Užitočné tipy

Identifikácia vajec divých vtákov

Pin
Send
Share
Send
Send


Bude to ťažké, ak nie nemožné. Vy, nie ste nejasným stvorením tohto druhu, to nemôžete urobiť. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je vrátiť vajíčko do svojho hniezda. Nebojte sa, všetky mestské legendy o vtákoch, ktoré môžu cítiť, sú iba mestskými legendami. Veľmi málo vtákov má čuch. Len čo najskôr dajte vajíčko späť do hniezda, potom STOP. Je veľmi dôležité, aby ste nesedeli, pretože rodičia sa nevrátia na miesto hniezda. Ale budú späť!
Majte tiež na pamäti, že niekedy narodené vtáky liahnu vajcia z hniezda, ktoré sú neúrodné a nevyliahnu sa. Takže, ak počujete vtáky plávajúce z hniezda, s najväčšou pravdepodobnosťou je toto vajíčko omylom a nezáleží na tom, či to zmeníte.

Stručne povedané, najlepšou voľbou pre vajce je vrátiť ich rodičom - alebo ich odovzdať odborníkovi, ako je veterán alebo rehabilitátor voľne žijúcich živočíchov. V mnohých štátoch je pre nekvalifikovaných ľudí prakticky zakázané vlastniť akúkoľvek prírodu, aj keď sú zranení.

________________________________________________________-
Jedným zo spôsobov, ako sme to urobili s bažantmi, je dať ich pod kuracieho vtáka a nechať ho vyliahnuť a pozdvihnúť.

____________________________________________________________________
Chcel som dodať, že niekedy sú vajíčka úrodné, ale kurča zomrie pred vyliahnutím alebo vyliahnutím a rodičia ho vyhodia z hniezda. Ak je podozrenie na to, uistite sa, že vajíčko je pred umiestnením späť do hniezda zahriate. Ak je zima, bude to znova vyhodené. Možno je dobré presunúť ho ďalej z hniezda, aby sa predišlo prilákaniu dravcov, najmä pre pozemné hniezda (alebo aby ste zistili, či môžete zákonne odstrániť vajce z oblasti).

Poraďte sa s miestnymi rehabilitátormi voľne žijúcich živočíchov alebo s rybami a zverou, aby ste zistili, ako zaobchádzať s mŕtvymi vajíčkami u vás doma, a pozrite si zákony vo svojej oblasti týkajúce sa ich vlastníctva.

Prečo problémy s identifikáciou vajec

Vtáky sú prirodzene zvedavé, aby identifikovali vtáky, ktoré vidia, a aby identifikoval vtáčie vajcia, je súčasťou tejto zvedavosti.

Pre majiteľov domov s holubníkom im identifikácia vajec môže pomôcť pochopiť, ktorí vtáky uprednostňujú svoje domovy, môžu si prispôsobiť výrobky, ktoré ponúkajú, a ako je dvor vhodný pre vtáky pre každú rodinu vtákov. Vedieť, ktoré vajcia môžu tiež pomôcť pri identifikácii inváznych vtákov, ktoré nemusia byť také žiaduce, a môžu pomôcť všimnúť si, kde sú parazity plodov aktívne. Štúdie týkajúce sa chovu vtákov môžu vždy využívať dobrovoľníci, ktorí sú tiež oboznámení s identifikáciou vajíčok, a údaje z týchto prieskumov pomáhajú zvýšiť účinnosť ochrany pri ochrane všetkých vtákov a ich rodín.

Ako identifikovať vajcia divých vtákov

Identifikácia vtáčích vajec sa úplne nelíši od identifikácie vtákov a je dôležité si všimnúť všetky rozdielne vlastnosti vajec, ktoré pomôžu určiť, ktorý druh ich položil. Pri identifikácii vajíčok hľadajte:

 • veľkosť: Porovnanie vajec s podobnými predmetmi môže pomôcť vytvoriť dojem veľkosti. Má vajce veľkosť želé, veľkosť golfového loptičky alebo veľkosť prsta? Ako to porovná so susednými listami alebo inými susednými objektmi?
 • formulár: Vajcia prichádzajú v mnohých podobách. Je vajce okrúhle, oválne alebo špicaté na jednom konci? Aké silné alebo úzke je vajíčko? Je jeho tvar veľmi tenký alebo prehnane?
 • farba: Rôzne druhy vtákov kladú rôzne farby vajec, od svetlých a mäkkých až po mastné, žiarivé farby. Aká je celková základná farba vajíčka? Aká intenzívna je farba? Sú všetky vajcia vyvážané v rovnakom odtieni alebo existuje nejaká variácia?

 • značkovanie: Hoci sú niektoré vajcia obyčajné, iné sú zreteľne označené. Sú tajné vajcia škvrnité, škvrnité alebo farbené? Aká je farba označenia? Sú rovnomerne rozložené v škrupine vajec alebo sú sústredené v skupine alebo na jednom konci? Vezmite prosím na vedomie, že vajcia môžu byť natreté vloženým materiálom, preto sa uistite, že akékoľvek ďalšie farby sú skutočne súčasťou vajca.
 • Koniec: Povrchová úprava a štruktúra vaječnej škrupiny môžu pomôcť správne identifikovať vajcia. Je škrupina lesklá, lesklá alebo matná? Existuje štruktúra vaječných škrupín, ako sú jamky, hrebene alebo kamienky?
 • číslo: Niektoré vtáky majú iba jedno alebo dve vajcia, zatiaľ čo iné môžu mať omnoho väčšie mláďatá alebo sa môžu podieľať na skládke vajec s niekoľkými desiatkami vajec v jednom hniezde. Berúc na vedomie, že počet vajec vo vývoze môže byť kľúčom k identifikácii, ale majte na pamäti, že potomstvo môže byť neúplné, keď sú vajcia viditeľné.
 • Dizajn soketu: Existuje veľa rôznych druhov vtáčích hniezd. Berúc na vedomie, ako je hniezdo postavené, jeho veľkosť, celkový tvar a materiály na hniezdenie môžu pomôcť pozitívne identifikovať vajcia v ňom obsiahnuté.
 • Umiestnenie hniezda: Kde sa nachádza hniezdo, môže to byť cenné vodítko, ktoré vták vytvoril a položil vajcia. Je hniezdo v dutine alebo vonku? Je to na zemi, pod kríkom alebo nízko na strome? Nachádza sa veľmi vysoko na strome alebo na okraji útesu? Je hniezdo pripojené k konštrukcii, ako je dom, most alebo hniezdna plošina?

 • Prírodné prostredie: Rovnako ako vtáky možno identifikovať podľa biotopu, tak aj vajcia. Vtáky potrebujú bohaté prostredie, ktoré uspokojí ich potreby, aby vychovali svojich mladých ľudí. Kým túlavé vtáky môžu byť počas migrácie mimo dosahu v rôznych biotopoch, vtáky sa zvyčajne množia mimo svojich preferovaných biotopov.
 • Inkubačné obdobieAk má chovateľ možnosť pozorovať hniezdo pred vyliahnutím, môže byť dĺžka tejto inkubačnej doby kľúčom k druhu kurčiat. Rozdiel iba jedného alebo dvoch dní môže naznačovať iný druh, ak však vták presne nevie, kedy boli vajcia položené, je ťažké určiť celú inkubačnú dobu.
 • Materské vtáky: Najjednoduchší spôsob identifikácie vajíčok je zistiť, ktoré rodičovské vtáky inkubujú spojku. Zatiaľ čo niektoré vtáky sú parazitmi plodu a kladú vajcia do hniezd iných druhov, rodičovské druhy môžu rýchlo zúžiť, ktoré vtáky by sa mali vyliahnuť z vajec.

Na správnu identifikáciu vtáčích vajec musí vták na vyvodenie svojich záverov použiť čo najviac kľúčov. Keď sa vajcia vyliahnu, môže byť užitočné sledovať, ako deti rastú a dozrievajú, zatiaľ čo si túto totožnosť overujú.

Ako NIE identifikovať vajcia

Pri pozorovaní vtáčích vajec je dôležité, aby chovatelia hydiny nedovolili túžbu tieto vajcia identifikovať, čo by ohrozilo zdravie a bezpečnosť rodičovských vtákov a ich nedotknutých kurčiat.

 • Nikdy nevyberajte ani kŕmte voľne žijúce vtáky. Zápach z ruky a oleje môžu kontaminovať vajcia a môžu poškodiť mladé vtáky alebo prilákať dravcov do hniezda.
 • Vyhýbajte sa zdôrazňovaniu dospelých vtákov, keď myslia na vajcia alebo upravujú svoje hniezda. Ak sú dospelí príliš stresovaní, môžu hniezdo úplne opustiť.
 • Dodržiavajte bezpečnú vzdialenosť pomocou optiky alebo objektívu so zoomom, aby ste skontrolovali iba vajcia. Ak je hniezdo mimo dosahu a je dôležité vidieť vajcia, použite ak je to možné, zrkadlo s dlhou manipuláciou. Vždy znížte čas hniezdenia, aby ste minimalizovali stres vtákov.

Identifikácia vtákov môže byť problémom, ale je to skvelý spôsob, ako zdokonaliť svoje zručnosti letu vtákov a dozvedieť sa viac o týchto fascinujúcich tvoroch.

Precvičujte si vtáčie hniezda a vajcia v tejto fotogalérii!

Starostlivosť o vajíčka

Vo väčšine prípadov robia papagáji vynikajúcu prácu so svojimi rodičmi. Majitelia vtákov musia byť iba trpezliví a pozerať sa na párový pár. Je nežiaduce dotýkať sa novo objavených vajíčok rukami, pretože sú príliš mäkké a aj pri miernom tlaku sa môžu deformovať. A váš dotyk môže poškodiť ochrannú vrstvu vajíčka a dokonca ho infikovať.

Samica obvykle vajíčka inkubuje. A pre pohodlie pri implementácii materského pudu, perie vypadne na brucho pred párením. To vytvára kruh holej pokožky, ktorá sa nazýva „inkubačná škvrna“. Na tomto mieste zahreje vajíčka. A aby všetky budúce kurčatá mali dostatok tepla, papagáj samica niekoľkokrát prehodí vajíčka a zamení ich, čím rovnomerne zahreje celú spojku.

Stáva sa, že samice niekedy klovú vaječné škrupiny. To znamená, že vták nemá vápnik a musí byť pridaný do minerálneho krmiva. Za týmto účelom môžete jednoducho nakrájať škrupinu z kuracích vajec alebo mriežky. Potom touto zmesou posypte krmivo na matku.

Samec, zatiaľ čo samica inkubuje, sa podieľa na jej kŕmení. Svoju dámu prinesie priamo do hniezda. Existujú partneri, ktorí zároveň kŕmia samicu, ale aj jej venujú osobitnú pozornosť a dlhodobo pretrvávajú v hniezde. Ak samica opustí hniezdo na dlhú dobu, vajcia to nepoškodí.

Úlohou majiteľa počas tohto obdobia je udržiavať teplotu nad 16 stupňov v miestnosti, kde sa vajcia vyliahli.

Šesť až osem dní po vyliahnutí potomstva môžete zistiť, či sú všetky vajíčka oplodnené. Na tento účel sa používa špeciálna lampa, ktorou vajcia prechádzajú. Cez škrupinu bude viditeľná sieť krvných ciev a embryo. Ak nie sú, potom sa vajíčko oplodní.

Všeobecne sa uznáva, že je lepšie odstraňovať neoplodnené vajcia z hniezd papagájov, aby matke nevynakladalo viac energie na ich vyliahnutie.

Hnojené vajcia sú obvykle porcelánovo-biele, bez škvŕn. Kurčatá sa vyliahnu z semenníkov po troch týždňoch, je to však priemerný termín a záleží to na druhu papagája.

Starostlivosť o papagáje

Papagáje sa narodia nahé a slepé v poradí, v akom samica kladie vajíčka. Spočiatku nemôžu sami prevrátiť ani žalúdky. O niečo neskôr sa všetci zhromaždia do jednej tesnej hromady, aby sa udržali v teple.

V tomto okamihu je dôležité pozrieť sa do hniezda a skontrolovať, či sú všetky kurčatá životaschopné. Koniec koncov, majú vlastnosť umierania, takže sa musia odstrániť.

Starostlivosť o kurčatá počas tohto obdobia spočíva v kŕmení ich matky, najmä zavedením zelených potravín do stravy - listy púpavy a hviezdice. Je tiež potrebné, aby sa samica živila klíčiacim zrnom. Prispieva k produkcii strumatého mlieka u žien.

Vo veku 2 týždňov sa hniezdo musí vyčistiť. Je to tiež nevyhnutná súčasť starostlivosti o papagáje. Musia sa dôkladne vyšetriť jeden po druhom, aby sa z nôh odstránili lepivé nečistoty a suché hrče. Na dno čistého hniezda položte čerstvé piliny z brezy, rastliny kurčiat. Malo by sa to urobiť rýchlo, aby sa deti príliš neochladili. Výživa mladých zvierat sa týka ich matky a už pestovaným vtákom sa môže dostať mäkčené zrno. Počas obdobia rastu mladých zvierat musíte monitorovať ich hmotnosť. Hmotnosť novonarodeného kurčaťa je teda iba gram, v prvých dvoch dňoch sa hmotnosť zdvojnásobí a jeho maximálna hmotnosť sa dosiahne do 23 dní. Potom sa kurčatá začnú pohybovať aktívne a podľa toho klesá ich hmotnosť. Na 35. deň už kurčatá začínajú lietať z rodinného hniezda, takže starostlivosť o nich v súčasnosti spočíva v presadení do lietajúcej klietky. Tam môžu mladé zvieratá bezpečne lietať a dostať sa do puberty. Po odchode jednodňovej hydiny z hniezda v nej nájdete nové vajíčko.

Muž našiel malé vtáčie vajcia a rozhodol sa skúsiť pestovať kurča

Vznešený muž zaznamenal video o tom, ako vychoval malé kuriatko. Vo videu hovorí, že vo svojom dvore našiel poškodené vtáčie hniezdo, ktoré sa mu pôvodne zdalo prázdne, ale keď ho podrobnejšie preskúmal, našiel dve malé vajíčka. Vajcia boli také malé, že človek nemohol ani uhádnuť, ktorý vták ich môže položiť.

Napriek všetkým vnútorným pochybnostiam mladý muž nestratil vieru a rozhodol sa vychovať malé kurčatá. Položil vajíčka do inkubátora a po nejakej dobe pod jasným svetlom sa pozrel, či sa vo vajciach niečo nenachádza, a či jeho snaha bola zbytočná. Žiaľ, embryo bolo iba v jednom vajci. Jeho muž ho naďalej vychovával.

Kuriatko sa vyliahlo veľmi silné, ale malé

Keď sa hodina X krčila a mláďa sa nakoniec vyliahla, mladý muž bol ohromený svojou veľkosťou. Kuriatko bolo veľmi malé a úplne nepripravené na samostatný život. Okrem toho dieťa naozaj chcela jesť. Autor videa mal s tým problémy, pretože si nedokázal ani predstaviť, čo by mohla mláďa zmestiť.

Musel som nakŕmiť malého vtáka doslova každých 10 minút

Potom, ako hovorí vznešený muž, poďakoval Bohu za skutočnosť, že na jeho záhrade rastú ruže a na nich sa nachádzal drobný hmyz, vši, ktoré kŕmil kuriatkom. Po kŕmení sa očividne cítil lepšie, ale keď človek vynechal aspoň jedno jedlo, mláďa oslabilo. Musel som dieťa kŕmiť každých desať minút.

Fotografia: snímka obrazovky

Výsledkom bolo, že kuriatko vyrástlo krásneho a zdravého vtáka, ktorého zachránca prepustil. Ako poznamenáva muž, bolo pre neho veľmi ťažké rozlúčiť sa so svojím obľúbeným, a preto urobil veľa fotografií svojho „žiaka“. Autor videa dúfa, že mláďa bude vonku dobre.

Fotografia: snímka obrazovky

Mimochodom, odporúčame vám pozrieť sa očarujúce plameniakktorý sa naozaj chce rýchlo stať dospelým. Krásne obrázky okamžite našli odpoveď v srdciach používateľov webu.

Pin
Send
Share
Send
Send