Užitočné tipy

Ako umyť tabuľu z rôznych nečistôt

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 8. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Existuje niekoľko spôsobov, ako umyť tabuľu. Niektoré z nich sú účinnejšie ako iné. Ak je doska zle umytá, zostanú na nej kriedové škvrny! Našťastie doska pomôže čistiť rôzne prírodné a syntetické výrobky.

Čistenie tabúľa mydlom a vodou

Zmiešajte dva litre teplej vody s jednou čajovou lyžičkou saponátu. Vymažte čistú handru do vedra, vyžmýkajte ju a utrite dosku. Opláchnite dosku čerstvou vodou a novou handrou, aby ste odstránili akýkoľvek prací prostriedok. Dosku úplne osušte čistou utierkou alebo suchou handrou.

Ocot a sóda

Zmiešajte jeden diel bieleho destilovaného octu do ôsmich dielov teplej vody. V závislosti od veľkosti dosky začnite štvrtinou šálky octu a dvoma šálkami vody. Vlhkú handričku alebo semišovú handru navráťte do vedra, vyžmýkajte ju a utrite dosku. Ak je na doske veľa kriedového prachu, tkaninu opláchnite. Dosku osušte suchou utierkou alebo handrou.

Citrónový olej

Ak nemáte ocot alebo dávate prednosť tomu, aby miestnosť s doskou necítila ako ocot, môžete použiť citrónový olej. Môžete si ho kúpiť, ale môžete ho variť doma. Ak chcete vytvoriť svoj vlastný citrónový olej, pomocou ktorého môžete dosku očistiť, potrebujete nasledujúce:

  • Tri citróny
  • 2 šálky minerálneho oleja

postup:

Najprv na výrobu citrónového oleja olúpajte citróny (použijete kôru, nie ovocie). Potom kôru vložte do plytkej misky a naplňte olejom, nechajte cez noc. Zmes odfiltrujte, aby sa odstránila šupka.

Potom, čo nový čistiaci roztok vytečie ďalšiu noc, pridajte 1 - 2 čajové lyžičky oleja na čistú handričku, ktorá neuvoľňuje vlákna.

Nie je potrebné impregnovať celú textíliu, oveľa menej impregnovať dosku. Dosku jednoducho utrite zhora nadol pomocou tenkej a rovnomernej vrstvy citrónového oleja. Prebytočný olej utrite suchou handrou.

Odstránenie značky z hracej plochy

Zabudli ste povedať deťom, že na tabuľu nemôžete kresliť pomocou značky? Ak je to tak, v budúcnosti vám pomôže znalosť umývania tabuľky od značky. Budete potrebovať sušič vlasov a handričku namočenú v citrónovom oleji.

Zapnite sušič vlasov pri minimálnom výkone a zahrievajte stopy značky na doske a pomaly ich presúvajte cez ne. Keď sa značka roztaví, odstráňte ju handrou namočenou v citrónovom oleji.

V závislosti od farby značky a tlaku, ktorý dieťa použilo, bude možno potrebné venovať mu niekoľko minút. Po odstránení stôp po značku opláchnite dosku vyššie uvedenou zmesou octu a dosku dôkladne vysušte.

Čistenie čiernej školskej rady nie je nič zložité. Teraz sa môžu študenti vrátiť na tabuľu, drobní umelci môžu študovať na tabuli, ktorá vyzerá ako nová.

Kriedové tabule

Na utieranie kriedy na tabuli je najlepšie použiť vlhkú handričku alebo špongiu. Na doske sa neodporúča používať gumu. Nikdy nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky, pretože by to mohlo zničiť povrch na písanie. V priebehu času sa doska začne stmavovať a „siviť“, pretože na povrch dosky sa ukladá stále viac kriedového prachu.

Kvôli prísadám používaným v niektorých druhoch kriedy, ktoré pri vymazávaní môžu zanechávať stopy, odporúčame používať svetlú kriedu určenú na písanie na tabule.

Pôvodný stav povrchu dosky môžete ľahko obnoviť použitím rôznych prípravkov na ošetrenie. Po spracovaní sa povrch vráti do pôvodného tmavozeleného odtieňa a doska môže trvať dosť dlho.

Na viditeľný efekt utrite dosku mäkkou tkaninou s malým včelím voskom alebo neabrazívnym lakom na autá.

Magnetické tabule

Je vhodné utrieť bielu magnetickú tabuľu pomocou špeciálneho zariadenia na čistenie špongií. Odporúča sa kúpiť špeciálny tekutý čistiaci prostriedok, pomocou ktorého sú z povrchu školskej magnetickej tabule vyschnuté stopy markera a film prachu a odtlačkov prstov, ktoré sú pre oko ťažko viditeľné. Namiesto čistiaceho prostriedku môžete použiť iný čistiaci prostriedok, ktorý neobsahuje alkohol.
Je potrebné pravidelne čistiť celý povrch dosky:
Najskôr sa suchou handrou alebo špongiou odstránia všetky zvyšky značkovača z hracej plochy. Doska sa potom jemne utrie tekutým čistiacim prostriedkom a nechá sa úplne vyschnúť.

Školskú magnetickú dosku používajte na určený účel: napíšte na ňu výlučne špeciálnymi značkami a nie trvalými. Ak však niekto náhle na tabuli napísal nesprávne značky, potom by sa nápisy mali odstrániť tekutinou na umývanie zrkadiel a skla.

Pre dlhodobú prevádzku by sa dosky mali kupovať skôr so smaltovanou ako plastovou vrstvou. Povrch smaltu je rovnako hladký, ale odolný a odolný proti poškriabaniu. Povlak takejto dosky je zvlášť odolný proti vode, ale stále je žiaduce udržiavať všetky prvky a spoje suché.

Pin
Send
Share
Send
Send