Užitočné tipy

Ako urobiť manželstvo šťastným: odporúčania psychológov

Pin
Send
Share
Send
Send


V nadväznosti na školenie „Vezmite si princa.“

Na moju otázku „Prečo sa oženiť?“ Viac ako polovica účastníkov odpovedala, že potrebujú podporu. Začali skúmať, čo to znamená podporovať každého. Vo väčšine prípadov dospeli k záveru, že podpora je vtedy, keď sa môžem spoľahnúť na partnera vo všetkých svojich ťažkostiach, že mu pomôže, vyrieši ich, prevezme všetky svoje problémy na seba, vysporiada sa s nimi a dosiahnu sa moje ciele.

Tu je podpora pre vás - ja nechcem kupovať kravu a učiť sa, ako ju dojiť, chcem, aby prišla alebo skôr prišla .... Mama položila na stôl pohár mlieka.
Spomínam si, ako som kedysi sníval o takejto podpore u človeka. No, niekde je niekto, pomyslel som si, ktorý pre mňa urobí všetko. Môj hrdina, ktorý sa o mňa bude starať, sa ku mne chová tak, ako chcem: hovoriť so mnou o svojich pocitoch, rešpektovať ich a moje potreby, podporovať ma a nerobiť všetko, čo pre mňa urobili moji rodičia - kritizovať, nadávať, odsudzovať, znehodnocovať, vzdelávať, zakazovať. Snívalo sa mi, snívalo sa av určitom okamihu na mňa začalo svietiť, že ten druhý v mojom sne, ktorý so mnou takto zaobchádza, bol v podstate perfektný MAPA (mama + otec), o ktorý som nemal dosť. Bez ohľadu na to, ako sa starajú o svojich rodičov, nemohli uspokojiť všetky moje potreby. Oveľa neskôr som dospela k svojim záverom k potvrdeniu slávnych psychológov, že všetci máme úplne pochopiteľnú túžbu žiť život dieťaťa. Bolo to raz a chcem, aby to tak vždy bolo - akýsi vnútromaternicový raj. Nemusíte nič robiť, všetko je dané samo. Nie je potrebné brať ohľad na uspokojenie ich vlastných potrieb. Sme pripravení, rovnako ako v rozprávke, zamilovať sa do princa - akýsi superhrdina a žiť šťastne až do smrti. Hlavná vec je zamilovať sa do správnej osoby! Ale toto magické myslenie nášho vnútorného dieťaťa nás robí infantilnými. Z tohto postavenia do vzťahu vychádzame z „nedostatku“, vždy budeme mať malý, malú pozornosť, lásku, „Prečo ste šli k svojim priateľom, ale čo ja?“, Budeme vo vzťahu žiadaní a vzťah bude stavať na vzájomných nárokoch, sťažnostiach. Takéto vzťahy sú viac o utrpení ako o vývoji, raste a šťastí. Toto je partnerstvo v bezvedomí.

Kde je riešenie? Psychologicky rast a budovanie vedomého vzťahu. Toto bolo moje druhé zjavenie. Ide o to, že ten druhý (človek) v mojom sne, som to vlastne ja, že by som sa chcel venovať sebe samému, brať všetky svoje strany, vážiť si a rešpektovať seba. A potom začala uvedomelejšia cesta k ich integrite, k schopnosti spoľahnúť sa na seba, na cestu psychoterapiou a traumatológiou, meditáciou. Dnes môžem úprimne povedať, že si vážim seba ako osobu a ako špecialistu. A čo je najdôležitejšie, stretol som sa s Ním a zaobchádza so mnou presne tak, ako som sníval)))). A v našich vzťahoch sa spolieham na seba a môžem sa naňho spoľahnúť. V tomto vzťahu som vystúpil z „prosperity“, mám čo zdieľať so svojím partnerom, mám čo dať a je zaujímavé byť okolo.


VLASTNÉ VZŤAHY - vtedy:
1. rešpektujete a ste schopní uspokojiť nielen svoje emocionálne potreby, ale aj rešpektovať potreby a túžby svojho partnera,

2. naučíte sa vidieť a vidieť projekcie, ktoré urobíte na svojho partnera, keď v ňom podvedome hľadáte rodiča,

3. môžete vidieť nielen vaše zranené časti, ale aj zranené časti vášho partnera a zaobchádzajte s nimi opatrne. Keď má vzťah veľa emócií, očakávaní, sklamaní, požiadaviek, manipulácií, potom ste v stave vnútorného zraneného dieťaťa,

4. informujete partnera o svojich želaniach, potrebách, pocitoch a nečakajte, kým sa uhádne,

5. viete, že budovanie vzťahov nie je ľahké, je to každodenná práca,

6. nedovolíte, aby ste sa dostali do emocionálnej reakcie, ale pokúste sa zistiť, čo ju spôsobilo. Diskutujete o tom s partnerom a hľadáte spôsoby interakcie,

7. Vedome sa snažíte vytvoriť priestor podpory a bezpečnosti. To je presne to, čo sa nevedome snažíme liečiť rany detstva - rany opustenia, odmietnutia, nespravodlivého prístupu, hanby a ponižovania atď.

8. Vedomý vzťah nie je, keď ste pre neho, je pre vás, ale keď ste spolu, blízko a pozeráte sa rovnakým smerom, každý si zachováva svoju individualitu a má svoje vlastné ciele. Tam som ja, tam je on a my sme.

9. je to intimita, keď sa už viac nemusíte schovávať, brániť alebo sa pred iným blížiť. Môžete mať dôveru. Aby ste to dosiahli, musíte vidieť zranené dieťa vo svojom vnútri a prijať ho. Rozpoznať a prijať svoju zraniteľnosť.

Život s iným človekom je neuveriteľné dobrodružstvo. Je v ňom miesto pre hádky a konflikty, obdobia pokoja, radosti a šťastia. A ak si pamätáte, že základom vášho zjednotenia je nevedomá túžba riešiť nevyriešené problémy v detstve, že vzťahy sú priestorom pre osobný a duchovný rast, budete mať viac šancí nielen sa navzájom trieť, ale aj vedome si budovať dlhodobé vzťahy a užívať si ich ,

Odporúčania psychológov na záchranu manželstva

  1. Venujte osobitnú pozornosť každodennej práci v manželstve. Ak sa tak nestane, rodinné vzťahy sa môžu skončiť. Predstavte si, že manželstvo je živé stvorenie, ktoré potrebuje pomoc: živiť sa, starať sa, starať sa, poskytovať voľný priestor pre rozvoj. Nesmieme zabúdať na manželstvo alebo brať niečo za samozrejmé, strácať ostražitosť, pretože vzťahy môžu pokaziť nielen milenec, ale aj žiarlivosť, nedostatok porozumenia.
  2. Ak sa s manželom často stretávate, musíte sa s ním porozprávať, pokúsiť sa urobiť ústupky, tráviť čas spolu. Snažte sa nezanechať medzeru medzi sebou. Ak nevyjadríte svoje nároky, problémy nezmiznú, ale naopak sa budú hromadiť a utláčajú zvnútra. Rodinné problémy nemôžete zdieľať s cudzími ľuďmi, stále vám nemôžu pomôcť. S druhým polčasom musíme hovoriť o všetkom, pretože nevie čítať myšlienky a možno ani netuší o spoločných problémoch.
  3. Vo vzťahu musíte byť úprimní, najhoršie je hrať sa s pocitmi iného partnera. Ak má niekto zlú náladu, musí o tom hovoriť a jasne vyjadriť svoje vlastné myšlienky. Ak tak urobíte, začne sa objavovať zášť a nedorozumenie. Vzhľadom k tomu, čo sa deje s problémami, agresia, pretože bol urazený a nevie vysvetliť prečo, ale druhý jednoducho nerozumie. Tento okamih nemožno ignorovať, pretože to môže mať zlé následky.
  4. Nemôžete prebrať partnera pre seba a musíte tiež preukázať zraniteľnosť majetku. Mnohí, ktorí sa snažia nájsť životného partnera a ktorých začínajú opakovať, ale všetky tieto metódy končia zle, pretože partner si začne myslieť, že s ním niečo nie je v poriadku, vznikajú komplexy, ktoré vedú k častým hádkam. Aby ste to nepriniesli, musíte hovoriť o tom, čo od neho chcú, snažiť sa všetko vyriešiť pokojne.

Iba dvaja partneri si môžu zachrániť svoje manželstvo, čo je najdôležitejšie, navzájom sa počuť a ​​urobiť ústupky.

Pin
Send
Share
Send
Send