Užitočné tipy

Ako správne oholiť človeka strojom - technika holenia pre začiatočníkov

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý druhý muž začína svoj deň procedúrou na odstránenie nadmerného ochlpenia tváre jednoduchým jazykom - holením. Moderný priemysel náradia na holenie ponúka širokú škálu príslušenstva, či už ide o jednorazové a opakovane použiteľné stroje, britvy a elektrické holiace strojčeky, zastrihávače a vyžínače. Najčastejšie však muži používajú bežné stroje.

Musíte sa naučiť, ako sa s strojom správne oholiť od útleho veku, pretože nesprávne holenie narúša rast fúzy a brady, spôsobuje podráždenie a zápal kože, vedie k zraneniam, oterom a poraneniam. V tejto súvislosti odborníci odporúčajú, aby všetci muži konali v súlade so štandardnými pokynmi o tom, ako správne oholiť fúzy domácim strojom.

Výhody tejto metódy

Holiaci strojček sa objavil v prevádzke mužov po dlhú dobu, oveľa skôr ako moderné elektrické spotrebiče. Moderné obchody ponúkajú širokú škálu a výber strojov na depiláciu brady a fúzy a stylisti a holiči nazývajú hlavnými výhodami použitia strojov. Napríklad:

 • Vysoko kvalitné a efektívne holenie, Týmto nástrojom bude muž schopný oholiť chĺpky pod samotným koreňom, výsledkom čoho bude hladká a čistá pokožka tváre. Čepeľ stroja odstraňuje keratinizované vrstvy pokožky a čistí póry.
 • dostupnosť, Ako je uvedené vyššie, holiaci strojček nájdete v každom obchode s domácimi chemikáliami, kozmetikou a iným tovarom pre domácnosť. Stroje sa okrem toho predávajú za prijateľné ceny.
 • Jednoduché použitie, Každý muž sa môže oholiť pomocou štandardného stroja, na tento postup sa nevzťahujú žiadne osobitné požiadavky.

Zároveň musíte pochopiť, že musíte používať holiaci strojček opatrne, pretože existuje možnosť poranenia tváre čepeľami. Pokiaľ ide o jednorazový stroj, nie je možné ho používať viac ako 2 - 3 krát a pre opätovne použiteľný stroj musíte pravidelne kupovať vymeniteľné kazety.

Prípravná fáza

Holenie strojným strojom by malo byť pre každého človeka začaté prípravnými opatreniami, pretože jeho správna príprava je 50% úspešná. Je to pokožka tváre, ktorá sa musí pripraviť, aby sa uľahčil kontakt s epidermou, chĺpkami so strojom a aby sa zabránilo riziku podráždenia, poranení a odrenín. Zmäkčte pokožku dvoma spôsobmi:

 • umyť si tvár na pár minút v horúcej vode,
 • navlhčite uterák v horúcej vode a naneste niekoľko minút na pokožku tváre.

Ďalej sa na pokožku tváre musí nanášať holiaci prostriedok. Holiaci gél je považovaný za najobľúbenejší, pretože je vhodný pre všetky typy pleti, hydratuje a vyživuje pokožku a vlasy a je viac než ekonomicky výhodný. Pre mastný typ tváre je lepšie zvoliť penu, navyše lepšie fixuje štetinové chĺpky, čo umožňuje ich ľahké oholenie pomocou čepelí stroja.

Aké výrobky na holenie použiť?

Pri holení štetín pomocou holiaceho strojčeka na jedno použitie alebo opakovane použiteľného stroja sa musí človek starať o výber kozmetiky. Cieľom kozmetiky na holenie je zvlhčovať a zjemňovať pokožku a vlasy na tvári, čo umožní, aby čepele kĺzali čo najviac a ľahko oholili chĺpky akejkoľvek hrúbky a tuhosti. Cieľom kozmetiky po holení je zabrániť podráždeniu, suchosti a prenikaniu patogénnej flóry do pokožky.

Na holenie sa môžu používať tieto druhy výrobkov:

 • pena - vhodná pre mastnú a normálnu pleť, ideálne fixuje chĺpky brady a fúzy, zaisťuje kĺzanie britvy a rýchle odstránenie chĺpkov,
 • gél - hustá konzistencia umožňuje pokryť veľkú časť tváre malým množstvom gélu, gél intenzívne zvlhčuje a zvláčňuje pokožku a vlasy, čo vám umožňuje ich oholiť,
 • krém - tento nástroj je vhodný najmä pre ľudí s citlivou a suchou pokožkou, jemnou a mastnou textúrou, ktorá hlboko hydratuje a pokožku zakryje ochrannou vrstvou.

Odborníci odporúčajú, aby ste nešetrili na holiacej kozmetike, pretože od toho závisí stupeň invazívnosti pokožky, kĺzanie čepelí po tvári a odstraňovanie chĺpkov. Vousy a fúzy by ste v žiadnom prípade nemali oholiť pomocou suchého mydla.

Holiace techniky

Stroj na holenie fúzy a brady môže byť jednorazový a opakovane použiteľný. V prvom prípade hovoríme o plastových strojoch s niekoľkými čepeľami, ktoré je možné oholiť 1-3 krát, potom sa vyhodia a odoberie sa nový stroj. Holiaci strojček na jedno použitie je obvykle vyrobený z kovu a vyberajú sa vymeniteľné kazety s čepeľami, ktoré sa pravidelne menia. Princíp holenia pri takýchto zariadeniach je veľmi podobný.

Ako sa holiť strojom v tvare písmena T?

Stroj v tvare písmena T je holiaci strojček na jedno použitie, ktorý si vyžaduje pravidelnú výmenu kaziet s čepeľou. Pri holení takýmto strojom sú potrebné rovnaké prípravné opatrenia a zoznam nástrojov. Ďalej musíte do stroja vložiť čepeľ, uchopte rukoväť na samom konci. Teraz si človek musí zvoliť optimálny uhol smeru lopatiek vzhľadom na pokožku tváre (asi 30 stupňov).

V ideálnom prípade by rukoväť stroja mala vyzerať šikmo k podlahe, aby sa nože dostali do kontaktu s pokožkou. Teraz si môžete oholiť chĺpky na pokožke tváre, preto musíte stroj najprv presunúť zhora nadol do líca, potom do krku a na úplnom konci oholiť fúzy. Ak sú chĺpky zle odstránené, môžete ich posunúť kolmo na vlasovú líniu. V žiadnom prípade netlačte na stroj, pretože to povedie k porezaniu kože a jej podráždeniu.

Po holení štetín a fúzy si musíte umyť tvár tečúcou vodou a skontrolovať ťažko prístupné miesta. Ak zostanú chĺpky, nie je potrebné produkt na holenie znova aplikovať. Stroj navlhčite vodou a odstráňte všetky zvyšky vlasov. Môžete sa odchýliť od pravidiel a oholiť si vlasy proti línii ich rastu na takých miestach, napríklad na línii brady a v oblasti nosa, kde je pozorovaný reliéf tváre.

Ako sa holiť holiacim strojkom na jedno použitie?

Po nanesení výrobkov na holenie na pokožku musíte začať samotný zákrok, najskôr si musíte oholiť chĺpky z oblasti líc. Na tvári muža sú chĺpky najjemnejšie a najposlušnejšie, takže je ľahšie ich odstrániť pomocou britvy. Potrebujete obrábací stroj na potenie vlasovej línie, zvyčajne od začiatku štetiny po líniu brady. Ak sú chĺpky zle zrezané pozdĺž línie ich rastu, môžete výrazne zmeniť uhol holenia.

Druhou voľnou rukou môžete počas holenia na holých miestach natiahnuť pokožku. Nie je však možné zatlačiť a násilne previesť stroj po tvári, pretože by to spôsobilo vážne podráždenie pokožky. Ďalej sú chĺpky na krku oholené a stroj sa plynule a postupne posúva z krku na líniu brady. Súčasne by sa mal stroj čo možno najčastejšie prepláchnuť studenou vodou, aby čepele neznečistili čepele svojimi chĺpkami.

Po krku sa oblasť fúzy začína oholiť, vlasy sú v tejto oblasti najtuhšie a potrebujú intenzívne zmäkčenie. Preto fúzy vydrží oholiť tak, aby chĺpky zostali čo najdlhšie pod penou alebo gélom na holenie. Na oholenie fúzy sa horná pera pritlačí na zuby, akoby ju ťahala. Smer stroja by mal byť tiež pod miernym uhlom, ale nie proti smeru rastu vlasov.

Starostlivosť o pleť a náradie

Počas holenia by sa mal holiaci strojček na jedno použitie a opätovne použiteľné opláchnuť čo možno najčastejšie vodou, aby sa upchalo miesto medzi lopatkami. Náradie skladujte v čistom a suchom stave vo vetranej a suchej miestnosti. Na starostlivosť o pleť tváre musíte použiť nasledujúce typy fondov:

 • krém - ideálny pre suchú pokožku, pretože obsahuje živiny, ktoré pokožku intenzívne hydratujú,
 • balzam je univerzálny liek na všetky typy pleti, je však najvhodnejší pre citlivú pleť,
 • krém - konzistencia tekutín a obsah alkoholu zaistia kvalitnú starostlivosť o mastnú pleť,
 • Gél je univerzálny prostriedok pre všetky typy pleti, ktorý chráni, zvlhčuje a upokojuje pokožku po holení.

Kozmetika na holenie a po holení by nemala byť iba od jedného výrobcu, ale podľa možnosti aj od jednej série výrobkov značky. Chráni tak pokožku a poskytuje jej maximálnu komplexnú starostlivosť.

Holenie pomocou jednorázového stroja (holiaci strojček) je omnoho jednoduchšie, preto je vhodnejšie pre začiatočníkov a mladých mužov pre bezpečné a efektívne holenie. Ale na holenie strojom v tvare písmena T sú potrebné schopnosti na jeho používanie, takže skúsení muži ho často používajú. Technika holenia pre obe možnosti je približne podobná, iba ak chcete pracovať s opakovane použiteľným strojom, na ktorý si musíte zvyknúť a nájsť optimálny uhol holenia. V každom prípade je odstránenie štetín čepeľou najúčinnejšou metódou všetkých existujúcich.

Tipy pre začiatočníkov

Prvé oholenie je nová lekcia v živote. Prvýkrát sa môžete porezať alebo preskočiť niektoré oblasti pokožky. To je normálne. Keďže sa učíte holiť, budete sa mýliť, toto je súčasť procesu učenia. V praxi sa tento proces stane jednoduchším a prirodzenejším.

Kedy začať holiť

Jedného dňa si všimnete, že tmavšie vlasy sa tvoria na brade a okolo hornej pery. Najskôr sa poraďte so staršími mužmi vašej rodiny - máte dostatok vlasov na svojej koži, aby ste sa dostali na novú úroveň starostlivosti o seba.

Vyberte si najlepšie miesto

Neexistuje lepšie miesto na holenie ako v kúpeľni a sprche, kde horúca para otvára póry pokožky a zjemňuje vlasové folikuly.

Oholte sa, keď ste uvoľnení

Holenie je pre mnohých mužov ťažkou úlohou, najmä v ranných ťažkých časoch. Alternatívou je oholiť sa večer, keď to môžete urobiť uvoľneným tempom.

Ktorý stroj si vybrať?

Je potrebné vziať do úvahy každý typ, cenu holiaceho strojčeka, ako sa cítite na vašej tvári a ako nízko sú odrezané vlasy bez podráždenia pokožky.

 • Holiace strojčeky na jedno použitie sa nakupujú v celých sériách a po piatich alebo menej použitiach sa zlikvidujú.
 • Iní výrobcovia predávajú holiace strojčeky s vymeniteľnými kazetami - vysokokvalitné jednorázové čepele s dvoma hranami.

Dôležité! Výmenu čepelí alebo jednorazových strojov nakupujte asi raz týždenne.

Ako často sa musíte holiť

Muži si holia tváre každé jeden až tri dni, v závislosti od toho, ako rýchlo rastú vlasové vlasy. Niektorí chlapci si myslia, že ak pestujú brady, nemusia sa holiť. Pravidelná starostlivosť o pestovanie vlasov je však stále dôležitá.

Pomoc! Dlaňou sa dotknite pokožky a ucítite hrúbku vlasov, aby ste zistili, kedy sa holiť.

Oholenie začiatočníkov je popísané vo videu:

Čo je lepšie používať - ​​ručné holiace strojčeky alebo elektrické holiace strojčeky?

Nájdete tu dva populárne typy holiacich strojčekov: elektrické a bežné.

 1. Elektrický holiaci strojček vlasy sú rýchlo a pohodlne odstránené na suchej pokožke. Pri vysokej chlpatosti by sa však vlasy mali opakovať trikrát až štyrikrát týždenne. Okrem toho lacné elektrické holiace strojčeky pracujú pomaly a nezakrývajú celú oblasť vlasov naraz.
 2. Holiace strojčeky líšia sa ziskovosťou, majú tvar písmena T, jednorazové a opakovane použiteľné. Veľká výhoda stroja: zníženie strihu vlasov. Potrebná je však voda, krém alebo holiaci gél.

Ak sa váš výber zastavil na stroji, kupujte voľne ložené čepele s dvoma hranami a jednu čepeľ samostatne. Čepeľ bude zvyčajne významnejšou investíciou, pretože samotné čepele sú relatívne lacné. Žiletka holiaceho strojčeka je odskrutkovaná a použitá kazeta žiletky je ručne vymenená.

Čo je lepšie používať - ​​stroj alebo elektrický holiaci strojček je opísaný vo videu:

Technika holenia - pokyny krok za krokom

Budete potrebovať:

 • Uterák.
 • Zrkadlo.
 • Holiaci strojček.
 • Holiaci krém a štetec na holenie.
 • Kapacita s teplou vodou.
 • Po holení zvlhčovačmi alebo mastencom.

Technika holenia:

 1. Umyte si tvár alebo oblasť, ktorú chcete oholiť, teplou vodou, Teplá voda zjemňuje vlasové folikuly a spôsobuje póry pokožky. Je vhodné vykonať postup po horúcej sprche.
 2. Na vlhkú pokožku naneste holiacu penu (gél), Nechajte penu na pokožke niekoľko minút. Čepeľ by nikdy nemala prísť do styku s pokožkou bez mazania!
 3. Držte správny sklon! Čepeľ držte ukazovacím prstom vysunutým na hornej časti valca. Žiletka by mala byť zdvihnutá v uhle 30 stupňov.
 4. Čepeľ vždy čistite! Pred odstránením vlasov z inej oblasti pokožky holiaci strojček ponorte do teplej vody a očistite ho od prerezaných chĺpkov uviaznutých medzi lopatkami. Čistá čepeľ je kľúčom k zdravej pokožke!
 5. Jemne napnite pokožku, Nie je potrebné príliš napínať pokožku, ale malé napätie pomôže vytvoriť plochý povrch pre ľahké kĺzanie britvou. Najproblematickejšou oblasťou je brada. Dávajte pozor na neho a zdvihnite mu tvár.
 6. Netlačte na zariadenie, Na dosiahnutie kvalitného holenia svetlom vždy používajte ostrú britvu. Tlak na tupú čepeľ zlepšuje oholenie trochu, ale rozbije vlasy, nie ich oreže. Na stroj nevyvíjajte tlak.

Výrobcovia ponúkajú širokú škálu výrobkov na holenie: mydlo, penu, krémy, gély, pleťové vody, antiseptiká.

 • Peny a krémy poskytujú hodvábny pocit, ktorý umožňuje hladké kĺzanie čepele po povrchu pokožky. Niektoré krémy však môžu byť vysoko ochutené, takže výber závisí od vášho osobného vnímania.
 • gély - Dobrá voľba pre citlivú pokožku, pretože obsahuje živiny, ktoré ju upokojujú. Gély môžu nože upchať a čistenie britvy môže trvať trochu dlhšie.
 • mydlo Má to najlepší účinok, ale tiež veľmi zaschne pokožku.

Výber produktu by mal byť prispôsobený vašej pokožke.

Smer vlasov

Zistíte, že vaše vlasy rastú rôznymi smermi a pod rôznymi uhlami (hore, dole, diagonálne) na rôznych miestach.

Smer, v ktorom si vlasy upravujete, zodpovedá ich rastu a zdvíhaním a ťahaním dozadu - naopak.

Pomoc! Správna technika holenia je podobná lyžiarom zostupujúcim z kopca so značkou.

Holenie proti smeru rastu môže byť najrýchlejšie, ale je to tiež skratka pre rezy, poškodenie vlasových folikulov a zarastené chĺpky.

Ako sa uistiť, že sledujete smer rastu vlasov? Štetiny preskúmajte pomocou zväčšovacieho zrkadla. Aby ste zabránili náhodným rezom proti zmene smeru rastu, používajte pohyby hrotu prstov a opatrné kĺzanie britvou.

Varovanie! Holenie sa dôrazne odporúča iba v smere rastu vlasov!

Ako sa starať po holení:

 • Umyte ich teplou vodou. Odstráňte odumreté kožné bunky drhnutím.
 • Opláchnite studenou vodou. Voda upokojí čerstvo oholenú pokožku, zúži krvné cievy a zníži krvácanie v prípade poranení.
 • Osušte si tvár čistou, mäkkou utierkou.
 • Používajte veľké množstvo zvlhčovacieho prípravku po holení, ktorý neobsahuje parfumy ani iné potenciálne dráždivé látky.
 • Vyčistite a osušte nôž. Zabráni sa tým kontaminácii, mineralizácii a oxidácii ocele, predĺži sa životnosť čepelí.

Na čerstvo oholenú pokožku nikdy nepoužívajte dezodoranty, antiperspiranty, parfumy, výrobky obsahujúce alkohol!

Ako sa vyhnúť podráždeniu?

Tieto svrbivé pocity pravdepodobne zažijete už pri prvom holení.

Pomoc! V dôsledku nesprávneho postupu sa na koži objaví po niekoľkých hodinách tzv. „Popálenie“ z britvy. Jedná sa o dráždivú vyrážku, ktorá v miernej forme vytvára sčervenanie av ťažkých prípadoch vedie k vredom, hľúzam a uzlinám spôsobeným zarastaním chĺpkov do pokožky.

Ako zabrániť podráždeniu? Použite naše tipy.

 1. zmiernenie, Pred zákrokom použite paru a zmäkčovadlá.
 2. olúpať, Pomocou peelingu môžete vyvolať potenciálne zarastené chĺpky a odstrániť odumreté bunky.
 3. Použite prírodnú mäkkú kefku (napr. jazvec).
 4. Vyberte ten správny britva, Niektorí muži používajú holiace strojčeky s piatimi čepeľami. To je zbytočné. Ak po každom holení dôjde k rozbitiu pokožky, potom premýšľajte o výmene britvy. Vyberte kazetu s jedným alebo dvoma čepeľami.
 5. Zvážte smer rastu vlasov, Urobiť niekoľko prechodov v smere rastu vlasov je oveľa lepšie ako jeden prechod proti nemu.
 6. Ľahko sa oholte, Netlačte na stroj.
 7. Používajte ostrú britvu, Ak nakrájate paradajku tupou čepeľou noža, jej šupka je roztrhaná. O tom sa stane s vašou tvárou. Čepele vymieňajte častejšie za nové.
 8. Čepeľ dezinfikujte, Baktérie na čepeli sú jednou z príčin podráždenia. Používajte bežný liehový alkohol, aby ste zabránili ich tvorbe a množeniu.
 9. Pred každým rezom očistite čepeľ., Zvyšky na steble vlasov a krému sťažujú uskutočnenie ďalšieho čistého strihu. Po každom prechode opláchnite čepeľ.
 10. Po holení pokožku opláchnite studenou vodou. Voda póry ihneď uzavrie.
 11. Použite zvlhčovač alebo balzam, Na odstránenie zápalu použite balzam z aloe alebo kortizónový farmaceutický krém. Oba tieto produkty pomáhajú predchádzať tvorbe zarastených vlasov.

Ako sa vyhnúť podráždeniu po holení je opísané vo videu:

Pamätajte - každý má iné preferencie. Густота, рост, структура волос – все эти факторы определены на уровне генетики. Вы можете знать парней, у которых едва ли растут волосы на лице.Existuje tiež mnoho tínedžerov, ktorí v školských rokoch pestujú brady.

Vyberte si metódy, nástroje a nástroje na odstránenie nechcených vlasov, ktoré sú pre vás najvhodnejšie.

Pin
Send
Share
Send
Send