Užitočné tipy

Domáci motor: účel, zariadenie a princíp činnosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Prevažná väčšina elektromotorov okolo nás je postavená v továrňach, skladajú sa z najkomplexnejších častí a spĺňajú najprísnejšie prevádzkové požiadavky, čo výrazne zvyšuje ich účinnosť. Ale ak pôjdete o úroveň nižšie, potom si pomocou lacných a bežne dostupných materiálov môže každý vytvoriť svoj vlastný elektrický motor. Toto je dosť zvedavý proces, ktorý vám pomôže pochopiť vedecké princípy, ktoré sú základom konštrukcie doslova akéhokoľvek elektrického motora, bez ohľadu na zložitosť jeho konštrukcie.

Typy motorov

Domáci motor môže mať niekoľko konfigurácií. Medzi ne patrí:

  • Možnosti s permanentným magnetom.
  • Kombinovaný synchrónny model.
  • Variabilný motor.

Pohon s permanentným magnetom je vybavený hlavným prvkom v časti rotora. Fungovanie takýchto zariadení je založené na princípe príťažlivosti alebo odporu medzi statorom a rotorom zariadenia. Taký krokový motor je vybavený rotorovou časťou zo železa. Princíp jeho fungovania je v zásade, podľa ktorého sa maximálne povolené odpudenie vykonáva s minimálnou medzerou. To prispieva k priťahovaniu bodov rotora k pólom statora. Kombinované zariadenia kombinujú oba parametre.

Ďalšou možnosťou sú dvojfázové krokové motory. Prístroj je jednoduchý dizajn, môže mať dva typy vinutí, možno ho ľahko nainštalovať na požadované miesto.

Monopolárne úpravy

Domáci motor tohto typu pozostáva z jediného vinutia a centrálneho magnetického kohútika, ktorý ovplyvňuje všetky fázy. Každá komora na vinutie je aktivovaná, aby poskytla špecifické magnetické pole. Pretože v takomto obvode je pól schopný fungovať bez ďalšieho prepínania, prepínanie dráhy a smeru prúdu má základné zariadenie. Pre štandardný motor s priemerným výkonom stačí jeden tranzistor na vybavenie každého vinutia. Typický dvojfázový motorový obvod zahŕňa šesť vodičov na výstupnom signále a tri podobné prvky vo fáze.

Mikrokontrolér jednotky môže byť použitý na aktiváciu tranzistora v automaticky určenej sekvencii. V tomto prípade sú vinutia spojené pripojením výstupných vodičov a permanentného magnetu. Keď cievkové terminály vzájomne pôsobia, hriadeľ sa zablokuje a otáča sa. Odpor medzi spoločným drôtom a koncom cievky je úmerný podobnému aspektu medzi koncami vedenia. V tomto ohľade je dĺžka spoločného drôtu dvakrát tak dlhá ako spojovacia polovica cievky.

Bipolárne možnosti

Domáci krokový motor tohto typu je vybavený jednofázovým vinutím. Prúd prúdu do neho sa vykonáva pomocou spôsobu vyklápania pomocou magnetického pólu, ktorý spôsobuje zložitosť obvodu. Zvyčajne sa spája so spojovacím mostíkom. Existuje niekoľko ďalších drôtov, ktoré sa nezdieľajú. Pri zmiešavaní signálu takého motora pri vyšších frekvenciách klesá účinnosť trenia systému.

Vytvoria sa tiež trojfázové analógy s úzkou špecializáciou. Používajú sa pri navrhovaní CNC strojov, ako aj v niektorých automobilových palubných počítačoch a tlačiarňach.

Zariadenie a princíp činnosti

Pri prenose napätia na svorky sú kefy motora poháňané nepretržitým otáčaním. Voľnobežné nastavenie je jedinečné, pretože prevádza prichádzajúce impulzy do vopred určenej polohy existujúceho hnacieho hriadeľa.

Každý impulzný signál pôsobí na hriadeľ v určitom uhle. Takáto prevodovka je najúčinnejšia, ak je okolo centrálnej železnej tyče alebo jej analógu umiestnená skupina magnetických zubov. Elektrické magnety sa aktivujú z externého riadiaceho obvodu, ktorý pozostáva z mikroregulátora. Jeden aktívny elektromagnet pritiahne zuby kolesa na jeho povrch, aby sa začal otáčať hriadeľom motora. Keď sú zarovnané s vodiacim prvkom, posunú sa mierne k ďalšej magnetickej časti.

V krokovom motore by sa mal prvý magnet zapnúť a ďalší prvok by sa mal deaktivovať. V dôsledku toho sa ozubené koleso začne otáčať a postupne sa vyrovnať s predchádzajúcim kolesom. Proces sa opakuje toľkokrát, koľkokrát je to potrebné. Takéto revolúcie sa nazývali „stálym krokom“. Rýchlosť motora sa dá určiť počítaním počtu krokov na úplnú otáčku jednotky.

prípojka

Pripojenie mini motorom, ktorý ste vytvorili, sa vykonáva podľa určitej schémy. Hlavná pozornosť sa venuje počtu vodičov pohonu, ako aj účelu zariadenia. Krokové motory môžu byť vybavené 4, 5, 6 alebo 8 vodičmi. Štvorvodičová verzia sa môže prevádzkovať iba s bipolárnym zariadením. Každé fázové vinutie má dva vodiče. Na určenie požadovanej dĺžky pripojenia v režime krok za krokom sa odporúča použiť normálny merač, ktorý vám umožní nastaviť požadovaný parameter dostatočne presne.

Výkonný šesťvodičový motor poskytuje dvojicu vodičov pre každé vinutie a centrovací ventil, ktorý je možné pripojiť k jedno alebo dvojpólovému zariadeniu. Na agregáciu s jediným zariadením sa použije všetkých šesť drôtov a pre párový analóg bude stačiť jeden koniec drôtu a stredový žeriav každého vinutia.

Ako si vyrobiť motor?

Na vytvorenie elementárneho motora budete potrebovať kúsok magnetu, vrták, fluórplast, medený drôt, mikročip, drôt. Na mobilný telefón môžete namiesto magnetu použiť zbytočné vibračné upozornenie.

Vŕtačka sa používa ako súčasť rotácie, pretože nástroj je optimálne vhodný pre technické parametre. Ak vnútorný polomer magnetu nezodpovedá podobnému aspektu hriadeľa, môžete použiť medený drôt navinutý takým spôsobom, aby ste odstránili vôľu hriadeľa. Táto operácia umožňuje zväčšiť priemer hriadeľa v bode spojenia s rotorom.

Pri ďalšom vytváraní domáceho motora bude potrebné vyrobiť fluoroplastické puzdrá. Na tento účel odoberte pripravený list a urobte otvor s priemerom 3 mm. Potom navrhnite rukávovú trubicu. Hriadeľ musí byť brúsený na priemer, ktorý umožňuje voľný pohyb. Tým sa zabráni nadmernému treniu.

Záverečná fáza

Ďalej je vinutie cievok. Rám požadovanej veľkosti je zovretý tisom. Na vinutie 60 zákrut potrebujete 0,9 metra drôtu. Po ukončení postupu sa cievka ošetrí lepidlom. Tento delikátny postup je najlepšie vykonať pomocou mikroskopu alebo lupy. Po každom dvojitom vinutí sa medzi objímku a drôt zavedie kvapka lepidla. Jedna hrana každého vinutia je spájkovaná spolu, čo umožní získať jednu jednotku s párom výstupov, ktoré sú spájkované na mikročip.

Možnosti technického plánu

Mini motor pre domácich majstrov môže mať v závislosti od konštrukčných prvkov odlišné vlastnosti. Nižšie sú uvedené parametre najpopulárnejších modifikácií krokov:

  1. ShD-1 - má krok 15 stupňov, má 4 fázy a krútiaci moment 40 Nt.
  2. DSh-0,04 A - krok je 22,5 stupňov, počet fáz je 4, otáčky sú 100 Nt.
  3. DSHI-200 - 1,8 stupňa, 4 fázy, krútiaci moment 0,25 Nt.
  4. DSh-6 - 18/4/2300 (hodnoty sú uvedené analogicky s predchádzajúcimi parametrami).

Aby sme vedeli, ako vyrobiť motor doma, je potrebné pamätať na to, že rýchlosť krútiaceho parametra krokového motora sa bude transformovať priamo úmerne k podobnému aktuálnemu parametru. Zníženie lineárneho momentu pri vysokých rýchlostiach závisí od hnacieho obvodu a indukčnosti vinutí. Motory so stupňom krytia IP 65 sú navrhnuté pre náročné prevádzkové podmienky. V porovnaní so servermi pracujú krokové modely oveľa dlhšie a produktívnejšie, nevyžadujú časté opravy. Avšak servomotory majú trochu odlišné zameranie, takže porovnanie týchto typov nedáva veľký zmysel.

Výroba domáceho motora

Do-it-sami motor môže byť tiež vyrobený s kvapalným palivom. Zároveň sa nevyžaduje sofistikované vybavenie a profesionálne náradie. Potrebný je piest, ktorý sa dá odobrať z traktora alebo z palivového čerpadla automobilu. Valec piestovej objímky je vytvorený orezaním zosilneného prvku slučky. Potom by ste mali urobiť otvory pre výfukové a obtokové okná, spájať pár matíc v hornej časti, určených pre zapaľovacie sviečky. Typ prvkov - M-6. Piest je vyrezaný z piestu.

Domáce dieselové motory budú vyžadovať inštaláciu kľukovej skrine. Je vyrobený z cínu s spájkovanými ložiskami. Dodatočná pevnosť vám umožní vytvoriť látku potiahnutú epoxidovou živicou, ktorá zakrýva prvok.

Kľukový hriadeľ je zostavený zo zosilnenej podložky s párom otvorov. Hriadeľ je potrebné vtlačiť do jednej z nich a druhá extrémna objímka slúži na pripevnenie čapu pomocou ojnice. Operácia sa tiež vykonáva stlačením.

Dokončovacie práce pri montáži domáceho dieselového motora

Nasleduje poradie montáže zapaľovacej cievky:

  • Ojazdený diel z automobilu alebo motocykla.
  • Je nainštalovaná vhodná sviečka.
  • Namontované izolátory upevnené pomocou "epoxidu".

Alternatívou k motoru so systémom s vnútorným spaľovacím motorom môže byť uzavretý bezkontaktný motor, ktorého zariadenie a princíp činnosti sú systémom na spätnú výmenu plynov. Je tvorená dvojdielnou komorou, piestom, kľukovým hriadeľom, prevodovkou, zapaľovacím systémom. Ak viete, ako vyrobiť motor vlastnými rukami, môžete ušetriť a získať potrebné a užitočné veci v domácnosti.

Pin
Send
Share
Send
Send