Užitočné tipy

Ako zarobiť peniaze na blogu: odhalenie tajomstiev

Pin
Send
Share
Send
Send


Snívate nielen zarobiť aspoň 1 000 dolárov mesačne, ale aj robiť to, čo máte radi. Je žiaduce vo vhodnom čase a na pohodlnom mieste, kde nie je hlavný dozorca. Existuje vysnívaná práca. V tomto článku sa dozviete, ako zarobiť peniaze na blogu a vyhnúť sa chybám, ktoré začiatočníci často robia.

Vytvorenie webovej stránky alebo blogu je vo všeobecnosti iba jedným z mnohých spôsobov, ako zarobiť peniaze na internete, ale poznamenávam, že je to jeden z najsľubnejších a najziskovejších.

Z tohto článku sa dozviete:

Čo je tak atraktívne pre zarábanie peňazí na blogu?

Bloggeri ochotne zdieľajú svoje osobné skúsenosti s nováčikmi, nabádajú ich, aby si vytvorili vlastný zdroj a začali zarábať peniaze. Prečo presne blog? A nie informačné stránky alebo písanie článkov na objednávku?

Blogovanie na internete má niekoľko výhod.

 1. Sloboda myslenia.
  Blogger sa rozhodne, čo napísať. Vo svojom pôvodnom zdroji sa cíti ako ryba vo vode. Nezávislý autor má živý, originálny a rozpoznateľný štýl. Copywriters a web spisovatelia robia to, čo zákazník potrebuje, obmedzené rozsahom témy a TK. Texty na informačnej stránke sú anonymné a oficiálne, je ťažšie ich písať ako články na blogu.
 2. Nedostatok lehôt.
  Vlastník blogu sa sám rozhodne, kedy bude písať články, v akom množstve. Copywriteri si nedovolia taký luxus. Aj keď jedným z hlavných cieľov je zarobiť si peniaze, potom je stále potrebné rešpektovať zákonnosť.
 3. Minimálne finančné investície.
  Propagácia blogu je jednoduchšia ako informačná stránka. Ak je výklenok zvolený správne a obsah je „chutný“, stačí investovať 300 - 1500 rubľov do nákupu domény a platby za hostingové služby za daný rok. Zároveň sú spôsoby zarábania peňazí na blogu rovnaké ako na webe.

Nezabudnite na tieto výhody: voľný rozvrh, nedostatok šéfov a pripojenie k miestu bydliska, pasívny príjem, popularita.

A je to tiež vynikajúci bezplatný nástroj na prilákanie nových zákazníkov do vašej firmy - ako správne využívať zdroje, aby sa návštevníci stali zákazníkmi a aby ste na tom mohli zarobiť peniaze - pozri nižšie.

EarZistite, či sú zárobky blogu pre vás to pravé

Na prvý pohľad sa zdá, že každý môže zarobiť peniaze na blogu. Ale to tak nie je. 90% nováčikov blogerov sa zlúčia. Nemajú trpezlivosť, sebadisciplínu a vedomosti.

Nasledujúci chlapci môžu úspešne udržiavať osobný zdroj a zarábať:

 • vlastnenie znalostí v oblasti copywritingu a optimalizácie SEO,
 • 100% veriaci vo vybranom výklenku,
 • ľudia s jasnou osobnosťou a zmyslom pre humor,
 • zodpovedný a pracovitý
 • pripravení venovať najmenej 2-3 hodiny denne zdroju,
 • pracovať pre budúcnosť.

Pre tých, ktorí prišli do siete za ľahké peniaze, ich vlastný blog rozhodne nie je možnosťou. Existujú aj iné, rýchlejšie spôsoby zarobenia peňazí na internete - kliknutím na tento odkaz sa dozviete 30! možnosti zarábania bez vytvorenia vlastného webu.

Kedy môžem získať prvé peniaze?

Prvých 5-6 mesiacov pravdepodobne nebude žiadny zisk. Vo veku 6 - 12 mesiacov blog už prináša málo peňazí - až 10 - 15 tisíc rubľov , A za 2-3 roky sa môže stať hlavným zdrojom príjmu.

PLATTE POZOR. Výška peňazí, ktoré môžete zarobiť, je veľmi závislá od zvolenej témy. Čím je téma „peňažnejšia“, tým väčšie budú zisky, ale nezabudnite, že existuje vyššia konkurencia.

Koľko si môžete zarobiť na blogu?

Presná výška príjmu závisí od subjektu, počtu návštevníkov za deň a spôsobov speňaženia. Blog vo veku 6 - 18 mesiacov umožňuje majiteľovi zarobiť si 2-4 tisíc rubľov iba v súvislosti s kontextovou reklamou. viac 5-15 tisíc rubľov priniesť pridružené programy, bannerovú a upútavkovú reklamu.

A koľko môžete zarobiť na blogu, keď má niekoľko tisíc návštevníkov denne a články sa nachádzajú v hornej časti vyhľadávacích nástrojov? Neexistuje žiadny strop. Je skutočné tu zarobiť 50 - 100 tisíc rubľov a ďalšie.

Ak však vyberiete „správnu“ tému, môže byť táto suma zaujímavejšia. Na potvrdenie mojich slov vám chcem ukázať svoj príjem z tohto blogu, ktorý práve čítate. Spôsob speňaženia je zatiaľ iba kontextovou reklamou zo služby Google AdSense.

Ako začať zarábať peniaze na blogu: sprievodca krok za krokom

Je ťažké vytvoriť a udržiavať váš blog? Áno a nie. Z technického hľadiska je všetko jednoduché: nemusíte byť vynikajúci programátor, dizajnér alebo spisovateľ. Hlavným problémom je strata motivácie. Je ťažké donútiť sa písať články, optimalizovať, učiť sa nové informácie, keď nikto týždne a mesiace nenavštívi blog. Úsilie nie je okamžite odmenené.

Nižšie popíšeme kroky, ktoré pomôžu začiatočníkom vytvoriť si vlastný blog a zarobiť si peniaze.

Výber témy

Výber témy je dôležitý proces, ktorý pozostáva z troch fáz.

 1. identifikovať medzeru, v ktorej ste 100%
 2. zistiť, či je to zaujímavé pre široké publikum (analyzovať hodnotenie vyhľadávacích dopytov a komentáre k zdrojom iných ľudí),
 3. uistite sa, že výklenok súvisí s obchodom (bez tohto, nebudete zarobiť veľa peňazí).

Predpokladajme, že vediete zdravý životný štýl: jete správne, cvičte, choďte na pešiu turistiku. Táto nika je vhodná pre blog, pretože vás zaujíma nielen vás.

V budúcnosti je ľahké speňažiť. Napríklad odporúčame čitateľom e-shopy, výrobky (bylinné čaje, korenie, éterické oleje). Umiestňujte reklamy na fitnescentrá a kúpele, propagujte kurzy chudnutia, knihy o zdravom stravovaní.

Tu je príklad, ako témy blogu ovplyvňujú výnosy z kontextovej reklamy. Toto sú 3 z mojich stránok vrátane tohto blogu.

RADY , Stavte na úzke miesta - existuje menšia konkurencia. Napríklad je lepšie blogovať nielen o kráse všeobecne, ale o starostlivosti o vlasy alebo o použití a výsledkoch prírodných kozmetických prípravkov.

Blog Mýty

Guľôčkové pero nebude kúpené za 1 000 eur, ak jej nejaká anglická kráľovná nenapísala a ryby bez problémov neopustia rybník. Existujú bežné mylné predstavy o zarábaní peňazí prostredníctvom online denníkov. Rozbiť niektoré mýty:

 • Peniaze tečú samy od seba a neustále. Ak podnikáte na internete, nezabudnite na pravidlá, ktoré platia v reálnom živote. Dostanete zaplatené, pokiaľ vás niekto zaujíma o vaše služby. Potrebný je aj neustály rozvoj a zlepšovanie, pretože svet nestojí a to, čo bolo dôležité včera, dnes nikoho neprekvapuje,
 • Blog je hodnotný iba v prevádzke. Počet jedinečných návštevníkov určite ovplyvňuje zárobky, ale zainteresovaní používatelia sú často oceňovaní. Ak napríklad osoba predáva akýkoľvek tovar a používa blog ako reklamnú platformu, z toho budú mať úžitok iba návštevníci, ktorí následne uskutočnia nákup
 • Čím viac príspevkov, tým lepšie. Zarábanie peňazí na blogu je samozrejme veľmi ťažké, ak sa aktualizuje raz mesačne. Informácie by však mali byť predovšetkým vysoko kvalitné a nemali by sa šíriť ako z „hojnosti“,
 • Venujte pozornosť propagácii, pretože zaujímavý blog bude známy sám od seba. Bohužiaľ to tak nie je. Stačí sa zamyslieť nad tým, ako zvyčajne hľadáme informácie na internete: vo výsledkoch vyhľadávania sa vo väčšine prípadov zastavíme na prvom webe a nedostaneme sa k kvalitnejším internetovým zdrojom umiestneným nižšie. Ak sa chcete dozvedieť niečo o blogu, musíte mu pomôcť nájsť sa.

Spôsoby, ako zarobiť peniaze

Blogosféra sa rýchlo rozvíja a do svojich radov priťahuje čoraz viac ľudí. Niektorí prichádzajú pri hľadaní zábavy a iní okamžite zisťujú, ako zarobiť peniaze na svojom blogu. Existuje veľa spôsobov, zdôrazňujeme ich najobľúbenejšie.

 • Kontextová reklama. Ak má váš blog dostatočný počet jedinečných návštev, môžete začať spoluprácu s kontextovými reklamnými systémami (spravidla môžete začať so 100 až 300 jedinečnými návštevníkmi za deň):

 • Umiestňovanie bannerov inzerentov bez sprostredkovateľov. Ak máte istotu v úspech blogu a svoje organizačné schopnosti, môžete urobiť nezávislé hľadanie tých, ktorí s vami chcú inzerovať,
 • Predaj odkazov. Ak vyhľadávač vyhľadáva váš blog vysoko, to znamená, že má pôsobivé ukazovatele „váhy“ a tematického indexu citácií, potom majitelia mladých a málo známych zdrojov budú chcieť získať odkaz z vášho online denníka na propagáciu vášho projektu. Tento typ zárobkov je veľmi populárny, ale zároveň zasahuje „hry s ohňom“, pretože politika vyhľadávača odsudzuje predaj odkazov,
 • Vytvárajte recenzie inzerovaných produktov. Je to dosť zložitý typ zárobku, pretože čitatelia vášho blogu majú záujem o užitočné informácie a inzerenti majú záujem o pozitívnu prezentáciu produktu. Fascinujúce reklamy sa, samozrejme, nachádzajú, ale len zriedka. Budete musieť „naháňať dvoch vtákov jedným kameňom“ a nezabudnite chytiť obidve, aby ste mohli pokračovať v takýchto zárobkoch,
 • Pridružené programy. Podstatou tohto spôsobu zárobku je dosahovanie zisku priamo z predaja produktu alebo služby. To znamená, že na svoj blog umiestnite reklamu, ale peniaze dostanete až potom, ako si niekto kúpil produkt (nezáleží na tom, či ste si vzali tip). Inzerenti budú musieť vyhľadávať samostatne.
 • Pop-up. Sú to rovnaké nepríjemné bannery, ktoré svojim vzhľadom zastavia všetku interakciu používateľov s webovými stránkami blogu:

 • Zavedenie reklamy v dizajne stránky. Len veľmi populárne blogy si môžu dovoliť tento typ zárobku. Ak je napríklad inzerovaná nejaká značka automobilu, pozadie vašej stránky môže byť logom tejto značky,
 • Informácie o predaji. Niektoré vedomosti sú také cenné, že ich možno použiť nielen na prilákanie publika, ale aj na priamy predaj. Tento druh činnosti sa nazýva infobiznis a na webe je veľmi populárny. Na predaj môžu byť nielen textové informácie, ale aj všetky druhy lekcií zvuku alebo videa,
 • Platené konzultácie. Internetový denník môžete zmeniť na helpdesk, na ktorom vám budú ľudia ako odborníci klásť otázky, ktoré vás zaujímajú:

 • „Kŕmenie“ blogu a následný predaj. Mnohí sa nechcú príliš obávať o propagáciu svojho vlastného denníka online a kupujú si pomerne populárny blog. Pre tých, ktorí spravidla používajú tento typ zárobku, stačí osloviť určitý počet jedinečných návštevníkov a dať na predaj blog,
 • "Podaj ruku." Blog potrebuje finančné prostriedky na vývoj, aby mohol aj naďalej potešiť návštevníkov vzrušujúcimi informáciami. Žiadosť o pomoc by nemala byť nenápadná a prostriedky získané týmto spôsobom by sa mali skutočne posielať na zlepšenie online denníka, pretože inak môže byť svedomie mučené.

Tipy na zarábanie

Ľudia, ktorí si vytvorili vlastné blogy, aby zarábali peniaze, sú nespočetní, ale tí, ktorí skutočne nejaké peniaze dostanú, sú dosť. Nikto nebude platiť za to, že ste si práve vytvorili online denník a niečo tam napíšete. Rubly, doláre a iné meny - to je poplatok za zručnosť, aby ste boli schopní - musíte sa naučiť. Nižšie uvádzame niekoľko tipov, ako pomôcť nováčikom získať viac informácií o tom, ako zarobiť peniaze na blogu.

 • Na začiatku by sa mala určiť stratégia rozvoja blogu. Je užitočné premýšľať o spôsobe zárobku, ktorý budete používať. Napríklad predajné odkazy sa nesmú kombinovať s pridruženými programami,
 • Ak je blog mladý - nedávajte z neho odkazy. Ak vyhľadávače váš blog „milujú“ na krátku dobu, nemali by ste sa okamžite ponáhľať, aby ste prepojili výmeny. Dôvera vyhľadávacieho nástroja by sa mala časom posilniť, čo zase zvýši cenu odkazov z vášho blogu,
 • Nepredávajte odkazy z kvalitných článkov. Ak sú informácie zaujímavé pre návštevníkov a vyhľadávacie nástroje ich „dobre vnímajú“, „únik“ hmotnosti je úplne zbytočný. Na začiatok výsledkov vyhľadávania je oveľa viac ako jeden predaný odkaz,
 • Vyhnite sa uverejňovaniu odkazov na pochybné zdroje na vašom blogu. Snaha o peniaze by nemala viesť k tomu, že váš krásny blog bude odkazovať na stránku, kde sa inzerujú drogy (alebo aspoň existuje hrozný dizajn),
 • Za umiestňovanie bannerov v počiatočných fázach vývoja blogu by ste nemali stanovovať vysoké ceny. Až budete mať pozitívny efekt spolupráce s vami naozaj dobre viditeľný, budete pripravení zaplatiť veľké peniaze, takže najprv by inzerenti mali prísť aspoň,
 • Iba tematická reklama. Obsah blogu by sa mal kombinovať s textom zobrazeným na banneroch. V opačnom prípade budú mať návštevníci pocit, že sa nachádzajú v nepohodlnom prostredí a „mávajú perom“,
 • Reklamné priestory nesmú byť prázdne. Aby si návštevníci zvykli na prítomnosť bannerov na vašom blogu, musíte ich umiestniť vopred. Nech sú to animované obrázky, ktoré ste vytvorili, alebo bezplatná inzercia iného zdroja.

Po koľkých rokoch si môžem kúpiť Chelsea?

Premýšľať o tom, koľko môžete zarobiť na blogu, je zlé pre vaše zdravie (vtip) a pre samotný projekt (nie vtip). Ale tí, ktorí sledujú výlučne obchodné ciele, chcú predovšetkým poznať konkrétne čísla:

Ak hovoríme o takej forme zarábania na blogoch, ako je predaj odkazov, je ťažko možné zarobiť viac ako 100 dolárov mesačne udržiavaním online denníka v obvyklom režime (1 - 2 články za deň). V priemere odkazy prinášajú vlastníkovi blogu 1 - 2 tisícky mesačne, čo je, žiaľ, v rubľoch.

Výnosy z kontextovej reklamy priamo závisia od počtu návštevníkov vášho blogu. Pri 100 - 200 „jedinečných“ za deň nepresiahnu zárobky viac ako 10 USD mesačne (zo spolupráce s jedným kontextovým reklamným systémom). S 1 až 2 000 jedinečnými návštevníkmi je už možné hovoriť o vážnejších príjmoch (až do 500 USD). Za zmienku tiež stojí, že populárne témy prinášajú oveľa väčší zisk.

Hodnotiť pridružené programy je ťažké, pretože tu hovoríme o vašich schopnostiach ako osoby, ktorá tvorí reklamu. To znamená, že máte záujem o predaj produktu alebo služby a máte vplyv na potenciálnych zákazníkov. Tento typ zárobkov sľubuje maximálne 100 dolárov mesačne a v priemere 1 000 - 1500 rubľov za rovnaké časové obdobie.

Každý deň sa teda na internete objavuje čoraz viac blogov, preto sa zvyšuje konkurencia medzi tými, ktorí sa snažia zarobiť peniaze. Zároveň sa nedá povedať, že záujem o online denníky klesá, preto sa blogosféra považuje za rozsiahlu platformu pre reklamu.

Na blogu môžete zarábať peniaze, iba na to musíte stráviť dostatok času a úsilia.

Ako propagovať blog

Predtým, ako budete hovoriť o zisku, musíte pochopiť, že stránka by sa mala propagovať, mala by sa navštíviť. Nemôžete napísať jeden článok a okamžite získať milión. Ak chcete, aby ste pomocou svojho zdroja dostali prvé peniaze, musíte si ho populárny. Ako to?

Uvádzam hlavné body:

 1. Kvalitný článok. Je potrebné, aby obsahoval podrobnú odpoveď na každú otázku potenciálneho čitateľa.
 2. Existencia odkazov. Odkazy na vás by mali byť prítomné na iných portáloch, potom vyhľadávacie nástroje Yandex a Google vás posunú vyššie v SERP.
 3. Priateľstvo s inými blogermi. Zdieľajte príspevky s autormi iných blogov, čo vám tiež umožní pokročiť vo vyhľadávaní.
 4. Kontakt s publikom. Komunikujte so svojimi čitateľmi, odpovedajte na otázky. Pomôže vám to spoločensky napredovať a ústa začnú fungovať.

Súvisiace články:

Tu sú základné pravidlá úspešnej propagácie, ktoré vám pomôžu vytvoriť ziskový web. A teraz sa zameriame na to najdôležitejšie, ako môžete zarobiť peniaze na svoj zdroj.

Je možné zarobiť si príjem z blogu

Určite vás položila otázka: je skutočne možné získať aspoň nejaké finančné prostriedky a ako? S manželom sme sa preto veľmi zvedali, či je to pravda. Koniec koncov, veľa profesionálnych blogerov v blogovaní zarába podľa nich viac ako 2 tisíc dolárov mesačne.

Rozhodli sme sa skontrolovať a zistiť, koľko môžete zarobiť. V dôsledku toho sme vytvorili blog Blog-Bridge.ru, na ktorom vykonávame prehliadky našich bloggerov online. Výsledok, ktorý bude našou odpoveďou: Áno, naozaj! alebo nie, všetko je podvod! Takže sa prihláste a pozerajte sa, aby ste boli v predmete.

Takže odkiaľ môže profitovať?

Ide najmä o reklamné výrobky, služby atď. Zastavme sa preto podrobnejšie a porozprávame sa o tom, aký druh reklamy existuje.

Toto je text alebo obrázok umiestnený v akejkoľvek užitočnej časti stránky, ktorý priťahuje pozornosť návštevníkov zdroja. Ukážky môžu byť rôzneho typu a na rôzne témy. Najčastejšie zobrazujú lákavé titulky a šokujúce fotografie, preto by ste pri výbere tohto typu reklamy mali byť veľmi opatrní, aby ste na používateľa nezískali opačný efekt: namiesto kliknutia na rýchle zavretie stránky. Koniec koncov, podstatou príjmov je nasledovať odkaz. Spravidla stojí jedno kliknutie asi 20 centov. Mesačne môže vyjsť 1 000 až 10 000 rubľov. Závisí od prítomnosti zdroja. Своего клиента можно найти либо на специальной площадке, либо самостоятельно, предложив свои услуги.

Это красивые картинки, содержащие ссылку на рекламный продукт и размещенные у вас на сайте. Однако платят за такого рода продвижения, как правило, не за клик, а просто за то, что он у вас есть. В месяц можно получить от 1000 до 10 000 рублей. Клиента вы можете так же найти самостоятельно, либо на специальных площадках, которые предоставляют такие услуги.

Это короткое рекламное объявление, содержащее ссылку на внешний веб-ресурс. Kontextová reklama môže byť rôzneho typu: text, banner atď. Reklama sa môže líšiť v závislosti od záujmov a preferencií používateľa a od zmeny navštívenej webovej stránky. Tento typ reklamy poskytuje spoločnosť Yandex (YAN), Google (Google AdWords) atď. To znamená, že ak chce inzerent inzerovať svoj produkt, musí kontaktovať spoločnosť Yandex alebo Google a umiestniť reklamu za určitý poplatok.

Na základe tematickej žiadosti bude môcť užívateľ vidieť reklamu a v prípade záujmu na ňu klikne.

Aby bolo možné prijímať peniaze od takýchto služieb, musí existovať veľmi dobrá účasť, potom môžu byť príjmy od 9 000 do 30 000 000 rubľov mesačne. Všetko záleží na tom, koľko ľudí uskutoční prechod prostredníctvom vašej kontextovej reklamy.

Môžete umiestniť reklamu (banner alebo text), ktorá obsahuje odkaz na odporúčanie, na webovú stránku pridruženého produktu. V prípade prechodu používateľa a nákupu produktu získate províziu. Príjem sa môže líšiť v závislosti od podmienok pridruženého programu a opäť od dostupnosti vášho zdroja. Alebo tu je ďalší príklad. Máte priateľa, ktorý predáva kurzy na pestovanie paradajok, súhlasíte s ním o zverejňovaní informácií o ňom doma, a ak sa produkt predáva, zaplatí vám percento, ktoré ste si dohodli vopred.

Môžete tiež predávať odkazy na webové stránky tretích strán a uverejňovať ich vo svojom článku. Cenu určíte podľa vlastného uváženia a priamo so zákazníkom súhlasíte. Spomenuté raz - dostali peniaze.

Vo svojich článkoch môžete hovoriť o produktoch svojich zákazníkov alebo zákazníkov, napísať o nich recenziu. Hlavná vec je, že preskúmanie je objektívne, inak - stratíte čitateľov a ich dôveru, a preto peniaze.

 • riadkové položky reklamy

Na svoje stránky tiež môžete umiestniť reklamu s odkazom na webové stránky inzerenta alebo na stránku predaja. Cenu dohodnete aj so svojím zákazníkom - inzerentom.

Ak máte určité znalosti alebo máte jedinečné skúsenosti, môžete ich „zbaliť“ do informačného produktu a ponúknuť ho celej internetovej komunite. Napríklad napíšte knihu alebo vydajte školenie, ktoré bude užitočné pre iných ľudí a bude kúpené. Tu musíte pracovať na princípe win-win: získate príjem, kupujúci dostanú vedomosti, hodnotu. Obe strany musia zvíťaziť.

Ak na svoju stránku odovzdáte nielen texty, ale aj videá a máte svoj vlastný kanál YouTube, ktorý si pozerá veľké množstvo ľudí, môžete tiež získať príjem umiestnením reklamy na produkt na začiatku alebo v strede videa. Prihláste sa na odber nášho kanála - čoskoro bude k dispozícii množstvo zaujímavých a užitočných informácií.

Tvorba blogu

Ak je pre vás HTML a programovanie temným lesom, nezáleží na tom. Môžete vytvoriť blog bez príloh na WordPress za 1-2 dni. Na internete je dostatok podrobných pokynov a školiacich videozáznamov.

Ďalším spôsobom je tvorca blogov. Za malé množstvo (100 - 500 rubľov mesačne) alebo dokonca zadarmo získate pripravenú stránku za 5 - 10 minút. Zostáva iba propagovať ho s vhodným obsahom.

Slávni návrhári na internete:

Posledným najjednoduchším spôsobom je použitie pripravenej platformy pre blog: LiveJournal (LJ), Picabu, časopis Yandex.Zen, Instagram. Investície tu nie sú vôbec potrebné.

DÔLEŽITÉ. Možnosti speňaženia na zahraničnej stránke sú obmedzené. Spravidla sú k dispozícii iba pridružené programy a reklamné predmety.

Kde je lepšie blogovať: na LJ (a iných podobných denníkoch), návrhárovi alebo WordPress? Ak máte v úmysle zarobiť si slušné množstvo, v budúcnosti rozšírte rozsah podnikania alebo ho predajte vo svojich vlastných informačných produktoch - určite posledná možnosť.

Ziskové témy

"Na ktorom blogu môžete zarobiť peniaze?" Môj názor je tento: stránka ktoréhokoľvek subjektu nájde svojich čitateľov. Hlavná vec je, koniec koncov, ak sa rozhodnete vytvoriť blog, musíte to urobiť z celého srdca. Blog by mal mať ľudskú tvár, potom budete mať účasť a teda aj zisk.

V súčasnosti sa ľudia čoraz viac zaujímajú o predmet podnikania, konkrétne o predaj cudzej meny, nadobúdanie franšíz a pod. Budete o tom hovoriť, rýchlo sa stanú populárnymi.

Veľký význam má aj výstavba a nehnuteľnosti. Spravovanie zdroja, napríklad pri správnej inštalácii nadácie alebo výstavbe eko-domu, môže priniesť dobré peniaze. Môžete tiež hovoriť o nuanciách nákupu a predaja nehnuteľností.

Témy žien sú tiež veľmi obľúbené. Aj keď ste muž, mali by ste vyskúšať sami seba v tejto oblasti, ženy budú mať záujem prečítať si váš názor))

Športy, záľuby, zábava, všeobecne môžete písať o akejkoľvek oblasti, ktorá vás zaujíma, hlavnou vecou je prezentovať ju správne a uľahčiť čítanie, potom môžete svoj informačný blog určite použiť ako spôsob, ako zarobiť peniaze. Budete radi, keď budete pracovať v prípade, že téma vašich článkov je vám najbližšia a budete tomu rozumieť.

Naplnenie užitočného obsahu

V tejto fáze dodržiavajte tri železné pravidlá.

 1. Pravidelne pridávajte obsah: aspoň 1 text každé 1-2 dni.
 2. Poskytnite ľuďom cenné a odborné informácie. Ak sa prepísanie stále nejako valí na informačných stránkach, potom na blogu - nie. Živý štýl článkov a tónov humoru pomôže udržať cieľovú skupinu.
 3. Naučte sa problémy s optimalizáciou SEO a správne napíšte kľúče do textov.
  Nestačí len písať, čo sa vám páči. Blogger, ktorý chce zarobiť peniaze, zabúda na sebectvo a pozerá sa na zdroj očami čitateľa.

Výnosy na blogu sú dobré, pretože väčšina metód propagácie nevyžaduje investície. Zvážte najužitočnejšie (okrem pravidelného pridávania vyššie uvedeného obsahu).

 1. Vypracovanie obsahového plánu
  Osoba, ktorá vytvára blog na zarábanie peňazí, a nie na dušu, najprv vyberie sémantické jadro a zostaví plán. Zahŕňa všestranné materiály: články, recenzie, správy. A až potom začne písať texty.
 2. Umiestňovanie bezplatných odkazov
  V katalógoch spoločností a stránok, na fórach, v sociálnych sieťach, komentáre k článkom o zdrojoch iných ľudí, otzoviks. Možnosť rozšírenej - vzájomnej výmeny odkazov s iným bloggerom.
 3. Odpovede na pripomienky
  Vedieť, ako sa zapojiť do dialógu, zvyšuje lojalitu návštevníkov blogov. Ľudia môžu odporučiť svojim priateľom, aby navštívili váš zdroj. Nikdy by ste nemali byť voči čitateľovi hrubí, aj keď sa mýli.
 4. Vymieňajte si prenos so stránkou v sociálnej sieti
  Je skvelé, ak máte povýšený účet na stránkach VK, Facebook, Odnoklassniki alebo Instagram. Umiestnite odkaz na blog do hlavičky stránky a nezabudnite umiestniť čerstvé články na stenu. Mimochodom, príjmy v sociálnej oblasti. Sieťovanie je tiež veľmi zaujímavá téma.
 5. dodávka
  Ak usporiadate okno, ktoré nenápadne vyzýva čitateľov, aby sa prihlásili na odber bulletinu užitočných materiálov, potom ponechajte časť publika na blogu.
 6. Vplyvní známi
  Kto, ak nie iný úspešný blogger, vás naučí, ako zarobiť peniaze na svojom blogu a pomôcť prilákať nových čitateľov? Ak aktívne komentujete jeho články, odporúčajte tento zdroj priateľom, potom máte právo počítať s reciprocitou.

Odporúčame vám pozerať video, aby ste si na blogu mohli zarobiť veľa. Ak sú znalosti v tejto téme nulové, neočakávajú sa, že za pár mesiacov dosiahnete vynikajúce výsledky, ale všetko záleží na túžbe pracovať a študovať.

Dodávam, že blogovanie bolo a zostane jednou z najziskovejších metód zarábania na internete v roku 2019.

Výhody online práce

Takže sme hladko prešli k analýze výhod, ktoré existujú pri práci online, poďme ich analyzovať.

 1. Úspora času. Pri práci s informačnými textami trávite iba niekoľko hodín času, ostatné môžete spravovať tak, ako chcete!
 2. Freedom. Nie ste závislí od nikoho, iba od internetu. Po prečítaní tohto článku nemáte s tým žiadne problémy)) Môžete dokonca ísť do inej krajiny a pracovať tam.
 3. Príjmov. Zarobíte zisk nielen pri práci na svojom blogu, ale aj pri spánku, pretože hlavnou formou zárobkov je reklama a ľudia sú online 24 hodín denne.

Výhody práce na internete sú omnoho väčšie, len som vymenoval hlavné a podľa môjho názoru tie najdôležitejšie. Bol by som Vám vďačný, keby ste vo svojich pripomienkach doplnili túto časť o výhody, ktoré podľa vášho názoru môžu byť online.

Už zhruba vieme, koľko môžete zarobiť a ako za svoj zdroj. Zostáva skontrolovať všetky spôsoby v skutočnosti. Nasledujte nás, naše blogové relácie, prihláste sa na odber článkov nášho blogu, ak máte nejaké otázky - napíšte nám a spolu s vami rozptýlime všetky mýty internetového podnikania.

Účasť v pridružených programoch

Pridružené spoločnosti vám umožňujú zarábať peniaze na blogoch aj s malým počtom návštevníkov za deň (potrebujete najmenej 1 000).

PLATTE POZOR. Tu je dôležitá medzera. Povedzme, že máte cestovný blog. Pokúste sa zarobiť peniaze na pridružených programoch týkajúcich sa predaja leteniek, prehliadok pamätihodností, turistického vybavenia (cestovné tašky a batohy, stany, kempingové jedlá). Propagujte služby hotelov, hotelov, reštaurácií.

Ako zarobiť peniaze na pridružené programy?

 1. Nájdite pridružený program: priamo na webovej stránke spoločnosti (značka, výmena) alebo sa pripojte k sieti CPA.
 2. Získajte odkaz na uverejnenie príspevku.
 3. Vo svojich článkoch a vestníkoch inzerujete alebo odporúčate čitateľom produkt, službu alebo informačný produkt.
 4. Nakoniec nenápadne navrhnite kliknutie na odkaz.
 5. Zarobíte si peniaze: vo forme percenta tržieb (zvyčajne 5 - 20%, a v partnerských podnikoch s informáciami - až 30 - 50%) alebo fixnou sumou pre každého zúčastneného člena alebo za určité akcie tejto osoby (napríklad registráciu).

Partnerské programy s príslušnou organizáciou procesu skutočne zarábajú od 20 do 30 tisíc rubľov mesačne .

Uverejňovanie blogov

Čo je reklama známa aj malým deťom, a tiež každý chápe, že niektorí na reklamu míňajú peniaze, iní na to môžu zarobiť.

Na internete je reklama nasledujúcich typov.

1. Kontextové (cielené)

Windows s reklamnými informáciami od spoločnosti Google AdSense a Yandex Direct. Za každý prechod sa účtuje platba. Zvyčajne 0,5 - 2% návštevníkov blogu klikne na reklamy. Za kontextovú reklamu s najmenej 1 000 odberateľmi môžete skutočne zarobiť 2-5 tisíc rubľov pasívny príjem. Vysvetlím však, že ide o priemerné ukazovatele - tieto sumy môžu byť oveľa vyššie, ako ste mohli vidieť vyššie v príklade.

Príklad umiestnenia kontextovej reklamy na blog

Reklamné jednotky s náročnými obrázkami a textom. Peniaze platia za dojmy: priemer 15 - 50 rubľov na 1000 , Môžete zarobiť peniaze na upútavky 6-10 tisíc rubľov za mesiac.

DÔLEŽITÉ. Ukážková reklama, aj keď prináša dobrý zisk, ale desí návštevníkov. Okrem toho stránka plná okien s posadnutým významom negatívne ovplyvňuje povesť bloggera nielen medzi návštevníkmi, ale aj medzi vyhľadávacími nástrojmi. Neodporúčam sa zapojiť do tohto typu reklamy, ak ste odhodlaní dlhodobo pracovať.

Je to grafický obrázok značky, spoločnosti alebo stránky. Spôsoby platby sa líšia:

 • pre dojmy
 • prechody
 • vykonávanie cielených akcií.

Môžete zarobiť viac ako len kontextovú a upútavkovú reklamu.

Najziskovejší spôsob zarobenia blogov o peniazoch, pretože s inzerentom rokujete individuálne o podmienkach spolupráce a cene. Formy predkladania reklamných materiálov sú rôzne: odkaz, recenzia, zmienka, fotografia, spravodaj, video.

Reklama v informačných bulletinoch a oznámenia push

Tento spôsob zarobenia peňazí na vašom blogu je vhodný pre tých, ktorí už majú pevnú základňu odberateľov.

 • E-mailový spravodaj - Toto je e-mail s reklamnými informáciami. Táto metóda sa často používa na propagáciu informačných produktov. Na jednom takom liste môžete zarobiť najmenej 1-3 tisíc rubľov (za písanie a rozposielanie) + 10-20% z predaja.
 • Oznámenia push - sú to kontextové okná v prehľadávači alebo na obrazovke smartfónu s dôležitými informáciami. Ak chcete zarobiť peniaze, pripojte sa k službe (napríklad BadBoys.Network), vložte do svojho blogu špeciálny kód a speňažte prenos.

Platba sa spravidla účtuje za 1 000 zobrazení oznámení push s reklamou (v Rusku je to okolo 50 dolárov, čo je celkom dobré). Toto je výnosnejší zdroj príjmu z blogov v porovnaní s rovnakou kontextovou alebo upútavkovou reklamou.

Umiestňovanie platených odkazov a reklamných článkov

Na internete existujú výmeny reklamných odkazov: Gogetlinks, Miralinks, Cmse, Rotapost. Prečo sú ľudia ochotní zaplatiť za uverejnenie príspevkov na odkazy na iné stránky? Všetko je jednoduché. Ak sa na zdroj často odvolávajú iné stránky a blogy, vyhľadávacie nástroje ho považujú za autoritné a propagujú ho v TOP. Cena umiestnenia jedného odkazu je 150 - 500 rubľov (v závislosti od TCI).

DÔLEŽITÉ. Vyhľadávacie nástroje sú veľmi negatívne na umiestňovanie odkazov na blog a znižujú pozíciu zdroja v TOP. Zapojiť sa do tohto spôsobu zarobenia peňazí preto nestojí za to.

Inzerenti tiež platia peniaze blogerom za uverejnenie hotového článku s reklamou na produkt, službu alebo web. Spravidla obsahuje aj odkazy.

Toto je ďalšia z mojich stránok, ktorú už nikto v zásade nerobí, existuje iba na uverejňovanie odkazov a reklamných článkov. V decembri bolo napísané (tj kúpené na eTXT za 30 - 50 rubľov a bol pridaný odkaz) a zverejnené 3 články, ďalších 5 hotových, zaslané inzerentmi, články a 3 strážcovia Gogetlinks. Všeobecne platí, že v priebehu roka táto stránka priniesla takmer tisíc dolárov v čistom umiestnení odkazov a článkov.

Propagácia vašich výrobkov a služieb

Blog umožňuje obchodníkom a odborníkom zarobiť 2 až 3-krát viac vytvorením atraktívneho obrázka.

Predpokladajme, že osoba pracuje ako copywriter. Potom na svojom blogu môžete písať články o povolaní, radiť začiatočníkom a zariadiť samostatnú časť vo forme portfólia.

Potenciálni zákazníci uvidia a ocenia autorský štýl. Veľký počet komentárov k tomuto blogu preukáže, že textár je schopný prilákať a udržať publikum prostredníctvom skvelých textov. Po 3-6 mesiacoch nebude musieť špecialista bežať po zákazníkoch - prídu sami.

Ak práve začínate písať texty, bude pre vás užitočný materiál o tom, ako zarobiť peniaze na copywriting pre začiatočníkov - nezabudnite sa pozrieť.

Kto iný môže použiť blog ako bezplatný reklamný nástroj?

 • návrhári, programátori, optimalizátori SEO, odborníci SMM a ďalší nezávislí pracovníci,
 • majitelia internetových obchodov,
 • ľudia predávajúci remeslá,
 • zástupcovia intelektuálnych povolaní: lektori, právnici, psychológovia, tréneri,
 • informovaní podnikatelia.

Kliknite na odkaz👉 a prečítajte si, ako môžu zástupcovia vyššie uvedených smerov zarobiť peniaze doma.

Posledný odsek sa bude zaoberať podrobnejšie.

Predaj vašich informačných produktov alebo informácií od niekoho iného

Úspech obchodníka s ľuďmi je 50% závislý od samotného produktu a 50% od kompetentnej reklamnej kampane. Ľudia pravdepodobne nebudú kupovať informácie od neznámej osoby. Ak ste ešte nedosiahli úspech v oblasti offline, ale chcete zarobiť peniaze na informačných produktoch, potom je váš vlastný blog takmer jedinou šancou dokázať ľuďom svoju odbornosť.

Knihy a kurzy sa v zásade realizujú prostredníctvom vykládok, ktoré, mierne povedané, sa ľudia zdráhajú dôverovať. Ďalšia vec je slávny bloger Vasya Ivanov, ktorý nebude radiť zlým veciam.

Ak predávate informačné produkty, blog sa stane bezplatnou reklamnou platformou. V zahraničných afiliáciách môžete zarobiť 30-50% z každého predaja informačného produktu ( 100 - 300 tisíc rubľov - veľmi reálna suma).

TIP. Propagujte iba informačné produkty, ktorým dôverujete. Nezabudnite, že pre bloggerov je reputácia dôležitejšia ako rýchly zisk.

Výnosy z predaja blogu

Nikto spravidla nevytvára blog na účely ďalšieho predaja. Zaobídate svoj rodný zdroj s takou obavou a dbáte o to, že je škoda sa neskôr rozlúčiť. Niekedy sa však človek unaví z blogov alebo prejde na iné projekty. Potom je možné zdroj predať a zarobiť si peniaze.

Za akú sumu? Tu vám nikto nedá konkrétne čísla. Od 1 000 do 1 000 rubľov. Zohľadňuje sa všetko: dochádzka, základňa predplatiteľov, témy, mesačný príjem, faktory správania. Môžete na to predať a zarobiť si peniaze dvoma spôsobmi:

 • na jednej z výmen lokalít a domén (aj prostredníctvom aukcie): telderi.ru, pr-cy.ru, prodaysite.ru a ďalšie,
 • priamym kontaktovaním kupujúceho.

telderi.ru - tu môžete predať a kúpiť web

V druhom prípade sa môžete dohodnúť na predaji blogu za výhodnejšiu sumu.

záver

Preto je blog veľmi sľubnou oblasťou pre tých, ktorí chcú na internete zarobiť peniaze pomocou svojej mysle a talentu. Ale viesť to môžu len horliví ľudia, ktorí sa zameriavajú na dlhú a plodnú prácu. Vlastný zdroj ako dieťa - rodič do neho najskôr investuje čas, peniaze, morálnu silu a po rokoch žne ovocie.

Nechajte blogovanie pre vás viac než len spôsob, ako zarobiť peniaze.

Pozrite si video: Peniaze 33 5 rýchlych tipov, ako si nájsť robotu či zarobiť peniaze (Septembra 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send