Užitočné tipy

Ako vyrobiť spojencov skateboardu: senzácia techniky

Pin
Send
Share
Send
Send


Mladí ľudia, ktorí športujú a trávia spolu so svojimi priateľmi na ulici veľa času, sa často zaujímajú o otázku, ako urobiť zhromaždenie na skateboarde. V skutočnosti nie je nič zložité pri vykonávaní tohto triku, ale pre začiatočníkov sa to niekedy zdá nemožné. Tento článok vám pomôže dozvedieť sa viac o tom, čo je „spojenec“, a tiež vás naučí, ako ho vykonať v piatich krokoch.

Čo je ollie?

Predtým, ako urobíte zhromaždenie na skateboarde, musíte pochopiť, čo tento skok na tabuli predstavuje. "Ollie" sa nazýva jeden z hlavných trikov na skateboarde. Na rozdiel od zložitých pohybov je, samozrejme, najobľúbenejší, pretože vždy priťahuje pozornosť okoloidúcich.

Ollie je základom všetkých trikov. Až po jeho vývoji je možné začať študovať techniku ​​zložitejších skokov, zákrut atď.

Začiatočníci, ktorí nikdy nevstúpili na korčuľu, by sa nemali pokúsiť okamžite dokončiť trik. Najprv musíte mať pohodlie pri udržiavaní rovnováhy, získať svalovú pamäť a naučiť sa, ako sa s istotou otáčať a správne brzdiť. Keď sa dosiahne táto úroveň, môžete začať krok za krokom trénovať skok uvedený nižšie.

Prvým krokom je zaujatie správnej pozície. Zadná noha by mala byť umiestnená tak, aby jej špička bola na konci dosky. Nohy by mali byť súčasne mierne ohnuté na kolenách a telo by malo byť mierne naklonené dopredu, ale chrbát by mal byť rovný. Všetky otázky o tom, ako sa naučiť, ako vytvoriť „spojenca“ z inej východiskovej pozície, môžu byť okamžite odmietnuté, pretože práve práve táto pozícia je pri skoku klasická.

Trik môže byť vykonaný z miesta alebo v pohybe. Spravidla sa pri jazde uľahčuje. Ale ak existuje túžba vykonať „spojenca“ z miesta, najskôr sa odporúča trénovať na mäkkom základe, inak vám prvé zranenie nedovolí v blízkej budúcnosti jazdiť na skateboarde.

Tí, ktorí radi robia trik z miesta, majú často problémy s rally v pohybe. Hlavným dôvodom je strata rovnováhy pri pristávaní, keď sa vykonáva pri vysokej rýchlosti. Pri preskakovaní takýchto problémov nevznikajú, preto odborníci odporúčajú precvičovať „spojencov“ naraz: najprv na mieste, potom v pohybe. Vďaka tomu je možné vyhnúť sa vytváraniu nesprávnych zručností, ktoré sa neskôr nebude také ľahké zbaviť.

Druhá fáza

V prvej etape ešte stále nie je celkom jasné, ako sa naučiť spojenca na skateboarde. Koniec koncov, tento trik je síce základný, ale napriek tomu je nemožné ho zvládnuť v jedinom kroku.

Keď ste pripravení skočiť, ohnite nohy ešte viac. Existuje jedna dôležitá nuancia: čím viac nôh je ohnutých, tým dlhšie bude korčuliar jazdiť. Potom musíte urobiť cvaknutie - ostrý úder, ktorý sa vykonáva nohou tlačnej nohy na konci dosky. Tento moment je kľúčom, pretože počas kliknutia chcete urobiť skok, čo je trik.

Trik spočíva v správnom výpočte času. Po kliknutí sa korčuliar začne tlačiť zo zeme / asfaltu spolu s jeho skateboardom, zatiaľ čo robí skok na jednej nohe. Jeho výška priamo závisí od sily a ostrosti kliknutia.

Od prvého dňa nie každý človek je schopný vykonávať tieto akcie správne, ale ako urobiť „alli“ bez porúch a chýb?

Po niekoľkých kliknutiach a zvláštnom výskume by ste sa nemali radovať a zastaviť sa. Tento krok nie je posledný, takže môžete bezpečne pokračovať do ďalšej fázy tréningu.

Tretí krok

Keď chvost skateboardu klesne zo zeme a jeho nos mierne stúpa, je potrebné, aby sa náhle začalo vozidlo „natahovať“. Kapota je pohyb chodidla zakriveného dovnútra, ktorý vedie nohu nahor a dopredu pozdĺž dosky. Vďaka tomu sa korčule zdvihnú a vznášajú sa vo vzduchu.

Od prvého pokusu je celkom ťažké porozumieť, hoci v skutočnosti tento princíp nie je zložitý. Pre začiatočníkov sa prvýkrát ukázalo, že ide o trik iba v polovici cesty alebo kvôli častým pádom vôbec nefunguje. V tomto prípade nie je potrebné sa obávať, pretože zručnosť je vycvičená pre niekoľko opakovaní toho istého pohybu, nevylučujúc neúspešné pokusy.

Ak chcete, môžete kapucňu ľahko trénovať samostatne, bez toho, aby ste museli skočiť. Ale v každej situácii by ste sa mali okamžite naladiť na skutočnosť, že musíte stráviť nejaký čas ovládaním technológie.

Ako urobiť spojenecký trik: štvrtý krok

Počas skoku musíte kolená čo najviac ohnúť. Najlepšie je dokonca sa pokúsiť dostať svoje kolená do hrude. To všetko je potrebné, aby sa skok dosiahol čo najvyššie. Ramená by v tomto okamihu mali byť spolu s telom v rovnakej rovine s doskou, rovnobežne so zemou. To znamená, že línia ramien by mala byť zreteľne vodorovná, ale nie pod uhlom k zemi. Vďaka správnej polohe bude možné udržať rovnováhu, keď príde čas na pristátie.

V čase, keď skok už klesá, je potrebné umiestniť nohy tak, aby boli jasne nad kolesami. Koniec koncov, pristátie vlastnej hmoty na stred alebo na hranách hracej plochy, ju môžete okamžite rozbiť. Tento trik, na rozdiel od profesionálnejších, nestojí za to stratiť skateboard, takže je najlepšie ho neriskovať, pretože nová doska bude stáť značnú sumu.

Záverečná fáza výcviku

Pri pristávaní by ste si mali nohy znovu zohnúť, aby ste sa nepoškodili, čím by sa oslabil dopad korčule na zem. Keď sa kolesá skateboardu dotkli zeme, nemusíte okamžite vyskočiť, stačí ísť ďalej.

Po zvládnutí všetkých krokov už nebude existovať otázka, ako robiť „spojencov“. Teraz je jasné, že v tomto skoku nie je nič komplikované a môže to urobiť každý.

Na zvládnutie triku nie je stanovený žiadny konkrétny termín. Počas mnohých rokov praxe sa stretli jednotlivci, ktorí v ideálnom prípade mohli skákať len za jeden deň tréningu, a boli aj tí, ktorí to nedokázali urobiť ani za týždeň tvrdého tréningu.

Lietanie a pristátie

Posledným krokom, ktorým sa skateboardista priblíži k úplnému triku, je pristátie. Musí sa zvládnuť už potom, ako sa ukázalo, že klikne pravým tlačidlom a vytiahne dosku.

Každý majiteľ tohto vozidla sníva o tom, že zrýchli rýchlejšie ako vietor, ostré kliknutie, výfuk a vznášanie sa vo vzduchu. Tento obrázok vyzerá obzvlášť dobre, ak je skok uskutočnený pomocou dvadsiatich krokov. To všetko samozrejme vyzerá dobre, ale bez toho, aby vedeli, ako správne pristáť, sa neobvyklá strmosť ľahko zmení na rozbitú dosku, roztrhané väzivá, zlomeniny, praskliny, zastrčené nohy a ďalšie problémy.

V skutočnosti nie je na pristátí na zemi absolútne nič komplikované. Nohy je potrebné umiestniť iba do oblasti skrutiek, čím sa zníži pravdepodobnosť zlomenia dosky na polovicu. Okrem toho je potrebné počas letu ovládať ťažisko - najlepšie je presunúť ho do stredu skateboardu. V tomto prípade nie je potrebné vychyľovať telo tela dopredu alebo dozadu, pretože v tejto polohe môže doska vyletieť spod nohy.

záver

Malo by byť zrejmé, že predtým, ako urobíte spojenca na skateboarde, musíte sa duševne pripraviť na zlyhanie. Prvýkrát, keď urobíte skok, je pomerne zriedkavé, takže toľko nováčikov, ktorí pri každom novom pokuse zarobia ďalšie odreniny, zranenia atď., S nimi získajú skúsenosti.

Jediným dobrým spôsobom, ako urobiť spojenca, je skúsiť to a skúsiť to, aj keď to nemôžete urobiť už po desiatykrát. Čím dlhšia je prax, tým rýchlejšie sa môžete naučiť nové triky.

Teraz, keď viete, ako urobiť kúsok ollie na skateboarde, nemusíte váhať - je čas začať trénovať!

Pin
Send
Share
Send
Send