Užitočné tipy

Ako získať citrónovú šťavu

Pin
Send
Share
Send
Send


 • Ako vyrobiť citrónovú šťavu
 • Citrón je naším priateľom po celú dobu
 • Zázvor s citrónom: 3 recepty na zdravie a chudnutie
  • Citrónová šťava s medom:
  • 2 polievkové lyžice medu
  • 1 citrón
  • 2 šálky minerálnej vody (nehybná)
  • Citrónová a mrkvová šťava:
  • 1 kg mrkvy
  • 2 šálky vody
  • 5 polievkových lyžíc medu
  • 2 citróny
  • cukor podľa chuti
  • Citrónová šťava:
  • 1 citrón
  • 0,5 litra vody
  • 3 polievkové lyžice cukru.

Citrónová šťava dokonale zafarbí a osvieži telo. 1 šálka tejto šťavy na raňajky a máte plnú silu a sebavedomie po celý deň.

Deti budú mať túto šťavu obzvlášť radi, ak ju ozdobia pohárom slamy a slnečníkom.

Ako vytlačiť šťavu z citróna

Citrón je najviac kyslé citrusové ovocie a je veľmi zdravý. Žlté ovocie je bohaté na množstvo vitamínov: A, B2, C a P. Mnohé jedlá a nápoje sú ozdobené jeho plátkami a pridávajú sa tiež do procesu varenia, aby pridali arómu. A citrónový nektár je iba sklad vitamínov. Používa sa pri varení, kozmetike a v každodennom živote. Ako získať maximum tejto zlatej kvapaliny? Existuje niekoľko spôsobov.

Použitie odšťavovača

Najjednoduchšou metódou spriadania je použitie špeciálneho zariadenia, konkrétne odšťavovača. Sú elektrické aj manuálne.

K moderným metódam patria mechanické zariadenia. Existujú rôzne modely. Od najjednoduchších odšťavovačov po sofistikované kombajny vybavené množstvom ďalších funkcií. V závislosti od sily zariadenia môžete klásť ovocie šupkou alebo bez nej.

Získaná šťava sa možno bude musieť prefiltrovať cez sito, pretože je pravdepodobné, že semená, mäso a šupka padnú. Z jedného citrónu strednej veľkosti sa spravidla získa asi 50 - 60 ml tekutiny.

S pomocou ručných zariadení vyjde aj veľa šťavy. Je pravda, že bude potrebné vyvinúť úsilie. Tento proces však nezaberie veľa času a špinavé riady budú oveľa menej. Ďalej zistime, ako vytlačiť citrónovú šťavu bez použitia odšťavovača?

Bez použitia odšťavovača

Ak nie sú k dispozícii žiadne špeciálne zariadenia, nezáleží na tom. Raz neexistovala vôbec žiadna technológia, takže sa bez nej dokážete vyrovnať. Ako vytlačiť šťavu z citrónov bez použitia odšťavovača? Ponúkame niekoľko metód:

 1. Používajte vidlice a lyžice. Opláchnite citrusy a nakrájajte na polovicu. Vložte lyžicu do stredu jednej časti tak, aby prepichla mäso. Obráťte ½ kúska ovocia cez misku lyžice nadol. Šťavu začnite stláčať, až kým úplne neodtečie do nádoby. Ak chcete získať zvyšný nektár, posúvajte zariadenie v smere hodinových ručičiek a naopak.

Ovocie môžete rozdrobiť aj bez šupky vidličkou. Na tento účel nakrájajte ovocie na 4 časti a všetko vložte do hlbokej misky.

 1. Tepelné spracovanie. Ako rýchlo a ľahko vytlačiť tekutinu z citrusov? Citrón ponorte do vriacej vody a nechajte ho tam minútu. Potom citrus ochlaďte. To uľahčí manuálne získanie čo najväčšieho množstva kyslej tekutiny.
 2. Použitie gázy. Jemne nakrájajte dužinu ovocia a zabaľte ju do gázy a vytlačte šťavu. Môžete použiť bežný obväz.

Teraz vieme, ako vytlačiť citrónovú šťavu bez použitia zariadenia, ako je odšťavovač. Existuje však niekoľko druhov citrusových nápojov. Napríklad s použitím kyseliny citrónovej alebo koncentrátu.

Používame kyselinu citrónovú

Takáto šťava sa vyrába veľmi jednoducho. Podľa štandardného receptu sú potrebné iba dve zložky. Ide o:

Ideálny pomer citrónovej šťavy z kyseliny citrónovej: jeden diel prášku na dva diely tekutiny. Jeho pomer k citrónovej šťave je 1 až 6. Technológia varenia je jednoduchá. Koncentrát sa zriedi vodou. Aby ste si mohli pripraviť správny nápoj, je lepšie pripraviť ho najmenej 30 minút. Je to potrebné na lepšie rozpustenie kryštálov vo vode.

Táto metóda má svoje výhody:

 • Kyslý prášok má dlhšiu trvanlivosť,
 • Nie je to náhodné na podmienky skladovania,
 • Na niekoľko ml nebudete musieť používať celú citrón,
 • Šťava sa vyrába rýchlo a ľahko.
 • Na lisovanie citrusov nie je potrebné žiadne úsilie.

 • Nedostatok prírodných prísad,
 • Nápoj vypite opatrne v malom množstve.

Ak stále máte citrónovú kôru, pridajte ju do citrónovej šťavy a nechajte ju uvariť pol hodiny. Umelo vypijú príjemnú vôňu.

Používame koncentrát

Takmer všetky šťavy, ktoré vidíme na pultoch maloobchodných predajní, sa získavajú z koncentrovaného produktu. Inými slovami, koncentrovaná citrónová šťava je prípravkom na budúci nápoj. Platí to aj pre iné druhy ovocia.

Takéto suroviny sa získavajú po zbere. Ovocie a zelenina sa vylisujú a potom sa táto kvapalina odparí. Takto sa získa koncentrácia. Konzistencia je hustá a viskózna. Vyrába sa za osobitných podmienok, pri ktorých sa nestratia všetky prospešné látky plodu.

Prečo pripravovať šťavu z slepého pokusu, ak sa nakupované nápoje vyrábajú rovnakým spôsobom? Faktom je, že v priemyselnej výrobe sa do nektárov pridávajú rôzne konzervačné látky, vône a látky na zlepšenie chuti. Doma sa berú iba dve zložky. Hlavná vec je poznať pomer. Receptúra ​​ukazuje, koľko tekutiny a koncentrátu je potrebné.

 • Voda - 3l.,
 • Koncentrovaná citrónová šťava - 600 g.

Šťava sa musí riediť vodou. Zložky v správnom pomere sa dôkladne premiešajú. Prírodný lahodný nektár je pripravený.

Koncentrát sa meria v kilogramoch kvôli jeho hustej konzistencii. Produkt je možné zakúpiť v maloobchode. Zvyčajne na škatuliach s ním píšu: „obnovená šťava“.

Sladká citrónová šťava: recepty

Žltý citrusový nápoj je kyslý, takže nie každý ho môže piť v čistej forme. V podstate sa taký produkt používa ako prísada do rôznych pokrmov alebo sa používa v kozmetike.

Navyše takmer každý miluje limonádu. Je to preto, že kyselina a horkosť v takom nápoji sú zmäkčené pridaním ďalších prísad. Nakoniec sa ukáže, že je sladká, nie kyslá. Ako variť takéto ovocné nápoje doma? Existuje niekoľko receptov.

Prírodná limonáda

Žiadne konzervačné látky alebo iné škodlivé látky, ktoré majú negatívny vplyv na organizmus. A čo je najdôležitejšie, nápoj sa pripravuje rýchlo, ľahko a z dostupných produktov.

 • Cukor - 3 lyžičky,
 • Šťava z jedného citróna - 50 ml.,
 • Voda - 150 ml.,
 • Kôra z ovocia.

 1. Dáme do ohňa vodu, hodíme tam topánku a privedieme k varu.
 2. Varte 2-3 minúty.
 3. Nalejte cukor a miešajte, kým sa úplne nerozpustí.
 4. Nalejte citrónovú šťavu a všetko dôkladne premiešajte.
 5. Ochlaďte nápoj.
 6. Domáca zdravá limonáda je pripravená.

Do nádoby so šťavou môžete pridať niekoľko plátkov citrusov, ktoré nasýtia chuť, a do nápoja pridajú estetiku.

Limonáda studenej sódy

Vynikajúca liečba prechladnutia. Zoberme si lekársky predpis a už nebudete musieť bežať do lekárne z prvého dôvodu.

 • Suchý harmanček (kvety) - 1 lyžička,
 • Citrónová šťava - pohár,
 • Med - 1 polievková lyžica,
 • Voda - 350 ml.

 1. Harmanček naparíme jednou pohárom vriacej vody a necháme trvať. Výhodne 2 až 3 hodiny. Ak je čas krátky, postačí 15-30 minút.
 2. Pripravujeme citrónovú šťavu.
 3. Nalejte doň napínaný bylinkový nápoj.
 4. Pridajte med.
 5. Nápoj je pripravený. Použite ho v teple.

Med je možné nahradiť cukrom alebo džemom. Citrónový čaj obsahuje veľa vitamínov a živín. Nie je potrebné piť iba pri prechladnutí. Nápoj je vhodný na preventívne účely, ako aj na každodenné každodenné použitie.

Napriek rozsiahlemu používaniu citrónového nektáru je pri predaji ťažké ho nájsť. Preto je ľahšie vyrobiť produkt sami. Existuje veľa spôsobov, ako je možné vidieť v našom článku. Nápoj si môžete pripraviť aj v prípade, že nemáte odšťavovač alebo ovocie po ruke.

Prísady na výrobu citrónovej šťavy

 1. Citrón 1 kg
 2. Trstinový cukor 1 šálka (objem šálky 250 ml)
 3. Destilovaná čistá voda, 2 šálky
 4. Kocky ľadu 2-3 na 1 pohár alebo podľa chuti (kapacita skla pre 300 mililitrov dodávky)

Nevhodné výrobky? Vyberte si podobný recept od ostatných!

Tipy na recepty:

- - Citrónová šťava sa niekedy pripravuje na mede, táto šťava je omnoho zdravšia. Zvýšte množstvo vody o 100 - 150 mililitrov a namiesto cukru do nej vložte 300 gramov medu všetkého druhu. Po roztavení medu sirup vychladnite a pretlačte ho cez tenkú fazuľku, aby sa vylúčila zrazenina vo forme včelieho vosku.

- - Do citrónovej šťavy môžete pridať rôzne druhy sirupu a dať nápoju rôzne chuťové odtiene, ako napríklad čerešňa, jablko, mandarinka alebo akékoľvek iné.

- - Sirup môžete variť v akejkoľvek hliníkovej nádobe.

- - Ľad sa pre tento druh nápoja najlepšie pripravuje z prevarenej čistej destilovanej vody.

- - Počas prípravy ľadu môžete do vody pridať niekoľko kvapiek sirupu alebo ho zriediť malým množstvom citrónovej šťavy.

Pin
Send
Share
Send
Send