Užitočné tipy

Nevyhadzujte babičine riady: ako rozlíšiť starožitnosti od koša

Pin
Send
Share
Send
Send


Najzávažnejším problémom pri kúpe cenných predmetov bude potreba určiť pravosť veci.

Na posúdenie nákladov potrebujete špecialistu, ktorý sa zaoberá starožitnosťami. Skúma subjekt, aby videl identifikačné značky minulých storočí.

Starožitné jedlá sú všeobecne známe pre také malé riady, ako sú: taniere rôznych druhov, taniere, vidličky, lyžice, šálky, atď. Ak chcete zistiť, ako stará bude položka, môžete podľa určitých kritérií.

Známky staroveku.

Niektoré vlastnosti starožitných jedál je možné identifikovať aj bez špecialistov. Ak chcete nezávisle určiť pravosť starožitného produktu, musíte:

Venujte pozornosť tvaru a vzorom. Tieto kritériá vám umožňujú vypočítať, kedy práca patrí. Ak bol tvar dosiek pred 50-timi rokmi okrúhly, potom mohlo byť v počiatočnom období v strede depresia. Typickým znakom produktu patriaceho do 20. rokov bola strana.

Porovnať obrázky. Odborník vie o týchto nuanciách a neskúsení používatelia sa budú musieť pozrieť na starožitné fóra. Porovnaním vzorov na svojej doske s podobnými obrázkami môžete určiť čas výroby. Musíte byť veľmi opatrní, aby ste si všimli aj malé detaily.

Ohodnoťte kvalitu. Je dôležité, aby farby neboli príliš vyblednuté. Praskliny v tovare by nemali byť. Na povrchu stola sú taniere ploché.

Poznačte si označenie na zadnej strane. Stigma je často ťažké vidieť. Informácie o výrobcovi vám oznámia presnú cenu. Označenie je často malým logom.

Ak chcete určiť starožitné jedlá samy o sebe, musíte zistiť veľa informácií. Toto sú užitočné stránky na predaj starožitností, fór. Niektoré zdroje obsahujú zoznam výrobcov v abecednom poradí a obrázky.

Ako zistiť presnú cenu produktu?

Ak sa v jedlách objavia všetky znaky staroveku, malo by sa to stále ukázať hodnotiteľovi. Iba odborník môže poskytnúť presné odporúčania o čase výroby produktu a vyjadriť jeho hodnotu.

Nekontaktujte online odhadcov. Pri osobnej kontrole vecí odborník určite uvidí všetky podrobnosti. Obraz na obrazovke nedá úplný obraz. Pri výbere špecialistu stojí za to prestať u pána pracovať s hodnotením riadu.

Po prehliadke musí klient dostať písomnú správu popisujúcu produkt a jeho náklady. Potom si môžete byť istí, že jedlá pochádzajú z minulých storočí a môžu mať status starožitnosti.

Nezdravé alebo starožitnosti - ako rozlíšiť?

V povojnovom období naši dedovia a babičky nič nevyhodili, nákupy sa robili zriedka, život bol ťažký. Tento zvyk zhromažďovania všetkého (naraz sa hodí) bol pevne zakorenený v mnohých rodinách. Keď sa pozrieme na mezanín alebo skriňu, podkrovie, často vidíme obrovské množstvo objektov, ktoré sú už dlhé roky. Poďme na to, ale všetko musí byť vyhodené v snahe uvoľniť priestor? Pozrime sa teda na „ten starý svet“ a uvidíme, a zrazu sú tu veľmi cenné exempláre.

Známky starožitností

Nie všetky objekty sa nazývajú hodnotné. Existujú parametre, podľa ktorých môžete určiť aspoň približnú cenu. Pred rozhodnutím o osude položky zvážte, aké znaky musíte zvážiť.

 1. Skutočný vek. V Rusku sa za starožitné predmety považujú osoby staršie ako 50 rokov a Amerika má o niečo tvrdší rámec: je obvyklé považovať všetky veci vydané alebo vytvorené pred rokom 1830 za starožitnosti. Ak existujú nejaké veci, ktoré sú skutočne jedinečné a zvláštne, ale majú 20 až 50 rokov, potom sú to veci vintage.
 2. Počet položiek na svete. Čím menšia je dávka uvoľnená v týchto rokoch, tým je položka hodnotnejšia. Môže to byť nábytok z čias Stalina, ktorý dnes môže byť oveľa cennejší ako stoly alebo stoličky 19. storočia. V časoch Stalina bol vysoko kvalitný nábytok vyrábaný v malých dávkach, takže do našej doby nezostáva tak veľa.
 3. Ak máte komody, skrinky, kreslá alebo stôl so stoličkami, neponáhľajte sa s nimi rozlúčiť. Obnovenie vám pomôže predať skutočným milovníkom staroveku za dobrú sumu.
 4. Hodnota položky. Sú veci, ktoré už nemajú svoj pôvodný lesk a vyzerajú žalostne. Nezabudnite však, že po odbornej obnove sa môže ukázať, že najobľúbenejšie čajové lyžičky svojej starej mamy z čistého striebra alebo škatuľka sú skutočne pokryté drahými kameňmi.
 5. Niektoré objekty odrážajú ducha doby a v žiadnom inom období sa jednoducho nedali vytvoriť. Platí to aj pre éru ZSSR, kde sa použil zodpovedajúci symbolizmus.

Čo robiť s riadom?

Najobľúbenejšie a často sa vyskytujúce v truhliciach, kuchýň alebo v krajine. Často také známe, že ani domácnosť nemyslí na skutočnú hodnotu, ale márne. Na bleších trhoch po celom svete nájdete veľa šálok, tanierov a dokonca aj večere rôznych období. Je zrejmé, že na tieto starožitnosti sa nedá zarobiť veľa peňazí.

Porcelánové súpravy, taniere a šálky

 • Najprv sa pozrieme na stigmu - na tom je najdôležitejšie. Zvyčajne sa uvádza továreň alebo továreň, šarža a dátum.
 • Upozorňujeme, že jedlá môžu byť ešte staršie ako na fotografii. Často sa našli: jedlá z LFZ, porcelánová továreň Dulevo, jedlá z gzhelskej alebo konakovskej fajansy, porcelán Verbilok. Tieto podniky boli založené v 17. - 18. storočí a jedlá majú historickú hodnotu a niektorí zberatelia sú ochotní za to zaplatiť úhľadnú sumu.
 • Existujú ľudia, ktorí postupne zbierajú celú službu a každá položka je pre nich obrovská hodnota. Pred vyhodením dojača do mlieka ho dôkladne skontrolujte a poraďte sa s odborníkom. Možno je to súčasť veľkej služby.
 • Celá sada položiek v službe sa však obzvlášť oceňuje, aj keď existujú čipy. Ak zostane iba časť služby, potom bude mať tiež záujem nájsť jej kupujúceho, ale bude to niekoľkokrát lacnejšie. Všetky informácie sa musia nachádzať na špeciálnych fórach.
 • Aby ste mohli prezentovať položku na fóre alebo na starožitnom webe, musíte si ho odfotiť, uistite sa, že ste urobili jasnú fotografiu známky a všetky chyby, ako aj čipy. Neponáhľajte sa predať prvému, kto ponúkne obchod. Takéto trhy sú zvláštne a cena sa často veľmi líši.

Zvlášť sa oceňujú jedlá maľované majstrovskými farbami, ale nie tie, na ktorých sú špeciálne preložené obrázky (obrázky sú obtlačky). Každý špecialista vám okamžite povie, ktorý príklad je skutočne cenný.

Ako používať

Ak je jedlo pre vás drahé ako spomienka, je neoddeliteľnou súčasťou vášho života, potom sa nehýbte. Môžete ho použiť rôznymi spôsobmi.

 1. Z toho ďalej jesť a piť. Možno si sami kúpite chýbajúce položky na takomto webe a vytvoríte kompletný servis. Takéto jedlá sú často pýchou a osobitnou hodnotou v rodine, ktorá má svoju vlastnú históriu.
 2. Teraz je v móde identifikovať sklenené taniere alebo šálky s podšálkami, cukrárskymi miskami a mliečnymi džbánmi. Každý hosť bude so záujmom počúvať zaujímavý príbeh o vzhľade tohto staroveku vo vašej rodine.
 3. Ak existuje veľa tanierov a tanierov, ale sú malé hranolky, neodporúča sa ich používať na jedenie. Prach sa hromadí v prasklinách, ktoré môžu byť pre vaše zdravie nebezpečné aj po dôkladnom vyčistení. Na želanie urobte panel dosiek na stene. Ak robíte všetko podľa chuti, budete mať jedinečný kútik.

Figuríny a hodinky

Kedysi bolo veľmi módne ich kupovať a ukladať na police. V každej rodine je ich určite dosť. V podstate v modernom svete nemilosrdne vyhodia do koša, pretože ich vzhľad nezapadá do interiéru bytu 21. storočia. Ale nie také jednoduché. A medzi nimi sú veľmi cenné exempláre.

Naučiť sa hodnotiť

Nestojí to za radosť z toho, že idete rovno do obchodu so starožitnosťami, do záložne alebo ku kupujúcim. S najväčšou pravdepodobnosťou, po tom, čo ste videli svoju nekompetentnosť, sa za malý cent zakúpi malá vec. Obráťte sa na profesionálne starožitnosti a tematické stránky.

 • Porcelánové figúrky sa vyrábali v podstate v rovnakých továrňach ako riady, takže okamžite venujte pozornosť stigme.
 • Najobľúbenejšie figúrky, ktoré zobrazovali zamilované páry, hrdinov z mýtov, scény zo života roľníkov, získané za panovania Alexandra I. Potom sa na spodku vyznačilo autorstvo.
 • Osobitnú hodnotu majú postavy historických osobností kultúry a politiky z porcelánu alebo fajansy. Mnohí z detstva poznajú také epizódy ako „Šťastné sovietske detstvo“ alebo „Gogolové postavy“, ktoré boli v tom čase veľmi lacné. Neponáhľajte sa s nimi rozlúčiť - skutoční znalci ocenia takéto čísla nie v tisícoch rubľov.
 • Ak jazdci alebo busty historických postáv z bronzu alebo kovu zostali z minulosti, potom máte šťastie, pretože to sú skutočné vzácnosti a veľa to stojí. Po obnove sa môžu postaviť na stôl v kancelárii svojho manžela a stať sa predmetom pýchy a pamäti.

Čo je cenné v hodinkách?

Najväčší význam má samotný mechanizmus a materiály, z ktorých je vyrobený. Ak hodiny stále fungujú a nepotrebujete ich, skúste zistiť ich náklady a je možné, že svoj rozpočet doplníte dobrou sumou.

Pin
Send
Share
Send
Send