Užitočné tipy

Ako odpovedať na hrubosť, urážku a nepríjemné otázky

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete primerane reagovať na urážku, odporúčame vám vziať na vedomie 10 krásnych fráz. Nenechajte sa nadávať, ale skvele odpudzujte útoky.

Každý môže zavrieť ústa slzami.

Ďalšia vec je, keď sa urazený potýka s takým ponížením, že môže len držať hubu.

Žiadam vás však, aby ste starostlivo uplatňovali aj krásne výrazy.

A potom koniec koncov, môžete sa tváriť do tváre.

* Choď ďalej, zlato, a urážaj svoju matku, ktorá porodila hlúposť bezvýznamnosti.

* Možno som hlupák, ale iba hlúpe urážky ho vezmú späť do tvojho lona.

* Keď končí verbálna hnačka, utrite z úst sliznicu, ktorá zapácha črevá.

* Urážte ma tak, ako sa vám páči, len nezabudnite, že tony negativity sa vrátia späť k vašim rozmaznaným geekom.

* Pravdepodobne sa považujete za kráľovnú, urážate muža? Dureha, a to ani v miestnej skládke odpadu, a ani tak sa nenachádzajú.

* Teraz ma počúvaj, sedliak. Vo vás je toľko hovna, že smrad sa počuje až do Berlína. Choďte a urazte svoje odpadky.

* Devonka, ani ste sa nenaučili prisahať na obscénnosti, ale všetko ste už zvládli Váš život bude urazený skĺznutím klzkého dna do lona.

* Nereagujem na urážku bláznov a starých žien, preto, babička, je lepšie neklamať. Prehltnite jazyk.

* Keď muž urazí ženu, prirovná sa k slizu, ktorý sa chová v zóne.

* Keď narazíte na ťažkopádneho chlapa, vyplivnete svoje urážky zubami. Dievča môže ktokoľvek uraziť.

Teraz môžete krásne odpovedať na všetky urážky.

Ponáhľam sa varovať, že väčšina uvedených fráz pri inštalácii softvéru prekypuje, takže pri ich praktickom používaní buďte opatrní.

Materiál pripravil I. Edwin Vostryakovsky.

Odpovede na hrubosť

Keď hovoríte s takými ľuďmi, nemali by ste im nikdy ukázať, že ste zmätení. Pokúste sa úprimne, pevne a otvorene vyjadriť svoj názor.

Pokúste sa ísť na obranu a hovoriť pokojne a uvoľnene.

Hrubí ľudia sú najčastejšie slabí, závistliví ľudia, ktorých je ťažké si zvyknúť na čestnosť a pokoj, a niekedy tieto slová dokonca ani nepoznajú. Berú energiu pre svoju negativitu práve od tých ľudí, ktorí sa vzdajú hrubosti a začínajú byť nervózni. Nedovoľte im, aby jedli vašu nervozitu.

Táto metóda je vhodnejšia ako reakcia na dlhodobú hrubosť.

Ak sa človek, ktorý je vám hrubý, nemôže zastaviť, môžete mu veľmi dobre pomôcť.

Najprv ho skúste pokojne načúvať, kým nie je presvedčený, že má pravdu. Potom hlasno a vzdorne kýchnite - visí malá pauza, v ktorej pokojne povedzte frázu:"Prepáč, som alergický na kecy" a slušne pridať: „Tak kde si sa zastavil?“

Jednoducho povedané: vy ste ja, ja som vy. Táto metóda prekladá negatív svojho partnera na seba, Musíte iba súhlasiť s jeho útokmi na vás, poďakovať za čas a úsilie vynaložené na zdôraznenie vašich nedostatkov.

Môžete dokonca pochváliť partnera za jeho pozornosť a za „tipy“, ktoré ste počuli. Urobte to pokojne a pokúste sa nepreukázať kausticitu vašich fráz.

Stojí za zmienku, že čím viac konfliktov bude, tým pre vás bude tým lepších je nespravodlivé, že by zvonku dostal potrebný súhlas, a pravdepodobne mu spôsobí smiech a vtipy.

Podobnú metódu môžu používať správcovia fór, webov, blogov a skupín v sociálnych sieťach. siete.

Napriek tomu, že väčšina členov komunít je oboznámená so všeobecnými pravidlami, niektorí ich stále úmyselne porušujú, po čom vyjadrujú nespokojnosť s osobnosťami správcov z dôvodu, že im bol zamietnutý prístup.

Po ukončení všetkých argumentov pokračujú tieto postavy úprimne a hrubo.

Najjednoduchší spôsob je jednoducho zakázať, ale ak chcete svoj prípad preukázať, vyskúšajte bez emócií, podrobne opíšte všetky chyby votrelca. Spočiatku bude tlmočník odpočívať a naďalej sa „baviť“ s hrubosťou, ale keď si uvedomí, že s ním rozpráva sucho, bez emócií, jednoducho zaostá.

Možno najznámejší a najjednoduchší spôsob riešenia hrubosti. Niekedy je ticho nielen efektívne a bezpečné, ale aj krásne.

Ak nepotrebujete ničoho od hrubého človeka alebo ste psychologicky jednoducho pripravení s ním debatovať alebo ak „partner“ je jednoducho mimo vašej mysle a môže poškodiť vaše zdravie, jednoducho ho ignorujte. Drsní ľudia chcú získať vašu pozornosť, nedávajte im túto radosť.

Je potrebné poznamenať, že musíte tiež ignorovať správne. Nie je potrebné zahrňovať zranený vzhľad a vzdychá - to sú signály, ktoré ste mu venovali. Neukazujte žiadne emócie, boor pre vás je prázdne miesto.

Ako krásne reagovať na hrubosť

Existuje niekoľko fráz, ktoré možno použiť v „potýčke“ s hrubou osobou:

"Mal som na teba lepší názor."

"Hrubosť ti veľmi dobre nevyhovuje"

„Chceš slušnú odpoveď alebo pravdu?“

„Prečo sa snažíte vyzerať horšie, ako ste v skutočnosti?“

"Rovnako ako všetci, aj ja mám zlé dni. Nenechajte sa rozčuľovať, všetko bude fungovať za vás."

„Áno, samozrejme, poďte ďalej. Môže sa stať, že na vašej strane bude šťastie“ (v prípade, že sa niekto vyšplhá von)

„Zdá sa, že táto úloha nie je pre vás vhodná. A čo naozaj chcete?“

„Ďakujem za prejavenie záujmu o moju osobu“

„Chceš ma uraziť? Za čo?“

Ako reagovať na urážku

Ak ste náhodou alebo úmyselne nadávkovaní, nemali by ste tieto slová brať doslovne a všetko vziať na vlastné náklady.

Pochopte, že ak má osoba, ktorá vás urazila, zlú náladu alebo je len spravodlivá nie je dobre vychovaný, To neznamená, že máte na vine.

Aby ste mohli správne reagovať na urážky, musíte najprv vedieť, že osoba, ktorá vás uráža všetkými možnými spôsobmi, je obeťou, a to obeťou jeho tvrdohlavosti.

Tí, ktorí „útočia“ a pokúšajú sa ponížiť druhých, sú častejšie slabými jedincami, ktorí jednoducho nie sú schopní vyrovnať sa s negatívnymi emóciami, čo spôsobuje, že rozlieva všetko.

Čo robiť v reakcii na urážku

Ak sa urazil cudzinec

Najlepšie je ignorovanie. Pokúste sa nevšimnúť si toho, kto sa vás snaží uraziť. Samozrejme, sú chvíle, keď musíte konať inak, ale najčastejšie musíte konať tak, akoby neexistoval cudzinec, a jeho slová sú prázdnou frázou.

Ak ste urazení blízkym

Od samého začiatku sa pokúste bodku označiť „AND“. Mali by ste mu pokojne a priamo povedať, že slová, ktoré ste povedali, sa vás dotkli. Správnym krokom by bolo prediskutovať situáciu.

Ak je urazený pracovným kolegom / šéfom

S týmto súborom okolností sa pokúste opatrne dostať z konfliktu. Ak vás spolupracovník neúnavne urazí a ticho vám nepomôže, skúste reagovať s neutrálnou kausticitou.

V prípade šéfa nie sú potrebné konflikty, čo znamená, že nereagujú na urážky. Namiesto toho si predstavte svojho vodcu ako náladové a svižné malé dieťa.

Vo svojej hlave ho potľapkajte po hlave, nakŕmte ho kašou a pomôžte mu sedieť na hrnci. Toto je metóda odporúčaná psychológmi. Nielenže znášate urážky, ale získate aj dobrú náladu, alebo to aspoň povedie k úsmevu a zvýšite výkon. Okrem toho môže šéf venovať pozornosť aj vašej výdrži.

Ako reagovať na urážku

Človek, ktorý sa snaží uraziť, sa chce presadiť, vyniknúť, a preto mu musíte dať chladnú odpoveď: „Nuž, prosil sa na moje náklady?“.

Po vypočutí takejto osoby sa pokúste pochopiť, čo je jej účelom, prečo vás chcú uraziť.

* Ak neviete, ako reagovať na urážku, musíte poznať jednu dôležitú vec - nie dobreje potrebné dosiahnuť vzájomné urážky a vyrážky.

Okrem toho, že to môže vyzerať hlúpo, podľahnete aj manipulácii, ktorá môže pre vás skončiť v pasci. Nie je potrebné sa riadiť pravidlami, ktoré pre vás platia.

* Ďalšie hlavné pravidlo - pokojne reagujte na hrubost bez straty sebaúcty, Je však potrebné poznamenať, že kultúrna reakcia na „útok“ kotviska často nemá žiadny účinok, pretože hra sa odohráva na cudzom území a nie je v súlade s vašimi pravidlami.

* Pokiaľ ide o trolling alebo iné podobné situácie, najlepšie ignorovať páchateľa.

* Stáva sa, že musíte odpovedať, ale viete, že všetky vaše argumenty jednoducho nebudú fungovať proti tvrdohlavému hrubému. V takom prípade by bola najlepšia možnosť otočiť sa a odísť.

* Osoba, ktorá vás urazila alebo sa snaží urobiť, môže mať zlý deň. Preto s vami stačí sa opýtať: "Zlý deň?", Ak je osoba primeraná, bude súhlasiť a môže dokonca požiadať o odpustenie.

Pokiaľ však ide o trolla, potom je takáto otázka nielen nevhodná, ale môže viesť aj k ďalším urážkam.

* Odpovedanie na urážku nie je častejšie ako dobrá stratégia a môžete sa od nej dostať iba neutrálnym spýtaním sa osoby, čo ti práve povedal. Pokúste sa predstierať, že ste nepočuli jeho slová alebo že ste im nevenovali pozornosť. V tomto prípade bude iba „úprimný boor“ pokračovať vo svojich „útokoch“.

* Ak sa ocitnete v situácii, keď je jednoducho potrebné páchateľa zodpovedať, alebo ak vás jeho vôľa škrtí, neponáhľajte sa na neho. Hlavná vec je byť pokojný, chladný slovami a výrazmi. Je žiaduce potlačiť urážky vtipnými poznámkami a až potom, keď partner dokončil monológ.

* Existuje urážka skôr ako výsmech. V tomto prípade by najlepšou možnosťou bolo odpovedať vo forme vtipu, ktorý nielen urazí osobu, ale zachová aj normálny vzťah.

Jednou z bežných chýb, ktorú ľudia robia, je, že sa snažia ospravedlniť. "Nie, mýliš sa, nemám na vine", Po prvé, takáto stratégia vás môže ponižovať a po druhé, pokus o ospravedlnenie je jednoducho bezvýznamný, pretože ospravedlňte, nikto nepočúva.

Ako odpovedať originálnym spôsobom

- „Som ohromený vašou schopnosťou klásť otázky, ktoré môžu byť mätúce!“

- „Ste úžasná žena (muž). Vždy ma prekvapila vaša schopnosť klásť nepríjemné (správne, ťažké, rétorické) otázky!“

- „Rád by som sa pokúsil odpovedať na vašu otázku, ale najskôr odpovedzte, prečo vás to tak zaujíma?“

- „A na aký účel vás to zaujíma?“

"Naozaj o tom chcete hovoriť?" Ak je odpoveď áno, jednoducho odpovedzte: "A ja - nie naozaj" - a ukončiť dialóg s úsmevom.

- Ak pre vás osoba nie je veľmi príjemná a vy s ňou nechcete komunikovať, najmä po nesprávnej otázke, môžete odpovedať chladne: "Toto je moje podnikanie so psami."

- Opýtajte sa znova: „Správne tomu rozumiem ...“

Peniaze otázky

Ak narazíte na nepríjemnú otázku, máte každé právo nedať partnerovi konkrétnu odpoveď. Napríklad na otázku „Koľko si zarobíš?“ môže sa vyhnúť odpovedi „Rovnako ako väčšina, aj priemerný plat v priemysle (výrazne nižší ako Abramovič).“

Na takúto otázku môžete tiež odpovedať protikladnou otázkou. Napríklad na otázku "Koľko je bunda?" Môžete sa opýtať svojho partnera, koľko mu stojí jeho bunda. Ďalším spôsobom, ako odpovedať na túto otázku, je výrazne nadhodnotiť alebo podceniť číslo a konverzáciu ďalej preložiť ako vtip.

Otázky o práci

„Čo to robíš?“, „Čo robíš v práci?“.

Pri zodpovedaní týchto otázok psychológovia odporúčajú povolať povolanie, ktoré vám môže dať väčšiu dôveru v to, čo robíte. Ak je vaša práca iná, robíte veľa rôznych vecí, všetku prácu môžete vyriešiť na mesiac. Takže budete vedieť, čo zaberá najviac času.

Otázky týkajúce sa osobného života

"Prečo nie je žiadne dievča (chlap)?", "Kedy je svadba?", "Prečo si sa ešte nevdala?".

Takéto záležitosti by ste nemali brať vážne. V odpovedi môžete požiadať partnera, prečo sa mu prihodila taká neobvyklá otázka. V takom prípade bude partner v nepríjemnej situácii.

Existuje ďalšia možnosť - odpovedzte priamo tak, ako to je. Napríklad na otázku „Prečo ešte jeden (jeden)?“ hrdo priznajte, že trpezlivo hľadáte svojho partnera, ktorý by vás neopustil v náročnej hodine.

Treťou možnosťou by bola "Zrkadlenie", Napríklad „Správne chápem, že ti nevadí držať sviečku nad mojou posteľou?“alebo „... čo je dnes tvojou hlavnou úlohou diskutovať o mojom osobnom živote?“alebo "... aký záujem o problémy ostatných ľudí pre teba sú v poriadku?"

Odpovede na hrubosť

Metóda 1:Nie je potrebné brať všetko, čo sa vám hovorí, na vlastné náklady

Človek, ktorý je hrubý, to často nerobí špeciálne pre vás - skôr je to hnev na svet všeobecne: zle chovaná mládež, kozí muži atď. a iba samotný kanic je biely a našuchorený.

S takým boorom môžete sympatizovať, pretože vo svete, v ktorom žije, nie je ľahké žiť. Pamätajte, že každý človek vidí svet svojím vlastným spôsobom. Ak kotor hovorí, že ste nevzdelaný človek, môžete sa pokúsiť vyvrátiť jeho tvrdenie podľa svojich vedomostí, ale je nepravdepodobné, že by uspel.

Metóda 2:Šunka by nemala byť pánom situácie

Snažte sa dať tejto situácii moc, aby sa necítila silnejšia.

Ak je šéf pre vás hrubý a nedá sa od neho dostať, pomyslite na skutočnosť, že nie ste k nemu pripútaní na celý život. Nie ste otrok, robíte svoju prácu iba profesionálne, t. Pomôžete mu vykonať prácu, čo znamená, že sa môžete volať sám za partnera v určitej firme. Môžete požadovať viac rešpektu pre seba, pretože Máte na to všetky práva.

Metóda 3:Pamätajte na svoje práva

Ak ste neslušní na verejnom mieste, musíte bojovať nie s páchateľmi, ale so svojimi nadriadenými.

Zistite krstné meno, priezvisko, pozíciu a kontakty. Ak existuje, môžete požiadať o knihu sťažností. Ak to nepomôže, skúste kontaktovať spoločnosť na ochranu spotrebiteľa alebo právnika.

Použite svoju zbraň - ľudské práva a pákový efekt. Táto metóda je vhodná, ak je kotvou úradník, manažér, čašník, ochranka a ďalší zástupcovia veľkých organizácií

Metóda 4:Zapnite fantáziu

Skúste si predstaviť páchateľa za sklenenou stenou: vidíte ho, všimnite si, že niečo vyjadruje, ale jednoducho to nepočujete.

Môžete si tiež predstaviť boor na obrázku veľkej ryby v akváriu: zdá sa, že pohne vaše pery, pohne vaše plutvy, ale nie je jasné, pre čo to všetko je.

Ak ste sledovali film „Matrix“, nezabudnite na okamih, keď Neo zastavil guľky, ktoré na neho strieľali. Predstavte si, že hrubosť uvrhnutá na vás sú guľky, ste nezraniteľní a všetka hrubosť sa k vám nedostane, padajúc na zem s zvonením.

Metóda 5:Pokúste sa kontaktovať kotolňu

Pokúste sa zistiť príčinu agresie. Napríklad môžete povedať: „Teraz ste na mňa hrubí, prečo to potrebujete?“ alebo „Na tvári je úsmev a vy hovoríte nepríjemné veci, takže som neprišiel na to, ako zareagovať na vaše slová.“

Možno osoba, ktorá vás počuje, zváži svoje činy, pozrie sa na seba zo strany a prehodnotí svoje správanie. Túto metódu môžete použiť pri komunikácii s ľuďmi, s ktorými sa budete musieť stretnúť a hovoriť viackrát - kolegovia, známi, príbuzní.

Existuje možnosť, že sa človek pozrie na seba zo strany a prehodnotí niečo vo svojom správaní.

Ako krásne reagovať na hrubosť

So zdvorilosťou sa dá zaobchádzať zdvorilo, čo vydesuje boory, čo ich núti byť opatrní pri komunikácii:

- „Vidíš, drahý, nemám v úmysle (a) s tebou komunikovať týmto tónom“

- "Milý, možno si ma s niekým zamenil."

- Ak sa kotva vôbec nedá zastaviť, po všetkých vašich pokusoch sa potom postarajte o svoje nervy, želajte mu všetko najlepšie a opustite miesto rozhovoru.

- Niekedy sa oplatí uviesť na miesto, inak vás umlčí ticho. Dobrá odpoveď môže zavrieť ústa boor. Ale nezabudnite, že ste hrubí k nezdvorilosti.

- Pokúste sa použiť humor. Ak ste neslušní, usmievajte sa a povedzte "No, ty si hlupák (hlupák, idiot)!" Takýto čin môže ďalej rozhnevať kotolinu, ktorej reakcia vás rozosmeje.

- Úsmev v reakcii často obťažuje kotúľ, tak sa úprimne usmievajte.

- „Ty sa mnou chceš byť hrubý. A prečo? Vaším cieľom je uraziť ma? Prečo?“

Odpovedzte tak, že vaše slovo je posledné a potom sa hrubosť zastaví.

- Nedávajte pozor na kotvisko. Vo svojej hlave si predstavte scenár:"Ste pri ceste list ... Všetko prechádza okolo a nič vám neubližuje".

Pin
Send
Share
Send
Send