Užitočné tipy

Ako rýchlejšie liečiť ranu?

Pin
Send
Share
Send
Send


Rany sú poškodením kože a podkladových tkanív rôznej hĺbky a hĺbky. Nie je možné sa chrániť pred takýmito zraneniami, môžete ovplyvniť iba proces hojenia. Aby proces regenerácie prebiehal čo najrýchlejšie, pomáhajú špeciálne prípravky, ktoré zlepšujú regeneráciu tkanív, ako aj ľudových liekov a správnej výživy.

Fázy hojenia rán

Rany akéhokoľvek pôvodu v procese hojenia prechádzajú tromi po sebe nasledujúcimi fázami:

 • zápal, Trvanie tejto fázy je asi 5 dní od okamihu zranenia. Vyznačuje sa opuchom a zvýšenou teplotou susediacich tkanív, ktorá je dôsledkom vazodilatácie a infiltrácie, bolesti. V tomto okamihu biele krvinky migrujú do rany, čím sa očistia od mŕtvych tkanív. Defekt sa začína vyplňovať špeciálnym granulačným tkanivom s mnohými kapilárami,
 • regenerácia, V tejto fáze trvajúcej 1 až 2 týždne špeciálne bunky fibroblastov aktívne syntetizujú elastín a kolagén na liečenie. Opuch ustupuje, bolesť a pokles teploty. Granulačné tkanivo vyplní ranu a na vrchole sa vytvorí epitelová vrstva - poškodenie je oneskorené.
 • Tvorba jaziev, Táto fáza trvá najmenej šesť mesiacov, počas ktorých je primárna jazva zhutnená a reorganizovaná. To sa deje v dôsledku transformácie granulátu na spojivové tkanivo.

Ak sa rana uzdraví rýchlo a bez komplikácií, hovoríme o uzdravení primárnym zámerom.

Keď sa infekcia pripojí v štádiu zápalu a dôjde k hnisaniu, rana sa uzdraví s dlhším sekundárnym napätím.

Urýchlenie hojenia

K rýchlemu zotaveniu prispievajú tieto faktory:

 • vek, Čím je pacient mladší, tým rýchlejšie sa lieči tkanivo. V detstve a mladosti je schopnosť tkanív regenerovať sa maximálna.
 • Žiadna infekcia rán, Akýkoľvek zápalový proces zvyšuje čas regenerácie.
 • Správna výživa poskytuje silnú imunitu a prítomnosť všetkých potrebných živín pre regeneračný proces.
 • Kvalita a včasnosť prvá pomoc, Ak sa rana okamžite umyla a ošetrila antiseptikom, pravdepodobnosť hnisania je minimálna.
 • Dôkladná starostlivosť, Pravidelné obväzy a podporné lieky podporujú hojenie.

Okrem toho, nie príliš rozsiahle a hlbšie zranenia sa vyliečia rýchlejšie.

Pomalé liečenie

Faktory ako:

 • Vek, V priebehu rokov sa metabolizmus a tým aj regeneračné schopnosti tela spomaľujú.
 • dostupnosť chronické zápalové choroby, diabetes mellitus, stavy imunodeficiencie (HIV, AIDS a ďalšie), kožné ochorenia.
 • Infekcia rán patogénne baktérie, čo vedie k hnisaniu a výrazne oneskoruje proces hojenia.
 • Nesprávna prvá pomoc a nedostatočná starostlivosť o ranu následne prispieva k infekcii.

Venujte pozornosť! Hlboké a rozsiahle rany sa spravidla liečia dlhšie, aj keď obeti bola poskytnutá kvalitná lekárska starostlivosť a boli dodržané všetky lekárske pokyny.

Ako urýchliť hojenie rán

Priebeh a trvanie liečby je značne ovplyvnené prvá pomoc.

Správne činnosti - umývanie, dezinfekcia a sterilný obväz - bránia komplikáciám a prispievajú k rýchlemu uzdraveniu. Čím rýchlejšie sa rana lieči, tým dôkladnejšie sa vylieči, tým je menej pravdepodobné, že sa vylieči bez infekcie.

Pri šití na rýchle hojenie je potrebné ranu ošetriť brilantne zeleným, jódovým alebo iba alkoholom.

Foto 2. Jód je možné aplikovať iba na odreniny a plytké rezy, ako aj na okraj rany. Zdroj: Flickr (kenga86).

musí byť obväz ranu 1-2 krát denne, Je dôležité udržiavať sterilitu a zaobchádzať s nástrojmi alkoholom, dôkladne si umyť ruky a ruky si čistiť iba čistou utierkou a sterilným obväzovým materiálom.

Venujte pozornosť! Pred každým obväzom sa rana musí vyčistiť. Odporúča sa ho umyť antiseptikami - peroxidom vodíka, Miramistinom, chlorhexidínom.

Druh poškodenia závisí od typu poškodenia. Vlhké a suché rany sa ošetrujú rôznymi spôsobmi.

Na mokré rany nepoužívajtemasť, pretože film, ktorý sa vytvára na jeho povrchu, v tomto prípade pozastavuje odtok tekutiny a liečenie sa oneskorí. Ranu je možné liečiť zrýchlenými liečivými prostriedkami, iba ak nedochádza k zápalu.

Hneď ako rana začne vyschnúť, musíte vymeniť nástroj. Je lepšie, ak sa použije iná forma toho istého liečiva, napríklad sa gél nahradí masťou. Zároveň je možné aplikáciu obväzu už zrušiť alebo ju aplikovať niekoľko hodín po ošetrení rany.

lieky

Na ošetrenie sa používajú farmaceutické prípravky na lokálne použitie v rôznych dávkových formách:

 • Masť metyluracilu, Protizápalový liek, ktorý zlepšuje lokálnu imunitu a stimuluje regeneráciu. Používa sa v štádiách zápalu a zotavovania pri ránach všetkých typov, vrátane hnisavých (v kombinácii s antibiotikami). Aplikuje sa pod bandážou v tenkej vrstve dvakrát denne, priebeh liečby je od 2 do 16 týždňov.
 • dexpanthenol a iné výrobky na jej báze vo forme gélov, sprejov a krémov. Majú vlastnosti na hojenie rán. Používa sa od okamihu zranenia (po dezinfekcii). Aerosóly sa môžu aplikovať bez obväzu na suché rany, na gély a krémy na mokré použitie (pod obväzom). Frekvencia a trvanie použitia - najmenej 2-krát denne až do úplného vyhojenia.
 • Solcoseryl alebo Actovegin, Tieto masti prispievajú k produkcii kolagénu, urýchľujú bunkový metabolizmus a metabolizmus kyslíka v tkanivách. Navrhnuté pre suché rany, aplikované 1-2 krát denne (s obväzom alebo bez obväzu), až kým sa nevytvorí elastická jazva.
 • Kuriozin, Kvapky a krémy obsahujú zlúčeninu zinku s kyselinou hyalurónovou, ktoré poskytujú antibakteriálny účinok a aktivujú delenie kožných buniek. Vhodný na akékoľvek rany, aplikovaný dvakrát denne: gél sa nanáša bez obväzu, pleťové vody sa pripravujú pomocou roztoku. Trvanie liečby nie je obmedzené (do uzdravenia).
 • Kontraktubeks, Masť by sa mala používať v štádiu regenerácie, pretože inhibuje rozvoj buniek spojivového tkaniva, z ktorých sa vytvára hrubá jazva. Nie je vhodné na hnisavé a vlhké rany. Liečba trvá 4 týždne, počas ktorých sa masť nanáša každý deň 2-3 krát (pod obväzom) v tenkej vrstve.

Ľudové lieky

Ako doplnková terapia sa používajú ľudové liečivá.

Ak chcete urýchliť regeneráciu, môžete to urobiť krémy na odvar z nechtíka, harmančeka alebo duba.

Zvyčajne si dajte lyžicu surovín do pohára s vodou, varte 15 minút a použite po ochladení a filtrácii niekoľkokrát denne.

platiť obklady zo šťavy alebo rezaného listu aloe.

propolis vo forme domácej alkoholovej tinktúry (1 diel propolisu na 10 dní, infúzia v 10 dieloch alkoholu) na lubrikáciu rán podporuje hojenie.

múmie: 0,2 g látky sa rozpustí v pohári vody, výsledný roztok sa vypije denne v noci a používa sa tiež na umývanie rán a obkladov.

Venujte pozornosť! Výrobky na báze tuku by sa nemali používať kategoricky. Spomaľujú metabolické procesy v rane a bránia hojeniu.

Výživa na udržanie tela

Telo, ktoré prijíma jedlo potrebné stopové prvky a vitamíny, sa dokáže rýchlejšie zotaviť.

Aby sa rany rýchlejšie hojili, musí ich byť veľa vitamíny (čerstvé ovocie a zelenina) a bielkovinové potraviny. Ide najmä o chudé mäso, ryby a hydinu, mliečne výrobky. proteín potrebné na syntézu elastínových a kolagénových vlákien, kvôli ktorým dochádza k hojeniu.

Vitamínové komplexy

Podporná terapia vo forme vitamínov je povinná vo všetkých fázach hojenia rán.

Môžete užívať obvyklé multivitamínové komplexy alebo vitamínové prípravky s vysokým obsahom potrebných zložiek. Obzvlášť dôležité antioxidanty C, Erovnako Vitamíny B., Zvyšujú schopnosť tela liečiť sa.

Druhy zranení

 • Bitten, t. J. Vulnus laceratum. Možno, že v dôsledku uhryznutia zvieraťom alebo človekom sú jeho rysy rovnaké ako v tržné rane, hlavným bodom sú rozptýlené, hlboké a rozsiahle zranenia, ako aj veľká infekcia mikroflónou úst zvieraťa.
 • Rana, drvená alebo drvená, t.j. vulnus conqvassatum. Môže sa tvoriť pôsobením tupých predmetov, kde spoločný povrch je pomerne široký, ako aj v prítomnosti pevného podkladu, to znamená iných predmetov alebo kostí. Tkanivá môžu mať rozsiahle poranenia a môžu byť rozdrvené, medzery sú široké, kosti sa môžu zrútiť, okraje rany sú dosť zložité, bolestivý celkový syndróm je jasný a strata krvi je minimálna.
 • Sekané, t. J. Vulnus caesum. Môže sa tvoriť pôsobením ostrých určitých predmetov, ako je napríklad dáma, šabľa alebo sekera, zatiaľ čo rana je len kolmá alebo v uhle k tkanivám. Vyznačuje sa hlbokými rôznymi všeobecnými zraneniami, existuje veľká medzera, ako aj trasenie a podliatiny tkanív, ktoré zaberajú strednú polohu medzi zranením a pomliaždeninou.

 • Rana je narezaná, t.j. vulnus incisum. Môže sa vyskytnúť s ostrými predmetmi, ako je britva, nôž, kovové črepiny a sklo. Takáto spoločná veľká rana sa vyznačuje maximálnou deštrukciou tkanív smerom k rane a iným tkanivám, okraje týchto tkanív môžu byť hladké, rovné a zložité. Krvácanie v dôsledku poranenia je zvyčajne významné, stredne silné bolesti a poškodenie svalov, ciev a šliach.
 • Libra, t. J. Vulnus punctum. Môže sa vyskytnúť v dôsledku hlbokého prenikania dlhých a ostrých nástrojov, ako sú bajonety a ostriace, šnekové alebo pletacie ihly. Hlavnou črtou je minimálny prívod, ako aj malé poškodenie tkaniva, rany sa rýchlo zlepia a vytvárajú podmienky pre rozvoj rôznych infekcií.
 • Modre, t.j. vulnus kontusum. Môže sa vyskytnúť v dôsledku pôsobenia tvrdého a tupého predmetu, povrch modrín je zvyčajne dosť široký, svalové tkanivo a ľudské kosti sa často ničia, čo sa dá pomliaždiť a natiahnuť.
 • Roztrhané, to je vulnus laceratum. Môže sa vyskytnúť pri pôsobení predmetu v určitom uhle na pokožku osoby, takýmto objektom môže byť píla alebo prenos, tu je značné poškodenie, často sa vyskytuje oddeľovanie kože, medzera je dostatočne široká a krvácanie je značné.
 • Rana vulnus venenatum. Môže sa tvoriť pri pohryznutí rôznymi jedovatými hadmi, hlavným rozdielom od ostatných je prenikanie toxických látok do rany, môže sa tiež vytvárať v dôsledku rádioaktívneho a dokonca aj znečistenia domácnosti.

Naliehavé kroky po prijatí zranenia

Všeobecná lekárska pomoc a prvá pomoc osobe pri poranení je komplex rôznych opatreníktorého účelom je eliminovať účinok faktora a odstraňovať hrozbu pre ľudský život.

Takáto lekárska starostlivosť tiež slúži na zmiernenie utrpenia a na prípravu osoby na odoslanie do lekárskeho zariadenia na ďalšie ošetrenie.

Takéto akcie patria medzi najjednoduchšie a musia sa vykonať v čo najkratšom čase priamo na mieste činuna tento účel musí pracovný personál absolvovať špeciálne školenie a ovládať najjednoduchšie techniky, čo je v tomto prípade veľmi dôležité.

Rana je zvyčajne sprevádzaná deštrukciou integrity kože alebo sliznice osoby, poranenia sa môžu líšiť v hĺbke, veľkosti a tvare.

Takáto všeobecná lekárska starostlivosť by sa mala poskytovať čo najrýchlejšie a naj kompetentnejšie, pri každom type rany sa prejavia príznaky, ako aj všeobecné zásady vo forme narušenej funkcie, opuchu, bolesti atď. Tu sme sa zaoberali otázkou opuchu tváre mäkkých tkanív.

Odporúčania týkajúce sa pomoci pri zranení osoby:

 1. Je potrebné oslobodiť obeť od nebezpečného ničivého faktora, môže to byť pre človeka poškodenie mechanickým pôsobením, elektrickým prúdom, vodou alebo chemikáliami. Na tento účel môžu použiť celý rad nástrojov prvej pomoci a musia byť tiež bezpečné pre seba a pre ďalšie techniky, ktoré by mali vedieť všetci.
 1. Je potrebné posúdiť stav a zbaviť človeka odevu, ak sťažuje jeho dýchaniev prípade potreby je najlepšie priviesť ho na miesto, kde bude čerstvý vzduch. Určenie stupňa a povahy samotného poškodenia je na tento účel jemne exponované poškodené miesto alebo časť tela a potom je potrebné okamžite prijať lekárske opatrenia.
 1. Prestaňte krvácať, Musíte vedieť, že ak je strata krvi do 2 litrov, potom to vedie k smrti, tu miera straty krvi závisí od veľkosti cievy, miesta zranenia a hĺbky rany. Čím väčšia je veľkosť takejto cievy, tým kratšia je doba, počas ktorej dochádza k strate krvi. Takéto krvácanie môže byť pri poranení kože žilové a arteriálne, ak je arteriálna cieva zranená. Ak bola rana arteriálna alebo dokonca parenchymálna, to znamená v dôsledku poškodenia orgánov, určite ju nebude možné zastaviť sama o sebe, je potrebné za týmto účelom naliehavo konzultovať s lekármi.

  Liečba doma, odporúčania

  Vďaka včasnému a racionálnemu ošetreniu, ako aj pravidelnému riadeniu rán, môžete doma rýchlo uzdraviť ľahké až stredne rany.

  Iba tu musíte poznať všetky pravidlá starostlivosti a byť schopní rozlíšiť medzi suchými a mokrými ranami, od ktorých závisí správna voľba najúčinnejších liečebných prostriedkov, Tradične takáto domáca liečba spočíva v pravidelných pravidelných obväzoch používajúcich špeciálne nástroje potrebné na rýchle ošetrenie rán.

  Ak je vaše hojenie rany pomalé a príliš dlhé, musíte sa poradiť s chirurgom, ktorý vysvetlí dôvody tohto javu. Mali by ste tiež pravidelne navštevovať špecialistu, aby mohol včas zmeniť režim liečby.

  Čo je potrebné pre domácu liečbu:

  1. Vyčistite utierku
  2. Ručné antiseptiká
  3. Ručné mydlo
  4. Vyčistite dobrý uterák
  5. Roztok obsahujúci alkohol na spracovanie okolo rany, jódu, brilantnej zelene atď.
  6. Antiseptický vodný roztok, miramistín, peroxid vodíka, furatsilín
  7. Nezabudnite si kúpiť pinzetu a nožnice, ktoré musia byť ošetrené antiseptikom
  8. Lieky na liečbu
  9. Materiál na obväzovanie, t. J. Gáza a bandáž, ako aj prostriedky na fixáciu bandáže

  Pred obliekaním si dôkladne umyte ruky čistou špeciálnou utierkou., potom musíte rozložiť všetko potrebné na ošetrenie v olejovej utierke. Teraz môžete z rany odstrániť obväz a po ošetrení alkoholovým roztokom si znova umyť ruky. Na ošetrenie rany preto noste sterilné rukavice.

  Teraz je vložka odstránená, aby zakryla ranu, a ak sa lepí, potom lepšie je zvlhčiť najprv roztokom bežného antiseptika, najlepšou možnosťou je peroxid vodíka.

  Okamžite odtrhnite vložku, ktorá je zlá, nechajte ju najprv dôkladne a dôkladne navlhčiť, a keď už je vložka odstránená, ošetrite ju okolo rany alkoholovým antiseptikom.

  Ak je tkanivo už odstránené z rany, mal by sa určiť stav samotnej rany., to znamená, že je mokrý alebo suchý, vždy keď je potrebné racionálne skontrolovať proces hojenia.

  Keď sú vložka a obväzy odstránené, je potrebné použiť prostriedky na liečenie, gély a želé sa odoberajú na mokré rany a špeciálna masť na suché. Takéto ošetrenia a obväzy sa musia robiť 1 až 2-krát denne, najlepšie ráno a potom na konci dňa, mali by sa tu používať iba produkty vysokej kvality a účinné stimulátory bunkového rastu.

  Odporúčania pre domácu liečbu

  Pri príprave domácich liečivých obväzov by ste mali venovať pozornosť takým kritériám, ako je veľkosť rany a jej hĺbkapri liečbe by sa mala pomaly zmenšovať.

  Mali by ste venovať pozornosť zmene množstva výtoku z rany, ako aj o jej zápachu a farbe, nemali by sa prehĺbiť a zväčšiť. Tu by ste tiež mali skontrolovať svoje pocity, bolesť by mala postupne ustupovať a liečba by mala viesť k pomalému a presnému výsledku.

  Zmena teploty, všeobecná zimnica a nedostatok výsledkov, sčervenanie kože a opuch sú dôvodom konzultácie s lekárom.

  Farmaceutické výrobky na rýchle hojenie rôznych typov rán

  U mladých ľudí a dospelých je možné takéto zranenia často získať v práci, ale aj doma v každodennom živote, pri oprave v byte alebo pri príprave jedla. Je to kvôli takémuto spoločnému dôvodu, že každý dom by mal mať prostriedky na liečbu rán a mali by sa okamžite liečiť, pretože tam môže dôjsť k infekcii.

  Existuje veľa farmaceutických výrobkov, ktoré môžu človeku pomôcť rýchlejšie sa zotaviť a zlepšiť svoje zdravie po zranení.

  Najlepšie lieky pre lekárne:

  1. solkoseril, Solcoseryl je moderný jedinečný nástroj, ktorý lekári najčastejšie odporúčajú na veľmi rýchle hojenie rôznych odrenín a rán u ľudí. Hlavnou a aktívnou zložkou je tu extrakt z teľacej krvi, to znamená deproteinizované hemoderiváty potrebné na stimuláciu syntézy kolagénu v bunkách, ktoré sa vyžadujú na rýchle hojenie rán.Vedci zo Švajčiarska vytvorili liek Solcoseryl a vyrába sa v dvoch formách uvoľňovania, to znamená gélu na čerstvé rany a masti na rany už pokryté kôrou, ktorá sa vyžaduje na ochranu proti mikróbom. Tento nástroj urýchli regeneráciu bežných tkanív v každom štádiu hojenia, môže sa použiť na liečbu odrenín a rán, vredov a ďalších.
  2. aktovegin, Je to analóg Solcoserylu, ktorého hlavnou zložkou je rovnaké biologicky jedinečné zloženie, ktoré sa získalo z teľacej krvi. Vyrába sa v dvoch látkach, to znamená gélu na hlboké bežné rany a masti, ktoré sa vyžadujú pre rany už s uzavretou poranenou oblasťou. Takéto nádherné moderné jedinečné liečivo sa používa na odreniny a rany a ako prostriedok ochrany proti stagnácii krvi a žilových chorôb u ľudí. Gél a masť sa musia používať jedenkrát denne pod gázou alebo obväzom, je zakázané používať dojčiace matky.
  3. levomekol, Je to klasický jedinečný liek, ktorý je už mnohým známym na svete. Levomekol v Rusku už dlho získal dôveru, pretože dokonale lieči rany a slúži tiež ako antibiotikum. Takýto prostriedok je účinný pri liečbe hnisavých rán, používa sa na zápaly kože, trofické vredy a ekzémy, popáleniny 1. stupňa. Masť je určite k dispozícii v každej chirurgickej sále, kde sa používa okamžite po chirurgickom zákroku, pretože tento nástroj slúži na ľahké a rýchle zlúčenie okrajov rany, aj keď je hnisavá. Používa sa 1-3 krát denne, produkt sa bez obmedzenia používa a môžete si ho kúpiť vo forme masti 40 gramov, čo v lekárni stojí až 90 rubľov.
  4. EPLAN. Unikátny a účinný protiinfekčný prostriedok so širokou škálou všeobecných účinkov je univerzálny, znižuje čas hojenia. Nástroj sa vyznačuje mnohými kvalitami, dokáže znecitlivieť a odstraňuje opuchy, používa sa v každom štádiu liečby oterov a rán. Môže byť použitý aj na popáleniny a omrzliny, môže byť vhodný aj na mikrobiálne ekzémy, opary, na liečbu genitálnych bradavíc a kožných ochorení rôzneho druhu. Zvyčajne sa vyrába vo forme roztoku a krému, tiež vo farmácii sú gázou namočené servítky a špeciálne antiseptické servítky, cena masti je až 180 rubľov.
  5. Baneotsion. Tento nástroj môže byť implementovaný vo forme masti alebo prášku, rýchlo vytvára kôry pre malé a stredné rany, zloženie je komplexné, obsahuje antibiotiká. Môže sa použiť okamžite po podaní rany, najskôr by sa mal použiť iba prášok a až potom sa môže použiť samotná masť Baneoecion spolu s lanolínom. Moderná masť a špeciálny prášok sa používajú na liečbu folikulitídy a vredov, ako aj na ekzémy, môžu liečiť pupok detí, pričom táto masť stojí v lekárňach až do 270 rubľov.

  Ľudové lieky na rýchle uzdravenie

  Rany, tj rôzne zranenia tkanív a kože osoby s malou hĺbkou a slabým krvácaním, sa môžu liečiť doma, zatiaľ čo hlboká rana vyžaduje pomoc odborníkov.

  Hneď ako sa rana objaví, musí sa okamžite ošetriť špeciálnym dezinfekčným roztokom a Na to môžete tiež použiť vodu, skôr sa musí uvariť.

  Potom by sa mali okraje namazať okolo samotnej rany, čo sa dá urobiť. obyčajný roztok jódu alebo alkohol, teraz len s touto ranou môžete zaobchádzať rôznymi spôsobmi, ktorých je veľa.

  Najjednoduchšie a najúčinnejšie metódy liečby:

  1. Listy lastovičiek musíte dôkladne zamiesiť a potom sa pripojiť priamo k rane, najlepšie je použiť čerstvé listy, a ak sú iba suché listy, mali by sa najskôr napariť.
  2. Korene lastovičky a lopúcha sa odoberú v množstve 30 gramov a potom sa zmes naleje do 100 ml slnečnicového oleja, potom sa táto zmes musí variť na miernom ohni počas 15 minút a potom sa musí dobre pretiecť. Zmes sa používa na lubrikáciu rán 2-3 krát denne po dobu 12 až 15 dní.
  3. 50 gramov listov eukalyptu je potrebné naplniť vriacou vodou 0,5 l a potom sa táto zmes varí v priemere asi 3 až 5 minút, teraz sa zmes filtruje a pridá sa 2 kg. med. Tento nástroj sa používa na kúpele a pleťové vody, denne po dobu 12 až 14 dní alebo viac.
  4. Na liečbu ťažkých rán môžete použiť tekutý med, ktorý sa užíva v rovnakom pomere ako spermaceti, stále môžete pridať 10% masť z nechtíka. Rôzne medové masti sú vynikajúce na ošetrovanie slabých a stredných rán a masť sa tiež používa na prípravu osoby na rozsiahlu operáciu.
  5. Trávniková húsenica prijaté v množstve 1 polievková lyžica. a naleje sa vriacou vodou, zmes by mala stáť 30 minút, a potom ju musíte pretiahnuť a pridať ďalšiu lyžicu medu. Potom sa zmes dôkladne premieša a potom sa môže zobrať iba dovnútra o 1 polievkovú lyžicu. 3-krát denne pred jedlom.
  6. drvený koreň Ako masť sa používajú obyčajné strukovinové listy zmiešané s rastlinným olejom, ako aj s bravčovým tukom alebo jahňacím mäsom.
  7. Je vzatý Kúpilo sa 50 g lekárňových odnožía potom rozdrvená a naplnená vodou 0,5 l, zmes sa povarí 20 minút a po ochladení ju možno použiť ako krém a stlačiť na krvácanie alebo pravidelnú ranu. Práca sa musí vykonávať opatrne, pretože rastlina je klasifikovaná ako nízko toxická, preto je zakázané používať ju vo vnútri.
  8. Živica sa zhromažďuje v blízkosti ihličnatého stromu, ktorý sa potom roztopí a zmieša s kravským maslom v pomere presne 1: 1, tento balzam by sa mal používať na zakrytie rany dvakrát denne.
  9. Brezové puky sú povinné brániť v 0,5 l vodkypo 3 dňoch sa kompozícia použije na spracovanie. Pripravte celý produkt inak, rozdrvené brezy by sa mali zmiešať s 2 dielmi masla, získaná masť sa používa na ošetrenie rán každý deň.

  Bezpečnostné opatrenia

  Veľké množstvo rôznych zranení je sprevádzané všeobecným krvácaním, ktoré spôsobuje stratu veľkého množstva krvi a infekciu.

  Infekcia môže potom viesť k abscesom a hlienom, lymfadenitíde a lymfangitíde, ako aj k sepse, erysipelám, plynovej gangréne a tak ďalej. Pacient má tiež podávať toxoid tetanu a tiež vyžaduje toxoid a rôzne vitamíny, plazmu a gama globulín.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send