Užitočné tipy

Ako hrať - Minesweeper - Video

Pin
Send
Share
Send
Send


„Mínové pole“ je jednou zo štandardných hier pre Windows a vyznačuje sa extrémnou jednoduchosťou a nenáročným vykonávaním. Žáner hry je logický. Jedná sa o návykovú logickú hru, ktorá vás núti rýchlo premýšľať, premýšľať a robiť správne rozhodnutia. Vzhľadom na prítomnosť niekoľkých úrovní rôznych ťažkostí môže byť zaujímavý pre deti aj dospelých.

Spoznávanie hry

Keď spustíte minové pole, na obrazovke sa objaví obrázok - pole buniek. V závislosti od zvolenej úrovne môže byť pole menšie alebo väčšie. Počas hry musíte otvoriť tieto bunky, hádať, čo sa skrýva za každou z nich. Existujú dve hlavné možnosti - buď je tu baňa alebo číslo. Niekedy narazia na prázdne bunky. Číslo v bunke znamená, koľko polí s mínami susedí s ňou.

Logickým zdôvodnením hráč postupne otvára bunky na poli jeden po druhom. Zdôvodňuje, kde presne určuje, kde sú míny ukryté a kde nie sú. Bane sa označujú kliknutím na pravé tlačidlo myši (na mieste baní sa objaví ikona vo forme vlajky) a buniek, kde chýbajú - vľavo. Ako vyhrať hru Minesweeper na počítači? Otvorte všetky bunky správnym označením obsahu každej z nich. Áno, hra neposkytuje právo urobiť chybu. Hneď ako hráč urobí nesprávny ťah, hra končí - všetky míny explodujú.

Keď hráč začne otvárať bunky, začnú sa stopky. Po zvládnutí princípu „minového mínusu“ môžete na chvíľu začať hrať a nastaviť všetky nové záznamy.

Od jednoduchých po komplexné

Prítomnosť niekoľkých možností problémov umožňuje začiatočníkom postupne sa ponoriť do podstaty hry. Úroveň nováčika je pole 9 x 9 buniek, na ktorých je skrytých 10 minút. Je to s ním, že to stojí za to začať, pretože táto úroveň zložitosti vám umožňuje zvyknúť si hru ľahšie a pohodlnejšie. Keď ste prišli na to, ako vyhrať na minolovom poli na malom poli s malým počtom mín, môžete ísť ďalej.

Ani tí, ktorí sa považujú za inteligentných a pohotových, by nemali zanedbávať zásadu od jednoduchých po zložité. Pomôže sa dostať na dno hry čo najrýchlejšie a ukázať prvé výsledky.

Tipy: ako zvíťaziť v hre na odmínovanie

Začiatok hry je tento: hráč náhodne otvorí niekoľko buniek. Je veľmi dobré, ak sa vám podarí dostať sa do prázdneho poľa. V takom prípade okamžite otvorí kus s už uhádnutými bunkami. To zjednodušuje ďalšie myslenie. Môžete otvoriť hru niekoľkokrát, aby ste otvorili jednu alebo viac z týchto stránok.

Najjednoduchšie zdôvodnenie je pri bunkách, kde je uvedené číslo 1. Po nájdení tejto miny môžete s istotou otvoriť všetky ostatné bunky susediace s bunkou s číslom 1 - nebude min. Podobne s číslom 2 - ak už k tejto bunke už susedia dve míny, zostávajúce bunky sa označia ako voľné.

Mnohí, ktorí odpovedali na otázku, ako vyhrať na minovom, pripúšťajú, že im pomáha umiestňovanie otáznikov na pochybné bunky. Ak umiestnite kurzor myši na bunku a dvakrát kliknite na pravé tlačidlo myši, objaví sa na nej otáznik. Môže chrániť hráča pred unáhlenými rozhodnutiami. Neskôr si v mieste otázky možno všimnúť baňu alebo jej neprítomnosť.

Ak sa v určitom okamihu hry stretnete s výberom: náhodne otvorte bunku alebo nechajte túto oblasť „na neskôr“, vyberte druhú možnosť. Je lepšie odložiť zložitý kus do okamihu, keď sa v tejto časti poľa otvorí viac buniek, a bude ľahšie sa rozhodnúť.

Každý hráč, ktorý vyskúšal rôzne stratégie, ktoré vymysleli iní ľudia, postupne rozvíja svoje vlastné schémy a taktiky. Stáva sa to prostredníctvom mnohých pokusov a omylov. Ale s náležitou vytrvalosťou bude hráč v praxi určite demonštrovať, ako vyhrať na minolovom počítači na počítači.

Prečo je niekedy nemožné vyhrať?

Hráči sa spravidla nestretávajú s týmto problémom na dvoch najjednoduchších úrovniach. Ale pri hraní dvoch zložitých - profesionálnych a špeciálnych, sa hráči zvlášť často pýtajú, ako vyhrať na minolovke, a je to možné? Faktom je, že v týchto kolách sa často vyskytujú situácie, keď musíte konať náhodne. Rozmiestnenie na ihrisku môže byť také, že hráčovi nemôže pomôcť ani šikovnosť, inteligencia ani triky. V tomto prípade je nádej len šťastím. Ak budete mať šťastie a ďalšia bunka je otvorená, hra bude pokračovať. V opačnom prípade musíte začať znova. Strata v prípade, keď vina hráča nie je v ňom, ale jednoducho zo šťastia, najmä s urážkou. Ale nezúfajte. Skúste hrať znova.

Časová hra

Začať hrať načas, iba ak sú všetky pravidlá a vlastnosti hry dobre zvládnuté. Najprv je potrebné aspoň niekoľkokrát presne prejsť túto úroveň. Keďže hra neumožňuje robiť chyby, nedostatočne vypočítané rozhodnutia nevyhnutne povedú k strate. Pri praktizovaní hry však určite čoskoro uspejete a pochopíte, ako v minimálnom časovom úseku vyhrať v „minolovke“.

Záznam v hre "Mínové pole"

Podarilo sa nám nájsť video na YouTube, ktorého autor, Kamil Muranski, tvrdí, že je svetovým rekordom v Bane. Na vyčistenie poľa s meraním 16 x 30 buniek (profesionál Minesweeper) sa mu podarilo dosiahnuť menej ako 32 sekúnd! Rýchlosť práce je úžasná. Môžete sa sami presvedčiť sledovaním videa.

Upozorňujeme, že hráč nekontroluje všetky vlajky, ale iba časť. Zdá sa, že stavia vlajky, kde môžete byť zmätení a urobiť chybu. Tam, kde „už je všetko jasné“, hráč neuloží vlajky, aby šetril čas. Niektorí hráči sa zvyčajne obracajú bez toho, aby uviedli vlajky - tu má každý svoje vlastné triky a tajomstvá.

10 komentárov k téme „Ako hrať minové video + video“

Ako však niekto nemôže explodovať na bombe, ak sa otvorím najskôr pod bunkou? Je možné nejako zistiť na začiatku hry, či bude v bunke mína alebo nie?

Mikola, poviem ti jedno tajomstvo - pokiaľ som nehral minolovku, v ľavom hornom rohu nikdy nebola mína. Ako viete, vždy začínam z tohto uhla.

Dokážem dokončiť hru bez „výbuchov“ iba na úrovni začiatočníkov. Snažil som sa amatérsky level desaťkrát, a tak som nikdy nevyhral. Víťazstvo niekoľkokrát nebolo ďaleko a na vás, ba-tarara. Nerozumiem tomu, ako v niektorých prípadoch vypočítať prítomnosť mín, pretože ich počet môže byť tam aj tam. Ak chcete konať spôsobom vedeckého strkania? Robím to, ale narazím na bane.

Mikola, keď hráte v svetelnom režime, NIKDY nebudete vyhodiť do povetria, pri hraní v profesionálnom režime je s najväčšou pravdepodobnosťou zaručená explózia na rohu!

V prvej otváracej klietke nikdy nie sú míny

naučili sa všetko srdcom, vôbec ničomu nerozumeli, uzavretá bunka, čísla - 1-1-3. tak čo? ako majster hral na gitaru, dal študent a povedal - videl? urobme to isté. Nie vysvetlenia pre začiatočníkov, ale nezrozumiteľné nezmysly.

Možno sa pozerať pomocou metódy oštepu, keď klesá počítadlo? Tak vyhrajte

Aké je číslo 3

Karina, číslo 3 znamená, že v nasledujúcich ôsmich bunkách sú tri míny.

Túto hru som hral už pred desiatimi rokmi. Teraz trochu zabudnuté. Keď som hral, ​​všetko sa stalo a ja som vyhral a prehral. Preto je hra. Princípy hry - musíte počítať o tom, koľko by malo byť mín. tu a počítať. Existujú situácie, ktoré musia riskovať. Šťastie alebo šťastie.

Spustenie a nastavenia

Vo všetkých operačných systémoch Windows je v predvolenom nastavení nainštalovaný program „Minesweeper“. Toto je štandardný program. Nájdete ho kliknutím na tlačidlo „Štart“ v ľavom dolnom rohu obrazovky. V rozbaľovacej ponuke vyberte časť „všetky programy“ a potom „hry“. V zobrazenom zozname vyhľadajte výraz „Hľadanie mín“. Dvakrát kliknite ľavým tlačidlom myši na ikonu. Hra sa spustí.

Tento program má tri úrovne obtiažnosti:

  • Začiatočník: bunkové pole 9 × 9. Skryje sa 10 minút. V rohoch chýbajú.
  • „Amatéri“: pole 16 × 16 buniek. Počet mín - 40 kusov.
  • „Profesionál“: pole merajúce 16 × 30 buniek s 99 minami.
  • „Špeciálne“: veľkosť ihriska sa nastavuje nezávisle. Môžete tiež zvoliť ľubovoľný počet minút.

Ak chcete zmeniť nastavenia, prejdite do ponuky „hry“ a „možnosti“. Podobný výsledok získate stlačením funkčného klávesu F5 na klávesnici. Ak hráte na mobilnom telefóne, na karte „Nastavenia“ môžete tiež nastaviť zložitosť hry. Vyberte úroveň, ktorú môžete urobiť.

Pred otvorením ihriska. Má vzhľad obdĺžnika s mnohými bunkami v modrej farbe. Bane sa pod niektorými z nich skrývajú. Počet nájdených objektov sa zobrazuje v ľavom dolnom rohu.

Označenie čísla

Čísla v hre Minolovka ukazujú, kde a koľko mín sa nachádza. Napríklad bunka s číslom 1 naznačuje, že okolo nej je ukrytá iba jedna baňa (horná, dolná, pravá alebo ľavá). Číslo 2 ukazuje, že v okolí sú dve bane atď. Pamätajte, že do úvahy sa berú nielen vodorovné a zvislé čiary, ale aj diagonálne čiary.

Ako označiť míny

Po vypočítaní odhadovanej polohy bane ju označte príznakom. Kliknite pravým tlačidlom myši na bunku. Potom otvorte bunky, v ktorých by nemali byť. Rovnakým spôsobom zaobchádzajte so zvyškom buniek.

Ak neviete, kde opraviť príznak, prejdite na inú časť poľa. Je možné sa dostať na toto miesto z druhej strany.

Ak chcete označenie zrušiť, dvakrát kliknite pravým tlačidlom myši na bunku. Po prvom kliknutí sa príznak zmení na otáznik. Ak máte pochybnosti, že baňa je v tejto oblasti skrytá, môžete ju opustiť. Po druhom kliknutí ikona zmizne.

Pomocné programy

Niekedy je hra Minesweeper príliš komplikovaná aj pre skúseného hráča. V takom prípade musíte minerál odovzdať alebo prevýšiť. Nasledujúce techniky a pomôcky vám v tom pomôžu:

  • Pomocník na saperovanie. Program počíta riziko výbuchu mín. Funguje v dvoch režimoch: normálny a pokročilý.
  • Kódy. Ihneď po spustení programu Sapper stlačte kombináciu klávesov x, y, z, z, y, Enter, Enter, Shift na klávesnici (postupne bez čiariek a v latinskom rozložení). Sledujte ľavú hornú časť monitora.
  • Manipulácie s počtom minút. Počas hry na ihrisku stlačte súčasne obe tlačidlá myši a potom tlačidlo Esc. Čas v programe sa zastaví. Ak sa chcete vrátiť do normálneho režimu, minimalizujte a znova nasaďte hru.

Hra Minesweeper je vhodná na rozvoj všímavosti a myslenia. Nevyžaduje si špeciálne prostriedky, beží dokonca aj na starých počítačoch a mobilných telefónoch. Je lepšie začať hrať s najjednoduchším začiatočníkom na úrovni. Keď sa vaše zručnosti zlepšia, skúste amatérsky alebo profesionálny. Buďte opatrní: jedno nesprávne kliknutie zruší vaše úsilie.

Pozrite si video: AKO HRAŤ MÍNY (August 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send