Užitočné tipy

Aktivity s deťmi doma

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Gymnastika môže byť veľmi vzrušujúca a je to tiež dobré cvičenie. Dozviete sa veľa rôznych trikov a budete môcť súťažiť s ostatnými, len čo získate skúsenosti! Tento šport je, samozrejme, iba pozitívny, ale nezabudnite na nedostatky. Ak ste pripravení ponoriť sa do tohto vzrušujúceho a nebezpečného športu, prečítajte si tento článok.

Zahrievanie pre deti doma.

Deti, ktoré navštevujú triedy v škole Balance School, by mali vedieť, aké cvičenie a ako to robiť, pretože tréner nielen ukazuje, ale aj teoreticky hovorí o správnej implementácii cvičenia. Začnite tréning jednoduchými cvičeniami, ktoré pomôžu pripraviť telo na stres. Takéto cvičenia sú východy k polovičným prstom, drepy, rôzne sklony (pravé, ľavé, zadné). Pred začatím gymnastických cvikov by ste si mali sedieť aj na nohách, aby si dievča pamätalo, že na nohách majú prsty na nohách, ktoré sa počas relácie nedajú na sekundu uvoľniť. Po mini zahriatí môžete začať trénovať.

Podstata problému

Dnes existuje taká tendencia, že stále viac ľudí sa snaží dodržiavať zásady správneho životného štýlu. Ako viete, iba správna výživa a šport vrátane rôznych druhov gymnastiky pomôžu udržať náladu a postavu na správnej úrovni. Z tohto dôvodu sa ľudia viac zaujímajú o gymnastiku pre začiatočníkov.

V praxi existuje gymnastika na posilnenie svalov a posilnenie hrudníka. Každý si môže zvoliť najoptimálnejšiu možnosť. Existuje len takzvané cvičenie pre lenivých, vrátane zoznamu jednoduchých pohybov, ktoré pomôžu udržať dobré zdravie.

Zdravotné prínosy cvičenia

Dnes je ťažké nájsť osobu, ktorá by považovala wellness cvičenia za zbytočný spôsob, ako tráviť čas. Koniec koncov, je to ona, ktorá umožňuje zlepšiť svoje vlastné telo, pracovať na koordinácii, zlepšiť vytrvalosť a fungovanie nervového systému, a tiež odstrániť toxíny a toxíny z tela.

Je dôležité pochopiť, že wellness cvičenia prinesú hmatateľné výsledky za predpokladu, že kurzy sú pravidelné. Ak pravidelne cvičíte z gymnastiky, človek narovná polohu tela. Táto poznámka je obzvlášť dôležitá pre tých, ktorí pracujú v kancelárii. Koniec koncov, práve títo ľudia trávia väčšinu času v sede.

Ak sa človek rozhodne pevne rozhodnúť pre šport, mala by sa začať wellness gymnastika, aby sa zostavil individuálny plán hodiny, ktorý zohľadní vlastnosti tela. Súčasne by gymnastika pre začiatočníkov doma mala zahŕňať minimálnu fyzickú aktivitu. A až potom, ako si človek uvedomí, že existujúci výcvik sa pre neho stal veľmi ľahkým, môže sa začať vykonávať závažnejšie fyzické cvičenie.

Ak sa liečebné cvičenia vykonávajú so všetkou horlivosťou, ale bez pravidelnosti, nedajú sa dosiahnuť žiadne pozitívne účinky. Aj keď pol hodiny, ale pravidelné cvičenia a wellness cvičenia prinesú ovocie vo forme zlepšeného fyzického a psycho-emocionálneho stavu. A po určitom čase sa cvičenia doma stanú neoddeliteľnou súčasťou ľudského života.

Pravidelné cvičenie doma poskytne netrénovanej osobe príležitosť cítiť silnejšie svaly. A tento výsledok môže človeka povzbudiť, aby pokračoval v odbornej príprave. Systematické cvičenia pre zdravie umožňujú eliminovať nedostatky vo fyzickej postave, čo znamená napríklad vyrovnanie držania tela alebo schudnutie.

Je potrebné si uvedomiť, že komplex gymnastických pohybov pre začiatočníkov je navrhnutý tak, aby z väčšej časti pomáhal prekonávať niektoré fyzické úlohy, vlastniť vaše telo, je lepšie ho cítiť a ovládať. Na dosiahnutie týchto výsledkov sa mnohí začínajú venovať joggingu alebo cyklistike. Predtým, ako začnete trénovať týmto spôsobom, by ste však mali vykonať sériu gymnastických cvičení.

Ak hovoríme o tom, pre čo je gymnastika určená, potom treba poznamenať, že prostredníctvom nej veľké množstvo ľudí dokázalo odstrániť problém s nadváhou. Veľkou výhodou gymnastického tréningu je to, že ho môžete vykonať kedykoľvek a kdekoľvek. Ľudia trénujú doma, v parku blízko domova, atď. A nabíjanie tela bez ohľadu na miesto a čas vám umožňuje vyriešiť veľké množstvo zdravotných problémov. Všeobecne platí, že každý potrebuje cvičenie, aby sa cítil a bol zdravý.

Ako začať gymnastiku?

V dnešnom dynamicky sa rozvíjajúcom svete dnes veľa ľudí jednoducho nemá dostatok času na návštevu telocviční, aby vykonali súbor cvičení. Z tohto dôvodu zostáva nabíjanie domu pre mnoho jediného možného riešenia problému. Na to, aby sa domáca gymnastika pre tých, ktorí práve začali praktizovať, aby sa stali účinnými a oboznámení, je potrebné dodržiavať tieto odporúčania:

  1. Mali by ste sa zobudiť o štvrtinu hodiny skôr ako obvykle. Dôvodom je skutočnosť, že domáce nabíjanie sa uskutočnilo zrýchleným tempom.
  2. Nevstávajte z postele okamžite po prebudení. Pár dychových cvičení a samomasáže, po ktorých bude ľahšia gymnastika oveľa energickejšia.
  3. Gymnastika aj zahrievanie by sa mali vykonávať pravidelne. V takom prípade by cvičenie malo trvať najmenej pol hodiny.
  4. Nabíjanie a zahrievanie musí byť sprevádzané dodržiavaním vodného režimu.
  5. Pri otázke, ako správne vykonávať cvičenia, je dôležité pamätať na to, že pri tréningu by ste mali zvoliť súbor cvičení, ktoré by zodpovedali všeobecnému stavu tela a stupňu telesného tréningu. Ak napríklad osoba trpí nejakým ochorením, nabíjanie sa môže vykonať iba po konzultácii s lekárom. Mali by sa preto zvoliť typy gymnastiky, ktoré sú za daných okolností prijateľné.
  6. Skupina cvičení, počet opakovaní a rytmus sa vyberá individuálne pre každú osobu.
  7. Súbor pohybov pre začiatočníkov by mal kombinovať tie pohyby, pri ktorých je záťaž rovnomerne rozložená po celom tele, nabíjanie dospelých a detí bude oveľa lepšie, napríklad v parku pri dome alebo na dvore, kde je čerstvý vzduch.
  8. Pred gymnastikou by ste si mali uvedomiť, že je potrebné postupne zvyšovať záťaž.
  9. Gymnastika pre dospelých a mladých športovcov by sa mala tiež držať v pohodlnom obleku, ktorý neobmedzuje pohyb.

Protahovacie cvičenia

Ak hovoríme o tom, čo je to gymnastika, stojí za to spomenúť naťahovacie cviky, ktoré umožňujú rozvíjať pružnosť svalov.

Cvičenia na svaly alebo skôr na ich napínanie alebo napínanie bránia riziku zranenia. Takéto cvičenie a výcvik navyše umožňujú obnoviť pohyblivosť tela aj po najzávažnejších zraneniach.

V praxi teda existuje statická a dynamická gymnastika na napínanie. V odpovedi na otázku, ako urobiť z gymnastiky statickú, by sa malo povedať, že takéto cvičenia sa vykonávajú v jednej póze. Komplex týchto tréningových cvičení je najvhodnejší pre začiatočníkov.

Naproti tomu dynamická gymnastika zahŕňa vykonávanie rýchlych pohybov. Dynamické nabíjanie je kontraindikované pre tých, ktorých svaly nie sú trénované. Pri takejto telesnej výchove existuje vysoká pravdepodobnosť zranenia. Je dôležité pochopiť, že dynamická gymnastika je veľmi dlhý a bezbolestný proces, ktorý si vyžaduje expozíciu. Dynamické nabíjanie má však okrem napínania svalov tiež kozmetický účinok, ktorý sa prejavuje v zdravšom odtieni pokožky. Takto bude človek schopný posilniť svalový korzet a vyzerať oveľa lepšie.

Príprava detských cvičení

Prvé cvičenie by malo pokračovať v zahrievaní svalov, najlepšie v prípade, že ide o záhyb. Záhyb sa vykonáva pomocou rovných kolien a priameho chrbta. V ideálnom prípade by žalúdok mal ležať na bokoch. Pri tomto cviku sa napínajú väzné končatiny, ktoré následne ovplyvňujú napínanie pozdĺžneho povrazu (predná noha). Po záhybe nasleduje cvičenie motýľov. Počas „motýľa“ sa napínajú trieslové väzy a časť zadného stehna. Päty sú pritlačené na pápeža čo najviac, žalúdok leží na nohách a kolená na podlahe. Cvičenie tiež pripravuje gymnastku na napínanie k povrazu. Rozťahuje prednú plochu stehenného cvičenia „kurča“. Pri vykonávaní tohto cvičenia držte kolená k sebe a pevne pritlačte chrbát k podlahe.

Ďalším cvičením na zahriatie a naťahovanie väzov môže byť „žaba“, počas ktorej sa rozťahujú chrbty a pripravujú nohy na natiahnutie do priečneho povrazu. Je dôležité, aby kolená a kňaz boli na rovnakej línii. Ak je „žaba“ viac-menej zvládnutá, môžete pridať náhradné vyrovnávanie nôh (polopriečne motúzky). Medzi nohami je aj jedna čiara.

Keď sú vaše nohy teplé, musíte sa natiahnuť chrbtom. Hnetenie by malo prebiehať jednoduchými cvičeniami. Napríklad „mačiatko“. Potom, čo by mačka mala ležať na bruchu, aby sa ohla dozadu a do krúžku. Pri kvalitnom cvičení by sa ponožky mali dostať až k očiam a dokonca k brade. Ale človek by nemal zabúdať na fyziológiu. Bohužiaľ, nie každý môže urobiť taký hlboký „prsteň“, takže je dôležité robiť všetko starostlivo, podľa vašich najlepších schopností, bez poškodenia chrbta, pretože chrbtica je naším všetkým. Po „krúžku“ môžete vytvoriť „kôš“. Cvičenie nielen rozvíja pružnosť chrbta, ale tiež rozvíja ramenné kĺby.

Gymnastika na chudnutie

Pri diskusiách o druhoch gymnastiky by sa malo spomenúť cvičenie na chudnutie. Tieto cvičenia sú populárne. Koniec koncov, okrem rozvoja a posilnenia svalov, ľudia chcú vyzerať štíhlejšie.

Pri odpovedi na otázku, ako to urobiť, ako schudnúť, robiť gymnastiku, by sa malo pamätať na to, že takéto cvičenia by mali byť nákladné z hľadiska energie.

Zahrievacia súprava cvikov na chudnutie zahŕňa také pohyby, ako sú nožnice, „kniha“, výpady na mieste, push-upy pomocou spätného priľnavosti, zamerané na posilnenie svalov tlače, ďalšie libry v problémových oblastiach a osoba bude štíhlejšia.

Okrem vyššie uvedených druhov gymnastiky patria cvičenia pre deti, cvičenia pre tehotné ženy atď. Každý si môže vybrať podľa svojich potrieb. Musíte sa len správne rozhodnúť a zahrnúť do svojho života fyzickú aktivitu, ktorá vám pomôže zlepšiť jej kvalitu.

CHALLENGE gymnastics - Fantastická gymnastika

7 JEDNODUCHÉ CVIČENIA RÝCHLEJ TRANSFORMÁCIE VAŠEHO TELA

Dokonca aj lenivý sa zbaví žalúdka! - Všetko bude v poriadku - Číslo 548 - 02/12/15 - Všetko bude v poriadku

Top 5 cvičení, ktoré pomáhajú rýchlo vyčistiť žalúdok

Ráno cvičte 10 minút! Domáce fitness

Jednoduchá wellness telocvičňa pre dlhovekosť

Gymnastika pre začiatočníkov. výcvik

Bubnovsky! Domáca gymnastika pre ženy

Fitness tréning pre začiatočníkov doma

Súbor cvičení pre celé telo!

Gymnastika pre začiatočníkov

Jednoduchá a ľahká gymnastika pre začiatočníkov

Základné cvičenia pre domácu úlohu

Po roztiahnutí musíte začať cvičiť, ktoré si vyžadujú svalové napätie. Toto je výmena na tlači a späť. Pre najmladších začiatočníkov gymnastky bude rohové cvičenie tlačovým cvičením. Sediac na kňazovi, zdvihnite nohy ponožkami na strop a túto pozíciu zafixujte najmenej na 10 účtoch. Pre svaly chrbta by sa mala vyrobiť loď: súčasné zdvíhanie rúk a nôh z podlahy. Čím vyššie, tým lepšie. Oprava najmenej 10 účtov.

Po týchto jednoduchých cvičeniach pre brucho a chrbát musíte urobiť most. Tu by ste sa mali uistiť, že prsty smerujú k pätám a lakte nevyzerajú rôznymi smermi. Hlavná úloha v moste: strhnúť hlavu z podlahy tak vysoko, ako je to možné. Hlavná úloha gymnastického mosta: maximálne (pred dotykom) priviesť prsty k pätám.

Ďalším cvičením bude breza. Takéto zdanlivo jednoduché cvičenie často spôsobuje ťažkosti. Deti často nemôžu nájsť rovnováhu. Toto cvičenie vám umožňuje cítiť svoje telo vo vesmíre a posilňovať svalový korzet.

Cvičenie ukončíme povrazom. Šnúru ťaháme v jednej línii a sedíme na podlahe s dvoma nohami, a nie na korisť (zdvíhame prednú nohu a zadnú pätu na strop). Je veľmi dôležité ťahať povrazy na samom konci nákladu. Po povrazu môžete stáť volavka (na jednej nohe) alebo skákať, nezabudnite naťahovať nohy.

Komentáre k domácim úlohám

Tento komplex je navrhnutý na asi 30 minút. Nebude to vyžadovať veľa úsilia a času, ale pri pravidelnom vykonávaní uvidíte výsledok. Dievča bude v triede zaujímavejšia, nebude chcieť zostať na vedľajšej koľaji, byť videná trénerom a dostávať pochvalu, ktorá ju len povzbudí k novým úspechom a vykorisťovaniu.

Nezabudnite však, že chodíte do tried a neustále sa učíte niečo nové, takže cvičenia z mesiaca na mesiac sa zmenia alebo skomplikujú, zmodernizujú. Sledujte, čo prinesie dieťa z hodiny, a upravte komplex, spoliehajte sa na zručnosti, ktoré už získala mladá gymnastka.

Pre tých, ktorí sa k nám ešte neprihlásili, ale skutočne chcú, je tento komplex dokonalý. Ak má vaše dievča sotva 3 roky, môžete sa s ňou bezpečne zapojiť do týchto cvičení, čím sa pripravíte na naše hodiny. Keď bude prvýkrát v telocvični, nebude sa zmiasť a nebude sa báť podivných úloh trénera, ale bude aktívne demonštrovať úspech a dostáva pozitívne emócie a veľa radosti z hodiny.

Pozrite si video: Jak rychle zabavit malé děti? 3 nápady na domácí montessori hračky (Jún 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send