Užitočné tipy

Ako zlepšiť život: je čas začať

Pin
Send
Share
Send
Send


Reprezentant: lekárnici vynašli „pilulku šťastia“, ktorá nás robí radostnými, bezstarostnými a veľkorysými bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Na Zemi vládol mier a všeobecná prosperita, ulice boli plné úsmevov a police lekárne boli prázdne - šťastie odráža infekciu, zabraňuje infarktom, zlepšuje pamäť a zmierňuje bolesť.

Takže až do dnešných jasných čias sme ešte nedospeli. Ale k pochopeniu, že „úroveň šťastia“ v tele sa dá zvýšiť pomocou jednoduchých techník a poznaním vlastnej psychiky, áno, už sú zrelé. Tu si ju prečítajte - as vami jeden úsmev pre každú užitočnú radu.

01. Fantasy.

... o sebe. Existuje také psychoterapeutické cvičenie, „Najlepšia verzia pre seba.“ Urobte si miesto vo svojej budúcnosti (za rok, za päť rokov - vyberte si to sami) a predstavte si v tom okamihu - nie spôsob, akým ste teraz, ale to, čo chcete byť (v rámci možností). Zbavili ste sa zbytočného, ​​dosiahli ste všetko, čo ste načrtli - ako sa vám páči vo vašej novej funkcii? Nezabudnite na svoje dojmy a lepšie si ich zapíšte. Táto technika zvyšuje motiváciu a tým aj úroveň spokojnosti so životom - vždy je zábavnejšie ísť, ak viete, kam a prečo idete.

Čo to znamená žiť jasnejšie

Každý videl texty na sociálnych médiách, ako napríklad „10 spôsobov, ako sa zbaviť nudy“, „10 tipov na život lepšie“ a rôzne ďalšie zoznamy 10 tipov. Najprv musíte pochopiť, čo to znamená žiť jasnejšie. Pre seba som určil nasledovné - môj život by mal byť naplnený významom, cieľmi a dojmami, potom bude bohatší, ľahší a zaujímavejší. Musí ma úplne uspokojiť. Pokúste sa predstaviť dokonalý život? Toto by malo byť práve toto.

Neexistuje jediný spôsob, ako zlepšiť šedý každodenný život rôznych ľudí, takže je najlepšie prečítať si pravidlá pulzujúceho života a vytvoriť si vlastný zoznam. Nie je potrebné, aby to bolo z 10 bodov - môže obsahovať niekoľko tipov alebo hárok formátu A3, písaný malým písaním rukou, hlavne to, že to funguje v konkrétnej situácii.

02. Nenechajte sa zavesiť na peniazoch

Richard Easterlin, profesor ekonómie na Univerzite v južnej Kalifornii, dokázal ruské príslovie „Peniaze nie sú dobré pre šťastie“: v skutočnosti, čím viac má človek plat, tým menej uspokojujúci sú veci, ktoré môžete kúpiť za tieto mega rubly. Ak úrady opäť ponúkajú zvýšenie vašej ponuky - odmietnite. A je lepšie požiadať o odmenu, ktorá skutočne zlepší váš život. Napríklad príležitosť pracovať na bezplatnom rozvrhu a nezdržiavať sa každý deň v kancelárii. Zamestnanci univerzity v Stanforde (USA), ktorí majú na starosti vajcia, prezentujú výsledky výskumu: takýto plán vám prinesie viac šťastia ako bežné rubly.

03. Ochlaďte pedále

Mnohokrát sme písali o „bzučení bežca“. Ukryli však, že na stacionárnom bicykli bolo aj „bzučanie človeka“ (neznie to tak krásne). Takže: vedci zo Stanfordskej univerzity zistili, že ak pedalizujete simulátor rýchlosťou 50 ot / min najmenej 15 minút, nálada sa zvýši o 19%. Doposiaľ nebolo presne stanovené, aký mechanizmus funguje: či už dochádza k zrýchleniu uvoľňovania endorfínov (čo vám pomáha zostať na simulátore dlhšie), alebo k urýchleniu výroby užitočného proteínu nazývaného „neurotropný mozgový faktor“ v tele alebo spolu - nebráni sa. Hlavná vec je, že to funguje.

Je zbytočné čakať na príliv šťastia, ak hlava preteká malými nepríjemnými myšlienkami a úzkosťami - a oni sú rojení, rojení. Ak chcete očistiť mozog od tohto odpadu, fanúšikovia meditačných praktík ponúkajú cvičenie „Dýchavé dýchanie“. Sedieť v tichu, zavrieť oči a sústrediť všetku svoju pozornosť na to, ako dýchate, ako vzduch vstupuje do pľúc a má tendenciu klesať a klesať, keď sa vracia. Zbavte všetkých častí mozgu tejto práce a vytlačte všetky ostatné myšlienky.

10 minút vedomého dýchania upokojuje nervový systém a spomaľuje centrá úzkosti v mozgu oveľa efektívnejšie ako „len ľahnite v tichu a nechajte myšlienky voľne prúdiť,“ hovorí denník Journal of Research of Personality.

vydýchla som? Vyčistili ste mozog? Zhlboka sa nadýchnite, pomyslite na niečo veľmi príjemné a pokojné - oceán, vaša milovaná žena, klobásy s horčicou a kyslou kapustou. Teraz otvorte oči a pokračujte vo vytváraní svojho dňa.

Opúšťame komfortnú zónu

Nové životné skúsenosti- koncept je dosť abstraktný, ale v skutočnosti veľmi jednoduchý. Úprimne povedané, toto ste neurobili. Situácie, v ktorých sa nenašli. Nemysli si, že novou životnou skúsenosťou je oholiť hlavu a ísť do tibetského kláštora (hoci to zlepší život viac ako bohatý - taký čin ho zásadne zmení). Čo sa môže stať novou životnou skúsenosťou a urobiť ju jasnejšou a zaujímavejšou:

 • nové pocity. Urobte si sami exotické jedlo (ak nechcete variť, môžete ísť do reštaurácie). Neznámy štýl hudby alebo tanca,
 • zásadne nový druh činnosti. Môžete meniť úlohy, môžete začať nový koníček. Alebo si zakaždým, keď sa vo svojom voľnom čase urobíte, bude baviť inak ako predtým,
 • naučiť sa niečo nové. Nie je také dôležité, či táto zručnosť bude užitočná alebo iba príjemná - je dôležité zabezpečiť rozmanitosť.
Čo vyskúšať:
 • exotické ovocie, zelenina, obilniny a mäsové odrody - mnohí vyskúšali dračie ovocie už dnes, ale nikto stále nevie o chuti moldavskej mamalygy so slzou,
 • nezvyčajné jedlá z akejkoľvek kuchyne sveta,
 • majstrovská hodina v tanci alebo joge, pre pokročilejších - lietať jogou, lietať vo aerodynamickom tuneli,
 • ísť na konzervatórium alebo na organovú sálu, na večer živej hudby alebo na veľký rockový koncert,
 • akékoľvek zaujímavé majstrovské kurzy alebo semináre pre začiatočníkov (nevyhnutne v oblasti, ktorá vám nie je známa) - pyrografia alebo akvarel, umenie nechtov alebo výroba čokolády od nuly.
Nové návyky môže byť tiež ľubovoľný. Trik je v tom, že mierne zmeníte svoje správanie - keď sa človek začne správať inak, zmení sa jeho vedomie, prostredie a celý vonkajší svet. Neveril som v to, kým som to nevyskúšal sám. Chcel som sa viac pohybovať a cestovať a každý víkend som spravil pravidlo ísť niekde mimo mesto kvôli novým zážitkom.

Dlhé cesty si vyžadujú dôkladnú prípravu a autom môžete ísť autom do susednej oblasti, ak si prvýkrát na mape doplníte mapu (v mojom prípade navigátor), pár sendvičov a termosku. Môžete si vziať so sebou cestovateľa, ale ja som to nezačal - chcel som byť sám so sebou. Prišiel som do miest s nejakým malým účelom a mal som plodný deň - mohol som ísť na turné, mohol som len fotiť niečo neobvyklé na ulici. Niekedy sa jednoducho venovala domácim prácam - ale keď sa mesto a ľudia v okolí zmenili, ukázalo sa, že je neobvyklé.

Skúsili ste si kúpiť topánky v provincii? Strih vo vidieckom kaderníctve? A chodiť po cudzom meste iba električkou? Toto je len malá časť toho, čo by mohlo byť dobrodružstvo.

Čo vyskúšať:

 • urobte si dobrý zvyk - choďte pešo na podlahu, pite vodu (môj telefón pravidelne „gurgluje“ - aplikácia mi pripomína, že musím svoje telo nasýtiť vodou a zároveň počítať, čo som opil a zjedol denne), cvičiť najmenej 10 minút ráno alebo sa odučiť negatívne myšlienky
 • cestujte viac - aj vo vašej rodnej krajine nájdete niečo úžasné, čo môžeme povedať o celej krajine a celom svete,
 • zvyknite si robiť dobré skutky - môžete sa pokúsiť stať sa dobrovoľníkom, naučiť sa usmievať okoloidúcich, môžete ísť raz do týždňa do útulku pre zvieratá a pomôcť im postarať sa o ne. Svet je plný aktivít, ktoré si vyžadujú účasť milých a ochotných ľudí,
 • urobte zvláštny zvyk - vyjadrujte svoje pocity iba v cudzom jazyku, čistite si zuby nesprávnou rukou alebo aspoň choďte pracovať do rôznych ponožiek.

Nový pohľad na známy život

Predtým, ako urobíte svoj život šťastným, nebude ublížiť vykonaniu auditu. Odpovedzte na svoje vlastné otázky - lepšie písomne:

 1. Čo sa vám páčilo robiť vo vašom detstve a mladosti?
 2. Aká aktivita ti robí radosť?
 3. V čom si obzvlášť dobrý?
Taktiež to nebolí vykonávať audit zručností a úspechov. V mojom prípade došlo k neočakávaným objavom - napríklad v mojich školských rokoch pred 10 rokmi som písal poéziu (nič špeciálne, veľa písať) a najpríjemnejšou vecou nebolo len to napísať, ale hovoriť s nejakým publikom a prečítať si ho.

Keď som si to pamätal, rýchlo som našiel literárny klub vo svojom okolí, kde raz týždenne je bezplatný mikrofón - večer, keď niekto môže ísť hore na pódium a prečítať si, čo chce. Priznávam úprimne - bolo to pre mňa strašidelné, ukázalo sa však, že som sa bál zbytočne - publikum na takýchto miestach pochopilo a práve som dostal neopísateľný hurikán emócií!

Užite si večer spomienok - prehľadajte albumy s fotografiami, prečítajte si svoje vlastné denníky, strávte večer v minulosti (môžete usporiadať priateľské stretnutia a hovoriť o minulých dňoch).

Keď nájdete nejaké príjemné, ale stratené návyky, činnosti alebo úspechy, skúste ich uviesť do vášho súčasného života. Vďaka tomu bude život nielen zaujímavejší alebo jasnejší, ale skutočne ho vylepší.

Čo je na mojom zozname 10 žiarivých životných tipov:

 1. chodiť do novej reštaurácie raz týždenne,
 2. každý týždeň ísť alebo ísť na nové miesto - mesto, ulica, park, dokonca aj v lese na huby,
 3. vykonajte zmeny vo svojom obrázku - svetlá rúž, neobvyklé tenisky, viacfarebné ponožky v lietajúcich krávach,
 4. zmeniť svet okolo seba - usmievať sa na ľudí, pokloniť sa, pozdraviť ostatných,
 5. spoznať nových priateľov,
 6. ísť na neobvyklé miesta
 7. naučiť sa nový jazyk
 8. dvakrát týždenne zariadiť „tvorivé termíny“ - niekoľko hodín venovaných môjmu kreatívnemu rozvoju,
 9. robiť dobré skutky - počnúc presunom starých žien cez cestu až po účasť na veľkých charitatívnych projektoch,
 10. Verte viac v zázraky a dobrodružstvá.
Napíšte 10 tipov, ktoré vám uľahčia a zlepší život a budete ich nasledovať - ​​po niekoľkých dňoch budete cítiť zmenu! Život sa stane zaujímavejším - objavia sa nové myšlienky a emócie, postupne sa objavia noví známi, dojmy a všetko sa môže zmeniť. Hlavná vec je začať!

1. Spýtajte sa sami seba, čo chcete vo všetkých aspektoch života.

Ak neviete, čo hľadáte vo všetkých oblastiach svojho života, zobudíte sa každý deň a budete sa čudovať, prečo zo života nedostanete to, čo ste chceli. Aby ste mohli byť skutočne šťastní a dostať to, čo od tohto života chcete, musíte sa spýtať, čo skutočne chcete.

Mnoho ľudí verí, že nie je možné žiť život, o ktorom snívajú, ale je to možné. Musíte sa iba rozhodnúť, čo chcete. Nájdite si čas a sadnite si to. Ako chcete, aby váš život vyzeral. Predstavte si svoj dokonalý svet a zapíšte si ho na papier.

2. Objasnite svoje ciele

Akonáhle budete vedieť, čo chcete vo všetkých oblastiach svojho života, musíte si stanoviť konkrétne a jasné ciele. Stanovte si ciele a zbierajte informácie o tom, kedy a ako ich môžete dosiahnuť.

"Stanovte si vysoké ciele a nezastavujte sa, kým ich nedosiahnete."

3. Vytvorte plán a konajte

To je miesto, kde veľa ľudí uviazne a nerealizujú svoju víziu a svoje ciele. Keď prídete na to, čo chcete, musíte si vytvoriť plán a začať s tým pracovať. Musíte postupovať podľa svojho plánu. Môže to byť ťažké, ale ak nebudete konať podľa svojho plánu na zmenu svojho života, jednoducho zostanete snívateľom a človekom, ktorý ľutuje, že nežije podľa vlastného želania.

4. Nezastavujte sa

Vytvorenie želaného života je ľahké získať životom, ktorý nechcete, a môže byť ťažké pracovať na sebe a svojich cieľoch a zmeniť svoj život. Keď to bude ťažké, veľa ľudí sa nakoniec dohodne na tom, čo majú. Nebuď niekto, kto je spokojný s druhým miestom. Pamätajte, že toto je váš život, a vy môžete mať to, čo od tohto života chcete. Nezastavujte!

5. Zostaňte zameraní

Ak chcete vytvoriť požadovaný život, musíte sa držať svojich cieľov. Keď je na tomto svete veľa rozptýlení, je ľahké odísť: sociálne siete, zábava, nákup nepotrebných a nezmyselných vecí, aby sme udržali krok s ostatnými.

Trávime toľko času, keď sa rozptyľujeme potrebami iných, e-mailom, reklamou a ďalšími vecami, ktoré pre život neznamenajú nič vážne. Ak dokážete naplniť svoj program a zamerať sa na veci, ktoré chcete robiť, namiesto toho, aby ste reagovali na potreby iných, budete na správnej ceste k dosiahnutiu svojho cieľa.

6. Pamätajte si, že si to zaslúžite

Niekedy sa ľudia bojia, že nie sú dosť dobrí a že len ostatní ľudia dosahujú svoje ciele a sny. Musíte si uvedomiť, že máte zručnosti a schopnosti, ktoré sú pre vás jedinečné. Nikto nemôže robiť nič, ako to robíte, pretože ste jedineční. Buďte sami sebou a nezabudnite, že si zaslúžite to najlepšie.

7. Stála práca

Zmeny vo vašom živote sa nestanú cez noc a samozrejme sa nemusia vôbec udiať, ak na tom nebudete pracovať. Preto si veľa ľudí stanovuje ciele, pripravuje plán a potom očakáva, že sa veci zmenia a zlepšia ich životy, ale v skutočnosti to vyžaduje čas a úsilie na vykonanie zmien v živote vašich snov. Takže začnite ešte dnes.

8. Zostaňte pozitívne

Je ťažké udržať pozitívny životný štýl, keď sa vyskytnú problémy alebo zlyhania. Kultivovanie šťastnej perspektívy však môže byť rozdielom v tom, ako zostať na ceste k vášmu cieľu a nikdy ho nedosiahnuť.

„Pozitívne nie je nič lepšie ako negatívne nie je nič“

9. Ochrana osobných údajov

Všetci milujeme naše rodiny a priateľov, ak však sledujete cieľ, je dôležité vyhradiť čas na súkromie. Získate tak príležitosť premýšľať o svojom živote, o tom, čo sa darí a čo je potrebné prispôsobiť, alebo si len oddýchnuť pri meditácii alebo prečítať knihu.

Samotné trávenie času vám dáva možnosť zísť sa so sebou a zaujíma vás, či ste na správnej ceste. Toto je ťažké urobiť, ak ste vždy obklopení ľuďmi.

10. Naučte sa a prispôsobujte sa

Cesta k dosiahnutiu vašich cieľov nebude hladká cesta, ale ak by to bolo ľahké, urobil by to každý. V procese dosahovania vašich cieľov zažijete zlyhanie znova a znova, ale takto dochádza k rastu a rozvoju nevyhnutnému na dosiahnutie vašich cieľov, preto musíte pokračovať vpred.

Začnite hneď teraz a vytvorte požadovaný život.

04. Povedzte vďaka

Ďalší experiment časopisu Emotion: ľudia, ktorí napísali aspoň jeden poďakovací list týždenne niekomu (poďakovanie za pomoc, za prácu, za darček - na tom nezáleží), po nejakom čase tejto praxe začali hovoriť, že sa cítia šťastnejší - a všeobecne život nejako prešiel hladko. Zástupcovia kontrolnej skupiny experimentu, ktorá jednoducho opísala udalosti z minulého týždňa na papieri, necítili taký nárast šťastia (to znamená, že táto záležitosť nie je v procese kaligrafie). A hlavné zameranie - poďakovanie nemusí byť zaslané ani adresátovi, nemá to vplyv na účinok zážitku.

05. Nejazdite do rámca

Záleží len na skutočných a konečných lehotách na vykonanie práce, ktoré pre vás stanovia vaši šéfovia. A vymaľovať deň podľa vlastného želania bude znamenať predstavenie sa do umelého vzrušenia. The Journal of Personality & Social Psychology publikuje štúdiu: zamestnanci určitej inštitúcie, ktorí si vždy stanovili prísne stredné termíny („Dokážem to za menej ako dve hodiny“), boli v priemere menej šťastní ako ľudia, ktorí tak neurobili („Budem pracovať na tomto projekte, kým nebudem spokojný s výsledkom “). Časový rámec nepriaznivo ovplyvňuje vašu kreativitu a schopnosť užívať si život, ale hlavná vec je nejako hlúpa: zadáte si termín, vy ho odtrhnete a vy sami ste z toho v depresii.

06. Vyskúšajte nový

Vedci tvrdia, že akékoľvek potešenie sa časom nudí a akákoľvek radosť sa časom stáva menej akútnou (na opis tohto fenoménu bol dokonca vytvorený termín hedonická adaptácia). Zo skúsenosti hovoríme: je to tak. Každý týždeň vyskúšajte niečo nové - produkt, film. Dokonca aj nové cvičenie, ktoré ste nikdy predtým neurobili.

07. Jedzte radosť

Áno, písali sme o tom mnohokrát. Bez tejto zložky by však bol recept na šťastie neúplný. Takže: v mastných rybách je veľa omega-3 kyselín, ktoré znižujú stres, v orechoch - horčíka zvyšujúcom náladu, v morkách, hráškoch a mastných bravčových bujnoch - upokojujúcom tryptofáne. Už ste niekedy videli nudný taliansky alebo grécky horor? Nie! A to všetko preto, že stredomorská strava funguje zázraky.

08. Buďte vo svetle

Ráno si pokrčený a pochmúrny? Тебе явно не хватает света, чтобы очистить организм от «сонного гормона» мелатонина. Раскрой шторы, позавтракай у окна. Ты живешь в Москве, и осенью за твоим окном светит только Луна? Поставь в квартире побольше источников света и используй лампы с цветовой температурой 6500 K — это наиболее близкий к оригиналу искусственный аналог полуденного солнечного света.

09. Наслаждайся моментом

Попробуй вот что: в следующий раз, когда выйдешь на улицу, отмечай все приятное вокруг — виды, звуки, запахи (бегущая девушка сойдет за «приятный вид»). Vyhoďte všetok pracovný prach a stresujúce chvíle z hlavy - užívajte si svoje okolie. Krátkodobé pozitívne emócie zvyšujú náladu a spokojnosť so životom všeobecne.

10. Postaraj sa o priateľstvo

Časopis Emotion uskutočnil experiment: skupina experimentálnych súdruhov vyskúšala rôzne (vedecky zdravé!) Spôsoby, ako zvýšiť úroveň šťastia a ohodnotiť ich. Na prvom mieste v rebríčku (ako najúčinnejší a najsilnejší) vypukla takáto metóda: obnova a posilnenie vzťahov so starými priateľmi. Dôležité informácie: tí, ktorí ocenili výhody starých spojení, sa stretli s priateľmi osobne (a nie v sociálnych sieťach), často (a nie raz ročne pri príležitosti výročia školskej dochádzky) a strávili veľa času v tejto spoločnosti (od 40 minút).

Dva prítoky, tri obruče - a vy sa už usmievate! Podľa britských vedcov boli ľudia, ktorí tancovali iba päť minút, šťastnejší. Kombinácia pohybov a hudby spôsobuje nával endorfínov. Nemôžete tancovať práve teraz? Štúdia tiež hovorí, že náladu je možné vylepšiť jednoduchým počúvaním hudby rýchlym tempom (no stále môžete šklbať ramená, kliknúť na prsty a dupať nohu pod stôl).

12. Choďte do prírody

Ak váš pracovný deň trvá od úsvitu do úsvitu - pľuvať, roztrhať papier, spustiť počítač v čele šéfa a ísť na piknik. „Každý vie, že chôdza mimo mesta alebo len v parkoch je„ veľmi užitočná, “hovorí Elizabeth Nisbeth, odborná asistentka psychológie na Trentskej univerzite (Kanada). "Ale málokto si uvedomuje, že sledovanie v lese alebo horách skutočne nahrádza antidepresíva." A ak sa z objektívnych dôvodov nemôžete oslobodiť, aspoň získať vegetáciu v kancelárii a doma, je dokázané, že kolegovia (a domácnosť) obklopení kvetmi a fíkusom sú oveľa krajší a pokojnejší ako obyvatelia holých miestností.

13. Jedzte ovocie

Britskí vedci (a kto iný?) Každý deň prinútili skupinu predmetov, aby jedli banány, jablká a klementínky. Po 10 dňoch podľa výsledkov testu subjekty vykázali 32% zvýšenie úrovne šťastia - v porovnaní s kontrolnou skupinou, ktorá pohltila čokoládu 10 dní. Možno je tento výsledok spôsobený skutočnosťou, že tieto plody majú veľa vitamínu C, čo zlepšuje náladu.

14. Neporovnávať

„Šťastní ľudia nie sú ochotní porovnávať seba a svoj život s ostatnými,“ hovorí Sonia Lubomirski, profesorka psychológie na Kalifornskej univerzite. "A naopak, zakaždým, keď si myslíte, že susedský dom je lepší a kolega v oddelení zarába viac, cítite sa nešťastne." Takže zabudnite na svojich susedov, kolegov atď., Alebo sa porovnajte iba s tými, ktorých situácia je ešte horšia ako tá vaša.

15. Úsmev

A nezáleží na tom, či nie je dôvod: aj tak sa usmiať. University of Kansas (USA) zistila, že ľudia, ktorí sa počas náročného testu usmiali, boli s výsledkami spokojnejší. Všeobecne platí, že už dávno sme našli inverzný vzťah medzi úsmevom a náladou: aj keď sa nútite, aby ste sa uškrnali silou, o pár minút sa nálada mysticky zlepší.

16. Spočítajte kontakty

Sex je vynikajúce zamestnanie, ktoré zvyšuje tón aj náladu. Ale ako hore? Experti z University of Colorado informujú o výsledkoch štúdie: 44% je pravdepodobnejšie, že ľudia, ktorí sa „budú milovať“ najmenej raz týždenne, budú šťastnejší ako tí, ktorí to musia urobiť sami. Prečo odborníci používajú také zložité zloženie? Pretože nielen v sexe je šťastie. A dokonca aj ten najodvážnejší Don Juan, náročná atmosféra v kancelárii nasledujúce ráno môže zničiť radosť z post-coitu.

17. Zmena trasy

Výlety do práce az práce sú každodennou vyčerpávajúcou rutinou, nikto z nich nie je šťastný. Kanadskí vedci hlásia: akákoľvek cesta trvajúca hodinu alebo viac neúprosne rozzúri a pokazí vašu náladu. Ak nemôžete zmeniť adresu svojho domova alebo práce, aspoň zmeňte trasu, z ktorej sa dostanete na správne miesto. Akékoľvek zmeny v rutine budú mať pozitívny vplyv na naše vnímanie tejto rutiny (aj keď musíte vstať o niečo skôr v „deň zmien“).

18. Chceš pracovať!

Nič z vás nedokáže nasávať všetku radosť tak rýchlo a sucho ako kúsok papiera s textom „17 vecí, ktoré dnes MUSÍM urobiť“. Veci nikam nepôjdu a neodporúčame vám, aby ste nič skórovali a išli do Leningradu. Jedinou možnosťou pre vás je predstaviť si, že by ste chceli robiť tieto veci. Vždy používajte toto slovo („Chcem to!“). A tiež si predstavte, ako budete šťastní, keď dokončíte tento zoznam, aký prínos prinesiete vám a ostatným. Na tomto zozname môžete v odseku 18 napísať: „Urobím všetku prácu - zajtra vyhlásim voľno.“ Mysli dobre, skrátka.

Pin
Send
Share
Send
Send