Užitočné tipy

Ako sa pripojiť a ako nastaviť nový počítač

Kúpili ste si počítač, monitor a periférne zariadenia. Priniesli to zo skladu, ale ako prepojiť celú túto ekonomiku? Pre začínajúceho používateľa sa zdá, že je to náročná úloha, ktorú bude vyžadovať odborník. Okrem toho musí zaplatiť ďalší špecialista. Staňme sa týmto špecialistom a pripojme počítač sami.

Pripojte počítač sami. Poloha zariadenia

Pripojenie počítača nie je nič zložité. Všetky konektory sú štandardizované a jednoducho nie je možné zapnúť akékoľvek zariadenie na nesprávnom mieste. Aj keď, ak sa pokúsite ....

Celá počítačová ekonomika sa spravidla nachádza takto:

 • Monitor je na stole a je umiestnený v pohodlnej vzdialenosti od očí. Vzdialenosť závisí od veľkosti obrazovky monitora, ale mala by byť najmenej 60 cm.
 • Systémová jednotka je umiestnená na podlahe alebo na špeciálnej poličke na spodnej strane počítačovej dosky. Miesto pre zariadenie musí zabezpečovať voľnú cirkuláciu vzduchu, aby sa predišlo jeho prehriatiu.
 • Klávesnica spočíva na výsuvnej polici počítača. Ak máte jednoduchý stôl, klávesnica sa dá umiestniť na stôl s monitorom.
 • Myš je umiestnená vedľa klávesnice vpravo alebo vľavo v závislosti od toho, ktorú rukou uprednostňujete myš.
 • Reproduktory sú umiestnené po stranách monitora v rovnakej rovine alebo mierne za nimi.
 • Všetky periférie sú umiestnené na prázdnom sedadle, všetko záleží na dĺžke káblov.

Najlepšou voľbou pre hosťovanie celej počítačovej ekonomiky bude dostupnosť špeciálnej tabuľky, tzv. Počítača. Na trhu existuje veľa stolov tohto typu: rohové a priame stoly, s rôznymi priehradkami a policami na rôzne zariadenia.

Ak máte laptop, potom je všetko jednoduché: stačí otvoriť kryt a stlačiť vypínač. Periféria sa nachádza na ľubovoľnom vhodnom mieste, odkiaľ sa dostanete k napájacím a spojovacím káblom.

Samoinštalovanie a pripojenie počítača

 1. Vyberte monitor, systémovú jednotku a periférne zariadenia z obalu. Monitor položte na stôl a systémovú jednotku na podlahu alebo na špeciálnu poličku v počítačovom stole.
 2. V tomto kroku pripojíme monitor k systémovej jednotke. Vezmite video kábel dodávaný s monitorom. Rozpoznáte jeho konektor, zvyčajne kábel s konektormi VGA alebo DVI. Kábel VGA Kábel DVI

Pripojte jeden koniec k monitoru, druhý k systémovej jednotke. Ak kábel nie je možné vložiť, nepoužívajte silu, iba skontrolujte, či je pripojenie správne. Konektory používajú prvky, ktoré bránia nesprávnemu pripojeniu: DVI má kľúč, ktorý bráni nesprávnemu pripojeniu, a konektor VGA má jednu stranu menšiu ako druhú. Po pripojení utiahnite upevňovacie skrutky.

 • Vyberte klávesnicu a zistite, ktorý konektor má, PS / 2 alebo USB. PS / 2 je guľatá a fialová. Vložte ho do portu klávesnice, ktorý má tiež fialovú farbu a je umiestnený na zadnej strane systémovej jednotky v pravom hornom rohu. V prípade klávesnice USB ju pripojte do ktoréhokoľvek portu USB.
 • Pripojte myš. Jeho pripojenie je podobné ako pri klávesnici, iba konektor PS / 2 je zelený, resp. Port myši má rovnakú farbu. Myš a klávesnica môžu mať bezdrôtové pripojenie. V takom prípade stačí pripojiť adaptér k portu USB počítača.
 • Reproduktory alebo slúchadlá počítača sú pripojené k zvukovému výstupu na zadnej alebo prednej strane systémovej jednotky. Konektor reproduktorov a slúchadiel je zafarbený na zeleno, ako aj zvukový výstup systémovej jednotky. Slúchadlá môžu byť vybavené mikrofónom (náhlavnou súpravou). V takom prípade musí byť ružový konektor mikrofónu zapojený do portu mikrofónu rovnakej farby.
 • Tlačiareň a všetky ďalšie periférne zariadenia sú pripojené k portom USB na zadnom paneli.
 • V tomto kroku pripojíme počítač k elektrickej sieti. Napájacie káble systémovej jednotky, monitora a periférnych zariadení sú pripojené k prepäťovej ochrane, ktorá je zasunutá do zásuvky 220 V. Ak filter neexistuje, môžete ho zapojiť priamo do elektrickej zásuvky, ale neodporúča sa. Filter odstraňuje rušenie siete a zlepšuje napájanie zariadenia.
 • Keď sa všetky komponenty vášho systému spoja do jednej jednotky, zapnite červený kľúč na prepäťovej ochrane. Rozsvieti sa indikátor napätia. Na zadnej strane systémovej jednotky prepnite vypínač do polohy zapnuté.

  Stlačte vypínač na prednej strane monitora a systémovej jednotky. Počítač sa zapne a operačný systém sa začne načítavať.

  Ako vidíte, pri samostatnom pripojení počítača nie je nič zložité.

  Share.

  Viac k téme:

  • Ako zvoliť grafickú kartu Grafická karta je dôležitou súčasťou systémovej jednotky. Vytvára grafiku a pre používateľa ju zobrazuje na monitore. Účelom tohto článku je pomôcť začiatočníkom vysporiadať sa s otázkou: „ako [...]
  • Ako zvoliť sieťový filter pre počítač. Špecializované predajne ponúkajú veľké množstvo modelov prepäťových ochrán v širokej škále cien. Ako sa nezbaviť tejto rozmanitosti pri výbere? Ako si vybrať správne [...]
  • Čo sú počítače pre domácnosť: čo si vybrať? Najlepšie zo všetkého je, keď si kupujete nový počítač, vyberte si v prospech novej platformy od spoločnosti Intel. To znamená, že si musíte zvoliť procesory ako Core i5 a Core I7, funkčné [...]
  • Kopírovanie fotografií z fotoaparátu do počítača Kopírovanie fotografií z fotoaparátu do počítača nie je náročné, mali by ste však vedieť, čo sa v tomto prípade stane. To sa podobá procesu kopírovania filmov z [...]
  • Ako urobiť snímku obrazovky Snímka obrazovky (alebo obrazovky) je snímka obrazovky monitora v aktuálnom okamihu alebo inými slovami, snímka obrazovky je okamžitá fotografia z obrazovky. Skôr alebo neskôr pred začiatočníkom [...]

  Ako pripojiť nový počítač?

  Aby bolo možné pripojiť stolný počítač, existuje niekoľko ďalších krokov a nič komplikované. Nižšie je obrázok rôznych portov, ktoré sa nachádzajú na stolových počítačoch. Modely počítačov sa líšia a počítač nemusí mať žiadny z portov zobrazených na obrázku. Všetky počítače však majú kombináciu týchto portov a je užitočné sa s nimi zoznámiť.

  Pripojte správne káble počítača?

  Hlavné porty a káble, ktoré budete potrebovať, sú:

  Pripojte všetky káble k zodpovedajúcim konektorom v počítači, nie je možné ich zamiešať, jeden konektor nevyzerá ako druhý a fyzicky mätúce, do čoho sa vložiť, jednoducho nie je možné.

  Ako pripojiť myš a klávesnicu

  Ak chcete počítač skutočne používať, musíte pripojiť myš a klávesnicu. Prevažná väčšina moderných klávesníc a myší používa pripojenie USB, čo uľahčuje vyhľadávanie portov. Stačí zapojiť myš a klávesnicu alebo ich adaptér, ak je bezdrôtový, do všetkých dostupných portov USB a budú pripravené na použitie. Ak používate staršie klávesnice a myši, budete ich musieť pripojiť pomocou zelených a fialových portov PS / 2 zobrazených na obrázku vyššie. Našťastie sú tieto káble farebne označené. Stačí prispôsobiť farbu príslušnému portu a zapojiť.

  Ako pripojiť tlačiareň, skener, kopírku?

  Teraz je ten pravý čas na pripojenie akýchkoľvek ďalších periférnych zariadení, ako sú tlačiareň, kopírka / skener alebo reproduktory. Väčšina z týchto položiek bude pripojená cez USB. Niektoré staršie tlačiarne však používajú ružový paralelný port. Pozri obrázok vyššie. Podobne niektoré reproduktory stále používajú zelený / ružový okrúhly zvukový konektor. Použite vyššie uvedený obrázok, spolu s farbou a veľkosťou, aby ste dostali všetky káble do správnych portov. Po pripojení všetkých káblov a opätovnom skontrolovaní všetkého sme pripravení zapnúť nový počítač.

  Zapnutie počítača a inštalácia systému Windows

  Potom sú k dispozícii dve možnosti, buď systém Windows je predinštalovaný na vašom počítači a stačí spustiť počítač, počkajte, kým sa všetko spustí, a uvidíte pracovnú plochu pripravenú na prácu. Alebo systém Windows na vašom novom počítači nie je nainštalovaný a potom to musíte urobiť sami.
  Informácie o inštalácii systému Windows nájdete v samostatnom článku na nižšie uvedenom odkaze.

  Nainštalujte a pripojte stolový počítač

  Vybaľte monitor a systémovú jednotku z krabice. Odstráňte všetky plastové ochranné fólie. Monitor a systémovú jednotku položte na stôl.

  Zamyslite sa nad tým, kde bude vaše pracovisko, kde bude stáť monitor, systémová jednotka a periférne zariadenia. Odporúča sa umiestniť systémovú jednotku na dobre vetrané miesto. Pomôže to predísť prehriatiu.

  nájsť kábel monitora, Zvyčajne sa jedná o kábel VGA alebo DVI. Môže to vyzerať ako obrázok alebo modrej farbu. (Ak máte kandizovaný bar, môžete prejsť na krok 4).

  Pripojte jeden koniec kábla k monitor port na zadnej strane systémovej jednotky a druhá - sledovať, Pevne utiahnite plastové skrutky, aby ste zaistili kábel.

  Mnoho počítačových káblov sa pripája iba k špecifickým portom. Preto, ak kábel nie je možné vložiť, nepoužívajte silu, aby nedošlo k roztrhnutiu konektora. Uistite sa, že zástrčka zapadá do portu a potom ich pripojte.

  Ak chcete zistiť, ktoré káble patria do ktorých portov, pozrite si našu lekciu Počítačové porty, konektory a tlačidlá.

  Rozbaľte klávesnicu a zistite, ktorý konektor na jeho kábli je: USB (obdĺžnikový) konektor alebo PS / 2 (guľatý). Ak používate konektor USB, pripojte ho k akémukoľvek portu USB na zadnej strane systémovej jednotky. Ak používate konektor PS / 2, vložte ho do fialového portu klávesnice na zadnej strane systémovej jednotky.

  Rozbaľte myš a zistite, ktorý konektor má kábel: USB (obdĺžnikový) konektor alebo PS / 2 (guľatý). Ak používate konektor USB, pripojte ho k akémukoľvek portu USB na zadnej strane systémovej jednotky. Ak používate konektor PS / 2, vložte ho do zeleného portu myši na zadnej strane systémovej jednotky.

  Ak má vaša klávesnica port USB, môžete myš pripojiť cez ňu, a nie priamo k počítaču.

  Ak máte bezdrôtovú myš alebo klávesnicu, možno budete musieť k počítaču pripojiť adaptér Bluetooth (cez USB). Mnoho počítačov však má vstavané rozhranie Bluetooth, takže nemusí byť potrebný adaptér.

  Ak máte externé reproduktory alebo slúchadlá, môžete ich pripojiť k zvukovému portu (na prednej alebo zadnej časti systémovej jednotky). Na mnohých počítačoch sú porty označené farbami. Reproduktory alebo slúchadlá sú pripojené k zelenému portu a mikrofón k ružovej. Modrý port predstavuje linkový vstup, ktorý je určený pre iné typy zariadení.

  Niektoré reproduktory, slúchadlá a mikrofóny majú namiesto štandardného zvuku konektory USB. Možno ich pripojiť k akémukoľvek portu USB. Mnoho monitorov má navyše zabudované reproduktory a mikrofóny.

  Zoberte 2 napájacie káble, ktoré sa dodávajú s počítačom. Pripojte prvý kábel na zadnej strane k systémovej jednotke a k prepäťovej ochrane. Potom druhý kábel pripojte k monitoru a k prepäťovej ochrane.

  Nakoniec pripojte prepäťovú ochranu do zásuvky v stene. Možno bude potrebné zapnúť aj samotnú prepäťovú ochranu, ak má prepínač.

  Ak nemáte prepäťovú ochranu, môžete počítač pripojiť priamo k sieťovej zásuvke. Toto sa však neodporúča, pretože prepätie môže viesť k poškodeniu počítača.