Užitočné tipy

12 spôsobov, ako použiť drevný popol v oblasti Coop, Garden alebo House

Pin
Send
Share
Send
Send


Sliepky sa neumývajú vodou, ako my. Používajú zem na čistenie peria, a to je nevyhnutné pre ich zdravie, pretože sa tým zbavuje vši atď. Okrem toho sa im to páči a šťastné kurčatá nesú dobré vajcia! Sliepky môžu pri tomto postupe vonku nájsť veľa pôdy, ale ak z nejakého dôvodu, napríklad kvôli chladnému počasiu alebo hrozbe predátorov, kurčatá udržiavajte vo vnútri, musíte im zabezpečiť prachový kúpeľ. Tu je rýchly spôsob, ako to urobiť.

V kurníku

Pre prachové kúpele, Uhlie alebo drevný popol pridaný do prachových kúpeľov pomáha vtákom zbaviť sa parazitov, ako sú kliešte, vši a blchy.

Ako kŕmna doplnková látka. Vo voľnej prírode zvieratá po lesných požiaroch často žuvajú spálené konáre a pne. Uhlie pôsobí ako preháňadlo a dezinfekčné činidlo, ktoré čistí telo od toxínov. Uhlie okrem toho do istej miery prispieva k odstráneniu vnútorných parazitických červov.

Popol z dreva je bohatým zdrojom vápnika. Okrem toho obsahuje veľa draslíka, fosforu a horčíka.

Pridanie drevného popola v množstve iba 1% z celkovej hmotnosti krmiva pre kurčatá zvyšuje frekvenciu znášania vajec a tiež pomáha znižovať zápach kuracieho trusu.

Popol zo stromov ako céder, dub a javor obsahuje päťkrát viac živín ako borovica a korok.

Ako prostriedok na hojenie rán. Popol z dreva má antibakteriálne vlastnosti, a preto je schopný zabrániť infekcii z rán. Okrem toho, keď sa popol aplikuje topicky na postihnuté miesto, môže rýchlo zastaviť krvácanie ako škrob. Pri vnútornom použití popola prispieva vitamín K v ňom obsiahnutý k tvorbe krvných zrazenín - to môže napríklad pomôcť pri otrave jedom potkanov.

Na udržanie čistoty v kurníku. Vrstva drevného popola na podlahe kuracej múčky pomôže znížiť zápach. Rovnako ako v sódy na pečenie má v drevnom popole zásadité prostredie, takže má schopnosť absorbovať a neutralizovať nepríjemné pachy. Okrem toho môže popol znižovať úroveň vlhkosti v kurníku.

Na zníženie amoniaku v kuracom hnoji. Pridanie aktívneho uhlia v množstve 1 - 2% z celkovej hmotnosti krmiva pre kurčatá pomôže zabrániť tvorbe amoniaku, čo povedie k zníženiu jeho obsahu v trusu vtákov.

Vedecké štúdie dokázali schopnosť popola aktívne absorbovať amoniak a zabrániť jeho odparovaniu.

Na čistenie vody od nečistôt a znečistenia. Pridanie kúska dreveného uhlia do nápoja pre kuracie mäso pomôže zabrániť tvorbe rias a iných mikroorganizmov. Uhlie navyše absorbuje a odfiltruje nečistoty vo vode. Nezabudnite pravidelne odstrániť kúsok uhlia z vody a nahradiť ho novým.

Ako hnojivo. Pretože drevný popol je rastlinná látka, obsahuje väčšinu základných živín, ktoré musia byť v pôde prítomné, aby sa dosiahol normálny rast rastlín. Popol v dreve obsahuje asi 10–25% vápnika, 1–4% horčíka, 5–15% draslíka a 1–3% fosforu v závislosti od typu dreva. V drevnom popole, ktorý sa predáva v obaloch ako hnojivo, je pomer N: P: K typicky 0: 1: 3.

Pred aplikáciou drevného popola na vašu záhradu vám odporúčame skontrolovať hladinu pH pôdy. Pre väčšinu zeleniny je optimálna úroveň kyslosti pH 6,8 - 7,2. Aplikácia popola môže významne zvýšiť zásaditosť pôdy.

Neutralizuje kyslé pôdy. Drevný popol sa svojimi vlastnosťami podobá na vápno, ktoré sa v poľnohospodárstve používa ako hnojivo. Keďže popol je v zásade zásaditý, môže ho vo vašej záhrade neutralizovať, ak ho používate ako hnojivo.

Buďte opatrní - nehnojte drevným popolom tie rastliny, ktoré uprednostňujú kyslé pôdy: azalka, kríky bobule, koriander, uhorky, cesnak, petržlen, zemiaky, tekvica, rododendron, cuketa, jahody a iné rastliny.

Na kŕmenie rastlín, ktoré potrebujú vápnik. Ako výživný vrchný dresing je drevný popol ideálny pre rastliny, ktoré uprednostňujú vysoký obsah vápnika v pôde: fazuľa, brokolica, ružičkový kel, kel, zeler, karfiol, šalát, hrášok, zemiaky, špenát a paradajky.

Na odradenie škodcov od záhrad. Posypte popol okolo základne rastlín, aby ste ich chránili pred slimákmi a slimákmi.

Na území domu

Na topenie ľadu. Potaš, ktorý je súčasťou popola (tzv. Soľ - uhličitan draselný), z neho robí ekologický nástroj na poprášenie ľadu a snehu na cestách a cestách. Nekoroduje kov ani betón, napríklad kamennú soľ, nepoškodzuje vaše rastliny alebo trávu a je tiež bezpečný pre psov, mačky a kurčatá. Je pravda, že popol pridá do stopy trochu nečistôt, takže ho pravdepodobne nebudete chcieť používať v blízkosti domu.

Neutralizuje zápach psa. Natretie malého množstva drevného popola do srsti psa po postriekaní skunkou môže neutralizovať fetálny zápach.

Pred hádzaním drevného popola si nezabudnite, že existuje veľa spôsobov, ako ho použiť v kurníku, záhrade alebo v susednom dome. Prečítajte si, ako používať popol ako hnojivo?

Pin
Send
Share
Send
Send