Užitočné tipy

Umelé a živé žaby - ako ich chytiť?

Pin
Send
Share
Send
Send


Žaby sa živia malým hmyzom, ale niekedy môžu jesť svojho kongenéra. Na poľovačku majú dlhý lepkavý jazyk, ktorým za behu zbúrajú vážky, stredy a iné lietajúce zvieratá.

Žaby sú blízki príbuzní ropuchy a ropuchy. Všetci tvoria oddeľovanie bezsrstých obojživelníkov, čo je v rozpore s druhým rozsiahlym obojživelníkom s chvostom (mloky a mloky).

rysy

Tieto návnady majú nasledujúce výhody použitia:

 • Živé žaby žijú v rovnakom prostredí ako dravé ryby, takže sa často stávajú ich potravou v prírodnom prostredí, čo zvyšuje pravdepodobnosť hryzenia rýb na návnadu, ktorá je jej už známa.
 • Žaby majú mäsité telo, ktoré drží dobre na háčiku, na rozdiel od krvavých červov alebo červov.
 • Žaby sú vynikajúcou návnadou na prilákanie veľkých druhov rýb, najmä sumcov a ostriežov, ktoré nikdy takéto ošetrenie neodmietnu.
 • Návnada pozostávajúca z žaby môže výrazne oživiť slabé sústo rýb.

Nevýhody použitia živých žabiek ako návnady zahŕňajú:

 • Žaby pred pripevnením na háčik by sa mali často zabíjať, čo môže byť niekedy pre súcitných rybárov ťažké.
 • Zachytenie žaby v prírodnom prostredí môže byť dosť ťažké pre rybárov, ktorí to nikdy predtým neurobili.
 • Živé žaby sa nedajú dlho skladovať, takže sa táto návnada považuje za jednorazovú.

Vyhľadajte rybárske žaby

Žaby sa vyskytujú takmer vo všetkých sladkovodných nádržiach - rozdiel je iba v počte a veľkosti jedincov. Ak ste nemali to šťastie na to, aby ste si predobjednávali návnadu, môžete ju bez väčších ťažkostí chytiť na brehu. Žaba má radšej byť v hustej tráve, schovávať sa v ostrive, húštiny trstiny, silnejšiu pobrežnú vegetáciu, pod kameňmi alebo vetvami stromov, ktoré padli do vody. Najčastejšie ju naozaj nemusíte hľadať - žaby vyskočia pri nohách, keď idete po brehu, alebo nahlas oznamujú svoje miesto pobytu nahlas „qua-qua“. Žaby môžete chytiť pomocou siete, rúk alebo akejkoľvek handričky, ktorá sa práve objavila, stačí ju hodiť na potenciálnu návnadu.

Frog Rybárske tipy

 • V letnej sezóne je najjednoduchšie chytiť žabu ráno alebo po západe slnka. Počas dňa sa všetky žaby zvyčajne schovávajú v hustej tráve alebo vode.
 • V chladnom počasí sa žaby sťahujú do plytkej vody, kde ležia pod kameňmi alebo opatrnými nory.
 • Ak chcete použiť žabu ako návnadu, mali by ste si vziať malé mladé žaby zelenej farby, pretože ich ryby najviac obľubujú.
 • Žaby by sa mali chytiť pomocou siete. Mali by byť naskladané do vlhkého látkového vrecka, do ktorého musíte najskôr vložiť bylinky.
 • Ak nemôžete chytiť žabu pomocou pristávacej siete, môžete použiť obyčajný rybársky prút. Za týmto účelom pripevnite na háčik steblo trávy alebo mušku. Žaba napadne takúto návnadu a chytí na princípe rýb.
 • Existujú prípady, keď si rybári na svojej vlastnej záhrade samostatne vzniesli žaby. Stačí len zozbierať kaviár a vložiť ho do nádoby s vodou. Za dva mesiace si môžete priniesť živú návnadu.

Skladovanie živých žab

Ako nádoba na žaby je najvýhodnejšie použiť plastovú vedro alebo umývadlo a je vhodná päťlitrová plastová fľaša s vodou vyrezaná zhora. Spodok nádrže musí byť pokrytý čerstvou trávou, aby boli obojživelníky pohodlné, a prikryte ho vekom alebo namontujte akýkoľvek plochý predmet, ktorý vám nedovolí, aby žaby opustili čas.

Chytanie žaby

Existuje veľa odporúčaní na prípravu návnad. Mnoho somníkov všeobecne odporúča nielen zabiť obojživelníka, ale tiež ho nechať trochu pokaziť alebo ho smažiť na hranici - pravdepodobne priťahuje sumca viac. V skutočnosti sa všetko naučí v praxi, ale za hlavné metódy možno považovať dve metódy rybolovu: na živú alebo mŕtvu žabu.

Rybárske potreby na žabky

Bez ohľadu na to, či je vaša návnada nažive, na jej chytenie používajú oceľové vodítko s dvojitým háčikom (dvojitým). Vodítko by nemalo byť veľmi krátke, optimálna dĺžka je 30-40 cm. Je pripevnený k hlavnej rybárskej linke na karabíne alebo, ak sa chcete vyhnúť krúteniu zariadenia, na otočnej tyči. Keďže nie je vylúčené uštipnutie veľkého dravca, hlavnou vecou je položiť rybársku šnúru s priemerom najmenej 0,3 mm - takže budete pokojnejší. Tyč musí byť pevná a pružná, vybavená kvalitnou inerciálnosťou (aj keď to nie je rozhodujúce) cievkou a schopnou odolať odporu silného súpera.

Ako zasadiť žabu

Na tejto návnade sú dve možnosti rybolovu: prvá na živej žabke, druhá - na mŕtvej žabke.

 • Pri výbere živé žaby, malo by byť zaháknuté na chrbte alebo na chodidle (jeho mäkká časť) s výstupom z háčika na vonkajšiu stranu. Tento spôsob balenia umožňuje udržať žabu nažive. Existuje tiež metóda dýzy, ktorá už používa dvojitý hák, keď je jeden háčik zachytený na koži chrbta a druhý je na zadnej nohe plutvy.
 • Vo variante s mŕtve žaby robiť inak - použite dvojitý háčik, ktorý sa zavádza ústami a potom sa vytiahne z predných nôh zozadu. Ďalej je jedno z nôh hodené cez háčik a predlaktie nohy je prepichnuté bodnutím. Háčiky na bodnutie by mali ísť von. Žaba takto vysadená počas elektroinštalácie sa bude „hrať“, otáčať sa okolo svojej osi, čím priťahuje pozornosť predátora.

Je však ešte lepšie obliecť si malú žabu na tri stredne veľké háčiky. Dva spodné háčiky sú priviazané na krátkych vodítkach pod horným háčikom. Horný hák je zahnutý zdola pre obidve pery alebo cez ústa do spodnej pery žabky a spodné dva háčiky sú pre nohy.

Umelé žaby

Dnes existuje veľké množstvo silikónových žiab súvisiacich s umelými nástrahami. Ich rozsah a ponuka sú pomerne veľké. Vyrábajú sa aj tzv. Žabie prúty, ktoré majú na rozdiel od ostatných veľkú silu.

Hlavným účelom žabiek sú tri druhy dravcov: had, basa a šťuka. Okrem toho bude lov šťuky na žabu vo vzťahu k ostatným dvom druhom menej úspešný.

Spravidla sa plast pre túto triedu nástrah vyberá trvanlivejšie ako pre červy alebo zápletky. Hovoríme tu o žabách, z ktorých väčšina je už vybavená háčikmi a každá návnada je v samostatnom blistri.

Náklady na takúto žabu prevyšujú náklady na jednoduchú gumu. Nezabudnite, že žaby by sa nemali skladovať spolu s inými návnadami. Inak je možnosť chemickej reakcie medzi nimi veľmi vysoká, čo negatívne ovplyvní žabu.

Ako chytiť žabu

Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Žaby sú úžasné stvorenia a každý vie z prvej ruky, aká vzrušujúca a zábavná aktivita je chytiť tieto úžasné stvorenia. Hoci väčšina žab je úplne neškodná, aj skúsení lovci ich môžu napadnúť. Čo robiť v tomto prípade? Tu je niekoľko praktických návrhov, ktoré vám pomôžu stať sa profesionálnymi lovcami žabiek.

Žabie návnady: výhody a nevýhody

Na prvý pohľad sa zdá, že použitie umelých žab ako návnady je možné len pri rybolove vo vodných útvaroch, ktorých povrch je pokrytý hustou vrstvou rias. Táto zelená vodorovná stena, ak môže niekto prelomiť, potom iba také nelepivé stvorenia.

Napriek zjavnej genialite a ideálnosti má však tento vývoj aj svoje slabé a silné stránky. Každý, kto loví s umelými návnadami v batohu, by mal vedieť o týchto vlastnostiach použitia takýchto svetlých gumových obojživelníkov.

Výhody

 • Použitie týchto gumových „hračiek“ je možno to najlepšie, čo v súčasnosti existuje.
 • Vývojári dostali túto návnadu s pomerne silným telom a navyše ju veľmi starostlivo vybavili dvojitým hákom.
 • Sortiment nástrah tohto typu, ktorý sa dnes nachádza na pultoch obchodov, umožňuje zvoliť najvhodnejšiu návnadu pre konkrétne podmienky.
 • Táto žaba sa prepožičiava flexibilnej animácii, ktorá jej dodáva ešte väčšiu dôveryhodnosť.
 • Použitie špeciálnych japonských háčikov v týchto návnadách poskytuje najvyšší podiel lovu, ktorý, bohužiaľ, nemôže mať žiadny iný zisk.

nedostatky

 • Napriek všetkému je dnes záhadou, ako si zvoliť takúto návnadu. Rybári v tejto veci volajú najlepšieho poradcu - skúsenosti.
 • Uvažovanú návnadu nemožno nazvať rozpočtom.

Napriek tomu, že žaba-guma má spolu s výhodami aj svoje nevýhody, zaujala medzi návnadami silné miesto, pretože vo vodách tesne pokrytých vrstvou rias sa bez takejto návnady neobejdete.

Aký druh rýb môžem chytiť na žabu?

Väčšina rybárov zvažuje hlavne gumovú návnadu, ktorá je uvedená v článku, pre sumce, a preto sa zriedka používa pre iné ryby.

Toto je však chybný názor, pretože také vodné dravce, ako napríklad:

Rybárska sezóna je pomerne dlhá a zahŕňa čas od skorej jari do neskorej jesene.

Čo sú žabie návnady?

Úspešný rybolov a hryzenie nie je žiadnym tajomstvom, že v mnohých ohľadoch záleží na tom, aký druh návnady je zaháknutý. Pokiaľ ide o žaby, nie je možné spomenúť, že dnes má rybár možnosť využiť živého, skutočného žabáka aj gumeného jedinca. Charakteristiky každej z týchto nástrah sa prediskutujú neskôr.

Opis a vlastnosti umelej žaby, napríklad návnady pre ryby

Umelé žabie návnady sú presnou kópiou živého jedinca. Má rovnakú veľkosť, to znamená, že jeho dĺžka je 8 cm.

Gumový plaz leží chrbtom na vode, tento efekt sa dosiahne správnym zaťažením.

Ďalšou ochranou gumeného obojživelníka je háčik na bruchu, ku ktorému je pripevnená odrazová pružina v tvare slučky, ktorá chráni návnadu pred náhodným zachytením trávy. Vďaka takému premyslenému zariadeniu sa táto návnada dá bezpečne používať na vode, z ktorej doslova vystrčia najsilnejšie húštiny trávy.

Ďalšou významnou výhodou gumových žab je ich nízka hmotnosť, ktorá im umožňuje hádzať ich absolútne na akúkoľvek vzdialenosť, dokonca aj na väčšie vzdialenosti.

Výrobný materiál

Vysoká účinnosť použitia umelých žab sa dosahuje nielen vďaka ich prijateľnej veľkosti a nízkej hmotnosti, ale aj vďaka rozmanitosti týchto nástrah, ktoré sa dnes nachádzajú na pultoch špecializovaných predajní.

V súčasnosti je ľahké nájsť gumové, plastové, silikónové cievky, z ktorých každá má svoje vlastné vlastnosti a svoj vlastný špeciálny účel rybolovu a o čom to bude ďalej diskutované.

 • z guma, Gumové žaby zaujímajú medzi inými umelými návnadami osobitné miesto. Ich charakteristickou črtou je to, že v dôsledku jedinečných vlastností gumy a jej dodatočného silikónového povlaku bude takáto „návnada“ slúžiť majiteľovi po dlhú dobu.
 • z plasty, Plastové žaby sú tiež dostupné na rybárskom trhu za prijateľné ceny, ktoré prichádzajú v úplne rôznych veľkostiach, napodobňujúcich malé obojživelníky a ich dospelé jedince. Vďaka svetlej farbe, ktorú ich producenti dodatočne ocenili, ich dravec jednoducho nemôže nechať bez povšimnutia. V akejkoľvek oblasti, v ktorej by sa plánoval rybolov, medzi hustými riasami alebo v úplne čistej vode, sa takáto žaba dokonale vyrovná so svojou úlohou. Plastové žaby
 • z silikón, Silikónové žaby tiež zaujímajú čestné miesto medzi považovanými umelými nástrahami. Takéto „návnady“ priťahujú pozornosť obyvateľov podmorských svetov nielen svojím vzhľadom, ale aj atraktívnou a uveriteľnou hrou pohybov, navyše sú mnohé z nich aromatizované zvláštnymi pachami, ktoré by podľa nápadov vynálezcov mali priťahovať aj dravcov.
 • z plasty, Tieto duté zelené návnady trochu pripomínajú plastové detské hračky, ale na rozdiel od nich sú vybavené ďalšími silikónovými vankúšikmi, vďaka ktorým ich hra priťahuje mnoho predátorov. Takéto žaby však priťahujú pozornosť dravca nielen pohybmi, ale aj zaujímavými zvukmi, ktoré sa vysielajú pri pohybe návnady.

Pracovný princíp

Každý rybár, amatérsky aj profesionálny, by sa mal zoznámiť s princípom fungovania návnady „umelej žaby“, pretože tento rybársky nástroj môžete používať počas celej sezóny od jari do neskorej jesene.

Pri používaní uvažovanej návnady pri rybolove sa nielen pritiahne ďalšia pozornosť rýb, ale aj šanca na chytanie vodných jedincov. Princíp činnosti umelej návnady spočíva v tom, že ryba chytí falošného obojživelníka a potom sama padá na háčik.

Aby sa však dosiahol takýto výsledok, je potrebné nielen správne pripevniť toto rybárske zariadenie, ale tiež ho viesť zvláštnym spôsobom vodou.

Aj keď je falošná žaba už vo vode, musíte rybársky prút občas šklbať, ale nie náhodne, ale rovnomerne s určitou amplitúdou.

DIY fázy výroby umelých návnad

Dizajn "návnady" je viac ako jednoduchý, takže si ho môžete kúpiť nielen v obchode, ale aj sami. Hlavnou vecou je mať túžbu. Predtým, ako začnete uvažovať o podrobnom zoznámení sa s výrobou návnady, musíte pochopiť, čo to je a na tom nie je nič zložitého, iba prázdne duté telo so záťažou umiestnenou vo vnútri.

Na výrobu falošných žab môžete použiť celý rad materiálov. Hlavnou vecou je mať fantáziu a brať do úvahy zákony fyziky známe všetkým zo školy (hovoríme o výpočte zaťaženia).

Zvážte výrobu návnad z kúska umelej vlny. Toto jednoduché prispôsobenie sa vykonáva takto:

 1. Musíte si vziať malý kúsok vlny, asi 10 centimetrov.
 2. Vytvorte uzol tak, aby oba konce vystrčili.
 3. Výsledná postava musí byť obalená vláknami, ktoré dávajú telu tvar žaby a vytvárajú tiež tlapky.
 4. Pridajte trochu prednej nohy do tela a telo znova zabalte do nití.

Návnadu možno považovať za hotovú, navyše ju možno natrieť zelenou farbou pre väčšiu podobnosť so skutočným obojživelníkom.

Technika a taktika rybolovu na umelej žabke

Hlavným a rozhodujúcim faktorom pri získavaní dobrého úlovku sú správne a najdôležitejšie ostré trháky.

Šupky môžu byť vyrobené buď jednoduché alebo dvojité, ideálnou možnosťou je striedanie týchto techník. Medzi trhnutím by mali byť ponechané pauzy, ktorých dĺžka by mala byť asi 3 až 5 sekúnd.

Vodný jedinec, ktorý loví návnadu, čaká na pauzu, počas tejto doby chytí žabu, ale stále ešte nechápe, že ide o úlovok. Neskôr obeť pochopí svoju chybu, ale vzácne sekundy času už budú stratené.

Rovnako ako pri každom inom rybolove, keď používate pokušenie, nemôžete sa ponáhľať, musíte dať dravcovi lepšie prehltnúť návnadu, až potom môžete chytiť korisť.

Opis a charakteristika živej žaby, napríklad návnady pre ryby

Mnoho rybárov je legálne považovaných za živú žabu ako najlepšiu návnadu. Šťuka, sumec bude rád plávať k háčiku, na ktorom visí živá žaba. Niektorí skúsení rybári však radšej využívajú nielen živých, ale aj mŕtvych.

Takáto návnada je zaháknutá buď do tváre a za zadnou nohou, alebo sa používajú dve háčiky, pre jednu, ktorú chytia za chrbát, pre ostatné nohy. Pri používaní živej žaby ako návnady, rovnako ako pri použití falošného zástupcu tohto obojživelníka, najdôležitejšie je, ako sa žaba na háčiku spustí do vody. Všetko by sa malo robiť čo najpravdepodobnejšie, akoby zelený jedinec skočil do vody.

Kde a ako môžem získať živé žaby?

Vo väčšine prípadov žije v bažinatej oblasti hlasný podvodník a aktívnejšie sa tento obojživelník v našom pásme chová v teplých a zmyselných letách, konkrétne od júna do augusta. Na základe toho je možné povedať, že v takomto teréne musíte chytiť žabu.

Takže v teplom období, aby ste chytili žabu, musíte sa vyzbrojiť sieť motýľov.

Ak však náhle rybolov príliš skákal a obojživelník sa nechce vzdať tohto nástroja, v tomto prípade musíte skúsiť použiť obyčajný rybársky prút, Aby ste chytili žabu na bežnom rybárskom prúte, musíte k háčiku pripojiť nejakú steblovú trávu.

tiež môže slúžiť ako zisk v tomto prípade použite gumová falošná žabapo tom, ako sa obojživelník dozvie arómy takejto „návnady“, určite nezostane ľahostajný, ale v dôsledku toho to nebude gumová žaba, ale skutočná žabiak bude visieť už na háčiku.

Niektorí rybári tiež používajú ako zisk na žaby - letí, Ulovené mušky sa chovajú v prútených košoch alebo vreciach z bavlny. Do vriec s muškami sa odporúča vložiť trochu čerstvo vybranej trávy.

Medzi rybármi, ktorí sa často vyskytujú najmä medzi rybármi, sú tí, ktorí žaby sa chovali samy, Spravidla sa venujú tomuto remeslu na svojich záhradných pozemkoch. Za týmto účelom v lete zbierajú žabie vajcia na jazere alebo potoku, ktoré potom umiestnia do nádoby s vodou a na tieto účely je vhodná aj nádrž.

Kľúčové body chovu žabiek doma

Už sme opísali, ako chovať žaby, takže teraz spomenieme iba niekoľko veľmi dôležitých bodov a požiadaviek, od ktorých dodržiavania závisí, ako to, úspech začatej práce.

Povinné faktory pre nezávislé šľachtenie žiab sú teda:

 • Na chov potrebujete slnečné teplo. Iba teplý, uzavretý priestor, ako byt na tieto účely nebude fungovať.
 • potrebovať veľmi venovať pozornosť kontajnerualebo skôr jeho forma, v ktorej sa vyrastie mladý wattle. Vybraný kontajner by nemal mať najmä veľkú hĺbku.
 • Chov žiab musí byť uskutočnený vopredaby mladí potomkovia vtákov boli pripravení v pravý čas, pretože proces ich rastu sa dá ťažko nazvať extrémne krátky, pretože budú musieť čakať asi 2 mesiace. Ak vezmete do úvahy aj skutočnosť, že leto v našom regióne je dosť krátke, znamená to, že ak sa nestaráte o dostupnosti živej návnady, nezávisle vypestovanej, nemôžete ju chytiť, musíte ju čakať na otvorenie nasledujúcej rybárskej sezóny.

Ak vezmete do úvahy všetky tieto nuansy, potom každý horlivý rybár, ktorý sa rozhodne vypestovať svoje vlastné žaby na návnadu, určite dosiahne dobré výsledky a po krátkom čase zavesí svoje rybárske prúty už žaby z vlastnej výroby.

Ako dať žabu na háčik?

Všetci rybári, dokonca aj tí, ktorí sa práve začínajú učiť umenie tohto zaujímavého remesla, vedia, že v tejto veci je každá maličkosť dôležitá, nedôležité a bezvýznamné okamihy jednoducho neexistujú. Preto je dôležité nielen chytiť alebo vypestovať zeleného obojživelníka, musíte ho tiež správne zavesiť. Žabka, dokonca aj visiaca na háku, by mala byť čo najviac podobná živému a zdravému plazu. A to sa netýka iba živých, ale aj mŕtvych mŕtvych obojživelníkov.

To znamená, ak je mŕtve žaby pripravené ako návnada, potom dvojitá, tj háčik, musí byť zasunutá do úst a ostré konce sa musia priviesť na povrch chrbtice. Vďaka takým trikom bude šarlatán pri písaní doslova priťahovať kruhy na vode, čím viac a viac pripomína podobu živého jedinca.

Ak sa rybolov využije naživopotom sa v tomto prípade bude háková dýza radikálne líšiť od prvého prípadu, pretože nebude schopná prenášať hák ústami. Vo väčšine týchto prípadov sa žaby prilepia na zadnú nohu alebo opatrne pritiahnu drôt cez háčik bez toho, aby sa dotkli chrbtice.

Živá technika lovu žabiek: Tipy a triky

Použitie živej žaby ako návnady sa v zásade nelíši od gumovej návnady. Živá návnada zavesená na háčiku by si mala zachovať schopnosť vykonávať tradičné pohyby.

Ak z nejakého dôvodu dôjde k narušeniu tejto fyziologickej funkcie obojživelníka, nebude to vyzerať ako obyčajný celošivotný šarlatán. Dravec, teda potenciálna korisť rybára, mu preto nebude venovať žiadnu pozornosť.

Dnes sú to veľmi časté atribúty rybolovu a každý rybár používa šarlatán, ktorý sa mu najviac páči, ale bez ohľadu na to, ktorý z týchto šarlatánov bude výber modrého pracovníka Neva zastavený, výsledok je dôležitý. Ak budete postupovať podľa odporúčaní navrhnutých v tomto článku, úspešný výlov nebude trvať dlho!

Skupina vypočúvaných rybárov odhalila názov tajnej návnady.

Pin
Send
Share
Send
Send