Užitočné tipy

Ako zväčšiť písmo v prehliadači

Pin
Send
Share
Send
Send


  • Ako zmenšiť písmo v prehliadači
  • Ako zmeniť veľkosť písma v počítači
  • Ako odstrániť veľké písmo

Zmeňte písmo pomocou možnosti nastavenia písma prehliadača.

Ak máte prehliadač Google Chrome, v hlavnej ponuke vyberte možnosť Možnosti - Rozšírené. Potom prejdite do časti „Webový obsah - Prispôsobenie písma“. Nastavte požadovanú veľkosť a typ písma.

Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, prejdite do časti hlavnej ponuky „Zobraziť“ - „Veľkosť písma“ - „Zmenšiť“.

Ak máte Opera, prejdite na kartu „Nástroje“, prejdite do ponuky „Nastavenia“ na kartu „Webová stránka“. Na tomto paneli zadajte budúcu veľkosť písma.

Ak máte program Internet Explorer, kliknite na tlačidlo „Stránka“, vyberte „Veľkosť písma“ a zadajte požadovanú veľkosť.

Ako zväčšiť písmo pomocou klávesnice

Ak chcete zmenšiť alebo zväčšiť písmo v prehliadači, je najlepšie použiť klávesnicu. V prehliadači Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera a Internet Explorer fungujú klávesové skratky.

CTRL a kláves „+“ - podržaním klávesov CTRL a „+“ sa zväčší písmo v prehliadači. V tomto prípade môže užívateľ použiť kláves „+“ na primárnej aj sekundárnej (Num) klávesnici.

Klávesy CTRL a “-” - kombináciou klávesov CTRL a “-” sa zmenší písmo v prehliadači. Užívateľ môže použiť kláves „-“ na primárnej aj sekundárnej klávesnici.

CTRL a koliesko myši - môžete držať stlačené tlačidlo CTRL a pohybovať kolieskom myši. Takto môžete rýchlo zmenšiť alebo zväčšiť písmo prehľadávača na požadovanú veľkosť.

CTRL a kláves „0“ - táto kombinácia klávesov sa používa na vynulovanie zväčšenia stránky v prehľadávači. Použitím tejto kombinácie sa vrátite do pôvodnej veľkosti písma v prehliadači. Užívateľ môže použiť kláves „0“ (nula) na primárnej aj sekundárnej klávesnici. Táto kombinácia klávesov funguje vo všetkých populárnych prehliadačoch (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera) s výnimkou prehliadača Internet Explorer.

Iné spôsoby, ako zväčšiť písmo v prehliadači

Písmo môžete zväčšiť aj pomocou ponuky prehľadávača.

V prehliadači Google Chrome to môžete urobiť v hlavnej ponuke programu. Ak to chcete urobiť, stačí otvoriť hlavnú ponuku (tlačidlo v pravom hornom rohu programu) a kliknúť na tlačidlo „+“, ak chcete zväčšiť písmo, alebo na tlačidlo „-“, ak chcete písmo zmenšiť.

V opere je písmo zväčšené a zmenšené podobným spôsobom. Otvorte programové menu (tlačidlo Opera v ľavom hornom rohu) a použite tlačidlá + a -.

V prehliadači Mozilla Firefox, aby ste zmenšili alebo zväčšili písmo, musíte stlačiť tlačidlo ALT na klávesnici a po zobrazení ponuky otvorte „Zobraziť - zväčšiť“. Tu môžete zväčšiť, zmenšiť alebo resetovať veľkosť písma.

V programe Internet Explorer, aby ste zmenšili alebo zväčšili písmo, musíte otvoriť hlavnú ponuku programu (tlačidlo v pravom hornom rohu programu) a vybrať položku „Mierka“.

V programe Internet Explorer môžete tiež stlačiť kláves ALT a v zobrazenej ponuke otvoriť položku „Zobraziť - zväčšiť“.

Ako priblížiť prehliadač Google Chrome

Ak ste používateľom tohto prehľadávača, musíte zväčšiť písmo na webe takto:

Otvorte hlavnú ponuku prehliadača Chrome (1) a v položke „Mierka“ kliknite na „plus“ (2)

Pri každom ďalšom stlačení sa stupnica zväčší o 10, 25, 50%. Týmto spôsobom môžete písmo urobiť čitateľným. A mohli pokojne študovať materiál na mieste.

Ak chcete znížiť hodnotu, kliknite na „mínus“ (3). Opakované kliknutia zodpovedajúco znížia mierku stránky.

Na prepnutie do režimu celej obrazovky stlačte (4) alebo použite klávesovú skratku F11. V tomto režime sa stránka otvorí na celej obrazovke - panel vyhľadávania (panel s adresou) s tlačidlami nainštalovaných rozšírení zmizne, panel záložiek zmizne. To vám umožní pohodlnejšie študovať článok. Do normálneho režimu sa vrátite opätovným stlačením tlačidla „F11“.

Pred zatvorením si prehliadač tiež pamätá, aká bola mierka na stránke. Predpokladajme, že pôjdete na web, zväčšite písmo, prečítajte si článok a zatvorte ho. Keď nabudúce otvoríte tú istú stránku, otvorí sa s nastaveniami písma, ktoré boli pred jej zatvorením.

Túto vlastnosť - pamätajúc na veľkosť mierky - podporujú takmer všetky populárne prehliadače.

Teraz viete, ako zväčšiť písmo v prehliadači Google Chrome a spríjemniť čítanie.

Pretože proces zväčšovania veľkosti písma je takmer rovnaký vo všetkých prehľadávačoch, prejdeme len na ne a ukážeme, kde sa nachádzajú nastavenia zväčšenia. Poďme.

Pin
Send
Share
Send
Send