Užitočné tipy

Ako získať dôveru mačky

Pin
Send
Share
Send
Send


Koľko si myslíte, že mačka tak veľmi miluje? A vôbec miluje? Možno ste pre ňu iba koženou taškou, ktorá nalieva jedlo do misky? Samozrejme, žartujeme a sme si istí, že vaše kundičky majú najteplejší pocit pre vašu osobu. Ale aj keď tieto pocity nie sú pre vás dosť, potom sa v každom okamihu môžete zamilovať do mačky ešte viac. Existuje niekoľko životných hackov oficiálne schválených vedou. Poviem vám o ňom.

1. Nechajte mačku urobiť prvý krok

Je ťažké odolať pokušeniu zdvihnúť mačku. Zdá sa, že tento malý vlnený hrudník vás natiahne a začne poškriabať kožušinu. Vedci však tvrdia, že je najlepšie dať mačke prvú iniciatívu.

Štúdie ukazujú, že keď sa zameriavate na nejaký druh tretej strany (napríklad na čítanie knihy alebo hranie na počítači), mačka v podstate chce upútať vašu pozornosť. Pýta sa, čo tam robíte a prečo jej nevenujete pozornosť. V tejto súvislosti mačky veľmi pripomínajú dievčatá: ak venujete príliš veľa pozornosti, často sa s vami nezaujímajú. Ale ak ich občas ignorujete, váš kontakt bude produktívnejší.

Takže je to s mačkou: nech sa rozhodne pre seba, kedy začať kontakt a kedy skončiť. Urobte tento trik s vašou mačkou niekoľko týždňov a uvidíte, ako sa jej láska zvýši.

2. Povedzte ahoj mačku

Museli ste vidieť, ako sa mačky pozdravia. Nie, neskúsia partnerov piaty bod. Priateľská nálada mačky je rozpoznateľná, keď sa dotkne nosa druhej mačky. Prečo to nevyskúšať? Len nemusíte vstávať na všetkých štyroch a strčiť nos do kundičky. Dosť na to, aby si vzala prst. Len natiahnite a roztiahnite ukazovák. Mačka sa k vám určite priblíži, aby to cítila. Akonáhle si utrie tvár na prst, môžete považovať pozdrav za dokončený.

Takýto rituál vás nielen priblíži ku mačke, ale tiež od nej pridá niekoľko úcty.

3. Mačkajte mačku, iba ak to umožňuje

U mačiek je veľmi dôležitým faktorom miesto, kde ho milujete. Ak chcete neustále biť jej brucho, ale nie je to dané, určite vám to nepridá lásku. Ak to váš domáci miláčik chce, potom bude sám ležať „hore nohami“.

Začnite ľahkou masážou na tvári a krku. Ak sa mačke bude páčiť, bude ňuchať, šilhať a ľahko prstoklad. Ak milujete domáce zvieratá na neprijateľnom mieste, mačka začne vrtieť chvostom a trochu napnúť.

Pamätajte: body „ji“ pre každé zviera sú individuálne. Ale ak ich nájdete so svojou mačkou, je vám poskytnutá dlhá a úprimná láska.

4. Ak s vami mačka nechce komunikovať, jednoducho odíďte

Existuje niekoľko gest, ktoré vás informujú, že mačka je nešťastná. Napríklad syčanie a chcieť vás poškriabať je najkonkrétnejšou nápovedou. Zášklby chvostov a zdvihnuté uši sú pohyby zahalenejšie, ale tiež naznačujú, že mačka nie je nakonfigurovaná na kontakt.

Premýšľajte o tom, či vás niekto bude milovať viac, ak ho prinútite komunikovať proti jeho vôli? Berte za samozrejmé podmienky komunikácie mačky a onedlho začne dôverovať vám a milovať oveľa viac.

5. Nedávajte mačke príliš veľa potravy

Nemyslite si, že čím viac a viac kŕmite mačku, tým viac vás bude milovať. Mačky sú úžasné zvieratá. Napriek tomu sú to zvieratá. A bude sa jesť všetka mňamka, ktorú vložíte do misky svojej kundy. Silou na úkor tela, ale jeden. Ako hovoria Francúzi: „Byť plný je trochu hladný.“ Neprekrmujte mačku, aby vo svojom kútiku nespala okamžite.

Okrem kvantity uvažujte aj o kvalite výživy. Zdravé jedlo je kľúčom k dlhému životu a silnému priateľstvu vašej mačky. Lacné jedlo plnené chemickými látkami skôr alebo neskôr môže u mačiek spôsobiť cukrovku, bolesť kĺbov alebo dokonca banálne „červy“. Mačky trpiace obezitou sa menej často a menej kvalitne olízajú.

6. Hry sú rovnako dôležité ako výživa

Strata záujmu nielen o vás, ale o všetko okolo vás je dôsledkom skutočnosti, že mačka sa nudí z nečinnosti a zriedka sa pohybuje. Samozrejme sa bude snažiť zabávať sama, ale skôr či neskôr sa nudí.

Pamätajte, že mačky sú predovšetkým dravci, ktorí musia niekde striekať nahromadenú energiu. Napríklad psi chodia dvakrát denne. Čo by mali mačky robiť? Možno kvôli svojmu pasívnemu životnému štýlu si kundičky často vyberajú skôr aktívne hry než výnimočné kŕmenie.

Kúpte gumovú guľu, guľu alebo laser. Ak ste zabudli, kedy bola mačka naposledy zabavená, hrajte prvé 2-3 týždne krátky čas, ale často. Keď mačka stratila tón, za pár minút ľahne na zem a bude len pozorne sledovať, ako hodíte loptu a vy za ňou idete. Akonáhle trénujete trochu, môžete predĺžiť trvanie relácií. Čoskoro si všimnete, ako mačka bude vnímať nielen ako ošetrovateľskú ruku, ale aj ako pravého priateľa, s ktorým sa môžete zabávať.

7. Dajte mačke trochu čerstvého vzduchu.

Všimli ste si, ako mačky začínajú poháňať nos pri otvorení okien na ventiláciu? Faktom je, že bez ohľadu na to, aké sú domáce zvieratá, vôňa ulice ich vždy priťahuje.

Skúste zdvihnúť mačku a opatrne ju postavte na balkón. Len buďte opatrní: každý, kto letí okolo holubice alebo vrabca, môže vášho domáceho maznáčika ponáhľať za ním. Ak máte na oknách mreže - skvelé. Môžete len otvoriť okná a položiť mačiatko na parapet.

Verte mi, váš miláčik vám veľmi pekne ďakuje za gesto dobrej vôle.

8. Pomer mačiek a vašich hostí

V skutočnosti je nemožné uhádnuť, ako sa bude mačka správať a ktorá okrem vás komunikuje aj so svojimi priateľmi. Niektoré mačiatka, ktoré v detstve vymačkali iní, sú v dospelosti socializované. Nemajú strach z nových ľudí a často vás nevenujú pozornosť, keď sú hostia v dome.

Na druhej strane, izolácia mačiatka od cudzích ľudí môže v dospelosti vyvolať rôzne obavy, ktoré spôsobia, že sa zviera počas návštevy nepozvaných hostí schováva. Ale tie isté nočné mory ju urobia ešte láskavejšou, keď bude možné riziko. Takže premýšľajte o tom, čo chcete: vychovať odvážnu alebo milujúcu mačku.

9. Pozorne sledujte mačku

Raz sa opýtal najslávnejšieho katana Jurija Kuklacheva v krajine: „Ako sa vám podarí získať takú lásku a úctu k mačkám?“ Yuri na to odpovedal: „Len ich veľmi často sledujem.“ Tieto slová neznamenajú, že sa musíte neustále pozerať na svojho domáceho maznáčika a pozerať sa za roh, keď zje. Nie, stačí pochopiť, čo sa im páči a čo odpudzuje. Mnohé pohyby mačiek sú pre vás potenciálnymi vodidlami.

Rovnako ako človek si musíte na mačku zvyknúť. Ak sa dokážete zosynchronizovať s mačkou, potom si nezanedbateľne zaslúži jeho bezhraničnú lásku a dôveru.

10. Každá mačka je individuálna

Nemyslite si, že ak vezmete Britov domov, musíte byť dôkladní a starostliví a na ulici by mal mať jednoduchý kríženec viac miesta a času. Každá mačka je individuálna a to, čo sa jej páči, bude obťažovať druhú. Nie je potrebné hrabať všetkých pod jedným hrebeňom.

Tip: Pred výberom mačky premýšľajte o tom, prečo ju beriete. Ak to má byť jednoducho, vezmite pokojné zviera. Pokiaľ ide o aktívne hry - vezmite si energickú.

Ako nadviazať kontakt s domácim miláčikom

Na nadviazanie kontaktu s domácim miláčikom alebo na získanie dôvery v mačku musíte postupovať podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel.

Je dôležité si uvedomiť, že mačky sú veľmi nezávislé a nezávislé, proces získavania plnej dôvery zo strany domáceho maznáčika môže trvať dlho. Vyžaduje to trpezlivosť, pocit lásky a úcty k domácim zvieratkom, túžbu dosiahnuť výsledok.

Komunikácia s mustachioedmi by mala prebiehať na rovnakej úrovni. Môžete si sadnúť, ľahnúť si alebo položiť domáceho maznáčika na vyšší predmet, ktorý eliminuje okamih dominancie vo vzťahu, pomáha zvieraťu relaxovať a rýchlejšie sa upokojiť.

Je potrebné si uvedomiť, že na začiatku je mačka divoký dravec. Preto sa pri správaní aj u plnokrvného zvieraťa chovaného dlhodobým výberom čiastočne zachovávajú inštinkty stanovené predkami. V prvom rade hovoríme o túžbe skrývať sa v nepríjemnom prostredí. Ak je v dome naplánovaný miláčik akéhokoľvek veku, mali by ste okamžite premýšľať o tom, kde bude umiestnené odľahlé miesto, kde sa osoba (ani dieťa, ani dospelý) nebude znovu pozerať. Názory mačky a vlastníka týkajúce sa umiestnenia takého rohu sa, samozrejme, nemusia zhodovať. Spravidla to domáce zviera určuje samo o sebe, ale môžete si kúpiť pohovku, dať pohovku na tiché, nepriechodné miesto.

Zvieratá by mali byť schopné vystreknúť energiu, uvedomiť si svoje potreby v dostatočnom pohybe a túžbu chytiť korisť. Ak to chcete urobiť, musíte urobiť niečo ako stopu s povrchmi rôznych výšok (police, skrinky, domy, pazúry atď.), Na ktoré zviera skočí, beží samo alebo za navrhovanou hračkou. Mimochodom, hra je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako získať dôveru mačky. Dokonca aj 15 minút denne bude stačiť na začatie procesu budovania vrelých vzťahov.

Predpokladom je nedostatok strachu z rúk pet. Kočku tak môžete nakŕmiť. Ak je pocit nebezpečenstva rúk pre zviera taký veľký, že nie je možné liečiť sa, potom, keď sa pohnete smerom k kontaktu, môžete sa obmedziť na hladenie.

Muzikovaný priateľ musí konať nezávisle a prejaviť vôľu kontaktovať majiteľa. Stačí na to zabezpečiť prítomnosť takejto príležitosti: pokojne sedieť a čakať, až zviera príde komunikovať. Motiváciu môžete pridať vo forme liečiva v okolí. Keď sa domáce zviera dostane do kontaktu, môžete domáceho maznáčika maznať a dotknúť sa ho, pričom si budete udržiavať pokoj a zdržanlivosť.

Ak sa stane, že z nejakého dôvodu sa predtým vytvorený kontakt preruší, všetko, čo musíte urobiť, je prejsť celú procedúru znova od prvého kroku. Pre dospelého zvieraťa je zmena už pevného správania náročnou úlohou. Musím mu pomôcť. Je dôležité porozumieť a cítiť stav mačky.

Na obdobie do dosiahnutia požadovanej úrovne dôvery a jej neustáleho zakladania by sa mali z komunikácie s mačkou vylúčiť tresty, náhle pohyby a prípadne aj nepríjemné postupy (je potrebné permanentne odstrániť toto správanie zo života domáceho maznáčika). Ak sa tieto opatrenia nedajú úplne zrušiť (injekcie, liečba rán alebo sutúr po chirurgickom zákroku), musí sa po každom takomto zásahu nevyhnutne nasledovať niečo veľmi príjemné a pozitívne. Najsilnejší vplyv má vynikajúca pochúťka.

Nakŕmte správne

Ak sa rozhodnete pre mačku, pravdepodobne budete chcieť, aby žila dlho a bola zdravá. Buďte pripravení na dobré kŕmenie. Ale nie jedlo z vášho stola - to je škodlivé pre mačky, ale špeciálne vyvážené krmivo pre mačky vrátane tekutín. Dobré jedlo je ťažké nájsť v obchode, ale je možné si ho objednať na internete. A mačka vám bude veľmi vďačná za vynikajúce večere.

Hrajte s mačkami

Hračky - najrôznejšie - si môžete kúpiť v obchode alebo si ich môžete vyrobiť sami. Za týmto účelom si napríklad vezmite obyčajnú tyčinku, na ňu pripevnite niť a na špičku položte kúsok prírodnej vlny, perie, papierový luk. Len nemusíte vyzdvihnúť perie na ulici. Môže to byť od chorého vtáka. Hlavná vec je, že hračka by mala byť bezpečná a mala by reagovať na ich dotyk nejakým zvukom alebo pohybom - šušťanie, „útek“.

Zoberte výplň

Nie všetky mačky sú napríklad neohrabané výplne. Preto si najprv kúpte trochu, doslova naraz. Pomôže to predchádzať plytvaniu, ak sa mačka náhle nehodí. Je tiež potrebné vybrať zásobník. Sieťami nie každé zviera miluje. Mnoho ľudí pochováva za sebou. Skúste to, až kým neuvidíte, že mačka je so všetkým spokojná.

Vybavte parapet

Mačky radi sledujú, čo sa deje na ulici. Z vonkajšej strany sú k oknu pripevnené špeciálne mriežky. Existujú špeciálne police, na ktorých chodia mačky, a sieť im pomáha zostať v bezpečnej oblasti.

Pin
Send
Share
Send
Send