Užitočné tipy

Ako robiť pedikúru doma

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete urobiť pedikúru, pripravte si nasledujúce nástroje a materiály:

 • Strúhadlo na päty,
 • Strúhadlo na prsty
 • Nožnice a 2 typy štiepacích klieští (nechtov a kožiek),
 • Oranžová palica
 • Pilník na nechty, buff,
 • Rukavice a maska ​​pre vás
 • Jednorazová taška, papuče a uterák pre klienta,
 • Odstraňovač na nohy, kroviny, smotanu a kutikuly,
 • Soľ do kúpeľa.

Naučte sa robiť pedikúru pomocou strúhadiel (bez zariadenia a čepele):

 1. Pohodlne si sadnite na klienta, ošetrite chodidlá dezinfekčným prostriedkom, potom ošetrite svoje rukoväte dezinfekčným prostriedkom, počkajte, kým nezaschne, a nasaďte si jednorazové rukavice. Starostlivo si preverte chodidlá klienta a určte typ pokožky podľa vyššie uvedených znakov.
 2. Nasaďte klientsku nohu na stojan a posuňte kutikulu oranžovou tyčkou.
 3. Vezmite odstraňovač a aplikujte ho na chodidlá, častejšie na pätách a na oblasti pod prstami, menej na prstoch a na strede chodidla. Pred naparením vo vode nechajte tekutinu 2 až 4 minúty. Nasaďte si masku a pripravte kúpeľ. Vložte jeden podnos na podnos, pridajte soľ a natiahnite v teplej vode.
 4. Požiadajte klienta, aby sklonil nohy vo vani. Keď sa nohy naparujú, pripravte si náradie a zoberte požadované strúhadlo. Dezinfikujte každý nástroj osobitne. memorovat - strúhadlá s tvrdosťou 80/120 zrna - pre stredne tvrdé podpätky, 100/120 zrná - pre mäkké podpätky. Univerzálne strúhadlá s laserovou sekciou, vhodné pre akýkoľvek typ pleti.
 5. Pristúpime k očisteniu päty. Požiadajte klienta, aby odstránil nohu z vody a položil ju na stojan nohou k vám. Nohu mierne navlhčite z vody, ale mala by zostať vlhká. Vezmite strúhadlo a namočte ho do vody. Dôležité! - strúhadlá by mali byť vždy vlhké, suchý strúhadlo dráždi pokožku a zdrsňuje sa. Strúhadlo vezmite v ruke, ktorá je pre vás vhodná, s tvrdou stranou a pohybmi tam a späť, „umyte“ drsnú pokožku z nôh. Uvidíte smotanu na strúhadle a hoblinách, to je normálne, potom konáte správne. Začnite priamo od päty - to je najproblematickejšia oblasť. Po odstránení suchej pokožky vyleštite chodidlo veľmi jemným strúhaním. Spracovajte prsty v poslednú chvíľu. Nezabudnite navlhčiť strúhadlo. Každý typ vyžaduje určitý čas, napríklad čistenie nôh normálneho typu vám zaberie asi 10 minút (výpočet času na oboch nohách), na mierne suchých nohách asi 20 minút, na problematickej pokožke od 25 minút, všetko závisí od stupňa suchosti.
 6. Po dokončení práce s nohami požiadajte klienta, aby opláchol nohu a postavil nohu na podstavec. Ak obťažujú klienta, odrežte kutikulu a rohy nechtov. To isté urobte s nohou druhej nohy.
 7. Po ošetrení nôh strúhačkou nasleduje ďalší krok čistenia - odlupovanie kože z strúhadiel. Naneste drhnutie na vlhkú nohu a trite masážnymi pohybmi.
 8. Opláchnite čistiaci prostriedok a nohy osušte. Dajte nechtom tvar a buff.
 9. Nasaďte olej na kutikulu a votrite ju, naneste krém na nohy a distribuujte masážnymi pohybmi.
 10. Ak chce klient krytie, pripravte si nechty.

Ak má klient praskliny, čo robiť:

Po odstránení zastaranej pokožky je klient povinný starať sa o päty domu, inak sa trhliny nezbavíte. Vaša profesionálna starostlivosť o ruky a domácnosť vás ušetrí od trhlín. Aby sa trhliny sprísnili, musíte odstrániť suchú pokožku, z ktorej sa vytvorili, už ste to urobili. Domáca starostlivosť, ktorú by mal klient urobiť, je naniesť masť s antibiotikom na čisté nohy v noci, čo podporuje hojenie. Toto je obvyklá masť na rany. Masť by sa mala nanášať obkladom, pod bavlnenú podložku, na ktorú je položená ponožka. Ráno je potrebné odstrániť ponožky, umyť zvyšky masti a nechať nohy zaschnúť 15 minút. Takéto postupy pomôžu liečiť problémovú pokožku, ale klient by sa mal pravidelne zúčastňovať na hygienických postupoch a vykonávať domáce úlohy.

Výsledok, ktorý dostanete po všetkých akciách:

Buďte si istí svojimi schopnosťami, hlavnou vecou je dodržiavanie potrebných rozmerov a výber vhodných nástrojov. Tento postup vyžaduje vašu pozornosť, všetko záleží na tom, do akej miery vizuálne hodnotíte množstvo práce. Budete uspieť!

Ak máte otázky alebo potrebujete niečo objasniť v lekcii, požiadajte o pomoc odborníka online prostredníctvom komentára.

Ako často pedikúra?

Odborníci radia robiť pedikúru raz za 8-10 dní. Pri pravidelnej starostlivosti o nohy bude pokožka na nohách vyzerať ako detská a nechty budú vyzerať elegantne.

Pred pedikúrou si musíte dobre umyť nohy a odstrániť starý lak. Zoberte pedikúru a dezinfikujte všetky nástroje.

Teraz pokračujeme do hlavnej fázy postupu.

Naparovanie nôh

Po prvé, koža nôh musí byť zjemnená. Pripravte si kúpeľ na pedikúru teplou vodou, pridajte do neho mydlovú penu (môže to byť sprchový gél alebo šampón). Na zvýšenie účinku je tiež vhodné do kúpeľa pridať trochu morskej soli. Ponorte nohy do vody na 15 minút, aby zmäkli odumreté kožné bunky. Teraz si utierame uteráky a prejdeme na ďalší krok.

Spracúvame nechty a kutikuly

Ak chcete urobiť pravú pedikúru, vezmite si nožnice na manikúru alebo nožnice na nechty, vyrežte vyčnievajúcu časť nechtu v priamej línii. Tvar nechtov by mal byť štvorcový, aby sa zabránilo nechtu, aby nevrastal do kože. Pomocou pilníka na nechty orežte rez a hrubé špičky nechtov od okrajov do stredu.

Pomocou manikúrovej špachtle alebo oranžovej tyčinky jemne potlačte kožičku.

Na uľahčenie pedikúry môžete na pokožku naniesť špeciálny prípravok, ktorý zjemňuje a odstraňuje prebytočnú pokožku a po 5 minútach odstráni zvyšky. Pomocou špachtle sa snaží nechtová doska očistiť od priľnavých častíc kutikuly. Potiahnutím paličky pod nechtom očistite nečistoty a suché kožné bunky, ktoré sa tam nahromadili.

Teraz pomocou pilníka na nechty si môžete z končekov prstov očistiť drsnú a suchú pokožku a popraskanú pokožku odstrániť aj na mozole.

Aby doska na nechty vyzerala hladko a leskla, musí sa vyleštiť obojstranným pilníkom na pedikúru. S tmavo modrou stranou pilníka na nechty jemne natierajte nechty zo všetkých strán, najmä v oblasti kutikuly. Na dokonale hladkých nechtoch vydrží lak oveľa dlhšie.

Starostlivosť o nohy

Aby ste si zdokonalili domácu pedikúru, musíte venovať náležitú pozornosť chodidlám chodidiel. Naším cieľom je odstrániť nadmernú hrubú pokožku. Váš prvý asistent v tomto odbore je pemza. Ak nie je pokožka dostatočne zjemnená, držte nohy v teplom kúpeli ďalších 10 minút a potom ošetrite pemzou chodidla a päty. Kôry a peelingy tiež pomáhajú zbaviť sa hrubých kožných častíc.

Po tomto zákroku musí byť vyčistená pokožka zvlhčená a vyživovaná, takže päty namažte výživným krémom a jemne masírujte.

Malý tip: ak trpíte nadmerným potením nôh, namažte chodidlá špeciálnym dezodoračným krémom.

Popraskané podpätky a kukly

Ak je koža na pätách príliš spustená, máte na pätách husté kukurice alebo praskliny, situáciu nemožno napraviť obvyklým postupom pedikúry. Existujú osvedčené ľudové metódy, ktoré v priebehu niekoľkých týždňov pomôžu zjemniť a zjemniť pokožku na pätách.

Na odstránenie spevnenia a prasklín naneste na päty výživnú masku, zabalte ich do celofánu a navlečte na ponožky. Liečebnú masku sa odporúča uchovávať celú noc a ráno opláchnuť a namazať chodidla zvlhčovačom. Po niekoľkých procedúrach vás výsledok prekvapí.

SPA pedikúra doma

Ak máte dosť času, môžete si nechať nohy rozmaznávať SPA pedikúrou doma. Ošetrenie zahŕňa príjemný relaxačný kúpeľ nôh s éterickými olejmi a hydratačnú výživnú masku.

Pripravte si misku teplej vody, pridajte svoj obľúbený aromatický olej, spustite nohy do vody a bavte sa po dobu 10-30 minút. Keď pokožka na nohách zjemní, masírujte chodidla drhnutím. Takto vyčistíte chodidlá od drsnej pokožky, zmäknú a vyhladia.

Ďalším krokom v pedikúre domácich kúpeľov je hydratačná výživná maska ​​na nohy. Za týmto účelom si môžete vziať svoj obľúbený výživný krém a na nohy naniesť silnú vrstvu. Potom zabalte nohy do celofánu a obliecť si ponožky. Táto maska ​​by sa mala uchovávať najmenej 2 hodiny alebo lepšie celú noc. Po niekoľkých procedúrach budú vaše podpätky mäkké ako batoľa.

Ako masku môžete použiť špeciálne SPA súpravy na pedikúru, medzi ktoré patria rôzne produkty starostlivosti.

Prírodné masky na nohy, ktoré sa dajú pripraviť doma, majú vynikajúci starostlivosť. Pri pravidelnom používaní dodajú nohám dokonalý vzhľad.

Posledná fáza pedikúry - naneste lak

Poslednou fázou pedikúry doma je aplikácia laku. Všetko záleží na vašom vkusu. Môžete jednoducho použiť bezfarebný lak na lesk a spevnenie nechtov.

V každom prípade však musíte najskôr odmasťovať nechtovú dosku zo zvyškov krému a kozmetiky. Ak sa tak nestane, lak bude zle ležať a nedrží sa.

Teraz sa pripravte na nanášanie laku - medzi prsty vložte bavlnené tampóny alebo špeciálne oddeľovače tak, aby sa lak nanášal opatrne a aby sa nenamazal.

Prvá vrstva sa odporúča naniesť bezfarebný podklad. Vďaka tomu bude necht chránený pred toxínmi obsiahnutými vo farebnom laku, povrch nechtu bude hladký a lak bude pevnejšie fixovaný. Vaša krásna pedikúra udrží dlho svieži vzhľad.

Počkajte, kým bezfarebná báza úplne vyschne, a potom môžete začať nanášať farebnú vrstvu laku. Odporúča sa nanášať farebný lak najmenej v dvoch vrstvách, aby sa dosiahla nasýtená a stabilná farba.

Na konci profesionálnej pedikúry je vhodné aplikovať vrstvu fixačného laku. Pomôže vám udržať lak na nechtoch po dlhú dobu. Byť krásny a odvážne topánky svetlé sandále!

Zdravotnícke odborné články

Rovnako ako nechty na nohách je tiež potrebné postarať sa o nechty. Pedikúra pochádza z latinských slov „pedis“ a „cura“. Slovo pedis znamená „nohy“ a „cura“ znamená pomoc, starostlivosť, to znamená „pomoc chodidlám“ alebo starostlivosť o chodidlá. Pedikúru možno definovať ako proces, ktorý zlepšuje vzhľad nôh a nechtov. Ako robiť pedikúru doma a ako sa chrániť pred infekciami v kúpeľoch?

Aká je podstata pedikúry

„Pedikúra“ a „manikúra sú podobné služby, jediný rozdiel medzi nimi je, že manikúra je proces starostlivosti o ruky a pedikúra je pre chodidlá. Pedikúra pomáha chrániť nechty na nohách pred plesňovými chorobami a robí ich krásnymi a atraktívnymi. Pomáha tiež odstraňovať odumreté bunky z pokožky pomocou pemzy (v preklade - drsného kameňa), ktorá trie nohy. Pedikúra zahŕňa aj návštevy zariadení, ktoré poskytujú tieto služby.

Pedikúra zahŕňa doplnkové služby, ako je voskovanie alebo holenie, ktoré môžu zahŕňať aj peeling, masáž chodidiel a zvlhčenie. Každá osoba trpiaca krvnými zrazeninami na nohách, s výnimkou pedikúry, môže tiež získať masáž pre krásu svojich nôh.

Keď sa staráte o ruky a nechty na nich, mali by ste sa starať o svoje chodidlá a nechty na prstoch na nohách.

Pedikúra doma

Pedikúru si môžete urobiť sami doma. Ak chcete získať pedikúru doma, postupujte podľa týchto krokov.

Čo potrebujete na pedikúru doma

 • Pemza
 • Pilník na nechty
 • Strihače nechtov
 • zvlhčujúci krém
 • Základný plášť
 • Natlačovač kutikuly (špeciálny malý nástroj)
 • Nádoba, umývadlo alebo vedro dostatočne veľká na pedikúru

Čo musím urobiť?

Starý lak na nechty úplne odstráňte. Pomocou vatových tampónov vložte tieto tampóny do medzier medzi prstami na nohách.

Odstráňte starý lak na nechty a vytvorte priestor pre nový. Ak lak neodstráni, naneste tampóny s odstraňovačom laku a nechajte chvíľu pôsobiť tak, aby vrstva laku zostala pozadu.

Ako rezať nechty pri pedikúre?

Najprv musíte použiť kvalitné nožnice, aby ste kvalitne odrezali nechty na nohách. Musíte nechty narezať rovno naprieč a nechať ich okraj asi 1/8 ich dĺžky. Nedovoľte, aby špičky nechtov presahovali konce prstov. V prípade mäkkého štvorcového tvaru nechtu ich odrežte v rohoch jedným smerom.

Používajte sklo, nie kovový pilník na nechty, pretože kovový pilník na nechty kazí nechty. Hladší povrch na vyhladenie okrajov nechtov, tým lepšie sa spracuje drsný povrch nechtov.

Vezmite nádrž na vodu s veľkým pohodlným plochým dnom. Pridajte do kúpeľa soli, aromaterapeutické oleje alebo soli Epsom a nechajte tam chodiť niekoľko minút zvlhčiť. Čím viac rohov na nohách, tým dlhšie by sa mali namočiť vo vode. Pridajte asi štvrtinu šálky mlieka s teplou vodou do teplej vody.

Kyselina mliečna v mlieku umožní odumretej pokožke vystúpiť.

Pohybujte kutikulu na spodnej časti každej nechty na nohách. Počkajte minútu a potom pomocou špeciálneho posunovača vytlačte zvyšnú kutikulu.

Na zastrihnutie ochabnutej pokožky pokožky použite nožnice na nechty. Nerežte to - spomalí sa tým rast nechtov.

Použite peeling alebo peeling a potom odumrite odumreté bunky pemzou. Cieľom je, aby sa vaše päty vyhladili, a nie aby ste ich treli do krvi. Ak päta zafarbí jasne červenú, zastavte. To znamená, že s pemzou pracujete príliš tvrdo.

Dôkladne si utrite chodidlá, a to aj medzi prstami, a naneste výživný krém na nohy.

Hydratuje pokožku špeciálnym olejom na pokožku.

Na odstránenie nechtov na nechtoch použite špeciálny nástroj.

Naneste tenkú vrstvu laku pomocou troch úderov, jeden v strede a jeden na každej strane. Nafarbujte kutikuly. Pri správnej pedikúre sa aplikujú tri vrstvy a potom sa nanesie tenká základná vrstva. Prebytočný lak na nechty odstráňte pomocou bezpečného odstraňovača laku na nechty.

Nechajte nechty úplne vyschnúť skôr, ako si naložíte topánky.

Užitočné tipy na pedikúru

 1. Ak chcete nechať lak úplne zaschnúť, nenoste topánky najmenej dve a pol hodiny.
 2. Nikdy neodrežte odumreté kožné bunky z prstov pinzetou alebo nožnicami, môže to poškodiť jemnú pokožku nôh. Namiesto toho použite pemzu alebo tvrdú žinku.
 3. Udržujte svoje nohy naveky čisté, aby nedošlo k plesňovým infekciám.
 4. Vždy sa snažte udržiavať nohy v suchu, dokonca aj medzi prstami na nohách.
 5. Pravidelne odstraňujte kutikuly. V priemere dvakrát týždenne.

Bezpečná pedikúra v kúpeľoch

Celý deň si bol na nohách a začal si snívať o dobrej pedikúre. Bolo by skvelé odvádzať pozornosť od zhonu a rozmaznávať vaše nohy. Ale môže vás to stáť nepríjemné následky na zdraví. Vedeli ste, že ste možno dostali plesňovú infekciu pomocou pedikúry! Infekcia, ktorá žije vo verejných šatniach, saunách alebo vírivkách, môže preniknúť cez otvorené rany.

Pred výberom dobrého salónu pre pedikúru premýšľajte znova. Riskujete, že dostanete infekciu chodidla v takmer každom salóne. Tu je niekoľko užitočných rád, ako si nechty nechať zdravé.

Opýtajte sa pedikúru majiteľa svoje otázky. Už ste niekedy požiadali majstrov pedikúry, ako dezinfikujú svoje nástroje?

Pozrite sa na kúpeľné náradie. Sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele? Dezinfikujú sa v intervaloch, keď sa zákazníci menia? Nikdy sa nehanbite klásť tieto otázky. V niektorých salónoch sa vám nemusia vôbec páčiť odpovede.

Dezinfekcia nástrojov v kúpeľoch je najdôležitejším bodom pedikúry.

Jediným spôsobom, ako sa ubezpečiť, že na nástrojoch už nie sú baktérie alebo huby, je ich použitie na dezinfekciu v autokláve. V autokláve je prístroj riadne dezinfikovaný pri dostatočne vysokej teplote a v dostatočnom čase.

Jednoduchým spôsobom, ako sa vyhnúť infekciám v kúpeľoch, je použitie vlastnej sady nástrojov. To zaisťuje, že vaše nechty na nohách nezbierajú huby susedov z nástrojov verejnej pedikúry.

Mnohé kúpeľné nástroje sú vyrobené zo sklenených vlákien, ktoré sa dajú veľmi ťažko čistiť bez poškodenia. To vedie k neustálemu znečisťovaniu.

Predtým, ako si sadnete na stoličku, musíte sa uistiť, že nástroje vyzerajú perfektne a že boli dezinfikované. Pre dokonalú pedikúru by nástroje mali byť z nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa oveľa ľahšie čistí ako sklolaminát.

Vyvarujte sa falošných nechtov, ktoré sú útočiskom pre baktérie a huby.

Skutočnosť, že sa koža pod nechtami zmení na zelenú a žltú, môžu byť trikmi baktérií, ktoré vedú k infekcii.

Vaša pokožka by mala byť zaručená pre prirodzený systém ochrany pred infekciami. Uistite sa, že majster neodreže vaše kutikuly príliš veľa, aby baktérie nevnikli na otvorené rany.

Lak na nechty môže byť pascou pre baktérie, ale čo je dôležitejšie, nemôžete si všimnúť zmeny pod nechtami kvôli nekvalitnému laku.

Изменения естественного цвета ногтя или ногтевого ложа - признаки инфекций, которые должны быть устранены немедленно. Если вы не можете сопротивляться грибкам , попробуйте антибактериальное покрытие ногтей лаком. Многие специалисты салонов предлагают такое покрытие для ногтей ног.

Padológovia (odborníci na zdravie nechtov) vám môžu poradiť pri správnej pedikúre. Sú veľmi dobre informovaní o rizikách spojených s pedikúrou a môžu odporučiť kúpele a metódy, ktoré zaistia vašu bezpečnosť.

Ako sa nechať nakaziť plesňou počas pedikúry

Ak pravidelne chodíte na pedikúru, priveďte si vlastné nástroje alebo choďte do kúpeľov, ktoré tieto nástroje sterilizujú v autokláve.

Ak si necháte nechty odrezať a uistite sa, že nástroje sú pravidelne dezinfikované, očistite ich nechty nožnicami ošetrenými alkoholom.

Odporúčame tiež pravidelne čistiť obuv antibakteriálnym sprejom alebo lepšie antibakteriálnym a protiplesňovým sprejom a aspoň raz mesačne ich vysušiť pomocou fénu.

Udržujte svoje nohy suché a čisté. Vymieňajte si ponožky pravidelne (dokonca aj niekoľkokrát denne, ak sa vaše nohy často potia).

Športová obuv by mala byť suchá, pravidelne ju vymieňať. Ak pravidelne cvičíte, kupujte si športovú obuv o jeden a pol veľkosti väčšiu, ako je vaša bežná obuv.

Užitočné fakty z histórie pedikúry

Ľudia dôverovali svojim nechtom pedikúrou pred viac ako 4 000 rokmi. V južnej Babylonii šľachtici používali nástroje z pevného zlata na zabezpečenie manikúry a pedikúry. Dejiny použitia laku na nechty možno vysledovať ešte ďalej v čase. V Číne v roku 3000 pred Kr farba nechtov naznačovala sociálne postavenie podľa rukopisov dynastie Ming. Egyptské nechty boli čierne a červené. Starí Egypťania používali manikúru a pedikúru v roku 2300 pred Kristom.

Na rezbárstve hrobu faraóna sa našiel obraz postupov manikúry a pedikúry a vedci už dávno vedeli, že Egypťania venovali osobitnú pozornosť rukám a nohám. Egypťania tiež zafarbili nechty a pomocou červeného prejavili vysoké spoločenské postavenie. Rukopis hovorí, že Kleopatra nechty boli natreté tmavo červenou farbou a nechty kráľovnej Nefertiti boli maľované jasným rubínovým odtieňom. V starovekom Egypte a Ríme vojenské veliteľstvo maľovalo aj nechty červenou farbou, aby sa zhodovali s farbou pier, predtým, ako sa dostali do boja.

Hoci moderný dizajn nechtov na nohách sa objavil až na konci 19. storočia, pilník na nechty ako prostriedok starostlivosti o nechty sa objavil v histórii oveľa skôr. Marie Antoinette bola známa posadnutosťou získať pilník na nechty vyrobený z pemzy. Vďaka dokonale tvarovaným klincom sa stala najmódnejšou a najkrajšou ženou vo francúzskych Versailles. Na jej pemzu bol vyrezaný tvar, ktorý sa používa na orezávanie a tvarovanie okraja nechtu. Tento nástroj nebol po použití zničený, umývala a dezinfikovala slúžky a umiestňovala ho do kúpeľne. Aby sa píla mohla znovu použiť.

Pedikúra v zime

Aj keď vaše nohy nie sú viditeľné počas druhej zimy, mali by ste pravidelne pedikúru. Pedikúra vám pomôže nielen ukázať krásne prsty na nohách, ale tiež pomôže udržať zdravie vašej pokožky a kĺbov. Ak máte radi letné pedikúry počas letných mesiacov, pravdepodobne už poznáte výhody.

Každá pedikúra začína kúpeľnými procedúrami, ktoré sú určené na zmäkčenie pokožky a uľahčenie manipulácie. Kúpeľ nôh je stimulácia krvného obehu cez nohy a členky, môže zmierniť akékoľvek bolesti a opuchy, ktoré sa môžu vyskytnúť v dôsledku státia alebo sedenia počas dňa. Zmäkčenie pokožky nôh môže tiež znížiť tvorbu kukurice a kukurice, ktorá môže byť veľmi bolestivá, najmä pri nosení ťažkej zimnej obuvi.

Vaše nechty by mali byť počas zimných mesiacov pravidelne sledované. Možno si to neuvedomujete, ale chladné počasie môže pôsobiť ako sušiaci prostriedok pre pokožku a nechty. Suché, krehké nechty sú náchylné na štiepenie a poruchy, ktoré môžu byť bolestivé, ale môžu tiež spôsobiť infekciu. Pravidelné pedikúry z najlepších nechtových salónov zabezpečujú, že vaše nechty sú zdravé a znižujú pravdepodobnosť zarastania nechtov alebo bolestivého štiepenia.

A konečne, nechtový salón ponúka masáž s každou pedikúrou, ktorá môže ďalej prispieť k zlepšeniu krvného obehu v nohách a chodidlách. To môže oslabiť a posilniť napäté svaly, ktoré sú zvlášť aktívne v chladnom počasí, aby sa eliminovali bolesti kĺbov a svalov.

Pin
Send
Share
Send
Send