Užitočné tipy

Pleťové mlieko

Pin
Send
Share
Send
Send


V súčasnosti existuje na trhu s kozmetikou a voňavkárstvom obrovský výber výrobkov, ktorých správne použitie odstráni kožné problémy na tvári a tiež pomôže jemne očistiť pokožku od každodenného líčenia.

Tonic + pleťové mlieko je veľmi populárne. Mlieko účinne pomáha, bez toho, aby poškodilo jemnú pokožku tváre, odstránilo make-up a tonizovalo pokožku. Mnoho kozmetických spoločností uvoľňuje tieto dva produkty do súpravy, pretože sa navzájom dopĺňajú.

Druhy mlieka a tonika

Tonic + mlieko - ideálne riešenie pre starostlivosť o pleť tváre. Je dôležité vybrať si správne fondy, ktoré sú pre vás najvhodnejšie.

Dnes sa vyvinuli dva druhy mlieka, ktoré sa efektívne používajú už mnoho rokov:

 1. Denné čistiace mlieko, Tento nástroj umožňuje odstrániť nečistoty, ktoré sa nahromadili na pokožke tváre počas dňa. Ošetrenie vody nie je dostatočné na čistenie pokožky.
 2. Mlieko na odstraňovanie líčidiel, Tento nástroj je špeciálne navrhnutý na odstránenie dekoratívnej kozmetiky z pokožky tváre. V porovnaní s mliekom na každodenné čistenie pleti obsahuje tento typ mlieka trochu viac povrchovo aktívnych zložiek, ale nepoškodzuje pokožku.

Na základe toho sa voľba typu mlieka, ktoré sa používa na odstránenie makeupu alebo na čistenie pokožky každý deň, zastaví. Tonic zase môže pôsobiť ako konečná starostlivosť o tvár po odstránení make-upu s mliekom. Pleťové toniká sú týchto typov:

 1. hydratačný, Okrem prírodného zloženia čistiacich zložiek sú zahrnuté aj hydratačné prvky, ktoré jemne upokojujú a vyživujú pokožku.
 2. rohože, Navrhnuté na odstránenie mastného lesku, ktorý sa objavuje počas dňa. Obsahuje prírodné prísady ako ženšen alebo čajovník, citrón alebo extrakt zeleného čaju. Tieto zložky nielen odstraňujú mastný lesk, ale majú tiež protizápalový účinok. V kompozícii je ale často aj malé percento alkoholu alebo kyseliny salicylovej.
 3. exfoliačný, Tento toner je navrhnutý tak, aby jemne odstraňoval odumreté kožné bunky na tvári, aby pokožku vyrovnával a zdravý. Rôzne kyseliny vstupujú do zloženia tiež vo veľkých množstvách.
 4. Anti age, Navrhnuté špeciálne pre zrelú pleť. Kompozícia obsahuje kolagén, aminokyseliny a peptidy, ktoré vyživujú pokožku a vyhladzujú jej povrch. Pri výbere pleťovej vody je potrebné zvážiť jej účel.

Ako používať čistiace mlieko:

Je potrebné pripomenúť, že všetky výrobky by mali byť vhodné pre váš typ pleti. Je potrebné používať kozmetické výrobky v jednom riadku, pretože každý z nich má svoje vlastné zloženie a je možné, že pri aplikácii na pokožku sa môžu navzájom „vzájomne ovplyvňovať“. V každom prípade bude ťažké dosiahnuť dokonalú rovnováhu medzi čistením a výživou s rôznymi značkami výrobkov.

p, blokuj citáciu 2,0,0,0,0 ->

Ak je pokožka suchá alebo citlivá, ideálne je čistiace mlieko. Ak je však veľmi mastný, je lepšie používať špeciálne navrhnutú vysoko kvalitnú kozmetiku. Mal by sa používať s mierou, aby sa pokožka netlačila, aby sa uvoľnil ďalší kožný maz. Ako určiť typ pleti. Na výber správnych produktov starostlivosti je potrebné poznať typ pleti.

p, blokuj citáciu 3,0,1,0,0 ->

Aby sme to dosiahli, otestujeme pokožku:

p, blokuj citáciu 4,0,0,0,0,0 ->

 1. Na umývanie bežným detským mydlom
 2. Nepoužívajte žiadne ďalšie prostriedky - iba si utrite tvár kúpeľňovou osuškou,
 3. Čakáme 2-3 hodiny a na tvár naneste tenký papyrus alebo papierový uterák. Existujú nejaké miesta? To je príznak mastnej pokožky. Ak takéto miesta nie sú, máte normálnu alebo suchú pokožku - v tomto prípade sa odporúča používať na tvár kozmetické mlieko.

Čistiace mlieko na tvár

Vrátiť sa domov po náročnom pracovnom dni a odstrániť make-up (odstraňovač líčidiel) je neuveriteľne príjemné a najdôležitejšie užitočné. Pretože voda v súčasnosti stratila svoje prirodzené a prospešné vlastnosti, odporúča sa používať špeciálne čistiace mlieko. „Mliečne rieky“ vďačí za svoj vzhľad obyčajnému mlieku, ktoré obsahuje prírodnú emulziu a tuky.

p, blokuj citáciu 5,0,0,0,0 ->

Moderné čistiace mlieko na tvár opakuje tento vzorec a predstavuje kompetentnú kombináciu olejov a vody. Aby sa tieto zložky úspešne kombinovali do stabilnej konzistencie, používajú sa špeciálne emulzné vosky. Tento nástroj je hlavnou fázou dennej starostlivosti o citlivú pokožku.

p, blokuj citáciu 6,0,0,0,0,0 ->

Čistiace mlieko pri aplikácii na pokožku účinne rozpúšťa kožné lipidy, pot a keratinizované šupiny. Z nej otvára upchaté póry, odtiaľ odoberá nečistoty, mazu, keratín a čistí pokožku ako silný vysávač. Ďalej telo počas spánku zahrnuje proces aktívnej regenerácie buniek. A ak ste si nevyčistili tvár od kozmetiky, nebuďte prekvapení, ak sa ráno a začervenanie a akné objavia. Tónový základ, ktorý ste boli príliš lenivý na to, aby ste ho umyli, zostal na pokožke ako film. Vytvorila skleníkový efekt a včera bola nútená nasiaknuť všetku špinu. Preto, bez ohľadu na to, ako ste unavení, vaša pleť by sa mala pred spaním vždy dôkladne vyčistiť.

p, blokuj citáciu 7,1,0,0,0 ->

Hydratačný pleťové mlieko

Väčšinu času sa venuje odstraňovaniu problémov s rôznymi podráždeniami, matnej farbe pleti, vráskam a hlavný dôvod všetkých ochorení je zabudnutý - ide o dehydratáciu. Vlhkosť opúšťa telo cez kožné bunky, aj keď dýchame. Väčšina z nás však často ignoruje signály, že naše telo smädí.

p, blokuj citáciu 8,0,0,0,0 ->

Pre vašu informáciu - mozog nerozlišuje medzi hladom a smäd. Preto, ak chcete jesť, piť vodu a čakať 20 minút, ak sa vám nechce jesť, znamená to, že ste chceli len piť. Ďalšou nepodstatnou skutočnosťou je, že ak vás trápi smäd, potom je telo už dehydratované o 1-4%. Každý deň musíte vypiť najmenej dva litre čistej vody, inak získate svalovú slabosť a uvoľnenú pokožku. Je tiež dôležité ošetrovať hydratáciu pokožky pomocou kozmetických zvlhčovačov. Umývanie vodou znamená aj zavlažovanie veľkej záhrady s jednou kanvicou.

p, blokuj citáciu 9,0,0,0,0 ->

Kozmetici odporúčajú používať hydratačné pleťové mlieko podľa „dopytu“ pokožky. V kabelke môžete nosiť zvlhčovač (mlieko, tonikum, termálna voda) a používať ho po celý deň. Bohužiaľ, ani najpokročilejší vedecký výskum v oblasti kozmetológie neprišiel so spôsobom, ako udržiavať potrebnú rovnováhu vody v tele.

p, blokuj citáciu 10,0,0,1,0 ->

Našli však dva spôsoby, ako udržať vlhkosť na povrchu pokožky:

 • Prvý spôsob - „Vonkajší štít.“ Tvorí sa na koži vo forme filmu, ktorý zachytáva vlhkosť v spodnej vrstve epidermy. Typicky sa na výrobu takýchto nástrojov používajú: tuky, vosk, glycerín, minerálne oleje, dimetikón, organokremičité zlúčeniny a ďalšie zložky.
 • Druhý spôsob - „Substitučná terapia“. Zlúčeniny, ktoré nielen zadržiavajú vlhkosť, ale tiež obnovujú prirodzený hydratačný faktor pokožky, sú súčasťou hydratačného mlieka na tvár. Aby sa dosiahol tento výsledok, kozmetické spoločnosti našli spôsob, ako vybrať pre kožu „príbuzné“ látky. Sú to hodvábne proteíny, aminokyseliny, močovina, chitosan, sorbitol, kyselina hyalurónová a kyselina mliečna. Je škoda, že kutikule nie je tak ľahko poraziteľná, musíte použiť rezanú manikúru.

Dobrý dermatológ vie zvoliť dokonalý prostriedok, nestačí poznať typ pleti, musíte si v súčasnosti preštudovať jej stav. Napríklad, ak je koža tenká, tuková vrstva je poškodená alebo zničená, ale epidermálna bariéra je neporušená. S najväčšou pravdepodobnosťou bude žena po umytí pociťovať určitú pevnosť pokožky. Sotva však bude reagovať na vonkajšie podnety vo forme poklesu teploty alebo suchého vzduchu. Po zistení tohto stavu vám lekár odporučí používať výrobky so saturáciou tukov a vosku, ktoré na pokožke vytvárajú tenký film, ktorý slúži namiesto zničenej tukovej vrstvy. Okrem toho takýto nástroj prispeje k produkcii lipidov, ktoré potrebuje.

p, blokuj citáciu 11,0,0,0,0 ->

Ak je však pokožka citlivá a suchá, prelomí sa epidermálna bariéra, a preto nebude schopná tolerovať nasýtené tuky. Formovací film bude zasahovať do prirodzeného procesu regenerácie buniek. Pre tento typ pleti sa s najväčšou pravdepodobnosťou odporúča zvlhčujúce pleťové mlieko s nenasýtenými aminokyselinami, tukmi, cukrami a ceramidmi. Sú schopní obnoviť epidermálnu bariéru a odstrániť niektoré z príčin vrások.

p, blokuj citáciu 12,0,0,0,0 ->

Pred zakúpením konkrétneho produktu sa zaregistrujte na konzultáciu s dermatológom. Pomôže vám zvoliť ten správny nástroj pre dennú starostlivosť a vyriešiť vaše problémy raz a navždy. Super dáma.

p, blokuj citáciu 13,0,0,0,0 ->

p, blokuj citáciu 14,0,0,0,1 ->

Ak nájdete chybu, vyberte časť textu a stlačte Ctrl + Enter.

Ako používať čistiace mlieko na tvár?

Správny spôsob použitia príslušného lieku, ktorý odporúčajú kozmetológovia:

 1. Prstami alebo bavlnenou podložkou naneste na pokožku malé množstvo mlieka.
 2. Počkajte 2 až 5 minút, kým produkt nezačne vstrebávať.
 3. Opláchnite tvár teplou vodou a zvyšky mlieka odstráňte mäkkou špongiou.

Po očistení je potrebné póry uzavrieť, takže ihneď po použití by mal produkt pokožku utrieť tonizujúcim roztokom. Po niekoľkých minútach už môžete naniesť hydratačný alebo vyživujúci krém.

Vyššie uvedený postup by sa mal vykonať ráno, po prebudení a večer, po odstránení make-upu, pred spaním.

Dobré čistiace mlieko pre suchú a citlivú pokožku

Predložený sortiment kozmetických výrobkov by nemal obsahovať agresívne účinné látky. Najlepšie je, ak takéto mlieko pozostáva z hypoalergénnych a organických zložiek. Tieto položky spĺňajú tieto požiadavky:

 • Vichy Purete Thermale,
 • Hisiris Latte Detergente,
 • Collistar Latte di Pulizia Ultra-Delicato,
 • Derma-Calm Neuro-Sensitive,
 • Uriage Lait Demaquillant Milk,
 • Životopis Puresource,
 • Infinum CleanWell pre citlivú pokožku,
 • Nourish Relax Soft Soft Cleanser.

Tonikum + mlieko: vyberte si podľa typu pleti

Vizážistom sa odporúča, aby si vybrali tieto výrobky pre starostlivosť o pleť podľa typu ich pleti, takže použitie týchto výrobkov prinesie požadovaný výsledok a bude užitočným krokom v starostlivosti o pleť. Všetkým odborníkom sa odporúča používať tonikum + mlieko v komplexe. Na fľašiach s výrobkom je uvedené, pre ktorý typ pokožky je tento produkt vhodný.

 1. Suché a citlivé typy pleti vyžadujú dodatočnú hydratáciu a výživu. Preto je mlieko tohto typu, ktoré obsahuje mierne povrchovo aktívne látky, obohatené o mikroživiny a oleje, ktoré majú upokojujúci účinok a nasýtia pokožku mastnými kyselinami. Tonikum by malo mať tiež hydratačnú a ochrannú funkciu a malo by sa používať po aplikácii mlieka na dokončenie dennej starostlivosti o pleť.
 2. Mastná a kombinovaná pokožka vyžaduje ďalšie čistenie od nečistôt a mazu. Finančné prostriedky by sa preto mali obohatiť o špeciálne povrchovo aktívne látky. Sú schopné znížiť tvorbu prírodného podkožného tuku a účinne eliminovať lesk na pokožke, ktorý sa vytvára v dôsledku zvýšenej sekrécie mazových žliaz. V kompozícii by tiež mali byť zložky, ktoré čistia upchaté póry. Čistiace mlieko a tonikum môžu mať tiež čistiaci účinok, pretože tento typ vyžaduje ďalšie čistenie od odumretých kožných buniek.

Ktoré je lepšie zvoliť: tonikum alebo mlieko?

Mnoho žien sa zaujíma o otázku, prečo kúpiť tonikum + mlieko? Možno stačí jeden liek? Koniec koncov, oba sú zamerané na čistenie pokožky. Odborníci sú však podľa ich názoru jednoznační: je potrebné si kúpiť tonikum + mlieko na kompletnú komplexnú starostlivosť o pleť. Napriek podobnosti účelu majú rôzne účinky, pretože mlieko čistí a tonikum dokonči čistenie. Prvý otvorí póry a odstraňuje nečistoty. Pokožka sa stáva čistou, ale pokiaľ ju po druhom použití neabsolvujete, póry zostanú otvorené a špina sa v nich rýchlo hromadí. Tonikum uzavrie póry a zabráni rýchlemu vniknutiu nečistôt do nich. Použitie iba jedného prostriedku na dosiahnutie dobrých výsledkov pri čistení pleti je jednoducho nemožné. Ak použijete jedno tonikum, póry zostanú zatvorené a nečistoty z nich nebudú odstránené. Ak toto pravidlo zanedbáte, čoskoro začnú nežiaduce kožné problémy spôsobené nedostatočnou náležitou starostlivosťou.

Ale najobľúbenejšie typy tonik a mlieka sú čistiace prostriedky. Denné odstraňovanie líčidiel a tónovanie pokožky sú najdôležitejšími krokmi pri starostlivosti o pokožku, pretože mydlo a voda nestačia na očistenie tváre. Čistiace mlieko je tradičný produkt, ktorý získal dôveru mnohých žien. Účinne odstraňuje aj kozmetiku s vodotesným účinkom. Výhody používania mlieka sú tieto:

 1. Účinne a efektívne odstraňuje make-up.
 2. Nedráždi pokožku.
 3. Nasýti pokožku užitočnými stopovými prvkami.

Toner na odstraňovanie líčidiel nie je hlavným procesom, ale skôr posledným. Ak je to potrebné, krém môže účinne odstrániť zvyšky kozmetiky a pripraviť pokožku na aplikáciu krému. Zloženie lotionov je rôzne, ale väčšina z nich neobsahuje alkohol. Je vhodný pre ženy, ktoré nosia kontaktné šošovky.

Tonické a pleťové mlieko používame správne

Ako používať tonikum a pleťové mlieko? Aby bolo využitie týchto prostriedkov efektívne, je potrebné dodržiavať niekoľko odporúčaní vizážistov:

 1. Na čistenie pokožky mliekom a sfarbením dvakrát denne - ráno a večer.
 2. Malé množstvo produktu naneste na vatový tampón a potom na tvár jemnými masážnymi pohybmi. Nechajte pôsobiť 2 minúty, potom odstráňte zvyšok bavlnenou podložkou. Potom naneste tonikum na vatový tampón a utrite si tvár.
 3. Suchú pokožku sa neodporúča vopred umývať vodou a okamžite naniesť mlieko.
 4. Olejovité a normálne sa odporúča pred použitím mlieka opláchnuť teplou vodou a potom ich očistiť tonikom.

Gerovital: Milk + Tonic Forte (kompozícia)

Profesionálna kozmetika ochrannej známky Gerovital je u žien veľmi obľúbená. Tónové mlieko tejto spoločnosti je vyrobené z prírodných a kvalitných surovín podľa najnovšieho vývoja v oblasti vedy o kráse. Kompozícia obsahuje rastlinné zložky, minerálne soli, flavonoidy a rôzne éterické oleje. Tento nástroj účinne odstraňuje líčenie, čistí pokožku od nečistôt a má tiež zvlhčujúci a tonizujúci účinok.

Ako si vyrobiť tonikum doma

Tento nástroj možno okrem skladovania fliaš s tonikom pripraviť aj samostatne. Tento recept je vhodný pre všetky typy pleti.

 1. Pomiešajte časť májového medu s rovnakým množstvom citrónovej šťavy.
 2. Zrieďte teplou prevarenou vodou v pomere 1: 3.
 3. Výsledný elixír sa vloží do pohára a na 12 hodín sa umiestni na tmavé miesto, aby sa zmes vylúhovala.
 4. Denne naneste toner v noci na čistú pokožku tváre masážnymi pohybmi, potom nechajte 20 minút pôsobiť a potom opláchnite teplou vodou.
 5. Skladujte zmes v chladničke.

Výroba mlieka doma

Rovnako ako mnoho kozmetických výrobkov, aj mlieko sa dá pripraviť doma pomocou lacných surovín. Tento recept je populárny. Samotný názov znamená, že zloženie obsahuje mlieko.

 1. V rovnakom množstve zmiešajte mlieko a harmančekový vývar.
 2. Odstráňte výslednú kontaminujúcu zmes z pokožky.
 3. Keďže mlieko svojou povahou rýchlo kyslo, zloženie sa musí pripravovať každý druhý deň.

Čo je lepšie použiť: mlieko alebo tonikum na líčenie? Teraz vieme odpoveď na túto otázku. Tieto kozmetické výrobky sa musia používať v kombinácii, potom účinok nebude trvať dlho. Buďte krásni!

Pin
Send
Share
Send
Send