ak to vyžaduje duša.

Predpokladá sa, že slzy môžu dokonca predĺžiť život, a možno z tohto dôvodu ženy, ktoré plačú častejšie ako muži, kvôli charakteristikám nervového systému žijú dlhšie.

Čo sa týka poškodenia, plač sám o sebe nemá ničivú silu, ale dlhodobý plačový štát sa môže vyvinúť v depresiu, neochotu žiť a uniknúť z reality. V takýchto situáciách je najužitočnejšie plakať nielen osamote, ale vedľa človeka, ktorý je schopný podporovať a ukľudňovať sa.

Ženy plačú častejšie ako muži

Venujte pozornosť svojim myšlienkam.

Čo ťa plače? Prečo plačete, keď vidíte niekoho podvádzať niekoho alebo keď vám váš pes olízne tvár? Možno nejaké spomienky z detstva vyvolávajú tieto emócie? Položte si tieto otázky, aby ste pochopili, čo vás tak znepokojuje. Takže nabudúce je situácia rovnaká, spoznáte spúšť.

Všeobecné svojpomocné techniky

Jedným z hlavných pravidiel je správny spôsob života, pri ktorom sa posilňuje nervový systém a udalosti sa nepovažujú za univerzálnu tragédiu. Je potrebné mať dostatok spánku, racionálne minúť energiu, vyhnúť sa stresu, kedykoľvek je to možné, a tiež dodržiavať režim práce a odpočinku. Aby vás slzy mohli navštíviť čo možno len zriedka, skúste pozitívne premýšľať a vytvorte si jednoduché pravidlo: každý deň nájdite niečo pozitívne.

 1. Ak skutočne chcete plakať po stratenom dáždniku alebo neslušnom slove, ktoré je vám adresované, skúste zmeniť svoje myšlienky príjemnejším smerom a premýšľajte o tom, čo dobrého ste v poslednom čase dokázali urobiť.
 2. Dajte si malé darčeky. Aj keď ste na diéte, doprajte si malý koláč alebo pochúťku, ktorá vám prinesie pocit radosti a relaxácie. Pomôže to vyrovnať sa so strašnou náladou a urobiť v sprche „slnečné počasie“.
 3. Perfektne pomáha vyrovnať sa so slzami, obľúbenou zábavou. Nech je to počúvanie dobrej hudby alebo pozeranie zábavného filmu. Takéto jednoduché veci pomôžu zlepšiť vašu náladu, prekonať stres a vyrovnať sa s túžbou plakať.
 4. V mnohých situáciách pomáha meditácia dobre. Zmierňuje nielen stres, ale tiež vám dáva príležitosť počúvať seba a porozumieť tomu, čo vás skutočne trápi. Slzy z akéhokoľvek dôvodu vás prestanú trápiť, keď si uvedomíte, prečo sa objavia a ako prestať plakať, aj keď ste zranení a urazení.

Malé darčeky vás rozveselia

Pozri preč

Môže to znieť a vyzerať trochu čudne, ale ak to funguje, prečo nie? Odvráťte pozornosť a obráťte svoju pozornosť na niekoho iného. V skutočnosti vám môže pomôcť zadržať slzy. Ľudia vo vašom okolí môžu, samozrejme, vo vašom smere hádzať čudné pohľady, ale naďalej sa rozhliadať, až kým sa upokojíte. Urobte všetko, čo môžete, len keby vám to pomôže plakať.

Ako sa vzlykať nad maličkosťami

Po prijatí časti relaxácie po sĺzaní sa oplatí zvážiť, ako sa upokojiť a prestať plakať. Ak to chcete urobiť, musíte sa vysporiadať s príčinou a pokúsiť sa ju odstrániť. Ak si všimnete, že vás tí maličkosti skutočne rozčuľujú a premýšľate o tom, ako prestať plakať pre nič za nič, počúvajte rady psychológov, ktorí vám s takým problémom pomôžu. Predovšetkým je potrebné pochopiť, že neexistujú žiadne nerozpustné situácie a je potrebné podniknúť kroky na vyriešenie konkrétneho problému. Nestojí to za to:

 • kritizujte k srdcu, či už ide o komentáre k vášmu vzhľadu alebo schopnostiam, inteligencii atď.,
 • vždy sa zamerajte na názory ostatných, ktorých je veľmi potešiteľné,
 • ponorte sa do seba a hľadajte nedostatky,
 • hromadiť zbytočné urážky,
 • všimnite si malé veci, ktoré nestoja ani za krátkodobý chagrin,
 • dramatizovať maličkosti a angažovať sa v sebadisciplíne.

Fyzické pohyby

Nesadajte si na stoličku - situácia sa len zhorší. Musíte vstať a pohybovať sa okolo, napríklad môžete vyčistiť miestnosť alebo si dať prestávku na kávu. Pohybujte sa, pretože len týmto spôsobom sa môžete rozptýliť. Vaším hlavným cieľom je utiecť pred zlými myšlienkami.

Pokúste sa vytlačiť hrču z hrdla

Vieš o čom to je. Toto spojenie spôsobuje všetky problémy. Keď budete plakať, môžete cítiť, ako rastie v krku. Ak sa nechcete trhať, musíte sa čo najskôr zbaviť tejto bariéry. Zoberte si pár dúškov vody, trochu ich držte v ústach a pomaly prehltnite.

Premýšľajte o budúcnosti

Možno ste sa práve rozišli so svojím partnerom alebo ste prišli o prácu. Ak si v tejto chvíli nemôžete pomôcť, ale plačte, premýšľajte o budúcnosti a povedzte si, že všetko bude v poriadku. Môžete sa báť hlboko dole, ale pomôže vám nahliadnuť do budúcnosti, nie do súčasnej situácie.

Môže sa to zdať trochu divné, ale keď máte pocit, že sa chystáte plakať, jednoducho sa porozprávajte so sebou. Áno, pravdepodobne to vyzerá čudne, ale naozaj to pomáha upokojiť, najmä ak nemáte k dispozícii nikoho iného, ​​s kým by ste sa rozprávali. Ak máte priateľov, porozprávajte sa s nimi o tom, ako sa cítite. Slovné uvoľnenie emócií môže zabrániť úniku slz z očí.

Nechaj to

V priebehu času sa budete učiť zadržiavať svoje slzy, ale v určitom okamihu budete musieť vypustiť všetko, čo sa uvarilo, všetko, čo ste tak dlho skrývali. Nemá zmysel udržiavať tieto negatívne pocity vo vás. Nájdite miesto, kde sa budete cítiť pohodlne plač.

Vezmite si teplú kúpeľ alebo zapnite smutný film. Bez ohľadu na to, ako chcete, aby to všetko fungovalo, jednoducho to urobte. Ráno sa budete cítiť oveľa lepšie.

Aj keď je dôležité zbaviť sa týchto emócií, niekedy to jednoducho nechcete alebo by ste nemali robiť. Vyskúšajte niektoré z týchto tipov, aby ste pri ďalšom názore, že sa roztrhnú slzy, neplačili.

Najprv vyskúšajte každú z týchto metód osobitne a určte pre seba najefektívnejšiu. A potom už môžete experimentovať kombináciou dvoch alebo viacerých metód, všetko bude teda závisieť od zložitosti situácie. Hlavnou vecou nie je plakať v najnevhodnejšom okamihu, ale usilujete sa o to. Naučte sa ovládať svoje emócie, keď ich potrebujete.

Tipy, ako prestať plakať

 • Vytvorte okolo seba upokojujúcu atmosféru. Ľahnite si na posteľ. Vypnite svetlá a zapnite upokojujúce, mäkké nočné svetlo.
 • Ak chcete rozptýliť svoju myseľ, zapnite peknú hudbu. Vďaka mäkkej inštrumentálnej hudbe alebo ľahkým skladbám sa budete cítiť lepšie. Vyhnite sa smutným piesňam alebo hudbe. Môžu vás ešte viac plakať. Hudba by mala mať dobrý faktor.
 • Zhlboka sa nadýchnite a membránu úplne roztiahnite. Ak plačete po dlhú dobu, môžete zaznamenať miernu bolesť. Cieľom tohto cvičenia je, aby ste sa cítili úplne uvoľnene. Výdych pomaly a sebaisto, aj keď je chabý. Zopakujte postup.
 • Po obnovení normálneho dýchania sa zamerajte na napätie v iných častiach tela. Usilujte sa uvoľniť napäté časti tela.
 • Pochopte, že život je hore a dole. Plač nie je zlý, ale jeho prekročenie môže skutočne poškodiť vaše telo, preto je veľmi dôležité pokúsiť sa relaxovať.
 • Uvoľnite sa tým, že vysvetlíte, že je to iba fáza života a nakoniec bude všetko v poriadku.
 • Ak ste pripravení diskutovať o svojom probléme, môžete sa cítiť lepšie aj pri rozhovore s členom rodiny alebo blízkym priateľom.
 • Ak sa vďaka pláču cítite lepšie, plačte raz a navždy. To sa samozrejme nevzťahuje na všetkých ľudí alebo situácie, najmä na tých, ktorí prešli rozvodom alebo stratou člena rodiny alebo priateľa. Pre niektorých však hovoria strata zamestnania alebo chýbajú rodičia, ktorí sú od vás ďaleko.
 • Ak ste obklopení ľuďmi, pevne sa pritlačte. Takže môžete okamžite ukončiť svoj plač, keď aktivujete časť mozgu, ktorá je zodpovedná za riadenie impulzov.
 • Ak ste zapojený do emocionálnej diskusie so skupinou ľudí, ktorí by mohli spôsobiť, že blesk bude plakať, skúste sa usmiať a nájsť výhovorku na ukončenie diskusie. Prejdite sa z bodu diskusie a zhlboka sa nadýchnite. Ak naozaj potrebujete plakať a pustiť svoje negatívne emócie na odľahlom mieste. Uistite sa však, že keď sa vrátite, máte lepšiu náladu.
 • Plač pri sledovaní príliš emotívnych filmov je pre mnohých, najmä pre ženy, ďalším nepríjemným momentom. Slzám je ťažké sa vyhnúť, ale je to možné. Keď sa cítite, že plačete teraz, rozptyľujte sa jedením čokolády alebo pitím limonády, až kým sa upokojíte. V prípade, že sa nemáte čo upokojiť, pite vodu!
 • Ak máte domácich miláčikov, skúste si s nimi hrať, keď máte pocit, že plačete. Domáce zvieratá, najmä psy, veľa pomáhajú, keď sa cítite zle. Sú terapeutické a pomáhajú v čase, keď zažívate emocionálny stres. Vezmite svojho maznáčika na prechádzku alebo si s ním zahrajte. Domáce zvieratá milujú byť milovaní, takže s nimi trávte viac času, ako obvykle, nielen že sa cítia dobre, ale tiež sa cítite oveľa lepšie.

Plač je prirodzený spôsob riešenia emocionálnych problémov. Sú chvíle, keď sa cítite nepríjemne, najmä keď ste s inými ľuďmi. Neustále potlačovanie emócií však nie je vždy užitočné. Z času na čas je užitočné plakať, nechať to tak. Môžete plakať, aby ste uvoľnili bolesť, ktorá vás rozrušuje.

Žiarlivé slzy

Dievča musí často plakať kvôli tomu, že zakaždým, keď závidí svojho priateľa na iného. V takom prípade môže pomoc prísť iba sama o sebe. Ak nie je dôvod na žiarlivosť, musíte pracovať na sebaúcte a naučiť sa dôverovať milovanej osobe.

Ak ten chlap nie je v žiadnom zhone demonštrovať vernosť, psychológovia odporúčajú jednoducho zastaviť taký vzťah, kvôli ktorému ste neustále nervózni.

Plač kvôli kritike alebo kričaniu

Hlavný dôvod takejto reakcie na provokáciu zo strany inej osoby spočíva v extrémnom pochybnosti. Človek, ktorý pozná svoju vlastnú hodnotu, sa nezaujíma, ako sa upokojiť a plakať, ak ste kritizovaní alebo kričíte. V tomto prípade človek práve spustí určitý druh štítu, pomocou ktorého sa skrýva pred šípkami, ktoré vystrelil kričiaci kritik.

Je tiež dôležité vedieť konštruktívne vnímať pripomienky, ak sú spravodlivé.

Odborníci odporúčajú opustiť miestnosť, ak na vás náhle začnú kričať. Okrem toho by ste na to nikdy nemali reagovať krikom alebo slzami - je lepšie sa zhlboka nadýchnuť a prepnúť seba a svoje myšlienky na niečo iné, pozitívnejšie.

Neistí ľudia plačú kvôli kritike

Slzy za minulé chyby

Mnohí si pravdepodobne všimli, že niektoré udalosti z minulosti určite zaťažujú srdce. Zdá sa, že ak by v tom istom čase konal inak alebo by našiel iné slová, teraz by bolo všetko lepšie. Z takýchto myšlienok určite vychádzajú slzy a pocit horkosti.

Ale ako prestať v tomto prípade plakať? Hlavným pravidlom je prestať sa ponoriť do minulosti a začať žiť tu a teraz.

Situácia si môže vyžadovať rozpracovanie, ale nemôžete ľutovať ani jesť seba, pričom si na lícach škvrny slzíte. Ak je možné opraviť chyby, oplatí sa to urobiť aspoň v záujme vášho pokoja, ale ak je to nenapraviteľné, najlepšou možnosťou je prestať sa cítiť smutno z minulosti po tom, čo ste zažili. Naučiť sa pochovať spomienky je to najlepšie, čo môžete v tejto situácii urobiť, ak nemôžete ovplyvniť udalosti.

Slzy v dôsledku smrti alebo odlúčenia

Ak máte slzy pre príbuzného zosnulého: matku, otca, syna, dcéru, potom je nepravdepodobné, že by vám tu boli užitočné rady. Čas je spravidla hlavným liečiteľom, ale aj v tomto zložitom prípade sa môžete postupne nasmerovať k obnoveniu duševnej rovnováhy.

Ako prestať plakať, ak ste sa rozišli so svojím milencom? Psychológovia odporúčajú, aby ste neprechádzali spomienkou na to, ako dobre ste sa cítili, ako príjemne ste strávili čas atď.

Chyba je pocit vlastnej viny, ktorú často pociťuje opustená osoba. Zdá sa mu, že v ňom je priveľa nedostatkov a ak by tomu tak nebolo, nebol by opustený. Tiež by ste si nemali prezerať spoločné fotografie alebo sledovať spoločenské udalosti v živote svojho bývalého partnera. Je dokázané, že ste určite nervózni, ak vidíte, že všetko je v bezpečí s bývalým milovaným a že sa ľahko obchoduje za niekoho iného. Vektor vzťahov je vždy nepredvídateľná vec, ale kvôli tomu by ste nemali zúfalstva.

Rozlúčka často prináša neprimeranú vinu

Slzy v strese

Stresové situácie sú často úrodnou pôdou pre stres. Нерешенная проблема, затянувшийся конфликт, неприятности на работе и в личной жизни – все это непременно рождает эмоциональное напряжение, которое нередко ищет выход. Чаще всего стресс становится одной из причин слез, которые дают расслабление. Чтобы вытащить себя в таких ситуациях, необходимо обратиться за поддержкой либо к близкому человеку, либо к психологу и наметить стратегии для решения возникшей трудности. Как только провоцирующий фактор будет устранен, слезы прекратят тревожить человека. Niekedy nie je možné úplne zbaviť sa stresových situácií, ale potom odborníci odporúčajú naučiť sa rozptyľovať všetko a relaxovať pomocou meditácie alebo špeciálneho psycho tréningu.

Boj proti detským slzám

Ak sa dospelému mužovi alebo žene stále nejako podarí ovládať seba, potom je nepravdepodobné, že by malý chlapec alebo dievča prišli s myšlienkou, ako rýchlo prestať plakať. Mama a otec sa o to budú musieť postarať a musia sa naučiť, aby nešli o dieťa.

Malé deti plačú veľmi často a veľa, a ak to nie je fyzická bolesť alebo nepohodlie, ktoré dieťa prežíva, môže to byť triviálna manipulácia.

V tomto prípade sa rodičia musia naučiť, ako rozptýliť dieťa a rýchlo zamerať svoju pozornosť na zaujímavé predmety, aby sa dieťa upokojilo.

Sú potrebné sedatíva

Niekedy obyčajná úprava správania nemusí stačiť a sedatíva sa nemôžu obísť. Ich použitie je opodstatnené, ak je osoba na pokraji vážneho narušenia, žije v strese a slzy sa stávajú každodennými hosťami. Okrem toho nie každý môže sám nájsť vnútornú silu na prekonanie pocitu strachu, úzkosti alebo zúfalstva.

V tomto prípade sa oplatí začať užívať homeopatické lieky, ako je mäta, valeriány, balzam na citróny, ako aj komplexné lieky, ktorých cieľom je eliminovať únavu. A aj keď sa nemôžete natrvalo zachrániť pred úzkosťou a smútkom, môžete začať znova žiť a cítiť v ňom harmóniu a šťastie.

Pin
Send
Share
Send
Send