Užitočné tipy

ELEKTRICKÁ HRÁ

Pin
Send
Share
Send
Send


Je ťažké predstaviť si hudobný nástroj, ktorý by bol obľúbenejší ako gitara. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nie je hranie také zložité, ako si ľudia mysleli. Pochopiť všetky jemnosti a nuansy bude samozrejme trvať roky, ale zvládnete najzákladnejšie techniky za 1-2 mesiace a po niekoľkých mesiacoch môžete s istotou hrať piesne svojich obľúbených skupín. Ako sa teda naučíte hrať na elektrickú gitaru?

Všeobecne platí, že naučiť sa hrať na obvyklú akustickú gitaru sa veľmi nelíši od naučenia sa hrať na elektrickú gitaru, ale, samozrejme, stále existujú určité rozdiely. Akustika a elektrické gitary majú rôzne techniky získavania zvuku. Najčastejšie hrajú na elektrickú gitaru ako výber a prsty hrajú na akustiku. A aj keď je tiež možné hrať na akustiku s výberom, nebudete hrať s prstami na elektrickej gitare, pretože vaše prsty nedokážu vydať taký zvuk ako výber. To je otázka, či je možné naučiť sa hrať na elektrickú gitaru, a nie na akustiku.

Mylná predstava č. 1

Aby sme sa naučili hrať, nie je potrebné sa utrácať s drahým a dobrým nástrojom. Naopak, ak študujete na nekvalitnej gitare, keď prejdete na rozumnejší nástroj, bude hrať oveľa jednoduchšie.

Toto je celkom bežná mylná predstava medzi začiatočníckymi gitaristami, ktorí si vybrali nástroj. Je to diktované banálnou chamtivosťou alebo menej banálnou ignoranciou. Ako viete, odvážne platí dvakrát.

Profesionalita gitaristu sa nikdy nemeria mierou, do akej je týmto nástrojom „zabitý“. Nízka kvalita gitár má často vypuklé, neleštené pražce, nepríjemný hmatník, ktorý môže viesť k nesprávnym ramenám a dokonca k zraneniam (škrabanie zlých pražcov nie je ľahké, ale veľmi ľahké, najmä ak hráte niečo rýchle).

Takéto gitary často znie zle, a to je už dávno spojené so zraneniami pre váš sluch a je ťažšie ich obnoviť ako poškriabané prsty. Nákup značkových gitár slávnych gitaristov tiež nie je potrebný, pretože nie je ani zďaleka rozhodujúce, že sa v tejto oblasti určite rozhodnete ďalej.

Teraz kvalitný nástroj pre začiatočníkov je možné zakúpiť za veľmi prijateľnú cenu. Pre elektrickú gitaru sa pohybuje od 8 do 15 000 rubľov. V tomto článku sa budeme baviť o tom, ako sa naučiť hrať na elektrickú gitaru a ako zvoliť váš nástroj.

Ako hrať na elektrickú gitaru

Ako hrať na elektrickú gitaru? Takže prvé veci ako prvé. Prvá a najdôležitejšia otázka, ktorú by si mal položiť začínajúci gitarista, je: kde začať? Najprv musíte určiť smer: sólo alebo rytmus. Rozdiel spočíva v zásadnom rozdiele medzi technikami hrania na gitare.

Sólo je silný, krásny emocionálny výbuch, ktorý je posledným nádychom a dodáva každej skladbe svoje vlastné, jedinečné kúzlo. Rytmus je základ, na ktorom je postavená hudba. Skúsený gitarista spravidla pozná obe techniky. Avšak s vedomím, ktorým smerom sa chcete rozvíjať, bude pre vás oveľa ľahšie odpovedať na otázku, ako sa naučiť hrať na elektrickú gitaru.

Ak hovoríme o tom, ako sa naučiť hrať sólo na elektrickú gitaru, treba poznamenať, že tento typ hry zahŕňa také techniky a techniky, ako sú: poklepávanie, šmykľavky, vibrato, vlajkové obvody (zvyčajne umelé) atď. Rytmická hra vo svojej podstate tvorí samotný rámec, na ktorom je postavená celá dráha. Typicky je to zmes samostatných prvkov so striedajúcimi sa riffmi.

Mylná predstava č. 2

Nemôžem sa naučiť hrať na gitaru, pretože nemám sluch.

Každý má vypočutie. Je to len to, že pre niekoho to môže byť lepšie a ostrejšie, zatiaľ čo pre niekoho nie je dostatočne vyvinuté. Vypočutie sa môže vždy rozvíjať, pretože na webe je veľa cvičení.

Ďalšia podobná mylná predstava: je ťažké naučiť sa hrať na elektrickú gitaru bez počúvania. Áno, ak z nejakého dôvodu nechcete alebo nemôžete vylepšiť svoje hudobné ucho, nebudete si môcť vybrať melódiu pri uchu alebo ju preniesť zo zvuku, ale môžete hrať bez nej - pomocou poznámok alebo kariet.

Mylná predstava č. 3

Musíte spievať s gitarou, ale neviem ako.

Je ťažké naučiť sa hrať na elektrickú gitaru bez spevu? Možno, že táto chyba má zmysel v kruhu neprofesionálnych gitaristov, ale v podstate je to úplný nezmysel. Ak sa chcete spievať a sprevádzať na nejaký nástroj - prosím, ak nechcete - aj bez problémov sa zamerajte na techniku, na zložitosť samotnej hudby.

Veľmi často je možné pozorovať, ako výkon zložitých a krásnych pasáží a melódií spôsobuje veľmi zdržanlivú reakciu medzi ľuďmi, ktorí nepoznajú hudbu, a od troch akordov „zlodejov“, ktoré sa dajú zvládnuť za tri dni, ak nie menej, bude dav potešený.

Snažte sa tomu venovať pozornosť, ak hráte naozaj dobre, hudobníci na vašu prácu pozitívne reagujú a ich komentáre sú pre profesionálny rast oveľa dôležitejšie ako recenzie matiek, babičiek, priateľov atď. Nikdy vám nedovoľte, aby vám niekto vinu za neprofesionálnosť. pretože hráte nezávislú úlohu a nespievate, názor osoby, ktorá takúto poznámku urobila, by na vás nemal mať žiadny vplyv.

Výber nástroja

Cena nikdy neurčuje kvalitu, ale možnosť kúpiť si dobrú gitaru za 20 000 je oveľa viac ako za 5. Konzultujte so známymi gitaristov. Pre začiatočníkov si môžete vybrať elektrickú gitaru za malú cenu, ale dobre známu a dôveryhodnú značku.

Vezmite tuner do obchodu, nalaďte nástroj, uistite sa, že všetky struny znejú a nesekajú zvuk nahor ani nadol. Prejdením prstom po boku hmatníka sa dozviete, ako sú pražce vyleštené; Uistite sa, že sa vám páči na gitare farby a tvaru, je to veľmi dôležitý psychologický bod: príjemne vyzerajúci nástroj motivuje k učeniu.

Prvé kroky

Kúpili ste svoj prvý nástroj, priniesli ho domov, vybalili ho, sedeli na pohovke a premýšľali o tom, ako sa rýchlo naučiť hrať na elektrickú gitaru.

Najskôr ho nakonfigurujte, aj keď už bol obchod nakonfigurovaný. Tuner sa používa na ladenie, dá sa kúpiť v rovnakom hudobnom obchode. Vezmite si gitaru do rúk, keď sa budete cítiť pohodlne, hlavnou vecou je to, že sa necítite nepohodlie vo svaloch rúk a chrbta.

Pripojte gitaru k kombinovanému zosilňovaču, ak taký nie je, prvýkrát si môžete do počítača stiahnuť špeciálny program, ktorý ho nahradí a pripojí gitaru k nemu. Nemusíte sa ponáhľať, aby ste našli poznámky k svojim obľúbeným skladbám a sólam, zatiaľ ich môžete stále prehrávať, ale môžete sa naučiť hrať váhy a jednoduché melódie. Na elektrickej gitare je princíp učenia trochu odlišný od akustiky, ale vo všeobecnosti tam nie je nič komplikované.

Extrakcia z pravej ruky

Ľavá ruka zviera struny v pražcoch, aby zmenila výšku tónu, a pravou rukou sa extrahuje ten istý zvuk, takže všetci gitaristi hrajú: pravákov aj ľavákov. Existujú špeciálne gitary pre ľavákov, kde je všetko opačne, ale ako ukazuje prax, hrajú skvele aj na modeloch s pravou rukou a ľavotočivé gitary sú tiež o niečo drahšie.

Pravú ruku umiestnite tak, aby predlaktie spočívalo na ohybe gitary a kefa samotná visí na strunách ako vetvička. Palcom skúste extrahovať zvuk z najvyššieho šiesteho reťazca. Ak to chcete urobiť, jednoducho jemne stiahnite šnúru a trochu od vás. Šiesty, piaty a štvrtý reťazec sa považujú za basy: zvuk sa z nich extrahuje palcom. Ukazováčik je zodpovedný za tretí reťazec, stredný prst za druhý a prstencový prst za prvý.

Zvuk sa extrahuje zo spodných reťazcov nasledovne: končekom prstov potiahnete šnúru zdola nahor a mierne smerom k sebe. Na zaistenie extrakcie pravou rukou môžete hrať hrubou silou. Najjednoduchšie sa hrá takto: šiesty reťazec, tretí, druhý, prvý, druhý, tretí. Nezabudnite, že každá struna je „zviazaná“ s konkrétnym prstom.

Toto vyčíslenie sa používa na zavedenie Metallica's Nothing other things. Po dvoch týždňoch lekcií, keď sa budete cítiť istí nástrojom, sa môžete pokúsiť naučiť sa úplne predstaviť túto pieseň. Neodporúčajú začiatočníkom ísť nad rámec uvedenia, pretože táto skladba obsahuje techniku ​​barre, ktorá môže začiatočníkom spôsobiť ťažkosti. Ďalšie vyhľadávania:

  • basy (šiesty, piaty alebo štvrtý), tretí, druhý, tretí, prvý, tretí, druhý, tretí,
  • basy, prvý, druhý, tretí,
  • basy, tretí, druhý + prvý (súčasne), tretí,
  • basy, tretí + druhý + prvý.

Extrakcia ľavej ruky

Palec je umiestnený za krkom gitary a pritlačený k nemu, akoby sa opieral. Nestojí to za to, aby ste stlačili špeciálne, keď sám začne ležať na bare, keď začnete hrať. Vytvorte druh kefy z kefy, akoby držal jablko. Je vhodné pritlačiť struny končekmi prstov tak, aby si prst pri stlačení zachoval svoj tvar, aby sa nerozprestieral na krku a nekrútil sa.

Dôležité: nestláčať tie vankúše, ktoré vidíme pri pohľade na našu dlaň zozadu, ale tie, ktoré vidíme, keď sa pozrieme pod nechty. Všetky prsty ľavej ruky by mali vydávať zvuk rovnako vysokej kvality.

Cvičenie ľavou rukou

  • „Snake“ - pridržiavate reťazec ukazovákom, extrahujte zvuk pravou rukou, potom držte ďalší prst na rovnakom reťazci prostredníkom bez uvoľnenia indexu a znova extrahujte zvuk. Výsledkom je, že všetky 4 prsty by mali byť v rade na šnúre. Potom urobíme pravý opak: odstráňte malý prst, vytiahnite zvuk, odstráňte bezmenné, extrahujte a tak ďalej.
  • „Spider“ - začiatok je rovnaký ako v prípade „had“, ale potom, čo sú všetky naše prsty na provázku, neodstránime ich a presunieme ukazovák do reťazca vyššie, ale rovnakým spôsobom, zatiaľ čo zostávajúce prsty zostávajú na rovnakom reťazci. Takže striedavo usporiadajte prsty „plazte sa“ nahor a potom „posuňte“. Uistite sa, že v týchto cvičeniach všetky tóny, ktoré znejú čisto, nie sú hrkálky, struny pevne stlačte. Postupne zvyšujte tempo.

Ako čítať tabuľku?

Každý gitarista, ktorý premýšľa o tom, ako sa naučiť hrať na elektrickú gitaru od nuly, tiež premýšľa o tom, čo hrať. To možno dosiahnuť poznámkami alebo tabuľkami. Samotný zápis nie je nič zložité, ale len málo ľudí ho dokáže pochopiť samo o sebe, vysvetlenie učiteľa bude najúspešnejšou možnosťou: ide o otázku, kde sa naučiť hrať na elektrickú gitaru.

Tablety sa používajú oveľa ľahšie. Má šesť pravítka, najvyššiu - najtenšiu šnúru. Na týchto vládcoch sú čísla označujúce pražce. Vidíme teda, z ktorého reťazca a na akom podiele sa musí extrahovať zvuk. Jedinou významnou nevýhodou kariet je to, že je takmer nemožné sledovať rytmus na nich. Áno, tvorcovia tabuliek sa to snažia kompenzovať všetkými možnými spôsobmi: vytvárajú medzery medzi číslami, na ktorých sa nachádzajú dlhšie bankovky, nebudete však môcť sledovať rytmus rovnako ako poznámky alebo tabuľky.

Gitarový zvuk

Začnime teda. Ak zdvihnete elektrickú gitaru a (bez jej zapojenia) zdvihnete pár akordov, uistite sa, že v porovnaní s akustickou gitarou znie veľmi ticho a zle. Dôvodom je skutočnosť, že telo elektrickej gitary je z masívneho dreva. No, alebo pár kúskov zlepených dohromady. Je pravda, že existujú veľmi lacné gitary z pilín alebo preglejky - s nimi môžete svojím neobyčajným vzhľadom zapôsobiť na ignorantov, ale ich hranie sa neodporúča.

Skutočný „gitarový“ zvuk môžete získať pripojením jednej gitary cez jeden alebo prostredníctvom niekoľkých reťazcov (pre náročných gitaristov ich počet dosahuje takmer desať) tzv. Efektových pedálov („pleťové vody“), v špeciálnom kombinovanom zosilňovači (v bežnom jazyku „combo“). ).

Začiatočník má spravidla kombinovaný tranzistor. Jeho hlavnými výhodami sú spoľahlivosť a nízka cena. Rúrkové kombinované zosilňovače sú spravidla rádovo drahšie ako tranzistorové, okrem toho sa musia pravidelne meniť elektrické žiarovky (asi raz za šesť mesiacov). Pre čo sú elektrónkové zosilňovače vhodné? Poviem vám tajomstvo - téma „elektrónkový zvuk verzus tranzistor“ bola príčinou viac ako jednej svätej vojny, len si všimneme, že elektrónkové zosilňovače produkujú „správnejší“ gitarový zvuk. Navyše so zvýšením hlasitosti sa zvuk trubicového zosilňovača stáva stále viac „správnym“, zatiaľ čo tranzistor sa chce stále viac vypínať.

Efektové pedále

Pokiaľ ide o efektové pedále, existuje ich naozaj veľké množstvo. A každý dáva svoj vlastný jedinečný zvuk. Nazývajú sa pedále, pretože sú to malé skrinky, na ktorých je okrem rôznych ovládacích prvkov aj tlačidlo napájania (je to tiež tlačidlo napájania), ktoré gitarista stlačí nohou. Samotná škatuľa leží na podlahe. Toto tlačidlo je často vyrobené vo forme, trochu pripomínajúcej pedál automobilu - odtiaľ názov.

Možno najobľúbenejší typ účinku je skreslenie (Anglické skreslenie - „skreslenie“). Používa ju veľké množstvo hudobníkov, ktorí hrajú hudbu rôznych štýlov - od pop rocku po ťažké, agresívne štýly, napríklad thrash metal. Ak chcete získať predstavu o tom, aké skreslenie znie, navrhujem počúvať pieseň „Break Stuff“ od skupiny Limp Bizkit.

Ak však chcete hrať sólo (ak niekto stále nevie, čo to znamená „hrať sólo“, vysvetlím, že keď hráte sólo v jednom konkrétnom okamihu, zvuk sa extrahuje iba jedným reťazcom). Takže zdeformovanie bude zlá voľba, tento efekt príliš skresľuje signál. Pre sóla je dobrý ďalší veľmi častý efekt - overdrive (Anglický overdrive - "overload"). Minimálne skresľuje signál a pri použití sólo znie čitateľne a melodicky.

Keď je pedál vypnutý, prechádza zvukom samým sebou bez akýchkoľvek zmien. To umožňuje zahrnúť efekty do reťazca - postupne, takže môžete rýchlo prepínať z jedného do druhého - vypnúť jeden, zapnúť druhý a všetky - žiadne spínacie káble.

V skutočnom živote gitarista často potrebuje počas hry prepnúť celé skupiny efektov, má však iba dve nohy. Pre tieto prípady prišli so špeciálnym pedálovým spínačom - tzv nožný spínač (Anglický nožný spínač - "nožný spínač").

Ďalším veľmi častým účinkom je oneskorenie (Anglické oneskorenie - „oneskorenie“). Funguje to v spojení s inými účinkami. Jeho podstata spočíva v tom, že zvuk jednej noty sa predlžuje, akoby sa časom predlžoval. Odklad funguje spravidla v tandeme s overdrive, sú tu však možné možnosti, pretože predstavivosť ľudí je neobmedzená a ak sú títo ľudia tiež gitaristami ...

Existujú tiež zložitejšie zariadenia - efektové procesory, Jedná sa o digitálne nástroje, ktoré dokážu emulovať zvuk veľkého množstva rôznych efektových pedálov a kombinovaných zosilňovačov. S ich pomocou môžete okamžite hrať „in line“ (tj do bežného zosilňovača alebo vstupu zo zvukovej karty počítača). Ich hlavnou výhodou je veľkosť. Malý procesor je oveľa pohodlnejší ako kufrík krémov a navyše veľké kombo. Po prvé, emulácia je emulácia, bez ohľadu na to, ako kvalitná je, a po druhé, na procesor nezasekávate nohu - musíte otočiť početnými prepínačmi, čo nie je vždy prijateľné z dôvodu nedostatku času.

Nezabudnite, že na efektový pedál potrebujete svoju vlastnú silu - spravidla sa jedná o 9-voltovú batériu typu „Krona“. Namiesto toho môžete pripojiť sieťový adaptér k takmer všetkým miniaplikáciám.

Ako všetko prepojiť?

Gitara aj efekty sú spojené pomocou kábla s konektormi typu jack na koncoch. Malo by sa povedať, že čím kratší je kábel - tým lepšie bude, tým menšie bude skreslenie, tým menej bude váš kombo zachytiť rádio a komiksy, napodiv, radi počúvajú rádio. To platí najmä pre kábel spájajúci gitaru a „krém“. Jeho najlepšia dĺžka je 2 - 3 metre.

Veľa záleží aj na kvalite zástrčiek a samotného drôtu. Tu je zákon jednoduchý: čím drahší, tým lepší (Mimochodom, každý, kto vie, ako sa spájka, môže ľahko vyrobiť kábel za rovnaké peniaze sám, pričom kvalitnejšie použije komponenty ako v hotovom továrenskom kábli). Ak teda váš reťaz vyzerá ako „gitara - efekty pedál - kombo“, budete potrebovať dva prepojovacie káble typu jack-jack.

Bezpečnostné opatrenia: pás a popruhy

Predpokladajme, že sme už pripojili gitaru, a naše ruky okamžite natiahli ruku, aby s tým niečo hrali. Teraz, teraz, ďalšia bezpečnostná poznámka. Skontrolujte si gitaru a zistite, ako je k nej pripevnený opasok. S najväčšou pravdepodobnosťou uvidíte také „klobúky“, pre ktoré je pás pripevnený na oboch stranách.

Otvory boli vyrobené v opasku so štrbinami, do ktorých vstupujú „čiapky“ a gitara spočíva na opasku kvôli vlastnej hmotnosti. Najčastejšou chybou začínajúcich gitaristov je hádzať opasok bez toho, aby zistili, či je špička opasku skrútená.

Je ironické, že pás je často zablokovaný v nesprávnej polohe. Когда это происходит, гитара падает на землю, как только вы ее отпустите, а это, согласитесь, очень печально.

Для того чтобы обезопасить гитаристов от подобных коллизий, а дорогие инструменты – от непоправимых увечий, были придуманы так называемые стреплоки (англ. straplock – «замок для ремня»). Стреплоки встраиваются (вернее, ввинчиваются) на место «шляпок» и надежно крепят ремень в любом положении. Väčšina nových gitár sú produkované výrobcami bez streplokov, akoby gitarista nechal na výber - dať tých streplokov na gitaru, ktoré sa mu páčia viac.

Poďme si zahrať rock!

Úprimne teda chcem uveriť, že ste sa dostali na toto miesto článku s už pripojenou a naladenou gitarou. Skúsme niečo zahrať!

Úprimne povedané, ma urazili tí nováčikovia, ktorí sú nútení hrať nesmrteľné veci ako „kobylka sedela v tráve“, keď spoznali tento nástroj. Muž sa rozhodol hrať na elektrickú gitaru, už sa zásobil v Metal Zone, chce, aby to bolo hlasnejšie a ťažšie, a dáte mu kobylku.

Preto navrhujem naučiť sa hrať jednoduchý, ale zároveň roztomilý jazdný riff z piesne „Fight For Your Right“ od Beastie Boys. Zároveň sa dozvieme, čo „energetické akordy„A ako sa píšu karty.

Na začiatok si vypočujme časť piesne, riff, s ktorým sa naučíme hrať.

V tejto piesni gitarista používa skreslený efekt. Odporúčam najskôr nezahrnúť skreslenie, ale jednoducho hrať kombo priamo (gitaristi to nazývajú „čistý”- čistý zvuk). Hranie na čistom zvuku vám dá vedieť, čo sa stalo, kde prst nešiel tam, kde sa stalo. Pre začiatočníkov je dôležité si uvedomiť, že hranie skreslením maže individuálne chyby. Nie, že sú nepochopiteľné, je len ťažšie pochopiť, kde ste urobili chybu.

Riff našej študijnej piesne je postavený výlučne na tzv energetické akordy (Anglické power akordy - "silné akordy"). Aj keď vo všeobecne akceptovanom hudobnom zmysle nie sú úplne akordy, znejú skutočne nezvyčajne výkonne aj bez preťaženia, pre ktoré dostali svoje meno. Power akordy sú všadeprítomné v rockovej hudbe. K dispozícii je dokonca aj špeciálny gitarový systém na hranie akordov - Drop D. Viac o tom je trochu nižšie.

Čo je tablatúra?

Ako hrať túto alebo tú kompozíciu, hudobníci nahrávajú pomocou poznámok. Pre gitaristov je vhodnejšou formou nahrávania tablature ( "Záložky"). Každý reťazec má na kartách svoj vlastný riadok. Tu prosím, čistá karta:

Horná línia zodpovedá najtenšej šnúre, spodnej, resp. Najsilnejšej. Takúto možnosť tabuľky nájdete aj - s písmenami - tu je všetko rovnaké:

A teraz, prosím, lásku a láskavosť, tu sú - karty pre našu vzdelávaciu pieseň:

Ako sa rýchlo naučiť hrať na gitaru

Každý človek má iné ciele. S cieľom odpovedať na otázky, ako rýchlo sa naučiť hrať na gitare, je ťažké alebo ľahké, ako dlho dokážete tento nástroj zvládnuť od nuly - musíte pochopiť, čo chcete dosiahnuť.

Chcete byť dušou spoločnosti, hrať krásne ľahké melódie a spievať svoje obľúbené skladby okolo ohňa? Pri správnom prístupe sa to môžete naučiť sami vo veľmi krátkom čase bez toho, aby ste opustili svoj domov. Akordy piesne „Blood type“ a ďalšie, ktoré používajú techniku ​​„barre“, budú, samozrejme, spočiatku zložité. Je dôležité dodržiavať pravidelnosť tried. Pre začiatočníkov stačí na hranie gitary každý deň venovať 2-3 hodiny a naučiť sa základy, aby ste videli prvé výsledky za dva týždne.

Ako dlho trvá naučiť sa hrať na gitare a stať sa profesionálnym gitaristom? Možno by ste chceli vedieť, ako sa naučiť improvizovať, hrať klasické kúsky, ovládať žánre flamenca, jazzu, blues, fingerstyle a majstrovsky sólo zametať? Tu hovoríme o úplne odlišných časových intervaloch.

Profesionálni gitaristi začali svoje lekcie gitary od nuly. O čom vám neskôr poviem, je nadácia, bez ktorej nemôžu amatéri ani profesionáli urobiť.

Navrhujem pre začiatočníkov zoznámiť sa s odporúčaniami známych gitaristov pre začiatočníkov a až potom podrobne porozumieť všetkému.

Ako hrať blues na elektrickú gitaru

Technika hrania žánru blues sa používa na veľkom počte snímok a bičíkov. Tak ako hrať na blues na elektrickú gitaru? Na rozdiel od kovu používa blues prírodné vlajkové lode extrahované pri pražcoch 19, 16, 12, 9 a 7. Pri hraní týmto štýlom môžete samozrejme zabudnúť na režim skreslenia. Spravidla tu prevládajú jemnejšie hlboké tóny, ktoré dávajú viac melódie. Žáner blues je plný akordov blues, gama a pentatonických boxov. Používa sa aj kombinácia rytmu, sklíčka a hrubej sily.

Ako hrať rock na elektrickú gitaru

Pri hraní v štýle rocku, rovnako ako v metalu, existuje obrovské množstvo trikov, ktoré tento žáner nakláňajú v jednom alebo druhom smere. Používajú sa tu diapozitívy, vibráty a pásma. Ako hrať rock na elektrickú gitaru? Klasický rock je zmesou rytmu a sóla. Kombinácia prejde do režimu Skreslenie. Pridajú sa chvenie a basy. Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú treba venovať, je sila skreslenia a prítomnosť / neprítomnosť efektov procesora. Vzhľadom na to, že existuje príliš veľa jedného alebo druhého, hra v štýle rocku sa môže zmeniť na plnohodnotný kov alebo na beztvarý súbor zvukov.

Ako hrať na jazz na elektrickú gitaru

Prvý a najvýznamnejší rozdiel medzi jazzom a inými štýlmi: improvizácia. To je presne to, na čom je tento štýl založený. Ako hrať jazz na elektrickú gitaru? Musíte začať s intervalovým cvičením alebo rytmickými útokmi. V jazze, rovnako ako v blues, existujú akordy, ktoré sa musíte naučiť pre začínajúceho jazzového gitaristu. Školenie zahŕňa štúdium kľúčov a stupníc. Po zvládnutí týchto vedomostí ich musí gitarista použiť v poslednej a najdôležitejšej veci: improvizácii.

Aký typ tréningu je najlepší

V realite nášho sveta sa gitaristi delia na dva typy: akademikov a samoukov. Obe tieto zručnosti majú zanedbateľné rozdiely v ich schopnostiach. Rozdiel spočíva v metodike školenia. Ako už názov napovedá, akademické vzdelávanie zahŕňa položenie základu: učenie sa poznámok, práca tempom a neustála prítomnosť skúseného mentora (zvyčajne ide o absolventov hudobných inštitúcií alebo pôsobiacich hudobníkov). Najväčšie a najdôležitejšie plus výberu tejto cesty: jasné, formulované, priniesli na myseľ zručnosti. Nevýhody zahŕňajú trvanie tréningu a potrebu veľa trpezlivosti (90% času, ktorý musíte hrať, nie je to, čo sa vám páči. Spravidla 20-30-krát za hodinu ...)

Keď už hovoríme o druhej metóde odbornej prípravy, stojí za to zdôrazniť jej hlavné plus: flexibilitu. Doslova od prvého dňa sa môžete naučiť hrať niečo, čo sa vám páči alebo čo ste počuli viackrát. Prvýkrát samozrejme nemôžete hrať niečo ako Ozzy Osbourne - MrCrowley alebo Pantera - Floods. Skutočnosť, že budete hrať iba to, čo sa vám páči a kedy chcete, je absolútnym plusom. Ďalšou výhodou je skutočnosť, že najobľúbenejšie skladby boli porazené stokrát podrobnou analýzou na stránkach youtube.com. Navyše v rôznych jazykoch.

Pre začínajúceho gitaristu nie je ťažké naplniť arzenál 30-40 populárnych sólov svojím vlastným individuálnym štýlom. Napriek tomu, že samoštúdium má také zrejmé výhody, nezabudnite, že ľahkosť tejto cesty je veľmi zavádzajúca. Samoštúdium, podobne ako štúdium na hudobnej škole, je náročná a náročná práca.

Študovať samostatne, alebo sa zapojiť s odborníkom, v tomto prípade je len na vás. Podľa osobného názoru autora 5-6 rokov metodického štúdia tohto nástroja, bez ohľadu na formu tréningu, vnášajú určité zručnosti tak či onak. Vo väčšine prípadov veľmi, veľmi dobre. Zhrnutím všetkých vyššie uvedených skutočností je možné zvoliť, na základe akej úrovne chcete tento nástroj ovládať. Autor osobne pozná ľudí, ktorí postúpili na úroveň majstra za 1 rok plynulého a nepretržitého vzdelávania.

Ak sa rozhodnete začať proces sami, buďte trpezliví. Gitara je komplexný nástroj, ale študuje sa prostredníctvom nelineárnej progresie: čím vyššia je zručnosť, tým rýchlejší je vývoj.

Ktorý spôsob, ako začať pohybovať, vyberte iba pre vás. A je možné, že výber už bol urobený ... Úspech!

Pin
Send
Share
Send
Send